De werkelijke uitvoering bepaalt de slaagkant C D 1 Stichting Blij met een Ei blij met ei-mobielen Seminar over euro Nieuw logo voor ZON-veiling Regiokalender Wegwerkzaamheden in kom Wanssum Naar Verona met bezoek aan opera's 0 Jitwisselings- concert II drumbands Sterretje in uw autoruit? Nieuwe voorbereidende cursus Home-Start Bezwaar tegen aanslag igina [EL EN MAAS donderdag 12 april 2001 - Pagina 11 Politiek positief over Collectief Vraagafhankelijk Vervoer nts roep jllectief Vraagafhankelijk /oer is een vorm van openbaar /oer die alleen wordt uitge- 'i er vervoervraag is. ligers geven daarom van te n (telefonisch) door wanneer irvoerd willen worden. "Het klinkt goed. Maar de werke- s uitvoering bepaalt de slaag- meende de heer Vervoort Samenwerking Venray tij de gecombineerde vergade- van de commissies Sociale [ken, Werkgelegenheid en Iksgezondheid en Stedelijk heer. Voor het nieuwe vervoerssysteem diverse Noord-Limburgse meenten willen opzetten, zal op me termijn gestart worden met de iropese aanbesteding. In overleg li gebruikers, vertegenwoordigd or het Gehandicaptenplatform nray, de Seniorenraad, de dorps- len en Rover (belangenorganisa- voor openbaar vervoer reizigers) voor het pilotproject Collectief aagafhankelijk Vervoer (CVV) model ontworpen waaraan het systeem moet voldoen. B en W heb ben al ingestemd met het model en ook tijdens de gecombineerde com missievergadering konden de partij en unaniem instemmen. De gemeen teraad beslist op 24 april definitief over het voorstel. Het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer zal voor iedereen toeganke lijk zijn. Vanuit elk punt binnen de gemeente kan de reiziger vijf (gesubsidieerde) openbaar vervoer- zones reizen. Het systeem sluit aan bij het openbaar vervoer; de service gaat van deur tot deur. Indien men sen van het CVV-vervoer gebruik willen maken, dienen ze zich mini maal één uur voor aanvang van de reis aan te melden. De taxi zal op het afgesproken tijdstip terplaatse zijn, met een maximale afwijking van een kwartier voor of na het afgesproken tijdstip. De reiziger krijgt telefonisch bericht als de taxi er aankomt. Cliënten met een finan ciële tegemoetkoming in de ver voerskosten, betalen het OV-tarief van 80 cent per zone, overige reizi gers betalen 1,65 gulden per zone. Net als bij het openbaar vervoer, geldt er een instaptarief van één zone. PUNTBESTEMMING De commissieleden waren vooral blij te horen dat naast het centrum van Venlo, het St. Maartens Gasthuis in Venlo, het Boxmeerse ziekenhuis ook het NS-station in Deurne tot de puntbestemmingen behoort. "Want vanuit Venray is dat met de trein de snelste weg richting het westen", meende Wiske Koster (CDA). Ook de andere fracties benadrukten het belang van het NS- station in Deurne. "De puntbestem mingen vormen eigenlijk de rode draad voor het wel of niet slagen van dit nieuwe vervoersysteem", beaamde wethouder Driessen. "Het college wil dat deze belangrijke bestemmingen in het gebied goed bereikbaar zijn, ook voor de mensen in de kerkdorpen van Venray, zoals Ysselsteyn en Vredepeel. En dat is een harde eis. De door ons gewenste puntbestemmingen zullen in het plan opgenomen moeten zijn." Ook hechten de gemeenten die bij het project betrokken zijn, te weten Horst aan de Maas, Helden, Kesssel, Maasbree, Meerlo-Wanssum, Meijel, Sevenum en Venray, veel waarde aan een goede kwaliteit. "Het vervoerssysteem stdat of valt met een goede kwaliteit. Er komt een goede klachtenregeling en we gaan ook met 'mystery guests' wer ken om zo een vinger aan de pols te houden en te controleren of het sys teem goed werkt", vertelde mevrouw Teeuwen van de afdeling Welzijn van de gemeente Venray. "Verder betaalt de reiziger een vast tarief voor de telefoonkosten en kunnen medische begeleiders van een reiziger op vertoon van een pas gratis meereizen. Tevens hebben we de afspraak gemaakt dat reizigers ook rookvrije auto's kunnen bestel len." De komende maanden gaat de gemeente Venray de reiziger nog uitgebreid voorlichten over de 'wer king' van het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer. Op 1 januari 2002 zou het systeem in werking kunnen treden. 3 3 -< |H 1 L F G E R® AMERICAN SPORTSWEAR OFFICIAL DEALER I VAN OORSCHOT MODE Qrotestraal 73, Venray nd, Breda, Roosendaal. Boxmeer, Oss Zaterdag 14 april om 19.00 uur ganiseert de drumband van Ijninklijke Harmonie Euterpe in jkcentrum 't Schöpke in Veltum a uitwisselingsconcert voor drum- nds. Er worden diverse genres rcussiemuziek ten gehore bracht, van Afrikaanse- en J aziliaanse muziek tot en met het bootsen van bekende muziekstuk- zoals van Phil Collins en Jungle |k. Deelnemende drumbands drumband Euterpe Venray; iband Ons Genoegen Oirlo en iband/fanfare Velden. In Hotel Asteria in Venray vindt dag 17 april om 20.00 uur een i-seminar plaats voor zakelij- relaties. Het seminar heeft als lel 'Gulden wordt Euro, een héle tlerneming' en wordt georgani- rd door Rabobank Venray lecrlo-Wanssum. De deelnemers aan het seminar ijgen informatie over de invoering inde euro per 1 januari 2002. Op II e datum moeten alle winkeliers, arktkooplui, cafe's enzovoorts 'er genoeg euromunten en eurobil- llen beschikken om de klanten het iste wisselgeld te kunnen geven, e verspreiding van de honderden iljoenen munten en biljetten zal taks een gigantische operatie zijn. van Charldorp, euroadviseur van abobank Nederland, zal vertellen 'EEL EN MAAS on line 'w. vandenmunckhof.nl/ nieuws De vijf afdelingen van de Stichting Blij met een Ei, hebben ieder een ei-mobiel in gebruik genomen. De overdracht vond deze week plaats. Met deze ei-" mobielen gaan pluimveehouders op pad langs consumentenbeur zen, tentoonstellingen en brade- riën. Blij met een Ei geeft voorlichting over de legpluimveehouderij in Nederland. De ei-mobiel is een aan hangwagen met een levensgroot logo van Blij met een Ei. De wagens zijn uitgerust met materiaal voor beurzen en tentoonstellingen: een expositiewand, kip- en eimodellen, voorlichtingsdrukwerk en een tafel in de vorm van een ei. KUIKEN UIT EI Op de website www.blijmet.ee- nei.nl is tot en met 25 april aan staande live te zien hoe kuikens uit eieren komen. Bij een pluimveehou der in Limburg staat een doorzichti ge broeikas met een webcam erop gericht. De website van Blij met een Ei besteedt verder aandacht aan onderwerpen als huisvesting en gezondheid en voedselveiligheid. Ook zijn er recepten met ei op te vinden. hoe de vlag er op dit moment bij hangt in Euroland. Hij zal in grote lijnen schetsen hoe rond de jaarwis seling 2001/2002 de omwisseling gaat plaatsvinden. Daarnaast zullen H. Bos en M. Wouters van accoun tantskantoor Rühl Haegens Van Aar de aanwe zigen informeren over de euro en de strategie in de detailhandel. Tenslotte, en dat is voor de onderne mers natuurlijk heel belangrijk, wordt ingegaan op de vraag wat een ondernemer te doen staat om de euro soepel in zijn bedrijf te intro duceren. Heeft u geen persoonlijke uitnodiging ontvangen en bent u toch geïnteresseerd in dit seminar omdat u ook meteen met de chartale euro te maken krijgt, bel ons dan op telefoonnummer (0478) 530252. Burgemeester Schrijen van Venlo teft het nieuwe logo van de ZON- 'iling onthuld. Hiermee werd de trap gegeven voor een nieuwe 'isstijl voor ZON Coöperatie, ON Holding bv en haar 100%- ichters (ZON Verkoopdiensten, ON Verpakkingen, ZON Kwali- ilsdiensten, ZON Administra- ïdiensten, ZON Vastgoed, ZON 'ans, ZON Support en ZON erteelt). Per 1 januari 2001 heeft ZON-organisatie een nieuwe Iructuur gekregen. Er is een hol- ng-structuur opgezet, waarbij de immerciële afdelingen van ZON |H ondergebracht in aparte, zelf- landige BV's. Om deze structuur- 'jziging ook een herkenbaar Zicht te geven, is een nieuwe huis- Ip geïntroduceerd. Bij de nieuwe "sstij 1 is gekozen voor een zoge- famde 'endorsed identity'. Dit Itekent dat de BV's een eigen I "Zicht hebben, maar-dat het moe- crbedrijfZON Holding, wel in het 'go herkenbaar is. Verder is in de "sstijl meegenomen dat de doch- onderdeel zijn van ZON Holding en partner in ZON Fresh Park. De huisstijl is uitgevoerd in de kleuren terra en donkerblauw, een verwijzing naar aarde en water. Verder is er voor de Holding geko zen voor een spiraalvorm, een vorm die groei en dynamiek uitstraalt. Het beeld leeft, geeft kracht en staat voor vriendelijkheid en geborgen heid. Aan het beeldmerk van ZON Coöperatie is nog een element toe gevoegd, waarin de coöperatie wordt verbeeld als wortels, de oor sprong, de voedingsbodem van ZON Holding en haar werkmaat schappijen. De beelmerken van de dochters zijn afgeleid van de spi raalvorm van de Holding. Uit deze vorm zijn kleine stukjes beeld afge haald en vervolgend tovergroot of Verkleind. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving, We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 14 april: Punklegende Dee Dee Ramone keert terug in Venlo. De band The Ramones. geformeerd rond bassist Dee Dee Ramone, speelt om 20.30 uur in jongerencentrum Perron 55 in «Venlo. Zondag 15 april: In Galerie Wilma Boscheri in Arcen zijn werken te zien van de kunste naars Mieke van Uden, Theresa Bartalla en de guieriehoudster Boscheri. De expositie duurt tot en met 27 mei. Zondag 15 april: Op recreatiecentrum De Schatberg in Sevenum vindt van 11.00 tot 17.00 i uur een creatieve paasbeurs plaats. Tot 15 april In de poliklinieken van het Maasziekenhuis in Boxmeer is de fototen toonstelling Kijk: foto's van gewonde dingen om ons heen door Gerard Kruijsen te zien. Zondag 15 april: De botanische tuin joehum-Hof in Steyl opent de poorten voor het nieu we seizoen. Op paaszondag en -maandag ts de tuin open van 11.00 tot 17.00 uur. Zondag 15 april: Cactuswereld in Reuver is in het paasweekeinde open voor het publiek. De showtuin. kwekerij, de winkel en het terras zijn op beide paasdagen toegankelijk van 10.00 lot 17.00 uur. Zondag 15 april: In jongerencentrum Perron 55 in Venlo treedt de Afro Cubaanse topfor- matie Bayuba Cante op. Aanvang 16.00 uur. Zondag 15 en maandag 16 april: In museum De Locht in Meiderslo wordt gedemonstreerd hoe allerlei soorten eieren kunnen worden bewerkt en versierd. Ook de nieuwe ten toonstelling 'Merk toch hoe sterk' is te bezichtigen. Op beide dagen is het museum open van 14 00 tot 17.00 uur. Maandag 16 april: Kasteeltuinen Arcen houdt speciaal voor de jonge bezoekers een kinder paasdag. Genieten en actief bezig zi jn, zijn de kernwoorden voor de bezoe- i kers van de kasteeltuinen die van 10.00 tot 18.00 uur open zijn. Maandag 16 april: In de monumentale boerderij van kaarsenmakerij Mies Metselaar in Oeffeit vindt een paas kunst- eh ambaehtsmarkt plaats. De markt is open van 11.00 tot 17.00 uur. De kaarsenmakerij is gelegen aan het Kerkplein 5. Maandag 16 april: Het Kon. St. Willtbrordusgilde uit Geijsteren heeft van 13.30 tot 16.00 uur een vlooienmarkt in zaal De Kei aan de Nieuwlandsestraat. Maandag 16 april: In galerie Pictura in Aijen wordt een expositie geopend met werk van kunstenares Iris Slock. Sloek laat tot en met 26 mei zeefdrukken, gemeng de technieken en acrylschilderijen zien. Zaterdag 21 april: In De Wingerd in Sevenum speelt toneelgroep Tosjopa uit Tegelen het \blijspel "Pap gezög'. De toneelavond begint om 20.15 uur. Gratis ruitreparatie vanaf WA+ Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw auto ruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kostenloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsin jectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voor ruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de verdere afwikkeling met uw verzekeringsmaatschappij. U hoeft verder niets te regelen, wel de groene kaart of polis mee brengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. zaterdag 14 april in Venray nabij Cultureel Centrum De Witte Hoeve" van 10.00-17.00 uur. Tevens kenteken graveren in autoruiten fl. 25,- per auto. Waterpistool In de commissievergadering wel zijn in maart heb ik wethouder Driessen met een supersoaker nat gespoten met water. Zes man had den zo'n ding aangeschaft voor de raadsvergadering in februari toen we bijna 'genaaid werden' met de ons door Waals beloofde sluiting stijden. Jammer genoeg kon er, van wege het mkz-vervoersverbod, nu geen varkensstront in worden gedaan. Omdat ze toen het beloofde gaven, kwamen ze die keer goed weg. Ik heb er met de gemeente schoon genoeg van! We worden al jarenlang belazerd. Hun eigen falen schuiven ze maar iedere keer weer op Dingus af. Dat ook het vredes verdrag van juli vorig jaar niets waard is, weten we nu ook wel alle maal. Ze zitten op de rechtbank eerst te liegen en de dag erop komen ze ineens met een heel ander bouw plan aan, waar wij niets aan hebben. Toen ik twaalf jaar was werden er skatebanen beloofd. Die zijn er niet gekomen. Voor mij in elk geval te laat. Bij de jongerendebatten voelde ik me ook al door de gemeente en Synthese belazerd. Het droop er gewoon vanaf. Dus loop je maar over naar Dingus. Van mijn broer en anderen heb ik vaak genoeg gehoord wat daar vroeger, toen de zaal nog gebruikt mocht woeden, allemaal wel niet kon. Dat hebben ze van ons afgenomen en dat pik ik dus niet. Zeker niet op de manier waarop ze het gedaan hebben. Zelf heb ik vorig jaar met foto en al in de gemeente- krant gestaan.Heel braaf. Zonder het te willen heb ik mij voor het karretje laten spannen. Driessen en zijn club presteren helemaal niks, maar pech voor ons, hebben ze wel de macht in handen. Die laten ze dan ook gel den. Dingus vertegenwoordigt heel veel jongeren. Die kunnen het dus maar bekijken. In december vorig jaar heb ik aan de wedstrijd meegedaan. Onze groep heeft toen meegedaan om activiteiten voor alles en iedereen in Dingus mogelijk te maken.De zieke manier waarop wij toen buitenspel zijn gezet ben ik nu nog niet verge ten. Daar wordt ook nog wat aan gedaan. Daarna werden we bijna 'geflest' met de sluitingstijden, nu weer is de kraan dichtgedraaid. Ondertussen moet daardoor het bestuur alle activiteiten in het koninginneweekend aflassen. Had ik ook weer even een paar weken vrije tijd ingestopt. Ik heb geen enkel vertrouwen meer in de gemeente en haar leiders. Ik heb dan ook geen spijt van mijn daad. Helemaal niet zelfs. Ik hoop dat de boodschap duidelijk was, maar dat zal wel weer niet. Wat de gemeente en Synthese mij, en trouwens ons allemaal, hebben aangedaan, staat in geen verhouding tot het natte pak van Driessen. Nog beter had Bert Kersten naast hem kunnen zitten. Ik wilde wel eens weten hoe hij zich voelde om bezeken te worden. Dat heb ik hem dan ook gevraagd voor dat ik begon met schieten. Antwoord heb ik niet meer gekre gen. Wel wil ik iedereen vragen geen acties meer voor te bereiden of uit te voeren, want voor het bestuur en vooral Pieter is dit geen doen meer. Het kost op dit moment te veel tijd voor hen, om dit allemaal nog in Be hand te houden. Wij hebben hen hard nodig. Zij hebben hun tijd als vrijwilliger nog harder nodig om nog iets tegen de streken van die 'rotgemeente' te kunnen doen. Ik heb mezelf bij de politie gemeld in het bijzijn van Pieter. Ik wacht wel af wat er nog van komt of gaat gebeuren. De scène die nog ergere dingen van plan waren, wil ik vra gen dit niet te doen. Het risico is groot dat het. bestuur er dan mee kapt. Mij lijkt het het beste even af te wachten omdat de gemeente met het verhaal wat ze ons al jaren voor schotelen, niet weg gaan komen. Mocht Dingus dichtgaan kunnen we altijd nog zien. Laten wel allemaal voor Dingus gaan en de moed niet opgeven. Benjamin Schoon (Benji), Venray. Vredeskerk Het lijkt wel of er oorlog is uitge broken over het lot van de Venrayse Vredeskerk. In 1997 dat ik bij mezelf, dat er iets gedaan moest worden om deze kerk te redden, dus heb ik een aanzienlijk geldbedrag overhandigd, als lid van het kerkbe stuur, op de pastorie van Parochie Zuid! Ik kreeg toen al meteen te horen dat alléén het Vredesmonument vóór de kerk behouden zou blijven met het caril lon en dat de Vredeskerk vóór 2000 dicht zou zijn! Er zou ook een apart gebouwtje bij komen voor de caril loncomputer, zodat het carillon zijn werk kon doen. In 1998 heb ik gedurende novem ber en december nog een wervings advertentie geplaatst in Peel en Maas en op de Kabelkrant. In deze advertentie stond mijn aanzienlijke geldbedrag vermeld, evenals het rekeningnummer van het kerkbe stuur, zódat Venray kans genoeg heeft gehad om een grote hoeveel heid geld op deze rekening te stor ten, die de Vredeskerk misschien had kunnen redden. Ik hoop dat het lot over het gebouw snel bezegeld wordt, want dan komt er rust aan het Kennedy plein. P.H. Thijssen, Venray. Old Dutch Vorig jaar stond in Peel en Maas een artikel over ons. Wij zonden worden gesloopt maar dit ging ech ter niet door. We halen weer de krant als ze aan de rotonde Leunseweg-Zuidsingel gaan begin nen. Weer worden we gesloopt! Maar ook deze keer gaat het niet door. We laten het er niet bij zitten en gaan verhaal halen bij de gemeente. Na wat heen en weer gepraat wordt besloten dat we niet weg hoeven (5-2-2001). Dit hebben we zwart op wit gekregen. Wat schetst echter onze verbazing: we zouden weer worden gesloopt. Wij blijven echter gewoon zitten aan de Leunseweg. Dus we worden NIET gesloopt. Henk en Gerda Swaghoven. Home-Start heeft de afgelopen weken vrijwilligers geworven. Mannen en vrouwen die als vrijwil liger een dagdeel in de week tijd en aandacht willen geven aan gezinnen met jonge kinderen, die extra aan dacht en ondersteuning kunnen gebruiken. Zij bieden deze vrijwilli gers een voorbereidende cursus. Alvorens de vrijwilligers ingezet worden, hebben ze zeven bijeen komsten waarbij ze kennis maken met de andere vrijwilligers. In de cursus wordt aandacht besteed aan vriendschap, vertrouwen, normen en waarden en uitwisseling met andere ervaren vrijwilligers. Met de opgedane ervaring kunnen vrijwilli gers gedegen aan de slag in de gezinnen. Heeft u nog interesse, bel dan voor inlichtingen Synthese Venray 0478-517317 en vraag naar Karin Delissen of Jeannette Janssen. Op dinsdag 17 april van 19.00 tot 21.00 uur houdt Home-Start bij Synthese in de Jeroen Boschstraat 32 in Nieuw-Bergen een inloop avond. Iedereen die informatie over Home-Start wil, is van harte wel kom. Voor telefonische informatie: Karin Delissen, Synthese Venray: 0478-517319. De gemeente Venray gaat bij Waterschap Peel en Maasvallei bezwaar aantekenen tegen de aan slag waterschapsbelasting 2000. Venray is het niet eens met de door het waterschap opgelegde b U sdnge i n de in eigendom zijnde bos- en natuur terreinen Voor -bossetd'. ynhdiarte fttoftoif- gronden' moet Venray in totaal 67-500 gulden belasting betalen. Op maandag 23 april begint de provincie Limburg met de recon structie van de provinciale weg N270 ter hoogte van Wanssum. De weg maakt deel uit van de verbin ding van Eindhoven via Helmond en Deurne naar Well. De werkzaamheden bestaan uit het vernieuwen van de volledige asfaltconstructie en het herstraten van de trottoirs. Tegelijkertijd wor den drie verkeersremmende maatre gelen getroffen: -de aanleg van en korte baansplit- sing als verkeersremmer bij de komingang vanuit de richting Venray -een langere baansplitsing met tussenberm ter hoogte van de grote parkeerplats nabij de sportvelden -de aanleg van een rotonde bij de kruising Stayerhofweg/Bli tters wijc-kse weg en de Brugstraat In verband met de werkzaamhe den zijn er gedurende de periode tussen 23 april en half juli 2001 de volgende verkeersmaatregelen van kracht: -Voor het herstraten van de trot toirs wordt het verkeer in beide rich tingen geleid over twee versmalde rijstroken en wordt het fïetsverkeer plaatselijk omgeleid -Voor het aanleggen van de zuide lijke helft van de rotonde zal het verkeer vanuit Meerlo omgeleid worden over de Parallelweg. Als de werkzaamheden volgens plan verlopen wordt de asfaltverhar- ding vervangen in de weekeinden van 16-17 juni, 23-24 juni en 30 juni-1 juli. Daarvoor wordt de weg geheel afgesloten. De werken wor den uitgevoerd door wegenbouw maatschappij J. Heijmans BV uit Roermond. De totale kosten bedra gen 3,4 miljoen gulden. Reisbureau Vice Versa biedt u een boeiende vijfdaagse excursie- reis aan naar Verona, in Noord Italië. U bezoekt tijdens uw ver blijf twee of drie avonden open lucht voorstellingen van grote opera's: Nabucco, II Trovatore (facultatief) en Aïda. Overdag bezoekt u onder andere Venetië en Verona. Het programma is als volgt: op donderdag 5 juli vertrekt u om 11.00 uur vanaf Maastricht Aachen Airport naar Milaan, een vlucht van 70 minuten in de nieuwste luxe jet van de Limburgse luchtvaarmaat schappij KLM Exel. Aan boord wordt een lichte maaltijd reserveerd. Op Milaan Malpensa staan een tou ringcar en Nederlandse reisleiding voor u klaar, die u snel naar het driesterren hotel Cristallo inn Castel Azzano brengen, gelegen op tien kilometer van Verona. Na het inchecken hebt u de middag ter vrije beschikking, 's Avonds geniet u van een welkomstdrankje, gevolgd door een welkomstdiner. Uw hotelkamer is voorzien van bad of douche, toi let, haardroger, tv, telefoon, minibar en airconcitioning. Vrijdag bezoekt u na het ontbijt de stad Verona met een officiële gids. U bezoekt er onder andere de San Zeno kathedraal en het huis (met het beroemde balkon) van Julia. De middag kunt u naar eigen wens indelen. Om 18.30 uur krijgt u uitleg over de opera Nabucco, die u die avond bezoekt. Vervolgens wordt u naar de arena gebracht en ruim na de opera hier weer opge haald. Zaterdag staat, na het ontbijt, een excursie naar Venetië op het pro gramma. U geniet van een rondlei ding door een officiële gids. Indien gewenst kunt op deze avond de opera II Trovatore bijwonen, inclu sief een uitleg van de opera en trans fers. Zondag na het ontbijtbuffet in uw hotel hebt u de hele dag ter beschik king. 's Avonds staat de opera Aïda op het programma, inclusief een introductie. Maandag 9 juli na het ontbijtbuffet hebt u de ochtend ter vrije beschikking. Omstreeks 10.00 uur brengt de touringcar u naar de luchthaven vanwaar u om 13.05 uur terugvliegt naar Maastricht Aachen Airport. Verona, verblijfplaats: Castel Azzano, nabij Verona. Data: 5-9 juli 2001, transport: vliegtuig en tou ringcar. De reissom bedraagt ƒ1725,-, de toeslag voor een éénper soonskamer is ƒ245,-. De luchtha venbelasting bedraagt ƒ53,- en een eventueel bezoek aan de derde opera ƒ70,-. Inbegrepen zijn: de vlucht Maastricht Aachen Airport-Milaan v.v.; transfer naar uw hotel en terug naar de luchthaven; vier overnach tingen in het driesterrenhotel Cristallin Inn in Castel Azzano op basis van logies en ontbijt; wel komstdiner met welkomstdrankje; halve dag stadsverkenning Verona per touringcar, onder leiding van een gids; 3/4 dagexcursie naar Venetië; bezoek aan de opera's Nabucco en Aïda (eventueel II Trovatore), inclusief korte toelich ting en transfers. Voor Nabucco en II Trovatore zijn ongenummerde plaatsen in het theater rereserveerd. Voor Aïda beschikt u over een genummerde plaats in het amfi theater; Nederlandse reisleiding gedurende het verblijf. Niet inbegre pen zijn: lunches en diners; faculta tieve excursies. U kunt boeken bij reisbureau Vice Versa. tel. 515155. PEEL EN MAAS on line wvv w. vandenmiuickhof.nl/

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11