1 (3 3 BB 1 Kappen bomen Julianasingel Planten millenniumboom Bekendmakingen gemeente Venray Start uitvoeringswerkzaamheden herinrichting Burggraaf fase I woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer Openbare kennisgeving monumentenwet Gemeenteraad WOZ-SPREEKUUR ƒ47.50 Omleiding busroutes maandag 26 maart tot begin mei PEEL EN MAAS donderdag 22 maart 2001- Pagina 20 Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvra gen. - het plaatsen van een houtkachel aan de St. Antoniusveldweg 48 te Venray tnv A. v.d. Kree- ke, St. Antoniusveldweg 48; - het bouwen van een dak op de garage aan de Voerleberg 16 te Veulen tnv P.J. Arts, Pastoor Gerardsstraat 24 te Oirlo; - het bouwen van een dakkapel aan de Albionstraat I I a te Leu nen tnv F.W.T. Arts, Albionstraat I la; - het bouwen van een moskee aan de Kiosk te Venray tnv St. Islami tisch Marokkaans Centrum, p/a Klarinetstraat 20 te Venray; - het vernieuwen/veranderen van de boerderij aan de Beemdweg I te Leunen tnv P.L.M.M. Geurts, Beemdweg I; - het bouwen van een loods aan de Jan Poelsweg 2 te Ysselsteyn tnv H. van Lipzig, Jan Poelsweg 2; - het vergroten van de woning aan de Prinses Irenestraat 20 te Venray tnv F. v.d. Munckhof, Prinses Irenestraat 20; - het bouwen van een garage/hobby ruimte aan de Hoenderstraat 92 te Venray tnv L.M. Hermsen, Hoenderstraat 92; - het bouwen tuinberging aan de Etnalaan 7 te Venray tnv A.L.M. Roomans, Etnalaan 7; - het vergroten van de woning aan de Prinses Irenestraat 4 te Ven ray tnv A.C.C.M. Volleberg, Prinses Irenestraat 4; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Kamperfoelie 53 te Ven ray tnv T.H. Vorstenbos, Kam perfoelie 53; - het bouwen serre aan de Lange- weg 89 te Venray tnv P.H.M. Verheijen, Langeweg 89; - het vernieuwen van de berging aan de Kamperfoelie 12 te Ven ray tnv M.T.A.M. Goemans, Kamperfoelie 12; - het vernieuwen van de berging aan de Kamperfoelie 14 te Ven ray tnv W.H.A. van der Laar, Kamperfoelie 14; - het bouwen van een berging aan de Randenrade 45 te Oostrum tnv R.E.W.M. Dupont, Randenra de 45; - het vergroten van de machine- werktuigenloods aan de Lolle- beekweg 60 te Castenray tnv Maatschap Hendrixs-Smits, Lol- lebeekweg 60; - veranderen van de stallings-berg- ruimte aan de Stationsweg 185 te Venray tnv A. van Ham, Sta tionsweg 185; - het bouwen van twee dakkapellen aan de Kruidenlaan 203 te Venray tnvJ.W.F. Reijnen, Krui denlaan 203; - het bouwen van een speelkamer aan de Landweertweg I te Venray tnv F.A.J.A. Verschuuren, Landweertweg I; - het bouwen van een sleufsilo aan de Boddenbroek 4 te Oirlo tnv Maatschap Custers, Bodden broek I; - het vergroten van de bedrijfsruim te aan de Noorderhof 30 te Venray tnv J.P.M.E. Ewalts, St. Odastraat 42 te Venray; - het plaatsen van een GSM-antenne aan de Beekweg te Vredepeel tnv Telfort B.V., Postbus 230/9 te Amsterdam; - het vergroten van het pand aan de Westsingel/Molenpad te Venray tnv Stichting Zorgcir cuits Venlo, Whistlerstraat 3 te Venray; - het bouwen van een tuinkamer aan de Reigersbek 10 te Venray tnv W.S.G.M. Hovens, Reigers- bek 10. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het bouwen van een loods aan de Peel weg 19 te Ysselsteyn tnv R.J.M. Janssen, Peelweg 19; - het vernieuwen berging/garage aan de Kolkweg 16 te Venray tnv G.A.M. Dobbelaer, Kolkweg 16; - het vergroten van de woning aan de Buitenhof 20 te Oostrum tnv J.H.L.M. Christians, Buitenhof 20; - het vergroten/renoveren Woning aan de Hoenderstraat 92 te Venray tnv L.M. Hermsen, Hoenderstraat 92; - het bouwen van een garage/werk plaats aan de Peelweg 19 te Ysselsteyn tnv R.J.M. Janssen, Peelweg 19; - het vergroten van de woning aan de Melisse 10 te Venray tnv P.J. Koning, Melisse 10; - het vergroten woning aan de Melisse 12 te Venray tnv L.J.W.J. Gommans, Melisse 12; - het vergroten/vernieuwen bedrijfs pand aan het Keizersveld 30 te Venray tnv Innovent, Spikweien 13 te Lomm; - het bouwen van een woning aan de Zwarteklef I te Venray tnv M.F.M. van Wunnik, Rozemarijn 37 te Venray; - het vergroten van de woning aan de St. Antoniusveldweg 5 te Venray tnv J.H. van Ochten, St. Antoniusveldweg 5; - het vergroten champignonkwekerij aan de Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn tnv Maatschap Sik- es-Smits, Rouwkuilenweg 43; - het bouwen van een garage aan de Matthiasstraat 14 te Casten ray tnv N. Engels, Matthiasstraat 14. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden ot uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het bouwen van een dakkapel aan de Lelie 7 te Venray tnv J. van de Werken, Lelie 7; - het bouwen van een serre aan de Haalakker 55 te Oirlo tnv J.J. Verhoeven, Haalakker 55. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoe- stemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Inspraak Burgemeester en wethouders van Venray delen mee dat bij de gemeente is ingekomen een ver zoek van maatschap Dobbe, Kempkensberg la te Ysselsteyn om middels toepassing van artikel 19.1 van de Wet op de Ruimtelijke medewerking te verlenen aan de bouw van bedrijfsruimten .ten behoeve van mestverwerking annex loonbedrijf op het perceel Kempkensberg 5 te Ysselsteyn. Het bouwvoornemen wijkt af van de ingevolge het bestemmingsplan Buitengebied geldende agrarische bestemming. Een ruimtelijke onder bouwing van het verzoek is door verzoeker mede overgelegd. Alvorens met betrekking tot het verzoek een standpunt te bepalen worden de betreffende stukken met ingang van 23 maart 2001 geduren de 2 weken voor eenieder ter inza- fe gelegd bij de afdeling ublieksdiensten, maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overi ge werkdagen van 9.00 uur tot 13.00 uur. Gedurende die periode kan eenieder zijn zienswijze met betrekking tot het verzoek schrifte lijk aan de gemeente kenbaar maken. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol gende ingekomen bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoe ken, voor zover nodig met toepas sing van art. 15, 17, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verle nen. - het vernieuwen/vergroten woning aan de Hoenderstraat 87 te Venray tnv T. Seroo, Hoender straat 87; - het vergroten van de woning aan de Kruidenlaan I te Venray tnv R. Scherpenzeel, Kruidenlaan I - het bouwen van een dak op de garage aan de Voerleberg 16 te Veulen tnv RJ. Arts, Pastoor Gerardsstraat 24 te Oirlo; - het vernieuwen/vergroten woning aan de Landweertweg 14 te Venray tnv F. Jeurissen, Land weertweg 14; - het bouwen sleufsilo aan de Bod denbroek 4 te Oirlo tnv Maat schap Custers, Boddenbroek 4; - het bouwen van een carport aan de Voerleberg 18 te Veulen tnv L.J.H. van Dijck, Venrayseweg I te Venray; - het bouwen van een woning aan de Hoenderstraat te Venray tnv C.J. Schueler, Dr. Poelsstraat 13 te Venray; - het vergroten van de woning aan de Prinses Marijkestraat 20 te Venray tnv A.G.M. van Bracht, Prinses Marijkestraat 20; - het vergroten van de woning aan de Prinses Marijkestraat 18 te Venray tnv P.M.M. van de Beker- om, Prinses Marijkestraat 18; - het bouwen van een pluimveestal aan de Kleindorp 3 I te Mer- selo tnv H. en M. Schoenmakers, Den Tiel 6 te Merselo; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Edelweiss 16 te Venray tnv H. Süsser, Edelweiss 16; -het starten schoonheidssalon aan de Laurahof 9 te Venray tnv I.E. Görs, Laurahof 9. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 23 maart 2001 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray, 22 maart 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, Namens dezen, Het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. De genoemde aanvragen en mel dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijd stippen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een anaer tijdstip worden inge zien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieube heer te verlenen aan: - Maatschap Vissers-De Mulder, Twistweg 6 te Vredepeel voor een revisievergunning voor een vleesvarkens- en rundveehoude rij, gelegen aan de Twistweg 6 te Vredepeel. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 22 maart 2001 tot en met 19 april 2001 in het gemeente huis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ont- werp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - J.P.G. Geelen, Brugpas 27 te Veulen voor een revisievergunning voor een varkensbedrijf, gelegen aan de Brugpas 27a te Veulen. De vergunning wordt onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage (6 weken) van 22 maart 2001 tot en met 3 mei 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. diegenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. diegenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (waaronder een schorsingsver- zoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericnt aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krach tens artikel 8.40 van de Wet milieu beheer A.M.v.B.-meldingen zijn bin nengekomen van: M. v.d. Vossenberg, Meerselsepeel 7 te Ysselsteyn voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit opslag- en trans portbedrijven milieubeheer, gelegen aan de Meerselsepeel 7 te Ysselsteyn; - H.H.M. Maessen, Metaalweg 5 te Venray voor het oprichten van een indenting ingevolge het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer, gelegen aan de Spurkterweg ongenummerd te Venray. De meldingen kunnen worden ingezien van 22 maart 2001 tot en met 5 april 2001 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 22 maart 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Met verwijzing naar artikel 12 van de Monumentenwet 1988 brengen burgemeester en wethouders van Venray het volgende ter algemene kennis. Vanaf heden ligt bij de infor matiebalie, locatie 2, van het gemeentehuis gedurende 14 dagen ter inzage: - de aanvraag om vergunning volgens artikel II van de Monumenten wet voor de verbouwing van rijksmonument Grote Markt 23 te Venray (voormalige Latijnse School). Gedurende deze termijn bestaat de mogelijkheid om zienswijzen over deze aanvraag bij ons naar voren te brengen. Venray, 22 maart 2001 Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, C. Th. van Velzen Door het college van burge meester en wethouders van Venray is een kapvergunning ver leend voor het vellen van elf linde bomen en twee esdoorns in de Oude Oostrumseweg en 2 kastan jebomen nabij het pand Julianasingel 52, waarvan I onder voorbehoud. In verband met de reconstructie van de Oude Oostrumseweg en een gedeelte van de Julianasingel te Venray worden elf lindebomen, twee esdoorns en I kastanjeboom geveld. De gemeente Venray zal ter compensatie negen stuks bomen herplanten. In overleg met de bewoners van de Julianasingel is afgesproken dat nader onderzoek plaatsvindt omtrent de stabiliteit van I kastan jeboom aan de voorzijde van het pand Julianasingel 52. Het onder zoek vindt plaats op maandag 26 maart 2001 en moet uitwijzen of de boom ook na het zorgvuldig verwijderen van het wegdek en de trottoirbanden voldoende stabiel (veilig) is en te handhaven is binnen het nieuwe plan. Tevens worden de 2 te handhaven bomen aan de overzijde van het pand 52 nader onderzocht. Met behulp van een windsimula- tieproef wordt de stabiliteit van de boom in de huidige situatie geme ten. Vervolgens wordt, zonder de wortels te beschadigen, het weg dek, trottoir en betonbanden ver wijderd. Gelijktijdig vindt een onderzoek plaats naar de bewor- teling van de boom. Als de boom vrij is gemaakt wordt de windsimu- latieproef nogmaals uitgevoerd. Door de uitslagen van beide proe ven te vergelijken en een deskun dig oordeel over de beworteling te feven kan bepaald worden of de oom duurzaam gehandhaafd kan worden. De velling van de overige bomen zal plaatsvinden in de periode 27 maart tot 6 april 2001 en kan hin der- en geluidsoverlast veroorza ken. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksbalie via tel. nr. 523333, die bereikbaar is van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Op de uitvoeringsavond van 5 maart jl. zijn bewoners en bedrijven van de Burggraaf fase I en overige belangstellenden door Gemeente Venray reeds geïnformeerd over de uit te voeren werkzaamheden. Hieronder is het tijdschema met de locaties weergegeven. De werkzaamheden worden uitgevoerd in drie fases in de periode van 26 maart 2001 tot en met 22 juni 2001. Fase I(26 maart t/m 2 mei 2001 afsluiting tussen Bongerdstraat en Stationsweg. Tijdens de werkzaamheden zal voor de bewoners enige tijd het parkeren op de oprit of in de straat niet mogelijk zijn. Er zal hierdoor uitgeweken moeten naar omliggen de straten. *De fietsers worden verzocht om de pijlen te volgen via de route Landweertweg en Stationsweg (en omgekeerd). *Het bezoekend verkeer naar Jan Linders vindt plaats via de omleiding Stationsweg, Landweertweg en de Boog (volg 5). Tandarts Peters/ vd Werf is alleen bereikbaar via de Raadhuisstraat. Tankstation van Gerven zal gedurende de werkzaamheden alleen bereikbaar zijn van uit de Raadhuisstraat. Fase 2: (9 april t/m 2 mei 2001) afsluiting Tuinstraat (gedeeltelijk), Bongerdstraat en Stationsweg. Tijdens de werkzaamheden zal voor de bewoners enige tijd het parkeren op de oprit of in de straat niet mogelijk zijn. Er zal hierdoor uitgeweken moeten naar omliggen de straten. *De fietsers worden verzocht om de pijlen te volgen via de route Landweertweg en Stationsweg (en omgekeerd). *Het bezoekend verkeer naar Jan Linders vindt plaats via de omleiding Stationsweg, Landweertweg en de Boog (volg 5). Tandarts Peters/ vd Werf is alleen bereikbaar via de Raadhuisstraat. Tankstation van Gerven y gedurende de werkzaamhed® alleen bereikbaar zijn van uit (jf Raadhuisstraat. Fase 3 (I mei t/m 22 jun 2001) afsluiting Tuinstraat. Tijdens de werkzaamheden zj] voor de bewoners enige tijd hei parkeren op de oprit of in de strajj niet mogelijk zijn. Er zal hierdooi uitgeweken moeten naar omliggen, de straten. Tandarts Peters/ vd Werf alleen bereikbaar via Bongerdstraat. Tankstation van Gerven a| gedurende de werkzaamheden alleen bereikbaar zijn van uit d( Raadhuisstraat. Betreffende omleidingtekeningei en het verslag van de uitvoering avond liggen vanaf heden ter inzat bij de publieksbalie 2 van d. gemeente Venray. Voor nadere vra gen kunt u contact opnemen tijdeni kantooruren met de projectleidei de heer P. Schoenmakers telefo nisch bereikbaar op nummer 0478. 523584. De gemeenteraad van Venray ver- tadert op dinsdag 27 maart 001, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt: Onderdeel A: I.Opening 2.Mededelingen 3.Spreekrecht publiek 4.vaststelling van de agenda 5.Notulen van de openbare verga dering van de raad der gemeente Venray, gehouden op dinsdag 30 januari 2001 6.Notulen van de openbare verga dering van de raad der gemeente Venray, gehouden op dinsdag 20 februari 2001 7.lngekomen stukken Onderdeel B: 8.Verkeersvisie centrum, nota als bouwsteen voor kwaliteitsplan cen trum 9.Vragen van de Fractie Van de Vorle, p/a Kennedystraat I Iinzake bodemsaneringopdrachten aan IWACO 10.Vragen van de Fractie Van de Vorle, p/a Kennedystraat I I, inzake de stijging van de WOZ-waarden Onderdeel C: I ITreasurystatuut Gemeente Venray 12.Herziening machtiging aangaan vaste geldleningen 13.Beleid activering en afschrijving vaste activa 14.Beleid reserves en voorzieningen 15.Renovatie basisschool De Meent te Leunen ló.Nemen van een voorbereidings- besluit ten behoeve van de bouw van een Vastelaoveshal op de hoek van de Smakterweg en de Paul Burgmanstraat te Venray l7.Sluiting Taxaties Advies li Bezwaarschrift? (voor bedrijven gelden andere afspraken) incl.btw VENRAY VENLO tel, 0478-586408 077-3513301 t>., www.dirkx-vansoest.nl Wijkplatform Brukske: met het planten van een rode beuk op de hoek Rondweg/Rondweg Brukske op 3 I maart. Tijdstip 14.00 uur. Contactpersoon: Cor Bijl. Begeleidende tekst op het millenni umbord: NU U. Joost v.d Vondel) wpf. Brukske. Wijkplatform Centrum: met het planten van een rode beuk op het oude kerkhof op 24 maart. Tijdstip 15.00 uur Contactpersoon: Tineke Lamers begeleidende tekst op het millenni umbord: SAMEN NAAR EEN LEEF BAAR CENTRUM, wpf. Venray Centrum 18-10-1999 B.B.O. Landweert: met het planten van een eik Quercus turneri Pseudoturnerij voor het Stekske op 31 maart. Tijdstip 14.00 uur. Contactpersoon: Liesbeth Arts Begeleidende tekst op het millenniumbord: Deze mil lenniumboom is geplant door de wijkraad Landweert. Wijkraad Centrum Zuid: met het planten van een rode beuk op het grasveld Zuiderpoort op 31 maart. Tijdstip 15.00 uur. Contactpersoon: Martien Leenders eiaende tekst: Deze millenni umboom. is geplant door wijkraad Zuid. WOZ-waarde Als de leden van de coalitie beweren dat de rapporten voor de WOZ-waarde objectief zijn dan spreken zij weer voor hun beurt en zonder kennis van zaken, iets wat in Venray heel normaal blijkt te zijn Als het al noodzakelijk is om een schrijven van een oppositie partij te bekritiseren doe dat dan met feiten en niet met inhoudsloze kreten waaruit blijkt dat ze de gewone burger minach ten en geen kennis hebben genomen van de feiten. Hier enkele feiten die door eenieder bij mij mogen worden gecon troleerd. 1) Woning verkocht op 6 januari 1999 voor fl. 216.000,-; WOZ-waarde per 1 januari 1999 fl. 259.000,- voor diezelfde woning. Het lijkt mij verstan dig dat het bureau dat deze 'taxaties' gedaan heeft de wet WOZ eens na leest In verband met de herinrichting van de Oude Oostrumseweg zullen bus sen omgeleid moeten worden. De tij delijke route is als volgt. - Bussen vanaf de Leunseweg rich ting het busstation rijden via de Patersstraat en de Poststraat. - Bussen vanaf het busstation naar het NS station rijden via de Julian- singel en de Stationsweg. Belangrijk is dat de aansluiting op de trein gewaarborgd is. Als in de praktijk blijkt dat de omlei ding via de Paterstraat en de Post straat teveel tijd kost dan zal de omleiding worden aangepast. In plaats van de Paterstraat en de Post straat zal dé route dan worden: - Van NS station naar busstation: Oostingel - Oude Oostrumseweg - Prinses Magrietstraat - Prins Bern- hardstraat. - Van busstation naar NS station: Prins Bernhardstraat - Prinses Irene straat - Oude Oostrumseweg - Oost singel Tijdens de omleiding zal door de politie streng gecontroleerd worden op de naleving van het parkeerver bod in de Paterstraat en de Poststraat. en goed kijkt naar artikel 17 lid 2, 2) Een rijtjeswoning van een gelijk model word bepaald op fl. 262.000,- ter wijl dezelfde woning maar dan op een hoek met aanbouw en 80% meer grond- oppervlakte een WOZ-waarde van tl. 257.000,- heeft. Natte vingerwerk dus 2) Rijtjeswoningen met 95 m3 meer inhoud die normaal ook tl. 30.000,- tot fl. 40.000,- meer opbrengen worden fl. 24.000,- lager op WOZ-waarde gesteld Broddelwerk en niet opjectief dus En zo zijn er nog vele voorbeelden als men de moeite wil doen om deze kennis te vergaren, maar ja dat is teveel gevraagd van onze volksvertegenwordi- gers in de gemeenteraad van de coalitie partijen. Hel is veel makkelijker om anderen die die moeite wel nemen met holle kreten proberen te kleineren. Maar hopelijk zijn de burgers van Venray niet gek en gaan ze massaal bezwaarschrif ten indienen, ook de mensen in huurwo ningen, want het scheelt in gemeentebe lastingen en in inkomstenbelasting en waterschapbelasting en dat voor vier jaar. Ga bij elkaar zitten en vergelijk en dien een bezwaarschrift in, zodat de coalitiepartijen ook gaan begrijpen dat het goed fout zit in deze gemeente. Waar we toch al opgezadeld zitten met miljoe nen guldens kostende blunders veroor zaakt door arrogant gedrag van onze onbekwame bestuurders. Mensen dien een bezwaarschrift in, want je kunt er alleen maar beter van worden C.J. Koopman Polkastraat 10 Venray Over kerkklok en peelhaas De grootste klok van de Grote Kerk is stuk. Deze dient uiteraard zo snel moge lijk, liefst in de originele staat, hersteld te worden. Dat hier een kostenplaatje aan hangt is duidelijk. Idee: Venray heeft een behoorlijk bedrag uitgespaard door een aantal peelhazen NIET aan te schaffen, zodat hierdoor wellicht een aardig bedrag beschikbaar is voor repa ratie van de klok van de Grote Kerk. Ik denk echter dat het niet zo werkt, denkt u ook niet? K. Klerkx, Venray. Open brief aan het college van B W en gemeenteraad Reactie naar aanleiding van de aan slag gemeentelijke belastingen Venray van 28 januari jl. en het taxatieverslag woningen van 10 maart jl. Vooral eigenaren van goedkopere oudere woningen moeten het ontgelden, door onredelijke WOZ stijgingen. Daarbij hebben oudere woningen meer aan onderhoudskosten dan nieuwbouw. Vaak betreft het: woningen en bedrijfs panden in het buitengebied. Het ontbre ken van kabeltelevisie, riolering en geen openbaar vervoer in een straal van twee a drie km. Desondanks stijgen deze woningen toch nog met circa 350.000 gulden in meerwaarde. Een voorbeeld hiervan: Een blokhui 'hutje op de hei' of hoe deze woning mag of moet worden genoemd. De muren zijn van betonblokken, afgewerkt met planken, het dak is voorzien van golfplaten. Er is geen waterleiding en aardgas aanwezig, geen riolering en geen kabeltelevisie. Maar desondanks stijgt de woning met ruim 3,5 ton in meerwaarde. Mocht de eigenaar van deze woning een brief aan het program ma 'Ook dat nog' schrijven, dan kan dc gemeente Venray een goede kans maken om in aanmerking te komen voor de 'gouden eikel'. Destijds heeft de gemeente gekozen voor taxatiebureau Kafi-Zuid uit Breda omdat dit bureau als enigste bereid was alle objecten die binnen de wet WOZ getaxeerd moeten worden, te taxeren. Hieronder vallen woonhuizen, maar ook bedrijfspanden en dergelijke. De gemeenten zijn verantwoordelijk voor waardebepaling van de onroerende zaken. Een goede en juiste wijze van taxatie is dan ook van groot belang voor de burgers. Maar juist hierover zijn vra gen. onduidelijkheden en twijfels. Hoe kan men van een goede en juiste taxatie spreken, als enkel de bruto kubieke meters inhoud wordt geregistreerd? Voorbeeld 2: Een woning van hel bouwjaar 1918 met een verbouwing in 1970 en daarentegen nu nog een keuken en badkamer uit de vijftiger jaren, een bijbehorende bouwvallige garage/ber ging, geen riolering (waardeverminde ring) en ook deze woning wordt mei circa 3,5 ton in waarde verhoogd. Het deert de gemeente blijkbaar niet echt. wat betreft de woningen van dc bouwjaren 1918, 1947 of 1978, of deze in vrij slechte, redelijke of in goede staal verkeren, of woningen in het centrum van een dorp of in het buitengebied lig gen, met of zonder riolering. Tevens is het een inbreuk op de priva cy van burgers om andere 'relevanie marktgegevens' te publiceren zonder toezeggingen te hebben van de desbe treffende eigenaren. Bij navraag hier over vinden mensen het dan ook verve lend en merkwaardig. Weer andere personen ervaren dit als vreemd en zelfs zeer storend. Is privacy niet meer rele vant in deze tijd? Telt bijtaxaties alleen de kwantiteit en niet de kwaliteit van woningen, bedrijfspanden en dergelij ke? Bij de burgers wekt eerder de indruk of de gemeente enkel oog heeft voor hel binnenhalen van de circa 16,7 miljoen gulden OZB, dan het met zorg toepassen van goede en juiste taxaties in hel belang van die burgers. M.M.J. Voermans-Linders, Heide.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 20