CDA dreigt college van B en W □Bb# c Anke Swaghoven voorleeskampioene AGENDA Fm Woonboulevard wordt de blikvanger Raayland trots op Traay-Out frj/fitchen Castratieactie Dierenbescherming Jenniskens Geld voor JOP Rijverbod Boetes Winkels gesloten PEEL EN MAAS donderdag 22 februari 2001 - Pagjjjj Het CDA heeft donderdagavond in een gezamenlijke commissie vergadering dreigende taal geuit richting het college van B en W. De coalitiepartij zegt voortaan tegen collegevoorstellen te stem men indien de politiek weer eens zo laat en slecht geinformeerd wordt. Enkele dagen later, dins dag tijdens het raadsdebat, repte woordvoerder Van de Ven echter met geen woord meer over de dreigementen. Van de ferme taal die CDA'ers in commissieverband wel eens uitslaan blijft later in de raadsvergadering vrijwel niets meer over. Ook Henri van de Ven is schijnbaar teruggeflo ten door zijn fractie want dinsdag avond kwam hij niet verder dan enkele oppervlakkige kanttekenin gen. De commisies Stedelijke Ontwikkeling en Economische Zaken waren donderdag ter elfder ure bij elkaar geroepen over het bedrijventerrein Hulst II. Daar komt medio 2002 een PDV-locatie (woon boulevard), kantoren, bedrijven,, een tankstation en discotheek de Steeg. Vorige week dinsdag werd al over haast de klankbordgroep bij elkaar geroepen en afgelopen dinsdag moest de gemeenteraad het bestem mingsplan nog goedkeuren. Gebeurde dit niet dan kwam de gemeente in grote problemen. Want er is nog geen akkoord bereikt met twee grondeigenaren in de Hulst II. Terwijl volgende maand het voor keursrecht van de gemeente (WVG) op de grond afloopt. Indien dit niet verlengd wordt door de raad dan kunnen de beide eigenaren hun grond ook aan derden verkopen en lopen de ambitieuze plannen gevaar. Maar zover kwam het niet want alleen de fractie Van de Vorle keerde zich tegen het plan. SCHOONHEIDSPRIJS Over de overhaaste lancering van het voorstel uitten de meeste raads fracties kritiek. "Bij een adequate bewaking van het planproces was deze stroomversnelling niet nodig geweest", vond Bert Linskens (PvdA). "Dit is te kort door de bocht", oordeelde Ike Busser (Samenwerking). "Dit bevestigt ons beeld dat er nog veel schort aan de interne organisatie." Hans Teunissen (D66) zei 'dat deze procedure echt niet kan'. "Hoewel het voorstel goed is willen we niet met het pistool op de borst zo'n besluit nemen." Donderdag in de commissie ging het er heel wat feller aan toe dan dinsdag in de raad. Vooral door toe doen van het CDA. "We zijn niet te spreken over het college. Zowel wij als de klankbordgroep dienen seri eus genomen te worden. We voelen ons flink voor de gek gehouden door op het allerlaatste moment bij elkaar geroepen te worden. Terwijl de gemeente die grond al lang in eigendom had kunnen hebben", foe terde Henri van de Ven. "Het wordt zo een opstapeling van procedures die niet goed lopen. Dat zijn wij een keer moe. Het college moet niet ver baasd zijn als wij daarom een ander dan wenselijk stemgedrag verto nen". dreigde het CDA-raadslid. Ook Jacques Lamers (Samenwerking) sprak zijn onge noegen uit. "Dit verdient alweer niet de schoonheidsprijs." Wethouder Houba (VVD) kon de kritiek wel begrijpen. "Ook ik vind echt dat het anders moet. Maar we hebben te laat ontdekt dat de WVG zo klemmend was. En de onderhan delingen met de grondeigenaren lie pen niet zo vlot", zo verontschuldig de hij zich. NAAMSBEKENDHEID John Oosterbeek kwam zijn par tijgenoot Houba te hulp. "Als het CDA zo'n kritiek op het college heeft dan treft het vooral zichzelf. Want het CDA levert twee van de vier wethouders en ook de burge meester is van die partij. Dus de meerderheid van het college is CDA." Van de Ven reageerde: "Burgemeester Waals mag dan wel van het CDA zijn maar in zijn dage lijkse werk houdt hij echt geen reke ning met het partijprogramma..." Terwijl de coalitiepartijen VVD en PvdA zich enthousiast toonden over de komst van PDV-locatie daar bleef het CDA uiterst kritisch. "We twijfelen aan de cijfers die het aan tal vierkante meters vloeroppervlak moet rechtvaardigen. Want de beste- dingsgroei is afhankelijk van de conjunctuur. Gaat het economisch ooit minder dan gaat het verhaal al niet meer op. Die cijfers zijn boter zacht". constateerde Van de Ven in de commissie. Wethouder Houba zei er trots op te zijn dat Venray als enige gemeen te tussen Venlo en Nijmegen een echte woonboulevard krijgt. "Want Horst, Deurne of Boxmeer krijgt dit niet. De PDV-locatie zal de regio functie en naamsbekendheid van Venray vergroten. Het zal ook een positief effect hebben op het winkel centrum. En het zal zeker niet con- currend werken", meende Houba. De fractie Van de Vorle had hier over zijn bedenkingen. Gerrit Lemmens vreesde zelfs dat de woonboulevard ten koste zou gaan van de winkels in het centrum. "En de getallen die kloppen ook niet. Want de gezinsbudgetten zijn niet hoog genoeg, er zal daarom veel te weinig vraag naar zijn. Want geen 42.000 maar slechts 10.000 inwo ners hebben een bovenmodaal inko men om er inkopen te kunnen doen." Meerdere partijen vroegen aan dacht voor een keuze voor de bedrij ven tussen huur of koop. Terwijl projectontwikkelaar 3W Vastgoed duidelijk kiest voor het verhuren van bedrijfsruimtes. "Dat heeft ook zijn voordelen. Bijvoorbeeld voor de handhaving van de beeldkwali teit. Maar we zijn nog niet helemaal uitonderhandeld. Ik zal dit punt nog ter sprake brengen", beloofde wet houder Houba. geïsoleerd alumin ium en kunststof Ramen Deuren Serres Tel: 0478-571 481 OJC Watjang In het artikel van 8 februari over de gemeentebezoeken aan een aan tal sozen in de regio staan een aantal storende fouten. Voorzitter van OJC Watjang is namelijk is Eric Mulders, terwijl ondergetekende voorzitter is van de Zomaarpopcommissie en bestuurslid. De popcommissie regelt het hele jaar door activiteiten met muziek, zoals bands. Dit onder andere met de Kermis en met Zomaarpop, maar ook geregeld op een 'normale' zaterdag. De Zomaarpopcommissie zorgt ervoor dat de andere zaken met Zomaarpop worden geregeld. Hierbij moet u denken aan de zaal, vrijwilligers, surveillance e.d. De jeugdcommis sie organiseert activiteiten voor de jeugd vanaf groep 7. Dus vanaf ongeveer 10 jaar. Natuurlijk vinden wij het leuk dat er ook een keertje wat aandacht aan ons besteed wordt in de zin van een krantenartikel. Jammer is dat er dan per ongeluk dergelijke fouten insluipen. Hopelijk wilt u deze fouten daarom ook rechtzetten. Rutger Bosch, bestuurslid OJC Watjang. Kritische Geest In Peel en Maas van 15 februari reageerde Louis Rutten via een ingezondens tuk op 'Een brief aan Henschenius' van de hand van Anton Kroft. Dhr. Kroft werkt met enkele anderen aan een publicatie over Henschenius bij belegenheid van zijn 400e geboortejaar. Het Lokaal Historisch Platform Venray ondersteunt dit initiatief van harte en draagt het hare bij om deze onderneming en nog enkele andere plannen in dit jubileumjaar tot een succes te maken. In tegenstelling tot Rutten is het Platform niet van plan om via inge zonden brieven een discussie te voe ren over historische waarheden, ver moedens of vergissingen. Daar zijn geschiktere manieren voor. Deze manier van reageren is daarom een malig van aard. Ik wil vaststellen, dat samenwer king op zo'n uitgebreid gebied als de plaatselijke regionale geschiede nis, de volkscultuur en de zorg om ons cultuurerfgoed een goede zaak is. Met name het Henscheniusproject is daar een sprekend voorbeeld van. Des te meer is het jammer, dat Ruiten er voor heeft gekozen om naderhand via een ingezonden brief in Peel en Maas te becommentariëren in plaats van mee op te bouwen. Die moge lijkheid zou het eindresultaat stellig ten goede komen, en niet alleen in dit geval. Koos Swinkels, platformvoorzitter. Vredeskerk 31 maart 2001 Sluiting van de 'Vredeskerk Nederland' (zoals op een van de marmeren gedenkplaten staat). Het einde van een oorlogs monument voor de vrede! Voor de zin van dit 'monument' en wat er aan voorafging, moet men terug gaan naar oktober 1944! De trieste balans van oorlogscorrespon dent Chris Buckley uit de Daily Telegraph van 20 oktober 1944. Tijdens de lokale voorleesronde in de foyer van de Schouwburg Venray is Anke Swaghoven als beste van de zes finalisten uit de bus gekomen. De Venrayse voor leeskampioene mag samen met nummer twee, Marloes Mijnster, deelnemen aan de regionale voor leesronde. De lokale voorleesmiddag was georganiseerd door de Bibliotheek Venray in het kader van de Nationale Voorleesdag. De zes voorlezers hadden hun hele klas én ouders, opa's en oma's, broertjes en zusjes meegebracht. Aangemoedigd door hun supporters werden de deel nemers om de beurt door presenta tor Alex van Vliet naar voren gehaald en aan het publiek voorge steld. Vervolgens las ieder een frag- Anke Swaghoven gaat naar de regionale voorleesronde in Horst ment uit een zelfgekozen boek voor. Tijdens het juryberaad trad Simone Trustful! op als 'Titia, de ongeïnspi reerde schrijfster'. Zij vroeg de hulp van kinderen uit de zaal om haar schrijversblokkade te helpen ophef fen. Het publiek, circa 150 kinderen, reageerde erg enthousiast, maar helaas: het gouden idee zat er niet bij. Zo bleek maar weer eens dat boeken lezen makkelijker is dan het zelf verzinnen van een verhaal. De jury die bestond uit Ria Frencken, Josje Oudenhoven en Ans Bistervels had een moeilijke taak. De kwaliteit van het voorlezen was hoog. Er werd gelet op uitspraak, verstaan baarheid en tempo. Ook het contact met het publiek was belangrijk. Uiteindelijk kon juryvoorzitter Ans Bistervels meedelen dat er twee prijswinnaars waren gekozen. Venrays Voorleeskampioen 2001 werd Anke Swaghoven van groep 8 van De Toverbal. Zij las een frag ment voor uit het boek Spijt! van Carry Slee. Op de tweede plaats ein digde Marloes Mijnster van de Petrus Bandenschool. Zij las voor uit Matilda van Roald Dahl. Anke en Marloes zullen deelnemen aan de Regionale Voorleesdag die op 9 maart in 't Gasthoës in Horst wordt gehouden. Daarna volgt nog de Provinciale finale op 5 april in Theaterhotel de Oranjerie in Roermond. Alle provinciale win naars treffen elkaar op 16 mei in Utrecht tijdens de Nationale Voorleesdag. Toen ik midden tussen de ruïnes van Overloon stond, dacht ik terug te zijn in Normandië! Een half uur later onderging ik dezelfde ervaring in het daarna veroverde dorp Venray! Sinds Caen en Falaise heb ik nergens dorpen meer gezien, die zo vernield waren als Overloon en Venray. Doordat in de gemeente Venray per vierkante kilometer gemiddeld ongeveer 1000 granaten zijn gevallen, was de materiële scha de enorm. In de gehele gemeente was bijna 80% van de woningen en boerderijen verwoest, dan wel zwaar of licht beschadigd. Op drie na waren alle kerken verwoest of zwaar beschadigd, en ook de scho len hadden het er niet beter afge bracht. Het klooster Jeruzalem was verworden tot één grote ruïne en de psychiatrische instellingen St. Anna en St. Servatius waren zeer zwaar beschadigd! De wegen en bruggen waren grotendeels vernield en ver spreid waren door de vijand onge veer 13.000 mijnen gelegd. De bevrijding van de gemeente Venray kostte meer dan 680 mensen het leven. Hieronder waren 221 burgers, circa 140 geallieerde militairen en meer dan 300 Duitse soldaten.... Het bestaan van het Engels oor logskerkhof aan de Hoenderstraat na de oorlog herinnert ons aan de dapperen, die sneuvelden bij de bevrijding van Venray en het oor logsmonument bij de Grote Kerk blijft ons herinneren aan de Venrayers, die tijdens de zware bezettingsjaren, waar dan ook, hun leven lieten. Het Duitse oorlogs kerkhof in Ysselsteyn is een herin nering aan de meer dan 20.000 mili tairen die in Duitse dienst in ons land zijn omgekomen. Opdat wij niet vergeten.... Daarom is de Venrayse 'Vredeskerk Nederland' gesticht als een 'oorlogs en Vredesmonument'. Maar men is er niet meer trots op en daarom meent men dat het maar moet verdwijnen! Is men vergeten dat dit gebouw samen met de Duitsers, Engelsen, Amerikanen, Canadezen is opgebouwd'? Het was tenslotte het idee van de Venrayse priester Litjens. Waarom is het in Venray terechtgekomen? Zomaar? Dat men in Venray hier maar eens over na gaat denken, gebruik het dan ook als een 'oorlogs- en vredes monument' Verplaats bijvoorbeeld het monument bij de Grote Kerk naar de Vredeskerk! P.H. Thijssen, Venray. PEEL EN MAAS on line www.vandeninunckhof.nl/ installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl De financiën voor de verharding van het skatebaanterrein en de inrichting van de JOP-plek in Castenray zijn binnen. Van het dorpsradenoverieg heeft de dorps raad van Castenray een bedrag van 20.000 gulden toegezegd gekregen om te starten met de realisatie van deze plek voor de ,ong i -n \,,n Ca^tcnm De skak baan/staat;.gypiand-voor week 24 t/m 30. Iedereen die wil helpen tnc.i de'irmchling van het-terrein.: kan zich nu al molden bij Brigitte, ^tel: 571256.j Een 30-jarige man uit Venray kreeg zondagochtend om 1.00 uur een rijverbod van vier uur, nadat hij op de Rijksweg-Noord bij Afferden was aangehouden en door de politie was geconstateerd dat hij teveel gedronken had. Van deze man bleek bovendien het rijbewijs verlopen. De politie heeft maandagmiddag tussen 13.00 en 15.00 uur controles uitgevoerd en vier automobilisten bekeurd. Tegen drie bestuurders werd proces-verbaal opgemaakt voor het niet dragen van de autogor del. Een bestuurder kreeg een boete voor het illegaal parkeren op een invalidenparkeerplaats. CARNAVAL do. 22-02 Hazinnenavond (ladies night) vr. 23-02 DJ Kenneth (R&B, hip hop night) za. 24-02 DJ Bülent (clubnight 0GM) zo. 25-02 DJ Brian L'Espoir DJ Bülent (clubnight 0GM) /^W e\e rtO T»T TrLI. ./Tv* n/ Z V_T_j_ ma. 26-02 DJ Kenneth (R&j di. 27-02 DJ Rick (Fun^ yip hop night) ui, R&B) GRANDCAFE LANGSTRAAT 6 VENRAY 585453 De drie dolle dagen staan wee voor de deur. Het carnavalsvirti houdt 'Roov' dan in zijn greep Dc vele origineel verklèdeleo* viefders brengen gezelljgheidii het winkelhart. Prins Leon dj Urste met zijn gevolg en de-ja lijksc optochten van praalwajj krijgen voorrang op het dagelij: leven. Daarom sluiten veel one nemers van WinkelCenti Venray op maandag 26 en dins; 27 februari hun deuren. woensdag 28 februari kunt gewoon weer terecht volgens normale openingstijden. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl Het nieuwe bedrijventerrein de Hulst II wordt een paradepaardje van Venray. Samen met architekt Jeanne Dekkers wil de gemeente een hoogwaardig en kleinschalig bedrijventerrein ontwikkelen op het 27 hectare grote gebied. De PDV(perifere detailshandels vesti- gingen)-locatie moet vanaf medio 2002 op de meest prominente plek langs de A73 de blikvanger wor den van de Hulst II en de zuidelij ke entree van Venray. Er komen winkels voor woninginrichting, keukens, meubels en sanitair/tegels, doe-het-zelf-zaken, bouwmarkten en tuincentra. Projectontwikkelaar 3W Vastgoed heeft 4,8 hectare grond gekocht voor 10,5 miljoen gulden. De Maastrichtse ontwikkelaar heeft bedongen dat er een PDV-locatie van 2,9 hectare komt, 20.500 m2 op de begane grond en 8.500 m2 op verdieping. Aanvankelijk wilde de gemeente slechts 17.000 m2 (1,7 ha) besteden aan PDV-ruimte. 3W Vastgoed meende dat deze afmeting onvoldoende was om er een levens vatbare woonboulevard te vestigen. De gemeente ging de cijfers uit de detailhandelsnota van 1999 (bevol kingsprognose, bestedingsniveau, omzetpotentieel en bezoekersaantal len) herberekenen en deed navraag bij vergelijkbare gemeentes als Harderwijk. Tiel en Uden. Deze gegevens gevoegd bij een blijkbaar grote vraag naad PDV-ruimte deed de gemeente besluiten in te stem men met het verzoek, van 3W Vastgoed. Binnen de PDV-locatie is ook. weliswaar beperkte, ruimte voor horeca en 'leisure' zoals een kinderspeelpaleis. Overigens ont wikkelt 3W Vastgoed ook het Gouden Leeuw-terrein waar Praxis en Leenbakker gevestigd zijn. Beide zaken moeten daar wijken voor Het Raayland College houdt dit jaar voor de zesde keer zijn Traay-Out, een uitstekende moge lijkheid voor de creatieve leerlin gen van de Venrayse school om hun talenten op het gebied van dans, muziek, toneel, acrobatiek en cabaret te tonen aan het grote publiek. Ook de personeelsleden van de Venrayse school krijgen traditioneel de mogelijkheid om in te schrijven en op te treden. Dit jaar werken liefst 210 leerlingen en vijftien per soneelsleden mee aan de voorstel ling. Ook achter de coulissen steken de leerlingen de handen flink uit de mouwen. De decors worden in de vrije tijd op school gemaakt en tij dens de voorstellingen zorgt de decorploeg ervoor dat alles op het juiste moment op de juiste plek staat. En na afloop zorgen zij er natuurlijk voor dat de materialen opgeruimd worden. Ook de gri- meergroep onder leiding van enkele docenten draagt haar creatieve steentje bij aan een stralende show. De school is er trots dat ze zo'n show met haar leerlingen kan maken. De eerste voorstelling van 2001 vond dinsdagmiddag in de Schouwburg Venray plaats. De brugklassers van het Raayland genoten met volle teugen van de prachtige optredens....onder andere van gitariste Mandy (foto). Voorkomen beter dan genezen In de Nederlandse asielen zitten heel veel katten. Met name in de zomermaanden levert dit overvolle hokken op, maar steeds vaker beper ken zich deze problemen in de asiel en niet meer tot een periode. Alleen verantwoord huisdierenbezit kan hier verandering in brengen. Nog te vaak laten mensen hun poes of kaler de vrije hand. 'Nestjes zijn zo leuk voor de kinderen', 'dat is toch de natuur van zo'n dier', en 'die kittens raak ik heus wel kwijt', zijn toch vaak de niet goed doorgedachte argumenten. En natuurlijk zijn ze schattig, die kleine katjes. Voor het eerste nestje is vaak wel plaats bij de buren of vrienden. Maar daarna rest het asiel of het leven als zwerf kat op straat. Om hieraan iets te doen organi seert de afdeling Venray en Omstreken van de Dierenbescher ming ook dit jaar weer een kortings actie op de castratie van katten onder het motto 'Voorkomen is beter dan genezen'. Met deze actie bena drukt de dierenbescherming nog eens hoe belangrijk het is dat katte neigenaren er tijdig voor kiezen hun dier te laten 'helpen". Particulieren kunnen een korting krijgen op de kosten van een operatie die wordt uitgevoerd tussen 14 februari en 15 maart 2001. U ontvangt ƒ10,- voor een castratie en ƒ20,- voor een steri lisatie terug indien u de rekening van de dierenarts voor 24 april 2001 onder vermelding van uw bank/giro nummer naar: Dierenbescherming Venray E.O. Postbus 223, 5800 AE Venray. U krijgt het kortingsbedrag dan teruggestort op uw rekening. Voor meer informatie kunt u bellen naar: 077-3987296. woningbouw en zullen overstapp naar de Hulst II. De PDV-locatie wordt in li meest westelijke deel als eerste on wikkeld op het bedrijventerreini j[el ligt ingeklemd tussen de A73, Hen Dunanstraat, spoorlijn t Deurneseweg. Langs de A73 ms L een zone van 50 meter niet bebouw worden. Deze strook wordt es groenvoorziening want het is tevei j)e) een archeologisch waardevi jja gebied. De ROB (Rijksdien Eg( Oudheidkundig Bodemonderzoel heeft er uitlopers aangetroffen vs een Romeins grafveld. Aansluiten aan de groenzone komt een parket b plein dat ruimte biedt aan 6501( cini 700 auto's. to sloi PARKEERVOORZIENDil kla Het ligt in de bedoeling datH" Leunse discotheek de Steeg ot "ei naar de Hulst II verhuist en d< tevens gebruik kan maken van de; ruime parkeervoorziening. Lans het parkeerterrein komen de perifei detailhandelsbedrijven. Zij verktj), pen veelal goederen van grfl!par omvang zodat parkeergelegenhei Ke, dicht in de buurt zeer gewenst i |i0i Vanaf de A73 en de Deurnesewe krijgt de Venrayse woonboulevai roi een zichtlocatïe. Vanaf het zuide tër wordt de Hulst II de entree van lii !To stedelijk gebied van Venray. Dovei gemeente wil dan ook een hoogt geb waardige uitstraling en beeldkvval^ teit voor dit nieuwe bedrijventerrein dat een van de visitekaartjes v; Venray moet worden. Oostelijk de woonboulevard is ruimte vcxeen kleinschalige en consumentgerichi !"e bedrijvigheid. Langs de Her J Dunanstraat kan ook een tankstatic yj( met LPG gevestigd worde 1U[ Helemaal aan de oostzijde, schuif tegenover het NS-station aan nOS Oirloseweg, is ruimte gecreëei kor voor kantoren. Het worden kante gebouwtjes rond een centraal bil henplein met toegangen tot i T gebouwen en een parkeervoorzii ning. Midden over het gebied kor een toegangsweg tussen twee niet we rotondes die worden aangeles op de Deurneseweg en de Hem Dunantstaat. De rotonde op Deurneseweg wordt tevens de afsla voor het grootschalige bedrijventei 0_ rein dat straks ten zuiden van ge]£ Hulst II wordt aangelegd. Doord aftakking van de Deurneseweg \vo: j, den ook de Hulst I en de oostelijl nai woongebieden van Venrs spei (Brukske, Antonipsveld Landweert) direct aangesloten het hoofdwegennet. Dit zal ee mei extra verkeersbelasting voor cspc Henri Dunantstraat betekenen wal jen veel verkeer vanuit de wijken zal vi P de Hulst II naar de Deurnesewegt PJJ A73 gaan. BODEMVERONTREINIGIN '4 De nieuwe entreeweg verdeelt! w Hulst II in twee helften. Direct aa j|a[ de oostkant van de weg komt ee jnj, water- en groenzone. Want hierbc ven loopt een hoogspanningslei ding. Binnen 20 meter aan weerszi 1 den van de leidin (beschermingszone) mag nameli niet gebouwd worden. Hier kon ook een waterbassin als centra r opslag van het schone regenwatw, van het bedrijventerrein. Van de totale oppervlakte van hectare kan 17,5 ha verkocht woiA den voor bebouwing. De bedrijve die in het middengebied tussen PDV-locatie (aan de itvestzijde) de kantoorgebouwen (langs de ooS kant) gevestigd worden betalen ee grondprijs van 145 gulden perni^ De gemeente hanteert hier dezelfi r| prijs als een A-locatie (yss Keizersveld. Voor kantoorlocatie svi ligt de prijs een stuk hoger: 260 gu ;an den per m2. De gemeente verwadiek dat het project de Hulst II daardotploi een positief exploitatiesaldo zi opleveren van 5,5 miljoen guide Dit bedrag wordt toegevoegd aan; risicoreserve van het grondbedf Er is nog geen rekening gehoui met de kosten voor het verwijdei van bodemverontreiniging. In hoek van de Henri Dunantstraat1 Oirloseweg zijn in de bovengn sterk verhoogde gehalten ars( aangetroffen. Onderzoek heeft i gewezen dat het een natuurlijk V( hoogd arseengehalte is dat wellk veroorzaakt is door de vroegere ding van de Oostrumsche Beek. lm

Peel en Maas | 2001 | | pagina 8