de Studio Koninklijke onderscheidingen in de gemeente Venray PEEL EN MAAS Lintje voor Rutten Weijenberg Fred Welschen geridderd Lintje voor echtpaar Van Delft-Van Helden Lintje voor Joep Krijnen Lintje voor Chris ter Beek Lintje Piet Hoex Lintje mevrouw Lindeman Lintje Jan Reintjes Jenniskens INTERIEURSTYLISTEN Ramen Deuren Serres Tel: 0478-571481 installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl wij werken graag met u samen, om in alle rust een interieurplan te maken, dit kan een kleurenplan zijn, gecombineerd met onze collectie gordijnen en vloerbedekking, ook een kompleet interieurplan met tekeningen van onze interieurarchitect is mogelijk, op vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere dagen werken wij op afspraak. tamara martens interieurarchitect cor reijnders kleurenadviseur paterslaan 5 venray tel. 0478-582025 www.studiovenray.nl Burgemeester Bouwmans van de gemeente Boxmeer reikte vrij- in Holthees de koninklijke onderscheiding lid in de Orde van Oranje-Nassau uit aan de heer B.J.M. Wijenberg. De heer Rutten Weijenberg is op §portie#-en -cultureel gebied erg actief. Van 1961 tot en met 1991 was hij secretaris van de voetbalver eniging. In 1961 was hij tevens de erste carnavalsprins van Holthees. Hij had zitting in het bestuur en was vanaf 1962 22 jaar vorst. Daarnaast is Rutten Weijenberg sinds enige tijd actief op .geschied kundig gebied. Sinds 1991 draagt hij als bestuurslid van de Oude Schoenendoos op bijzondere wijze bij aan het behoud van de geschied schrijving van de voormalige gemeente Vierlingsbeek. Hij verza melt het kranten- en weekblad- nieuws dat verschijnt over Holthees. Voor archiefmensen van dorp, streek en gemeente is dat belangrijk. Ook heeft hij een archief van het 30- jarige 't Krentje, het mededelingen blad van Holthees-Smakt. Verder verzamelt hij ook oude bidprentjes, een geschiedenisitem, dat zo nu en dan zijn waarde laat zien bij navorsingen van familiena men. Sinds de oprichting zet de heer Rutten Wijenberg zich ook verdien stelijk in voor het onderhoud van het oorlogs- en verzetsmuseum in Holthees en heeft ook zitting in de Werkgroep Activiteiten en Evenementen van de gerestaureerde Mariakapel in Holthees. In de ogen van het Kapittel voor de Civiele Orden vervult Rutten Weijenberg op basis van het geheel aan activiteiten binnen de gemeen schap van Holthees-Smakt een voorbeeldfunctie. DONDERDAG 3 MEI 2001 - NR. 18 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG mcucci r. nucA i15 uciiuciuu ioi nu m uc uiuc vuu wiuiijc-iNctb&au, vanwege zijn meer dan 40-jarig bestuurslidmaatschap en penningmeester schap van de Venrayse volleybalvereniging Rooyse VK. Voorts begeleidde hij de jeugd- en damesteams en was hij mede-organisator van vele toernooi en. Meer dan twintig jaar organiseert hij het recreatief volleyballen voor veteranen, waarbij hij tevens als scheidsrechter fungeert. Meneer Hoex is werkzaam als adjunct-directeur bij Nelissen-van Egteren Bouw Zuid BV. Joep Krijnen (59) uit Venray is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau, vanwege zijn grote verdiensten voor de Limburgse cul tuur van het schutterswezen. Deze verdiensten zijn vooral ver worven bij schutterij 't Zandakker, Gilde St. Jan, waarvan hij sedert 1975 voorzitter is, en de Noord- Limburgse Schuttersbond Juliana, waarvan hij zestien jaar bestuurslid was. De heer Krijnen. schutterskeizer sinds 1988, is de 'spil' van schutte rij 't Zandakker en is daarbij een grote stimulans voor anderen. Onder zijn bezielende leiding is de nieuwe schuttersweide en het nieuwe schut- tersgebouw in de Ballonzuilbossen gerealiseerd en zijn vele oude gebruiken in ere hersteld, zoals de restauratie van de 17e eeuwse gilde- trom, de restauratie van de Schellenboom en de terugkeer van de gildepriester. De schutterij verleent ook jaar lijks medewerking aan allerlei maat schappelijke activiteiten, zoals de processie in Oostrum, de jeugdvier- daagse en de intocht van St. Nicolaas. Meneer Krijnen is werkzaam als ambtenaar bij de gemeente Venray. Het echtpaar Van Delft-van Helden is benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. W. van Delft (53) en E. van Delft-Van Helden (54) zetten zich al meer dan 25 jaar in als pleeghouders voor in totaal vijftien kansarme kinderen I die door de Stichting Jeugdzorg Noord-Brabant aan hun zorg werden toevertrouwd. De kinderen, variërend in de leef tijd van enkele maanden "tot 16 jaar, vonden bij hen een nieuw gezin. Meneer Van Delft is leraar geschiedenis aan het Raayland College In Venray Hij was van 1979 tot 1.989 algemeen bestuurslid van de Centrale van Pleeggezinnen en is i vanaf 1994 jeugdelftalleider bij de voetbalvereniging in Oostrum. Mevrouw Van Delft-van Helden was van 1988 tot I, 1998 bestuurslid van gemengd koor Ars Musica in Venray. Drs. Fred Welschen (51) is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- |assau, vanwege enerzijds zijn grote verdiensten voor de industriële ontwik- ding van Inalfa Industries BV. Dit bedrijf is onder zijn leiding als algemeen directeur uitgegroeid tot een multinational met 2800 banen bij vestigingen in twaalf landen over de hele wereld. Anderzijds vanwege zijn verdiensten op vele maatschappelijke ter- einen, waarvan zijn voorzitterschap van de Stichting St. Odapark Venray ïén van de meest sprekende voorbeelden is. Onder zijn voorzitterschap is het ustieke en artistieke St. Odapark samen met het verbouwde theehuis uitge groeid tot een belangrijke aanwinst voor Venray. Fred Welschen vervult daarnaast nog talrijke maatschappelijke- en bestuursfuncties, waaronder het voorzitterschap van de Industriële Club Venray en omstreken, en het vice- voorzitterschap van de Limburgse Werkgevers Vereniging. Mevrouw M. Lindeman (69) is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau, vanwege haar jaren lange inzet voor de geestelijk gehandicapte medemens. Mevrouw Lindeman is acht jaar actief in de begeleiding van bewoners van het Vincentiushuis. Zij verzorgt het pas torale werk voor de bewoners, maar ook voor hun familie en soms ook het personeel van het Vincentiushuis. Veel tijd besteedt zij aan stervensbegeleiding en uitvaart diensten. Ook na haar pensionering in 1996 heeft zij haar vrijwilligers werk tot op de dag van vandaag voortgezet. Zij is al dertig jaar als vrijwilligster actief in de zorg voor verstandelijk gehandicapten. Eerder ontving mevrouw Lindeman een pauselijke onderscheiding voor haar werk. De heer C. ter Beek (71) is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau, vanwege zijn brede maatschappelijke verdiensten. In de jaren zestig en zeventig was meneer Ter Beek actief in het jeugd werk, eerst in Helmond en vervol gens in zijn huidige woonplaats Venray. Ook was hij van 1970 tot 1982 voorzitter van het Wijkopbouwwerk en jeugdwerk in Veltum. Hij was van 1975 tot 1978 voor zitter van Atletiekvereniging Venray. Van 1988 tot 1998 was hij lid van de beleidsbepalende groep Ouderenorganisaties in Venray en van 1994 tot 2000 secretaris van de wijkraad Veltum en eindredacteur van de wijkkrant Veltum. Van 1995 tot 1998 was hij beheerder van het wijkgebouw 't Schöpke. Nu is hij nog eindredacteur van het kwartaalblad Landelijke vereniging Coördinatoren Vrijwilligerswerk. Jan Reintjes (76) uit Leunen is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau, vanwege zijn grote verdiensten voor Venray in het alge meen en voor de Leunse gemeen schap in het bijzonder. Meneer Reintjes was van 1970 tot 1990 lid van de gemeenteraad van Venray, eerst voor de Kerkdorpenfractie en later voor het CDA. Hij is al vanaf 1960 actief in diverse functies in Leunen en heeft zich ingezet voor de parochie, de dorpsraad, die in 1970 mede door hem werd opgericht, het dorpsweek blad, dat in 1968 eveneens mede door hem werd opgericht, en het gemeenschapshuis, waarvan hij sedert 1975 bestuurslid is.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13