Gemeente sluit compromis met pluimveehouder Colbers "Mensen die dit doen zijn ziek van geest" uitzoeken FRANSOL spei GS stellen subsidieregels Sociale Ontwikkeling vast Start bouw bedrijventerrein Ysselsteyn ng Ziekenhuisplatforms bundelen krachten 500 Ouderen bezocht door ouderenconsulent ït kunsjtaetyt DE ZON IS ONZE BESTE REFERENTIE, NIET ZIEN IS KOPEN! einde winteropruiming laatste week wint van gewoon ZONWERINGEN Award voor kunstenaar Ogilvie 89.- 170.- damesschoenen 2 paar dameslaarzen 100f/150f herenschoenen 125^> 2 paar tassen 50% korti (m.u.v. Renata Angi) Oud papier Inschrijvingen Peuterspelzalen Snorfietsster aangereden Fietscontrole peel en maas donderdag 22 februari 2001 - Pagina 7 Het college van B en W van de .cmeente Venray gaat medewer king verlenen aan de tussen W. van Dijck en P. Colbers gesloten overeenkomst over de verkoop van een boerderij met opstallen aan de Blakterweg in Oirlo. De gemeente is na onderhandelin gen met pluimveehouder Colbers tot jen compromis gekomen. Colbers verkoopt de grond (circa 3.6 hecta re) aan de gemeente Venray tegen een prijs van 418.600 gulden; de loerderij (met een huiskavel) blijft jigendom van Colbers. De boerderij met vijf hectare irond ligt in een gebied waarop de ïemeente Venray de zogeheten Wet Voorkeursrecht Gemeenten (WVG) oepast. Met die wet in de hand leeft de gemeente het eerste recht ip koop. Venray wil de grond, imdat daar in de toekomst een ndustrieterrein moet komen. De gemeente Venray maakte een voor keursrecht in december bekend. De boerderij met grond was in oktober verkocht aan Colbers. In verband met de tijd die Van Dijck nodig heeft om het melkveebedrijf te ont mantelenen, werd afgesproken dat de transportakte pas op 1 maart van dit jaar zou passeren. De notaris kreeg wel de opdrcht de overeen komst alvast te registreren waar nodig. Volgens verkoper Van Dijck heeft de notaris, die de verkoop juri disch regelde, verzuimd de koop overeenkomst tijdig te laten regis treren bij de belastingdienst. Daardoor meende de gemeente Venray dat ze alsnog het eerste recht op koop heeft. OPLOSSING Wethouder Kersten (PvdA) werd enkele weken terug door de raad gevraagd om een uitzondering te maken voor Van Dijck en Colbers, zodat hun grond buiten de werking van de wet valt. De wethouder liet tijdens deze vergadering weten de zaak te bekijken, maar kondigde aan daar de tijd voor te nemen. Maar enkele weken later is er dus al een compromis gesloten. Bij de overdracht geldt als bijzon dere voorwaarde dat de door de gemeente over te nemen grond gedurende acht jaren gratis bij Colbers in gebruik blijft. Aangezien de grond aan de rand van het gebied gelegen is en deze ongeveer als laat ste nodig is voor het uitvoeringsplan van de gemeente, is een dergelijke termijn volgens de gemeente Venray zonder meer acceptabel. Verder zorgt Colbers ervoor, dat op het moment dat de gemeente de grond daadwerkelijk nodig heeft voor de uitvoering van de plannen, van een milieu(stank)circel op de Blakterweg 5 geen sprake meer is. VOORBEELD Volgens wethouder Houba, die de portefeuille Stedelijke Ontwikkeling van de zieke wethouder Kersten voorlopig heeft overgenomen, had den de heren Van Dijck en Colbers met de tussen hen gesloten overeen komst geen speculatie voor ogen. "Soms gaan de onderhandelingen snel, tot groot genoegen van ons en de burger. Dit is een voorbeeld van hoe het altijd zou moeten gaan. We hebben uw opmerkingen in de raadsvergadering opgepakt en zijn met de partijen om de tafel gaan zit ten. Gelukkig heeft deze overeen komst snel z'n beslag gekregen. We hebben 3,6 hectare landbouwgrond gekocht tegen een prijs van 11,50 gulden per vierkante meter." De fracties in de gemeenteraad toonden zicht dinsdagavond uiterst tevreden over de snelle aanpak en de inhoud van het gesloten compromis tussen de gemeente en Colbers. STATIONSWEG 13 VENRAY 0478 515010 De Engelse kunstenaar Elisa beth Ogilvie heeft de Creative Scotland Award in ontvangst mogen nemen. De prijs ter waar de van een ton werd uitgereikt door de Scottish Art Council [SAC). De kunstenaars John Burnside, Kathleen Jamie en Nathan Coley konden eveneens een prijs ter waar de van een ton in ontvangst nemen. Voorzitter Magnus Linklater van het SAC over de toekenning van de award: "Alhoewel wij de awards aan teeds ervaren kunstenaars hebben toegekend, is het de bedoeling dat de kunstenaars de prijzen aanwen-, len voor het realiseren van totaal ;euwe projecten." De internatio- aal befaamde Elisabeth Ogilvie, orig jaar nam ze deel aan de lan- nexpositie 'De wereld vol- nsEngeland' in het Odapark Venray met haar installatie 'Into Bie Oceanic', kreeg haar prijs van- ge haar nog te realiseren project aarin water opnieuw een grote rol spelen. In een van haar nieuwe ojecten zal een enorme grote eerspiegelende watervlakte ver- hijnen, via 'catwalks' toegan'ke- jk gemaakt voor het publiek. "Mijn lallaties en gehele werk refereren aan de volumes en cyclische natuur ïan al het water op aarde", zegt Ogilvie. "Ik onderzoek de zee en het ater als een abstract lichaam van mming, geluid en haar gelaagde ekenis." PEEL EN MAAS I on line www.vandenmunckhof.nl/ Leuzen tegen buitenlanders op gebouw Gilde Opleidingen Het schoolgebouw en de nabije omgeving van de voormalige basisschool De Kemp aan de Kruitweg is in de nacht van zater dag op zondag door onbekenden besmeurd met diverse hakenkrui zen en leuzen tegen buitenlanders. In het pand volgen tientallen allochtone leerlingen van Gilde Opleidingen Nederlandse taalles. Maandagmorgen heeft de school aangifte gedaan bij de politie. "Zondag had de politie al meldingen gekregen van diverse buurtbewo ners". vertelt conciërge Toon Broers, die maandag de hele dag in de weer was om de verf te verwijde ren. "Het is toch niet te geloven dat dit nu ook in Venray gebeurt. Het is de eerste keer, maar de schrik zit er bij de leerlingen goed in." AFSCHUW Dat blijkt al snel, want veel willen de buitenlandse leerlingen van Gilde Opleidingen niet kwijt. Bang als ze zijn voor de mogelijke gevolgen. De teksten 'White Power' en 'Nederlanders eerst' op de schutting vlakbij de school liegen er natuur lijk ook niet om. "Ja, ik ben behoor lijk geschrokken", vertelt een vrou welijke leerlinge die niet met haar naam in de krant wil. "Jë verwacht dit in grote steden zoals Amsterdam •of Den Haag, maar toch niet in Venray. Nu zijn het teksten, de vol gende keer klappen." Ook Ed Cadirci, CDA-raadslid en woordvoerder van de Turkse gemeenschap in Venray, vindt de teksten 'afschuwelijk'. "Het is niet te geloven dat mensen in deze moderne tijd zo over hun medemens denken. Ik ben erg geschrokken en maak me echt zorgen. Waar gaat het toch naartoe met de Nederlandse samenleving?" Twee wat oudere buurtbewoners die op straat met elkaar staan te pra ten, reageren in gelijke bewoordin gen. "Het is erg. Zeker omdat we eigenlijk weinig of geen overlast van die mensen hebben. Ze volgen hun lessen en gaan weer naar huis. Mensen die dit doen zijn in mijn ogen gewoon ziek van geest", mëent één van hen. "Maar zet mijn naam alstublieft niet in de krant, want dan vliegt er binnenkort misschien een tegel door de ruit van mijn woning." Haar gesprekspartner meent dat de verharding van de maatschappij al langer ook in Venray merkbaar is. "De criminaliteit neemt toe en dat ligt volgens mij aan de opvoeding van de jeugd. De jongeren van tegenwoordig kennen toch geen nor men en waarden meer. Maar dit is absoluut geen kinderspel geweest, maar een geplande actie gericht tegen buitenlanders. De daders zijn bewust met een pot verf naar het schoolgebouw gelopen om deze onbehoorlijke teksten op de muren te kalken. Een schande!" Aanvragen subsidie projecten Sociale Ontwikkeling tot april 2001 Bijna 1,5 miljoen (680.670 euro) provinciale subsidie is tot 2004 beschikbaar voor projecten op het gebied van Sociale Ontwikkeling in gemeenten. De beleidsregels voor dit projectenbudget hebben GS recent vastgesteld. Hierin wordt aangegeven op basis van welke criteria een gemeente een projectvoorstel voor Sociale Ontwikkeling kan indienen. Met het verstrekken van een exploita- ka c 0 1 •J opï I ei l Deze week wordt het openbare errein van het bedrijventerrein 'sselsteyn met de gerealiseerde ilrastructuur overgedragen aan de gemeente Venray. Met deze 'verdracht wordt de fase van het ouwrijp maken afgesloten en 'an worden gestart met de bouw- diviteiten. De verkoop van de ouwkavels ligt in handen van de ntwikkelingsmaatschappij ;grarisch Bedrijventerrein 'sselsteyn. Op dit moment zijn vele bedrijven Pïnteresseerd en een aantal van hen eeft reeds een optie genomen op dn van de kavels, die een omvang 'ebben van maximaal 5000 vierkan- e meter. Het terrein ligt centraal ten Ipzichte van de regio Venray en bin- n één van de grootste concentra- egebieden voor de intensieve vee- tiderij. RICHTLIJNEN Onderstaand enkele richtlijnen uit het geldende bestemmingsplan waar bedrijven die in aanmerking wensen te komen aan moeten voldoen: Vestiging is toegestaan voor bedrijven die producten verwerken of toeleveren aan de regionale agra rische sector. Lokale bedrijven uit de kern van Ysselsteyn. Via vrijstelling kunnen ook niet- agrarisch gebonden bedrijven wor den toegelaten die gevestigd zijn te Ysselsteyn en door hun verplaatsing een positieve bijdrage leveren aan de ruimtelijke ontwikkeling van Ysselsteyn. Bedrijven die voldoen aan de milieucategorie 1-2-3 Bedrijven waarvan de verkoop transacties voor 75% plaatsvinden in de regio Venray-Nijmegen- Eindhoven. In principe is het niet mogelijk om er bedrijfswoningen te vestigen en het uitoefenen van een detailhandel kan alleen worden toegestaan via een vrijstelling door het college van B en W. De eisen met betrekking tot de uitstraling van de panden liggen niet hoog; de gemeente Venray wil op het ABY eenvoudige kubusvor mige gebouwen, zonder toeters en bellen. Informatie, Inarid Bergmans, tele foon: 0413-262005 PEEL EN MAAS 'n alxxinement waard tie-, investerings- of waarderings subsidie willen GS projecten sti muleren die bijdragen aan een vitale lokale samenleving. Een samenleving waarin duurzame maatschappelijke netwerken het voor iedere burger mogelijk maken om volwaardig deel te nemen aan diezelfde samenleving. Een samenleving waarin burgers, naast het koesteren van individuele vrijheid en ontplooiingskansen, ook oog hebben voor een gezamenlijke verantwoordelijkheid voor die groe pen die niet als vanzelfsprekend deelnemen aan het maatschappelijk leven. Stimuleren van vrijwilligers werk is één van de voorbeelden daarvan. Essentieel in het beleidska der is dat het primaat van de gemeente als regisseur in deze pro cessen wordt gerespecteerd. In het beleidskader worden dwarsverban den gelegd met het sectorbeleid ten aanzien van opleiding en arbeids markt. wonen en woonomgeving, zorg, cultuur en sport. Subsidieaanvragen die betrekking hebben op het jaar 2001 kunnen nog tot 1 april 2001 bij het college van Gedeputeerde Staten worden inge diend. Voor de jaren daarna moeten de subsidieaanvragen zijn ingediend voor 1 september van het vooraf gaande jaar. Concreet betekent dit dus dat uiterlijk 1 september 2001 de aanvragen voor 2002 binnen moeten zijn. CAP /(parte etc/wenen Zme+p De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 www.capretto.nl Twee organisaties die zich inzet ten voor het behoud van een vol waardig St. Elisabethziekenhuis in Venray gaan voortaan samen verder in één platform 'Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray'. Dit is de uitkomst van een gesprek tussen de Overleggroep Toekomst St. Elisabethziekenhuis Venray en het Platform Behoud Ziekenhuis Venray. Beide organisaties streven er al langere tijd naar om een zo vol waardig mogelijk ziekenhuis in de regio Venray in stand te houden. In het nieuwe platform hebben vrijwel alle geledingen van Venray zitting. Zo nemen de huisartsen, fysiothera peuten en verloskundigen deel, maar ook maatschappelijke organi saties zoals de Venrayse Vrouwenraad, de Seniorenraad, het Gehandicaptenplatform, dorps- en wijkraden en ondemeiinersorganisa- ties als LOZO, Business Vision en Agri Business. Ook de Venrayse gemeenteraad is in het platform ver tegenwoordigd. Het platform blijft zich inzetten om de afdelingen gynaecologie, kindergeneeskunde en cardiologie voor het ziekenhuis te behouden. Daarnaast wil het voorkomen dat het aantal bedden op de intensive care wordt terugge bracht van zes naar twee en dat de EHBO-post alleen tijdens kantooru ren open is. Het nieuwe platform is ervan overtuigd dat doör de bunde ling van de krachten van beide ini tiatiefgroepen een nog krachtiger platform is ontstaan, dat de Venrayse belangen voor een ade quate gezondheidszorg in het zie kenhuis zal blijven behartigen. 'T DESSELKE Vrijdag 23 feb. wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. DE WIEËN, MOLENKLEF, VLAKWATER Iedere laatste woensdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurtschappen De Wieën, Molenklef en Vlakwater e.o. De bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel. Groenewoltsepad, Kruisstraat, St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o.. worden verzocht om op woensdag 28 feb. om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur de gelegenheid om oud papier gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container van AV Venray-Regio die is geplaats aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informatie, tel. 583529 of 582842. Op de laatste donderdag van de maand 22 februari is er weer een gelegenheid om op de peuterspeel zalen in Venray uw' peuters aan te melden. U kunt uw peuter inschrij ven vanaf de leeftijd van 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst op de peuterzaal. Plaatsing van de peuters op de peuterspeelza len gebeurt in de volgorde van inschrijving. Voor sommige groepen bestaat èen (zeer) lange wachtlijst, zodat uw peuter al drie jaar kan zijn als hij/zij aan de beurt komt. De mogelijkheid bestaat om uw peuter voor een groep aan te melden op een peuterzaal zonder of met een kleine wachtlijst. Alle peuterspeelzalen hanteren dezelfde werkwijze en hebben dezelfde voorzieningen. Ook wordt op alle peuterspeelzalen dezelfde financiële bijdrage gehe ven. Zeker de bewoners uit Landweert en het Anthouniusveld adviseren wij hun peuter aan te mel den bij de Hummeltjeshoek in de Bachstraat. eventueel bij de Paddestoel in de Beukenlaan. De inschrijfkosten bedragen 25,- S.v.p. gepast betalen. Dus persoon lijk inschrijven op 22 februari op: Peuterspeelzaal de Hummeltjeshoek Bachstraat 14a van 19.00-20.00 uur. Peuterspeelzaal de Paddestoel Beukenlaan 6a van 15.30-16.30 uur. Peuterspeelzaal de Mierenhoop Hubenhof 67 van 16.00-17.00 uur. Peuterspeelzaal de Blokkendoos Kruidenlaan 161 van 19.00-20.00 Veel ouderen in Venray vinden de weg naar het project Ouderenadviseur voor informatie en advies. De ouderen consulenten hebben in ruim een jaar tijd meer dan 500 ouderen thuis bezocht. De huisbezoeken voorzien in een behoefte. Veel ouderen zijn tevre den. Het project is een gezamenlijk initiatief van Synthese, de Centrale van Ouderenverenigingen en de Gemeente Venray. Er zijn veel regelingen en voorzie ningen voor ouderen. Informatie kan onduidelijk en ingewikkeld zijn. Veel ouderen hebben behoefte aan hulp bij het verkrijgen van de juiste informatie. Hierdoor kan men beter een keuze maken. De (vrijwillige) ouderenconsulent kan hierbij helpen en komt graag bij mensen thuis. Het zo lang mogelijk zelfstandig willen wonen is voor veel ouderen een belangrijk gegeven. BRIEF VAN DE GEMEENTE VENRAY Alle mensen van 65 jaar en ouder zijn of worden dit jaar. door de Gemeente Venray persoonlijk aan geschreven. Dit gebeurt per wijk of dorp. In deze brief wordt uitleg gegeven over het projept ouderenad viseur en wordt het vdorstel gedaan voor een huisbezoek. Mensen die hiervan gebruik willen maken kun nen de ingesloten antwoordkaart invullen en opsturen naar Synthese. Tijdens de 500 huisbezoeken zin er talrijke onderwerpen aan de orde geweest. Vragen die veel gesteld worden zijn: -Ik ben zo slecht ter been. Is het mogelijk dat de douche en het toilet aangepast worden zodat de kans op vallen kleiner wordt? -Ik ben tachtig en krijg steeds meer moeite mijn huis schoon te houden. Ik wil niet steeds mijn kin deren vragen. Kan ik hiervoor hulp krijgen? -Ik heb wel eens gehoord van een sociale alarmering. Hoe werkt dat precies en waar kan ik dat aanvra- gen? -Ik heb alleen AOW en heb veel onkosten met betrekking tot een nieuwe bril en een kunstgebit. Kom ik in aanmerking voof een vergoe ding via de gemeente? -In de "toe komst willen we graag verhuizen naar een aanleunwoning. Hoe komen we daarvoor in aanmerking? - Ik kan mijn boodschappen niet zelf meer doen, daardoor wordt het koken ook steeds lastiger. Ik heb wel eens gehoord van maaltijden die thuis gebracht worden. Wat houdt dat precies in en waar kan ik mij hier voor aanmelden? Ik heb alleen maar AOW, krijg ik dan korting? - Wij kunnen geen auto meer rij den en kunnen geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Komen wij in aanmerking voor een ver- voersvergoeding via de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG)? - Mijn man is vorig jaar overleden en mijn kinderen wonen ver weg. Zijn er misschien activiteiten voor ouderen hier in de buurt? - Ik zie zo slecht. Ik kan de krant niet meer lezen. Weet u waar ik terecht kan voor een loep? - Kom ik in aanmerking voor kwijtschelding van de Gemeentelijke Belastingen? BELANGSTELLING VOOR EEN HUISBEZOEK? U kunt natuurlijk ook rechtstreeks contact opnemen met mw. Trudy van den Berg of Anja Damhuis, de ouderenadviseurs van Synthese. De ouderenconsulent is er voor u en komt graag bij u thuis! Telefoon: 0478-510032 Vrijdagavond rond 19.00 uur is een 44-jarige vrouw uit Venray aan gereden op de Stationsweg toen zij daar met haar snorfiets via de fiet sersoversteekplaats de rijbaan over stak. Een 46-jarige automobiliste uit Horst zag de snorfietsster niet toen zij rechts wilde afslaan ter hoogte van de St.-Servatiusweg. De bestuurster van de snorfiets kwam ten val en werd met lichte kneuzin gen per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Tijdens verkeerscontroles in het centrum van Venray zijn woensdag acht bekeuringen uitgedeeld voor het fietsen in een voetgangersge bied. Een automobilist werd bekeurd voor het parkeren op een invalide-parkeerplaats. mgigeklikt zen n tm- f mem tmm&m ■vb «k mm&U. I Tandtechniek Patersstraat 16 Venray 510341 www.awillems.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7