Bondsspeld voor Anny Geraedts EHBO Venray Jeugd Natuurwacht ISBV Rincón Espanol Invullen belastingaangifte Geschied- en Oudheidkundige Kring Gezamenlijke Ouderen bonden KBO Katholiek Vrouwengilde LVB Oostrum Stamboom onderzoek Het Zonnelied MHCV Red Caps Zangers St. Frans KC Venray Rooyse VK TC Oostrum TV Ysselsteyn Veldeke Spreekuur WAO in Venlo Aostrumse zangkompeneej De Bandelieren Tomorrow People Confetti Nipperke St. Petrus Banden Vrouwen met een uitkering Winterwandeling in Merselo Ars Musica Chrisko Euterpe peel en maas donderdag 8 maart 2001- Pagina 17 Anny Geraedts-Clcphas (70) nam I maandagavond tijdens de algemene jaarvergadering in De Kemphaan afscheid als bestuurslid van de :Reumapatiëntenvereniging Venray en [omgeving (RPV). Als dank voor het vele werk dat ze tien jaar lang voor de :RPV verzette en nog steeds verzet, werd zij door de heer Jan Zeeman van de Reumapatiëntenbond onder scheiden met de bondsspeld. Tevens werd ze benoemd tot erelid van de vereniging. Anny Geraedts wordt ook wel de ^moeder van de reumavereniging in :Venray genoemd. Ze is van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer voor de vereniging en was onder andere pen ningmeester, is nog altijd actief voor de soos, zet haar beste beentje voor bij het (therapeutisch zwemmen en voor het wemmen in groepverband onder lei- Anny Geraedts ontving maandag avond de bondsspeld van de heer Zeeman van de Reumapatiëntenbond. ding van een docente van de vereniging. Daarnaast verzorgt ze de jaarlijkse thema-avonden, uitstapjes en ze maakt vele prachtige kaarten en spulletjes voor de verkoop. De opbrengst hiervan gaat in de vakantiepot, evenals de opbrengst van de kerstmarkt. Van deze pol gingen in 1998 verschillende mensen op vakantie naar 'Groot Stokkert'. In het kader van het millennium gaat er in november 2001 weer een groep naar 'Groot Stokkert'. "We mogen rustig zeggen dat Anny een duizendpoot is. die niet vlug meer te vinden is voor de vereniging. Maar gelukkig gaat ze wel door als vrijwilli ger", laat mevrouw Tebarts-Schoofs van de RPV weten. De algemene ledenvergadering wordt dit jaar gehouden op dinsdag 27 maart om 20.00 uur in de Witte Hoeve. Voor de ileden geldt deze bijeenkomst als inzet Kherhalings 1 esTevens zullen (indien aanwezig) de diploma's worden uitge reikt. Verder staan enkele belangrijke zaken op het programma zoals: (her)verkiezing van de voorzitter en her verdeling van bestuurstaken. Ook zullen wijzigingen in de contribuliebelaling en cursusdeelname aan de orde komen als mede mogelijkheid lot deelname aan speciale opleidingen. Tijdens de verga dering zal ook de gelegenheid gegeven worden'voor aanmelding als vrijwilliger vóór de bestaande evenementen. Tenslotte zal ook van gedachte gewis seld worden over de invulling van de bijzondere vrijwilligersdag in septembei in het kader van het jaar van de vrijwilli ger. Aanvraag voor assistentie Verenigingen en organisatie die dit jaar BHBO-ondersteuning willen bij hun evenement worden dringen verzocht hun aanvraag ultimo 5 weken van tevo ren op te geven, wil men verzekerd zijn van adequate hulp, Telefonisch kan men zich wenden tot 0478-583050 of per fax 0478-516576. Voor schriftelijke aanvraag adresseren aan: EHBO- Venray, postbus 298, 5800 AG Venray. Hallo Jeugdnatuurwachters. Deze week of komende week ontvangen alle leden van groep 7 een pakketje, waarvan je een nestkastjc kunt gaan maken. De lente is al volop in aantocht en het wordt dus hoog tijd, dat we voor onze vogel tjes een nestgelegenheid gaan aanbie den. Je zult zien dat met name de mees jes zeer nieuwsgierige vogeltjes zijn en el vrij snel van het nestkastje gebruik gaan maken. Lees de beschrijving in ieder geval goed door voordat je het pakketje ineen gaal zetten. Sukses etmee en tot volgende week in Peel en Maas. Op vrijdag 16 maart a.s.organiseert de Invaliden Sport- en Belangenvereniging venray e.o. weer een van haar wervelen de Kienavonden. In de verschillende rondes zijn prachtige en waardevolle prijzen te winnen. Oe Kienavond zal plaatsvinden in Zaal Martens te Leunen, aanvang 19.30 uur. De zaal is open vanaf 18.30 uur. Deze avond is natuurlijk voor iedereen toe gankelijk. El proximo sabado dia 10 del presente a partir de las 20 horas KINA con buenos premios, todo el mundo es bin- venido y tratado como se merece. Despues de los carnavales ya se han reanudado otra vez las clases de baile y tambien el juego de bolas (Koersbal) los martes este juego es practicado por pers- onas de la primera generación con mucho animo. Esta semana se ha repart- ido el programa de actividades de la Colonia espaiiola si a ti como socio no te ha llegado, no dudes en pedirlo a cualquiera de la junta Direetiva. Un saludo de HACE Net als voorgaande jaren verzorgt het Platform Lage Inkomens Venray weer het invullen van de belastingformulie ren. Er is echter wel een voorwaarde aan verbonden: men moet een laag inkomen hebben. Men andere woorden: men moet in aanmerking komen voor huur subsidie. Krijgt men om een of andere reden geen huursubsidie, maar denkt u toch in aanmerking te komen voor deze hulp. bel dan even of kom langs voor meer informatie. Wilt u geholpen wor den bij het invullen maak dan eerst een afspraak. Het PLIV is geopend op maandag, dinsdag en donderdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Tel. bereikbaar onder nr. 581332. Op maandag 12 maart vindt de alge menen ledenvergadering plaats van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o.. aanvang van de vergadering 20.00 uur. Aansluitend zal Harrie Linskens een dialezing verzorgen over mutsen en toe ren. De geschiedenis van de kleder dracht in Noord-Limburg, in het bijzon der de regio Venray en omgeving. Wat is klederdracht? Wat waren de kenmerken van de klederdracht in Venray en omge ving? Wanneer werd wat gedragen? Wie maakten de mutsen en waar kwamen de grondstoffen vandaan? Aanvang lezing: 20.15 uur. De vergadering en lezing is vrij toe gankelijk voor leden en belangstellen den. Locatie: zaal het Trefpunt in Beukenrode. Woensdag 14 maart wordt er gewan deld in het natuurgebied de Hamert (onder voorbehoud). Vertrek om 13.30 uur vanaf de Kemphaan aan het Kennedyplein. De kosten zijn ƒ5,- p.p. incl. vervoer en een verrassing. Niet- leden (zij die geen lid zijn van een oude renbond) betalen ƒ8,- p.p. Iedere zondag tussen 10.00 en 12.30 uur gezellig koffiedrinken met leefttijd- genoten in de Kemphaan. Ook niet leden zijn van harte welkom Woensdag 14 Maart is er weer een wandeling samen met de A.N.B.O.met gezamelijke koffie Wij rekenen weer op een goede opkomst. Bijeenkomst om 13.30 uur bij de Kemphaan Wij zijn voornemens van de vervolg cursussen "Word" en "Exel" in de komende maanden nog van elk een cur sus af te werken.Voor beide cursussen zijn nog enkele plaatsen vrij. Intresse Meld U dan zo spoedig mogelijk aan. Kennis van Windows is vereist. Iedere cursus omvat 6 lessen van 2 uur Informatie en aanmelding: Dhr. G.v.Meijl Tel:586389 Themamiddag Ouderenhuisvesting op dinsdag 2 April aanvang 14.00 uur in de Kemphaan. -Programma: Inleiding door Dhr.G.Verstegen met als onderwerp "De eigen huurwoning voor 55 plussers"; -Kenbaar maken van persoonlijke vra gen: -Stand van zaken bouwprojecten t.b.v. senioren en ouderen. Kijken naar kunst: Het is toch nog gelukt! Dinsdag 13 maart a.s. gaan we naar het museum Kurhaus in Kleve. We vertrekken vanaf het Kennedyplein om 13.30 uur. Wilt u zich bij verhindering afmelden? Dinsdag 10 april a.s. gaan we op bezoek bij Liesbeth Peters -Rutten. Wilt u mee, meldt u dan aan bij Margo Paantjens, tel.'586443.U hoort dan hoe laat u daar verwacht wordt. Uitstapje naar Den Bosch. Datum: Let op!!! Woensdag 25 april (dus niet zoals in het programmaboekje staat aan gegeven 24/4).Vertrek: 8.30 uur. Thuiskomst: 21.00 uur. Kosten: 70 gulden en voor introducés 80 gulden. Dit is incl. bus- kosten, koffie, gebak, rondvaart, rond leiding en diner. Excl. lunch. Opgave: Uiterlijk 15 maart a.s. bij Greet Bonte, tel. 584135, Randenrade 11U kunt ook een briefje bij haar in de bus doen. De dames vertrekken richting Den Bosch waar ze een rondvaart over de Binnendieze krijgen. Daarna volgt een rondleiding door de St. Jan, één van de grootste kathedralen van Nederland. Op de terugreis hebben de dames ter afsluiting een diner. Voor wat betreft introducés: Na 15 maart wordt bekeken of er voldoende plaatsen beschikbaar zijn in de bus. Indien dit niet zo is, krij gen de introducés hier persoonlijk bericht over. Dus: geen bericht, dan kun nen de introducés mee. Het bestuur van de afd. Overkwartier van Gelre organiseert voor iedereen die geïnteresseerd is in stamboomonder zoek, regelmatig een contactavond, Tijdens deze avonden kunt u tijdens het genot van een kopje koffie uw vragen stellen en ook genealogische bestanden inzien en zo mogelijk uitbreiden. U komt in contact met personen die net als u geïnteresseerd zijn in stamboomon derzoek. .Onze computer staat op deze avonden voor u ter beschikking. Tevens kunt u gebruik maken van onze biblio theek. Op elke contactavond zal een bestuurslid aanwezig zijn. Deze contact- avond voor stamboomonderzoek vindt plaats op 13 maart om 20.00 uur in café Restaurant 't Pelgrimshuis, St. Jozeflaan 52, 5817 AD Smakt, tel. 0478-636228. De entree is gratis. De volgende data en plaatsen zijn: 11 'sept. Museum Roerstreek te St. Odilienberg en 9 okt. in de Moenik in Helden. Algemene ledenvergadering Deze wordt gehouden op 17 maart om 14.00 uur in café-zaal de Maaspoort, Maarspoorty 8. 6107 BT Stevensweert, tel. 0475-551877. Aansluiten wordt er een bezoek gebracht aan het streekmu seum Stevensweert. Deze avond is alleen toegankelijk voor leden van Overkwartier van Gelre. Repetities: 's maandags om 20.00, Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zondag 11 mrt.: zingen om 10.30. Zaterdag 24 mrt.: zingen om 18.00 Zondag 1 april: zingen om 10.30 Witte Donderdag 12 april: 19.00 zingen in de Grote Kerk, samen met het heren- koor van de Vredeskerk. Maandag 16 april, tweede paasdag: 11.00 zingen in de Grote Kerk. Zondag 22 april: zingen om 10.30. Bij verhindering a.u.b. afmelden bij Iny Kuypers, tel. 585226. Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aan wezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repetitieavonden voor een kennis making. Voor meer informatie-aanmel ding-afmelding kunt u bellen: mw. T. Douwes, tel. 0478-584494 of mw, T. v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Boxmeer II-Venray II 3-5 Geel-Zwart A-Venray A 8-0 Programma 10 11 mrt.: JA1 vri] JB l-Geel Zwart BI 12:45 Gemert 1-JB2 14:30 13:30 Blerick 1-JC1 11:30 10:30 Helmond 2-JD1 11:30 10:30 MA 1-Venlo 2 12:45 MB1-HCAS 2 11:30 MCl-Civicum 1 11:30 Venlo 2-MD1 11:00 10:00 M6E1-Venlo 1 10:00 Blerick 3-M6E2 10:00 9:00 M8D1-Venlo 1 10:00 Tegelen 1 -JE 1 10:00 9:00 Weert 1-J8D2 10:00 8:45 Hl vrij Deurne I-DI 12:45 11:45 Bekercompetitie HII-Gemert 2 11:00 HVA-Geldrop A 12:45 Met de ledenvergadering en carnaval achter de rug staan de eerste oefenwed strijden op het punt van beginnen. Komende zondag bijlen de honkbal senioren 2 de spits af met een driekamp in Weert, waar de tegenstanders de Indians en de Studs (Eindhoven) zullen zijn. De driekamp begint voor Red Caps om 12:00 uur. De week erop begint het oefenprogramma voor de andere teams van Red Caps Venray. Programma 11 maart: HB2 driekamp Indians Weert al2:00 Programma 17 maart: Pup Cardinals Oss - Red Caps a 12:00 Programma 18 maart: Jun Boosters Roozendaal - Red Caps al4:00 SB Red Caps - Nuenen al2:00 HB1 Red Caps - Mulo Helmond a 14:30 HB2 Starlights Schijndel - Red Caps al4:30 Wat heeft de ledenvergadering gebracht? In de ledenvergadering is een contributieaanpassing aangenomen waardoor Red Caps Venray dit jaar weer een gezond jaar kan laten worden. Daarnaast is het huishoudelijk regle ment aangepast. Alle leden van Red Caps Venray krijgen hiervan een exem plaar. Tot slot zijn de voorzitter en de secretaris herkozen tot het bestuur. Voor de carnaval is uitgelegd wat de honkbal en softbalsport inhoudt, wat de taken zijn als je verdedigd en als je aan slag bent. Als laatste onderwerp bespre ken we het verschil tussen honkbal en softbal, zoals dat bij Red Caps Venray geldt. Het spel bij honkbal en softbal is in grote lijnen gelijk. Slechts op een paar onderdelen is er verschil tussen de beide sporten. Een van de verschillen die direct zichtbaar is, is de bal. De honk ballers gebruiken en bal die ongeveer de grote heeft van een tennisbal, terwijl de softballers een bal gebruiken die onge veer zo groot is als een muziek CD. Een ander verschil is de manier waarop de bal door de werper (pitcher) naar de slagman wordt geworpen. Terwijl bij honkbal de bal op vrijwel elke manier aangeworpen mag worden, moet bij softbal de werper de bal onder de heu pen loslaten. Dit lijkt makkelijk, maar is het niet. Dan zijn er nog twee andere verschillen die een echt verschil maken tussen honkbal en softbal. Bij honkbal mag je op elk van het honk afstappen en probe ren het volgende honk te bereiken. Bij softbal is dat niet zo. Daar moet je wachten totdat de werper de bal los heeft. Pas dan mag je het honk loslaten. Het laatste verschil is het belangrijkste. Bij Red Caps Venray spelen meisjes (tot 14).de jongens en de heren honkbal, de meiden (vanaf 14) en dames softbal. Voor de "oudere" heren die softbal wil len spelen kent Red Caps Venray de softbal recreanten, waarin,niet in wed strijdverband gesoftbalt wordt. Voor vragen of andere aangelegenheden aangaande Red Caps Venray, Honkbal of Softbal kunt u terecht bij Richard Draaisma (0478-582907 06- 29.52.57.58), op onze Website (http://www.come.to/redcaps). of via email: RedCaps@dds.nl Vrijdag 09 mrt.: 19.00 uur repetitie jon gens: 20.00 uur repetitie hele koor. Zaterdag 10 mrt.: Tussen 10.00- 12.00 uur oud papier inleveren in de papier container bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg. Zondag 11 mrt: Extra repetitie hele koor, vanaf 10.30 uur voor tenoren. Maandag 12 mrt.: 19.00 uur spellen- avond Dinsdag 13 mrt.: 16.00 uur repetitie zanggroep; 19.00 uur repetitie jon gens. Woensdag 14 mrt: 18.30 uur oud papier ophalen in Landweert I II. Agenda: Zondag 18 mrt: 10.30 uur H.Mis in de Paterskerk. Woensdagavond 14 maart a.s. vanaf 18.30 uur halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goedgebundeld aan de straat zetten. KC Venray e.o. start op zaterdag 10 en zondag 11 maart de gehoorzaam- heidscursussen voor honden op hun ter rein De Versen aan de Sinnesstraat te Oirlo. De cursussen die gegeven worden zijn: Gehoorzaamheid; Socialisatie (puppycursus); Basisopleiding I en II (voor puppies en aspiranten); Elementaire gehoorzaamheid; Voorbereidende Gedrag Gehoorzaamheid en de cursussen met betrekking tot de landelijke examens G&G I, G&G II, G&G III, UV (uithou dingsvermogen), GH (gehoorzame hond) en VZH (Verkeerszekere hond); Behendigheid en Flyball. Inschrijven voor deze voorjaarscursussen kan van tevoren telefonisch, maar ook op zowel zaterdag als zondagmorgen 10 en 11 maart tussen 08.30 en 11.00 uur. Voor nieuwe baas-hond combinaties bestaat er een mogelijkheid tot instromen op een later tijdstip. Heeft u nog vragen of wenst u informatie over de vereniging, dan kunt u bellen met het secretariaat, tel. 077-3071128 en b.g.g. 077-3072855 Programma: 08-03 14-03 10-03 Thuiswedstrijden "De Wetteling" 14.00-20.00 uur 14.30 MCl-Saturnus HC Fluiten D2/Inga Schobben Tellen MB2/ Eveline van Reeuwijk Anneke Denissen MBl-Terrav Forz.C Fluiten Dl/Daisy van Maris Tellen MC2/Emmy Janssen Annika Kruithof JB1-UITWEDSTRIJD Fluiten Dl/ Jeanine Arts Tellen JCl/Roel van Hooft Jules Wijers 16.15 MC2-Avance Fluiten D2/Danielle Arts Tellen MC3/Sofie Nelissen Anne Koenen MAI- BVC Fluiten Hl/ Eric Schuurmans Teilen MCI/Josien Versteegen Karlijn Janssen MB2-UITWEDSTRIJD Fluiten Hl/ Ger Vervoorl Tellen MCI/Laura Jacobs Marloes Hendrickx 18.00 D2-Activia 4 Fluiten RVK/ Corry Straetmann Tellen MA1/ Juul Jaspers Joke Basten Dl- VCP Fluiten RZO: Kuypers /HOVO Tellen MB1/ Lotte Arts Stephanie Hartog Hl- HVC Fluiten RVK/ Frans Jenniskens Tellen JBl/Jan vd Cruysen Marlijn Veldpaus Zaalwacht: 14,00-17.00 DV3-4/ Tineke Hout Jo Teeuwen 17.00-20.00 HV1/ Leo Basten Jean Griens 10-03 Hegelsom -MAI V. 15.00 ODR. M.Foeken N.Saamena S.vd Weiden, Cuyck - JB1 V. 11.30 ODR.B.Lamers J.Weijs 11-03 Thuiswedstrijden Jeugd "De Weert" 12.00-15.30 uur Fluiten Tellen Heren 1 1 zaal: Marijn de Wit Max Janssen Dames 2/2 zalen Lotte Penris, Cindy Kuenen, Sanne Peeters Marieke Jeuken. JD1 - 4 wedstrijden Grashoek, Civitas 2, Flash 2 en Rooyse V.K. MC3- 3 wedstrijden Civitas, Aspargos en Rooyse V.K. JC1 - 3 wedstrijden, Unisign, MSC en Rooyse V.K. HV2- Revoc 1 Essel A. 10.00, HV1 - Holyoke Essel A.l 1.00. Velden - MD1 V. 12.30 ODR.Emmy Claassen. Hierbij wordt u uitgenodigd voor de Algemene Ledenvergadering, tevens jaarvergadering, die gehouden zal wor den op dinsdag 27 maart in de zaal van café de Karklingel in Oostrum, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening en welkomst woord; 2. Notulen vorige jaarvergade ring (28 maart 2000); 3. Jaaroverzicht; 4. Financieel jaarverslag en kascontrole; 5. Mededelingen en ingekomen stukken; 6. Te organiseren activiteiten Senioren en Junioren: 7. Bestuursverkiezing: aftredend en niet herkiesbaar is Jan Mulder; aftredend en hierkiesbaar zijn Diny Derks en Ton Clephas. Vacature penningmeester: kandidaten kunnen zich tot 27 maart kandidaat stellen bij één van de bestuursleden. Kandidaten door het bestuur voorgedragen worden op de vergadering bekend gemaakt; 8. Ontwikkeling sportpark de Spar; 9. Rondvraag; 10. Sluiting. Senioren: Uitnodiging Jaarvergadering en ledenpas 2001 De uitnodiging voor de jaarvergadering, die u heeft ontvangen, ging vergezeld met een brief van de KNLTB. In deze brief treft u ook uw nieuwe ledenpas voor het jaar 2001 aan. Kijk deze brief dus goed na! Met de nieuwe ledenpas biedt de KNLTB u nu ook de gelegen heid om deel te nemen aan hun voor deelprogramma genaamd "tenniscard". Met het invullen en terugsturen van de bijgeleverde antwoordkaart heeft u voortaan extra voordeel van uw KNLTB-lidmaatschap. Voor meer infor matie over het voordeelprogramma zie bijgeleverde brief en op internet: www.tenniscard.nl. Astrid Heitling is nieuwe tennisle- rares M.i.v. dit seizoen gaat Astrid Heitling uit Venray de tennislessen bij TVY ver zorgen. Astrid zit in het 3e jaar van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding (vroegere Sportacademie). Zij behaalt begin mei haar tennislicentie A en is lid van TC Venray. Haar speel- sterkte is B1/B2. Ter vergelijking de hoogst voorkomende speelsterkte bin nen TVY is ClAstrid gaat de tennisles sen voor zowel de senioren als junioren bij TVY verzorgen. Zij is jong en enthousiast, hetgeen iedereen kan erva ren op de jaarvergadering van vrijdag 16 maart a.s.. Daar zal zij zich nader voor stellen aan de leden van TVY. Piramidecompetitie Ook dit jaar spelen we weer een pirami decompetitie: op dezelfde wijze als afgelopen jaar spelen we in poules van 6, waarbij 2 spelers promoveren en 2 spelers degraderen. Wanneer je hieraan wilt meedoen kun je je hiervoor opge ven bij Frans van Soest (541922), Je wordt op sterkte ingedeeld, dus ook beginners kunnen hieraan meedoen. De inschrijving sluit op .25 maart. Indien je je vóór deze datum opgeeft word je naar sterkte ingedeeld: te late inschrijvingen worden onder in het schema van de betreffende sterkte inge deeld. De piramidecompetitie start begin april. Ysselsteynse Avond a.s. Zaterdag 10 maart a.s. wordt in Tennishal "Racketsport" in Deurne de Ysselsteynse Avond gespeeld. Voor dit gezelligheidstoernooi bestaat een enor me belangstelling, wal blijkt uit het grote aantal aanmeldingen, ruim 60 Er wordt gespeeld in dubbels. De wed strijden beginnen om 19.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt @frits:10,=. Alle deelnemers veel plezier. Openings Toernooi Op zondag I april wordt in tennishal "Racketsport" in Deurne alweer hel ope- ningstoernooi voor het seizoen 2001 gespeeld. De wedstrijden worden 's mid dags gespeeld vanaf 13.00 uur. Hel inschrijfgeld bedraagt f 12,50 per per soon. De wedstrijden worden gespeeld als dubbels in poules, die op sterkte zijn ingedeeld. Dit betekent, dat iedereen kan spelen op zijn eigen niveau. Dus ook beginners. Voor elke poule is een leuke prijs beschikbaar. U kunt zich hiervoor telefonisch opgeven bij Theo Jenneskens (541330) of d.m.v. een briefje of tijdens de jaarvergadering van vrijdag, 16 maart. De inschrijving sluit op zondag 18 maart. Op dinsdag 13 maart om 19.30 uur zal in zaal In den Engel aan de Poststraat in Venray de jaarvergadering gehouden worden. In deze vergadering brengen secretaris en penningmeester verslag uit over hel afgelopen jaar. Verder staat o.a. de bestuursverkiezing op de agenda. Aftredend en herkiesbaar zijn: A. Claessens, E. Messemaeckers, J. Peters- Thomassen en L. Pouwels. Na de pauze, vanaf 20.15 uur verzorgt dhr. Jaap Goumans een lezing houden over het oude en verouderd kerkelijk gebeuren in Venray. Zoals gebruikelijk is bij Veldeke Venray is iedereen van harte welkom. In Venlo is er elke week een inloop spreekuur van het Arbeidsongeschikten Platform Limburg. U kunt daar terecht met vragen en problemen op het gebied van ziek zijn, arbeidsongeschiktheid en allerlei problemen op het gebied met de sociale wetgeving. Het spreekuur wordt elke maandag van 14.00-16.00 uur gehouden in het gebouw van de volks universiteit, Leutherweg 8 in Venlo, tel. 077-3515281 tijdens het spreekuur. Tevens vind er maandelijks in de regio door het APL een algemene voor lichting plaats, deze maand op donder dag 15 mrt. van 13.30-16.00 uur in Venlo, voor de eerste maal dit jaar een informatiemiddag over ziekte en arbeidsongeschiktheid. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die ziek thuis zijn. De ervaring leert ons dat er in het begin van de ziekteperiode al problemen kunnen ontstaan ten aanzien van terug keer naar de werkplek. Advies van ons kan al zinvol zijn om bij drie maanden ziek zijn u te laten informeren. Voor inl.: coördinator tel. 077-4653141 De Aostrumse Zangkompeneej repeteert elke dinsdagavond met veel plezier in 't Allemanscafe te Oostrum. Heeft u ook belangstelling of wilt u eens een repeti tie meemaken? U bent van harte wel kom. Informatie nodig? Neem de tele foon en bel 0478-511251. Programma: Zaterdag 31 maart a.s.: Lenteconcert te Oostrum in samenwerking met o.a. De Walsbergse Zangvereniging Deurne; Rooverheidezangers Reuver en het Gemengd Koor uit Kronenberg. Zaterdag 10 maart en Zondag 11 maart: Opname cd Zondag 18 maart: Gezinsmis om 11 uur Grote Kerk Zondag 8 april: 20-jarig jubileum Kinderkoor "de Bandelieren"is een kin derkoor voor kinderen vanaf 7 jaar die graag willen zingen met ande re kinderen. Wij zingen elke maand in de grote Kerk tijdens de Gezinsmissen maar zingen ook bij aktiviteiten in Venray en omgeving. Wil jij ook meezingen? Contactpersoon is Joke Halmans, tel: 583806 Zondag 11 maart: cd opname Zondag 8 april: jubileum de Bandelieren 20 jaar Jeugdkoor "Tomorrow People"is een koor voor jongelui vanaf groep 8 tot ongeveer 25 jaar Wij zingen bij de viering voor jongeren in de Grote Kerk, maar zingen ook bij andere aktiviteiten in de regio. Zing je graag met leeftijdsgenoten infor meer dan bij: Jose Kusters, tel: 511707 Woensdag 14/21 maart: repetitie 20.15 uur Woensdag 11 april: optreden Beukenrode 19.00 uur Voor afmelding, Gerti tel: 631306 Voor informatie: Henk Mijnster, tel: 512082. Maandag 12 feb.: 10.00 Nederlandse les; 10.30 uur Volksdansen. 19.00 uur Biljartclub Op 't Nipperke. Dinsdag 13 feb.: Van 14.00 tot 17.00 uur Vereniging voor Ouderen Ons Genoegen, kaarten en biljarten. 20.00 uur Country- en dansgroep Green River met Country dansles. Woensdag 14 feb.: 09.00 uur Beter bewegen, koersbal. 10,00 Nederlandse les; 20.00 uur Country- en dansgroep Green River met Country dansles. Donderdag 15 feb.: Van 19.00-23.00 uur kaarten en biljarten. Tamboerkorps: Repetitie op woensdag van 19.30 uur tot 21.30 uur en op zondags samen met het muziekkorps. Opleidingsorkest: Repetitietijden op woensdag van 18.45 uur tot 19.30 uur. Verdere ondersteu- ningslessen op zondag bij Sandra en Henk volgens rooster. Muziekkorps: Repetities op woensdag van 19.30 uur tot 21.30 uur, zondags van 10.30 uur tot 12.00 uur. Komende aktiviteiten: Helpen met kie nen: De wekelijkse kienavonden in zaal de Engel worden mede verzorgd door onze leden, hiervoor is een rooster opge steld. Leden krijgen hiervan persoonlijk bericht. Afmeldingen: Bij verhindering dienen alle leden van het jeugd- en muziek korps zich af te melden bij de korpslei ding. bij voorkeur mondeling tel. 580418, of uiterlijk tot een half uur voor aanvang van de repetitie in de Opmaat, tel. 513593. Aanmeldingen nieuwe leden: Hebt u interesse, neem contact op met tel. 580993 of 580418 of kom tijdens de repetities in ons clubgebouw "de Opmaat", Oostsingel 37 te Venray. Wij zijn een groep vrouwen die van een minimuminkomen moeten leven en daardoor te maken krijgen met verschil lende problemen. Het is de bedoeling om ervaringen uit te wisselen, elkaar te informeren, ondersteunen en helpen. Er zijn verschillende manieren waarop wij dit kunnen doen. We kunnen bijvoor beeld themabijeenkomsten en andere activiteiten organiseren. Deze activitei ten kunnen wij als groep zelf invullen, hiervoor hebben wij jullie echter hard nodig. Laat jullie mening horen! Jullie worden uitgenodigd op donderdag 8 maart van 13.30-15.15 in het gebouw van de Clockert, ingang Merseloseweg 108. Op deze bijeenkomst gaat mw. Damen vertellen over Zelfvertrouwen. Heirna is er de mogelijkheid om samen te brainstormen over eventuele andere activiteiten. Voor meer informatie kun je bellen naar Ria, tel. 589349 of Iveta, tel. 587831. Laatje mening horen en kom ook! Werkgroep Vrouwen en bijstand. Zondag 11 maart 2001 organiseren De Natuurvrienden uit Merselo de derde winterwandeling van dit seizoen. Afstanden en starttijden: 5-10 kilometer tussen 8.00 en 14.00 uur, 20 kilometer tussen 08.00 en 12.00 uur en 30 kilome ter tussen 8.00 en 10.00 uur. Speciaal voor gezinnen met kinderen is er 's mid dags een puzzeltocht van 5 kilometer lengte uitgezet. De starttijd van deze tocht is tussen 13.00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zijn er weer enkele leuke prijzen te winnen. Na afloop van de tocht ontvangt iedere deelnemer die dat wenst, tegen een geringe vergoeding, een medaille of cijfertje. Het startbureau is gevestigd in café Den Tommes, Grootdorp 40 (tel: 546236). Op de rust plaats van de 10 en 20 kilometer is (tegen een redelijke prijs) koffie, choco mel, etc. te koop. Het inschrijfgeld voor deze tocht bedraagt 4 gulden met medaille of cijfertje; 2,50 gulden zonder herinnering. Het inschrijfbureau sluit om 17.00 uur. Inlichtingen: 0478- 546496. Dinsdag 13 maart a.s.: repetitie van 20.00 uur tot 22.30 uur in "De Opmaat", Oostsingel 37 te Venray. Agenda: 8 april: Passieconcert. 17 april: Jaarvergadering, 20.00 uur. Afmelden: Marjo Kuypers, tel.: 0478- 513191 (bij voorkeur tussen 17.00 uur en 18.30 uur). De oudpapiercontainer staat op het par keerterrein van het Vincent van Gogh Instituut, locatie Noordsingel, (Noordsingel 39) te Venray. U kunt uw oudpapier brengen op werkdagen tussen 09.30 uur en 18.00 uur, op zaterdag tus sen 09.30 uur en 16.00 uur. Zou u ook wel eens willen zingen in een koor? Wij kunnen in alle partijen ver sterking gebruiken. U bent van harte welkom om een keer mee te komen zin gen, de sfeer te proeven en kennis te maken met onze manier van werken. Informatie over het koor geeft u graag Marjo Kuypers, tel.: 0478-513191. of kijkt u eens op onze website: www.ars- musica.nl Maandag 9 mrt.: opluistering Vastenactie Paterskerk. Maandag 12 mrt.: 19.30 repetitie in de Grote Kerk. Zaterdag 17 mrt.: 19.00 Mis Grote Kerk. Zaterdag 31 mrt.: 19.15 Mis Vredeskerk, deze viering zullen we ter ere van de allerlaatste dienst in de Vredeskerk samen met het Herenkoor. Zaterdag 28 april: 18.00 Mis Paterskerk. Zaterdag 2 juni: Mis Paterskerk. Zaterdag 23 juni: Mis Grote Kerk. Zaterdag 30 juni: Mis Paterskerk. Gelieve een kwartier voor aanvang van de uitvoering aanwezig te zijn. Bij even tuele verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Ons koor Chrisko bestaat uit een kleine enthousiaste groep jonge dames, we kunenn nog steeds versterking gebrui ken. Kom eens luisteren bij één van de uitvoeringen of bezoek een repetitie. Deze is wekelijks op maandagavond van 19.30-21.00 uur in het zaaltje aan de Whistlerstraat la in Venray. Voor meer informatie kun je terecht bij Marly Driessen tel:Ö478-588176 of Norma Ansingertel: 0478-585234. Harmonieorkest 8 maart 20.00 uur repetitie 15 maart 20.00 uur repetitie afmelden H. van der Steeg tel 582539 Agenda: 30 april aubade 10.45 uur Upke 17 mei ALV Perdstal 21.30 uur 13 en 20 mei eerste communie 10 juni AVD 16.45 uur Kennedyplein 17 juni Schutterij 22 juni Venray Muzikaal Totaal 24 juni Peeltoemooi 22 september serenade Jeugdorkest 8 maart 18.45 uur repetitie 15 maart 18.45 uur repetitie Agenda: 30 april concert 17 mei ALV perdstal 21.30 uur (senior leden) Afmelden: P.Noten tel 587858 Drumband: Dinsdag 13 maart 20.30 uur repetitie Dinsdag 20 maart 20.30 uur repetitie Afmelden: Rob Derkx tel.514415 Agenda: 30 april aubade 10.45 uur Upke 17 mei ALV Perdstal 21.30 uur 13 en 20 mei eerste communie 10 juni AVD 16.45 uur Kennedyplein 17 juni Schutterij 22 juni Venray Muzikaal totaal 24 juni Peeltoemooi 22 september serenade Bestuur: 15 maart 20.00 uur Proms evaluatie; 2 april AB 20.00 uur Perdstal; 17 mei ALV 21.30 uur Perdstal; 18 juni AB 20.00 uur Perdstal

Peel en Maas | 2001 | | pagina 17