C Zorg Advies Team op basisscholen Start bouw Boys Town India Laatste rit Leo Wijnhoven Globus-ei Oirlo gecertificeerd Duthler Mode open 0 'EEL EN MAAS REZORGEN? Beurs [inderspullen in Oirlo Snuffelmarkt voor Jacqueline Doorrijding Beurs kinderspullen in Leunen Omroep Venray Tienerdisco in Dingus a9' £EL EN MAAS donderdag 8 maart 2001 - Pagina 9 Venray krijgt in het schooljaar (Dl/2002 een primeur. Het is de rste gemeente waar op het lsjsonderwijs een Zorg Advies ,am (ZAT) wordt opgestart, jnderen met sociaal emotionele oblemen die een negatief effect bben op het functioneren op hooi, worden in het ZAT sproken en doorverwezen naar reguliere hulp. •n het adviesteam werken vier sianties samen. Een psycholoog je onderwijsbegeleidingsdienst, jeugdhulpverlener van jnthese, een jeugdarts van de ]D en de leerplichtambtenaar van oeiïieente Venray. Vanaf augustus )0I komt het ZAT om de twee sken een ochtend bij elkaar. Dan worden de ingekomen adviesaan vragen van de basisscholen bespro ken en de problematiek van de betreffende leerling geanalyseerd. De bijeenkomst bestaat tevens uit een spreekuur waar de zorgcoördi- natoren van de basisscholen infor matie kunnen krijgen. Iedere basis school heeft een zorgcoördinator die actie onderneemt en die ook onder steund wordt door het ZAT. Donderdag kon de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS) instemmen met dit project dat een structurele voorziening wordt. De gemeente trekt hier jaarlijks 50.000 gulden voor uit. In het voortgezet onderwijs in een Zorg Advies Team al langer actief. "Het werkt daar perfect en iedereen is er heel enthousiast over. We heb ben dat plan daarom voor de bassi- scholen overgenomen", verklaarde onderwijsambtenaar Henk Loonen. "We kunnen zo kind en zorg dicht en snel bij elkaar brengen. Het nairaject wordt uitgevoerd door de reguliere zorg, zoals huisarts of maatschappelijk werk." In tegenstelling tot het Raayland College wordt in het basisonderwijs, gezien de verspreiding van de scho len. het ZAT niet opgezet op de scholen zelf maar komt er een cen traal loket. Het adviesteam wordt ondergebracht bij welzijnsinstelling Synthese waar het in één accommo datie samengevoegd wordt met het bureau jeugdzorg. In de toekomst zal het ZAT gekoppeld worden aan de Permanente Commissie Leerlingenzorg. Deze commissie is ontstaan uit het landelijke samen werkingsverband Weer Samen naar School. De leden van de commissie COS konden zich vinden in het project. Peter van der Velden (Samenwerking) vroeg bijzondere aandacht voor het fenomeen 'pes ten'. "Want dit wordt vaak niet onderkend", meende hij. Volgens ambtenaar Loonen is "het pesten momenteel een van de 'hot items' in het onderwijs. Dus daar is op de scholen alle aandacht voor. En pro blemen zoals pesten, die zich in de omgeving van het kind afspelen, worden ook meegenomen door het ZAT." Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF tem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. S82877 Noorderhof 6 Venray 'euterspeelzaal Robbedoes in lo houdt zondag 18 maart een sedehandsbeurs voor kinderkle- en kinderartikelen. Wie zomer- of baby-/kinderartikelen It uitzondering van speelgoed) te fo wil aanbieden, met een maxi- mvan vijftig stuks, kan de vol- tóe telefoonnummers bellen: [8-571216, 0478-571835, 0478- Door de grote hoeveelheid de voorgaande keren is aangele- 1, is men genoodzaakt om de jeleverde spullen te beperken, [daarom op tijd want vol is vol. verdeelsleutel bij de verkoop is {vanouds, namelijk 70 procent ir de aanbieder en 30 procent rde peuterspeelzaal. De beurs it plaats in gemeenchapshuis De k', aan de Hoofdstraat 34 en van 11.00 tot 13.00 uur. Boys Town', een afdeling van iJdavum Karangal in de Indiase metropool Chennai, het vroegere Madras, zal ruim 200 opgroeiende jongens vanaf de leeftijd van tien jaar woonruimte bieden, afge scheiden van de meisjes waarmee zij tot dusver opgroeiden. In Boys Town worden vier huizen gebouwd waarvan de eerste wordt gefinancierd door de stichting Ontwikkelingshulp Derde Wereldlanden in Venray. De kosten voor de bouw van dat huisje bedra gen 120.000 gulden, waarvan de stichting reeds 70.000 gulden naar India heeft overgemaakt. De Nationale Commissie voor Internationale Samenwerking en Duurzame Ontwikkeling heeft de financiering van de resterende Met het geld van de stichting Ontwikkelingshulp Derde Wereldlanden in Venray wordt een huis voor jongens in het Indiase Chennai gerealiseerd, 50.000 gulden toegezegd. Om de bouwkosten zo laag mogelijk te houden, worden twee huizen tegelij kertijd gebouwd, waarvan de funda menten en de verdieping op de begane grond inmiddels gereed zijn. Het is het derde project waarvoor de stichting zich inzet, na de financie ring van een huis voor 24 kinderen en een huis voor 36 kinderen. Daarnaast werden met steun van de nu ruim drie jaar bestaande stich ting twee waterbronnen geboord en financiële steun verleend voor de bouw van een school van 1050 leer lingen. Udavum Karangal is een liefdadigheidsorganisatie in Chennai die vrijwel geheel gerund wordt door vrijwilligers en met hulp van de bevolking. De zorg strekt zich uit over 650 kinderen die als vondeling op straat werden aange troffen en over bijna 1100 jonge en oude mannen en vrouwen die door Udavum Karangal zijn opgenomen en bijvoorbeeld dement of lichame lijk en/of geestelijk gehandicapt zijn. Sommige patiënten hebben ook een HIV-besmetting De stichting heeft momenteel 65 sponsors die jaar lijks 120 gulden betalen voor de schoolkosten van een kind. Zij zoekt nog sponsors voor Aadhi, Keerthi, Sampoornam en Komal, die alledrie circa drie jaar oud zijn. Inlichtingen, secretaris N.F. van Dee, Bergkwartier 29, 5801 PT Venray, tel/fax: 0478-585783. io Wijnhoven zette dinsdag- ndeen punt achter zijn loopbaan buschauffeur van de Hermes- j)||iirtbus. Achttien jaar geleden reed met veel plezier zijn eerste Ije met de buurtbus en nog eds had hij veel plezier in zijn Ifk. Binnenkort bereikt hij echter respectabele leeftijd van 70 jaar. erst was het zo dat je bij Hermes lest stoppen als je 70 werd. Maar t is nu niet meer zo. Leo heeft ijd gezegd dat hij zou stoppen als 70 werd en hij kreeg steeds meer 'dachten", vertelt Toon Ewals, Etter van het buurtbuscomité, isdagavond werden Leo en zijn iw in de bloemetjes gezet. ld\ Globus-ei heeft voor de primeur zorgd in de agrarische wereld. !t is het eerste bedrijf in de Oh ndbouw dat de volledige pro ldie van eieren ISO 9002 en 4CCP gecertificeerd heeft. Alle eleverende legkippenbedrijven bben inmiddels dit certificaat Ihaald. Ook het in Oirlo geves te handelskantoor is door TNO Nification ISO 9002 gecertifi- erd. Sinds de oprichting van Globus-ei 1997 is het vooruitstrevende Irijf bezig haar klanten en de con sent duidelijkheid te verschaffen irde kwaliteit van het geleverde Natuurlijk produceerde het 'fijf al langs volgens de strenge rEf igiëne-eisen vail IKB-ei, maar met behalen van het HACCP cerlifi- al gaal Globus-ei nog een stap Kier. Men heeft de lat duidelijk stuk hoger gelegd, zegt René i Doorn, directeur van Globus-ei. Et name de kritische punten ten "zien van de voedselveiligheid w^lshet beheersen van schadelijke ïtaatpionella's en rediduen in eieren eft men ingebed in hel HACCP steem, waardoor de afnemers en consument ook aantoonbare laliteit ten aanzien van voedsel- j- jligheid kunnen bieden. llJIj Globus-ei bedient een internatio- jefiiHle afzetmarkt en heeft dus te 2351 aken met strenge eisen die boven- en per land en per afnemer ver schillen. Om de traceerbaarheid van de producten nog verder te verbete ren, neemt Globus-ei deel in het Europese project EggQuality en het Nederlandse Klict project waar sys temen ontwikkeld worden om met moderne technieken het eitje met elke gewenste informatie te kunnen volgen op zijn weg naar de consu ment. Op zaterdag 24 maart organiseert het Katholiek Vrouwen Gilde een snuffelmarkt in zaal In den Engel te Venray. De opbrengst gaat helemaal naar Jacqueline Eibers die in Divinolandia in Brazilië al heel veel jaren ontwikkelingswerk verricht onder de bevolking aldaar. Op deze snuffelmarkt worden allerlei hand zame, goede, gebruikte goederen verkocht. Hebt u misschien nog iets wal tl voor dit doel wilt afstaan of ruimt u binnenkort uw huis op? Belt u dan met een van de volgende dames: mw. Thomassen, tel. 581022, mw. Oude Elferink. tel. 539140 of mw. Van de Venne, tel. 583159 Ook dit voorjaar staan de modezaken van Duthler weer voor smaakvolle, verrassende en betaalbare kleding voor dames, lieren en kids teens. Trefwoorden bij de dames zijn bijvoorbeeld fris en ongedwon gen, bij de heren kleur en nog eens kleur en bij de kids teens lief, hip en cool. Heden, donder dagmorgen vond in Venray de opening van de nieuwe Duthler vestiging plaats. De nieuwe damesmodecollectie van Duthler is een prikkelend schouwspel van kleuren en combi natiemogelijkheden. Duthler beseft als geen ander dat vrouwen zich lek ker casual willen kleden met behoud van een vrouwelijke touch. Het aan tal variaties in sets voor een per soonlijke kleedstijl is daarom onge kend. Er is in de collectie veel aandacht voor vrije tijdsmomenten. De jeans- jasjes, -rokken en -broeken wisselen zich dan ook in hoog tempo al". Hier en daar duiken subtiele jeansdetails op, zoals in overhemdkraagjes. Ook de fleece sweaters en -vesten in allerlei modekleuren getuigen van 'de ongedwongen sfeer in deze voor jaarsmode. Paars en lila zijn de toonaange vende kleuren komend seizoen. Deze tinten zijn uitgesproken voor zowel een ontspannen, cleane als ook vrouwelijke look en mooi te combineren met wit en zwart. In Duthler's kleurenpalet is daarnaast veel ruimte gereserveerd voor blauwtinten, rood, zwart en wit en zachte pastels. Deze worden toege past in uni als in ruiten van kleine BB-ruit tot grote, bijna tartanachtige ruiten. Toonbeeld van een relaxte kleed- stijl is de aandacht voor broeken. Duthler's collectie bevat alle denk bare variaties: van basic tot mode in slanke of wijdere belijning, in pira- tenlengte of als bermuda, in stretch, poplin, katoenmixen of jeans. De omslag blijft een belangrijk detail, net als het splitje. HEREN Het heeft even geduurd, maar kleuren zetten definitief door in de herenmode. Ze zijn aanwezig in zowel formele als informele kle ding. Het zakelijk pak met een pastel- kleurig overhemd is een mooi voor beeld hoe de geklede man ook een tintje kiest. In de informele hoek bij Duthler is vooral de uitgebreide collectie polo's, die voor een kleurexplosie zorgt. En van de belangrijkste kleu ren is het afgezwakte steenrood, dat zowel wordt gebruikt in polo's als sportieve overhemden. Daarnaast zijn zwart, olijf, kobalt, lila en geel belangrijke zomertinten. Lekker leven is je lekker kleden. Dat een belangrijk motto in deze collectie. Het aanbod munt uit in sportieve vrijetijdskleding. Sportiviteit is terug te vinden in het outdoor-thema in zand, beige en denim. Hierin overheersen de out- doorbroeken, al dan niet afritsbaar. 5-pocket broeken en bermuda's. De sportieve sfeer wordt ook vertaald in het nautico-thema in navy, rood en wit met comfortabele polo sweaters en pullovers. Een zeer belangrijk item in de herenmodecollectie van Duthler is de fleece-trui. Deze wordt uitge breid in de collectie gebracht als zomerfleece in verschillende kleu ren. dessins en modellen. En heel actueel in het modebeeld bij de heren: oprol uni-overhemd. KIDS EN TEENS Meisjes zijn lief. Meisjes zijn hip. En jongens? Die zijn cool. De kids- collectie is onderverdeeld in een meisjescollectie waarin aandacht voor 'lief' en 'hip'. In de jongens- kleding komt vooral het stoer en sportieve karakter tot uiting. De kleuren in de lieve meisjescol lectie variëren van wit, roze tot fuchsia en bleu. Ter onderstreping van dit zoete thema zijn fantasie prints, applicaties, en streepdessins belangrijk in bijvoorbeeld t-shirts en meisjessweaters. Deze kunnen wor den gedragen op een grote variëteit aan broeken, zoals unisex, stretch, iets uitlopende pijpen, in piraten- lengte en bermuda's. Als je als meisje hip bent, wil je opvallen. En dat doe je vooral met kleding die versierd is. De tops ken merken zich door opvallende opdrukken, borduursels, franjes en biesjes. Deze zijn ook terug te vin den in de trendy broeken die 'hot.' zijn en dus nooit gek genoeg! Daarnaast is de langere rok in kra kerige stoffen een belangrijk modei tem in deze meisjescollectie. De jongens kleden zich dit voor jaar sportief. Dat doen ze in zowel een basic-stijl als in een stoere sfeer met details, zoals veel stiksels, rits jes en telefoonzakjes. De kleuren zijn rustig en afgeleid van het out door- en college-thema: denim, navy, rood, zand en smalle streepjes in navy/blauw en grijs/rood. Een coole variant in deze collectie is de skate-sfee met afritsbare broeken, bermuda's, korte broeken, en hooded sweatshirts. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge- regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom ts er de Peel en Maas Regiokaleader. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen Tot en met tl maart; ling 'Amateurkunst uit de regio" plaats. Openingstijden: dinsdag van 10.00 tol 1200 uw, woensdags, donderdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 16,30 uur. Zaterdag 17 maart Het IVN Maas en Niers organiseert op zaterdag 17 maan een excursie niet ais Thema; "Bos en Vogels' in liet nationaal park DeiMaasdtbndhe Startplaats in Well op de Wezerweg; na 200 meter rechts gezien vanuit de Rijksweg N27L Stan: 14.00 uur. Zondag I maart Op zondag 1 1 rnaart is de smid aan het werk in de smederij van museum. De Locht in Melderslo. In het ambachtenstraatje van het museum levert de kleermakermaatwerk en is- tevens het'weefgetouw in bed;pi. Ook is tot 1 april de tentoonstelling De wondere wereld van de paddestoelen te bewon deren die ook voor Lederen de m< eile wt«ard h Het museum .w op dmv Zondag 11 maart Op zondag il srnum. vanaf6.00 uur, vindt in Museum w,n Bommel van Dam in Venlo een concert plaats van het Schreck Ensemble. Het gezel schap is een laboratorium voor de ontwikkeling en uitvoering van elektro- akoestische muziek. Door traditionele instrumenten als viool en basklari net te combineren met elektronische middelen als synthesizers, muigtafel en computers.'.gaat het Schreek Ensemble op zoek naar de grenzen van de muziek. Zaterdag 7 en zondag 8 april mmsMï- van De keramische kunstenaars hebben zich' verenigd, in een collectief dut ondermeer de juadek^e internationale keramiekm.uk' KeramMo organi seert. De pottenbakkers zeilen de deuren van turn KKXUot 17.00 uur open. Tot 15 april In de poliklinieken van het Maasziekenhuis in Boxmeer hangt van maart tot 15 april de tofotcntoonstelling Ktjk; foto's van gewonde din gem om ons heen door Gerard Kruipen. "Als je écht goed om je heen kijkt is er a! vee! interessants in de directe omgeving-te ontdekken", vedelt fotograaf: -n oud Venr.o naar Getard Ktuij-.cn Vastelaovend ien Rooy Naar aanleiding van het ingezon den stuk 'Carnavalsoptocht' in Peel en Maas van 1 maart j.l. wil ik van harte onderschrijven wat Ans van Oers - Coenen heeft gesteld en voorgesteld. Het is zaak dat er alles aan gedaan wordt om van de huidige 'carnaval in Venray' een vastelao vend ien Rooy te maken. Niet alleen de optocht heeft te kampen met oneigenlijke invloeden. Tot mijn grote misnoegen het ik dit ook erva ren tijdens het, "aan het publiek tonen", van de jongste telg van het Venrayse Vastelaovend gebeuren, zijnde de kels middeg. Op zondag middag 11 februari j.l. werd dit eve nement georganiseerd. De organisa toren waren de "oud adjudanten" van Venray. Een fantastisch initia tief om aan de Venrayse Vasteloavend een extra accent toe te voegen. Met graagte heb ik de geheel in het Rooys opgestelde uit nodiging van mijn jongste zoon aan vaard. Keurig op tijd waren we aan wezig om niets van het programma, dat veel beloofde, te missen. Jammer. Het programma onderdeel, aangekondigd als, "Zang: Amsterdams", waarbij ik, vooraf naar de organisatie, al enige vraag tekens had geplaatst, was echt en in overvloed aanwezig. De echte Limburgse kels moesten aanzien hoe het merendeel van de andere "kels" door de knieen gingen voor een Amsterdamse "dame". "Tante Annie", die liederen van ver boven de rivieren ten gehore bracht. Niets mis mee, alleen niet geschikt voor een Kels Middeg ien Rooj. Goed geïnformeerd zijnde over dit soort evenementen in andere plaatsen wilde de organisatie seksis tische elementen uitsluiten. Dit is echter volledig mislukt ten gevloge van het op het podium zetten van deze "Amsterdamse". Ik mag dit concluderen uit de. door bepaalde "kels". gebezigde negatieve woor denschat. die alleen als vrouw onvriendelijk te duiden is. Mijn wens is dat de Kels Middeg nog vele vervolgen zal hebben. Ik verwacht echter dat de organisatie laat zien het Roojse hart op de juiste plaats te hebben en daarmee ook bij draagt Limburg, het Limburgs en de Limburgse cultuur de verdiend ver worven plaats te laten behouden. Jacques Lemmen Brennerlaan 13 Hoezo Beveiliging? Carnaval 2001, dinsdag 27 febru ari. Wij gaan met een stel vrienden, waaronder ook mijn zus en haar vriendinnen stappen. Hartstikke gezellig, tot 00.00 uur toen en aantal jongens het nodig vonden ruzie te zoeken, met het gevolg een vechtpartij. Daar moest de beveili ging aan te pas komen en deze deden dat met harde hand. Waarom? Het werd een complete chaos met veel slaan, duwen en trekken van de kant van de beveiliging. Het gevolg: veel blauwe plekken, kleding die stuk was en een gebroken vinger. Beveiliging, was dit nodig? Het had ook anders gekund! Een aantal carvalvierders. Hazekeutel Karnaval is weer achter de rug. Het weer en de sfeer in Venray heeft er aan bijgedragen tot het slagen van dit mooie feest. Maar er zijn meer dere dingen die moeten gebeuren en worden gedaan om het feest te laten slagen. Ik was met de karnaval na vele jaren weer in Venray en heb het hele gebeuren goed kunnen volgen. Mijn kleinkind is bij de jeugdraad van de Hazekeutel. Die knul maakte me helemaal enthousiast voor zijn club. Samen met mijn vrouw heb ik naar de optochten gekeken en meegedaan aan de boerenbruiloft. We zijn ook elke dag in de jeugdtent geweest. Wat mij daar speciaal opviel was de gezellige sfeer die daar heerste, iets wat ook de jeugd van de Hazekeutel uitstraalde met een geweldig trio en zeer spraakzame vorst. Ik zag dat Gerrit Linders (ken ik nog van vroe ger) dat prima begeleide en de jeugd aanstuurde. Ik zag ook de prettige sfeer die er was tussen de bestuurs leden, die regelmatig in de tent waren en waar ik mee kennis heb gemaakt. Dan hoor je ook dat er nog meer als 100 vrijwilligers zijn die graag en spontaan meehelpen om voor de jeugd het feest te laten sla gen Het werkt aanstekelijk, met zö'n club mensen zou ik ook wel willen samenwerken. Ik zag mensen in de tent die ik van vroeger kende, ik vroeg ze ook kleinkinderen ophalen Nee, zeiden ze, even de gezelligheid en prettige sfeer proe ven die hier altijd is Ik wil zeker laten weten dat ik het fantastisch vond dat de zangers van de liedjes van de carnavals c.d. zo vaak in de jeugdtent te zien en te horen waren. Rob van Lieshout en Willy Voesten met hun koortje van schoolkinderen We hebben van jullie en de andere artiesten genoten. Zo leer je de jeugd karnaval vieren en enthousiast maken tot het vieren van dit gewel dige feest. Bestuur van de Hazekeutel. vrij willigers en liedjeszangers, fantas tisch gedaan en ga zo door. Tot het volgend jaar, wij zijn dan weer van de partij. Carla en Bert Janssen Heiloo Vredeskerk, Jongerencentrum? Naar aanleiding van het artikel over de Vredeskerk in Peel en Maas het volgende: destijds in 1964 werd er op nationaal- en internationaal niveau gesprokkeld om voldoende geld bij elkaar te brengen om een VREDESkerk te bouwen. Die Vredeskerk werd daardoor een sym bool van vrijheid en vrede. Dat een bestuur anno 2001 zou overwegen om desbetreffende kerk aan een projectontwikkelaar te ver kopen om vervolgens tot sloop over te gaan, komt om tweeërlei redenen wrang over. want: Waarom denkt een bestuur te mogen beschikken over een gebouw dat ook internatio naal gefinancierd is? En Waar is het idealisme uit 1964 gebleven? Daarbij komt dat een eventuele jongerencentrum in de voormalig kerk, het slepende conflict tussen Dingus en de gemeente Venray voorgoed uit de wereld zou helpen. Bovendien zou de kerk zó multi functioneel kunnen zijn, dat het multicultureel zou kunnen worden. Internationaal dus, in vrede en vrij heid! Hans Derks, Venray. Een nog onbekende automobilist heeft maandagmiddag rond 15.15 uur op de kruising Stationsweg - Fluitekruid een 26-jarige fietser uit Venray aangereden. Na het ongeval is de automobilist doorgereden, ter wijl de fietser licht gewond raakte aan zijn enkel. Het ongeval gebeurde toen de fiet ser via de fietsoversteekplaats wilde oversteken. Hij stopte en liet een auto, die uit de richting Venray- Centrum kwam, voorgaan. Direct daarna kwam uit de tegengestelde richting een auto die de fietser aan het achterwiel raakte. De onbekende automobilist ging er vervolgens vandoor zonder zich bekend te maken of zich te bekommeren om het slachtoffer. De politie van Venray is nu op zoek naar getuigen, die verzocht worden te bellen naar: 0900 - 88 44 (30 ct/min). PKFT EN MAAS 'n abonnement waard Peuterspeelzaal 't Ukkenest in Leunen houdt zaterdag 10 maart een kinderkleding- en speelgoedbeurs. Wie schone zomerkleding (maat 80 t/m 176, geen sokken, ondergoed en pyjama's e.d.) te koop wil aanbie den, kan de spullen op vrijdag 9 maart van 18.00 tot 21.00 uur inle veren in gemeenschapshuis De Schakel aan de Kapelweg 4 in Leunen. De verdeelsleutel bij de verkoop is als vanouds, namelijk 70 procent voor de aanbieder en 30 procent voor de peuterspeelzaal. De beurs vindt plaats in gemeenschapshuis De Schakel en duurt van 10.00 tot 11.30 uur. PEEL EN MAAS on line w vvw. vandenniunckhof.nl/ nieuws "Waar zijn de troubadours geble ven?" Diniètte Koning uit Lieshout presenteerde op 3 maart haar eerste CD "Zonder Franje" en is donder dag 8 maart te gast van 21.00 tot 22.00 uur in het programma "Waar zijn de troubadours gebleven?" Het programma wordt voorafgegaan door "Gèr Gedoan" van 20.00 tot 21.00 uur. Verzoekjes op Zondag Kent u iemand die op zondag 1 april jarig is? Verras hem of haar met een ver jaardagstaart! Stuur een briefkaart naar Omroep Venray, postbus 91 5800AB Venray of e-mail naar ver zoek) esopzondag omroep venray. n 1 met daarop de naam van de jarige, adres en telefoonnummer en de gegevens van je zelf. Luister zondag tussen 12.00 en 14.00 naar het gezelligste programma dat u zelf samensteld, Verzoekjes op Zondag! Omroep venray zoekt vrijwilli gers De Lokale Omroep Venray heeft meerdere vacatures voor vrijwilli gers. Zo zoeken wij enthousiaste mensen om het redactieteam van Lokaal Centraal, het nieuws en actu aliteitenprogramma, te komen ver sterken. Heeft u beheersing van de Nederlandse Taal en kunt u een beetje omgaan met een computer, en denkt u 1 of 2 middagen in de week vrij te kunnen maken voor de lokale omroep venray, dan is dit misschien iets voor U. Tevens zijn wij op op zoek naar vrijwilligers welke de Gemeentelijke raadscommissies willen bezoeken, en daar een ver slag van willen schrijven. Het gaat hier om 6 tot 8 avonden per maand. Lijkt het u interessanter om in een goed uitgeruste radiostudio te wer ken, en onze programma's technisch te ondersteunen? Dan is de Lokale Omroep Venray ook op zoek naar U. Verder zoeken wij ook nog sportie- velingen, die graag mee willen wer ken aan het sportprogramma "stop- watch"hier denken wij aan, verslaggeving, correspondentie etc. Heeft u interesse voor een of meer dere vacatures, loop dan eens bin nen bij Omroep Venray, langeweg 92. U bent elke werkdag van harte welkom vanaf 13.30 uur en in het weekend vanaf 10.00 uur. Bellen mag ook, 0478-512362, vraag dan naar Gerda van Stelten of Hilko Poot. Door het college van B en W van de gemeente Venray is beslo ten om met een bovenwijkse tie nerdisco van start te gaan in een vernieuwd OJC Dingus. Voor het begin van de activiteiten dient echter eerst het huidige gebouw aan de Hoenderstraat verbouwd te worden. De gemeente stelt alles in het werk om medio dit jaar met de ver bouwing van start te gaan. Naar ver wachting zullen de werkzaamheden ongeveer een half jaar in beslag nemen. Met het bestuur van Dingus is in een eerder stadium reeds afge sproken dat ook tieners na de ver bouwing in DIngus onderdak zullen krijgen. Tijdens de jeugddebatten is de behoefte aan een tienerdisco nadrukkelijk naar voren gekomen. Door de gemeente is deze behoefte steeds onderkend. Realisering hier van werd op verzoek van een aantal wijkraden overgelaten aan het parti culier initiatief. Een werkgroep Bovenwijkse Tienerdisco (BTW), bestaande uit vertegenwoordigers van de dorps- en wijkraden, heeft na een hele zoektocht vastgesteld dat er op dit moment geen bestaande accommodaties zijn die zonder veel ingrijpen meteen geschikt zijn voor dit doel. De BWT heeft hierop geconcludeerd dat een bovenwijkse disco in het centrum van Venray op korte termijn niet realiseerbaar is. Hierop heeft de BWT zichzelf opge heven. Door het college is daarom besloten de verbouwing van OJC Dingus in snel tempo uit te voeren, zodat dit pand na de renovatie ook geschikt is voor disco-activiteiten voor tieners. In de voorbereiding van de verbouwing is met dit gege ven al rekening gehoudenT De gemeente hoopt dat ook het bestuur van Dingus bereid is om de verbou wing snel tot een goed einde te brensen.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9