Ford van Haren 70 jaar jong Regiokalender Omroep Venray Gilde Overloon onder dak Koninginneweekend in 't Podium Jan van de Valk OR VvGi niet akkoord met reorganisatie Nieuwe expositie in Galerie Rooyart Peel en Maas en Koninginnedag Bezorger Buitengebied Foster Parents lil ijEL EN MAAS Venrays familie-bedrijf viert feest!! de auto steeds populairder en hier door werd het pand aan de Grote Markt te klein. Daarom verhuisde het bedrijf in 1964 naar de huidige locatie, de Raadhuisstraat, toender- tijd nog de Maasheseweg. Hier legde het bedrijf zich toe op de per sonen- en vrachtwagens en groeide het, o.a. door de laatste aanbouw van een grote showroom aan de Noordsingel, steeds verder uit tot een modern garagebedrijf en werd als Ford-dealer menig succes geboekt als het ging om landelijk verkoop- en klanttevredenheidscij- fers. Na verloop van tijd ging Koos op eigen benen verder, met een bedrijf onder de naam de Topgarage in de Wilhelminastraat in Venray en startte Joost een eigen bedrijf onder de naam B.ambo. In 1094 werd wederom het Ford- dealerschap in Boxmeer overgeno men van de locale dealer Janssen en was de cirkel in feite weer rond. Inmiddels staat er, sinds oktober 1998, in Boxmeer een nieuwe vesti ging op het industrieterrein Saxe Gotha, aan de Lionstraat nr. 9, waar met een perfect uitgeruste werk plaats en showroom de noordkant van het rayon bediend kan worden. Sinds 21/2 jaar heeft de derde generatie "Van Haren" de leiding over de bedrijven, waar buiten de 2 Ford-bedrijven, ook een bedrijfswa- geninrichtingsbedrijf, t.w. C.T.O.B. en (auto)schadebedrijf Carreno schade service BV, deel van uit maken. Dit laatste bedrijf een samenwerking tussen de Jetten- en de Van Haren-autobedrijven, een initiatief van Bert van Haren en Dries Jetten. Norbert en Stan, zonen van oud directeur Bert, zijn beiden directeur en samen met William Verheijen In 1964 werd de opening van de nieuwe garage gevierd met een autoralley waar veel belangstelling voor was. vormen ze het managamentteam. Norbert: "De huidige tijd vraagt toch om een stuk specialisme en daarom hebben we alledrie onze eigen taken. De ontwikkeling, niet alleen van auto's gaat steeds sneller, maar ook van alle zaken hierom heen. Je moet veel investeren in kennis, apparatuur, automatisering; natuurlijk is het personeel één van de belangrijkste pilaren binnen onze bedrijven." "Je moet dan ook bereid zijn te investeren in je personeel, o.a. door cursussen, bijscholingen e.d. Overigens zijn we er ook heel trots op, dat we in deze 70 jaar toch ook veel personeelsjubilea hebben mee gemaakt van 25 jaar en langer. Dit jaar zal een personeelslid van onze vestiging in Boxmeer, zelfs zijn 40- jarig dienstjubileum bij ons vieren," aldus Stan. Tijdens de vier dagen Supersale zijn er tal van aanbiedingen met vele duizenden guldens voordeel en mogen alle kopers hun geluk beproeven aan het rad van Fortuin, waar o.a. GSM's, autoradio/CD's en zelfs een tuinset te winnen zijn. Bovendien bestaat er ook de moge lijkheid om de auto op zaterdag en zondag, geheel gratis, te laten inspecteren op een aantal cruciale punten; bovendien zijn er ook aan biedingen op accessoires, velgen, banden, GSM met carkit en naviga tiesystemen. In 949 heette 'een autoshow nog een tentoonstelling. Bekijk al het fraais op de al. even fraaie Grote Markt. dealer en dat is nu dus precies 70 jaar geleden. In 1951 breidde het garagebedrijf zich verder uit aan de Grote Markt, met een doorgang naar de Grotestraat; het pand waar tegen woordig de Decorette is gevestigd. Behalve auto's maakten ook tracto ren, vrachtauto's en bromfietsen deel uit van het assortiment. In 1959 deed Opa van Haren de zaak over aan zijn drie zoons, t.w. Joost, Koos en Bert. M.n. in de jaren 60 werd door de toenemende belangstelling van het grote publiek Natuurlijk wordt er ook gezorgd voor de kinderen met een kinder hoek (schminken, luchtkussen, pop corn e.d.) en zal er op donderdag avond en zondagmiddag een heel exclusief optreden zijn van Renée van Wegberg, die afgelopen week einde, als Celin Dion in de Finale heeft deelgenomen aan de Soundmix Show!!! Kortom, vol doende redenen om in ieder geval op één van deze vier dagen een bezoek te brengen aan de showroom van Van Haren in Venray. Dit jaar vieren de Van Haren Autobedrijven haar 7ö-jarig ord-dealerschap. "70 jaar i)ngü'\ benadrukken Norbert en lan van Haren, de huidige direc- «iren. "Natuurlijk willen wij eze unieke gebeurtenis niet eruisloos voorbij laten gaan en ij zullen gedurende het komende sar dan ook een aantal keren met dies en aanbiedingen dit jubi- ïum vieren." De eerste aanzet zal an donderdag 26 april t/m zon- g 29 april worden gegeven, jdens deze vier dagen wordt er le vestiging in Venray een irsale georganiseerd. De familie van Haren is al sinds jnsenheugenis de locale Ford- saler en deze historie gaat verder ;rug dan het 70-jarig jubileum dat gevierd wordt. De opa van lorbert en Stan, L.J. van Haren wam in 1917 vanuit Nederasselt In 1921 startte L.J. van Haren met compagnon Van den Hombergh (inderdaad familie, een oom, van de huidige Venlose dealer) een dealer schap van Ford in Boxmeer en later ook in Venray. Op 12 mei 1928 meldde de Peel en Maas al dat het in Boxmeer gevestigde bedrijf van L. van Haren en Co., official Ford dealer, met een modern ingerichte garage en werkplaats zich in het pand naast Hotel "de Zwaan" aan de Grote Markt in Venray zal gaan ves tigen. In 1931 ging Opa van Haren op de solotour als erkend Ford- De huidige directie van Van luren, v.l.n.r. Stan van Haren, Warn Verheijen, Norbert van laren. naar Venray om daar samen met de heer Trijnes een steenfabriek te star ten op de grens van Overloon, onder de naam "Venrayse Stoom Steenfabriek". Omdat deze stenen natuurlijk ook vervoerd moesten worden, werden er ook vrachtwa gens aangekocht en omdat deze, zeker in die dagen, nog wel eens met stukken kwamen te staan, moest er regelmatig gerepareerd worden. Uit deze laatste activiteit is dan ook het garagebedrijf van .Van Haren ontstaan. donderdag 26 april 2001 - Pagina 11 Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge- ing. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas m* Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele U kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 27 tot en met zondag 29 april: Gusto presenteert 'Bed and Breakfast', een beurs van antiek en curiosa geïnspireerd op het betere logeergebeuren, in 't Huys Molenpoort in Boxmeer. De vcrkoopexpositic is iedere dag van 11.00 lot 18.00 uur. 'Zaterdag 28 en zondag 29 april: KBO kring Peel- en Maas rand verzorgt een creativiteitsten toon stelling in mltureel centrum De Weijer in Boxmeer. De tentoonstelling is op beide Jagen open van 13.00 tot 17.00 uur. fflk Zondag 29 april: gï| 'n c'e Kasteeltuinen Arcen vindt voor de derde keer het Meibockfcstival öjflpbats waarin het Meibock-bier centraal staat. De tuinen zijn open van y 10,00 tot 18.00 uur. Zondag 29 april: In streekmuseum De Locht in Melderslo vindt de feestelijke opening van ket aspergeseizoen plaatsHet rnuseum is open van: 13.00 tot 17.00 uur. April: In verpleeghuis Elzenhorst.-in Horst exposeert Els Willemsen haar kunst werken. Els maakt gebruik van gemengde technieken en laat in haar wer ende fantasie de vrije loop. Vrijdag 4 mei: Ook in America vindt de jaarlijkse Dodenherdenking plaats. De herden king begint om 19.00 uur met een gebedsdienst in de parochiekerk. Zondag 6 mei: In nationaal park De Maasduinen vindt een wandeling plaats met als liema 'Voorjaar met zijn vogelgeluiden'. De wandeling start om 09.00 uur hij de inforuimte van Staatsbosbeheer aan de Kapelstraat 71 in Afferden. Zondag 6 mei: long Nederland Zcilberg houdt van 10.30 tot 17.00 uur een vrije markt in jcugdgebouw De Blokhui aan dc Hanenbergweg 3 in Dcume-Zeilberg, Woensdag 9 mei: Romke van de Kaa verzorgt in de Bibliotheek in Oeffeit een lezing over tuinen en tuinieren. De lezing begint om 20.15 uur. Donderdag 10 mei: In 't Gasthoes in Horst zijn er optredens van de cabaretiers Sylvia Wardenaar, Joep de Bont en Bas Mich iel. De voorstelling begint om 20,00 uur. Vrijdag 11 mei: Alliance Francaise heeft een bijeenkomst in het gemeenschapshuis, Kerkstraat 8 in Asten. Het seizoen wordt afgesloten met muziek van het orkest de Thmino's. Aanvang 20.15 uur. Toten met 13nici: f In de Oudheidkamer in Horst (Steenstraat 2) is de tentoonstelling '•kftaiatuurkermis van afval' te bezichtigen. Zondag 13 mei: in hel opgeknapte Auxiliatrixpark van de Professor Duboisstichting in l'enlo wordt de beeldententooustelling 'Dubois in Beeld' geopend, vijfendertig kunstenaars zullen veertig kunstwerken exposeren. 'L Peel en Maas zoekt mét spoed een bezorger in het buitengebied van Venray. Het gaat om het gebied rondom De Brabander met als belangrijkste wegen de Overloonseweg, Laagheidseweg en Endepoel. Gezien omvang van het gebied strekt een auto of bromfiets tot aanbeveling. Goede verdiensten. Geïnteresseerden kunnen zich m,elden bij van den Munckhof, k Tel. 582727. Op dinsdag 1 mei zal de infostand van Foster Parents Plan van 11.00- 13.00 uur in de bibliotheek Venray te bereiken zijn voor onder andere het inleveren van een pakje of brief, informatie over het werk van FPP, adopteren van een FP-kind. Voor inlichtingen: Mariet Bonten bal, tel. 077-3662438. De Limburge missionaris, Pater Tjeu Haumann, is nauw betrokken bij de vastenactie 2001. Hij heeft vele jaren in Sudan gewerkt. Hij heeft de oorlog van nabij meege maakt. Eerder deze maand sprak Hilko Poot met Tjeu Haumann. Maandag 30 april zal dit gesprek nog een keer worden herhaald tus sen 18.00-19.00 uur. In 'n Wandeling dur 't Rooise Land is er donderdag 26 april aandacht voor stinseplanten, dat zijn planten die vroeger bij grote buitenplaatsen en landgoederen te vinden waren. Aansluitend is het tijd voor het Venrods Ketierke van 18.00 - 19.00 uur, herhaling maandag 18.00 - 19.00 uur. De groep.Kartoesj is te gast in het programma Waar zijn de troubadours gebleven?. Van 21.00 tot 22.00 uur presenteren zij hun cd Tam-Tam. Programma's maandag t/m vrijdag Maandag: 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Wandeling dur 't rooise land (herh.) 19.00 - 21.00 uur Peelgrass Dinsdag: 14.00 - 17.00 uur Nonstop Muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Waar zijn de troubadours gebleven (herh.) 19.00 - 20.00 uur Hitjungle 20.00 - 21.00 uur Time Switch Woensdag: 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Horizon 19.00 - 21.00 uur Hutspotavond Donderdag: 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Wandeling dur 't rooise land 19.00 - 20.00 uur Als het maar duits klinkt 20.00 - 21.00 uur Ger Gedoan 21.00 - 22.00 uur Waar zijn de troubadours gebleven Vrijdag: 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Peelgrass 19.00 - 20.00 uurRock 'n Roll All Flauvours 20.00 - 23.00 uur Heartbeat FM Na een voorbereidingsperiode van vier jaar en een bouwtijd van drie jaar is het nieuwe Gildehuis in Overloon bijna afgebouwd. Ut Gildehuus wordt aanstaande zaterdag geopend en is er op zon dag een open huis. De oudste vereniging van Overloon is het Gilde, waarvan men niet precies weet hoe oud het is. Door een hechte samenwerking en veel zelfwerkzaamheid is deze bouw mogelijk geworden. In vroeger jaren vonden veel acti viteiten van het Gilde plaats in het jongensjeugdhuis, waar het Gilde een belangrijk aandeel in de bouw heeft gehad. Toen ruim tien jaar geleden bleek dat een renovatie noodzakelijk was, werd er gestuit op diverse problemen, waaronder de asbest dakplaten. Toen nog gemeen te Vierlingsbeek werd om steun gevraagd en honoreerden het ver zoek met 20.000 gulden. Toen later echter bleek dat de gemeente het terrein voor woningbouw wilde gebruiken werden er plannen gemaakt voor een nieuwe Gildehuis en uiteindelijk werd er met de gemeente tot overeenstemming gekomen ten aanzien van de bouw- plek. Behalve de hulp van de gemeente is het gilde onder ander dank verschuldigd aan diverse spon soren, zonder wie deze nieuwbouw niet mogelijk was geweest. De nieuwbouw is aangepast aan de hui dige strenge eisen van onder meer geluidsoverlast. Zaterdag 28 april wordt de pas toor van Overloon door het gilde afgehaald en wordt er in het nieuwe gildehuis een H.Mis opgedragen waarna het gebouw wordt ingeze gend. Na een pauze verricht burge meester Odi Boumans van Boxmeer de officiële opening, geassisteerd door de beschermvrouwe van het Gilde. Op zondag staat er van 13.00-17.00 uur een open dag op de gepland. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Een lang weekend staat voor de deur. Cafe 't Podium heeft weer een mooi programma samengesteld voor deze dagen. Zaterdag 28 april de band Local Wildlife, het repertoire bestaat uit Latin en Salsa, de band geeft aan dat het er heet aan toe kan gaan. De aanvang is 22.30 uur. Op zondag 29 april is 't Podium gewoon open en treedt de in de regio aan de weg timmerende band Matzko op. De leden zijn afkomstig uit Venray, Wanssnm en Eindhoven. De band heeft voornamelijk eigen repertoire, dat het beste omschreven kan wor den als melodische gitaarpop. De aanvang is 22.00 uur en entree is vrij. Op Koninginnedag, maandag 30 april, Puberpop met weer veel lekker foute muziek uit de jeugdja ren. De dj's draaien weer voor jong en oud. De aanvang is om 22.00 uur en de entree is vrij. Van 23 tot en met 27 mei zijn de Podiumfeesten: 23 mei Trade Mark, 24 mei Amsterdamse avond, 25 mei Apres Skiparty, 26 mei Time Bandits en 27 mei Songfestival. In Memoriam Op donderdag 2 april overleed op 54-jarige leeftijd Jan van de Valk. Voor de Stichting Fietsvierdaagse Venray een onaanvaardbaar en gevoelig verlies. Hoewel Jan zijn functie enige tijd geleden als secre taris van de Fietsvierdaagse neerleg de, bleef hij op de achtergrond van grote betekenis voor dit evenement. Jarenlang drukte Jan als secretaris een stempel op de organisatie van de Fietsvierdaagse. Memorerend aan zijn stiptheid, zijn open en eerlijke wijze van handelen, zijn zeer effec tief vergaderen, zijn 'afspraken zijn afspraken-mentaliteit en vooral zijn tomeloze energie en inzet voor dit evenement. De restultaten van zijn onmiskenbaar organisatietalent zijn nog steeds voelbaar. Een draaiboek dat zijn weerga niet kent en een registratiesysteem tot een niveau waar je als organisatie van een der gelijk evenement alleen maar van kan dromen. Hij schreef hiervoor zelf een softwareprogramma, want het werken met de computer was niet alleen zijn vak maai* tevens zijn grote hobby. Het bestuur van de Stichting Fietsvierdaagse zal Jan erg missen. Hij blijft echter altijd in hun geheugen gegrift! Diny, zijn echtge note wordt alle sterkte toegewenst en gehoopt wordt dat er af en toe een vleugje zonneschijn achter deze donkere wolken vandaan komt. Bestuur en overige vrijwilligers van de Stichting Fietsvierdaagse Venray. De ondernemingsraad (OR) van het Vincent van Gogh Instituut in Venray gaat niet akkoord met de reorganisatieplannen van de Raad van Bestuur. De OR vindt dat er nog te veel onduidelijkheid is over de plannen. Ook mist de OR een duidelijke visie op de toekomst van het psychiatrisch instituut. Het Vincent van Gogh Instituut moet de komende twee jaar 24 mil joen gulden bezuinigen. Deze gigantische bezuinigingsoperatie is nodig vanwege de snellere dan geplande afbouw van het instituut. Aanleiding is een sterkere daling van het aantal patiënten/behandelin gen dan was verwacht. De kosten houden geen gelijke tred meer met de opbrengsten. Het aantal bedden in Venray wordt gehalveerd en er komen dagbehandelingenscentra in Venray, Roermond, Weert en Venlo. Er zullen niet alleen ontslagen val len in de overhead en de ondersteu nende diensten maar ook onder het verplegend personeel. De personeelsleden hebben woensdag ook te horen gekregen dat nu de OR een negatief advies heeft gegeven over de reorganisatie ook het dagbehandelingscentrum in Weert in Weert nog niet open. In Galerie Rooyart in Venray wordt op zondag 29 april om 14.00 uur een nieuwe expositie geopend. De deelnemende kunste naars zijn Helen Carter, Bernard dal Magro en Paulina Pokorny- Ziemba. Tijdens de openingsmid dag verzorgt harpiste en zangeres Ans Denessen een miniconcert (Ierse en Schotse ballades). Het kleurrijke werk van Paulina Pokorny-Ziemba (Polen) straalt vooral vrolijkheid en plezier uit. Voor haar keramische sculpturen, tegels en haar schilderijen laat ze zich inspireren door de natuur, muziek en literatuur. Uitzonderlijk in haar werk is de combinatie van keramiek en glas. Bernard dal Magro (Frankrijk) exposeert pot- en schaalplastieken in de Oosterse traditie, die in Frankrijk in de laatste decennia een reeks eigen interpretaties heeft gekregen. De kunstenaar/pottenbak ker creëert met eenvoudige midde len en met behulp van de vier essen tiële elementen, aarde, lucht, water en vuur, zijn éigen werk. Helen Carter (Duitsland) wil dat haar werk de kijker aan archeologie doet denken. Ze wil oertypische vormen maken met een korstige oppervlakte, die doen denken aan vissen, schelpdieren of hoorns. De expositie is te bezichtigen van 20 april tot en met 17 juni. 'Charybdis' van kunstenaar Helen Carter Koninginnedag valt dit jaar op maandag. Ook voor onze: medewerkers is dit een feestdag en dat betekent dus dat wij een dagje minder de tijd heb ben om de Peel en'Maas voor U te produceren. Daarom is voor de editie van donderdag 3 mei de sluitingstijd voor sport-, verenigings- en ker knieuws vervroegd naar zondagavond 21.00 uur. Wij verzoeken U dan ook voor die tijd uw berichten aangeleverd te hebben. De sluitingstijd voor advertenties blijft ongewijzigd op dinsdagavond 18.00 uur. V.J

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11