Vakantieverslag van Tesselhuusgangers De veilingkavels SEKST 18.OO I*"*4 Vrijwillige terminale zorg Q_t\ WiCldl*t VC*Vlof Veil Nu eindelijk eens een ooggetui genverslag van de jeugdige Spierdystrofie-patiënten, die het afgelopen jaar het Tesselhuus bezochten en er hun vakantie vierden, samen met hun begelei ders. Het zijn de mensen waar het allemaal om gaat en wiens mening daarover relatief zelden wordt gehoord. Het is de publicatie van het Dagboek van het huis, waarin zij hun eigen ervaringen in hun eigen woorden weergegeven. Hierin komt tussen de regels door naar buiten dat het volledig gereno veerd en vooral eigentijds aangepast Tesselhuus niet alleen een huis is van hout en steen, voorzien van lechnische hoogstandjes in de medi sche en huishoudelijke begeleiding, maai' veel meer een leefgemeen schap, waar mensen met een hart en mensen met een handicap vrij met elkaar omgaan, alsof er niets aan de hand is. Dat is nou ent wat Venrayse Lions beogen met hun inbreng in onze samenleving. Mensen laten zijn zoals ze zijn en vrij laten ont wikkelen al of niet met een handi cap. Het laten 'wandelen' en laten ppen' en 'vaste grond onder hun benen' laten voelen, terwijl zijn anders dan in een rolstoel zitten, horen erbij, bij onze samenle- g en voelden dat als zodanis. Enfin, leest u maar en kom daarna naar de Veiling op 24 maart, om de ions de kans tegen deze integratie, nog meer dan zijn nu reeds doen, te werkstellingen. ZATERDAG 8 JULI 2000 Lief dagboek. De dag begon nogal tisch. Bij ons verzamelpunt liep iedereen wild door elkaar om zijn spullen maar in de touringcar te krij gen. Uiteindelijk konden we toch nog om 12.30 uur vertrekken rich ting Texel, tenminste dat dachten we. We moesten echter eerst naar de carpoolplaats bij Houten om Thijs op te halen. Op de carpoolplaats moest gelijk iedereen paffen. En na een kwartier, lief dagboek, konden we dan eindelijk echt op weg naar Texel. Bij Den Helder stond ieder een doodsangsten uit omdat de chauffeur wilde keren op het randje van de weg bij de zee, maar aange zien ik dit nu in jou op kan schrijven leef ik blijkbaar nog. Met de adrena line in het bloed reed de touringcar het Schulpengat op. de klep sloot achter ons en binnen tien minuten zaten we op volle zee en twintig minuten later opende de ander klep zich en keken we uit op het eiland: we hadden het gehaald. Onze trouwe chauffeur bracht ons naar het vertrouwde Tesselhuus, waar de pot pasta al klaar stond. Na een snelle kamerindeling en een beetje opmaken vertrokken we naar het dorp, de disco in of het terrasje op. Het uitzicht in het dorp was geweldig, al ligt dat waarschijnlijk aan de hormonen. Het was dan ook zonde dat het tijd was om naar bed te gaan. Ik ben er dan ook zeker van dat ik morgen weer ga. Welterusten, lief dagboek.... Bart. ZONDAG 9 JULI 's Ochtends wist niemand wat hij moest gaan doen, pas na een paar uur werd duidelijk dat een aantal mensen gingen zwemmen en de andere groep ging naar EcoMare. Dit vond ik natuurlijk fantastisch, het was dan ook pas de vierde keer dat ik er heen ging. Eenmaal aange komen op EcoMare, na een flinke wandeling, gingen we snel door naar de benedenverdieping om daar allerlei glibberige beesten te bekij ken. Na een half uur waren we daar ook weer klaar. Toen zijn we maar naar buiten gegaan om naar al die schattige zeehonden te kijken. Maar al na korte tijd begon het te stortre genen, toen zijn we maar snel naar binnen gesprint. Eenmaal droog geworden hebben we een vette ham" burger gegeten, die ons goed smaak te. Als laatste zijn we naar het voe deren van de zeehonden gaan kijken. Al kregen de meeuwen meer te eten dan de zeehonden zelf. Ondanks dat was het leuk om te zien. Daarna zijn we naar het Tesselhuus terug gegaan waar zoals Dagboek 2000 altijd een lekkere pot eten voor ons klaar stond. Nadat we dat op hadden gingen we naar het centrum waar we in het café, naast disco de Toekomst, hebben gezeten, waar iedereen een biertje of twee ophad. Maar na een uur of twee waren we het weer zat en begonnen we aan de terugreis. De dames achterlatend in de Toekomst, waar zij nog wat wilde avonturen zouden beleven. Maar voor details zal je toch bij hun moeten zijn. Dat was een energieke dag vandaag, de groeten lief dag boek, en tot de volgende keer. Ward. MAANDAG 10 JULI Lief dagboek. Ik heb vandaag iemand van de begeleiding geïnter viewd over de waddenwinkel. T: Vivian, hoe was het om de Waddenwinkel te betreden? V: Nou, het was toevallig dat jij het bord zag staan en we hadden nog even tijd. Gelukkig maar want ik vond het erg interessant. T: Wat vond je dan zo interessant? V: Nou, het zakpijpje vond ik erg leuk. Ik had er nog nooit van gehoord, laat staan een exemplaar gezien. T: Mag ik vragen wat een zakpijpje ook al weer was? V: Ja dat mag, dit is het eenvoudig ste levende wezen in de Waddenzee. Het lijkt op een pijpje en een zakje, vandaar, je raad het al, de naam. T: Oh ja, ik 'weet het weer, dat ver telde die mevrouw die zo vriendelijk was om een uitleg te geven. Ze heeft ons ook verteld dat, als je gelooft in de evolutieleer, dat het wel eens zo kan zijn dat dit zakpijpje onze voor ouder zou kunnen zijn. Klopt dat? V:. Volgens mij wel, als ik het alle maal goed begrepen heb. Mar wat heb je vandaag nog allemaal T: We zijn lekker wezen shoppen door Den Burg. We hebben nog op een terrasje gezeten en wat gegeten en gedronken. V: Heb je vanavond nog iets speci aals gedaan? T: Ja, ik ben samen met Monique wezen wandelen door de duinen en op het strand gevliegerd. Hierna wilde ik nog gaan stappen maar ik kon Davy en Wouter niet meer vin den! Dus, lief dagboek, zal ik mor gen maar weer gaan stappen om de schade van vandaag in te halen. Welterusten.... Tamarah. DINSDAG 11 JULI Lief dagboek. Vandaag sjoudenw e in een grote vliegmasjien sjtappen om iets van het eiland te sien, maar het wasj heel sjlech weer. Ome Jos kwam met de hele grote autobusj ons ophale. Toen gingen wen aar de uitkijktoeren. Toen dagt ik een hele, hele grote toren te sien maar we moesjten inneens klimme. Eigenlijk was ik best moe, maar ik hield mijn handje vast aan ome Jos, en toen was ik boven. Het waaide heeeeeeeel hard boven, en mijn pet van Ernie woeide bijna eraf. Toen kon ik heel Tessel sien. Ik ben toen nog met iedereen op de foto gegaan, en we gingen weer naar benejen. Het begon ook nog te jegenen. We sjoudenook nog sjaapjes sjeren, op de weg daarna toe had ome Jos het over een fonteinsnol. Ik wisj nie wat dat was. Toen bleek het een hele grote klimtoren te sjijn, hoera!!! Ik ben helemaal met tante Els naar boven geklommen. Boeven woeide het ook heeeeel hard. Terug in de busj had ik sjin in sjokomelk, maar de sjaapjes sjeren ging niet door, want er waren een heleboel mens- jen. Toen sj ei ome Jos: we gaan het heel eiland rondsjesen; heb ik mooi het hele eiland gesjien. Het was te veel om op te noemen, maar het mooiste waren de kippetjes en kui- ketjes. 's avonds heb ik in een grote disjco heel veel lolly's gelikt, wan er wasj een lolly feesjt. Daaaaaaag lief dagboek, Marcellinio (een beetje vreemd maar wel lekker). WOENSDAG 12 JULI Lief dagboek. Vandaag zijn we met de TX-10 op de Waddenzee wezen garnaalvissen. Het regende niet maar toch werden we nat. Af en toe kwam er een golfje Waddenzee naar binnen. De netten werden uit geworpen en weer naar binnen gehaald. Toen hadden we een paar garnalen naar binnen gehaald, maar er kwam ook veel 'ongedierte' mee. Onder andere een stel kwallen (99% water, 1% kwal), een paar krabben, die het snel weer lager op zochten. De garnalen werden meteen levend gekookt, zodat ze helemaal krom trekken van de pijn. Dit klinkt behoorlijk sadistisch, maar het erg ste is dat ze erg lekker smaken. We kregen zelfs nog een zakje mee zodat we op het Tesselhuus nog even door konden pellen (ze stonden er aan het eind van de dag nog!). Tijdens deze mooie vaart zagen we tot ons grote plezier nog echte zee honden. Toch heel anders als ze te zien zijn in een bakje water in EcoMare. Nadat we weer vaste grond onder onze zeebenen voelden hebben we nog lekker wat gegeten aan de kade (vis!). Daarna weer snel terug naar het Tesselhuus. Het was dus weer, lief dagboek, een leuke dag. Op naar morgen! Thijs. DONDERDAG 13 JULI Lief dagboek. Het was rond 12.30 uur, iedereen was bezig met tafel afruimen. Ondertussen had ik met Roos over de manege waar wij mogen paardrijden. Tenslotte heb ik een papier van de gebroeders Zoetleief gevonden. Dat was de manege waar wij naar toe mogen. Ik ging naar het telefoontoestel en heb voor 13.30 uur vijf paarden met Wendy afgesproken. Het was 13.25 uur, wij waren bij de manege. Iedereen stond kei spannend op Wendy te wachten. Ik heb de langste paard uitgekozen en ze heet El vera en Monique onze begeleider heeft een pony zoooo klein, hetzelfde als zij te zij gekozen. En toen zei ze ja, ja ik heb gevonden, die is mijn favo riete paard. Mag ik die hebben, mag ik die hebben? We hebben ongeveer een uurtje op de paarden in de bos sen gereden en het was kei leuk, kei gezellig. Dit heb ik nog nooit gevoeld!!! Ik voelde mij de koning van het bos. Oh jammer, het was tijd, wij moesten afstappen. Vanmiddag hebben we barbecue gehad. Mmmmmm, lekker. De vle zen waren aan het branden op de barbecue. Ik kon niet langer wach ten, dus toen ben ik naar de barbe cue gegaan en ik heb een grote vlees gepakt. Toen heb ik een hapje gebeet, o dat was kei heet, maar ook lekker. Daarna heb ik ook een paar kip en hamburger gegeten. Ik zat helemaal vol. Ik kon niet bewegen. Ik heb echt een leuke dag gehad!"Dit zal ik nooit vergeten, hartelijke groetjes en bedankt, Morteza. VRIJDAG 14 JULI Lief dagboek. Een grote dag van daag, het vliegen stond op het pro gramma. Het weer was ons goed gezind, waardoor deze mooie afslui ter van de week gewoon door kon gaan. De bus van Jos reed voor en iedereen kon weer instappen. Bij het vliegveld aangekomen, lief dag boek, was het nog even spannend. Ik, Vivian een begeleidster, wilde graag gaan parachutespringen. Maar de vraag was of dit vanwege het weer wel door kon gaan. Ik mocht me alvast op de lijst schrijven en na het vliegen nog even navragen of het springen door ging. Het vliegen op zich was ook al een hele beleve nis. Ikzelf had nog nooit gevlogen en werd dit dus mijn luchtdoop. Het was in een woord geweldig! In de lucht zie je echte dat je op een eiland zit. een beetje land en een heleboel water. Weer terug op moe der aarde.kon mijn wens, het sprin gen, in vervulling gaan. Na een korte instructie stapte ik in het vliegtuigje en daar ging ik, uitge zwaaid door mijn collega's en jon geren. Hoger en hoger, mijn maag begon gekke sprongen te maken maar ik ging ervoor, en toen het grote moment, de sprong de diept in. fantastisch, ik heb er niet de goede woorden voor. Lief dagboek, dit was een herinnering die niemand me meer afneemt. Vivian. Dit was een fantastische afsluiter van een grandioze week in het Tesselhuus, waar jongeren, maar ook zeker wij als begeleiding, van genoten hebben. Hopelijk heeft u een goed eindruk van hoe het deze week is geweest. Via deze weg wil len wij dan ook iedereen bedanken die deze week voor ons mogelijk heeft gemaakt. Hopelijk tot volgend jaar!!! Tongeren', gesign. De Jongh kingsbord Mntemutionaal Eucharistisch Congres 1924'. P. Rcgout Pc-tii four schaaltje, porcelein. Limoges en Jean Haviland 70cm "Nederland herrijst" 1945-1970, kon. Wilhelmina en kon. Juliana 1900, bestaande uit 6 grote en 6 kleine potten met deksel. soepborden, imp. Jac.v.Altena Amsterdam, Nederlandse keurboekerij. Zilveren ketting met hanger Piano, merk L. Eckhardr. ca 75 jroud Boekenmolen met ingelegd bovenblad Twee 2-armige koperen wandkandclaars Grote tinnen waterketel Pop van de Sonneberger Porzelan Fabrik. 1926 Witte piano, gereviseerd, 'Steinbnch' Gouden damesring c-n oorclips. 585, 14kt Hoge hoed met originele houten opbergdoos Gouden ketting met parel 4 Moceakopjes met schoteltjes, 'Saxe' Vaas, delftsolauw, Poreeleync Fles 15-Persoons kol'fïeservies, kopen schotels, gebuks- en petit four bordjes, gebaksschaal, 'Furstenberg' Set van 2 handgeschilderde zwaantjes. Duits porcelcm Koperen theekan 5-Delige set porcelein, pclgrïmfles. jongen en 3 honden Koperen beddenkruik, ca 52cm lang Kristallen vaas. rood-wit Broche met mannsteentjes Salontafel Blauw porceleinen bord. Meissen. 45cm. Opengewerkt verzilverd bonbonschaaltje. klein zilveren bonbonschaaltje er Gouden ketting met hanger amethist 2 Bewerkte tinnen borden met figuur "Louis XVI' en 'Marie Antoinette' Koperen ketel Antieke koperen ketel met hengsel. 2 Blauwe \Vedgwood asbakken ir verzilverd dovenje Daaobertstoel 2 Wandlampjes Antieke staartklok met dubbele kast, vi wekker Antieke messenscherpplnnk met scherpzandhouder Pop (Sonnebergh) 2 Imary vazen, ca 22 cm hoog Handgemaakt aardewerk bord met bloemmotief Tasje met antieke zilveren beugel, met extra beugel. Gouden damesring met topaus steen, 585. I4kt Tafelbel, Oosters, gietijzer Oud porceleinen kaststel met gouden rund Schilderij danseresje Smegel Kersenhouten tulpfauteuill met groene bekleding 2 Ijzeren hartjesstoelijes Geelgouden zegelring Houten schip Schildpad pop, no 29, ca 1930. perfekte staat Oud kastje met 2 laden en 2 deurtjes Hoefijzerlampje Albast plaquette met 3 kinderen in goudkleurig kader Romantische watermolen op doek Kinderpaplepel, zilver Verzilverde kandelaar Serveerschep. zilver, met geel benen handvat Kristallen windlicht 4 Biedermeier stoelen met webbing zitting Houtskooltekening 'naakt' in lijst achter glas. CK33 datum en uuraanduiding, slagwerk ei 1 'Mannenkop met baret' ■d schaaltje in rond verzilverd schaaltje, gehamerd Ijzeren hangrui Schilderij op paneel "f Koperen kaarsenkandelaar, ca 115 cm hoog Koffer, Samsonite. 40x60 cm Antieke koperen tabaksdoos Schenkdop. verzilverd. Oud Hollands Aspergeschaal "Floribél AA", ca 40 cm Gouden dames polshorloge, 585. I4kt Koperen vijzel met stamper Imary bord. ca 34 cm groot Schilderij voorstellend de Oirschotse Heide. 12 Verzilverde Gero likeurlepeltjes met verzi Zwaar koperen potje met hengsel, ca 16cm Ovale verzilverde broodschaal e Porceleinen danseresje Oude houten pnrapluie standaard met handschoenenkastje Schilderij 'havenzicht', gesign. A. Simpson 4 Boeken (4 seizoenen), heruitgave Verkade, Jnc.P. Thijsse Stel antieke schoolbankjes, donkerbruin. Oude blauwe mmeraulwaterfles. Rode, glazen fruitschaal, kunstwerk Hometrainer "KeUler" Kristallen vaasje Schilderij 'Berglandschap', gesien K Meyer Witgptiden damespolshorloge. 585, 14kt Grote pot met oren op onderschaal, ca 30cm hoog, P. Regout Witte oude soepterrine met lepel Schaal, wit porcelein. Regout/Mnastricht. 35cm. Cassette bevattende 12 zilveren lepeltjes. Witgouden hangertje met briljantje Morimura pop met porceleinen hoofdje, ca 1930 2 Schilderijtjes, olieverf op paneel iu fraaie houten lijst; in- er Bison, aardewerk, bruinrood Kristallen bokaal Kristallen bonhonniere Porceleinen witte hond 'Uiuerweissbnch' Antieke paardjesklok Oude telefoon Eikenhouten hoekplaicau Gravure Cornell's v Dalen. 17c eeuw. voorstellende 'Seneca' 12-Delig zilveren visbestek in houten cassette Koperen bord ingelegd met parelmoer en einaille Oude tinnen bureaulamp met reservekapje Porceleinen bord. Dali 'Les Chairs Monarchiques', gelimiteerde uitg USA no 71/3000 Pop van kunststof en rubber, meisje, ca 1960. 80c m" Gouden broche 'papegaai'. 750, ISkt 4 Stopflessen, groot e cake-prikkers en een maggiefleshouder Cathedraal St.Jan; dr L.v.Beek n zwart marmer (met bison) isten 'R. Wagner en 'Mozan' •van 5,nhou.cn lijst 240 Set bestaande uil 28 gemberpotten, diverse maten, kleuren en afbeeldingen. 241 2 Porceleinen broodschalen, verguld 242 Set van 3 porceleinen vogels 243 Schilderij, olieverf op doek. ca 90.\130cm. 'Hollands winterlandschap', eesicn. Egnar 244 Gouden slavcnarmband. 585. 14kt 245 Roodkoperen peervormige kan met steel en roodkoperen schenkkan met deksel 246 Antieke bronzen vijzel met stamper. lSe-eeuws 247 Broodtrommel en bakje voorTopflappen. uil grootmoeders tiid 248 Suikerschep, zilver 249 Zwart stenen beeld, voorstellende zittende Oosterse vrouw 250 Mahoniehouten salontafel 251 Antieke houten bascule Cake schaal, plateel, Bonjour tafel Oude punter (hangweegschaal) Gouden damesring. 14kt Kastje op wieletjes Glas in lood raampje Oude slagersbak Hangbarometer Imary bord. ca 30 cm Diplomatenkoffcr. 43x30 cm 3 Olielampjes Blauw wandbord met pijp rokende vissersfiguur Notenhouten kast met ingebouwde naaimachine 2 Porceleinen borden met tinnen rand 'Bassaro Italia' Verzameling munten, 47 stuks Badkuip 'Prof. Junkers', verzamelstuk 5Ke lederen koffer ie geclectrifieccrdepetroleumlamp met gefigureerd glas, hoogteen 60cm Badkuip 'F Klassieke 1 ?C: Ring, v...^, Klassiek schilderij, c Houten slabak met 2 houten keukenhulpstukken 3 Gekleurde borden, Regout/Maastricht, ca 20cm Handgeschilderd bord met pauw 'Vieux Rhodes Boch' 5Oer Jaren wekker/spaarpot Kameelzak. donkerbruin, ca 60x60cm 2 Handgeweven Peruaanse vogels, ingelijst achter glas Schildpad pop. no 22. ca 193ÖI perfecte staat Porceleinen vrouwenfiguur, blauw/wit Gevlochten ijzeren mand Telefoon bijzetkaslje Oud kruis, zilverkleurig Gravure 'Molens Kinderdijk', i T L< iii Bijbels tafereel, koperwerk met lijst. cadix35cm Parelsnoer met zilveren slot Oude gietijzeren kolenbak Antieke originele brievenweger Broche, ouazilver 2 Kristallen fruitschalen en 1 kristallen vaas Ijzeren tafeltje 2-Armie koperen wandarmatuur, geeiectrificeerd len coupe me Zilveren rijksdaalder. Willem UI. 1872 2 Oude handgesneden sigarendozen 6 Miniatuurtjes. St. Pieler in Rome Eikenhouten boekenkastje. 4-schaps Antieke oude punter, hangweegschnal Oude pijp in lederen hoesje Gouden damesring met amethist, 333, 9kr. sn tennisracket ren ronde stuiver Willem III 1850 Schilderij tr 318 Schilderij met 4 poesjes 319 Stepje. slede, gotfspel en kruiwagentje Koperen theepot 321 2 kopieen vun 'Wilde Brass' pop, ca 55em 322 2 Kmderstoeltjes 323 Teak houten mand 324 Grenen hangkastje 325 Pik. zicht en weihamer met pen 326 Episcoop 327 4 x Halve zilveren gulden 1922. 192S, 1929, 1930 32S Lederen 3-zilsbank 329 3 Oude leunstoelen 330 Porceleinen plantenbak, blauwe decoraties 331 Viool in koffer 332 Magnetron (als nieuw) 333 Gouden oorbellen, creolen. 585, I4kt 334 30-delig bestek, verzilverd 335 Kristallen dekseibakje 336 Leunstoeltje met rieten zitting en beklede rugleuning 337 Set van 3 porceleinen borden 'Villeroy en Boch - So 338 Oude. antieke bnkkersmand 339 Zilveren koekschaa! met beugel 340 2 Zilveren kandelaartjes, 1 licht beschadisd 341 Tinnen beddenkruik 3 Bierpullen (2 glazen, I aardewerk) met deksels ""JJ-|stokm :t zilveren knop Oude wandelstok Schilderij 'Vrouv Set van 4 kristallen voorwerpen, bonbonniere+bel+doos onderzetters+doosje met deks 'Meyers Sclige Erben'. Bahr, Berlin I908.45x56cm Gouden damespolshorloge. 585, 14kt Schilderij danseresje Gouden ketting met hangertje 'klavertje4' Gouden tientje hangend haar 1897 in gouden rand 4 x Halve cent 1906, 1917, 1928, 1936 Kompas 'Stanley. London' 1925 (in houten doosie) Zakhorloge met ketting Servies met goudkleurig bladmotiefranden 'Robert Haviland et Ie Tanneur, Limoges' Zinken cent 1942 1 Grote en 2 kleinere verzilverde schalen (Atla Danmark) Grote oude eikenhouten vitrinekast Zeer oude Engelse zwarte commode met marmeren blad Oude pendule" 360 Schilderij 'omgeving A 1 Schilderij 'heide met ven'. Cox ig Arcen', Cox 362 Oudé antieke korenmaat In het goede-doelen-pakket, waar de Venrayse Lions hun geld aan besteden, behoort sinds enige tijd ook de Vrijwillige Terminale Zorg Noord-Limburg. Sterven is een onderdeel van het leven in onze gemeenschap en is, hoewel minder op de voorgrond tredend, onlosma kelijk verbonden met het wezen van ons bestaan. Vaak komt de dood plotseling, vaak na ziekte of ouderdom. Daarbij komt nog dat steeds vaker ongenee slijk zieken de laatste periode van hun leven wensen door te brengen in hun eigen vertrouwde omgeving. Voor de naaste omgeving echter is de verzorging vaak een zware opga ve en soms nauwelijks vól te hou den. Het is immers nooit te overzien hoe lang het gaat duren. VRIJWILLIGERS Er zijn vrijwilligers die daarbij hulp kunnen bieden. De Stichting Vrij willige Terminale Zorg Noord- Li mburg stelt zich ten doel het bie den van praktische hulp en onder steuning aan zieken thuis en aan de mensen in hun naaste omgeving. Deze hulp wordt verleend door vrij willigers. Deze vrijwilligers zijn gewone mensen die naast hun dage lijkse bezigheden hiervoor tijd wil len vrijmaken. Zij zijn getraind voor dit werk en in staat om zowel prakti sche als psychische ondersteuning te bieden. Iedereen die woont in de gemeente Venray, Meerlo- Wanssum, Horst, Sevenum, Grubbenvorst, Bergen, Broekhuizen, Arcen/Velden en Gennep kan een beroep op hen doen. WELKE HULP BIEDEN ZIJ? Voor de te bieden hulp zijn de wensen van de zieken en van zijn/haar naaste omgeving het uit gangspunt. De door de vrijwilligers geboden hulp is een aanvulling op de zorg die door familie, vrienden en kennissen wordt verstrekt. Hierbij gaat het om: "Er zijn', waken, helpen bij de verzorging, tij delijk aflossen van de naaste betrok kenen, anderszins ondersteunen. Deze hulp wordt niet alleen gebo den tijdens de gebruikelijke werktij den. maar ook in de avond en in de nacht. Zij is gratis en is afhankelijk van donaties en giften. Het is juist deze onzelfzuchtige hulpvaardig heid, die ook de Lions aanspreekt en waaraan zij gaarne bereid zijn hun bijdrage te leveren. 'Doe wel en zie niet om', past in deze context, alhoewel voor een organisatie ook geldt: 'Onbekend maakt onbemind'.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 27