Tarieven milieustation omhoog ollegebezoek Smakt-Holthees Buurtbewoners vegen locatie AZC van tafel Bouw eierpakloods nu wel akkoord MULTIFLEX LENZEN Wethouder beschoten met waterpistool B CONTACTLENZEN luurt luidt noodklok VERHAEG^ Autodiefstal Pan» <t gN MAAS donderdag 12 april 2001 - Pagina 5 gemeente Venray gaat per 1 Voor een huisvuilzak moet voor- wordt niet meer gratis geaccepteerd. gebruikmaken van het milieustatioi 111 pl de tarieven en de accep- taan 3,75 apart verrekend worden en Aanbieders kunnen afgedankte vooral ouderen en gehandicapten, i ndafj, i te v3r, 5n ■meente Venray gaat per 1 J1 de tarieven en de accep- loorwaarden van het milieu- J"1 'n Venray wÜz'gen. De ld I tatievoorwaarden worden lierpt door twee afvalstoffen misvuilzak. en de autoband) egecombineerde aanbieding i|ti3 te halen en in zijn geheel [jtenbaar te stellen. MTE It te a, Voor een huisvuilzak moet voor taan 3,75 apart verrekend worden en voor een autoband 4,50 gulden. De nieuwe prijs voor een gecombineer de aanbieding van maximaal 2m3 (zonder huisvuilzakken, autobanden en afgedankte huisraad) gaat vanaf 1 juli 20 gulden per aanbieding kos ten, vijf gulden meer dan het huidi ge tarief. Afgedankte huisraad wordt niet meer gratis geaccepteerd. Aanbieders kunnen afgedankte huisraad op afspraak namelijk gratis op laten halen door het kringloopbe- drijf De Circel. De gemeenteraad had enige tijd terug kritiek op een forse verhoging van het vaste bedrag dat burgers betalen voor de afvalstoffenverwijdering. Volgens de raad betalen die mensen die geen gebruikmaken van het milieustation, vooral ouderen en gehandicapten, in verhouding te veel. Bovendien wil de Venrayse gemeenteraad dat de grootste vervuilers ook het meeste betalen. Daarom gaat het tarief aan de poort van het milieustation om hoog. De gemeente heeft het finan ciële meeropbrengst voor de rest van dit jaar geraamd op ƒ102.740,-. Woningbouw, verkeersveiligheid en spoorperikelen 2,5 half uur duurde dins- vond het gecombineerde libezoek van de colleges van lemeester en wethouders van icnieente Boxmeer en Venray de dorpsraadvergadering van ■rf (hees-Smakt. Tal van onder- pen stonden op de agenda, rheid bijvoorbeeld woningbouw, eersveiligheid, stembureaus Ie veiligheid van de spoorweg- langen in de twee dorpen. de gemeente Venray werden leester Waals en wethouder van de gemeente burgemeester Odi lans door de dorpsraad en de ischap bestookt met vragen, jt is de bedoeling dat alle vra- jit de gemeenschap en alle ant- :n van de burgemeesters en mders in het teken staan van lema 'Hoe houden we onze ;n leefbaar'Leefbaar, zowel niveau als op cultureel f, opende Peter Koenen van israad de vergadering. "We ranavond niet bij elkaar om te in over het lawaai van een ngrondse glasbak, want wij.zijn e gemeente Boxmeer dankbaar de ondergrondse oplossing. We jok niet bij elkaar om te klagen de donkere plattegrond van de kt. Want wij zijn blij met de ie en frisse update. We zijn ook met de medewerking van de tente bij de realisatie van het rnnent. Ook de blijvende mede- ing om de ter beschikking :1de prullenbak te ledigen wordt name door de werkgroep ument zeer gewaardeerd. Ten ien van de verlichting is geluk- een techneut gevonden die zorg dat de vierhonderd :r verderop gelegen huizen en :n niet baden in een overvloed icht." fervolg voorpagina llgens Jeanne Funcken kan dit toeval meer zijn. De ohrust trde buurtbewoners is volgens groot. "Ik word behandeld door longarts en die vertelde mij dat iBrukske opvallend veel men- Üachten hebben aan hun lucht en. En dit is al zoveel jaren aan ang. De gemeente zou zorgen iet verfbedrijf verkast maar ze ihet gewoon zijn gang gaan." et comité heeft afgelopen vrij- een nieuwsbrief rondgestuurd, rin worden de buurtbewoners troepen om bezwaar te maken de WOZ-taxaties van hun hui- Jeanne Funcken kreeg in een dagen tijd dertig bezwaar den binnen die zij dinsdagmid- >p het gemeentehuis bezorgde op woensdag 11 april sloot de [aartermijn. "De waardes van woningen moeten flink vindt comitélid Leo n. "Want we ondervinden een grove aantasting van ons ngenot en het leefklimaat, ens het bezoek van B en W g jaar juni aan Brukske is iofd dat er maatregelen genomen ten worden tegen het bedrijf van uws. Maar er is nog steeds niets ïurd." etcoatingbedrijf van Theuws is ;ens de buurtbewoners niet de ge boosdoener. Ook Interstyling deLeunseweg blijkt volgens de rt voor stank, rook- en luchtver- 'g te zorgen. Dat zorgt in de lfl voor veel overlast van roet. 'erstyling is een paar jaar gele- 1 al eens op de vingers getikt. Ma ging het een tijd goed maar totste tijd spuien ze weer perma- rotzooi de lucht in door die schoorsteen", weet Leo nken. °or de buurtbewoners is de maat Zij willen dat het nu eindelijk 'open is met de vervuilende 'ijken. De buurt eist dat de 'eente nu snel de juiste maatre- A" treft. Bovendien verwachten jwoners een forse korting op de tdetaxaties van hun huizen. Ze de hulp ingeroepen van de aruging Eigen Huis die hun juri- P bijstaat. "Maar het belangrijk- I's dat we eindelijk ons woonge- J^erugkrijgen wat ons al zolang T°ofd is", zegt Jeanne Funcken. Twee burgemeesters met hun gevolg achter de tafel om de geza menlijke problemen van twee dor pen te bespreken. VEILIGHEID SPOOR De dorpsraad toonde zich blij ver rast over de voortvarendheid waar mee de plannen voor verhoging van de veiligheid van de spoorwegen worden gemaakt. In plaats van een simpel knipperlicht (AKI) komen er automatische halve overwegbomen (AHOB) bij de overweg Loonseweg in Holthees. Ook wordt het kruis punt van de Sint Jozefstraat op de Gildestraat een eindje verplaatst en komt iets verder van de overweg af te liggen. "Plannen waar wij als dorpsraad danwel weinig of geen inspraak in hebben, maar die hope lijk voorkomen dat onze dorpsge meenschap of andere mensen mee maken wat een jaar geleden, op Tweede Paasdag, hier heeft plaats gevonden", vertelde Peter Koenen. Burgmeester Odi Bouwmans kon de dorpsraad dinsdagavond medede len dat de NS de werkzaamheden ter verhoging van de veiligheid op de spoorwegovergangen in Holthees nog voor de bouwvakvakantie wil afronden. BOUW WONINGEN Tevreden is de dorpsraad ook met de speeltoestellen in de Smakt die onder leiding van Peter Deenen en dankzij een goede samenwerking met de gemeente Venray, buurtbe woners en enkele sponsoren op een geweldige manier zijn opgeknapt en vervangen. "En onze blik wordt ver ruimd als we kijken naar de drie nieuwe kavels die in Smakt uitein delijk in handen zijn gekomen van de Smaktse 'jeugd'", zei Peter Koenen. "Dat die Smaktse jeugd al wat ouder is heeft te maken met het feit dat ze wat lang op een kavel heeft moeten wachten. Maar daar willen we niets meer over zeggen. Zand erover." Bij de uitbreiding van woning bouw in de kerkdorpen is de gemeente Venray gebonden aan de richtcijfers van het provinciaal volkshuisvestingsbeleid. Vanuit de richtcijfers is voor de periode 1997- 2006 een zevental woningen aan Smakt toegekend. In 1999 heeft de gemeente Venray een drietal kavels in Smakt uitgegeven. Burgemeester Waals, die het hot item 'bouwen op de kerkdorpen' heeft overgenomen van de zieke wethouder Kersten, kon de circa dertig aanwezigen in 't. Pelgrimshuis vertellen dat het for meel zo is dat er in Smakt nog ruim te is voor vier kavels. "Maar die lig gen in een stankcircel. Venray vindt dat niet zo'n probleem, maar de pro vincie Limburg wel. Het is zo dat de provincie naar aanleiding van de problemen in Merselo haar beleid strak aantrekt. Ik wordt daar natuur lijk niet vrolijk van. Voor de vitali teit en dynamiek in de dorpen is dit een zorgelijke ontwikkeling." Burgemeester Waals verwees ook nog even naar het particulier initia tief aan de Pelgrimsbaan in Smakt. Op de locatie Pelgrimsbaan 11 is een agrarisch bedrijf met een hin- dèrwetvergunning voor het houden van 220 zeugen, 35 opfokzeugen, 726 biggen en 7680 legkippen actief, waarvan de eigenaar wil stoppen. Het voorstel van de gemeente Venray is om de agrari sche bedrijfsvoering te staken en de bebouwing, behoudens de fraaie hoeve, te slopen, om op de vrijko mende grond vier woningen te reali seren. "Er wordt een studie gedaan naar de mogelijkheden. Maar uit het oogpunt van cumulatief bouwen is het initiatief Pelgrimsbaan te veel van het goede. Doel van alles is om beperkte woningbouw in Smakt te realiseren. Daar zullen we ons voor blijven inzetten." Voor Holthees was het verhaal van burgemeester Odi Bouwmans niet veel vrolijker. "In de bouwplan nen zijn nog vijf kavels beschikbaar, maar de gemeente Boxmeer mag maar één kavel per jaar uitgeven. En er is nog een wachtlijst van twee personen. Wellicht is het goed dat we met de dorpsraad aan dit onder werp eens een aparte sessie wijden." STEMBUREAUS De stembureaus in Smakt en Holthees blijven ook tijdens de vol gende verkiezingen geopend. Tenminste, als er genoeg vrijwilli gers zijn. "Punt is dat we nadenken over het feit of de stembureaus nog toekomst hebben. Zolang er vrijwil ligers zijn, leveren wij de machines wel. Geen probleem", zei burge meester Waals. "Wij denken alleen dat over vijf jaar de mensen niet meer stemmen in een hokje, maar dat ze gebruik maken van andere alternatieven, zoals internet of sms." Odi Bouwmans kon de lezing van zijn collega bevestigen. "Deze raadsperiode blijft alles bij het oude. In de gemeente Boxmeer worden de vrijwilligers, die een training krij gen, ondersteund door ambtenaren. De vrijwilligers krijgen hiervoor overigens wel een vergoeding, col- lega.""Dat klopt", bevestigde Waals. "Maar in de gemeente Venray krij gen de vrijwilligers geen training en zijn de ambtenaren alleen stand-by, mochten zich problemen voordoen. Dat werkt uitstekend." VERKEERSVEILIGHEID Op de St.-Joseflaan in Smakt heeft zich onlangs weer een ernstig ongeval voorgedaan. "Wij willen onze blik richten op de toekomst en met de gemeente van gedachten wisselen over hoe de verkeersveilig heid kan worden verbeterd", sneed Peter Koenen het volgende onder werp aan. De gemeente Venray gaat het 'hellingsvlak' van de verkeersdrem pels in Smakt aanpassen aan de nieuwe normen. "De inrichting van het wegprofiel voldoet aan de uit gangspunten van Duurzaam Veilig. Voor de bouwvakvakantie worden de drempels minder stijl gemaakt, zodat ze voor fietsers en automobi listen beter berijdbaar zijn", vertelde wethouder Driessen. "De drempels blijven en daarnaast krijgen alle erf- toegangswegen A, zoals de St. Joseflaan, in de toekomst fietssug- gestiestroken." De bewoners stelden aan burge meester Odi Bouwmans ook enkele kritische vragen over de verkeers veiligheid in Holthees, met name over het ontbreken van verkeersrem- mende maatregelen op de Kapelstraat en de aanwezigheid van maatregelen die het verkeer niet remmen bij de familie Langekamp bij de ingang van Holthees vanuit de richting Vierlingsbeek en bij de ingang van het dorp vanuit Maashees. "Want automobilisten kunnen deze wegversmallingen met volle vaart links nemen. Bewoners worden soms zelfs bijna van de stoep gereden", zei Peter Koenen. De burgemeester stelde voor een afspraak te maken met de dorpsraad om 'te praten over de situatie ter plekke' GRENS Ook de vraag in hoeverre de gemeenschap bij beide gemeenten aan de deur kan kloppen als het gaat om 'bovendorpse voorzieningen' kwam aan de orde. Burgmeester Waals liet weten dat de gemeente Venray jaarlijks 100.000 gulden beschikbaar stelt aan het dorpsra- denoverleg, dat deze bijdrage naar eigen inzicht mag verdelen om de leefbaarheid in de dorpen te vergro ten. "Met deze bijdrage heeft Veulen bijvoorbeeld een kunstwerk gekre gen en een jeu de boulesbaan aange legd. Die formule werkt uitstekend", vertelde burgemeester Waals. "Ik had bijvoorbeeld nooit gedacht dat er op het dorpsplein in Veulen kunst zou komen." De Venrayse burgerva der wilde de grens Venray-Boxmeer niet al te strak zien. "Als de dorps raad Holthees-Smakt met een goed project komt, dat toevallig voor Holthees is, is het college best bereid dat ook uit te voeren. Maar dan moet de dorpsraad het plan wel bij het dorpsradenoverleg neerleg gen. Maar het gaat wel om projecten die de leefbaarheid in de dorpen moeten verhogen. Als het dorspra- denoverleg positief adviseert, willen wij daar best in positieve zin over nadenken. Wij toetsen slechts mar ginaal hoe die ton besteed wordt." ZUIDTAK BETUWELIJN De gemeente Venray vindt de de provincie Limburg en Brabant geza menlijk moeten optrekken om de aanleg van een zuidtak van de Betuwelijn door de gemeenten te verhinderen. "Maar de studie zit pas in de verkenningsfase", zei wethou der Driessen. "We moeten samen een vuist maken tegen het Maaslandtracé en onze krachten bundelen. Intensief gebruik van de lijn is onaanvaardbaar, want dan komt de leefbaarheid en de veilig heid van de mensen in gevaar. Een dubbel spoor en electrificatie ten dienste van de passagiersstroom is veel belangrijker. Meer goederen vervoer willen we niet, want dat geeft een onaanvaarbare aanslag op het leefmilieu in Smakt, Oirlo en het buurtschap klein Oirlo bij Castenray. De randvoorzieningen, zoals geluidsschermen die er dan moeten komen om de geluidshinder in te perken, doen mij denken aan de Berlijnse Muur met minimale over steekplaatsen. En dat is slecht voor het leefmilieu." KABEL SMAKT De inwoners van Smakt vroegen zich tijdens de afsluitende rond vraag ook af wanneer zij nu einde lijk op het kabelnet aangesloten worden. "We willen de aanleg kop pelen aan de ontwikkeling van Smakterheide", zei burgemeester Waals. "Zou gekoppeld kunnen worden", verbeterde wethouder Driessen hem. "Ik wil niet te veel hoop wekken, want verkijk u niet op de individuele aansluitkosten. Het Financiële plaatje zal door Essent doorberekend worden aan de bur ger." Een andere vraag ging over de vervuiling van de Loobeek. "De beek is altijd heel mooi schoon geweest, maar de laatste tijd is dat anders. De beek is verschrikkelijk smerig", vond één van de aanwezi gen. Burgemeester Waals vertelde dat de problemen met de vervuiling van de beken bekend zijn bij het water schap "Het is zo dat er door de mond- en klauwzeerproblemen bij de agrariërs wel eens iets gebeurt dat niet door de beugel kan. Ik keur dat gedrag het niet goed, maar er vinden melklozingen en andere lozingen plaats. Ik leg de schuld niet bij de agrariërs, maar constateer slechts een ontwikkeling." Aan het einde van de vergadering overhandigde Jos Waals de dorps raad een bedrag van 500 gulden ter ondersteuning van haar functione- actea*#* HOGEDRUKREINEGERS VEEGMACHINES SCHROB/ZUIGMACHINES STOF- en WATERZUIGERS STOOMREINIGERS TAPIJTREINIGERS REINIGINGSMIDDELEN Keizersveld 61 5803 AP Venray tel.: 0478-553355 CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND KU RSTJENS VENRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 \M\ j hebben ruime ^V^NGENHOOr. OPGELEIDE mtactlensspeci IaLISTEN! Klankbordgroep eist dat college alternatief overneemt De anders zo rustige wijk De Brabander was de afgelopen week in rep en roer. De buurtbewoners waren uiterst onaangenaam ver rast toen zij vernamen dat de gemeente het asielzoekerscentrum (AZC) helemaal in hoek Broekweg-Buitenweg wilde weg zetten. Dat het AZC ook nog in twee gedeelten gesplitst werd, met tevens twee ingangen, schoot bij de wijkbewoners helemaal in het verkeerde keelgat. Jac Bastiaans was onlangs als ver tegenwoordiger van De Brabander tot de klankbordgroep toegetreden. Hij is de afgelopen anderhalve week dag en nacht in touw geweest om met alle buurtbewoners te praten en hun wensen aan te horen. Dinsdagavond vergaderde de kl ank bordgroep op het gemeentehuis over de locatie-keuze van de gemeente. Het grootste gedeelte van het AZC zou in dit ambtelijk plan helemaal in de noord-west hoek komen. Waardoor de boerderij van de fami lie Weijs aan de Buitenweg hele maal ingesloten wordt. Tevens loopt over die noord-west hoek een stank cirkel en ligt er met tolueen vervuil de grond. Meer in oostelijke richting langs de Broekweg zou een tweede en kleiner gedeelte van het AZC komen. De beide locaties worden gescheiden door een perceel van ongeveer een hectare, ongeveer de grootte van een voetbalveld. Op 13 maart bracht het college van B en W nog een bezoek aan de wijk. Maar toen werd er met geen woord gerept over deze keuze. Alhoewel dit plan toen al in een ver gevorderd stadium was. Op zaterdag 31 maart kregen de leden van de klankbordgroep het conceptplan in de brievenbus. Het nieuws ging daarna als een lopend vuurtje rond door de dunbevolkte wijk. "Ik schrok me een hoedje toen ik dit zag. De haren gingen me recht over eind staan. Als het zo moet dan gaat het absoluut fout", zei Bastiaans dinsdag in vergadering van de klankbordgroep waar ook een der tigtal buurtbewoners aanwezig waren. "Vanaf die zaterdag heb ik geen rustig uur meer gehad. Ik wilde niet eerst deze vergadering afwach ten. Want de splitsing in twee loca ties was helemaal niet afgesproken. Ik ben op onderzoek uitgegaan. En kwam erachter dat hier absoluut geen draagvlak voor is. Want een groepje mensen wat daar woont wordt nu geslachtofferd. Het ligt er heel gevoelig. Dit voorstel is echt onacceptabel." VELDWERK Burgemeester Waals liet eerder doorschemeren dat het AZC in de buurt van de rotonde op Westsingel zou komen, de oostelijke variant. De Westsingel moet immers doorge trokken worden wanneer De Brabander als woonwijk ontwikkeld wordt. Via deze ontsluitingsweg zouden de asielzoekers gemakkelijk Venrays centrum kunnen bereiken. De voorgestelde ligging helemaal in de andere uiterste hoek zover moge lijk van het winkelcentrum af, kwam voor iedereen dan ook als een grote verrassing. Vooral de twee geplande ingangen aan de Broekweg wekten veel weerstand in de buurt. Jac Bastiaans heeft zijn veldwerk uitstekend gedaan. Want hij wist de eigenaar van het tussenliggende per ceel toch te bewegen zijn grond beschikbaar te stellen. Daardoor zou het AZC toch één geheel kunnen worden, links van het midden van het gebied tussen Beekweg, Buitenweg, Broekweg en Overloonseweg. "Dit is de enige oplossing. De rest is onebspreek- baar", stelde Bastiaans. De andere leden van de klankbordgroep stem den er unaniem mee in veegden het eerdere plan resoluut van tafel. Deken Coenen vroeg zich af waar om de gemeente hier zelf niet was opgekomen. Ambtenaar Henk Verstegen meldde dat het tussenlig gende stuk grond niet te verwerven was. "Helaas is het zo gegaan. Maar ik ben blij dat het nu wel kan. Want één locatie is veel beter dan twee." Na afloop van de vergadering ver klaarde Jac Bastiaans dat de particu liere eigenaar van het betwiste stuk grond in de clinch ligt met de gemeente. "Twee jaar geleden zijn ze voor het laatst bij hem geweest. Maar de gemeente komt er nu niet meer in. Het was dan ook onmoge lijk om dit stuk grond te verwerven. De eigenaar wil nu wel samen met mij met de gemeente onderhande len." In het nieuwe plan komt de ingang aan de zijde van de Westsingel te liggen. Met het nieu we voorstel van Bastiaans zijn alle pijnpunten uit het eerdere plan opgelost. Ook mevrouw Basten, vertegenwoordigster van de wijk Molenklef, juichte het aangepaste voorstel toe. "Want voor ons was het eerste plan ook geheel onaccepta bel." Dat het AZC in de hoek Beekweg-Overloonseweg, zo dicht mogelijk tegen het centrum aan, zou komen bleek onhaalbaar. "Hier zijn de eerste drie fasen van het uitbrei dingsplan De Brabander gesitueerd. Met de komst van het AZC zou hier vijf jaar lang niet gebouwd kunnen worden. Daardoor zouden er overal elders plukjes huizen komen. Terwijl de opzet is vanuit deze hoek de nieuwbouwwijk aaneengesloten te ontwikkelen. Het zou ook een geweldig financieel probleem ople veren als deze hoek daarvoor niet beschikbaar was. Want stel dat over vijf jaar de huizenmarkt is inge zakt", legde Henk Verstegen uit. De politie liet schriftelijk aan de klankbordgroep weten grote bezwa ren te hebben tegen de voorgeno men locatie door de gemeente. "Twee locaties is absoluut niet wen selijk en onoverzichtelijk. Er kan ook geen integratie met de omge ving plaatsvinden omdat het veel te ver weg ligt", zo schreef agent Van Leeuwen die zelf verhinderd was voor de bijeenkomst. Voorzitter Harry van der Borg zal nu aan het college van B en W advi seren voor de nieuwe variant te kie zen. "Ze zullen heel goede argu menten moeten hebben om hier vanaf te wijken", waarschuwde deken Coenen nog. Na afloop van de vergadering waren de schouder klopjes en de complimenten voor Jac Bastiaans. De aanwezige buurt bewoners bedankten hem voor zijn inzet. "Maar we zijn er nog niet", zei hij strijdvaardig. Een incident vorige week tij dens de commissie Welzijn. Een jongeman met een groot waterpis tool spoot tijdens de vergadering wethouder Driessen en gemeen teambtenaar Frits Vossen nat. De schutter, waarschijnlijk een vrijwilliger of bezoeker van OJC Dingus, wilde op deze wijze zijn ongenoegen uiten over de gang van zaken rond het jongerencentrum aan de Hoenderstraat 10. De gemeente en OJC Dingus liggen al jaren met elkaar in de clinch en ondanks de vorig jaar gesloten intentieverkla ring is de verhouding tussen beide partijen nog altijd niet optimaal. In de vergadering werd onder meer gesproken over de mislukte poging om in Venray een tienerdisco op te zetten. In het gemeentehuis was ook een delegatie van jongerencentrum Dingus aanwezig. Pieter Gijsbers, voorzitter van OJC Dingus, zei na afloop van de vergadering het incident te betreu ren. "Maar ik kan het me wel voor stellen. Er is de laatste jaren erg veel gebeurd en de frustratie onder de jongeren is begrijpelijk. Vandaag werd ook nog bekend dat de subsie- diekraan door de gemeente per 1 mei wordt dichtgedraaid, waardoor een aantal festiviteiten op en rond Koninginnedag geen doorgang kan vinden. Dit is kennelijk na het uit blijven van de renovatie van het gebouw, de subsidieperikelen, de ellende rondom de jongeren wed strijd van Synthese en de sluiting stijden de druppel die de emmer deed overlopen. Ik ben dan ook niet verbaasd over de actie, want ik heb in de afgelopen dagen heel wat seri euzer wapentuig tegengehouden." Wat een verbeterd voorstel en enkele situatieschetsjes al niet kan doen. Vorige maand wist de com missie Stedelijke Ontwikkeling nog niet wat ze met de bouw van een eierpakloods in Oirlo aan moest. Vorige week woensdag ver dwenen de meeste bezwaren alweer van tafel. De broers Classens kunnen dan eindelijk, anderhalfjaar na hun aanvraag, met de bouw beginnen Eens te meer bleek dat een onvol ledige en onduidelijke nota meer vragen oproept dan het beant woordt. En dat levert vaak weer onnodige vertraging op. Een treffend voorbeeld is het voorstel tot oprichting van een loods aan de Castenrayseweg in Oirlo. In de vori ge commissievergadering werd dit punt nog van de agenda gehaald. Wethouder Driessen, die toen als invaller de vergadering voorzat, noch de aanwezige ambtenaren kon den duidelijkheid verschaffen. Vorige week woensdag keerde het sterk verbeterde voorstel weer terug op de agenda. De tekst was veel dui delijker en gedetailleerder dan in de eerste versie. Bovendien waren er vier verhelderende scituatieschetsen aan toegevoegd. De commissieleden hadden er in eerste instantie moeite mee dat de eierpakloods te hoog was, 6,50 meter terwijl maar 4,50 meter is toe gestaan, en dat de afstand tussen de bedrijfsgebouwen veel groter was dan de toegestane 20 meter. Nu blijkt dat deze afwijkingen vallen binnen de vrijstellingen van het bestemmingsplan. De loods, waarin een eierinpak- machine van zes meter hoogte geplaatst wordt, komt bovendien gedeeltelijk te liggen in een AG-HL gebied, een agrarisch gebied van hoog landschappelijke waarde. Bert Linskens (PvdA) vroeg zich af of dit niet in strijd was met het bestem mingsplan. Henri van de Ven (CDA) meende dat de grenzen van wat mogelijk is in het buitengebied bereikt zijn. "Want wanneer is het agrarisch of industrieel. Want het is een behoorlijke hal. Kan het bedrijf, dat wil doorgroeien, dan niet beter direct naar een bedrijventerrein ver plaatst worden? En heeft dit wel een kans van slagen bij de provincie", vroeg de CDA'er. Wethouder Houba (VVD) antwoordde: "Als deze hal er staat dan is de rek er inderdaad wel uit." Gijs Frencken, hoofd Ruimtelijke Ontwikkeling, ver wachtte geen bezwaren van de pro vincie omdat het plan binnen de vrijstellingsregelingen valt. John Oosterbeek (VVD) herhaal de zijn bezwaar dat het allemaal veel te lang geduurd heeft. "Maar we zijn wel bhj met deze medewer king aan de blijvers in de land bouw." la de nacht van zondag op maandag is er op de oprit van een woning aan de Teeuwenhofweg in Leunen een bedrijfsauto van het merk Mitsubishi gestolen. Het voertuig heelt een waarde van circa 30.000 gulden

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5