Lions veiling op 24 maart 2001 Een dozijn vol! Opbrengst en kosten Veilingreglement Lions Club Vènray Klantenservice op internet vatrctf iö.OO uwi* Programma Neem deze krant mee! r Boeken, platen en CD's N te koop LÊEL EN MAAS donderdag 22 maart 2001 - Pagina Lionsl ijden siij ind Veil CK CX l't Een ambiance van spanning en gemeenschapszin jfUflieven! gfldaaro] Wie i Al voor de twaalfde maal op ,'olgorde gaat Lionsveiling 2001 rav van start en wel op zaterdag 24 maart aanstaande. Opnieuw ver schijnen dan zoals gebruikelijk ezera honderden kavels onder de ene.oj hamer- Nostalgische zaken van eigen bodem en curiosa, echter ook sieraden en antiek. Het wordt ,eer een paradijs voor beroeps- n amateur-antiquairs en mensen die het goede doel, dat hiermee ;ediend wordt, hoog in het vaan- jel hebben. U kunt weer kijken, bieden en kopen en daarbij ken nisnemen van de ambiance en de spanning, die een dergelijk gebeu ren teweeg brengt. PLAATS VAN HANDELING De veiling wordt als vanouds rehouden in het Raayland College, ok ocatie Zuid aan de Zuidsingel in of Venray. Er is volop parkeergelegen heid aanwezig bij de sporthal en de sportvelden aan de overkant van de chool. Uiteraard is het parkeren iralis. KIJKUREN UITGEBREID Vanaf zaterdagmiddag 14.00 uur, wee uur eerder dan u van ons ewend bent, bestaat er gelegen- ieid om de aan de man gebrachte irtikelen vooraf te bezichtigen. Dit dan ook de kans om de kavels ied te bekijken, beter dan andere aren. waarbij tevens de mogelijk- leid bestaat om artikelen, die voor leze gelegenheid in één van de vitri- les worden tentoongesteld, via een [root scherm afzonderlijk te bekij- en vanuit de zaal. Mocht u tijdens Ie kijkuren belangstelling hebben oor een bepaald artikel, schrijf dan iet bijbehorende kavelnummer op. )e kavels worden namelijk op num- ner geveild, zodat u de veiling van et betreffende artikel gedurende de vond niet zult missen. In deze veilingkrant is verderop :vens een lijst opgenomen met ip vermeld alle te veilen kavels, 'ie mee wil doen met de veiling intvangt bij de ingang van het laayland College voor 7,50: een rsnummer voor deelname aan 'veiling, een veilingcatalogus, een iratis consumptie als binnenkomer in doet met het kopersnummer echtstreeks mee aan de loterij waarover later). Een en ander verplicht tot niets, maar het goede doel is er mee jediend. Mocht u tijdens de veiling iets zien wat van uw gading is, dan kunt u dus gelijk meebieden, wantje weet tenslotte maar nooit. Ook maakt u net als andere jaren met dit irsnummer kans op een fantasti- prijs in de loterij, bijvoorbeeld en kleuren Tv (55 cm), beschikbaar esteld door Electro Martens Venray, en als tweede prijs een dinerbon van ƒ300,00, beschikbaar esteld door Hotel Brasserie Café de Zwaan op de Grote Markt. BOEKEN, PLATEN EN HEBBEDINGETJES Tijdens de kijkuren kunt u tevens snuffelen in onze aparte snuffel hoek, die dit jaar aanmerkelijk is uitgebreid en waar vele interessante koopjes mee te nemen zijn. Ook de boeken en de platen (en cd's)-afde- Üng is weer aanwezig. Al deze arti kelen worden tijdens de kijkuren verkocht, dus zorg dat u op tijd bent, dan hebt u alle kans. HOE LAAT BEGINT DE VEILING? Vanaf 18.00 uur begint de veiling van de kavels. Deze vindt plaats in de aula (grote zaal) van het yland College. Op 't Podium staat de veilingmeester die de vei ling als zodanig leidt. Tevens zitten achter een tafel enkele schrijvers, J" er voor zorgen dat van elk geveild artikel wordt genoteerd welk kopersnummer het heeft ekocht en voor welke prijs, enslotte is er nog een Venrayse notaris aanwezig, die er op toeziet dat de veiling op correcte wijze ver loopt. WAT KUNT U VERWACHTEN? Voordat een bepaald artikel eveild wordt, wordt het allereerst oor de veilingmeester met het betreffende kavelnummer genoemd en omschreven. Gelijktijdig wordt, het artikel door enkele medewerkers getoond, dan wel aangewezen, of wordt het via het aanwezige projec tiescherm naast 't Podium vergroot aangeduid, zodat iedereen kan zien waar het over gaat. De veilingmees ter noemt vervolgens het beginbe- drag, afhankelijk van de wensen van de inbrenger van het betreffende Mikel, en vraagt dan wie er interes se heeft. Als iemand zijn kopers nummer opsteekt, dan wil dit zeg den dat hij het bod accepteert. Wil teniand nog meer bieden, dan steekt °°k hij of zij het kopersnummer omhoog en wordt de prijs aange past. Dit noemt men 'verkoop bij opbod', De veilingmeester gaat net zolang door totdat.niemand meer oen kopersnummer opsteekt. Degene die het laatst geboden heeft, jsde koper en de veilingmeester zal d'tbevestigen door te zeggen: 'een- 17 in maal, andermaal, verkocht'. Gelijktijdig zal hij met zijn veiling hamer op de tafel slaan, waarna ook niemand meer kan bieden. Bovenop het afgeslagen bedrag zal de betreffende koper nog een opslag moeten betalen als veilingkosten. Deze kosten komen ten goede aan het goede doel, waaraan elders in deze krant wordt gerefereerd. Soms komt het voor dat een bepaald arti kel niet wordt verkocht, omdat een inbrenger een minimum bedrag heeft genoemd, warvoor het tenmin ste verkocht dient te worden, het artikel wordt dan teruggenomen. SPANNING EN SFEER Ook al bent u helemaal niet van plan iets te kopen, toch kan het enkel bijwonen van de veiling al bij zonder amusant een ontspannend zijn. Af en toe is de spanning in de zaal te snijden, doordat diverse kopers tegen elkaar opbieden. De bijzonder aangename wijze, waarop de veilingmeester de veiling leidt, de diverse reacties van het publiek; het zijn allemaal factoren die er toe bijdragen dat u een hele prettige avond kunt verwachten. Daarbij, u kunt er altijd in of uit. U bent tot niets verplicht. AAN ALLES IS GEDACHT Gemiddeld worden er circa 100 kavels per uur geveild en al met al zal de veiling tussen de vijf a zes uur duren. Om deze lange periode te overbruggen, wordt de interne mens niet vergeten. Er is namelijk van alles te eten en te drinken, tegen redelijke prijzen. Mocht u vanwege de spanning uw stoel niet willen verlaten, dan is dit geen probleem, want er wordt in de zaal geserveerd. Mocht u echter het een en ander op een andere plek willen nuttigen, dan kunt u gerust op de achtergrond toch de veiling volgen. TENSLOTTE Als u ons eenmaal bezocht hebt, dan komt u een volgende keer vast wel terug, want er is voor elk wat wils. Ook al beleef je niet zelf de kick om iets te kopen bij opbod, dan beleef je toch de spanning van ande ren, als ze meebieden en een artikel op de kop tikken; je ervaart de gezelligheid en je voelt de sfeer. Kortom, kom kijken op 24 maart 24 Maart a.s. wordt alweer de twaalfde Lions Veiling gehouden. Het eerste dozijn is vol! Na maanden van voorbereiding, waarbij door enkele van onze leden meer dan 350 kavels zijn ingeno men, gefotografeerd en gecatalogi seerd, zijn wij weer klaar om al deze artikelen aan de man/vrouw te bren gen. Wij hopen weer, net als voor gaande jaren, vele enthousiaste kopers te mogen ontmoeten. Naast de 'intakers' hebben ook vele andere leden van onze club de handen weer flink uit de mouwen mogen steken en ervoor gezorgd dat U, onze kopers, in een goed inge richte zaal alle kavels kunt bekijken. Naast de te veilen kavels zijn er ook boeken en platen te koop en kunt U kijken of er iets van uw gading in de snuffelhoek te vinden is. Behalve fysiek in de zaal zijn, dit jaar voor het eerst, nagenoeg alle kavels ook met foto op het internet te bewonde ren: www.lionsvenray.nl. Wij zijn blij dal het Raayland College aan de Zuidsingel ons de aula en andere faciliteiten ook dit jaar weer ter beschikking heeft gesteld. Hartelijk dank daarvoor. Ook onze sponsoren, adverteerders en iedereen die zijn steentje bij draagt aan het welslagen van deze ondertussen traditionele veiling wil ik graag hartelijk danken voor hun onmisbare medewerking. Dankzij ieders welwillende mede werking zijn wij in staat een aantal projecten financieel te ondersteu nen. Ook dit jaar kunnen wij weer 8 kinderen met een ongeneeslijke spierziekte een week vakantie in een speciaal aangepaste woning, het Tesselhuus opTexel, aanbieden. Het is ieder jaar een feest te zien hoe de kinderen genieten van deze vakan tieweek. Ook hun ouders hebben dan weer even de mogelijkheid op adem te komen. Tevens gaan wij de Venrayse jon- gerenbus van Synthese ondersteu nen. Jongeren zijn de toekomst. Wij denken dal het zinvol is jongeren die de aansluiting in onze maatschappij dreigen te verliezen aandacht te geven en ze op te zoeken met deze bus. De in de bus aanwezigé jonge renwerkers kunnen op deze manier eenvoudig contacten leggen met deze jongeren, hun wensen en behoeften peilen en ze informatie en advies geven op diverse gebieden. Tenslotte ondersteunen wij de vrijwilligers van de Stichting Vrijwillige Terminale Zorg Noord- Limburg. Hun werk, het bieden van praktische hulp en ondersteuning aan zieken thuis en aan de mensen in hun directe omgeving, vinden wij zeer de moeite van het ondersteunen waard. Deze vrijwilligers maken hiervoor veel tijd vrij en zijn speci aal voor dit werk getraind. Ik hoop dat U evenals voorgaande jaren weer in grote getale aanwezig wilt zijn op onze Lions veiling en weer enthousiast mee wil bieden op de grote hoeveelheid kavels. Samen met U kunnen wij er ook dit jaar weer een succes van maken! Ik wil U nu al graag daarvoor bedanken. Pieter Weerts, President Lions Club Venray. De Lionsclub Venray gaat op 24 maart aanstaande voor de twaalfde keer de alom bekende veiling hou den in de aula van het Raay- landcollege, locatie Zuid, te Venray. Dat de veiling inmiddels grote bekendheid heeft, moge blijken uit de grote hoeveelheid artikelen die werden ingebracht. De toestroom was dermate, dat wij genoodzaakt waren, aanzienlijk vroeger dan andere jaren de inbrengmogelijkhe- den te sluiten. Veel aandacht is geschonken aan de kwaliteit van de artikelen. Om de presentatie van de artikelen te verbeteren is besloten een website te bouwen. Het is de Lionsclub Venray eigen, zoveel als mogelijk met eigen kennis en kracht te realiseren. Zo ook werd deze website door de leden van de club eigenhandig gemaakt. www.Lionsvenray.nl Op de website, welke te vinden is op www.lionsvenray.nl, is er naast de algemene informatie over het doel, de veilingreglementen en tijd stippen, een bijna compleet beeld van de te veilen artikelen. Deze week zal alles in het werk gesteld worden om de catalogus in zijn tota liteit op de website te hebben. Aan de hand van een foto van elk artikel kunt u reeds thuis een selectie maken van de voor u interessante artikelen. KIJKUREN UITGEBREID Ondanks deze extra service zijn op zaterdga 24 maart ook de kijku ren uitgebreid om iedereen in de gelegenheid te stellen zaken op het gemak in werkelijkheid te bekijken, om hiermee beter geïnformeerd op het appél te verschijnen. De kijku ren beginnen, in tegenstelling met vorige jaren, om 14.00 uur en dus niet om 16.00 uur, terwijl onze ver koop van boeken en platen en de uit gebreide snuffelhoek eveneens vanaf 14.00 uur is opengesteld. Tevens zullen dit jaar de meeste aanbiedingen via een beeldscherm getoond, zodat de zaal aanmerkelijk rustiger zal zijn en de concentratie meer dan ooit op het veilen kan worden gericht. Nog is het niet mogelijk via het internet biedingen te oen, doch ook hieraan wort gewerkt en voor het volgend jaar open gehouden. Zo menen de Lions hun gasten professioneler dan in vorige jaren van dienst te kunnen zijn en de veiling in de toekomst geölieder te laten verlopen. Veiling 24 maart 2001 Algemeen Doel Voerwaarden Boc-fe en plaat Inbrengen Lokatie Vogel kooi tja T rap naai ma-: hi ne Vijzel Boeken.Thiisse Paraplu standaard Hoge hoed Tesselhuus aSe Zwè fl.75-125 fl .350-450 fl.50-75 fl.50-75 fl.40-50 fl.125-150 Datum: 24 maart 2(H) 1 Plaats: Raayland College locaüe Zuid Adres: Zuidsingel 1 te Venray Kykurém Van .14.00-18.00 uur Veiling: Vanaf 1 S.0Ö uur Einde veiling: Circa 23.30 uur. Toegang gratis Volop parkeergelegenheid tegenover sehooigei Telefoon veilinglokaal: 0478-551640 In deze krant is opgenomen een overzicht van de te veilen kavels en van de vei ling voor waarden. Ook kunt u zien wan neer bepaalde kavels ongeveer aan de beurt zullen zijn. Een overzicht van eventuele nageko men kavels is verkrijgbaar op 24 maart 2001 tijdens de kijkuren (vanaf 14.00 uur) en de veiling (vanaf 18.00 uur) bij de ingang van het Raayland College. Als een kavel verkocht is, is de opbrengst min 10% voor de ver koper. Die 10% zijn de zogenaam de veilingkosten. Behalve de ver koper betaalt ook de koper veilingkosten, namelijk 15% over de opbrengst. In totaal ontvangt de Lions Club Venray dus 25% van de verkochte artikelen. Daarnaast betaalt iedereen die iets wil laten veilen daarvoor ƒ5,- per artikel. Behalve de veilingkosten wordt tijdens de veiling ook nog geld ver diend met de verkoop van boeken en platen, met de verkoop van drankjes en hapjes en met het plaatsen van advertenties. Aan de andere kant moet de Lions Club Venray natuurlijk ook behoor lijk onkosten maken, bijvoorbeeld voor de organisatie van de veiling, voor de inkoop, voor druktwerk en voor de publiciteit. Na aftrek van de kosten, moet er echter een flink bedrag overblijven. Dit geld is bestemd voor een goed doel, namelijk het bieden van een week vakantie aan een groep zwaar gehandicapte kinderen uit Noord- Limburg. Verderop in deze veiling krant vindt u meer over dit doel. REGLEMENT bestemd voor inbrengers van goederen 1) Inbreng van een artikel voor de veiling wordt geacht een opdracht tot verkoop in de veiling te zijn. Lions Club Venray is gerechtigd aangeboden goederen zonder opgaaf van redenen niet ter veiling te brengen. 2) De inbrenger is per doorhem inge bracht artikel een bedrag van f 10,- inbrengkosten aan de veiling verschuldigd, welk bedrag ook bij niet-verkoop niet gerestitu eerd wordt. 3) Behoudens uitzondering worden geen zgn. 'ophoudprijzen' of minimale verkoopprijzen gehan teerd. Wenst men dat toch, dan is de inbrenger een bedrag van f 30,- inbrengkosten (incl. de ver plichte f 10.-) per artikel ver schuldigd, welk bedrag ook bij niet-verkoop niet gerestitueerd wordt. 4) De opbrengst van het ingebrachte artikel komt ten goede aan de inbrenger minus 10% veilingkos ten voor het goede doel én minus de in art. 2) of 3) genoemde inbrengkosten; het aan de inbren ger toekomend bedrag wordt zo spoedig mogelijk (normaliter binnen 4 weken) na de veiling overgeschreven naar de door inbrenger opgegeven bank-/giro- rekening. 5) Indien een artikel nog door inbren ger zelf naar de veiling moet wor den vervoerd, dient dit te gebeu ren op de dag van de veiling zelf tussen 10.00 en 11.00 uur; gerei nigd en gepoetst. Artikelen die reeds onder beheer van Lions Club Venray zijn gesteld zullen door Lions Club Venray vervoerd worden. 6) De door ondernemers/inbrengers verschuldigde BTW wordt geacht in de verkoopprijs begre pen te zijn. 7) Bij zgn. 'schenkingen' zijn de genoemde inbrengkosten niet van toepassing. 8) De ingebrachte goederen zijn voor rekening en risico van de inbren ger tot het moment van toewij zing aan een evt. koper. Iedere aansprakelijkheid van Lions Club Venray terzake wordt uit drukkelijk uitgesloten. 9) Lions Club Venray aanvaardt geen enkele verantwoordelijkheid voor het in gebreke blijven van kopers. Wel worden de naam en het adres van de in gebreke blij vende koper aan de verkoper meegedeeld. 10) Niet-verkochte goederen dienen zondag 25-3-2001 tussen 10.00 en 11.00 uur door de inbrenger opgehaald te worden na contante betaling van de verschuldigde inbrengkosten. De betreffende inbrengers zullen zonodig door Lions Club Venray telefonisch ingelicht worden. 11) Niet-verkochte goederen die op 25-3-2001 om 1 f.00 uur niet zijn opgehaald door de inbrenger worden beschouwd als een schenking aan Lions Club Ven ray ten behoeve van het goede doel waarvoor deze veiling wordt gehouden. Net als andere jaren is er tijdens de kijkuren en de veiling weel; een stand ingericht waar boeken, platen en CD's gekocht kunnen worden. Het gaat zowel om nieuwe als om gebruikte exemplaren, veelal afkom stig van particulieren. Juist omdat de boeken en platen afkomstig zijn van particuliere verzamelingen zitten er vaak bijzondere exemplaren bij. En de prijzen liggen niet hoog. Als u op zoek bent naar iets bijzonders, moet u zeker komen kijken. Wel is het verstandig om dan niet te laat te komen. Bijzondere boeken en platen zijn vaak snef weg. U kunt zaterdag 24 maart aanstaande al vanaf 16.00 uur terecht in het Raayland College aan de \^Züidsingel in Venray. REGLEMENT bestemd voor kopers van goederen 1) Een bieder is gehouden aan zijn bod, ook al geeft hij te kennen voor een ander te bieden. 2) De veilingmeester is, zonder opgaaf van redenen, gerechtigd om een bod te weigeren of een goed niet te gunnen. 3) De voor rekening van koper komende veilingkosten bedragen 15% van het geboden bedrag. Bij betaling is de koper dus verschul digd 115% van het door hem geboden bedrag. 4) De betaling is contant. Betaal- en eurocheques worden, na legiti matie, geaccepteerd. 5) De gekochte goederen zijn vrij van omzetbelasting (BTW). 6) Ondanks het feit dat aan de selec tie en de omschrijving van de te veilen artikelen de allergrootste zorg is besteed, aanvaardt de Lions Club Venray geen enkele verantwoordelijkheid voor de kwaliteit van de gekoch te goederen. 7) Direct na toewijzing in de veiling zijn de gekochte goederen voor rekening en risico van de koper. Iedere aansprakelijkheid van Lions Club Venray terzake wordt uitdrukke lijk uitgesloten. 8) Ongeveer 30 min. (ivm adminis tratieve verwerking) na toewij zing in de veiling en uiterlijk tot 1 uur na afloop van de veiling kan betaling plaats vinden in het veilinggebouw zelf. Daar na dient betaling plaats te vinden in overleg met de administratie. Bij betaling ontvangt de koper een betalingsbewijs. 9) De goederen kunnen, tegen afgif te van het betalingsbewijs, wor den afgehaald tot 1 uur na afloop van de veiling zelf en verder op de zondag (25-3-2001) erna van 10.00 tot 11.00 uur op dezelfde lokatie in het Raayland College, waar ook de veiling zelf plaats vindt. 10) Goederen die op de zondag na de veiling om 11.00 uur niet zijn afgehaald worden beschouwd als een schenking aan Lions Club Venray ten behoeve van het goe de doel waarvoor deze veiling wordt gehouden. ALGEMEEN 1) De veiling wordt gehouden t.o.v. een notaris. 2) Bij een geschil beslist de notaris voor alle partijen bindend. 3) Alle goederen worden bij opbod verkocht; de veilingmeester heeft, zonder opgave van rede nen, het recht bepaalde goederen zowel bij opbod als bij afslag in veiling te brengen. 4) De veilingmeester heeft het recht fouten of vergissingen te herstel- len en artikelen opnieuw in vei ling te brengen. 5) Na aftrek van de directe kosten komen alle provisie en de netto opbrengst van de horeca geheel ten goede aan het door Lions Club Venray gestelde ideele doel. 6) Medewerkers en familieleden van Lions Club Venray werken geheel belangeloos.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 25