En fris weer op.... r Leunseweg moet verkeersveiliger worden Financieel debacle dreigt na bouwstop li Alle cafés in Venray veilig a WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING landoetere GRANDIOZE SHOW SPECIALE AANBIEDINGEN Asteria /Hsoi DE HYPOTHEEK SHOP '"Raat 76 Racistische leuzen iNDERDAG 1 MAART 2001 Nr. 9 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS lOtestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 nail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 36,50 Abonnementsprijs buiten de regio 55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) berden CD Grotestraat 23 5801 BE Venray Q Tel. 0478-581526 Auw... pien ien de kopeven diep zuchten en liters water drinken. Na vijf dagen hossen, dansen, zin gen en veel eten en drinken leken de spieren in de benen en armen woensdagmorgen bij menig carna valsvierder ietwat strammer, het hoofd enkele kilo's zwaarder en de tong iets droger dan op een 'norma le' werkdag. De ingecalculeerde naweeën van een prachtig carnaval.... met veel fraaie optochten, tjokvolle cafés en vooralideaal carnavals weer! In deze Peel en Maas een uitge breide terugblik, met vele kleurige plaatjes Op naar carnaval 2002 f Snelheidscontrole^ Bij een radarsnelheidscontrole op de Stationsweg zijn woensdag middag 4 automobilisten bekeurd die harder reden dan de toegesta ne 50 km/u. Van de 75 gecontro leerde voertuigen was de hoogste I snelheid 64 km/u. Nut zit het gemeentebestuur de tijd absoluut niet mee. :r nog, burgemeester en wet- rs hebben de wind flink Met name de bouwperike- en de stankcirkels bezorgen lurders, maar ook burgers, de _>e kopzorgen. Hoe de schade uitvallen, blijft nog ongewis, ay is daarbij volledig afhan- k van bovenaf. irige week deed de Raad van daar nog een schepje boven- et betrekking tot het bestem- jsplan Jerusalem. Omdat er :ntien parkeerplaatsen te wei- worden gerealiseerd in het i, heeft de Raad van State de weenie op formele gronden 'ijl die negentien plaatsen rand van het plangebied'zijn fealiseerd. om de verkeerspro- émen in de Heuvelstraat bij het grstencentrum op te lossen, oor die plaatsen daar te realise en, heeft de gemeente de buurt van een hoop overlast verlost, lovendien liggen deze parkeer- laatsen dicht bij het centrum, ien besluit van de gemeente waar ingelijk niets op aan te merken alt. Ik begrijp daarom het bezwaar van de Lozo niet zo goed. De Wdernemersorganisatie valt zich een bult over negentien parkeer- ilaatsen die omwille van de over- ast net buiten het plangebied zijn jerealiseerd, en in meters geteld, zelfs nog dichter bij het winkel centrum liggen. De vraag is of met dit bezwaar iet belang van haar leden is gediend? Ik betwijfel het. Sterker nog, het bezwaar en de strikt for- nete houding van de Raad van itate doen Venray, en dus ook ïaar ondernemers geen goed. En dat is jammer want het plan wat daar gerealiseerd wordt, draagt zeer zeker bij aan de opwaarde ring van het centrum. I Christ Zondag 4 maart van 11.00 tot 17.00 uur 'aak nu kennis met onze extra aantrek kelijk geprijsde, ''gebreide collectie nationale- en inter nationale topmerken voor zowel de particuliere als zakelijke markt kamerbreed tapijt, karpetten, Upijttegels, vinyl, gordijnen, vitrage en zonwering Bewoners willen meer parkeerplaatsen terug Begin mei wordt gestart met de vierde en laatste fase van de reconstructie van de Leunseweg. De werkzaamheden tussen de rotonde op de Zuidsingel en de Paterskerk duren tot half juli. De buurtbewoners toonden zich vori ge week woensdag tijdens een informatieavond ongerust over het verdwijnen van veel parkeer plaatsen. Ook de bedrijven Tuin winkel Hermans, café/cafetaria Old Dutch en De Keukenkenners zien de plan nen voor de Leunseweg niet zo zit ten. Tussen de horecazaak van Henk Swaghoven en het keukenbedrijf van Stappers is straks geen parkeer gelegenheid meer omdat hier een bezoekersingang komt van het Raayland College. Tegenover het politiebureau blijven nog slechts zeven parkeervakken over. Een bus halte van vijftien meter lengte en een groenvoorziening vullen de res terende ruimte daar op. Het parke ren langs de Paterskerk wordt even eens drastisch beperkt. Er komen nog slechts 14 of 15 parkeerplaat sen. Tussen de vakken in worden grote bomen geplant. De gemeente wil de zijgevel van de Paterskerk enigszins aan het zicht onttrekken door er een bomenrij voor te plaat sen. Dit zou beter aansluiten bij het groen in Franciscanenpark aan de overzijde van de straat. De bomen gaan ten koste van het parkeren. Omdat parkeerders langs de Paterskerk vooral lang-verblijvers blijken te zijn, vooral werknemers uit het centrum, gaat de gemeente hier eind dit jaar betaald parkeren invoeren op de werkdagen. PLATEAU Verkeerskundige Job Drenth van de gemeente Venray verklaarde dat het aantal parkeerplaatsen bewust wordt teruggebracht. Maar na de klachtenstroom beloofde hij te bezien of de parkeergelegenheid toch nog uitgebreid kan worden. Na de reconstructie wordt de rijbaan van de Leunseweg versmald tot een breedte van slechts vier meter. Aan weerszijden komen rode fietsstro ken van 1,5 meter waarop een par keer- en stopverbod geldt. Door de wegversmalling komt er ruimte voor een brede berm en een voetgangers pad van grindtegels van 1,25 meter breed. De verkeersdeskundigen hopen daardoor de Leunseweg veili ger te maken. Want in de periode 1992-1999 deden er zich 71 ver keersongevallen voor waarvan acht tien met letsel. "Gemiddeld tien per jaar is een hoog aantal. Dagelijks maken 1000 fietsers gebruik van de weg. Daarom komt er tussen de rotonde op de Zuidsingel en de Paterskerk ook een snelheidsrem mer ten hoogte van de Beukenlaan. Daar wordt een verkeersplateau aan gelegd", vertelde Drenth. De Beukenlaan en St. Franciscusstraat moeten zodanig aangepast worden dat ze precies tegenover elkaar aansluiten op het College negeerde bewust cumulatie van stankcirkels De aankondiging van burge meester Waals om een onmidde- lijke bouwstop in te stellen in Merselo, Castenray, Heide, Ysselsteyn en Oirlo kwam vorige week als een donderslag bij helde re hemel. Door een optelsom (cumulatie) van stankcirkels is bouwen in deze vijf kerkdorpen geheel onmogelijk geworden. Ambtenaren en het college van B en W blijken echter al bijna twee jaar op de hoogte te zijn van de cumulatieregeling. Maar ze heb ben dit bewust genegeerd met alle desastreuze gevolgen van dien. De financiële consequenties voor de bouwers, woningstichting en de gemeente dreigen tot enorme hoogten op te lopen. Voor de raadsvergadering van 27 maart wil het college van B en W, dat fikse schadeclaims vreest, de exacte omvang (zowel juridisch als financieel) in beeld brengen. Tevens stelt het college de politieke verantwoordelijkheid in een aparte nota aan de orde. Want duidelijk is inmiddels wel dal er heel veel is misgegaan rond bouwvergunningen. Eerste verantwoordelijke is wethou der Bert Kersten (PvdA) van ruimte lijke ordening. Hij is sinds begin februari met ziekteverlof. Bovendien is het voltallige college verantwoordelijk voor de misstan den die de gemeente in een financië le afgrond kan duwen. Burgemeester Waals verklaarde vorige week dinsdag tijdens de pers conferentie dat eerst de dubieuze bouwvergunningen in Merselo en Castenray veilig gesteld waren. Voordat het college met het slechte nieuws naar buiten wilde komen. Want de bewuste vergunningen in beide dorpen moesten eerst onher roepelijk zijn. Nü achteraf blijkt dat de gemeente drommels goed wist dat op de bewuste uitbreidingsloca ties in Merselo en Castenray, door de cumulatie van stankcirkels, geen enkele bouwvergunning had mogen worden afgegeven. De gesprekken met veehouder Van Dijck, die bezwaar had gemaakt tegen de afgifte van elf vergunningen binnen zijn stankcirkel, hadden niet eens gevoerd hoeven worden. Want het gehele uitbreidingsplan in Merselo blijkt bedolven te liggen onder stankcirkels van liefst 17 bedrijven waardoor woningbouw er totaal onmogelijk is. Dit werpt wel een heel ander licht op de schadevergoe ding van 1,7 miljoen gulden die de gemeente met Van Dijck is overeen gekomen. SECOND OPINION De gemeente hoopt nu maar dat de provincie en de Inspectie van de Ruimtelijke Ordening (IRO) de 22 verleende vergunningen in Merselo en Castenray door de vingers willen zien. Want anders zijn de problemen voor Venray helemaal niet meer te overzien. Naar nu blijkt was de gemeente al bijna twee jaar op de hoogte van het bestaan van de cumulatieve werking van stankcir kels. In de zomer van 1999 beriep de maatschap Verheijen zich hierop in haar bezwaar tegen de uitbrei dingslocatie in Oostrum. "Naar aan leiding van dit geval werd besloten om de nieuwe in ontwikkeling zijn de plannen te controleren op het aspect cumulatie, om eventuele toe komstige risico's bij deze plannen te voorkomen", vermeldt de rapporta ge die op 19 februari 2001 door de afdeling bouwen en milieu is opge steld. Maar daarna ging het toch mis. Door onduidelijkheid over de regel geving en misverstanden tussen afdelingen werd pas na het bezwaar van maatschap Van Dijck in oktober vorig jaar duidelijk dat de gehele uitbreidingslocatie in Merselo onge schikt was voor woningbouw. Er werd een 'second opinion' gevraagd bij DHV Milieu en Infrastructuur. Het Maastichtste bureau bevestigde de bange vermoedens van de gemeenteambtenaren. Lees verder op pag. 5 aan te leggen plateau op de Leunseweg. De Beukenlaan wordt een belangrijke route in het fietspa denplan. Na de opening van de uni- locatie van het Raayland College, in augustus 2001, zullen hier dagelijks veel fietsende scholieren de Leunseweg oversteken om via de St. Franciscusstraat en de St. Antoniusstraat de hoofdingang van het Raayland College te bereiken. Ondanks de te verwachten grote fietsersstroom vanuit de Beukenlaan behoudt het verkeer op de Leunseweg hier voorrang. De toch al smalle Beukenlaan zal niet ver breed worden. De gemeente denkt er wel aan om er een éénrichtings- straat van te maken. Mevrouw Thijssen, bewoonster van Zuiderpoort, vroeg bijzondere aan dacht voor de vele rolstoelgebrui kers en gehandicapten die van het trottoir langs de Leunseweg gebruik maken om naar het centrum te gaan. BERGINGSRIOOL Op het kruispunt met de Paterslaan-Oude Oostrumseweg wordt eveneens een verkeersplateau aangelegd. In tegenstelling tot het plateau bij de Beukenlaan komen hier wel VOP's (voetgangers over steekplaatsen). De hoofdstroom van het verkeer zal rechtsafgaan richting de Julianasingel. In de Patersstraat blijft eenrichtingsverkeer gelden. "We overwegen om bij de Paterskerk een verbod voor links afslaan in te stellen", meldde Drenth. De werkzaamheden aan de Leunseweg zijn ingrijpend en zullen tweeënhalve maand duren. Voor de bouwvakvakantie moet de weg weer open zijn voor het verkeer. Niet alleen het asfalt, trottoir en verlich ting worden compleet vernieuwd. Tevens wordt het oude riool, dat aan weerszijden van de straat ligt, ver vangen. Middenin de Leunseweg wordt een nieuw groot bergingsriool aangelegd. Dit komt zo diep te lig gen dat wellicht bronbemaling moet worden toegepast omdat er beneden het grondwaterpeil gewerkt gaat worden. De bewoners, waarvan de huizen heel dicht tegen de straatkant liggen, vrezen voor schade (scheu ren) aan hun woning. "Bij de laatste werkzaamheden aan de Leunseweg stonden bij mij thuis de kopjes ook al te rinkelen in de kast", zei Hermans. Projectleider John Beeren beloofde dat er bij deze huizen vooropnames gemaakt worden. De laatste fase van de reconstruc tie van de Leunseweg zal pas kun nen beginnen als de werkzaamhe den aan de Paterslaan, Oude Oostrumseweg en de bocht bij de Julianasingel helemaal zijn afge rond. Naar verwachting is dit eind april. Tegen die tijd wordt er een nieuwe informatieavond gehouden waarin ook de omleidingsroutes bekend gemaakt worden. hotel Restaurant nodigt u uit voor... >*<traf f Uü t~n «ft,J J HOTEL ASTERIA VENRAY MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Alle cafés en feestzalen in de gemeente Venray zijn tijdens het carnaval voor honderd procent brandveilig geweest. De horecage legenheden die een paar weken geleden nog niet aan alle eisen ble ken te voldoen, hebben hun zaak op tijd brandveilig gemaakt. Dat zegt mevrouw Starmans van de gemeente Venray. Tijdens de car navalsdagen zijn tientallen horeca gelegenheden in de gemeente Venray minimaal één keer gecontro leerd "door een team, bestaande uit een ambtenaar van de gemeente Venray en een brandweerman. Enkele cafés en feestzalen bleken bij een eerste bezoek niet geheel brandveilig te zijn. In sommige cafés waren onvoldoende vluchtmo- gelijkheden, andere kroegen hadden Fe weinig brandblussers. Ook werd aan enkele café-eigenaren gevraagd om nooduitgangen vrij te houden of deuren te verwijderen. De kroegba zen hebben allen gehoor gegeven Patersstraat 3 3801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 51 37 55 original jeans aan de oproep van de Venrayse brandweer, zo bleek uit de contro les. "De brandveiligheidsactie is goed verlopen", meent Starmans, "soms waren er wat te veel mensen binnen of was een nooduitgang niet goed toegankelijk. Maar de mede werking van de ondernemers is prima geweest. Die kleine dingetjes waren in een mum van tijd goed geregeld. Gelukkig beseft iedereen hoe belangrijk de veiligheid van de bezoeker is. Zeker met carnaval als de kroegen bomvol zijn, is het belangrijk dat alles in orde is." Ook de graffitimuur aan de Heuvelstraat (tegenover het Kunstencentrum Jerusalem) en de wanden van De Laterije in Venray zijn met vele onsmakelijke leuzen tegen buitenlanders en hakenkruizen besmeurd. Vorig weekend werd het schoolgebouw en de nabije omge ving van de voormalige basischool De Kemp aan de Kruitweg al door onbekenden met leuzen en haken kruizen ondergekalkt. De politie is nog bezig met het onderzoek. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard SSANG YONG 4WD personen- en bedrijfsauto -VERKOOP NIEUWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE Officieel Servicedealer GEZELLENBAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-mall: VAKGARAG&2GOMMANSENDEWIT.NL Internetsite: WWW.COMMANSEN DEWIT.N L 1 V&tfyóigartin YWroyengo «meer RühlHaegens van Aar belastingadviseurs Voorkomen dat u belasting betaalt! v: Noorderhof 8. Postbus 68.5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33. fax (0478).58 46 24 e-mail: info@rha.nl internet: www.rha.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1