Politiek akkoord met vrije sluitingsuren horeca Lobby werpt vruchten af de Studio 'Vredeskerk inrichten voor tienerdisco' Meer geluid bij Nijsen Granico Inalfa wil vastelaoveshal bouwen Dorpsradenoverleg uit bedenkingen bij ontwerp POL Gunhoek 'T VENROJS LAEVE GETAEKEINTD Veel belangstelling voor bananenbier. Fietsenstalling NS station Vierlingsbeek gereed Mishandeling Illegalen 10.000 gulden voor Pinkeltje Botsing Snelheids controle PEEL en maas donderdag 22 februari 2001 - Pagina 5 Het dorpsradenoverleg Venray uit in een deze week verstuurde brief aan het college van Gedeputeerde Staten van de pro vincie Limburg zijn bedenkingen bij het ontwerp Provinciaal Ontwikkelings Plan (POL). Het POL, dat nu in de eindfase verkeert, vervangt alle provinciale plannen op het terrein van milieu, water, ruimte, verkeer en vervoer, welzijn en economie. Eind vorig jaar kwam het ontwerp gereed en tot 20 februari loop de inspraak- en bezwaartermijn. INHOUD BRIEF In de brief verzoekt, het dorpsra denoverleg GS onder andere om mogelijkheden te creëren voor agra rische bedrijven die nu nabij de dorpskom gevestigd zijn en zoeken uaar uitbreidingsmogelijkheden. 'Zeker als zo'n bedrijf over meerde re (kleinere) locaties verspreid is kan hier een win/win-situatie gevon den worden door bedrijfsconcentra- 'ie mogelijk te maken op een zoge naamde sterlocatie. De betreffende ondernemer kan dan bedrijfsecono mischer gaan werken en in'of nabij de dorpskern worden mogelijkheden geschapen voor woningbouw. Als dorpsradenoverleg zijn wij voor stander van een actief beleid met betrekking tot verplaatsing van agrarische bedrijven die in of bij de bebouwde kom liggen', aldus het dorpsradenoverleg. Verder vraagt het dorpsradenover leg zich af waarom de dorpskern van Oostrum in het POL wordt toe gevoegd aan het stedelijk gebied van Vneray-Centrum. 'Onduidelijk voor ons is het motief hiervoor. Wij ver zoeken u dan ook om uw motivatie voor deze toevoeging kenbaar te maken, zodat deze alsnog door ons getoetst kan worden aan de uit gangspunten van het dorpsraden overleg'. Verder vindt het dorpsradenover leg dat de regeling 'ruimte voor ruimte' niet alleen van toepassing dient te zijn voor agrarische bedrij ven, maar ook voor (semi)-agrari- sche bedrijven in het buitengebied, omdat er dan 'ruimere mogelijkhe den ontstaan voor een alternatieve bestemming of bedrijfsvoering en verwezenlijking van (nieuwe) bestemmingsplannen' Verder constateerde het dorpsra denoverleg dat de bij het ontwerp plan geleverde kaarten niet overeen komstig de werkelijkheid zijn omdat diverse bedrijven en ook dor pen op de kaarten niet juist zijn weergegeven. ITF:"'De Hoveniers'^* een tuinontwerp op maat Venray 0478-571800 'NOT-DONE' Dat burgemeester Waals binnen kort met het Dingus-bestuur om de tafel gaat zitten om te praten over de voorwaarden om de deur langer open te houden, vind Gijsbers geen probleem. "De gemeente moet van goeden huizen komen om aan te tonen dat de vrije sluitingstijd voor meer overlast zorgt. Dingus heeft in deze een goede ervaring en reputatie opgebouwd. Ook kan de gemeente de jaarlijkse subsidie niet zomaar terugschroeven. Dat is 'not-done'. Dat is juridisch niet mogelijk." Overigens verwacht Gijsbers niet dat Dingus en veel andere horecage legenheden in de gemeente Venray gebruik gaan maken van de rege ling. "De normen voor geluidsover last na 01.00 uur zijn streng en lig gen vast in de APV. Wij sluiten om 02.00 uur of er moet een bijzondere activiteit zijn. Zolang het goed geï soleerde jongerencentrum er niet is, zullen wij incidenteel wel eens een keer langer open zijn. In feite heb ben wij er nu weinig tot niets aan." Na het proeljaar zal de gemeente Venray bekijken of de maatregel, die voor minder overlast moet zor gen omdat het uitgaand publiek gespreid naar huis gaat, een succes Venraynaar Jans doet in een brief een dringend beroep op het college van B en W van de gemeente Venray om de Vredeskerk in te richten als nieu we (tijdelijke) locatie voor de bovenwijkse tienerdisco of als nieuw open jongerencentrum. Op 1 april is de Vredeskerk name lijk kerk af. De kerk wordt door het bisdom op 31 maart aan de eredienst onttrokken. Reden is de bouwkundi ge staat van het gebouw en het ver trek van twee pastoors. 'Pas dan heeft de jeugd de toe komst en verdient de politiek haar geloofwaardigheid', schrijft Jans, ex-lid van de inmiddels opgeheven initiatiefgroep Bovenwijkse Tiener disco (BWT), in de brief. De Venraynaar ziet in de leeg staande Vredeskerk voor de gemeente Venray een 'fantastische kans liggen om alsnog een langsle pende, en tot nu toe loze. belofte aan de jongeren in te lossen. De Vredeskerk zou, na enige aanpassin gen, een uitstekende voorziening kunnen zijn voor het Venrayse jeugd- en jongerenwerk in de vorm van een tienerdisco of zelfs een jon gerencentrum'. Met een knipoog naar het verle den, waar de toenmalige pastoor Gerrits volgens Jans bewees dat de jeugd zich prima kon amuseren in het voormalige, door het bisdom geïnitieerde patronaatgebouw, zou de Vredeskerk haar functie als voor ziening voor de gemeenschap kun nen behouden. Wethouder Jan Driesssen heeft de mond vol met uitspraken als 'de jeugd heeft de toekomst' en 'hoogste prioriteit voor jongeren en voorzieningen voor jongeren. Zelfs de meest oprechte beloftes worden echter nietszeggende woorden als er geen resultaat komt. Prioriteit blijkt in Venray een wassen neus. Met z'n allen laten wij de Venrayse jongeren in hun hemd staan, en dat vind-ik, en velen met mij, een echt schandalige zaak', aldus Jans. Railinfrabeheer voltooit deze week de werkzaamheden op station Vierlingsbeek. Vorige week zijn de zestien nieuwe inbraakveilige klui zen op het station geplaatst. De klui zen staan onder de glazen overkap ping van de fietsenstalling. Er zijn ook 160 nieuwe rekken geplaatst waar reizigers hun fiets onbewaakt kunnen stallen. Vanaf december vorig jaar maken de reizigers al gebruik van dit deel van de stalling. De nieuwe stalling is strak vorm gegeven. De nieuwe rekken bieden meer ruimte tussen de fietsen zodat ook moderne fietsen zoals moun tainbikes goed gestald kunnen wor den. Aan de nieuwe rekken bevin den zich betere aanbindmogelijkheden voor kabel en beugelsloten. De nieuwe over kapping zorgt ervoor dat de fietsen voortaan droog staan. De stalling is 's avonds goed verlicht en dit bevor dert de sociale veiligheid in en rond de nieuwe stalling. De ombouw van station Vierlingsbeek maakt deel uit van het programma Ruimte voor de Fiets. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft 460 miljoen gulden ter beschikking gesteld om de facili teiten voor fietsende treinreizigers te ver-beteren. Railinfrabeheer ver wacht met de nieuwe fietsenstalling het gebruik van de fiets in het voor- en natransport te stimuleren. Nu al komt bijna 40% van de treinreizi gers op de fiets naar het station. Het programma Ruimte voor de Fiets loopt nog tot 2007. Een 39-jarige man uit Venray is zaterdagavond rond 19.00 mishan deld door twee mannen voor zijn huis in de Tamboerijn straat in Venray. Toen hij zag dat de twee met hun personenauto zijn gepar keerde auto blokkeerden, verzocht hij de twee mannen voortaan wat ruimte te laten, zodat hij er beter uit kon. Vervolgens werd hij agressief bejegend en kreeg hij een klap in het gezicht en werd hij geschopt. De man raakte even buiten bewustzijn en heeft korte tijd later de politie kunnen waarschuwen. Bij een controle in een bedrijf in Overloon heeft de politie Land van Cuijk in samenwerking met de arbeidsinspectie dinsdagmorgen negen werknemers aangetroffen die zich niet konden identificeren. Alle personen zijn overgebracht naar het bureau. Na onderzoek bleek dat deze werknemers via een uitzendbu reau uit Eindhoven bij het betreffen de bedrijf werkzaam waren. Drie vrouwen, afkomstig uit Polen, ble ken uiteindelijk niet over de vereiste papieren te beschikken om in Nederland te mogen werken. Zij worden uit Nederland verwijderd. De Raad van State heeft via een voorlopige uitspraak beslist dat de geluidsnormen van Nijsen Granico Mengvoederbedrijf BV in Venray tijdelijk aangepast wor den. De voorziening moet uitein delijk leiden tot een milieuvergun ning die het Granico BV destijds heeft aangevraagd bij de provin cie. De heer en mevrouw Manders, wonend aan de Veulenseweg 10, verkochten destijds hun grond met nummers 22 en 25 aan Granico. Zij zijn wel naast het bedrijf blijven wonen. Manders vond wel dat de geluidsoverlast te hoog was en pleit te bij de provincie voor strengere geluidsnormen. Dit zelfde deed Granico, maar dan met de stelling dat de normen te streng waren. De recycleafdeling van Granico heeft momenteel geen milieuver gunning. Zij vroeg daarom een voorlopige voorziening óm toch te kunnen blijven draaien. Tijdens een geluidsmeting bij Granico was er wel een minimale overschrijding geconstateerd. Om deze minimale overschrijding terug te dringen, zou er 1,1 miljoen gulden geïnvesteerd moeten worden om het gehele bedrijf van gevelbeplating te voor zien. De geluidsmetingen die bij Manders zijn gedaan vallen wel bin nen de normen voor Granico. Dit was voor de Raad van State dan ook reden om het verzoek van Manders af te wijzen. Voor Granico zijn nu hogere geluidsnormen van toepas sing tot de Raad van State definitief uitspraak doet. De hoorzitting hier over wordt in de loop van dit jaar verwacht, de definitieve uitspraak eind dit jaar. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray hebben verklaard in principe medewer king te verlenen aan een bouw plan voor het bouwen van een vastelaoveshal ten behoeve van het bouwen en onderbrengen van carnavalswagens. Inalfa Industries BV heeft hiervoor bij de gemeente een bouwplan inge diend. Door de bouw van een overdekte ruimte voor het bouwen en onder brengen van carnavalswagens onstaat een veilige en gebruiks vriendelijke werkruimte, die geen overlast voor de omgeving veroor zaakt. Inalfa Industries BV heeft na de afwijzing van het vorige plan een aangepast bouwplan ingediend voor het bouwen van een dergelijk bedrijfsgebouw. Het bouwplan heeft betrekking op een perceel gelegen in het vigerend bestemmingsplan bedrijventerrein Smakterheide. Het betreffende per ceel heeft een verkeersdoeleinden- bestemming ten behoeve van een parkeerterrein voor vrachtwagens. Dit parkeerterrein is nu elders in het bestemmingsplan 'opgelost'. Vervolgens heeft Inalfa het vrijge komen perceel van de gemeente gekocht. Het bouwplan is in strijd met de vigerende bestemming. Een herziening van het bestemmingsplan of een vrijstellingsprocedure is nodig om de bouw van de hal te kunnen realiseren. Het college van de gemeente B en W van de gemeente Venray is van plan om medewerking te verlenen aan hel bouwplan en de planologische wij ziging in de eerstvolgende bestem mingsplanherziening van Smak terheide mee te nemen. Het Juliana Welzijn Fonds heeft 10.000 gulden toegekend aan Stichting Peuterspeelzaal Pinkeltje te Veulen. De bijdrage is bestemd voor de aanschaf van meubilair en speelmateriaal voor de peuterspeel zaal. Het Juliana Welzijn Fonds is een onafhankelijk fonds dat zijn geld ontvangt uit onder andere de BankGiroLoterij, de Lotto en giften van particulieren en bedrijven. De kogel is eindelijk door de kerk. De gemeenteraad stemde dinsdagavond in met de proef voor een jaar om het sluitingsuur in de Venrayse horeca helemaal vrij te laten. Ook jongerencentrum Dingus, het enige struikelblok bij het vrijgeven van de sluitingstijden voor de Venrayse horeca, mag van de poli tiek vanaf aanstaande vrijdag zelf bepalen hoe laat de tent gesloten wordt. Voor aanvang van de gemeente raadsvergadering kwam het college van B en W plotsklaps met een nieuw collegevoorstel op de prop pen. "Met dit raadsvoorstel beogen we proefondervindelijk ervaring op te doen met de effecten van een vrij sluitingsuur. De vraag is met name of er sprake zal zijn van minder overlast doordat het vertrek van horecabezoekers meer gespreid plaatsvindt", stelde wethouder Driessen. Aanvankelijk wilde het college van B en W de vijf jongerencentra in de gemeente Venray houden aan de sluitingstijd van twee uur 's nachts. In de commissie Algemene Zaken is door de verschillende frac ties met name aandacht gevraagd voor de uitzondering, te weten de 'horecabedrijven die als sociëteiten worden geëxploiteerd. "Vanuit de commissie is gewezen op de eigen verantwoordelijkheid van de bestu ren van deze sociëten alsmede op de eigen verantwoordelijkheid van de bezoekers. Tevens is aangeduid dat het naar de beleving van de jongeren zelf moeilijk te plaatsen zal zijn waarom ze in het ene geval wel gedwongen worden om de horeca gelegenheid om 02.00 uur te verla ten en in het andere geval niet." Deze overwegingen waren voor het college aanleiding om in de afgelopen week deze uitzonderings categorie nader onder de loep te nemen en een handreiking te doen. "Wij erkennen namelijk het belang van de eigen verantwoordelijkheid van betrokkenen", vervolgde Driessen. "Tevens onderkennen we dat een onvoldoende door betrokke nen gedragen uitzonderingspositie een averechts effect kan hebben en mogelijk tot juist meer overlast zou kunnen leiden. Desalniettemin hechten wij aan een verantwoord jeugd- en jongerenbeleid, waarin een bepaalde mate van vrijheid van gebondenheid gerealiseerd wordt. Van daaruit vinden we dan ook van groot belang dat met betreffende jongerensociëteiten goede afspraken gemaakt worden over programme ring en openingstijden." SUBSIDIE De jongerensozen mogen nu lan ger openblijven, mits zij aan een aantal voorwaarden voldoen. Ze moeten garanderen dat er na twee uur 's nachts geen minderjarige bezoekers binnen zijn of komen en de vrije sluitingstijd mag niet voor meer overlast zorgen. Jera Ysselsteyn, Watjang Oirlo, JUM Merselo en Stichting LEO Leunen hebben de gemeente laten weten geen gebruik te maken van het vrije sluitingsuur. In tegenstelling tot Dingus, dat graag langer open wil blijven. De coalitiepartijen VVD, CDA en PvdA konden zich dinsdag avond in het aangepaste voorstel van het college vinden. De oppositie, Samenwerking Venray, Fractie van de Vorle en D66, waren het niet eens met het voorstel, omdat het langer openhouden van Dingus er toe kan leiden dat het jongerencentrum jaar lijks minder subsidie van de gemeente krijgt. Zij vinden dat rui mere sluitingstijden voor jongeren centra niks te maken hebben met de hoogte van de gemeentelijke bijdra ge. Vrije sluitingsuren betekenen volgens het college van B en W extra bezoekers en dus extra omzet. "Als college zijn we tot de conclu sie gekomen dat het meest wenselijk is dat we via subsidieoverleg met de sociëteiten over programmering en openingstijden komen tot nadere afspraken. Dat biedt immers de beste mogelijkheid om de verschil lende aan de orde zijnde belangen (jeugd- en jongerenbeleid, openbare orde, paracommercie) in overleg en zonodig onder bepaalde condities te regelen. Maatwerk dus, met een proefperiode van één jaar om daar mee natuurlijk draagvlak te creëren, aldus Driessen. Een van onze klanten ving onlangs 50.000,- belasting vrij! Gefeliciteerd met uw prijs! A.s. zaterdag LAATSTE verkoopdag trekking 27 febr. a.s. Tijdens de carnavalsdagen gesloten. Sigarenhuis Jansen Grote Markt 22 Venray den moet komen tot nadere afspra ken. De andere fracties in de raad zagen niks in het aangepaste voor stel van het college van B en W. Zij vinden dat ruimere sluitingstijden voor jongerencentra niks te maken hebben met de hoogte van de gemeentelijke bijdrage. VOORWAARDEN De jongerensozen mogen nu lan ger openblijven, mits zij een aantal voorwaarden voldoen. Zo moeten zij kunnen aantonen dat de vrije sluitingstijd niet voor meer overlast zorgt. Bovendien moeten ze garan deren dat er na twee uur 's nachts geen minderjarige bezoekers binnen zijn of komen. Pieter Gijsbers maakte het alle maal niet zoveel uit. "Onze politieke lobby van de afgelopen dagen heeft duidelijk z'n vruchten afgeworpen. Vorige week stonden het CDA en de PvdA immers nog pal achter het voorstel om Dingus uit te sluiten. Het zou ook raar zijn. Al 35 jaar zijn we steeds met de sluitingstijden meegegaan. En nu werd er ineens met twee maten gemeten. In Dingus wordt een programmering aangebo den die de reguliere commerciële horeca niet aan kan of niet wil bie den. Dingus is een bovenwijks open jongerencentrum en is dat nog steeds. Omdat Dingus een boven wijks centrum is week en wijken wij nog steeds af van de andere sozen in de gemeente Venray. We zijn altijd gericht geweest op zestienjarigen en ouder. Wij zien niet in dat onze mensen anders zouden moeten wor den behandeld dan andere even oude horecabezoekers in het Venrayse." ffetkostte hem wat telefoontjes naar alle fracties in de Venrayse gemeenteraad, maar het resultaat was er dan ook naar. Dingus- voorzitter Pieter Gijsbers toonde zich dinsdag na afloop van de gemeenteraadsvergadering de koning te rijk. "Ik vind dat Dingus vanavond een gedenk waardige overwinning heeft behaald. We wilden langer open blijven en mogen dat nu ook." De opluchting van Gijsbers valt te begrijpen. In de commissie Algemene Zaken van vorige week hing de vlag voor Dingus immers nog duidelijk halfstok: CDA en PvdA, twee van de drie coalitiepar tijen, zagen in die vergadering geen reden om voor het jongerencentrum een uitzondering te maken. Een pro bleem voor Dingus, omdat de twee partijen in de raad een nipte meer derheid hebben. Vooral Truus Kemmelings van de PvdA was in die vergadering duide lijk in haar standpunt. Zij vond dat Dingus buiten de regeling moest vallen. 'Want het is een jongeren centrum en geen gewone horeca. Ik heb vanavond geen argumenten gehoord waarom Dingus wél met de vrije sluitingstijden mee zou moeten gaan', aldus Kemmelings in de commissie Algemene Zaken. In de gemeenteraadsvergadering van dinsdag kwam de plotselinge ommezwaai bij de Pvda. "In de frac tie was op dat moment onvoldoende draagvlak om voor Dingus een uit zondering te maken, maar na een De jongeren van Dingus waren dinsdagavond voorbereid op even tuele acties. De politiek stemde ech ter in met een vrij sluitingsuur voor het jongerencentrum. levendige discussie zijn we het ermee eens dat het voorstel gewij zigd wordt. Wij zijn van mening dat het aangepaste collegevoorstel, met daarin het subsidie-overleg, in de lijn van ons beleid ligt", stelde frac tievoorzitter Bert Linskens, die de nadruk legde op de eigen verant woordelijkheid van de jongeren. De fractie wil nu alle jongerencentra ook zelf hun sluitingsuur laten bepa len. SWITCH Ook het CDA, vorige week in de commissie Algemene Zaken tegen de uitzondering voor Dingus, maak te een 'switch'. "De vrije sluiting stijden komen tegemoet aan de wen sen van de markt", meende fractievoorzitter Wiel Michiels. "Het succes van de regeling zal afhangen van het gedrag van de horecabezoekers. Het overlastcrite- rium is van doorslaggevende bete kenis. Belangrijk is dat er kaders en normen worden vastgesteld. Wij kunnen instemmen met het aange paste voorstel." Beide coalitiepartijen vinden wél dat het college van B en W via het subsidieoverleg met de sociëteiten over programmering en openingstij- li Een 42-jarige vrouw uit Blerick is Blonderdagmorgen rond 07.30 uur ^Rrnstig gewond geraakt bij een ver- Mkeersongeval op de Mpindhovenseweg in Blerick. De I vrouw werd met gebroken benen, ribben en een longperforatie opge nomen in het ziekenhuis. De vrouw werd op haar bromfiets op het kruispunt Eindhovenseweg/Groot Bollerweg aangereden door een vrachtwagen bestuurd door een 28-jarige man uit Venlo. Door het ongeval van de bromfiet ser met de vrachtwagen vond er een kop/staart-botsing plaats tussen twee achteroprijdende personen auto's. De eerste auto, bestuurd door een 40-jarige man uit Neerkant, kon nog net op tijd remmen om een aan rijding met de vrachtwagen te voor komen. De tweede, auto bestuurd door een 29-jarige man uit Venray, botste achterop zijn voorganger. Bij een snelheidscontrole op de 'anssumseweg zijn dinsdagmiddag twee automobilisten bekeurd. Zij reden harder dan de toegestane 80 km/u. De hoogste snelheid was 95 km/u. INTERIEURSTYLISTEN www.studiovenray.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5