Multimedia, cabaret, piano en soul Dance Classics in café 't Podium Peters Voegwerken stapt over op Ford Lentefeest in De Bonte Koe MEURS VERLICHTING Dikke Mik zoekt muzikanten Handsome 3Some in de Jera Venrayse Kinderjury Dingus schrapt festivaldag Arno Adams in de Evenaar Expositie Assembleren in leer Nederhop in OJC Watjang Optimaal zitcomfort agifi igEL EN MAAS donderdag 22 maart 2001 - Pagina 3 Totaal 750 m' - Klassiek en modern Venray 14 0478-513290 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-58272? Fax 0478-510916 e-mail; peelenm@tref.nl Redaktie Ron ï~oéneu Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Op bovenstaand adres, vrijdag: 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot Op aanvraag verkrijgbaar. z-tyi LiterKjLdmïaug 16.00 uur. Aanleveren kopij; Sport- en vererügingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel, I. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 632800 zo: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Paping, M. Van Straaten, J. de Vocht: P. HENKES Helfrichstraat 2a, tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUSVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMM1NGA, tel. 541493 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen G. GELLING en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORD LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077- 3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur L. SPAN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargeno men door: R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 en L. SPAN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06- 55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en donderdag van 10.00-12.00 uur Venray tel. 0478- 565155 Venray is rijk aan een groot aantal joekskapellen. Een van die joekska- pellen is Dikke Mik. Ontstaan uit de Naatje Pet Band bestaat Dikke Mik inmiddels al weer 22 jaar. Dit werd eind 2000 gevierd met een optreden van onder andere Big Benny. Optredens die Dikke Mik in de loop der jaren verzorgd heeft zijn ontel baar om op te noemen. Zo treden zij elk jaar op tijdens Hazinne-avond en tijdens de braderie in Siebengewald. Ook bij het uitkomen van de prins of prinses van de Landweert zijn zij aanwezig. Verder is er ook verschil lende keren opgetreden in Duitsland, met name in Bleibuir en Scheven (beide in de Eifel) in het voorprogramma van de bekende Oostenrijkse groep de Kapruner Spatzen. Bekend en spraakmakend zijn ook de uitstapjes van Dikke Mik, zoals bij Moeder de Gans in 's- Gravenvoeren, België. Zoals bij elke joekskapel vinden er wisselingen plaats in de samenstelling van de muzikanten. Zo ook bij Dikke Mik. Hierdoor zijn zij op zoek naar een trombonist, trompettisten (twee of drie), een bassist en uitbreiding in het slagwerk. Heb je enige ervaring als muzikant en je hebt interesse en je wilt op een ongedwongen en gezellige manier muziek maken, neem gerust contact op met Rene Stoffels, tel. 0478-514335. of met Piet Alaerds, tel. 0478-580418. Zit je bij een joekskapel, dweilorkest of een andere muziekgroep die ook muzikanten zoekt, neem dan contact op met de hierboven vermelde per sonen. Mogelijk dat dan aan een wederzijdse muzikantenprobleem een oplossing gevonden kan wor den. Op zaterdag 24 maart treed de band Handsome 3Some op, vooraf gegaan door de formatie Whiffit. Whiffit is een band uit de regio, die al op menig festivalletje of in menig soos heeft opgetreden, het beloofd een goede opwarmer te worden voor Handsome 3Some. Deze band die al op festivals stond als Lowlands, Paaspop en Graspop en al in zalen stond als de Melkweg, bestaat uit drie personen zoals denaam.al doet vermoeden! Ze bestaan inmiddels zes jaar en maken een mix tussen gitaarrock en dance. In 1999 drong deze band door in de Cyber top 50 met de single 'L afkomstig van de CD 'Fallen Out of Space' en zij' waren dan ook regelmatig op radio drie te horen. In oktober is hun nieuwste CD 'Quab' uitgekomen, ook dit is wederom een meester werk te noemen. Enkele citaten uit popbladen over Handsome 3Some: Oor: Het resultaat is imponerend! Penthouse: Een verademing, een aanwinst voor het clubcircuit! Dus iets watje niet mag missen! Kom daarom op zaterdag 24 maart naar de Jera '70 in Ysselsteyn. Zaal open om 20.00 uur, entree 10 gul den. Jera '70, Peter Janssenweg 12, 5813 CE Ysselstevn, tel. 0478- 541613. www.ysselsteyn.com/jera70. Agenda: 13 april: 4 Fridges and a Microwave Shandon (Ska uit Italië). 24 mei: Jera On Air. Nog tot 28 april kunnen kinderen tussen 6 en 12 jaar meedoen met de Venrayse Kinderjury. Kinderjuryleden lezen zoveel moge lijk boeken uit 2000. De Kinderjury- boeken, herkenbaar aan de roze Kinderjury-sticker, zijn in de Jeugdbibliotheek apart gezet. De deelnemers krijgen een speciale pas, waarop zij kunnen invullen welke boeken zij gelezen hebben en wat zij ervan vonden. Voor ieder gelezen boek wordt een stempel in de pas gezet. Bij 5 stempels is een pas vol. Aan het eind van de jureringsperio de kunnen de Venrayse juryleden hun top-5 invullen op een stemfor- mulier. Deze stemformulieren tellen mee voor de uitslag van zowel de Nederlandse Kinderjury als de Venrayse Kinderjury. De Stichting Nederlandse Kinderjury verloot dit jaar drie computers ter waarde van fl. 3.000,= onder alle Nederlandse stemmers. Venrayse juryleden kun nen hun deelnemerspassen én stern- formulier uiterlijk op zaterdag 28 april inleveren bij de Jeugdbibliotheek. Zij krijgen dan een cadeautje. Bovendien worden zij uitgenodigd voor de feestmiddag eind mei. Dan wordt de uitslag van de Venrayse Kinderjury bekend gemaakt door een bekende schrijver. Onder de ingeleverde passen wor den ook nog leuke prijzen verloot. Hoe meer passen, hoe meer kansen om te winnen! Dus: Lees mee... en doe mee... met de Venrayse Kinderjury. De openingstijden van de Bibliotheek Venray zijn als volgt: dinsdag 11.00 - 18.00 uur, woens dag 11.00 - 18.00 uur, donderdag 11.00 - 18.00 uur, vrijdag 11.00 - 21.00 uur en zaterdag 11.00 - 14.00 uur. Vrijdag 23 maart is het in Dingus aan de Hoenderstraat 10 tijd voor het Headache Festival. Het festival begint om 20.00 uur met optredens van Die Nakse Bananen (Punk); The Ex-presidents (Neo-Punk); Mind of My Own: cd-release van het debuut- altum Break Done... (Momo-style). Het festival zou eigenlijk twee dagen duren, maar door problemen met het vinden van geschikte geluidstechnici is de zaterdag geschrapt. Op een later tijdstip zal dit concert alsnog plaatsvinden. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Videotheek Videocorda, Goudenleeuwpad 10 in Venray en OJC Dingus (café), Hoenderstraat 10 in Venray tel. 515754. Op zaterdag 24 maart staat inmid dels voor de vierde keer een Dance Classics avond op het programma. Opgegroeid in het kielzog van de puberpopavond staat deze avond voor mensen die absoluut niet stil kunnen staan en houden van de dan- ceklassiekers van met name de 70-er jaren en beginjaren 80. Wat dacht u van The Tramps, Cool and the Gang, The Three Degrees, Aretha Franklin, Earth Wind and Fire, Surpremes en van het Motownlabel van de jaren 70. Aanvang van deze avond is 22.00 uur en de entree is vrij. Houdt u de komende weken de agenda in de gaten want er staan een aantal interessante avonden (optre dens) op het programma: zaterdag 31 maart. Le Freak, zaterdag 14 april Puppies Huisband, zondag 15 april The Golliwogs (de Creedance Clearwater Revival Band). Zondag 25 maart staat er een optreden van Arno Adams met band gepland in De Evenaar. Muziek en teksten gaan over zijn eigen beleving, zij kijk op de wereld en zijn verleen, doordrenkt van wee moed, feest en verdriet. Zelf omschrijft hij zijn muziek als een mengeling van de heren Brei, Hooker en Conté, vermengd met zijn eigen troubadourgevoel. Arno Adams bespelt de gitaar, Colly Franssen de piano en Leon Bartels op bas. Muzikanten die al geruime tijd aan de weg timmeren. De aan vang van dit optreden is 16.00 uur, de entree bedraagt 7,50. Peters Voegwerken uit Venray heeft zijn bedrijf onlangs uitgebreid met een aantal nieuwe krachten, namelijk twee Ford Transits. Peters startte in 1995 als zelfstandig één- mansbedrijf en heeft sindsdien hard aan de weg getimmerd. Inmiddels heeft hij vijf man personeel. Peters Voegwerken houdt zich bezig met het uitkappen van oude voegen en opnieuw invoegen, maar ook softstralen, het reinigen en imp regneren van muren maken deel uit van de dagelijkse werkzaamheden. Zowel particulieren als bedrijven maken gebruik van de geboden dienstverlening, waarbij natuurlijk hun vakkennis en kwaliteit vanzelf sprekend is. Ook de grotere projec ten, zoals onder ander de renovatie van woningen in Brukske I enLandweert (182 woningen) wor den niet geschuwd. 'De aard van de werkzaamheden die wij verrichten, stelt niet alleen hoge eisen aan ons personeel, maar tevens ook aan het materiaal waar mee gewerkt wordt', aldus Peters. 'Bovendien wilde ik een bedrijfswa gen die past bij onze werkzaamhe den en optimaal inzetbaar is; ik vond het dan ook prettig dat de In het hoofdgebouw van het VvGI, Stationsweg 46, exposeren vanaf maandag 26 maart de oud- mëdewerkers Bert Poels en Jan Kup. Bert Poels, die onlangs ook exposeerde in het ziekenhuis in Venray, maakt vooral aquarellen en olieverfschilderijen. Jan Kup maakt voornamelijk aquarellen. Jan Kup was als verpleegkundige in dienst van het VvGI. Bert Poels maakte deel uit van het Facilitair Bedrijf. Beiden zijn inmiddels gepensio neerd. De expositie is te zien tot 13 april. bedrijfswagen-adviseur van Van Haren, Toine Peeters, eerst begon met het inventariseren van mijn wensen'. Dit heeft uiteindelijk geresulteerd in de aanschaf van twee Transits, waarvan er één is uitgevoerd met een dubbele cabine, die comfortabel ruimte biedt aan zes personen, en een hoog dak. De andere Transit is een gesloten bestel. Beiden zijn uit gerust met een 2.4 turbodiesel- motor, die met gemak de grootste en zwaarste klussen aan kan. Door het First-editionpakket, getinte glas, houten vloeren en communicatie pakket zijn de auto's bovendien uiterst comfortabel en luxe. Deze twee Transits maken deel uit van het zwaarste segment in de Transit-klas- se en zijn dan ook met name ont wikkeld voor het grote werk. De Ford Transit, die begin dit jaar ook gekozen is tot 'International Van of the Year' is leverbaar in zeer veel uitvoeringen; er is keuze uit: voor wiel- of achterwielaandrijving; ben zine- of dieselmotoren; korte, mid dellange of lange wielbasis; chassiscabines met elke denkbare opbouw; gesloten bestelwagens of dubbele cabines. De mogelijkheden zijn zo divers dat je bijna kunt spre ken van maatwerk. Hierdoor is een goed advies natuurlijk van groot belang en hierin ligt dan ook een taak weggelegd voor de leverende Ford-dealer. De Van Haren Autobedrijven Venray- Boxmeer zijn sinds vorig jaar ook officieel bedrijfswagendealer voor Ford. Dhr. Toine Peeters is de bedrijfswagenadviseur bij Van Haren en opereert voornamelijk vanuit de vestiging Boxmeer. 'Een bedrijfswagen is een investering, waarmee een ondernemer geld moet verdienen. Voor een bedrijfswagen geldt nog meer dan een personen wagen, dat deze goede prestaties moet leveren tegen lage kosten', aldus Toine Peeters. Programma Schouwburg Venray mmmm. In een versierde Bonte Koe wordt zondag 25 maart vanaf 18.00 uur traditioneel het lentefeest gevierd. Gast is dit keer opnieuw Clemens van de Ven, bekend van radio en tv. Clemens, zoon van een Boekelse bakker, speelt al jaren menig podi um in Nederland plat met zijn mix van rhythm blues, rock and roll en honkie tonkie. Grote voorbeelden voor hem zijn onder andere dan ook Dr. John en Fats Domino en het lijkt wel een beetje op Herman Brood. Eigenlijk speelt Clemens op dit In mei wordt in galerie De Lochting een workshop Assembleren georganiseerd onder leiding van beeldend kunstenaar Geert de Bruyn.De workshop duurt twee dagen en er wordt gewerkt van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. In de beeldende kunst wordt het opnieuw rangschikken van voorwerpen assembleren genoemd. Door het assembleren verliest het object/materiaal zijn oorspronkelijke identiteit en het wordt een zuiver plastisch element in een nieuw geheel. In deze works hop zal gewerkt worden met een 'beelddrager' van hout (=paneel) en verschillende soorten materialen zoals leer, doek, lood, lijm, touw, spijkers en verf. Aan de workshop Assembleren in leer kan men indivi dueel deelnemen, maar men kan ook als team inschrijven en zodoende naast het vervaardigen van een eigen kunstwerk bezig zijn met teambuilding. De data waarop de workshops plaatsvinden zijn: 14 en 15 mei, 18 en 19 mei, 25 en 26 mei, 28 en 29 mei. De workshops gaan door bij voldoende deelname mini maal zes, maximaal tien personen). Voor meer informatie/opgave: Galerie De Lochting, telefoon: 0478-585173. moment vooral met zijn eigen band, maar in De Bonte Koe zien we hem op zondag terug als ouderwetse bar- pianist. In zijn begintijd was hij regelmatig achter de piano te vinden in café de Volle Maan in Venray waar hij zijn grote idolen imiteerde. Inmiddels is Clemens uitgegroeid tot een grote bekende in zijn genre. Naast Clemens zijn er natuurlijk weer kleine lentehapjes om de boel nog meer op te vrolijken. Aanvang, let op: 18.00 uur, entree ƒ5,00. Op zaterdag 24 maart vindt er in OJC Watjang in Oirlo een Nederhop-avond plaats. Er zullen drie bands het podium betreden en dit zijn niet de eerste de beste. De aftrap van de avond is voor Reflexy uit Venray met de rap pers Sil en Andel. Sinds een goed geslaagd optreden in Dingus tijdens de carnaval zijn ze in het gezelschap van een nieuwe djDe tweede band die zijn rapkunsten aan het publiek mag gaan demonstreren is Dwaalspoor uit Eindhoven. Deze band is vorig jaar gecontracteerd door Djax Records en is inmiddels met drie tracks vertegenwoordigd op het vijfde deel van nederhopver- zameiaar De Posse. 8MM Afsluiter is 8MM uil Leeuwarden. Deze band heeft al enige naam opgebouwd door het land als onder deel van de Ramp-tour in het voor programma van de Osdorp Posse. Bovendien is rapper Remon lid van de Onderhonden. De eerste band van de avond zal beginnen om 21.30u. De zaal is om 20.30u open en de entree bedaagt 10 gulden. Een multimedia show met de lying Karamazov Brothers, .ebbis op de solotour in 'Zwart', E? iianovirtuoos Wibi Soerjadi en ur en 'soulreviewmet het Orkest :r{? [oninklijke Luchtmacht. De omende week vier totaal ver killende programma's in de ichouwburg Venray. Maar daar- im niet minder interessant. Met het geheel nieuwe program- ia L'Universe bestormen de Flying aramazov Brothers opnieuw de ederlandse theaters. In een virtuo- multimedia show bréngen zijneen lix van comedy, theater, jongleren i muziek. Nooit eerder vormden de erelden van de computertechnolo- een het amusement zo'n natuur- jk geheel. In hun nieuwste show irten de Kamarazov Brothers de letten van de zwaartekracht en de ijd. Ze ontrafelen de mysteries van it heelal, en onderwijl vermaken ihet publiek met -veelal gelijktij- Je- combinaties van jongleren, Igen en het- bespelen van muziek- 'rijmenten. Met behulp van de iwste, speciaal voor hen ontwik te computertechnologie worden In bewegingen omgezet in kleuren geluiden en hun schaduwen wor- geprojecteerd in een virtuele :ld. Het universum wordt een ite jongleertruc: diverse panelen zelfs hele melkwegstelsels bewe- en om elkaar heen als in een De 'brothers' zijn op donder- 22 maart te gast in de iuwburg Venray. Aanvang 20.00 -ebbis solo. Wat begon met Kingsize' gaat door. Lebbis nog The Flying Karama: persoonlijker in 'Zwart', nog meer woede, de streep is getrokken, de lat gelegd. Kijken of ik er overheen kom. Of zal ik gewoon een nieuwe streep trekken. Je kan hem nog wel zien, maar of ik er ooit kom. Vaak is het proberen mooier dan het halen. En als ik het toch haal is dat dan ook weer mooi. U begrijpt, ik zeg maar wat. En dan kijk ik wel of het wat wordt. Lijkt me lachen. Hans Sibbel is de helft van het duo Lebbis en Jansen dat zijn loopbaan begon met zoveel mogelijk grappen per uitge sproken zin. Onder regie van Koos Terpstra werd intussen gewerkt aan het duo, zodat de vrijblijvendheid van de actuele grap plaats maakte voor engagement en persoonlijke betrokkenheid bij keuze van de onderwerpen. De vorm van hun theater leunt tegen die van de stand up comedy, maar door de toegeno men diepgang is het de meest actu ele versie van het traditionele caba ret. Lebbis is met 'Zwart' op vrijdag 23 maart te zien in de schouwburg. Aanvang 20*00 uur. LENTETOURNEE Dit jaar is het twintig jaar geleden dat Wibi Soerjadi zijn succesvolle carrière als concertpianist begon. De Lentetournee 2001 van de meester- pianist Soerjadi vindt dit jaar plaats in een aantal bijzonder 'concertza len', waaronder de Schouwburg Venray. Wibi Soerjadi brengt de partituur tot leven en laat de piano zingen. Een kunst, een ambacht, een tradietie die meesterpianist door geeft aan de 21e eeuw. De Lentetournee is een fraai bedacht- zov Brothers (Foto: Marian Goldman). zaam geconcipieerd programma waarin de prachtige panorama's van de pianoliteratuur worden belicht, met werken van onder andere Rachmaninov, Schubert, Chopin en Liszt. Voor en na de pauze is er een korte toelichting van Marion Soerjadi die u niet mag missen. Zij vertelt over de bijzondere aspecten en kenmerken van de pianowerken. 'Een 'aanrader' voor alle klassieke muziekliefhebbers, jong en oud. Het concert op zaterdag 24 maart begint om 20.00 uur. Soul betekent voor velen expres sie en emotie. Het heeft een oor sprong in de gospel en uitlopers naar disco en R&B. De Soulshow van het Orkest Koninklijke Luchtmacht bevat daarom, naast de bekende klassiekers van artiesten als Aretha Franklin, Wilson Picket en Sam and Dave een breed perspectief aan muziekstijlen. Voor de liefheb bers van messcherpe blazerspartijen komen de beste hits van The Tower of Power en Earth Wind Fire. Verwacht vokale topprestaties in ballads als Natural Woman en de gospel Revelation. Verder heeft een dj een disco-classics medley samen gesteld en zijn er enkele bijzondere bewerkingen van de toparrangeurs. Het programma is zo opgebouwd dat het orkest zichzelf optimaal en kleurrijk presenteert. Samen met een cast van twee grand ladies of soul, Marjorie Barnes en CoCo York, en een boysgroup ontstaat een 'soulreview' vol muziek, zang en dans. De show op woensdag 28 maart begint om 20.00 uur. Niet alleen vooreen "droombadkamer", maar ook voor renovatie van uw toiletruimte bent u van harte welkom in ome showroom. Keijsers-Mnnders Sanldrttme Keizetsveid 40, Venray Teb (0478) 550 670 WWw.Mnidvome.nl lanidröme L/

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3