!ircus Malford in Meerlo latuurgebieden in deels weer open asper Geurts wint Solisten- en nsembleconcours Ie Landweert viert Turks kinderfeest Verkeersprijsvraag 3VO Nieuwe eigenaren 't Stoffeltje Euro Mail, uw partner in mailings Aanleveren kopij A Peel en Maas Versleijen Oirlo levert 250e Stiga Win een jaar lang gratis brood Mini-gorilla krijgt jong bh Dans- monstratie B PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? "periodiek" Op de bon Radar controle Omroep Venray Dronken automobilist Scholenactie f Nieuw regiodirecteur Wonen Venray ,en maas donderdag 12 april 2001 - Pagina 13 Een betoverende duivendressuur bij het enige echte Nederlandse vrouwencircus. luchtnummers. Onder hen ook het nieuwste Europese circustalent, de pas achtjarige Scarlett die te zien is als slangenmeisje. Insiders ver wachten dat zij binnen enkele jaren hoge ogen zal gooien op aanspre kende circusfestivals, zoals die van Monaco en Parijs. verzoek van het Ministerie van bouw. Natuurbeheer en rij hebben Staatsbosbeheer, iing Het Limburgs Landschap, en Vereniging irraonumenen samen met de urgse Land- en Tuinbouwbond en om deze week de natuurge- p in Limburg weer open te i. Dit geldt echter niet voor de gebieden met vee, welke over |emeen aangemerkt worden jebording 'artikel 461\ Ook lehele Meinweggebied blijft fee het voorkomen van wilde :n afgesloten. Vanwege de MKZ-crisis werden eerder alle natuurgebieden afgeslo ten voor het publiek. Dit is gebeurd om het risico van besmetting met MKZ zoveel mogelijk te beperken. Inmiddels heeft de minister van LNV versoepeling van de maatrege- lingen aangekondigd. Voor de gebieden die open gaan worden de bezoekers wel gevraagd op de paden te blijven, geen etens resten achter te laten en contact te vermijden met wild of andere die ren. Het is nog onbekend wanneer de gebieden met vee toegankelijk worden. fare de Peelklank uit steyn organiseerde dit jaar in inschapshuis de Smelehof te steyn het jaarlijkse solisten- en ibleconcours van de Federatie muziekgezelschappen in de :nte Venray. was ruime aandacht van gstellenden voor de verrichtin- de muzikanten. Jurylid Ad rigts had een paar zware want hij moest bijna 100 ïen beoordeling doen, maar hij il de prestaties naar hun waar- beschrijven met de volgende ialen: afdeling 3: 53,5 p. adette Lemmens uit steyn, alt-sax; 53,5 p. Roel iskens Leunen, kl. trom; 53 p. Janssen Leunen, kl. trom. ing 2: 54 p. Jasper Geurts ik Venray, kl. trom; 53 p. Elke soostrm, alt-sax; 53 p. Nick •uiten MMSK Venray, kl. trom. ling 1: 52,5 p. Simone Camps :n, dwarsfluit; 52,5 p. Anke Spee Leunen, klarinet; 52,5 p. Yvonne Poels Merselo, bugel. Afdeling Uitmuntendheid: 52 p. Rik op den Camp Oostrum. trombone; 51 p. Marielle Poels meerselo, bugel. Ere-afdeling: 52,5 p. Luc Janssen, Ysselsteyn,, percussion; 52 p. Silvia v. Kempen MMSK Venray, klarinet; 50,5 p. Gerard Spreeuwenberg Ysselsteyn, trom pet. Nadat vele jaren een solist in een van de hoogste afdelingen met het hoogste aantal punten van het con cours ging strijken, was het ditmaal aan de jonge jeugd en wel Jasper Geurts, van MMSK St. Petrus Banden, Venray, die met 54 punten, van de maximaal 60 te behalen pun ten, de meeste punten van het con cours bijeensprokkelde. (Voor de goede orde zij nog medegedeeld dat een totaal van 50.5 punt toch nog goed is voor een gemiddelde waar dering van 8,5 punt op de 6 beoor delingsrubrieken.) de OBS de Landweert vieren wieren elk jaar een intercultu- eest omdat de wereld groter is Heen onze westerse visie daar- ia het Joods Paasfeest en het «leest wordt dit jaar het Turks erfeest belicht. De leerlingen «i niet alleen feest maar leren eachtergronden van dit natio- Iurks feest kennen. 23 april wordt in Turkije de jevierd waarop de onafhanke- Mlvan Turkije in 1920 gestalte Voor de eerste president, ifk, symboliseerde het kind de 'e toekomst. Op deze nationale Malle vrouwen in Veltum: een ye vrouwen heeft aangegeven, met andere vrouwen samen i te doen zoals: dansen, j-k maken, gezellig koffiedrin- handwerken, informatie uitwis- '.en sporten. Op donderdag 12 'sereen bijeenkomst om 13.00 11 het wijkcentrum in Veltum. een bijeenkomst met iets lek- neen dansdemonstratie, van |n Zuid-Amerikaanse dans, a door vrouwen. Voor infor- kunt u bellen naar: Oesha ar, IVC. tel. 510035 of Ger .Synthese, tel. 517317. feestdag heeft iedereen in Turkije vrij en komen alle schoolgaande kinderen bij elkaar om zich te ver maken met zang, dans, sport en spel. Op OBS de Landweert is men van mening dat niet alleen in Turkije, maar overal de kinderen de toe komst van een land vormen. Vandaar dat ook hun sponsorleerlin gen Cristina en Billy-Joe op deze dag een extra plaatsje verdienen op het feest. De kaartenactie, waarmee men probeert het sponsorgeld voor deze leerlingen proberen bij elkaar te halen start dan ook op deze dag. De gemeenschapsruimte is omgeto verd in een oosterse bazar waar de kinderen de hele dag kunnen kijken naar toneelstukjes ovèr de Hoca, een schimmenspel met Hjacivat en Karagoz en Turkse dansjes uitvoe ren. Ze doen mee aart spelletjes en eten Turkse koekjes. De kaarten voor Christina en Billy-Joe worden meegenomen en belangstellenden kunnen van drie tot vier uur op de bazar nog extra kaarten kopen. Zoals wij al eerder berichten gaat op 1 mei 2001 bij gelijkwaardige kruisingen de voorrang veranderen. Vanaf die datum moeten fietsers op een gewoon kruispunt voorrang krij gen van alle bestuurders die van links komen. Alle bestuurders geven vanaf 1 mei dan ook voorrang aan fietsers die op een gelijkwaardige kruising voor hen van rechts komen. Daarnaast gaat in de gemeente Venray ook de voorrang op een aan tal kruisingen met verkeersborden wijzigen. Als eerste zal in de week na Pasen de voorrang op de kruising Merseloseweg - Langeweg wijzi gen. Die kruising krijgt dezelfde voorrangsregel als alle andere kruis ingen op de Langeweg, zodat op de Langeweg alle voorrangsregel s gelijk zijn. Ook zal in die week de fietsoversteek St. Antoniusveld - Stationsweg - Fluitekruid worden gewijzigd. De daarop volgende weken zullen ook nog de fietsover steek Brukske - Henri Dunantstraat - St.Servatius-weg en een drietal fietsoversteken in de woonwijk Landweert wijzigen. Gelet op die nieuwe situaties wil de afdeling 3VO, samen met alle andere lokale verkeersveiligheidspartners u de komende weken informeren over deze nieuwe situaties middels diver se ludieke akties. Wij doen daarom dan ook samen met het weekblad Peel en Maas en de lokale kabel krant een wekelijkse prijsvraag. De nieuwe verkeerssituaties staan hier bij centraal en we hopen dat we samen met u deze nieuwe verkeers situaties veilig, in de gemeente Venray, gaan toepassen. Immers werken aan de Venrayse verkeers veiligheid doen we samen. Op de foto's zie je twee Venrayse verkeerssituaties waarbij de fietsers nu nog voorrang hebben. Op welke foto wordt in de week na pasen de voorrang gewijzigd en hebben fiet sers geen voorrang meer, maar moe ten zij voorrang verlenen. A: Fietsers in de voorrang Henri Dunantstraat B: Fietsers in de voorrang Sta tionsweg U kunt een van de 5 VVV bonnen ter waarde van fl. 25,winnen door een briefkaart te sturen aan: Afdeling Venray 3VO, Luzerne 7, 5803 JZ Venray, met de vermelding op welk kruispunt de voorrangsregel in de week na pasen 2001 verandert. Inzenden voor komende dinsdag. De oplossing leest u komende week in Peel en Maas en op de kabelkrant Venray. De Prijswinnaars van de 2e prijs vraag zijn: Emmely Hendriks, Kruidenlaan 114 Venray; Stef Billekens, Herderstasje 11 te Venray; S.Jerissen, Deurneseweg 173 Ysselsteyn; Laura Janssen, Maasheseweg 37 Venray; Groep 7/8 Basisschool Petrus Banden, Dr. Poelsstraat 6 Venray. Alle prijswin naars hadden als antwoord tekening H en krijgen dit weekend hun VVV bon thuis gestuurd. Sinds 1 februari heeft 't Stoffeltje, winkel in "second hand kleding" twee nieuwe eigenaren. Sinds die datum wordt de winkel gerund door Monique Houben en Heidi van de Winkel. Voor beide dames is de winkel een nieuwe uitdaging. Ze hebben de winkel daarom meteen een nieuw "image" gegeven met nieuwe kleu ren en een nieuw interieur. 't Stoffeltje werd twintig jaar geleden gestart als winkel waarin gebruikte merkkleding voor kinde ren en dames te koop aan werd geboden. Het assortiment kent voor elk wat wils, zoals positiekleding, dameskleding, babykleding (t.m. int. 82) en kinderkleding t.m. maat 176. Maar ook voor trendy sieraden, schoenen, tassen, haarklemmetjes etc. kunt U bij 't Stoffeltje terecht. De aanvoer komt via zo'n 450 particuliere leveranciers, waardoor de collectie wekelijks aangevuld wordt. Klanten brengen hun kleding (gewassen en gestreken) waarna bekeken wordt of het kledingstuk nog verkoopbaar is. Bij verkoop krijgt de klant 60% van de opbrengst. De overige 40% is voor 't Stoffeltje. 't Stofffeltje wordt op paaszater dag feestelijk geopend met o.a. een kleurwedstrijd voor de kinderen. Natuurlijk is iedereen van harte wel kom om samen met Monique en Heidi het glas te heffen op de ope ning. Voor meer informatie: 't Stoffeltje, Stationsweg 86, 5807 AC Oostrum. De mailing.... Schrikt U daar ook iedere keer van als er weer een mai ling de deur uit moet. Sinds kort kent Venray een vestiging van Euro Mail. Euro Mail is een landelijke keten van tien zelfstandige bedrij ven die gezamenlijk een groot marktaandeel hebben in Nederland op het gebied van mail en handling. De samenwerking tussen die zelf standige bedrijven zorgt ervoor dat Euromail garant staat voor een enor me capaciteit. Zorgvuldigheid, snel- Wiljij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Maandagmiddag reden 65 van de 345 passerende voertuigen op de Overloonseweg in Venray te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 101 km per uur terwijl de limiet 50 km per uur bedraagt. De politie heeft maandagmiddag in de kom van Leunen 35 bekeuringen opgemaakt onder de 475 passanten. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 71 km per uur ter wijl de limiet 50 km per uur bedraagt. heid en flexibiliteit zijn de sleutel woorden van de succesformule van Euro Mail. Edgar Leenen is directeur van de Euro Mail in Venray, gelegen aan het Keizersveld 44. Euro Mail is volgens Leenen een full service bedrijf. "Wij nemen het gehele mail traject bij onze klanten uit handen. Dal begint met het printen van brie ven, al dan niet geadresseerd vanuit een database. De mailings worden vervolgens gecouverteerd (in enve loppen gedaan), waarna wij de zen ding bij de post afleveren. Maar Euro Mail doet meer, zoals response verwerking, retouren verwerking, project management, bestandsbe heer, kortom allemaal zaken die aan het direct mailen gerelateerd zijn" aldus Leenen. Euro Mail Venray concentreert zich op heel Limburg, de regio's Eindhoven en Nijmegen, terwijl ook voor Duitse klanten werk wordt ver richt. De Venrayse vestiging wordt volledig ondersteund door de hoofd vestiging in Waddinxveen, waar mailings van enkele honderdduizen den tot meerdere miljoenen ver werkt kunnen worden. Voor meer informatie, tel. 0478-514146 of ven- ray@euromail.nl \Tijdens een radarcontrole op de Wanssumseweg in Oostrum heeft de politie zaterdag tussen 11.00 uur en 12.35 uur 108 bekeuringen opge maakt (hoogst gemeten snelheid 117 km/uur, limiet 80 km/uur). Op de Stationsweg in venray werden zaterdag tussen 16.00 uur en 17.30 uur 191 bekeuringen opgemaakt (hoogst gemeten snelheid 81 km/uur, limiet 50 km/uur). Tijdens een radarcontrole op de Noordsingel heeft de politie zaterdag tussen 14.00 uur en 15.40 uur 155 bekeu ringen opgemaakt. Hoogst gemeten snelheid 87 km/uur, limiet 50 km. Zondag 15 april tussen 12.00 en 14.00 uur is de paashaas te gast in het programma Verzoekjes op Zondag. Doe mee met de Paaswedstrijd. Ben je 8 jaar of jon ger, geef je dan snel op. Bel zondag tussen 12.00 en 14.00 uur naar Omroep Venray 512362. Het ver- zoekplatenprogramma Verzoekjes op Zondag geeft élke zondag een verjaardagstaart weg. Kent u iemand die op zondag of maandag jarig is? Verras hem of haar met de Omroep Venray Verjaardagstaart. Bel zondag tussen 12.00 en 14.00 naar 612362, of geef de jarige op via e-mail. ver- zoekjesopzondag@omroepvenray.nl met daarop de naam van de jarige, adres en telefoonnummer en de gegevens van je zelf. In 'n Wandeling dur 't Rooise Land op donderdag 12 april een bezoek aan het gemeentearchief in het Venrayse gemeentehuis. Na het archiefbezoek is het tijd voor een Venrods Ketierke. De uitzending van de Wandeling dur 't Rooise Land is als altijd op donderdag tus sen 18.00 en 19.00 uur. 's Maandags kunt u op ditzelfde tijdstip luisteren naar een herhaling van het program ma. In Waar zijn de troubadours gebleven? zijn Frans Theunisz en Raymond te gast van 20.00 tot 22.00 uur. Voor deze gelegenheid worden de programma's Waar zijn de troubadours gebleven? en Gèr Gedoan samengevoegd. Programma's maandag t/m vrijdag Maandag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uurWandeling dur 't rooise land (herh.) 19.00 - 21.00 uurPeelgrass Dinsdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop Muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Waar zijn de troubadours gebleven (herh.)- 19.00 - 20.00 uur Hitjungle 20.00 - 21.00 uur Time Switch woensdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Horizon 19.00 - 21.00 uur Hutspotavond Donderdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Wandeling dur 't rooise land 19.00 - 20.00 uur Als het maar duits klinkt 20.00 - 21.00 uur Ger Gedoan 21.00 - 22.00 uur Waar zijn de troubadours gebleven Vrijdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Peelgrass 19.00 - 20.00 uur Rock 'n Roll All Flauvours 20.00 - 23.00 uur Heartbeat FM De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 29-jarige automobilist uit Wanssum aange houden op verdenking van rijden onder invloed. Politieagenten zagen de man met grote snelheid over de Rijksweg in Arcen rijden en zette de achtervolging in. De bestuurder pro beerde in de bebouwde kom van Wanssum ervan door te gaan en reed vervolgens met een geschatte snel heid van ruim boven de 100 km per uur verder. Hierbij negeerde hij optische- en geluidssignalen die door de patrouille gegeven werden. Uiteindelijk werd de 29-jarige bij zijn woning in de kraag te gegrepen en onderworpen aan een blaastest. Een ademanalyse op het bureau wees uit dat hij teveel gedronken had. Met toepassing van snelrecht kreeg hij vervolgens een rijverbod voor vijf uur opgelegd. Naar aanlei ding van de snelheidsoverschrijfing buiten en binnen de bebouwde kom is het rijbewijs van de verdachte ingevorderd. In verband met Pasen zijn de aanlevertijden voor sport- en verenigings- nieuws gewijzigd; deze dienen vóór vrijdag 13 april 17.00 uur ingeleverd te zijn. Voor wedstrijdverslagen van het Paasweekend geldt dat deze tot maandagavond 16 april 20.00"uur ingeleverd kunnen worden. De inlevertijden voor advertenties blijven gelden zoals normaal gebrui kelijk is.J Onlangs werd door de grasmaai erspecialist Versleijen uit Oirlo de 250e Stiga zitmaaier startklaar afge leverd bij Brandorado het Roekenbosch. Stiga is al jaren marktleider op het gebied van frontmaaiers met het mulchmaaisysteem. De keuze voor het mulchmaaisysteem is mede bepaald door de tijdsbesparing die dit oplevert tijdens het maaien. Versleijen Detail is aangesloten bij een inkoopcombinatie genaamd Fixet met het segment Agri Dier e'n Tuin. De winkel meet 1000 m2 vloeroppervlak en is gespeciliseerd in tuin- en parkmachines, tuinmeu belen, beregening, hogedrukreini- gers en doe-het-zelf artikelen waar onder ijzerwaren en gereedschap pen. Versleijen Detail beschikt over een uitgebreid serviceteam. Reparatie en onderhoud van tuinma- chines en handgereedschappen gebeurt in een eigen werkplaats. Hun slogan is dan ook: 'koop bij een vakman die ook repareren kan'. Bij Versleijen Oirlo slaagt u. Da's zeker! Verkoper Bert Voesten en Toon Janssen (monteur tuin park) van Versleijen Oirlo overhandigen de 250e Stiga aan dhr. Tom van Weert van Grandorado Het Roekenbosch. Voor Pasen hebben de Echte Bakkers een overheerlijke variant gemaakt op een succeshit uit het verleden. Twee weken voordat het Paasfeest wordt gevierd is bij de Echte Bakkers de Echte Bakkers Trots geïntroduceerd. Aan de intro ductie van dit overheerlijke product is een wedstrijd gekoppeld, waar mee u kans maakt op een jaar lang gratis brood en banket. De Echte Bakkers Trots is een specialiteit waar de Echte Bakkers met recht trots op zijn. Het product heeft een bijzonder lekkere en frisse smaak. Het geheim hiervan is dat er in de receptuur naast kwarkmix gebruik wordt gemaakt van manda rijn, sinaasappel en bitterkoekjes. De Echte Bakkers Trots is een trak tatie voor iedereen, zomaar tussen door of lekker bij de koffie of thee. De Echte Bakkers Trots herkent u aan z'n rotsachtige vorm en gele fondantlaag. De introductie van Echte Bakkers Trots gaat gepaard met een wed strijd. Deelnemers maken kans op één van de vijf hoofdprijzen: een jaar lang gratis brood en banket of één van de 50 Echte Bakkersbonnen. Om de Echte Bakkers Trots zit een papieren bak rand waarop de spelregels uiteenge zet worden. Vanaf 1 april is de Echte Bakkers Trots verkrijgbaar bij Echte Bakkers Gommans in de Grotestraat. In Zoo Pare Overloon is een goel- di geboren. Een goeldi is een dwer gaap van ongeveer 25 cm groot en 400-500 gram zwaar. De goeldi is pikzwart en zijn kop lijkt op die van een gorilla. Vandaar dat deze dwer gaap door zijn verzorgers ook wel mini-gorilla wordt genoemd. Mini, omdat een gorilla wel 170 cm groot en 140-180 kg weegt. In het park leven op dit moment vijf goeldi's: vader, moeder, twee zonen en het pasgeboren jong waar van met het geslacht nog niet weet. Goeldi's komen oorspronkelijk voor in Brazilië, Bolivia, Peru en Colombia. Ze eten fruit en halen ook zo nu en dan een vogelnestje leeg. In de maand april kunnen de kin deren op woensdag om 14.30 uur en op zaterdag om 12.30 en 14.30 uur weer alle avonturen van Beertje Brom en zijn vridnjes meebeleven. Tijdens de paasdagen loopt de Paashaas in het Zoo Pare. De kinde ren kunnen zich laten schminken als paashaas, kip of paasei. Er worden ballonfiguren geknoopt ener is om 11.30 en 15.00 uur een speciale Vorig jaar heeft Intratuin samen met Van Zanten Co, Handelskwekerij G. Aartsen en Pokon Chrysal een Surfmia scho lenactie opgezet. Vanwege de enthousiaste reacties van vorig jaar is besloten de actie dit jaar te herha len, maar dan op landelijke schaal. De actie heeft een educatief karakter. Het is de bedoeling leerlin gen kennis te laten maken met het kweken en het verzorgen van een plantje. Tevens is er een groepsop- dracht voor de deelnemende groe pen. Van de gekweekte plantjes kun nen ze naar eigen inzicht een creatie maken. De groep die de mooiste creatie heeft gemaakt, wint een prijs. De foto's van de gemaakte creaties moeten uiterlijk 22 juni worden opgestuurd naar de Intratuin-vestiging waar de school zich heeft ingeschreven. Elke vesti ging heeft een prijs ter beschikking gesteld. Tussen 25 en 30 juni wor den de winnende groepen bekend gemaakt. De groep creatieve win naars maakt nog een kans op de lan delijke hoofdprijs. paaspoppenkastvoorstelling: de Eiertjesdief. Vanaf deze week staan in Zoo Pare Overloon grote borden in de vorm van eieren. Op deze borden staan allemaal wetenswaardigheden over eieren: zijn eieren rond? Hoe groot is het grootste ei? Leggen alleen vogels eieren? En nog veel meer. Bij de kassa zijn speurtocht formulieren te verkrijgen voor ƒ1,- per stuk. De sperutocht 'Eitje' is voor jong en oud want iedereen wil toch ei-oToog worden? In Zoo Pare Overloon zijn voor zorgsmaatregelen getroffen ter voor koming van besmetting van het MKZ-virus. Zoo Pare Overloon is dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. Goeldi met jong. Met ingang van juli 2001 wordt mevrouw Liesbeth van Beek benoemd als regiodirecteur van Wonen Venray. Mevrouw van Beek is gedurende twintig jaar werkzaam geweest bij woningcor poraties, waarvan veertien jaar als directeur. Momenteel is mevrouw van Beek werkzaam bij de gemeente Uden als directeur Openbare Werken.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13