Commissie oneens met bouw loods in Oirlo fs D66 Venray neemt niet deel aan verkiezingen "Kinderen stimuleren fantasie te gebruiken Harold B LENSSEN Omwonenden Raayland vrezen overlast Feestelijke opening nieuwbouw De Hommel DIRKX VAN SOEST unhoek Samen zwerfvuil opruimen Kritiek op POL WOZ-SPREEKUUR ƒ47.50 Rommel markt in Oostrum J4S Opj Hersen schudding Dorpsraad Merselo igini PEEL EN MAAS donderdag 15 maart 2001 - Pagina 7 'Ingang Raayland-Noord: so ciale veiligheid en rust verstoord', 'Veiligheid zoek met Raayland op (je hoek' en 'Raayland als buur maakt ons leven zuur'. De teksten op de actieborden die maandag avond te bewonderen waren tij dens de commissie Stedelijk Beheer lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. Omwonenden van het Raayland College vrezen grote overlast van fietsende schooljeugd als de schoolingangen aan de noordkant van de nieuwbouw komen te lig gen, zoals de gemeente Venray nil. De buurt, die zich heeft verenigd in een buurtcomité dat ervoor wil zorgen dat het fietspadenplan wordt aangepast, hoopt dat de gemeente Venray de besluitvorming positief wil bijstellen. "Als wijkcomité maken wij ons grote zorgen over de wijze waarop de grote leerlingen- loestroom van de unilocatie Raayland moet gaan verlopen", zei woordvoerder Houwen namens de buurt. "Wij zetten ons dan ook in om de verkeersveiligheid, de sociale veiligheid en de woonkwaliteit rond de unilocatie van het Raayland te behouden, en waar mogelijk te ver beteren." Vanaf komend schooljaar wordt de nieuwbouw van het Raayland Collee aan de Zuidsingel in gebruik genomen. Zo'n 2700 leerlingen bezoeken de school dan. De gemeente heeft in beeld gebracht welke fietsroutes vanuit de diverse delen van Venray het veiligst naar de school leiden. Conclusie van het onderzoek is dat het uit oogpunt van verkeersveiligheid niet gewenst is een ingang aan de Zuidsingel te maken. Met name de aanwezigheid van de> nieuwe rotonde Leunseweg/Zuidsingel maakt het te gevaarlijk de fietsroute langs deze kant van de school te leggen. Als het aan de ambtenaren van de gemeente Venray ligt, komen de ingangen aan de noordkant en aan de Antoniusstraat (bestaande ingang). ZWARE BELASTING "Ons belangrijkste uitgangspunt was en blijft dat het onacceptabel is om ingangen aan de noordzijde van het Raaylandterrein te realiseren. Dat betekent dat dagelijks honder den fietsers door de wijk fietsen. Dit legt een zeer zware belasting op de bewoners direct langs deze toe gangswegen en op onze gehele woonwijk", aldus Houwen. Ook is het buurtcomité bang dat er bij de ingangen hangplekken ontstaan. "Er gebeuren nu al dingen die wij als wijkbewoners als minder prettig ervaren, zoals het gebruik van ver dovende middelen op het groene veldje waar ook de jeugd speelt." De buurt pleit voor de aanleg van een fietsventweg langs de Zuidsingel als buffer en ontsluiting voor de leerlingenstroom met ron dingen doorlopend langs de Leunseweg (na de sloop van Old Dutch) of langs de kop van het hoofdgebouw van het Raayland, en langs de St.-Antoniusstraat. Een parallelweg langs de Zuidsingel, aan de leant van de school. De geplande voetgangersbrug over de Leunseweg zou dan wat de buurt, betreft een tunnel moeten wor den. Aan de zuidkant van de school zou dan een ingang kunnen komen; een tweede ingang zou volgens de buurtbewoners aan de kant van de Leunseweg, tussen het politiebu reau en het pand-Stappers moeten komen. De buurt heeft deze voor stellen besproken met een delegatie van het Raayland College en met ambtenaren en wethouder Driessen van de gemeente Venray. "We maken ons sterk voor woonkwaliteit en verkeers- en sociale veiligheid in onze buurt, en vragen uw steun voor een juiste afweging van onze voor stellen. We hopen dat u alle aspec ten, en niet alleen verkeersaspecten, in uw advies laat meewegen", zei Houwen tegen de leden van de com missie Stedelijk Beheer. 'g^'De Hoveniers HOvQh i? een op maat Venray 0478-571800 Venray stimuleert opruimacties Scouting De Peelspeurders, McDonalds en de gemeente Venray gaan gezamenlijk werken aan het verwijderen van zwerfvuil rond McDonalds. Basisgedachte is tier keer per jaar een zwerfvuil- actie te houden in de directe omgeving van de McDonalds-ves- liging. Zaterdagmiddag, 17 maart, vindt de aftrap plaats van de eerste schoonmaakdag op het lerrein van McDonalds De zwerfvuilactie is een geza menlijk initiatief van McDonalds Venray, Scouting de Peelspeurders Venray en de gemeente Venray. Alle drie de partijen leveren hierin een bijdrage. De scouting stelt op jaar basis minimaal 300 uur ter beschik king om vier zwerfvuilacties per |aar uit te voeren. Het betreft kinde ren van 10-15 jaar inclusief vol doende teamleiders voor de begelei ding en veiligheid. McDonalds Venray stelt hier een jaarlijkse spon- soring tegenover en stelt tijdens de actie haar faciliteiten ter beschik king inclusief hapje/drankje en t- shirts. De gemeente stelt, na haar bemiddelende rol, een aantal dien- ten ter beschikking zoals prikstok- ;en, handschoenen, veiligheidsves- vuilniszakken en de mogelijkheid om het verzamelde afval gratis aan te bieden bij de bui tendienst. Wethouder Heidens (por tefeuillehouder Milieu) wil mede via dit initiatief meer acties aan de bevolking ontlokken, met name uit de wijken, buurten en dorpen. Een irbeeld hiervan was de opschoon- _j in Brukske april vorig jaar, geï nitieerd door wijkplatform Brukske. Door de raadscommissies Stedelijk Beheer en Agrarische Economie en Milieu is vorig jaar aandacht gevraagd voor het zwerfvuil rondom de McDonalds-vestiging. Gemeente Venray en McDonalds Venray heb ben in de zomer 2000 een eerste gesprek hierover gehad. Toen is het oitiatief van McDonalds opgestart om samenwerking te zoeken met en scoutingvereniging. Begin dit oor zijn gemeente Venray, McDonalds en Scouting de ^eelspeurders Venray samen om de afel gaan zitten en is het initiatief ievorderd tot een concrete samen- verking. Basisgedachte is om vier keer per jaar een zwerfvuilactie in le directe omgeving van de tfcDonalds-vestiging houden. De Dorpsraad Oirlo heeft in een 'riefaan de provincie Limburg haar ledenkingen geuit over de bestem- oing van het Oirlose grondgebied 'o het Provinciaal Omgevingsplan -imburg (POL). In dit plan is een tedeelte van Oirlo bestemd voor dienst)verlenenden industrie. Het >etreft het gebied ten zuiden van de "270, dat wordt ingeklemd door de A73 an de westzijde en de lirloseweg aan de oostzijde, -uidelijk strekt het gebied zich uit ot halverwege de Pauwweg en de ikterweg. De Dorpsraad Oirlo 'grijpt niet dat een gebied, in voor oude plannen aangeduid met een 'langrijke landschappelijke waar in die waarde nu niet meer heeft. kan immers gebouwd worden, Idus de dorpsraad, die verder van ijing is dat Oirlo zo steeds verder isoleerd raakt van Venray. De jrpsraad Oirlo vindt het vreemd ft nu 100 hectare vrijgemaakt kan prden voor bedrijfsmatige activi sten. maar geen enkele hectare ihikbaar is voor woningbouw. Zaterdag vond de feestelijke opening van de nieuwbouw van basisschool De Hommel aan de Oostsingel 39 in Venray plaats. De opening werd gecombineerd met de afsluiting van de projectweek Kunst en Theater', zodat er in de school veel te doen en te zien was. De protestants-christelijke school heeft er onder andere drie nieuwe lokalen, twee fraaie vergaderruimtes en enkele toiletten bijgekregen. Een totale oppervlakte van circa 400 vierkante meter. Op de kop af304 leerlingen krijgen onderwijs in het gebouw van De Hommel. De commissie Stedelijke Ontwikkeling heeft afgelopen donderdag de bouw van een loods aan de Castenrayseweg in Oirlo van de politieke agenda gehaald. De meeste fracties hadden hun bedenkingen over de bouwaan- vraag van de broers Classens. Vanwege de absentie van de wet houders Kersten (ziekte) en Houba (familie-omstandigheden) zat wet houder Driessen deze voor hem vreemde commissie voor. Omdat hij niet alle ins en outs van het voorstel tot oprichting van een loods in het buitengebied kende en omdat er ook geen ambtenaar aanwezig was die meer duidelijkheid kon verschaffen, werd het voorstel niet afgehandeld. Overigens waren donderdag slechts vier van de zes fracties aanwezig in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. De leden van Samenwerking en D66 waren absent. De broers Classens hadden in oktober 1999 al een verzoek inge diend voor de bouw van een loods dat in plaats komt van een bestaand bedrijfsgebouw aan de Castenrayseweg. In de te bouwen loods komt een eierinpakmachine met een automatische bedrijfsvoe ring. Deze machine heeft een hoogte van zes meter. In het ingediende bouwplan heeft de loods een goot- hoogte van 6,50 meter terwijl vol gens het bestemmingsplan slechts 4,50 meter is toegestaan. Bovendien schrijft het bestemmingsplan buiten gebied voor dat de afstand tussen bedrijfsgebouwen maximaal 20 meter mag bedragen. De nieuwe loods komt tussen 30 tot 36 meter van de andere gebouwen af te lig-, gen. Classens denkt deze tussen ruimte nodig te hebben uit logistiek oogpunt. Het pluim veebedrijf wil een ruime los- en laadruimte. Er zaten nog meer haken en ogen aan het bouwplan aan de rand van Oirlo. Door de loods wordt het bouwper ceel 2,1 hectare terwijl slechts 1,5 hectare is toegestaan. Ook wordt de grens van de bestemming 'agrarisch gebied met vrije vestiging' over schreden en komt de loods gedeelte in een AG-HL gebied te liggen, een agrarisch gebied van hoog land schappelijke waarde. De gemeente geeft aan dat hiervoor al tweemaal eerder toestemming is verleend aan Classens. Voor de bouw van een kippenstal en een droogtunnel in het AG-HL gebied. RAMMELT Met uitzondering van de VVD hadden de andere drie fracties grote moeite met het voorstel. "Dit ram melt van alle kanten. Het is niet ver standig om hiermee in te stemmen want er vinden teveel overschrijdin gen plaats", zei Cor Bijl (PvdA). Ook Frans Janssen (CDA) had zijn bedenkingen. Hij vroeg zich af of dit plan het milieu wel ten goede kwam en of de provincie ermee zou kunnen instemmen. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) stelde voor de eierinpakmachine dieper te plaatsen in de loods zodat de hoogte van vier meter niet over schreden zou worden. John Oosterbeek (VVD) toonde zich als enige positief over het voor stel. Hij vroeg zich af waarom het allemaal zo lang geduurd heeft. "We moeten ruimte bieden aan de blij vers in de agrarische sector en hen maatwerk bieden. De hal kan beter zo hoog zijn dan dat uitbreiding op andere plekken moet plaatsvinden." Wethouder Driessen (CDA) moest bekennen dat hij 'inhoudelijk geen antwoord kon geven'. "Ik zal de vra gen meenemen en laten uitzoeken. Dit punt zal dan in de volgende commissievergadering in april terugkomen. Want alleen de VVD is duidelijk in zijn oordeel en twee partijen zijn afwezig. Ik kan het daarom niet goed inschatten hoe erover gedacht wordt." Op aandrin gen van de commissieleden beloof de Driessen te proberen dit voorstel toch op de agenda van de raadsver gadering van 27 maart te krijgen. "Want een ondernemer mag er niet Taxaties Advies Bezwaarschrift? (voor bedrijven gelden andere afspraken) incl.btw VENRAY VENLO Iel. 0478-586408 077-3513301 fe www.dirkx-vansoest.nl w„,,T de dupe van worden als twee partij en en de wethouder er niet zijn", vond John Oosterbeek. Ook Frans Janssen vond dat er de vaart inge houden moest worden. CDA en VVD konden zich er daarom ook in vinden de afhande ling van dit bouwplan te delegeren aan het college. De PvdA was echter tegen het delegatiebesluit. De fractie van de Vorle ging schoorvoetend akkoord. "Want de provincie moet ook zijn goedkeuring geven. En die houdt Venray na alle gebeurtenissen wel in de gaten", dacht Gerrit Lemmens. Op zondag 18 maart organiseert harmonie Sub Matris Tutela haar jaarlijkse rommelmarkt. De opbrengst is dit jaar speciaal bestemd voor de aanschaf van nieu we uniformen. Ook dit jaar zal er weer een ruim aanbod van artikelen zijn. De rommelmarkt wordt gehou den in het gemeenschapshuis aan de Watermolenstraat in Oostrum. De markt begint om 11.00 uur. Voor de meer waardevolle artikelen begint de verkoop bij opbod om 11.30 uur. De markt sluit om 13.30 uur, de entree is gratis. Kunstmenu voor basisscholen in Venray PK.Ï :xX l 7 -> is een saiïtenwerkiagsverband tus sen Schouwburg. Vrije Academie, Balletschool, Muziekschool Venray en deelne mende basisscholen uil Venray. Ongeveer 2000 kinderen nemen a uit priject en maken met ".a 1, :ü-nnne< menum gebied van kuusren cuituur. Vanaf half maart staan er weer allerlei activiteiten op stapel. Zo gaan de groepen en d ïVaar/een shunter- voMnnuiileg i:tehp;hcnu;uvhur..:; Venray; De vooDDikem necri'bls léveI •heievenilDeh:-' v:vh; de pril; Anomie'. Dé groépen 3-eh 4 gaan naar een mnziekvoorstelling Af les in du Whfdpisrhet Kunstencentrum Jerusalem in Venray en de groepen 5 en 6 nemen deel aan een project beel dende kunst eveneens in het ktinsmirceutrurn; Tenslotte go;m de groepen 7 en 8 zich bezighou den met dans 'Ritmes van dc straat'. - I aa >-i 'jy KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum dDe-.Venray se politie'beeft; don- depdagavond een 30-jarige auto- momd: O! d' Ar HYSAiyuA ii)Maashees uü een grejSpel gebaald: Dc.vróuw-is aa -,aa h;A- settiichudcfing in het ziekenhuis Oiwnen, Zij verklaarde dat ze schrok van AA. mv r V r «tier, uitweek en vervolgens in de herm terecht kwam. Daar verloor Ae. dc ijCiciil ever. het ,sruur waar door de au; a p belandde. De auto raakte zwaar bescha- D66 in Venray neemt in april 2002 niet deel aan de gemeente raadsverkiezingen. De plaatselij ke D66-afdeling nam dit besluit vorige week tijdens de algemene ledenvergadering. Afgelopen dins dag bracht voorzitter Mark Schapendonk het nieuws officieel naar buiten. Het terugtreden van de huidige twee raadsleden Hans Teunissen en Mia van 't Reve is de belangrijkste reden om niet aan de verkiezingen deel te nemen. "Een pijnlijk maar weloverwogen besluit", zegt voor zitter Schapendonk. Het terugtreden van Teunissen en Van het Reve bete kende een fikse tegenslag voor D66 Venray, dat in totaal 25 leden telt. Op dit moment heeft D66 al proble men om de raadscommissies te bemannen. In de commissie Welzijn is D66 deze raadsperiode zelfs niet vertegenwoordigd en ook in de laat ste vergaderingen van de commissie Stedelijk Beheer liet de partij ver stek gaan. Mensen die na het vertrek van het tweetal de kar wilden trek ken, werden niet gevonden. Schapendonk: "We hebben ons daarop afgevraagd of we verder politiek zouden kunnen bedrijven, zoals we de afgelopen zeven jaar hebben gedaan. Kritisch maar wel inhoudelijk. Het leveren van kwali teit heeft daarbij altijd voorop gestaan. Het antwoord was nee." Bij de eerste deelname aan de gemeen teraadsverkiezingen in 1994 Vero verde D66 meteen drie zetels. Vier jaar later moest de partij een zetel prijs geven. Na zeven jaar lokale politiek steekt D66 ook de hand in eigen boezem. Voorzitter Schapendonk erkent dat zijn partij zich meer naar buiten toe had moe ten profileren. Het steekt hem ook dat D66 weinig waardering heeft gekregen voor haar werk: "We zijn echter nooit een partij geweest van veel geschreeuw en weinig wol als het gaat om iets te bereiken. Dit in tegenstelling tot andere partijen. Vaak genoeg is het college ook met ideeën, die door ons zijn aangedra gen, aan de haal gegaan." D66 Venray heeft niet overwogen om onder een andere naam lokaal politiek te gaan bedrijven of een lijstverbinding aan te gaan met een andere politieke partij in Venray. Hans Teunissen: "De keuze was als D66 doorgaan of niet deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen. Er is gekozen voor het laatste." De politieke partij blijft overigens gewoon bestaan in Venray. De loka le afdeling gaat zich nu vooral bezighouden met het ondersteunen van D66 tijdens provinciale en lan delijke verkiezingen. Themaproject Anansie op basisscholen 99 Vervolg van voorpagina: 'Toneel op toneel 'Hellen Trustfull zegt over het project: "Anansie is een fabeldier, een spin uit de West-Afrikaanse verhalenwereld. Deze verhalen werden in de zeventiende en de achttiende eeuw door de Afrikaanse slaven overgebracht naar Zuid-Amerika en het Caribisch gebied en vonden ver volgens hun weg via Suriname en de Antillen naar Nederland." Volgens het Akangeloof in West- Afrika waar de slaven oorspronke lijk vandaan kwamen bezit de spin magische krachten. Hij is namelijk het enige dier ter wereld dat een draad kan spinnen. Via deze draad staat hij in contact met God en de mensen op aarde. Anansie wordt dus gezien als een schakel tussen God en de mensen. In de Anansieverhalen is de spin (Anansie) steeds een figuur met menselijke eigenschappen 'the strickster', de slimmerik, zoals hij in de Engelssprekende gebieden genoemd wordt. Anansie zit vol met streken, is sluw, intelligent, opschepperig, grappig en nogal lui. Hij houdt van lekker eten en feesten en is getrouwd met Makoeba en samen hebben ze twaalf kinderen. Hij is bevriend met alle dieren maar zijn beste vrienden in dit verhaal zijn Tigri de tijger. Meneer Maka de haan, Sekrepattoe de schildpad en Konkonni het slimme konijn, tegen wie hij het nogal eens moet afleg gen. WATERTANDEN In de slaventijd werden Anansie tories gebruikt om geheime bood schappen over te brengen. Daarnaast konden de slaven via hun verhalen de meester bekritiseren en belachelijk maken. Bij de dodenher denking werd er ook gebruik gemaakt van Anansie toriesT Zeven dagen en zes weken na het overlij den kwam men bij elkaar om elkaar te troosten met Anansie tories. "Op feesten was Anansie torie onont beerlijk". aldus Trustfull, "Anansie is ook maatschappijkritisch, weet verbanden te leggen en is goed op de hoogte van de maatschappelijke vraagstukken. Anansie torie is geschikt voor alle leeftijden en kan verteld worden aan iedere doel groep. Veel Anansieverhalen heb ben het thema eten in zich, omdat de verhalen oorspronkelijk uit Afrika stammen waar de mensen vanwege de droogte vaak honger hebben. Dus bij een verhaal van lekker eten kun je lekker watertanden en zo je zor gen even vergeten. Anansieverhalen worden in een kring en meestal in het donker verteld. Logisch dat Anansie torie voor de slaven een welkome afwisseling was voor hun ellendige bestaan." Hellen Trustfull liep al lang met het idee rond om iets te doen met haar Anansieverhalen. Ze weet van uit haar kindertijd in Suriname wat voor een positieve indruk de verha len op haar gemaakt hebben. Vooral in de vakanties op de plantage waar er helemaal geen radio was, werd er elke avond Anansietorie verteld. Alles werd via Anansietorie ver werkt/dus niet alleen vrolijke din gen maar ook droevige gebeurtenis sen. "Het liefst schrijf ik in mijn vrije tijd Anansie tories en gedich ten voor kinderen en vertel ze deze op een specifieke manier." CULTUUR Hellen is leerkracht in het basis onderwijs, ze werkt met kinderen en is geboeid door de vragen die kinde ren haar stellen, zoals: hoe was het vroeger in Suriname? Was je geluk kig, of wasje arm? Hoe woonde je vroeger en had je speelgoed? Keek je naar de tv en had je ook boeken? Werd je gepest en wat deed je eraan? Soms vragen kinderen haar om Surinaams te praten, alleen maar om de klanken van de taal te horen. "Maar het grappigste vond ik een opmerking van een kleuter die het zielig vond dat ik iedere morgen zo ver van Suriname naar Venray moest fietsen." Ze liep dus al lang rond met het idee om een creatief Anansieproject voor kinderen te ontwikkelen om de kinderen een reëel beeld te geven van de traditionele Surinaamse cul tuur. Dus toen haar gevraagd werd of ze iets kon bedenken zei ze onmiddellijk ja, omdat ze nu de gelegenheid kreeg om haar ideeën te realiseren. "Natuurlijk doe je zoiets niet alleen; je hebt hiervoor mensen nodig die weten wat kinderen boeit en die zich kunnen verplaatsen in de belevingswereld van kinderen." Zo iemand vond ze in de persoon van Gon ter Laare. De deelgenoot aan het Anansieproject is na twee jaar Pabo een andere weg ingeslagen en heeft zich ontwikkeld tot maakster van en speelster in haar kinder theater Keereweer. Ze schrijft en bedenkt eigen producties waaronder Engeltje Zeekat-vertellingen die geïnspireerd zijn door de naam die haat bet-, bet- betovergrootmoeder (1783) droeg. De ervaring die ze heeft met het werken voor en met kinderen is een zeer veelzijdige, ze heeft onder andere een creatief, cul tureel project mede ontwikkeld voor de groepen 1 t/m 8 van de basis scholen. De poppen die ze zelf maakt en ontwerpt spelen een rol in haar theaterproducties, wat ook te zien zal zijn in het Anansieproject, waarin de interactie tussen vertelster Hellen Trustfull, het poppenspel en de kinderen de sfeer van de traditio nele Anansievertelling nog kleurrij ker en beeldend vorm geven. Gon ter Laare: "Het is erg belangrijk dat kinderen de ruimte krijgen om hun fantasie in expressie te gebruiken. Je hoopt en verwacht dat. als je wilt en je het nodig hebt, je kunt putten uit creativiteit. Deze uitgangspunten voor mijn werk sluiten perfect aan bij de Anansievertelling." Het muzi kale gedeelte is toevertrouwd aan Lex Steverink. De liedjes zijn typisch Surinaamse ritmen die Lex met veel zorg en toewijding heeft bewerkt. De liedjes zijn ingezongen door Lynn Steverink. Het ligt in de bedoeling om voor dit project subsi die aan te vragen bij de provincie, zodat alle klassen van de basisscho len de komende vier jaren kennis kunnen maken met Anansie. De bandjes en het lesmateriaal ligt nu op de scholen die zich voor dit pro ject hebben ingeschreven. PROJECT Tuincentrum Keuten was bereid om dit project te sponsoren door de aankleding van het toneel voor zijn rekening te nemen. Het is namelijk de bedoeling dat het podium wordt omgetoverd tot een tropisch regen woud. Ook hutten, omheidingen en de oerpotten worden door tuincen trum Keuten geleverd. De Wereldwinkel is ook warm gelopen voor het project. Zij zorgen voor de verdere aankleding in de vorm van beelden, huishoudelijke voorwer pen, muziekinstrumenten, kunst voorwerpen en traditionele gebruiksvoorwerpen. De biblio theek Venray zal in de weken voor de première haar etalage laten inrichten, toegespitst op Anansie, door de Wereldwinkel. Hellen Trustfull: "De opzet van deze Anansieproductie is dat de kinderen niet passief in de zaal zitten. Nee, de kinderen zitten op het toneel, in het verhaal, in het regenwoud. Zij ken nen de liedjes en zingen mee tijdens het spel. Ze mogen ook hun zegje doen. Als een kind een ander of slim plannetje bedacht heeft mag het 'kottie torie' roepen. Kottie torie betekent letterlijk 'verhaal snijden', dus het verhaal onderbreken. Iedereen moet dan luisteren naar het idee of plannetje en het kind wordt altijd beloond met handgeklap, een liedje of tromgeroffel. Van tevoren wordt afgesproken hoe vaak er onderbroken kan worden. Kinderen kennen het verhaal niet en worden dus al luisterend gestimuleerd hun fantasie te gebruiken en creatieve oplossingen te bedenken." Door de komst van tv en radio is deze vertel kunst verloren gegaan. Daarom is er bewust voor Anansie gekozen in de hoop kinderen plezier te laten bele ven, iets waardevols mee te geven voor nu en later, zaadjes uit te strooien, in de hoop dat ze vroeg of laat ontkiemen als de volwassen bomen in het regenwoud. De stichting Dorpsraad Merselo vergadert op donderdag 15 maart om 20.00 uur in het Jeugdhuis. De agenda is als volgt vastgesteld: 1. Opening. 2. Verslag Dorpsraadvergadering 22 februari 3. Verslag Dórpsradenoverleg 5 maart 4. Mededelingen, ingekomen en uitgegane stukken 5. Actielijst. 6. Project 'de peel leeft' 7. Rondvraag. 8. Sluiting. PEEL EN MAAS on line www.vamienmunckhoLnl/ nieuws

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7