Hollandse Avond in ^ierlingsbeek Presentatie van 'Gestolen jeugd' Teveel automobilisten onder invloed uit kantines Keuten heet voortaan Keuten-van Loon Vakantie met de Zonnebloem College: 'teleurstelling over EHBO' Presentatie behoud provinciaal erfgoed Schrijf het Vastelaoveslied 2002 van Subsidie medisch opleidingscentrum Wereldwinkel Venray Ruim een half miljoen gulden voor cultuur Ienmaas donderdag 19 april 2001 - Pagina 11 ije Koopmans, Koos Alberts en André Hazes eKoopmans, André Hazes, abraham en Koos Alberts echts enkele Nederlandse en die op vrijdag 27 april een Hollandse Avond in oncordia in Vierlingsbeek ilanken staan. Deze vertol- m het Nederlandse levens- urgen in een sfeervolle nee voor een avond vol usement, voor jong en oud. (n is van harte welkom, aals van een grote tent met testen en Nederlandse topar- is harmonie De Herleving dit or haar Voorjaarsfeesten een weg ingeslagen. En dat is jlemaal niet vreemd, want eel voetbaltalent is er in het gsbeekse ook genoeg muzi- enl voorhanden. Liefst acht- oepen, duo's of eenlingen zich in de afgelopen maan- ens diverse zware trainings in het zweet gewerkt om live jes en dansjes van de uit te i nationale artiest perfect e knie te krijgen, v Huisman zou willen dat hij [n Soundmix Show artiesten inder andere Lenny Kuhr, Abraham, Koos Alberts, Hazes, Ruth Jacott, Paul de Jantje Koopmans en Willy eke Alberti mocht aankondi- ZEEMANSORKEST niet alleen de artiesten zor- ireen avond die zijn weerga ;nt. Want bij binnenkomst wanen de bezoekers zich voor even terug in de zeventiende eeuwse haven van Amsterdam. Het café is omgetoverd tot zeemanscafé, met visnetten, haringen, schepen, zeero vers, grote pullen bier en een stoer zeemansorkest dat iedereen meteen in de juiste stemming brengt. De bezoekers ontvangen de liedjes die het zeemansorkest ten gehore brengt ook op papier, zodat ze zelf ook uit volle borst mee kunnen zingen. Voordat de bezoekers even later de fraai aangeklede zaal, geheel in Amsterdamse stijl, betreden, ont vangen ze als entreebewijs een zak doekje, want bij de emotionele levensliedjes van Koos Alberts en André Hazes en de liefdesliedjes van Vader Abraham springen natuurlijk bij velen meteen spontaan de tranen in de ogen. Naast het zeeraansorkest zorgen onder andere een draaiorgel en een accordeongroep voor aanvang, tij dens de pauzes en na afloop van de optredens van de nationale cory- feean voor de juiste muzikale Nederlandstalige noot. Ook is er een stand waar iedereen een lekkere haring kan happen. Zaal Concordia aan de Spoorstraatin Vierlingsbeek gaat open om 20.30 uur. Voor vijf gulden kan iedereen genieten van een avond vol Nederlandstalig topamu- Toon Bus en Gijs zingen tijdens de Hollandse Avond live een schitte rende Zuiderzeeballade Tdan 6200 landurig zieken en lichamelijk gehandicapten iljaar een weekje op vakantie Ie Nationale Vereniging de Verds M°eni- Toch is de capaciteit ge na niet voldoende om aan urme vraag te voldoen. De bloem verwacht ruim 10.000 klingen binnen te krijgen en Hen ook dit jaar enkele dui- aanvragers buiten de boot. selectie hanteert de vrijwilli- ganisatie het uitgangspunt dat en gehandicapten die de verzorging en verpleging hebben het eerst voor een puste vakantie in aanmerking VAKANTIEACTIE ledrif, 'inks de hulp van de meer den vrijwilligers kosten de ibloemvakanties veel geld. rnt door de extra voorzienin- aanpassingen die nodig zijn. dien neemt de Zonnebloem ard kost en inwoning van al jwilligers voor haar rekening, aar vakanties voor zieken en dicapten toch betaalbaar te betalen de deelnemers deld eenderde van de werke- osten en legt de Zonnebloem 1 bij. Om dat te kunnen beko- organiseert de Zonnebloem 'april t/m 5 mei de jaarlijkse Actie Zonnebloemvakanties. Via deze vakantie-actie wordt de Nederlandse bevolking opgeroepen een bijdrage over te maken op giro 145 ten name van de Zonnebloem Breda. Op die manier kunnen ook mensen die van intensieve hulp en verzorging afhankelijk zijn van een onbezorgde en bovendien betaalbare vakantie genieten. De teleurstelling bij het college van B en W van de gemeente Ven ray was groot bij de presenta tie van het concept voorstel van de werkgroep EHBO. Dit schrijft het college in een schriftelijke reactie op vragen die Samenwerking Venray eind maart stelde. 'Dit voorstel voldoet in het geheel niet aan de verwachting van het voorspelde 'goede eindresultaat'. Het komt niet tegemoet aan de gestelde eis van de stuurgroep, waarin gezocht wordt naar de moge lijkheden om de EHBO-functie van het St. Elisabeth Ziekenhuis, zoveel mogelijk (24 uur per dag, zeven dagen in de week) voor Venray te behouden. Hierop heeft het college besloten om het voorzitterschap van de stuurgroep neer te leggen'. Oppositiepartij Samenwerking Venray stelde in de brief een aantal kritische vragen over met name de rol die wethouder Heidens als voor zitter van de stuurgroep EHBO heeft gespeeld. Ln de bijeenkomst van de commis sie Sociale Zaken, Werkgelegenheid en Volksgezondheid op 14 maart 2001 kwam volgens de partij nadrukkelijk naar voren dat de stuurgroep door een werkgroep van ziekenhuis, huisartsen en ziektekos tenverzekeraar aan de kant is gezet. Ook bleek volgens de partij dat de wethouder 'van meet af aan zich ervan bewust is geweest dat de stuurgroep buitenspel is gezet'. Het college laat Samenwerking Venray in de brief weten dat de voorzitter van de stuurgroep door middel van overleg met de partijen van de werkgroep het proces heeft bewaakt en voordurend de eis van een goed eindresultaat aan de werk groep heeft meegegeven. 'De werk groep heeft vertrouwen gevraagd en gekregen. Op 5 maart is gebleken dat het voorstel zeer teleurstellend is. Hieruit heeft de voorzitter de conclusie getrokken dat de Stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg en de medische staf van genoemde stich ting geen enkele ruimte bieden voor maatschappelijke participatie voor hun planvorming', aldus het college. De EHBO komt aan de orde tij dens de gemeenteraadsvergadering van dinsdag 24 april. Eenderde van de automobilisten die bij de grootscheepse alcohol controles teveel gedronken bleken te hebben, is afkomstig uit sport kantines. De politiekorpsen in de provincies Noord Brabant en Limburg controleerden op zondag 11 maart en dinsdag 3 april bijna 7800 automobilisten. Van hen hadden 41 teveel gedronken. Een derde van hen (13) bleek de alco hol in een sportkantine gedronken te hebben. Voor de vijf zuidelijke politiere gio's is dit een duidelijk signaal dat het met de normen en waarden van die automobilisten met betrekking tot alcoholgebruik en verkeer niet bijster goed is gesteld. Want het aantal sportkantines is veel kleiner dan de reguliere horecabedrijven. Toch komen er, zoals nu blijkt, rela tief veel automobilisten met drank op uit een kantine ten opzichte van de andere horecabedrijven. Waar de politie normaliter in de weekenden controleert op de weggebruikers uit de reguliere horeca, blijkt het ook noodzakelijk te zijn om vooral op andere tijden te controleren. Namelijk de tijden dat de sportkan tines open zijn of net zijn gesloten. Ook is duidelijk geworden dat veel automobilisten wel gedronken had den, maar kennelijk weten waar de limiet ligt en dus een (net) niet straf bare hoeveelheid alcohol op hadden. De meeste automobilisten die wel teveel gedronken hadden, bleken een promillage tussen de 0,5 en 1,5 promille te hebben. Dit betekent dat zij normaal gesproken tussen de vijf en acht glazen alcoholhoudende drank op hebben. Een dergelijke hoeveelheid alcohol leidt onder andere tot zelfoverschatting; afname van het geheugen; problemen bij het beoordelen van (verkeers)situaties, verminderde waarneming door een tunneleffect, sterke afname (tot 50%) van het diepte schatten en concentratievermogen en vertraagd of helemaal niet reageren. De uitkomsten van de controles zijn voor de vijf politieregio's reden om zich te beraden op welke manier het alcoholgebruik in sportkantines kan worden teruggedrongen. Commissaris Weiten (portefeuille houder verkeer) van de regio Limburg-Noord verwaëht in mei al met een voorstel te kunnen komen. Duidelijk is nu al dat de controles vaker gehouden zullen worden. Op een bijeenkomst op donderdag 12 april jongstleden in het Gouvernement werd een tweetal nieuwe instrumenten gepresenteerd. Op de eerste plaats werd het officië le startsein gegeven van Het Meldpunt voor bedreigde monu menten. Deputé drs. M.J.A. Eurlings en mr. dr. A.H.A. Lutters, voorzitter van de Bond Heemschut, afdeling Limburg zullen dit geza menlijk doen. Het Meldpunt is een initiatief van de Bond Heemschut afdeling Limburg in samenwerking met de provinciale en regionale momumentenorganisaties. Daarnaast werd ter ondersteuning van dit initiatief een eerste exem plaar van Red Mich uitgereikt. Red Mich is de titel van een juridische leidraad die de particuliere monu mentenorganisaties bij het behoud van monumenten in de provincie Limburg kunnen gebruiken. Het is een uitgave van het Momumenten- liuis Limburg. Dhr. J. van Holstein, directeur Monumentenhuis Lim burg, overhandigt, het eerste exem plaar aan deputé drs. M. Eurlings. De bijeenkomst in de Gulikzaal in het Gouvernement begint om 11.00 uur. PROVINCIAAL MELDPUNT Het Provinciaal Meldpunt voor bedreigde monumenten heeft een loketfunctie. Hier kunnen zowel het georganiseerde particulier initiatief als de verontruste burger en de over heid terecht. Men kan melding doen van dreigende aantasting of teloor gang van een pand, een complex, een stadgezicht, een monumentaal landschap of archeologische objec ten en terreinen. Het Meldpunt komt daarmee tegemoet aan de behoefte van het particulier initiatief aan ondersteuning op het terrein van procedures en beleid. De provincia le afdeling van de Bond Heemschut is verantwoordelijk voor Het Meldpunt. WERKING MELDPUNT Een alarmnummer staat open voor melding van gesignaleerde bedrei gingen. Deze worden vervolgens onderzocht en afgewerkt. In het Stichting Deportatie krijgt vervolg In het Bouwens van der Boijecollege in Helden wordt op maandag 23 april wordt om 20.00 uur de nieuwe roman Gestolen jeugd van Ton van Reen gepresen teerd. garbeid tijdens de Tweede Wereldoorlog, heeft het huidige bestuur van de Stichting Deportatie oktober 1944 Noord- en Midden- Limburg ruimschoots aan haar oor- deputeerde Staten hebben besloten EUCREW (Europees oplei- ieentrum voor medische hulpverlening door de lucht en over de d) te subsidiëren met een bedrag van 60.000 gulden. Het is de ding dat EUCREW faciliteiten gaat bieden op het gebied van ursussen, kennismaking met verschillende hulpverleningsdien- opleidingen op het gebied van spoedeisende medische hulp, dsatie en luchtverkeer. Ook zal EUCREW' grensoverschrijdende 'toefen ingen organiseren "REW is een idee van de Nederlandse ANWB en de Duitse ADAC. e Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen (GHOR) Limburg is gevraagd verder vorm en inhoud te geven aan de uitwer- wr*m a |y|jdg| -- w -•■'e» nLs verschillende hulpverleningssystemen leert de praktijk van de wleningdiensten in de grensgebieden van België, Duitsland en land dat voor het bijstaan van mensen in nood slagbomen, taal pro 11 of moeilijkheden op juridisch vlak geen beletsel hoeven te vormen, loet de samenwerking beter op elkaar worden afgestemd om een aal verloop van grensoverschrijdende hulpverlening tekunnen waar-' tMet grensoverschrijdende opleidingen, bijscholing en uitwisseling •formatie kan deze samenwerking tussen Europese hulpverlenings- jên verder worden verbeterd. Het opleidingsprogramma wordt afge- ^>P de eisen van de deelnemende landen. Het nu ter beschikking "e subsidiebedrag is bedoeld als bijdmge voor het opstellen van een van aanpak. spronkelijke doelstelling voldaan. De deportatie in oktober 1944 van ruim 3000 mannen uit het bezette gebied op de westelijke Maasoever en de gevolgen daarvan die tot op de dag van vandaag door de slacht offers gevoeld worden, zijn uit het verdomhoekje gehaald, ln zes jaar tijd is de Stichting Deportatie uitge groeid van een groep die deze dra matische gebeurtenissen bij een gro ter publiek onder de aandacht wilde brengen, tot een belangenbehartiger van de betrokkenen. Niet alleen werden er onder auspiciën van de stichting de roman van Ton van Reen, het geschiedkundige werk Sporen die bleven van dr. A. Cammaert (1996) en enkele video's uitgebracht, maar ook wist men de slachtoffers met raad en daad bij te staan, en in contact te brengen met Duitse verenigingen die in het reine proberen te komen met het nazi-ver leden van hun land. Tijdens ver schillende reizen naar Duitse plaat sen waar de dwangarbeid werd verricht, kregen veel (nabestaanden van) slachtoffers de kans om het verleden een plek te geven. De con tacten met Duitsland en de hulpver lening aan ex-dwangarbeiders en hun nabestaanden waren aanvanke lijk helemaal niet gepland. Maar de activiteiten van de stichting brach ten zoveel teweeg bij deze mensen, dat die behoeftes vanzelf gekweekt weiden. De bal is aan het rollen gebracht, en lijkt niet meer te stop pen. Nog steeds richten zich mensen tot de stichting die willen weten wat er nu precies gebeurd is met hun vader in Duitsland, of die zich wil len aanmelden voor de volgende reis. Maar het huidige bestuur wil dit jaar volgens planning terugtre den. Vanuit het idee dat het werk van de stichting nog niet af is, is sinds een aantal maanden een werkgroep van voornamelijk (klein)kinderen van slachtoffers bezig de fakkel over te nemen. Omdat inmiddels ook dui delijk is dat veel betrokkenen en belangstellenden zich op de een of andere manier aan de stichting wil len verbinden, stuurt de werkgroep aan op een iets andere structuur van de stichting. Er wordt gestudeerd op een soort lidmaatschap, waarbij de donateurs uitgenodigd zullen wor den voor bijeenkomsten van de stichting en een nieuwsbrief krijgen toegestuurd. Verder is er een aantal werkgroepen in oprichting die ieder een deelgebied van de activiteiten zullen bestrijken, onder andere een documentatiegroep, een groep die reizen naar de voormalige werk kampen organiseert, een groep die zich bezighoudt met het opstellen van een databank van in Duitsland begraven slachtoffers, en een groep die zich richt op voorlichting naar de jeugd. Belangstellenden voor de werk groepen of een donateurschap kun nen zich wenden tot de secretaris van de werkgroep, Gerard Sonnemans, Rembrandt van Rijnstraat 9, 5831 BA Boxmeer, tel. 0485 - 520109. geval van categorale objecten wordt er samengewerkt met de aangewe zen provinciale monumentenorgani saties. Daarnaast kan Het Meldpunt derden op verzoek juridisch onder steunen. Gebleken is dat het particu liere initiatief in Limburg voldoende geschakeerd is om onderling exper tise uit te wikkelen. PROVINCIAAL NETWERK Het tijdig kunnen signaleren van bedreigingen vereist een netwerk in de hele provincie. In dit netwerk zullen ondermeer leden van heem- kundeverenigingen, kringen van het LGOG en vrijwillige molenaars een rol spelen, ook samenwerking met plaatselijke organisaties zoals Stichting Historisch Sittard en de Stichting Ruimte Roermond is hier in essentieel. Het particulier initia tief, dat in het Monumentenhuis ver enigd- is, bestaat uit de Boerderijenstichting Limburg, Bond Heemschut afdeling Limburg, Gilde van Vrijwillige Molenaars, afdeling Limburg, Molenstichting Limburg, Monumenten Kontakt Midden Limburg, Stichting Limburgse Kastelenb, Stichting Ondergrondse Werken en de Vereniging de Terebinth afdeling Limburg. RED MICH De titel Red Mith verwijst naar de wanhoopskreet van een Neers' ini tiatief om de Friedesse molen te red den van haar ondergang. Een suc cesvolle actie: de restauratie van de Freidessemolen start binnen afzien bare tijd. In Neer is sprake van vol doende draagvlak bij de verschillen de actoren in het monumentenveld om problemen via overleg op te los sen. Dat is niet altijd het geval. Er doen zich ook zaken voor waarbij de dialoog te kort schiet. Wanneer het redden van een monument niet anders mogelijk is, dan in juridische zin, is Red Mich de aangewezen lei draad. Particuliere organisaties kun nen als er sprak eis van bedreigde monumenten Red Mich als hulp middel gebruiken, bij voorkeur in samenwerking met het Meldpunt. Dan staat gebruik'open van de ver schillende mogelijkheden die proce dures op grond van de Monumentenwet 1988, monumen tenverordening. De uitgave bestaat uit enkele cahiers. Hierin worden ondermeer de diverse monumenten procedures en de leemtes in de regelgeving op provinciaal en locaal niveau besproken. LIMBURG NEEMT VOORSPRONG Met. deze formule nemen de par tijen in Limburg een voorsprong op de ontwikkelingen elders, doordat nu een leidraad door het labyrint aan regelgeving ter beschikking staat. Bovendien kan men door middel van een pro-actief meldpunt signa len met betrekking tot bedreigde monumenten registreren, deze naar relevante organisaties doorsluizen en de bedreigingen wegnemen. Hoezeer de belangen daarbij ook kunnen botsen, kernpunt is en blijft, dat de deur naar de dialoog steeds open blijft staan.Het Provinciaal Meldpunt Bedreigde Monumenten is bereikbaar op: tel. nr. 0475- 350974 (van maandag t/m vrijdag van 8.30-22.00 uur); Postbus 277, 6040 AG Roermond. Het vakantieseizoen 2001 is nog niet aangebroken. De vastenperiode is nog maar net afgesloten en de lente is aan het ontwaken. Toch zijn er nu al veel Piëlhazen en -hazinnen bezig met het treffen van voorberei dingen voor de vastelaovend 2002. Het zijn de artiesten die nu al bezig zijn met hun allernieuwste muzikale composities en teksten. Ieder jaar opnieuw weten deze artie sten de Venrayse vastelaovend met hun liedjes op te sieren en te verrij ken. Ook deze zomer zijn hun inspanningen er weer op gericht om een nieuwe carnavalskraker te maken. De allerbeste nummers wor den op de vastelaovends-Cd van het nieuwe seizoen uitgebracht. De artiesten kunnen hun liedjes inleveren bij de kemissie Liedje van de Piëlhaas. De sluiting van de inle- vertermijn is op zondag 24 juni. Traditioneel wachten alle artiesten met het inleveren tot het.laatste moment. De Kemissie Liedje heeft die zondag v an 14.00-16.00 uur een deel van het terras van café Hulsman gereserveerd. Dan komen alle artiesten, tekstdichers en muziekschrijvers bij elkaar om hun nieuwste creatieve vastelaovendsui- tingen aan de voorzitter van de Kemissie Liedje te overhandigen. Het is niet alleen een gezellige maar ook een spannende bijeenkomst. Artiesten praten met elkaar over hun inzendingen. Tal van vragen zijn er dan; hoeveel inzendingen zijn er dit jaar? Van wie zijn die inzendingen? Hebben we dit jaar wel of .geen voorselectie? De artiesten kunnen dan met een gerust gevoel op vakantie gaan. Eind augustus, de definitieve datum is afhankelijk van het feit of er wel of geen voorselectie is, beginnen de repetities. Als u denkt: 'dit is toch veel te vroeg', dan moet u weten dat op 22 september het Liedjesfestival al weer plaats vindt. Mongozo; de nummer één onder de traditionele speciale Afrikaanse bieren. Elk land van Afrika kent tra ditionele bieren die in het levenson derhoud van de dorpen heeft voor zien. Zo ook Mongozo. Mongozo is sinds vele decennia het handelsmerk van het dorp Saluseke het rijk van Lunda, gelegen in Angola. De ken nis van het brouwen van het Mongozobier werd generaties lang mondeling van moeder op dochter overgebracht. Het bier werd in kale bassen gedaan waardoor het verder werd weggebracht naar buurdorpen en of families die verder weg woondde. Een kalebas is een exotisch fruit uit Afrika 'wat behoort tot de Cucunus sativus-familie. Europees fruit zoals komkommers en courget tes behoren tot dezelfde familie. De kalebas kon gedroogd worden werd nu nog steeds gebruikt door geheel Afrika als glas of als een muziekins trument of als decoratie. In 1962 werd een man, genaamd Kabia, geboren in het zuidelijk deel van Angola. Zijn moeder was een direc te afstammeling van de familie die traditiegetrouw Mongozo brouwde en hij was enigste zoon. Zijn moe der leerde hem de techniek hoe hij het Mongozobier moest brouwen. Voor de eerste keer werd een man volgens de traditie van Lunda toege staan om Mongozobier te brouwen.. In 1993 na een politieke strijd in Angola ging Kabia in ballingschap naar Nederland. Nadat hij genatura liseerd was tot Nederlands burger heeft hij, met in bezit van de juiste vergunningen, rechten verkregen om het Mongozobier op de Nederlandse markt te brengen. In 1999 verschenen de eerste 35.000 kalebassen met de eerste flessen Mongozobier officieel op de Nederlandse markt. Mongozo is het eerste speciale bier dat gebaseerd is op ware Afrikaans receptuur die authentieke Afrikaans ingrediënten bevat. Kabia controleert de import uit Afrika van het hoofd ingrediënt palmnoot en de biedt Afrikaanse vrouwen die de kalebassen verbou wen een percentage van de verkoop, een voorbeeld van ontwikkelings hulp als gevolg van een persoonlijk initiatief. De Wereldwinkels onder steunen dit soort initiatieven door het Mongozobier te verkopen. Mongozo, wat betekent 'op je gezondheid', kan dit voortaan ook hier in Nederland. De Wereldwinkel is gelegen aan de Henseniusstraat 3a te Venray. Vlag uit winkel open, tel. 588571. Vijfendertig jaar nadat Piet Keuten met zijn hoveniersbedrijf cq. tuincentrum is gestart, heeft het bedrijf een belangrijke wijziging ondergaan. Het bedrijf, dat voortaan onder de naam Keuten-van Loon door zal gaan, heeft een duidelijke splitsing in activiteiten ondergaan. Naast het vertrouwde tuincentrum zal het hoveniersbedrijf zich duide- PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckh0f.nl/ De provincie Limburg kent een bedrag van 551.500 gulden toe aan in totaal 21 projecten op het gebied van cultuur. Daarbij zijn de adviezen van de eerder dit jaar geïnstalleerde adviescommissies cultuur overgenomen. De uitge brachte adviezen betroffen beste dingen uit de nieuwe geldstromen voor incidentele subsidiés voor cultuur, te weten het projecten budget kunst en cultuur en het actieprogramma cultuurbereik. Bij de behandeling van deze aan vragen zijn de provinciale speerpun ten en de toetsingscriteria door de adviescommissie toegepast. Dit betekent dat aanvragen moeten vol doen aan de doelstelling versterking culturele infrastructuur en ontwik keling en vernieuwing van het pro ductieklimaat. Belangrijk criterium daarbij was de bovenlokale uitstra ling van bepaalde projecten. Voor aanvragen met voornamelijk lokaal belang geldt immers een eerste ver antwoordelijkheid voor de gemeente als subsidiegever. Bij bovenlokale projecten vervult de provincie een meer aanjagende rol. Bij een aantal aanvragen was de commissie van oordeel dat deze beter ingediend kunnen worden op basis van nieu we. geactualiseerde gegevens. Hiermee is voor de instellingen een reële opening naar de toekomst geboden. lijker op de markt gaan profileren onder leiding van Sjors van Loon. Piet Keuten startte in 1965 als eenmansbedrijfje. Hij was een vak- en praktijkman puur sang maar werd steeds meer ondernemer. Het bedrijf groeide langzaam maar het hart van Piet lag meer bij het werk zelf dan bij het organiseren en lei ding geven. "Mensen met een huidi ge opleiding hebben een grotere theoretische kennis en kennen een andere aanpak dan vroeger. Ik zat onderhand meer op het kantoor ter wijl ik liever in de tuin bezig was. Dat ging niet goed". De komst van Sjors van Loon, een neef van Piet, heeft uiteindelijk geleid tot een nieuwe opzet van het bedrijf. Terwijl Piet Keuten zich helemaal op het Tuincentrum kan gaan rich ten, heeft Sjors van Loon de leiding over het Hoveniersbedrijf gekregen. Binnen het Hoveniersbedrijf zullen Pier Keuten en zijn echtgenote hun werkzaamheden de komende vier jaar gaan afbouwen. Sjors van Loon is geen onbeken de. Als familielid werkte hij al vele vakanties op het bedrijf en is hij er zogezegd langzaam ingerold. Sjors heeft een vierjarige opleiding als tuin- en landschapsinrichter achter de rug. Deze opleiding is o.a. gericht op grote projecten maar ook op ontwerpen op hoger niveau. Die kennis heeft ongetwijfeld een meer waarde voor het Hoveniersbedrijf aan de Beekweg, waar inmiddels tien mensen werkzaam zijn. Sjors zijn plezier zit hem ook in het uit werken van plannen. "De jongens kunnen het werk doen en krijgen daarbij een grote mate van zelfstan digheid en verantwoording. Zij kun nen dat ook aan en dat is belangrijk binnen een kleine organisatie. Ongeveer 40% van de klanten van het hoveniersbedrijf is particulier, bedrijven vormen 30% van de klan ten en het overige gedeelte wordt ingevuld door werkzaamheden voor de gemeente. "Een goede mix" aldus Sjors van Loon. Het tuincentrum gaat zich in de toekomst meer toeleggen op exclu sieve plaatmaterialen en kwaliteits producten. "Bij ons komen de klan ten vooral voor het advies wat wij erbij geven" besluit Piet Keuten.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11