Merselo kan eindelijk weer eens juichen Sfiont Ca t/ematy Kostbaar puntverlies Castenray Ysselsteyn verliest tan koploper SVEB Holthees wint van Kronenberg SV Venray verliest in Helden Leunen hard onderuit: 0-7 SSS'18 te sterk voor Wanssum af Avanti- Peelkorf: 5-7 SVV veteranen SVV Jeugd Dames winnen DIS Oirlo SV Merselo SV Ysselsteyn SV Leunen VV Oostrum Korfbal Oostrum pEEL EN MAAS donderdag 22 februari 2001 - Pagina 9 Serie nederlagen afgebroken door 2-0 zege op RKBVC Merselo-RKBVC 2-0 (1-0) Doelpunten: 21. Robert van icmpen 1-0; 83. Mathieu Derks 2-0. r, ■Scheidsrechter: Mormels (Horst). 1 Toeschouwers: 40. Gele kaart: Robert van Kempen (Merselo), Lucas van Geffen en Erik Joosten (RKBVC). Merselo: Stefan Wilms; Baten, ef Arts, Pubben en Gellings; Rieter (65. et Derks), Van Kempen, Litjens en lew Martijn Wilms (83. Broeren); lien Egelmeers en Denissen. vier maanden behaalde Merselo 01( eindelijk weer eens een overwinning, üc ploeg van trainer Leo Backus ver- iloeg in het kelderduel in de zesde 'IMjklasse D RKBVC met 2-0. Voorzitter Theo Zegers liet na afloop een blad oj bier bezorgen in het kleedlokaal waar ben uitgelaten stemming heerste. Robert van Kempen, maker van de belangrijke eerste treffer, stond met een 1 las bier in de deuropening. "Hé «cheids". riep hij naar arbiter Norbert e™ lormels. "Wil je een pilsje hebben. §ro! )an strepen we mijn gele kaart daarvoor ihei Keg"( lachte Van Kempen. Maar de st I lorster leidsman liet zich niet 'omko- ewi en'. Mormels was ter elfder ure opge lat nmmeld omdat de aangewezen arbiter jide brsluis uit Geleen niet kwam opdagen, n hf Toen de scheidsrechter er om kwart D ter twee nog niet was heb ik hem thuis )0g| ïbeld. Hij vertelde mij dat hij zich had wal fgemeld bij de KNVB", zei wedstrijds- ;rrej cretaris Harrie van Hoof die direct con- va act opnam met de voetbalbond. "De Vi 1NVB wist hier niets van maar er is nu vo( en vervanger onderweg. Ik denk dat we l net een half uur vertraging kunnen eginnen", hoopte Van Hoof. Tegen drie mr verscheen Mormels op sportpark De Vloet. De spelers hervatten ondertussen bun warming-up en in de kantine dronk le Raad van Ellef van de Zagewetters log maar een pilsje. Om kwart over drie kon prins Jo II (Willems), normaal de (Door Henk Willemssen) vaste grensrechter van Merselo 1, einde lijk de aftrap verrichten. Merselo had ruim tweelnhalve maand geen competi tieduel meer gespeeld. De laatste wed strijd, op 3 december uit tegen Kronenberg, waren de geel-zwarten nog niet vergeten. Want toen leed de ploeg een ontluisterende 10-0 nederlaag. En de vier duels daarvoor gingen ook al verloren. Voor aanvang van de ontmoe ting met RKBVC was trainer Leo Backus er niet gerust op. Zijn toch al smalle selectie was door de schorsingen van Marc van Dijck en Frank Keijsers verder uitgedund terwijl Eric Baten van wege een knieblessure niet inzetbaar was. Bovendien stapte afgelopen wéék elftalleider Harrie Litjens op. "Hij heeft wat problemen met het bestuur. Maar ik denk dat het wel weer goed komt", ver klaarde Leo Backus. Harrie Litjens wilde niets over de kwestie kwijt. "Het is een interne zaak en dat wil ik ook zo houden", zei hij. Maar duidelijk is dat het momenteel niet helemaal lekker zit bij de zesdeklasser. Alhoewel er ook goed nieuws te melden was. Zo werd DIS-trainer Geert Koenen gestrikt als opvolger voor de vertrekkende Leo Backus. Eerder had Merselo een gesprek met Noud Janssen maar de Venraynaar gaf de voorkeur aan vierde klasser Leunen. Merselo en RKBVC, beide ploegen deelden de voorlaatste plaats, troffen elkaar dit seizoen al voor de derde keer. Omdat 6D slechts acht clubs lelt wordt anderhalve competitie afgewerkt. Merselo had nog niet van RKBVC kunnen winnen. Thuis werd het 2-2 en in Boekend werd met 3-0 ver loren. BEVRIJDENDE TREFFER Zondagmiddag maakte Jeroen Denissen weer zijn rentree. De aanvaller was vanaf half oktober uitgeschakeld toen hij met een kuitbeenblessure uitviel in het duel tegen BW. In de 21e minuut brak Merselo de score open. Aanvoerder Martin Arts nam snel een vrije trap waarop Robert van Kempen, de andere routinier, alert reageerde. Van Kempen speelde zijn man uit en plaatste de bal onder de Boekendse keeper in het doel: 1-0. Een mooie opsteker voor de thuis club die eindelijk eens het geluk aan haar zijde had. Want tien minuten voor rust raakte RKBVC-spits Lucas van Geffen in vrije positie de lat. De kopbal uit de rebound werd een prooi voor de sterk keepende Stefan Wilms. Vlak na rust kwam de lat Merselo opnieuw te hulp. Ditmaal op een schot van de Boekendse aanvoerder Peter Titulaer. Vlak daarna voorkwam doelman Stefan Wilms met een flitsende reactie de 1-1 gelijkmaker die in de lucht hing. "Na de 1-0 voorsprong speelden we veel te ang stig. De spelers waren bang om fouten te maken. Dat was nog een gevolg van die vijf nederlagen", meende trainer Backus. Met het nodige geluk hield Merselo zijn krappe voorsprong vast. In de loop van de tweede helft namen de krachten bij RKBVC af. Leo Backus bracht met Mathieu Derks en jeugdspe ler Roy Broeren twee verse krachten in terwijl de tegenstander al voor rust haar beide wissels had gebruikt. De geel zwarten onttrokken zich steeds meer aan de druk en braken enkele keren gevaar lijk uit. Zeven minuten voor tijd viel ein delijk de tweede en bevrijdende treffer. Jeroen Denissen trok vanaf de linkerf lank de bal voor naar de vrijstaande invaller Mathieu Derks die doeltreffend uithaalde: 2-0. "Een gouden wissel", glunderde Leo Backus die opgelucht was. "Deze overwinning hadden we hard nodig. Het was een verdiende zege alhoewel we toch een paar moeilijke fases gehad hebben." Stand zesde klasse A: BW 13-31 Swolg.Boys 15-29 Holthees 14-24 Kronenberg 14-20 America 13-15 Merselo 13-14 RKBVC 13-11 TOP 13-9 In de vijfde klasse D heeft Castenray Jp eigen veld een kostbare nederlaag in 1 geleden tegen Hegelsom: 1-3. In de eerste helft deden beide ploegen lijk nauwelijks voor elkaar onder. Hegelsom 'nra peelde iets verzorgder voetbal, Castenray compenseerde dit met een n c grote portie strijdlust. De gasten kwa- et men in de 25e minuut toch op voor- r prong. Een voorzet van rechts leverde wal Ien minimaal kansje op voor Marc van Ier Sterren. De kwaliteit van een goede ^pitsis dat die zo'n buitenkansjes niet inbenut laat. Van der Sterren deed dit •ok niet en liet met een simpele voetbe- IINI weging Castenray-doelman Roel ;]j, loeymakers kansloos. Tot aan de rust wam er geen verandering in die 0-1 Stand. Na de pauze trok Castenray het initiatief naar zich toe. Met drie spitsen 2fbt slei werd Hegelsom meer en meer in de defensie gedrukt. De verdiende gelijk maker bleef dan ook niet uit. Leon Strijbos leverde in de 56e minuut vanaf rechts uit een vrije trap een perfecte voorzet af. Middenvelder Tom Strijbos torende boven de Hegelsom-verdedigers uit en knikte de 1-1 binnen. Hegelsom wankelde even, maar wist daarna onder de druk van de thuisploeg uit te komen. De betere conditie van de hooggeklas- seerde gasten kwam uiteindelijk ook in de score tot uitdrukking. In de 67e minuut rondde rechtsachter John Kleuskens een van zijn rushes langs de lijn fraai af en Ralf Wijnands velde in de slotminuut met zijn eerste en Hegelsom's derde treffer. In de laatste zeven duels zal Castenray nog de nodige puntjes bij elkaar moeten sprokkkelen om aan degradatie te ontsnappen. Ysselsteyn heeft tegen koploper ijvê YEB uit Broekhuizenvorst een ver- ,"n d kende nederlaag geleden: 2-0. Bijna de s) ehele wedstrijd kwam Ysselsteyn oos r«en hel goed, maar zeker niet super pelende SVEB tekort en het enige waar [et bij de thuisclub aan ontbeerde was jl( fe afwerking en dit was ook een ver- lienste van de goed keepende [sselsteyndoelman John Lemmens. 'a^ iVEB begon zeer fel maar tot echte ?,iTnsen wist men de eerste 20 min. niet 5 komen en na deze beginfase zakte de uit Broekhuizenvorst iets terug en ij VAKANTIE SPANJE TE HUUR APPARTEMENTEN Rosas i Costa Brava Tel. 06-53317369 Tel. 06-51367458 www.casas.nl/huur ba ti. in deze middenfase van de eerste helft kreeg Ysselsteyn enkele kleine kansjes de score te openen, maar daar bleef het bij en de slotfase van de eerste helft was weer geheel voor SVEB en het kreeg drie goede kansen de score te openen, maar de ruststand bleef 0-0. Na de thee kwam Ysselsteyn slecht uit de startblokken en het Ysselsteynse middenveld werd compleet weggespeeld door SVEB en een doelpunt hing lange tijd in de lucht en in de 65e minuut kreeg SVEB loon naar werken en wist de score te openen: 1-0. Hierna kwam de sterkste fase voor Ysselsteyn maar Broekhuizenvorst bleef de meest gevaarlijke ploeg maar met de 1-0 bleef de gelijkmaker in de lucht hangen en enkele kleine kansjes waren daarvoor zeker aanwezig. Toen SVEB 10 min. voor tijd 2-0 liet aantekenen was de wedstrijd gelopen en ondanks dat Ysselsteyn nog eens slotoffensief pro beerde op te zetten werd er niet meer gescoord en zo won koploper SVEB verdiend de wedstrijd en deed dat met vlagen zeer goed voetbal en is zonder meer een van de beste tegenstanders die Ysselsteyn deze competitie heeft gehad. De Peelkorf had afgelopen zondag de moeilijke opgave om naaste concurrent Avanti uit Schijndel te verslaan. Met twee punten minder en 1 wedstrijd min der gespeeld was Avanti tot op het bot gemotiveerd om de wedstrijd te winnen. Beide ploegen waren in de beginfase van de wedstrijd erg aan elkaar gewaagd. Verdedigend lieten beide teams geen steek vallen en dat restul- teerde in een magere score van 3-4 vlak voor rust in het voordeel van Peelkorf. Na rust werd de wedstrijd steeds fysieker en de scheidsrechter had moeite om dit in de hand te houden. Beide ploe gen vertoonden geen mooi spel maar knokte voor iedere bal. De Peelkorf kon uiteindelijk aan het langste eind trekken door het benutten van een aantal afstandsschoten. De Peelkorf maakt door deze belangrijke winst nog steeds kans op het kampioenschap. Voor de Peelkorf scoorden: Evelien Arts 4x, Christel Derkx 2x en Femke v. Rosmeulen lx. Uitslag: Stormvogels-S VV 1-6 Programma zaterdag 24 feb.: SVV-Resia a. 14.30 Alle spelers die kunnen worden ver wacht. Denk aan de jaarvergadering!!: 4 maart a. 14.00 Afmeldingen uiterlijk donder dagavond bij E. v. Mill, tel. 582346. Uitslagen: de Valk A1 -Venray A1 0-4 Wittenhorst A1 -Venray A2 4-1 Venray A3-Hegelsom Al 1-5 Venray B1 -Geldrop/VDO B1 3-2 Venray B2-EWC B1 2-4 Vitesse B2-Venray B3 1-3 Venray Cl-NAC Cl 1-3 Panningen C1 -Venray C2 3-1 Venray C3-Sparta C1 3-2 Leunen C1 -Venray C4 0-4 Heijen C1 -Venray C5 4-0 Venray C6-Leunen C2 6-2 Montagnards C2-Venray Cl 11-3 Dat de wedstrijd van Dames 1 van SV Venray tegen Achates zo gemakkelijk zou verlopen had niemand verwacht, de eindstand werd opgevoerd tot 10-0! Juist in de aanloop naar de wedstrijd kreeg de technische staf met drie bles sures en twee afzeggingen te maken. Hierdoor gebeurde het dat ze twee speelsters van de meisjesafdeling in de basis moesten zetten. Dat ze hiervoor een goede neus hebben bleek wel: de talentjes bleven onder deze spanning het beste overeind. In het begin van de wedstrijd liep het nog stroef, maar langzaam kreeg Venray meer grip op het spel zodat jeugdspeel- ster Sana Boumasmoud in de 15e minuut de 1-0 kon socren. Na een half uur spelen volgde de 2-0 door Petra Litjens en nog voor de rust wist Jessie Pelzer de 3-0 de scoren. Na de thee was het weer Jessie Pelzer die scoorde: 4-0. Vanaf dat moment was het ijs gebroken en ging het erg hard. Door één doelpunt van Diana van Benthum, twee van Petra Litjens en zelfs drie van Jessie Pelzer werd de eindstand 10-0 voor SV Venray. Door deze overwinning staan de Venrayse dames fier bovenaan en hebben ze goede uitzichten op het kampioenschap. Voetbal Uitslagen: GFCl-DISl 4-2 Venray 8- DIS 2 2-8 Resia 3- DIS 3 I-3 Wittenhorst 8-DIS 4 2-1 Veteranen Uitslag: DIS-Kronenberg 7-1 Programma zaterdag 24 feb.: SSS-DIS a. 15.30 v. 14.50 Zaalkorfbal Uitslagen: DIS A-Emos A DIS E-SVSH E 6-2 1-1 Holthees won de thuiswedstrijd tegen Kronenberg verdiend met 2-0. Holthees kende een vliegende start. Nadat Jelle van Tilburg in de tiende minuut met een halve omhaal het doel nog nipt miste, schoot Loek Zegers een minuut later de bal onhoudbaar tegen de touwen. Holthees kreeg in de aanvangsfase van het duel nog meer kansen. Zo schoot Rob Wilms in de vijftiende minuut een vrije trap net over, waarna Kronenberg pas in de 25ste minuut voor de eerste keer gevaarlijk werd. Twee minuten later blokkeerde Rob Poels op onregelmentaire wijze Roy Hermans, doelman van Kronenberg, toen deze de bal snel het veld in wilde trappen. Poels ontving voor deze actie de rode kaart en ook Hermans moest van de scheidsrech ter vertrekken omdat hij in het tumult dat volgde had geslagen. Na tien minuten pauze (wisselen van de Kronenberg-keeper) pakte Holthees de draad weer op. Maar veel fortuin in de afwerking had de ploeg niet. Zo werd in de dertigste minuut een inzet van Jelle van Tilburg door een verdediger van Kronenberg met meer geluk dan wijs heid op de doellijn gekeerd. Na de thee was het opnieuw Holthees dat een sterke start kende. In de 47ste minuut werd Ludo Gommans op de rand van de zes tien meter op onregelmentaire wijze onderuit geschoffeld. De vrije trap belandde in de muur, en de rebound van schoot Loek Zegers net naast. Nadat Holthees nog enkele fraaie kansen om zeep had geholpen, kreeg de ploeg in de 72ste minuut de beste kans op een doel punt toen Jelle van Tilburg drie man passeerde, maar vervolgens zelf wilde scoren terwijl Loek Zegers naast hem volledig vrij stond. In de laatste tien minuten van de wedstrijd zette Kronenberg nog eens flink aan en kwam Holthees twee keer goed weg, mede door uitstekend keerperswerk van Jos Pingen. In blessuretijd wist Jelle van Tilburg de bevrijdende tweede treffer voor Holthees te scoren door twee tegenstanders uit te kappen en de bal van zestien meter onhoudbaar voor de doelman in de lange hoek te schieten. 5-0 14-2 8-4 9-6 9-0 2-7 5-7 Jeugd Uitslagen: Leunen F1-Merselo F1 0-5 Leunen F2-Merselo F1 0-5 Leunen F3-Merselo F3 14-0 Senioren Uitslagen: Merselo 1-RKBVC 1 2-0 Merselo 2-Milsbeek 5 1-2 Sw. Boys 3-Merselo 3 1-1 Programma donderdag 22.feb.: St. Antonis 1-Merselo 1 a. 19.30 v. 18.30 Programma donderdag 22 feb.: DSV St. Anthonis 1-Merselo 1 19.30 Veteranen Uitslag: Merselo-Swolgen 0-0 Korfbal Uitslagen Oostrum-pup. asp.-Ajola Vonckel G.-sen. Oranje Wit-midw. MKV-pup. VIOS-asp. Sen.-Merels Programma weekend Iedereen is vrij i.v.m. carnaval. Programma woensdag 28 feb.: Peelkorf-sen.a. 19.30 v. 18.30 Sevenum Jeugd Uitslagen: Ysselsteyn B1 -TigliejaBI 1-0 Quikck B. Cl-Ysselsteyn Cl 1-0. Programma zaterdag 24 feb.: SSS D2-Ysselsteyn D2 v. 08.30 Oostrum E12-Ysselsteyn E4 v. 09.15 Ysselsteyn F1 - America F1 a. 11.00 Ysselsteyn F2-Merselo F1 a. 09.30 Ysselsteyn F3-Merselo F2 a. 09.30 Merselo F3-tss F4 v. 08.45 Zaalsport zaterdag (bij afgelasting) 09.00-10.00 F1 10.00-11.00 E4 11.00-12.00 E2 12.00-13.00 E3 13.00-14.00 F4 14.00-15.00 F2 15.00-16.00 F3 16.00-17.00 Dl 17.00-18.00 veteranen Senioren Uitslagen: SVEB-Ysselsteyn 2-0 Leunen 3-Ysselsteyn 2 0-4 Ysselsteyn 3 vrij Oostrum 4-Ysselsteyn 5 1 -2 SSS 5-Ysselsteyn 6 2-2 Programma zondag 4 mrt.: EWC 1-Ysselsteyn 1 11.30 Ysselsteyn 2-Neerkandia 2 11.30 Milsbeek 5-Ysselsteyn 5 10.00 Volharding 6-Ysselsteyn 6 10.00 SVV-Ysselsteyn Korfbal Uitslagen: Avanti-sen. 1 Castenray-sen. 2 Eendracht-midw. 2 Jun. 1-Erica De Korf-asp. 1 Oranje Wit-asp. 2 Treffers-pup. 5-7 5-13 7-3 9-1 11-2 2-2 1-3 Programma woensdag 28 feb.: Midw. 2-Merselo a. 19.30 Jeugd Start trainingen na winterstop E-jeugd woensdag 21 feb. 17.30; F- jeugd donderdag 22 feb. 17.30 Uitslagen Belfeldia A1 - Leunen Al 2-1 Leunen B1 -Montagnards BI 2-1 Leunen C1 - Venray C4 0-4 Venray C6- Leunen C2 6-2 Senioren Uitslagen: Leunen 1-Montagnards 1 0-7 IVO 2- Leunen 2 4-0 Leunen 3-Ysselsteyn 2 0-4 Leunen 4-vet. 2-1 SVEB 5-Leunen 5 8-1 Veteranen Programma zaterdag 24 feb.: Leunen-Kronenberg 15.30 Afgelastingentelefoon: Info over afge lastingen SV Leunen: 0900-9019074. SV Leunen op internet: WWW.Leunen.nl Jeugd Uitslagen: Oostrum Al-PSV Al Oostrum B1 -RKDSO B1 co BW Cl-Oostrum Cl Achates C2- Oostrum C2 1-2 9-4 5-1 4-3 Programma zaterdag 24 feb.: Vriendschappelijk: Oostrum E2-Ysselsteyn E4 10.00 Zaalvoetbal 11.00-12.00 Oostrum F1 gymzaal Oostrum 12.00-13.00 Oostrum F2 gymzaal Oostrum 13.00-14.00 Oostrum D2 gymzaal Oostrum 18.00-20.00 Oostrum F3 VvGI 18.00-20.00 Oostrum F4 VvGI 18.00-20.00 Oostrum F5 VvGI Senioren Uitslagen: chates 3- Oostrum 2 1-10 SSS 4- Oostrum 3 9-3 Oostrum 4-YsseIsteyn 5 1-2 Oostrum 5-Meerlo 3 1-2 SVEB da 1- Oostrum da 1 0-4 Veteranen Uitslag: Oostrum-EWC 2-1 Programma zaterdag 24 feb.: SVCB-Oostrum a. 16.30 v. 15.50 Uitslagen: welpen 1-welpen 2 2-0 Welpen 2-Peelkorf 4 0-2 Pup.-Oranje Wit 0-3 Asp.-Wilma's 5-3 Odos-sen. 2 13-2 DOT-sen. 1 10-3 Programma 3/4 mrt.: MKV-Pup. a. 10.00 Vonckel G. -asp. a. 12.00 Sen. 1-Erica a. 10.00 Venray heeft afgelopen zondag een verdiende nederlaag geleden in Helden: 4-0. Zowel op inzet als agressiviteit was Helden Venray de baas maar ook de geëtaleerde voetbalkwaliteiten van de mannen uit Helden leken deze zondag middag beter dan die van Venray. Wie voor de wedstrijd nog had gedacht aan een goed resultaat voor de Venrayse ploeg wist na 12 min. al dat dit wel een bijzonder zware opgave zou worden. Helden had nl. in die tijd al twee maal het Venrayse net gevonden. Mark Korsten, de onberispelijk spelende Helden-aanvoerder, scoorde uit een vrije trap en daarna vergrootte Mike de Bruijn de marge tot twee doelpunten. De Venrayse ploeg leek aangeslagen en besefte blijkbaar niet dat ook na een kwartier de wedstrijd nog niet beslist hoeft te zijn. Helden verslapte daarente gen de eerste helft niet en zo kon het gebeuren dat Venray voor de rust tegen een 4-0 achterstand aankeek. Trainer Hutting van Venray nam nog voor rust Constantijn Jeuken uit de ploeg en liet hiervoor de Amerikaar Rogers opdraven en tijdens de rust werd Nico Mihoglu vervangen door Himli. Na rust was de Venrayse ploeg in ieder geval beter bij de les maar kon niet voorkomen dat Helden wederom dicht bij een doelpunt kwam maar goed keep erswerk van Rick Ewalts en de hulp van vrouwe fortuna deden erger voorkomen. In de 65e minuut werd Niels Hermsen van Venray vervangen door Pascal van Daal. Enkele goede acties van van Daal aan de rechterflank hadden een beter lot verdiend maar het zat Venray deze mid dag ook niet echt mee en derhalve werd de ploeg uit Venray met lege handen richting Venray gezonden. Deze wedstrijd heeft aangetoond dat de jonge ploeg van Venray hard moet gaan werken om tot resultaten te komen en nog lang niet toe is aan een wedstrijd op routine en pure kwaliteit te kunnen spelen. Wanneer Venray geconfronteerd wordt met een bikkelende en daarbij ook nog goed voetballende ploeg als Helden dan worden de zwakke plekken zichtbaar. Dit is niet erg, als er maar van geleerd wordt. Venray zal na de carnaval iedere wed strijd vanaf de eerste minuut bij de les moeten zijn en de mouwen op moeten stropen daar een goede instelling en wedstrijdmentaliteit de basis vormen voor succes. Gele kaarten waren er deze middag voor Beumers en de Bruijn van Helden en Troisfontaine van Venray. Ook deze slag won Helden en dat zegt eigenlijk al genoeg. In de vierde klasse H is Leunen op eigen veld hard onderuit gegaan tegen Montagnards: 0-7. Geïnspireerd door het voetbalvermogen van vorst Thijs Geurts begon Leunen aan de competitie wedstrijd tegen Montagnards. Blijkbaar waren de Leunenaren nog onder de indruk van de aftrap van Prins Carlo en Vorst Thijs want na twee minuten stond Leunen al op een achterstand. Een aan val vanaf rechts werd ongehinderd opgezet en Roel Cuppen was er als de kippen bij om Bergen op 0-1 te zetten. Hierna nam Leunen het initiatief en creeerde enkele kansen. Marco Berden zag zijn kans alleen voor de keeper nog net gered worden. Hierna zag Michel Baltissen zijn vrije trap op de paal belandden. Leunen drukte, maar Bergen was gevaarlijk met uitvallen. Bij de ach terlijn werd een speler van Bergen in de voeten gespeeld, die kon.zich ondanks een dubbele mandekking naar de goal draaien en zijn hoek uitkiezen: 0-2. Hierna knakte er iets bij Leunen, waar door met name de verdediging onzeker ging spelen. Een teruggespeelde bal viel tussen twee verdedigers, waama aanval ler Twan Weys de juiste hoek uitzocht: 0-3. Hiema kreeg Eddy Litjens nog twee aardige kansen om Leunen terug te brengen in de wedstrijd. Echter beide keren misten zijn pogingen het doel. Een goede kans schiep zich ook Bart Philipsen van Bergen. Met een lob pro beerde hij doelman Chris van Dongen, die te ver voor zijn doel stond, te ver schalken. Met een fraaie redding voor kwam de Leunen-doelman een vierde treffer. De rust ging dan ook in met een 0-3 stand. Ook na de pauze straalde Leunen weinig vertrouwen uit. De twee de helft werd er alles aan gedaan om de schade te beperken. Wanssumspeler Ban Philipsen zag dit echter niet zitten. Hij zette een aanval op vanuit het mid denveld, bereikte Twan Weys die vervol gens de 0-4 in kon tikken. Dat Bergen nog uit kon lopen naar 0-7 was voor de verdediging erg zuur. Op papier leek het een gemakkelijke middag te gaan worden voor SSS'18. De nummer twee tegen de nummer voor laatst zou niet moeilijk mogen zijn. Uiteindelijk trok SSS'18 dan ook aan het langste einde: 4-2. Toch was dit ver schil in het eerste half uur zeker niet te zien en was er nauwelijks sprake van enig krachtsverschil. SSS'18 kon de gehele wedstrijd niet de goede vorm vinden. De eerste kans was dan ook voor Wanssum toen Koen van Cuyck de buitenspelval goed omzeilde en alleen voor doelman Paul Claes verscheen maar deze reageerde attent. Meteen daarna was het de beurt aan de thuis ploeg toen Mario Senjic de bal schitte rend aannam en uit de draai zijn schot maar net langs zag gaan. Tot een kwar tier voor de pauze was het een gelijkop- gaande wedstrijd met voor beide teams twee mogelijkheden tegen de paal. Toen brak het productief kwartiertje aan voor de ploeg uit Overloon. In de 32e minuut was het voor de eerste keer raak voor de Overloners. Een hoekschop van Mario Senjic verdween via een verdediger van Wanssum in het doel: 1-0. Vlak daarna kreeg Nico Hendriks een uitgelezen mogelijkheid om de voorsprong uit te bouwen maar vooralsnog zonder suc ces. In de 37e minuut was het wel raak toen Joep de Haas met een subtiele beweging de gehéle Wanssum-verdedi- ging in de luren legde en daarna de rechterhoek koos voor zijn treffer: 2-0. Een minuut later stond het zelfs 3-0 toen Patrick Borghs alleen door mocht gaan en de bal onder doelman Brian Philips in het doel schoof. Daarmee was deze tumultueuze fase nog lang niet voorbij. Vijf minuten voor de pauze zette Rob Wijnhoven Wanssum weer even in het goede spoor door van rechts hard via de korte hoek raak te schieten: 3-1. Pal voor rust zorgde Nico Hendriks echter weer voor een ruime marge door een vrije trap van 20 meter keihard in het dak van het doel te schie ten: 4-1. De tweede helft begon zeer matig en rommelig. SSS'18 speelde alsof het de overwinning al binnen had en leek het verder wel te geloven. Dat stelde Wanssum in de gelegenheid om weer wat meer in de wedstrijd te komen en daardoor ook regelmatig voor gevaar te zorgen. Dit leidde in de 53e minuut tot de 4-2 toen een vrije trap breed werd gelegd en Sjek Wilmsen van zestien meter mocht uithalen en doelman Claes kansloos liet. Tot de 75e minuut gebeurde er eigenlijk niet veel meer. De gevaarlijkste man van Wanssum, Bas Wijnhoven, zorgde nog even voor gevaar toen hij uit draai hard op de vuisten van doelman Claes schoot. Daarna was de wedstrijd weer in han den van SSS en kreeg de thuisploeg nog een legio aan kansen om de voor sprong verder uit te bouwen. Patrick Borghs zag zijn inzet voor open doel langs gaan maar ook Joep de Haas, Werner Hendriks en debutant Toon Verstraaten konden niet meer de juiste richting vinden. Uiteindelijk won de ploeg van trainer Hans Willems ver diend in een wedstrijd die eigenlijk maar een goed kwartier kende. Wrn«t e-:>«^vv U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Cummunicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9