Aanpassing bankhal Pater Moeskroen en Poolse Staatsopera in schouwburg Spitball in Gryphus Zekoua Seraphin live in De Evenaar Noah in 't Podium Expositie in de Schouwburg Rabobank Expositie ^sssflSflHkffia Venray Meerlo-Wanssum Tel: (0478) 530 200 of530 300 e-mail: rabobankvmw@tref.nl Expositie in De Lochting Luna live in De Evenaar Open dag De Keg MEURS VERLICHTING 0478-513290 )0j EN MAAS donderdag 8 maart 2001 - Pagina 3 Een uitstekende combinatie van dassiek ballet, heftige jazzdans en iracieus-zinnelijke romantiek in irikkelende, humoristische en f1 moderne choreografieën, een 70 repertoire dat door geen enkel ader gezelschap dan het luropean Youth Ballet wordt JJfboden. Een aantal choreografieën is spe- iaal voor het EYB gemaakt. Het is >n zwerftocht vol afwisseling door je wereld van de dans, die de jonge lansers met enthousiasme en bril- ante technische prestaties neerzet- dii en. De dansers, die hun opleiding ebben genoten aan de gerenom- 6" neerdste balletacademies en vaak irijzen wonnen op internationale J oncoursen, hebben in deze produc- ie de gelegenheid hun talenten te onen aan een internationaal lubliek. Voor EYB III werd een ompleet nieuw programma samen- jesteld, waarbij ook de kring van lansers en choreografen verbreed 'ra rerd. European Youth Ballet III is iroi ezien in de de Schouwburg Venray p donderdag 8 maart (19.00 uur). PATER MOESKROEN 'Diddelidee!' is een veelvoorko- nende kreet in de Ierse en Schotse pe ubs als een aantal muzikanten de int op z'n kop zet. Een inspirerende tel voor het nieuwe programma warmee Pater Moeskroen de heaters gaat bezoeken. Dat Pater loeskroen zich laat inspireren door ..leSchotse en Ierse folk is bekend, naar in dit programma komt dat U 'Der Zigeunerbaron', operette van Johan Strauss, is op dinsdag 13 maart in de Schouwburg Venray te bewonderen. Foto: Supierz Artist Management. meer dan ooit naar voren. Met een prominente rol voor instrumenten als viool, accordeon, banjo, mando line, tin-whistle en natuurlijk de tientallen overige instrumenten waar de paters weg mee weten, wordt de toon tijdens deze zesde theatertoer- nee gezet. Dit alles leidt, met de ingrediënten feest, heimwee, humor en melancholie, tot een avond puur muzikaal spektakel waarbij aan het eind van de show alle leeftijden uit hun dak gaan. Vrijdag 9 maart vanaf 20.00 uur in de Schouwburg Venray. STAATSOPERA De operette 'Der Zigeunerbaron', gecomponeerd door de operette componist Johan Strauss, komt naar Venray. Deze operette, die samen met de beroemde 'Fledermaus' (van dezelfde componist) te boek staat als de opera onder de operettes, zal garant staan voor een sprankelend avondje uit. De operette 'Der Zigeunerbaron' speelt in de vroeger achttiende eeuw in Hongarije, in de tijd dat de 'Habsburgse Monarchie' zoiets was als een Europese grootmacht. Het land was een eeuw eerder bevrijd van de Turken, maar ging nog altijd gebukt onder interne conflicten. Centraal staat Sandor Barinkay, de erfgenaam van een verbannen groot grondbezitter, die democratisch is ingesteld en in harmonie wenst te leven met de plaatselijke zigeuners. Zijn liefde voor Saffi staat op gespannen voet met de heersende moraal. 'Der Zigeunerbaron' is ondanks een .omvangrijke liefdesgeschiede nis niet alleen romantisch maar zeker ook maatschappijkritisch. De vrijheidsstrijd krijgt een centrale rol toebedeeld en de discussie rond de inpassing van 'vreemdelingen' in een geciviliseerde wereld, is van daag de dag nog altijd actueel. Het uitvoerend gezelschap staat te boek als toonaangevend in Polen. Van oudsher heeft de stad Bytom, in het van oorsprong Duitse Silesië, een eigen operahuis gehad. De geschiedenis van de Poolse Staatsopera van Bytom begon pas echt na de Tweede Wereldoorlog in 1945, toen het opera-gezelschap uit Lvov verhuisde naar Bytom om aldaar opnieuw te beginnen. Het gezelschap maakte snel furore en kreeg internationale bekendheid dankzij optredens in theaters in Oostenrijk en Duitsland. De concer tante uitvoering van Nabucco met de Berliner Philharmoniker was een mijlpaal in de geschiedenis van de Poolse Staatsopera van Bytom. Johan Strauss heeft met dee ope rette een meesterwerk afgeleverd, dat qua artistieke kwaliteit kan wedijveren met de 'Fledermaus'. Dinsdag 13 maart te zien in de Schouwburg Venray. Aanvang: 20.00 uur. Stichting Wonen Noord-Limburg rganiseert een expositie van Han der Ven uit Veldhoven. De ten- ij jjSoonstel ling vindt plaats in de hal jjji ran het kantoor van Wonen Noord- imburg, Plataanstraat 15 in Venray in wordt gehouden van 6 maart tot met 27 april 2001. De opening stijden zijn maandag tot en met don- Ierdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Optimaal zitcomfort Niet alleen vooT een "droombadkamer", maaT ook voor renovatie van uw toiletruimte bent u van harte welkom in onze showroom. Ktljttrs-Manders SnnWifiwe Keliersyeld 40, Venray Tel: (0478) 550670 WWw.wnldrome.nl Janidröm Op zondag 11 maart vindt er in jongerencentrum Gryphus in Vierlingsbeek een concert plaats van Spitball. Het oude van de rock roll com bineren met het nieuwe van de dan- cemuziek. Het lijkt een uitstekende formule om de popmuziek geleide lijk aan weer een stapje verder te helpen. Zeker als dat gebeurt op de manier van de fonkelnieuwe Nederlandse band Spitball. Grof gezegd bestaat Spitball uit twee helften: aan de ene kant het dance- producersduo Ben Franswa en Remco van Overbeek, dat al een respectabel aantal trance, big beat en drum 'n bass 12-inches op zijn naam heeft staan, en aan de andere kant de heavy-rockgitarist Gordon Groothedde en ex-Lemon Crush powerzanger Jacko Kreukniet. De debuut-cd Pop Condition laat horen hoe uitstekend die combinatie werkt. Rauwe zang, ruige gitaren en opzwepende ritmes. Denk aan de intensiteit van Korn, het industriële van Nine Inch Nails en de bezeten heid en ritmiek van The Prodigy. Spitball was ook een van de smaak makers van de jongste editie van het prestigieuze Eurosonic-festival, begin januari in Groningen. Gryphus is geopend vanaf 17.00 uur. Het concert van Spitball begint om 18.00 uur. De entree bedraagt 10 gulden. Meer informatie over dit concert is te vinden om internet www.gryphus.nl. Zaterdag 10 maart organiseert café De Evenaar in samenwerking met Festival Mundial een optre den van Zekoua Seraphin. Zekoua Seraphin is dé meester van de dans en percussie uit Ivoorkust. Als dansdocent van La Troupe Saaba (Burkina Faso) heeft hij een grote staat van dienst. Zijn gevoel voor muziek en ritme maken hem tot een sublieme choreograaf, danser en muzikant. Zekoua Seraphin mixt de traditionele Afrikaanse dansstijlen met moder ne, uitgevoerd op een groot aantal Afrikaanse slag- en percussie-ins trumenten. De gracieuze dans wordt gecombineerd met slagwerk en tromgeroffel. Heel expressief en uiterst gedreven. Zekoua Seraphin geeft samen met drie talentvolle muzikanten zéér dynamische en fraaie optredens voor een altijd enthousiast publiek. Zekoua Seraphin zette in 2000 voor het eerst voet op Nederlands bodem voor een toernee en optredens bij Festival Mundial. De voorstellingen waren een groot succes. Vanwege dit suc ces heeft Mundial Productions deze rasartiesten voor een tweede keer naar Nederland gehaald. Het optre den in De Evenaar op 10 maart begint om 21.00 uur. De entree bedraagt 12.50 gulden per persoon. Noah, een band die garant staat voor een spetterend optreden en een boeiende avond. Noah is een vijfkoppige rock- coverband met als stralend middel punt de Utrechtse zangeres Muriël wiens ijzersterke stem nog lang in het geheugen gegrift zal staan. Dit zanggeweld wordt op professionele wijze bijgestaan door drumster Marianne, toetsenist/backing vocals Coen; gitarist/backing vocals Peter en bassist William. Het repertoire van Noah bestaat deels uit bekende en minder bekende rockcovers, aan gevuld met een gezonde portie dance-classics en ballads. Een deel van het repertoire wordt tijdig up-to- date gehouden zodat bij elk optre den van Noah ook de hedendaagse hits aan bod komen. Noah brengt u o.a. covers van Skunk Anansie, Anouk, Live en Alanis Morisette. Kortom, Noah, een fopband met een professionele instelling en uitstraling. Aanvang 22.30 uur, entree ƒ5,- in café 't Podium, Kruisstraat 2b Venray, tel. 0478-581143. PEET EN MAAS 'n abonnement waard De inrichting van onze bankhal in Venray wordt aangepast. Van 5 tot 16 maart vindt de herinrichting plaats. In deze periode plaat sen wij een nood balie waar u voor uw bankzaken terecht kunt. Verder is de bank op zaterdag 17 maart gesloten. Op deze dag kunt u van 10.00 tot 13.00 uur terecht op ons kantoor te Leunen. Wij vragen uw begrip voor eventuele ongemakken tijdens deze periode. In de voorjaarsexpositie van 11 maart tot 22 april bij galerie De Lochting in Venray tonen Francoise Aguillard, geboren en getogen in Frankrijk, Ageeth Leemkuil uit Nederland en Lode Tibos uit België hun werk. Tijdens de openingsmiddag op 11 maart zijn de kunstenaars aanwe zig. Muziek: kwartet Adagio uit Venray. Francoise Aguillard exposeert haar kleuretsen. Het ambachtelijke van het etsproces blijft haar boeien en verrassen. Haar kleurgebruik, technische veelzijdigheid en durf om te experimenteren geven de gra vures een geraffineerde zeggings kracht. Ze heeft grote liefde voor het papier. Naast deVaditionele afdruk op etspapier, drukt zij ook op haar eigen handgeschept en met pigmen ten gekleurd papier. Sinds 1987 woont en werkt zij in Nederland LEEMKUIL Ageeth Leemkuil exposeert pane len en grafisch werk. In de panelen gebruikt zij verf in allerlei aarde- kleuren, oker, loodgrijs, kobalt blauw, zinkwit, roestrood en steen kolenzwart. Aan de verf voegt ze regelmatig vulstoffen toe onder andere zand en aarde. Op en tussen de geschilderde gedeelten zien we ook andere materialen zoals ribkar- ton en repen geoxideerd lood. LODE TIBOS Lode Tibos volgde aan de kunst academies van Berchem en Antwerpen de richting beeldhou wen. Na zijn afstuderen ging hij echter schilderen, eerst abstract, later figuratief. In 1987 begint hij met terracotta portretten en vandaar keert hij terug bij zijn uitgangspunt en begint aan een tweede artistieke jeugd: het vormen van abstracte beelden. De galerie is open op zaterdag en zondag van 13.00 uur tot 17.30 uur en na telefonische afspraak. Zondag 11 maart is er een optreden van Luna in café De Evenaar in Venray. Luna is de naam van de band die als thuisba sis De Evenaar heeft. De band bestaat in de huidige samenstel ling ruim een jaar. Enkele jaren geleden echter is de kern van de band begonnen met het schrijven van eigen nummers. Diverse per sonele wisselingen vonden plaats. De muzikanten van Luna komen uit diverse genres van de muziek. Wat hen bindt is het steeds weer zoeken naar nieuwe uitdagingen in de muziek. De sfeer van de num mers is belangrijk. Gezamenlijk worden de nummers geschreven en de uiteenlopende achtergronden van de muzikanten zorgen steeds weer voor een nieuw geluid. Het is moei lijk om een stempel op deze muziek te plakken. Niet lang geleden werd de band aangekondigd onder de naam worldfolk. Misschien is deze benaming niet slecht. Afgelopen jaar werd Luna tweede in een grote Brabantse popprijs. Ze speelden al op verschillende podia in de regio. In de afgelopen periode heeft de band veel tijd besteed aan het schrij ven van een groot aantal nieuwe nummers. Deze worden op 11 maart voor de eerste keer aan het publiek gepresenteerd. Luna bestaat uit Nelleke Rijs (zang), Roy Bistervelts (gitaar en zang), Ben Hermsen (drums en zang), Jan Engels (basgi taar en zang), Jan Fleurkens (gitaar en zang) en Marcel Barends (per cussie en zang). Het optreden op zondag 11 maart begint om 16.00 uur. De entree is gratis. In de Schouwburg Venray zijn van 5 tot en met 24 maart naast schilderijen van landschappen ook schilderijen en grafiek met situaties uit de verbeelding te zien. De expositie Schouwspel van Hermine Breukers uit Utrecht is van 5 tot en met 24 maart in de schouwburg te bezichtigen. Hermine Breukers trekt vaak naar buiten om te schilderen. In 1992 is zij een jaar in Italië geweest en heeft daar zowel in de stad als in het land schap geschilderd. Deze werkwijze heeft zij voortgezet en er volgde een schilderreis via de Rijn, langs Spanje, voorbij de Vecht, door de bossen van Zuilen (Utrecht), tot op de Brooklyn Bridge in New York. Bij deze werken heeft steeds een bepaald aspect de aandacht, zoals bijvoorbeeld (de ruimtes in) steden, gebergten, (de loop van) het water, bruggen, torens, herfst- of sneeuw landschap. Elk landschap, elke weersomstandigheid vraagt erom op een andere wijze geschilderd te worden, ieder landschap is een nieu we ontdekking. Elementen uit de landschappen keren terug in haar vrije werk. Deze schilderijen in olie verf en tempera, en de grafiek, komen voort uit droombeelden; het zijn intuïtieve beelden. Ze grijpen terug op verlangens, angsten en belevenissen die zij zelf meemaakt of rondom zich waarneemt. In het werk heeft zij de mogelijk heid om te reageren op de tendenzen van vandaag de dag. Dit doet ze door een gebeurtenis, een verhaal in een beeld te vervatten. Wat haar interesseert is hoe de mens met zijn eigen motivatie overleeft in een Hermie Breukers exposeert tot 24 maart in de Schouwburg Venray. wereld die zo snel verandert. In het werk zijn één of meerdere mensfiguren zichtbaar. Het zijn op zichzelf staande figuren, niet speci fiek mannelijk of vrouwelijk, die gezamenlijk in verschillende land schappelijke situaties verkeren en daartoe een verhouding proberen te vinden. Vaak is de beweging van een figuur klein en ingetogen, toch kan dat een belangrijk element in het schilderij zijn. De atmosfeer in deze bevolkte landschappen wordt bepaald door de bedreiging of har monie die de mens daarin ervaart. Openingstijden: 10.00 tot 15.00 uur en s' avonds tijdens voorstellingen. Op maandag 19 maart kunt u uw kind inschrijven in het basisonder wijs. Wij willen u de gelegenheid bieden om vooraf in de school een kijkje te komen nemen. Op donder dag 15 maart aanstaande kunt u, eventueel samen met uw kind, de school bezoeken. U kunt dan met eigen ogen zien hoe er in de diverse groepen gewerkt wofdt en de peda gogische sfeer proeven. Een aantal ouders van de oudenaad zal u rond leiden en eventuele vragen beant woorden. Ook de locatieleider zal aanwezig zijn om informatie te ver strekken. U bent welkom tussen 09.00-14.00 uur in het hoofdge bouw van De Keg, Blauwverver straat 18 in Venray, tel. 584796. Totaal 750 m2 - Klassiek en modern Hofstraat 14, Venray C /4ye*td<i ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel, I. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: M. LUCASSEN, Stationsweg 60a, tel. 632800 zo: I. v. TIEL-KNOPPEN Stationsweg 60a, tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Paping, M. Van Straaten, J. de Vocht: za: M. Van STRAATEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 zo: E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00. tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUSVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. EELDERINK en G. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTUK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur L. SPAN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 en L. SPAN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES- TELUKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray. Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06- 55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en donderdag van 10.00-12.00 uur Venray tel. 0478- 565155 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grot-: SBÖlBHVénray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peeiernrt@tref.nl aktie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Dondeidagraiddag/avond Bezorgklachten Telefonisch, Uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip- Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en vetenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3