Tweede voorronde talentenjacht De Kans m Boerenbonden gaan samen Verkeersprijsvraag 3VO 'fel S A it i Nieuwe bebording in natuurgebied Heidse Peel Toon en Doortje in het zonnetje gezet Regiokalender Dansen voor singles PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Pilotproject windmolens Paranormale beurs Geef het door, rechts gaat voor Plyers Fiets geleend Veulens Historie Herleeft Ondertekening beleidsvisie Schouwburg PEEL EN MAAS donderdag 19 april 2001 - Pagina De besturen van de coöperatie Boerenbond Ysselsteyn en de coö peratie Boerenbond Helden heb ben hun goedkeuring gegeven aan de overname van de Boerenbond Helden Diervoeders BV door de Boerenbond Ysselsteyn Mengvoeders BV. De overname gaat per 1 juni 2001 aanstaande in. De activiteiten van beide BV's zullen voortgezet wor den onder de naam Boerenbond Ysselsteyn Mengvoeders BV. Naast de Boerenbond Ysselsteyn Mengvoeders BV blijven de coöpe ratie Boerenbond Ysselsteyn en de coöperatie Helden zelfstandig bestaan. Beide coöperaties houden het beheer over hun onroerende zaken. Boerenbond Ysselsteyn Mengvoeders BV kende de laatste jaren een gestage omzetgroei tot het huidige niveau van ruim 230.000 ton per jaar. De productiecapaciteit binnen de huidige twee locaties, Ysselsteyn en Overloon, was niet meer toereikend en aanvullende capaciteit was dus gewenst. Boerenbond Helden Diervoeders BV, met een omzet van 40.000 ton op jaarbasis, beschikt over een loca tie in Panningen met rek in de pro- ductiemogel ijkheden Een overname biedt perspectieven voor alle partijen. Door dit samen gaan op het gebied van de diervoe ders ontstaat naar de toekomst toe een breder draagvlak voor een lage re kostprijs. Een nog scherpere prijs-/kwaliteit-ve.rhouding is dan haalbaar. Tevens wordt er een schaalvoordeel bereikt. Dit zijn alle maal, zeker in de krimpende markt, belangrijke aspecten. Op korte ter mijn worden de fabrieken beter benut en kan er efficiënter worden geproduceerd. Op de iets langere termijn, mede afhankelijk van diver se ontwikkelingen, kan de productie misschien in twee in plaats van in drie fabrieken gerealiseerd worden. De administratie, de inkoop en de bedrijfsbegeleiding/verkoop worden geconcentreerd in Ysselsteyn. Op het vlak van de agro-activiteiten (kunstmest, gewasbescherming en dergelijke) zal er nauwe samenwer king komen tussen de Boerenbond Helden Agro BV en de Boerenbond Ysselsteyn Mengvoeders BV. Het personeel van de Boerenbond Helden Diervoeders BV wordt over genomen door de Boerenbond Ysselsteyn Mengvoeders BV. Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met ILa OiVr Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Richard de la Roy (Fractie van de Vorle) wees wethouder Heidens vorige week woensdagavond in de rondvraag van de commissieverga dering Agrarische Economie en Milieu op de zogenaamde 'Windhapper', een nieuwe ontwikke ling op het gebied van het opwekken van electriciteit door middel van windenergie. "Dit produkt is door onderzoeksbureau TNO onderzocht en is veel minder hoog dan de wind turbine. Wilt u eens kijken naar dit concrete initiatief?", aldus De la Roy. Wethouder Heidens beloofde dat te doen en hij maakte verder bekend dat de gemeente Venray gaat mee doen aan een pilotproject in Noord- Limburg, dat geschikte locaties voor een mogelijk windmolenpark in beeld moet brengen. "Ook de pro vincie Limburg neemt aan dit loca tie-onderzoek deel", vertelde Heidens. "Het onderzoek richt zich op plekken binnen gemeenten in Noord-Limburg waar wellicht plaats zou zijn voor windmolens. De con crete locaties zijn nog niet in beeld, maar de gemeente Venray wil in dit onderzoeksproces wel meedraaien om op die manier op de hoogte te blijven." Zondag 22 april vindt in de Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Venray, wederom een grote paranormale manifestatie plaats; ook nu weer dankzij onder andere een internatio naal aanbod van disciplines. In zeven zalen zijn ruim zestig discipli nes vertegenwoordigd en vindt u informatie, advies en demonstraties van paranormale geneestwijzen, maar ook van alternatieven, waaron der homeopathie, kruidengenees- kunde, iriskopie, magnetiseren en voetreflexologie. Ook zijn deskun digen aanwezig op het gebied van horoscopie, aurafotografie, feng- shui, tarotkaartenleggen, helderzien de waarnemingen en handlijnkunde. Natuurlijk is ook weer de inmiddels internationaal bekende, auraportret tekenaar Harrie van Kleef aanwe zig. Verder zijn er gratis lezingen van o.a. Marian Melis: Luisteren naar dieren en Joyce van der Voort: bloemenseance (graag een bloeme tje meebrengen) en natuurlijk komt Yvonne Vloet weer met haar groep drummers Afrikaans trommelen (djembé). Ook zijn er lezingen over onder ander sjamanisme, karakter analyse en psychometrie. Iedere bezoeker dingt gratis mee naar de verloting van een echte kristallen waarzeggersbol t.w.v. ƒ195,-. De beurs is geopend van 11.00-18.00 uur. Voor informatie kunt u terecht bij de werkgroep Ching, tel. 0478-501991. i INTERNATIONALE COLLECTIE IN SEMI-KLASSIEK EN MOOERN O ESIGN lICHTltll OE OONCKSTRAAT 18 SEVENUM TEL.077-4671 SSS OriNIKMTIigiH; DO H-21 a 1 V« 17-21 Ik 11-llg Nadat in de eerste voorronde Majorie Scholtz winnares werd van De Kans staan op donderdag 26 april opnieuw vijf regionale talenten op het podium van de Schouwburg Venray. In drie voor ronden en een grote finale krijgen vijftien amateurtalenten de kans om zich aan een groter publiek te presenteren. De avond begint om 20.00 uur. De cabaretgroep 2 1/2 WAT uit Deurne is vanaf 1996 actief in de directe omgeving. De optredens zijn een mix van zang (meerstemmig en a capella) en gebaseerd op bestaan de muziekstukken of deels eigen muziek. De begeleiding is in eigen handen op keyboard/piano, accor deon, gitaar en af en toe percussie- instrumenten. De muziekgedeelten worden vaak door middel van een rode draad tot één programma gesmeed. De teksten worden groten deels zelf geschreven. Omdat de band life-muziek maakt zijn zij wel afhankelijk van de geluidsinstalla ties en de geluids/lichttechnicus van een bepaalde zaal. Naast activiteiten met 2 1/2 WAT zijn sommige leden ook actief met straattheater, solo optredens of inzetbaar bij andere kolderieke activiteiten. Podiumvrees is dus niet aanwezig. De band bestaat uit Rob van Poorten (toet sen), Eric Joosten (gitaar) en Jan van Schijndel. Human Body De Venrayse band Luna bestaat in de huidige samenstelling ruim een halfjaar. De muzikanten van Luna komen uit diverse genres van de muziek. De zangeres heeft een stem die wat weg heeft van Vaya Con Dios. Een van de gitaristen komt uit de (hard)-rock scene. De drummer speelde in diverse bands die de sound van de vijftiger en zestiger jaren maakte. De percussionist komt uit de funkhoek en de bassist en tweede gitarist speelden de blues. Wat hen bindt is steeds weer het zoeken naar nieuwe uitdagingen in de muziek. Gezamenlijk worden nummers geschreven en de uiteenlo pende achtergronden van de muzi kanten zorgen steeds weer voor een nieuw geluid. Het is moeilijk een stempel op deze muziek te plakken en de band wordt wel eens aange kondigd onder de naam worldfolk. Afgelopen jaar werd Luna tweede in een grote Brabantse popprijs en speelden ze op verschillende podia in de regio. De band bestaat uit: Nelleke Rijs, zang; Roy Bistervelts, gitaar en zang; Ben Hermsen, drums en zang; Jan Engels, basgitaar en zang; Jan Fleurkens, gitaar en zang en Marcel Barents, percussie. HUMAN BODY De dans 'Dance from the human body' wordt vertolkt door vier Venrayse meiden: Kim (19), Mijke (19), Annelieke (15) en Mieke (19). Kim: "We dansen al geruime tijd en het leek ons wel wat om zelf een keer een eigen productie te maken. Enkelen van ons hebben wel eens een dans gemaakt voor schoolmusi- cals en andere activiteiten rondom hun studie." Het viertal danst bij Myrna van de Bosch klassiek, modern en jazz, aangesloten bij de Stichting Kunstzinnige Vorming Noord-Limburg. Moderne dans heeft vele basic-elementen, waar dan ook de naam van hun stuk is afgeleid. Leonie van de Laak (18 jaar) komt uit Lottum en haar grootste hobby is zingen. Haar voorkeur ligt bij de lichte muziek en dan voorna melijk nummers die in de Top 100 staan. Leonie begon met zingen toen ze tien jaar oud was met het Kinderen voor Kinderen Songfestival en heeft al aan vele soundmixshows en talentenjachten meegedaan. Leonie heeft al vijfjaar zangles en zingt sinds kort bij de coverband Gilly Flower. De zevenmansformatie Qualified uit Horst bestaat uit vijf zangers ei) twee muzikale begeleiders op key board en gitaar. De close harmony- groep zingt liedjes van pop en musi cal tot klassiek. Per 1 mei gaat er iets veranderen bij de voorrang. Vanaf die datum moeten fietsers op een gewoon kruispunt voorrang krijgen van alle bestuurders die van links komen. Alle bestuurders geven vanaf 1 mei dan ook voorrang aan alle bestuur ders die op een gelijkwaardige krui sing voor hen van links komen. Ook in de gemeente Venray geldt deze verkeersregel en daarom wil de afdeling 3VO de komende weken informeren middels diverse ludieke acties. 3VO start dan ook samen met Peel en Maas en de lokale kabel krant met een wekelijkse prijsvraag. De nieuwe regel staat hierbij cen traal en hoopt samen met u deze nieuwe verkeersregel veilig, in de gemeente Venray, toe te gaan pas sen. Immers, werken aan de Venrayse verkeersveiligheid doen we samen. Vraag 1 Vraag 2 Vraag 3 Vraag 1: Moet de automobilist, die over de Merseloseweg rijdt, vanaf 1 mei de fietser die over de Langeweg rijdt, voorrang verlenen? Vraag 2: Moet de fietser, die over het fietspad Fluitekruid de Stationsweg nadert, vanaf vrijdag 20 apirl 2001 de automobilist die over de Stationsweg rijdt, voorrang verlenen? Vraag 3: Moet de fietser, die over de Stationsweg rijdt, de automobi list, die uit de Mgr. Nolensstraat komt, die op dat punt als uitrit is uit gevoerd, vanaf 1 mei voorrang ver lenen? U kunt een van de vijf VVV-bon- nen ter waarde van ƒ25,- winnen door een briefkaart te sturen aan: Afdeling Venray 3VO, Luzerne 7, 5803 JZ Venray. De drie antwoor den vermelden en de briefkaart voor komende woensdag inzenden. De oplossing leest u komende week in Peel en Maas en op de kabelkrant Venray. De prijswinnaars van de vorige week zijn: Moniek van Lankveld, Langeweg 77, 5801 HW Venray; Lisa Voets, Rodermansstraat 17, 5824 AP Holthees; Dorus Reuwer, Merseloseweg 134, 5801 CE Venray; Meivin Hendriks, Kruidenlaan 114, 5803 BG Venray en Koen Mijnster, Oostsingel 30; 5802 AP Venray. Het goede ant woord was B, Stationsweg, welke komende vrijdag wordt gewijzigd. U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: 'communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl Door de fiets van een passant t lenen heeft een agent donderdag avond een illegale vreemdeling kun nen aanhouden, die bij aanhoudin wegvluchtte. Agenten van de politi in Venray zagen op de Schoolstraa een man waarvan zij vermoedde; dat hij met een vals paspoort op za! liep. Bij controle van de man zett deze het op een lopen en de agen kon de man te voet niet inhalen. Or die reden vorderde hij van een pas serende fietser zijn rijwiel en kon z> de vluchtende 27-jarige illegaal i: de kraag grijpen. De fietser kree, zijn rijwiel terug, maar in de haast i verzuimd hem voldoende te bedan ken voor zijn medewerking. Daaror wil de politie graag nog eens in con tact komen met de onbekende fiet ser. De illegaal is ingesloten te vaststelling van zijn identiteit e. verblijfplaats. Medewerkers van Staatsbos beheer zijn deze week begonnen met het vervangen van de borden in natuurreservaat Heidse Peel in de omgeving van Ysselsteyn. Door borden is hier aangegeven waar en op welke manier het natuurgebied voor bezoekers toegankelijk is. De bebording staat er al een hele tijd, sommige waren echter verdwenen of versleten. Vandaar dat Staats bosbeheer is overgegaan tot de ver vanging van zo'n dertig borden. "Het was hoog tijd om de oude bor den te vervangen door nieuwe", aldus Wim Cruysberg van Staats bosbeheer, "Vooral ook om duide lijkheid te scheppen welk stuk natuurgebied nu wel of niet eigen dom is van Staatsbosbeheer." Bij de bebording is de nieuwe huisstijl van Staatsbosbeheer gehanteerd. De toe gankelijkheid tot het natuurgebied verandert niet voor de bezoeker. Vijfentwintig jaar geleden werd er bij Toon en Doortje Philipsen- Baeten aangeklopt met de vraag om te helpen met de geldinzameling voor de Nederlandse Hartstichting. Beiden reageerden hier spontaan op en traden toe tot het collectantenbe stand. De Nederlandse Hartstichting was toen nog een 'jong' bedrijf met als doel de bestrijding van hart- en vaatziekten, volksvijand nummer een. Om dat een halt toe te roepen en voor het doen van onderzoek was veel geld nodig. In Venray werd een van de eerste gemeentelijke afdelin gen opgericht en Toon en Doortje hebben daar hun steentje aan bijge dragen. Vrijwilligerswerk en de vele collectanten zijn de kurk waarop de Hartstichting draait en daarom de spil van de organisatie. De collec tanten gaan jaar in jaar uit op pad met de bekende bus en hopen op een rijke buit. Toon en Doortje hebben dit werk al 25 jaar gedaan, geen enkel jaar uitgezonderd. Voor die inzet en enthousiasme benoemde de Hartstichting afd. Venray Toon en Doortje tot Harten Heer en Harten Vrouw. De benoeming ging verge zeld van een speldje, oorkonde bloemen en een vlag van d Hartstichting. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving, We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender; Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. 'Zaterdag''21 apiilV; U '.V i. u. v uit Tegelen het blijspel4Pap gezög". De toneelavond begint om 20.15 uur. Zondag 22 april: iroep Deurne houdt voor de elfde maal in successie de uurloop. Om l .00 uur starten de deelnemers die minder dan veertien kilometer lopen en om 11.30 Uur degenen die meer dan veertien kilometer afleggen. Vertrekpunt is atletiekbaan De Djump aan de Vloeieindsedreef in Deurne. Zondag 22 april: Franeine van der Heijden (sopraan) en Ursula Dutscher (fortepiano) ver zorgen een concert in de Joriskerk in Venlo. Aanvang 15.00 uur. Zondag 22 april: Filatelistenvereniging Boxmeer e.o. heeft van 10.00 tot 16,00 uur een raildag in Hotel van Diepen, Spoorstraat 74 in Boxmeer. Zondag 22 april: In museum De Locht in Meldersld is een spinnewiel in bedrijf. Tevens is de expositie 'Merk toch hoe sterk' te bezichtigen. Het streekmuseum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Maandag 23 april: Het Maasziekenhuis in Boxmeer houdt een voorlichtingsavond over schildklierziekten. Aanvang 19.45 uur. Aanmelden via de receptie van het ziekenhuis, telefoon (0485 )567567. Woensdag 25 april: In theater De Maaspoort in Venlo is de POPmusieai Boyband met in de hoofdrol Johnny Kraaijkamp te zien. Aanvang 20.5 uur. In verpleeghuis Elzenhorst in Horst exposeert Els Willem sen haar kunst werken. Els maakt gebruik van gemengde technieken en laat in haar wer ken de fantasie de vrije loop. Tot en met 13 mei: In de Oudheidkamer in Horst (Steenstraat 2) is de tentoonstelling 'Miniatuurkermis van afval' te bezichtigen. y Vrijdag 27 april kunnen singles en alleengaanden uit de regio elkaar weer in een gezellige en ontspannen sfeer ontmoeten tijdens een special Single Party in Dans «Sc Party centrum Janssen aan de Raadhuis straat 6 in Venray. Tijdens deze avond, die begint vanaf 21.30 uur, kan natuurlijk tussendoor ook weer volop gedanst worden. Het Comité Veulens Historie Herleeft vergadert niet op donder dag 26 april in de Hoefslag in Veulen. Mensen die ideeën hebben, kunnen die nog altijd aandragen: telefoon (0478)550653. (0478) 584087 of mobiel 06-54266930. De gemeente Venray gaat mi het interimbestuur van d Schouwburg Venray afspreker dat de daadwerkelijke onderteki ning van een pachtcontract pa plaatsvindt nadat tussen het colli ge van B en W van de gemeent Venray en het bestuur overeen stemming bestaat over de uitvoi ring van de voorstellen voor d beleidsvisie en pas nadat d gemeenteraad daarover *jee standpunt heeft ingenomen. Het college van B en W heeft mt voorzitter Leo Janssen van het inte rimbestuur afgesproken dat de vooi bereidingen voor en onderhandelir gen over de verpachting van d horeca reeds plaatsvinden voor d besluitvorming in de gemeenteraac 'Gezien de huidige financiële positi van de schouwburg en de horec achten wij die stappen alleszin acceptabel en zelfs noodzakelijk aldus het college in een schriftelijk reactie als antwoord op vragen di Samenwerking Venray eind maai stelde. De oppositiepartij schreef in e brief aan het college van B en van de gemeente Venray dat ht interimbestuur van de schouwbur geen beslissingen mag nemen vooi dat de gemeenteraad van Venra heeft ingestemd met de onlang gepresenteerde beleidsvisi Schouwburg Venray. De partij ■eist dat het interimbestuur hiertoe ee harde toezegging doet richting ht Venrayse college. In de beleidsvisi maakte het interimbestuur het vooi nemen bekend om over te gaan .tc uitbesteding/privatisering va theatercafé De Arties Vooruitlopend op de bespreking va de visie in de raad wil het bestui van de schouwburg hiervoor belang stellenden interesseren. Volgen Samenwerking kan en mag ht bestuur echter geen toezegginge doen voordat de beleidsvisie doe de raad is goedgekeurd. De behar deling van de beleidsvisie ijint plaats in de gemeenteraadsver^adt ring van juni.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9