Cheque van 5000 gulden voor Toon Hermans Huis ■Bt k M a Hyx Slaapcentrum met uitstraling Nieuwe trend in fysiotherapie Duthler Venray en Thom Hoffman in spotje van Bavaria E-norm Leo Hendriks naar Raadhuisstraat Argowil beste toeleverancier van Te Strake Leerhuis Vakantieopvang in De Nissehoff PEEL EN MAAS BEZORGEN? MxaeVeis 'Reizigers informeren reizigers' PEEL EN MAAS BEZORGEN? Platform Lage Inkomens Pool aangehouden Rijverbod PEEL EN MAAS donderdag 22 februari 2001 - Pagina ijE) 'X; I., Het Winkelcentrum Venray sloot vorige week de succesvolle najaarsactie af. De Schouwburg Venray was het toneel voor een avondvullend programma met cabaret en muziek en veel aan dacht voor het Toon Hermans Huis. Louis Moers, oud-voorzitter van Winkelcentrum Venray (WCV), Louis Moers overhandigde daarna een waardeclieque van 5000 gulden aan Marl Martensinitiatiefnemer en directeur van de Toon Hermans Huizen. opende de avond met een hartelijk welkom voor alle winnaars van de najaarsactie. Uit alle ingezonden stempelkaarten zijn driehonderd gelukkigen getrokken die elk twee kaartjes kregen. Verder bedankte hij Notariskantoor Mathijsen Weijs, Peel Maas, Verspreidingsburo Periodiek, de gemeente Venray en alle deelnemende winkeliers voor hun medewerking. De najaarsactie van WCV was dit keer uniek. Niet alleen waren er leuke prijzen te winnen, de actie steunde ook een goed doel: het Toon Hermans Huis (THH). Dit is een inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten. Zij kunnen er terecht met alle vragen, emoties en problemen met betrekking tot hun ziekte. Maurice Hermans, zoon van Toon, stond stil bij zijn vader en het THH. Maurice vertelt over een repe titieperiode in Venray die hij met zijn vader meemaakte. Na een bypass operatie wilde Toon toch weer het toneel op. Ze kregen veel medewerking van de Venrayse men sen. Ook benadrukt Hermans hoe belangrijk de vrijwilligers zijn die elke dag weer het THH draaiende houden. Zij maken het inloophuis gezéllig en hebben altijd een luiste rend oor. Louis Moers overhandigde daarna een waardecheque van 5000 gulden aan Mart Martens, initiatief nemer en directeur van de Toon Hermans Huizen. Er zijn inmiddels drie huizen in Maastricht, Sittard en Venlo. Martens was blij verrast door de vroege actie van de Venrayse winke liersvereniging. Vervolgens trad cabaretier Reinder van der Naait op met zijn nieuwste show AVERIJ. Hij wist het publiek te boeien met zijn gevarieer de programma met veel leuke type tjes en muzikale hoogstandjes. Als afsluiting was de groep Diep Sjit te beluisteren in de foyer van de schouwburg. Deze dialectband hield de sfeer er goed in. Bovendien steunden zij het Toon Hermans Huis door de helft van hun gage te done ren. Al met al een geslaagde avond als afsluiting van een geslaagde actie. Burgemeester Waals verrichtte mat Tudor Slaapcentrum. Burgemeester Waals opende maandag 9 februari Tudor Slaapcentrum aan de Julianasingel 5 te Venray. Een compleet nieuwbouwpand in har tje Venray. Het voormalige pand voldeed niet meer aan de eisen, die eige naar Patrick Zwiers (27) eraan stelde, dus werd het met de grond gelijk gemaakt en kwam er nieuwbouw voor in de plaats. Duizend vierkante meter met alles op het gebied van slaapcom fort. In 1980 startten de ouders van Patrick Zwiers met de verkoop van meubels in een pand aan de Wilhelminastraat. Geleidelijk aan werd de verkoopruimte te klein, zodat in 1994 de verkoopoppervlak te werd verdubbeld. Na voltoöiing van zijn universi taire studie bedrijfseconomie koos Zwiers voor het vrije ondernemer schap en nam hij in 1997 het bedrijf van zijn ouders over. Aangezien er op de locatie aan de Wilhelminastraat geen uitbreidings mogelijkheden meer waren, werd besloten om de verkoopactiviteiten elders uit te breiden. "Door de nieuwbouw hebben we onze activiteiten kunnen scheiden. Zo worden er in het pand aan de indagmiddag de officiële opening van Wilhelminastraat alleen nog woon kamermeubelen en aanverwante artikelen verkocht, terwijl de nieu we zaak aan de Julianasingel zich volledig specialiseert in slaapka mers en slaapsystemen. In de showroom, waar. meer dan zestig verschillende modellen staan opge steld, kan men kiezen uit diverse stijlen, waaronder romantisch, klas siek, koloniaal en design. Uiteraard ontbreken ook de senioren- en tie nerkamers niet", vertelt Patrick Zwiers. De klant heeft verder de keuze uit diverse slaapsystemen. zoals box- springs, vaste en (elektrisch) ver stelbare lattenbodems én spiralen. Met behulp van speciale computer gestuurde meetapparatuur en een aantal persoonsgebonden gegevens kan Tudor Slaapcentrum als eerste in de regio exact vaststellen, welke combinatie van bodem en matras voor iemand het meest geschikt is. Voor de naam Tudor is ook voor de nieuwe zaak bewust gekozen, aangezien het voor een brede klan tenkring al ruim twintig jaar een vertrouwde naam is, waarbij de klant weet wat hij of zij kan ver wachten. Openingstijden Tudor Slaapcentrum: Dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Sportmedisch instituut in De Sprank Sinds enige tijd is in De Sprank het Sportmedisch Instituut Venray gevestigd. In deze fysio therapie wordt op actieve wijze gewerkt aan revalidatie of bles surepreventie. "Een ander soort inslag", laat fysi otherapeut Martijn van Hoof weten over het fenomeen medische fitness. "Vaak worden mensen op passieve wi jze behandeld in een fysiothera pie. Wij doen het door de mensen op een dusdanige manier te trainen dat hun belastbaarheid groter wordt en dat ze makkelijker kunnen functio neren." Het bijzondere van deze vorm van therapie is dat zowel sporters als niet-sporters hier aan deel kunnen nemen. Sporters komen er vaak terecht bij een revalidatie na een blessure terwijl niet-sporters, die aan beweging moeten gaan doen, dit bij het Sportmedisch Instituut op verantwoorde wijze kunnen doen. Medische fitness is in principe niet nieuw maar de wijze waarop dat in het Sportmedisch Instituut gebeurt is erg patiëntgericht. Door de kleine praktijk krijgt de patiënt alle aan dacht die hij of zij nodig heeft. Bij Op vijf woensdagen in de lente: 7, 14, 21, 28 maart en 4 april van 20.15-22.15 uur in de Mariakapel in Holthees, is er weer een Leerhuis in de Mariakapel in Holthees. Het onderwerp is: 'Genesis 1-11 lezen met behulp van het boek Verhalen over het begin' door Ellen van Wolde, hoogleraar Exegese Oude Testament en Hebreeuws aan de Theologische Faculteit Tilburg. Het Leerhuis wordt geleid door Pius van Loon,, katecheet. De deelnemers kunnen samen tot vruchtbare gesprekken komen, omdat Ellen van Wolde op een geheel nieuwe wijze de verhalen van het begin leest vanuit de Hebreeuwse tekst. De kosten zijn ƒ50,- p.p. incl. kof fie/thee en een (beperkt) aantal sten cils. Opgave bij P. v. Loon, Kapelstraat 14, 5824 AJ Holthees. Tel. 0478-636266. E-mail: adpi@wanadoo.nl het Sportmedisch Instituut kan men individueel terecht of met kleine groepjes. Er wordt gebruik gemaakt van de fitnessruimte in sportcentrum De Sprank, die voorzien is van de modernste apparatuur. Bovendien kunnen mensen na hun behandeling, voorzien van een goed advies, door- trainen in het sportcentrum. Martijn van Hoof is voorlopig alleen op dinsdag- en vrijdagmiddag aanwe zig in De Sprank. Voor meer infor matie kan men hem bereiken onder 06-20982707 of bij De Sprank, tel. 512888. Kindercentrum De Nissehoff biedt ouders en kinderen opvang in de vakantieperiodes. Ouders die in vakanties opvang nodig hebben, zodat ze hun dage lijkse werkzaamheden kunnen blijven verrichten, kunnen bij dit kindercentrum terecht op parti culiere basis. Dit geldt voor kinderen in de leef tijd van 0-13 jaar. Er worden geen inschrijfkosten berekend en de opvang is op wekelijkse basis af te sluiten. De kosten zijn F1 6,- voor de leef tijd van 0-4 jaar en F1 7,50 voor de leeftijd van 4-13 jaar per uur. Kindercentrum De Nissehoff is gelegen aan een bosrand vlakbij het centrum van Venray. De opvang geschiedt op antropo sofische grondslag welk inhoudt dat we veel in, om en met de natuur beleven. Buiten spelen en werken is bij ons een van de dagelijkse bezigheden. Verder werken wij met natuurlijke materialen, verzorgen onze tuintjes, spelen in een boomhut, wandelen naar de boshut, verzorgen dieren, zwemmen bij mooi weer in onze achtertuin, bezoeken een speeltuin en nog veel meer! Interesse? Bel vrijblijvend naar: 0478-589314 en maak met ons een afspraak voor een bezoek. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray De modezaak Duthler uit Venray is een van de geselecteerde bedrijven die deelneemt aan de Bavaria Kronen Actie, waaraan via een tv-commercial landelijke bekendheid wordt gegeven. In deze spot, die werd ontwikkeld door de bekende Lieshoutse bier brouwer zal Duthler Venray naast de acteur Thorn Hoffman duide lijk zichtbaar figureren. De bedrijven die deelnemen aan de Bavaria Kronen Actie, zijn te zien in diverse TV-commercials die momenteel op verschillende zenders worden uitgezonden. De opnamen voor deze commercials zijn onlangs gemaakt. Centraal in de spot staat acteur Thorn Hoffman, die via aller lei omzwervingen de deelnemende bedrijven aandoet. Deze commer cial, waarin Duthler Venray partici peert, dient ter introductie van de Bavaria Kronen Actie. Als tegen prestatie voor de deelname aan de commercial ontwikkelt elk bedrijf een eigen kortingsactie voor klanten of afnemers, waarbij de betaling (deels) in kroonkurken van Bavaria geschiedt. Die actie mogen de deelnemende bedrijven naar eigen goeddunken invullen. De modezaak Duthler komt met een speciale kortingsactie, welke de klant een flink voordeel kan opleveren. Deze maand krijgt men bij inlevering van vijf Bavaria Kroonkurken een directe korting van vijf procent op uw aankoop. Ook in de volgende maanden loopt de Bavaria Kronen Actie door bij Duthler. In de maand maart krijgt men een korting van tien procent en in april loopt deze actie zelfs op tot 15 procent korting! Op een speciale site van Bavaria, www.kronenac- tie.bavaria.nl, kan men alle informa tie vinden omtrent de Bavaria Kronen Actie. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Voorafgaand aan de Boekenweek, met als thema 'Het land van herkomst', organiseert de openbare bibliotheek Horst op woensdag 7 maart van 20.00 tot 22.00 uur in samenwerking met de Volksuniversiteit Venray e.o. een bijeenkomst over reizen in de bibliotheek, Groenewoudstraat 8 in Horst. Deze avond wordt verzorgd door de heren Eickmans, Linssen en Verbeek. Dit drietal heeft al vele (avontuur lijke) reizen ondernomen in de afge lopen twintig jaar. Het drietal neemt de bezoeker tij dens deze avond mee op een 'ont dekkingsreis' naar Azië, Afrika en Zuid-Amerika aan de hand van eigen ervaringen, foto's en video beelden. Onder het motto 'met welke baga ge vertrek je naar een vakantiebe stemming en met welke bagage kom je terug' belooft dit een interessante en informatieve avond te worden voor reislustigen en natuur- en cul tuurliefhebbers. Kaartjes voor deze avond zijn gratis te verkrijgen bij de openbare bibliotheek Horst. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray v v v i; ,-s .j -r'.-/:H. regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en 3V1 Regtokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenemei, en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij m onze redactioi kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 25 februari: ,-j In streekmuseum De Lochtin Meldersla is de tentoonstelling 'De u dere wereld van de paddestoelen te bewonderen'. Het museum is opt 14.00 tot 17.00 uur. Eind februari: pier. De expositie is dagelijks te bewonderen van 10.00 rot 20.00 uur. Tot I maart; In het Mur.is/iekcnlnhs in Boxmeer is werk te zien van Maria Beert Weert. Haar voorkeur gaat uit naar •moderne werken en heeft hierin eigen stijl ontwikkeld. Tot en met II maart: In de Oudheidkamer in Horst vindt tot de tenstoonstellinc 'Amateurkunst uit de regio'. Openingstijden: dinsdag van 10.00 tot L„ uur, woensdag, donderdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 16.30 uur/ E-norm Leo Hendriks, thans nog gevestigd in de Hofstraat, gaat binnenkort verhuizen. Het bedrijf zal dan haar intrek nemen in het pand Raadhuisstraat 36a, waar voorheen Uniklus was geves- tigd. Leo Hendriks startte in de Hofstraat in het historische pand van Fonck een ijzerwarenhandel. Daarbij richtte hij zich zowel op de particuliere markt als ook op de zakelijke markt. In de loop der jaren ging het bedrijf zich steeds meer specialiseren en uitbreiden. Dat leidde tot diverse verbouwingen en uiteindelijk groeide het bedrijf uit het pand. Een aantal jaren geleden besloot Leo Hendriks om de toelevering voor bedrijven over te hevelen naar een pand op industrieterrein Smakterheide. Inmiddels is deze vestiging al weer uitgebreid met een groot assortiment installatiemateria len. Met de detailhandel kreeg hij daardoor meer lucht maar anno 2001 is zijn zaak opnieuw te klein. Bovendien heeft het bedrijf zich in een aantal zaken gespecialiseerd en juist die specialismen, hang- sluitwerk, inbraakpreventie, elecfeoor trisch gereedschap en handgereei M,nr schap, krijgen in zijn huidige zaa iu's- niet die aandacht die ze moeten hek J00 ben. "Met de verhuizing wordt om service naar de klanten een stuk gre ter. Wij kunnen dan ons assortimei beter tonen terwijl ook de bereik baarheid een stuk beter wordi Vooral mensen uit de regio kunne ons moeilijk vinden in het centnint Ech Met eigen parkeergelegenheid kut 3(ier nen wij de mensen beter van diem ij u zijn." aldus Leo Hendriks. Het i [ych niet zo dat Leo Hendriks het pai keerbeleid van de gemeente verooi deelt (vroeger had hij een groot pai n d> keerterrein achter zijn winkell "Voor een stad als Venray is dat nis verkeerd maar voor een winkel mijn branche juist wel" In verband met de verhuizing iss een grote leegverkoop in het paoE aan de Hofstraat waarbij veel artike wr' len tegen grote kortingen de deun zullen gaan. De planning is dat d verhuizing begin april afgerond is ij Tot die tijd blijft de winkel in Hofstraat normaal geopend. Vo( lans Zijl In 1 ekei 133. rteg ials lordl ikel Het Venrayse bedrijf Argowil is door het Deurnese bedrijf Te Strake beoordeeld als beste toele verancier voor het jaar 2000. Vorige week mocht directeur Jac Arts de daaraan gekoppelde Award in ontvangst nemen, inclu sief een geldbedrag van 5000gul- den. Argowil produceert kabelbomen. Dat zijn bundels met electriciteits- en andere soorten kabels, zoals men Net als voorgaande jaren zal het Platvorm Lage Inkomens Venray dit jaar belastingformulieren in gaan vullen. Er is echter wel een voor waarde aan verbonden, men moet een laag inkomen hebben. Met andere woorden men moet in aan merking komen voor huursubsidie. Krijgt men om een of andere reden geen huursubsidie, maar denkt u toch in aanmerking te, komen voor onze hulp, bel ons dan even of kom even langs voor meer informatie. Wil u geholpen worden bij het invullen maak dan eerste een afspraak. Verder willen wij laten weten dat wij carnavalsmaandag en dinsdag gesloten zijn. Zij zijn daar na weer normaal ópen te weten op maandag, dinsdag en donderdag morgen van 10.00 -12.00 uur, wij zijn telefonisch bereikbaar op tel. 581332. P.L.I.V. Mozartstraat 20b, 5802 HP Venray. die wel eens in meterkasten of ach ter in computers ziet. Het vervaardi gen van kabelbomen is een zeer spe cialistisch maar ook arbeidsintensief werk. Vaak gaat het om kleine pro ducties met hoge nauwkeurigheid. Wie bij Argowil door de fabriek loopt treft dan ook een zeer ontspan nen werksfeer aan waarbij de con centratie van de medewerkers voor het product groot is. Arts startte samen met zijn echt genote in 1996 zijn eigen bedrijf. Daarvoor was hij jarenlang werk zaam bij een Venlo's kabelbedrijf, maar daar ging het in die tijd minder goed mee, wat Arts deed besluiten om voor hem zelf te beginnen. Een goede keuze, want het Venlose bedrijf ging failliet en de markt op dat gebied lag voor Arts open. Inmiddels heeft Argowil klanten als Xerox, Océ, Emtec Nijmegen, PH- medical, Spijkstaal en Te Strake in haar orderportefeuille en werken er al 35 mensen bij Argowil. Op de Brienshoekweg in Leunen hield de politie zondagochtend rond 1.00 uur een 21-jarige man uit Polen aan en nam hem op verden king van rijden onder invloed een ademanalyse af op het politiebu reau. Hij bleek teveel te hebben gedronken en kreeg een rijverbod van twee uur en een boete van 410 gulden. De award van Te Strake kwai:|59f voor Jac Arts als een complete vei an J; rassing. Achteraf bekeken heeft lij ïbru er wel een verklaring voor. "DieLa klant had haar dertien belangrijkst) umli toeleveranciers gevraagd mee I ECL denken en te kijken naar o.a. ee kostenreductie van 10%, een level betrouwbaarheid van 98% en ervoo te zorgén dat alles wat. geleven wordt ook exact volgens de tekenio gen geleverd wordt. De leveringsbetrouwbaarheid wai voor ons bedrijf geen probleem Vervolgens hebben we aan d inkoopkant een kostenreductie kun nen realiseren en zijn alle afwijkin gen tussen tekeningen en eindpro duct in overleg met de klaii gecorrigeerd", aldus Jac Arts, di( zeer content is met de prestatie vai zijn bedrijf. En de 5000 gulden zi inmiddels in de personeelskas. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Een 30-jarige man uit Venra; kreeg zondagochtend om 1.00 uil j een rijverbod van vier uur, nadat hj op de Rijksweg-Noord bij Afferdei was aangehouden en door de politi D''^ was geconstateerd dat hij tevenCn gedronken had. Van deze man bled bovendien het rijbewijs verlope® De zaak is met snelrecht afgedaan ak ilee nge jn. 2.1 dl'nfi trie IE0M

Peel en Maas | 2001 | | pagina 18