ceet May Swinkels wint zang wedstrijd Laatste feest oude stijl 't Brükske Inschrijven voor worst hangen Beukenrode viert carnaval APK voor Piet Cöp Geslaagde première Ojjem Zat Vöskes gedenken slachtoffers Volendam Carnaval Veltum Jong jg Nederland De Schutteraars Receptie Jeugdprins De Bonte Koe Klute-trappers Inschrijven kinderoptocht Grieze Hazebal Jera Programma Hazinneavond Echt echtpaar wordt Blieker's on-echt paor Carnaval in 't Podium Carnaval in Gryphus donderdag 22 februari 2001 - Pagina 17 May Swinkels is tijdens de Opstoekmatinee in de Schouwburg Venray de winnares geworden van de zangwedstrijd voor kinderen van 6-14 jaar die liedjes van Ben Verdellen vertolkten. Dit jaar stond de door het Venray's Mannenkoor georganiseerde matinee, van ouds her een vervolg op de bekende kof fieconcerten van het toenmalige Hofkoor die vanaf 1970 plaatsvon- Het Opstoekmatinee was ook dit jaar een muzikaal carnavals jsuc- ces den, in het teken van jeugd en gezin. Naast Ben Verdellen, Wiel Vestjens en de Kammerodjes stond ook de nieuwe Venrayse groep Ojjem Zat op de planken. De Opstoekmatinee werd ook dit jaar weer door erg veel kleine en grote Venraynaren bezocht. Carnavalsvereniging 't Brükske vierde vorige week haar 3x11-jarig bestaan met een drukbezochte receptie (zie foto) in de toneelzaal van den Kerkdijk op het Vincent van Gogh Instituut, locatie Stationsweg. De vereniging werd in 1968, een jaar na de opening van ontspan ningsgebouw Den Kerkdijk op het Vincent van Gogh Instituut, opge- ncht. Door de jaren heen ontwikkel de het carnaval op het VvGI zich tot een waar volksfeest voor en door de patiënten en bewoners met een Raad van Elf, prins en vorst in hun mid den. In de toekomst zal, door de bezuinigingsoperaties, de sluiting op termijn van de ontspanningsge bouwen De Zonnebloem en Den Kerkdijk en de reorganisatie binnen De wijkvereniging Veltum ver zorgt tijdens de carnavalsdagen enkele carnavaleske bijeenkomsten in het wijkcentrum Veltum. Dit betreft dan een matinee op zondag en maandag van 11.11-13.45, waar bij jeugdprins Robert Paul en prin ses Marloes met hun raad van elf voorop zullen gaan in het hossen en springen. De kinderen die zich aan gemeld hebben voor deelname aan de kinderoptocht via de wijkvereni ging, worden verzocht op zondag tijdig aanwezig te zijn in het wijk centrum. Na deze optocht komen de kinderen hier weer terug en is het wijkcentrum weer geopend en wel van 15.30-18.00. Iedereen, is van harte welkom tijdens deze ope ningsuren en de entree is vrij. Op zaterdag 24 februari kan ieder een weer komen hossen, springen en dansen tijdens de carnavalsmiddag van Jong Nederland Venray. De middag duurt van 13.00 tot 16.00 mir in clubgebouw de Vier Uterste aan de Kempweg 162. Iedereen is welkom, leden en niet-leden. Dus laat je vriendjes, vriendinnetjes, teefjes, nichtjes, opa's en oma's niet thuis en kom gezellig mee feesten. De entree is gratis, de garderobe is gratis en plezier maken is ook voor mks. Neem wel wat geld mee voor jje drank en de chips. En heel belangrijk, maak er iets leuks van. pe mooist verklede kan weer een Jeuke prijs in de wacht slepen. Natuurlijk kan een carnaval niet zonder een nieuwe prins of prinses met de Raad van Elf. de sector dagbesteding, de viering van carnaval en andere vrijetijdsac tiviteiten binnen het Vincent van Gogh Instituut voor de patiënten/bewoners op een andere manier ondersteund en begeleid gaan worden. Op donderdag 15 februari was het in zorgcentrum het Schuttersveld zover: de grote zit tingsavond en prinsenproclama tie. Diverse artiesten schitterden op het toneel: de Peeldancers uit Ysselsteyn, de kindergarde van de Piëlhaas, To van Tiggenoaver, de Schaakmat, Piërre van Helden, de vier winnende liedjes van Venray en het winnende liedje van Leunen. Ook het boerebruidspaar van Venray was aanwezig: Lilian en Ramon en het boerebruidspaar van Heide: Henny en Frans. Beide brui den zijn werkzaam in de verzorging van het Schuttersveld. De bruidspa ren hielpen mee met de onthulling van de nieuwe prins. Achter een puzzel kwam de foto van Prins Thei III (Gerrats) tevoorschijn. Thei Gerrats werd geboren op 20 augus tus 1924 in Venray. Zijn hele leven heeft hij in Venray gewoond. Hij heeft zich enorm ingezet voor diver se Venrayse verenigingen waaron der de invalidenbond. Vanaf juli 1999 woont Prins They in het Schuttersveld waar hij nog erg actief is. Hij is lid van de cliëntenraad en van de ontspanningscommissie. Prins They III hoopt er samen met de Schutteraars een fantastische car naval van te maken met als leus: 'Euro, fusie, neejbouw an maas en Peelakkers, wej vier urst vastenao- vend en blieve op nog wakker!' Voor en na de traditionele car navalsmis op zaterdag 24 februari in Meerlo kunnen mensen geld geven voor de slachtoffers in Volendam. Het idee is geboren doordat dit jaar gekozen is voor het thema, van dit jaar öw zelf blieve. In het dage lijks leven wordt vaak een masker opgezet. Geen echt masker, maar zo iemand is of kan zichzelf niet zijn. In Volendam zullen vele mensen hun leven lang een masker dragen waarom ze niet gevraagd hebben, en probeer dan maar eens öw zelf te blieve. Daarom zal er achter in de kerk een collectebus staan waar mensen hun bijdrage in kunnen deponeren voor de slachtoffers in Volendam. De heilige mis in het dia lect van carnavalsvereniging de Vöskes begint zaterdag om 19.11 uur. De Rutbachkapel zal deze dienst muzikaal opluisteren. Het Vossenkoeër (gemengd koor) zingt in het dialect. Verder zullen mee werken prins Roel I met zijn Prins Thei III van de Schutteraars foto: Foto Hoedemaekers Venray. Vorig jaar werd tijdens de boeren bruiloft in Venray voor het eerst het worst hangen geïntroduceerd. Omdat dit experiment veel positieve kritieken kreeg, staat het ook dit jaar op de carnavalskalender in Venray. Op dinsdag 27 februari om 15.11 uur vindt het worst hangen plaats op de Grote Markt. Om te weten te komen wie de 'sterkste boeren knecht van Rooy in 2001' wordt, kan men zich nog steeds opgeven. De deelnemers vertegenwoordigen een groep (bijvoorbeeld een vrien dengroep, voetbalelftal, wijk- of personeelsvereniging). Uit iedere groep worden twee vertegenwoordi gers naar voren geschoven die de strijd aangaan. Via een afvalrace zullen uiteindelijk vier knechten overblijven die in de finale zullen strijden om de titel 'sterkste boeren knecht'. Belangstellenden kunnen zich tot woensdag 20 februari aan melden bij Frans Coumans, telefoon 588879. Deelnemers moeten aan Til I (Schattevoet) is tij dens een gezellige prinsen proclamatie uitgeroepen tot nieuwe prinses van Beukenrode. Zaterdag werd het carna val op Beukenrode 's mid dags voortgezet met optre dens van onder andere Los Rocieros, To van Tegenover en de Amazing Trumpets. Woensdag vond traditio neel de boerendag plaats op Beukenrode met mede werking van het Heidetrio. Prinses Til gaat de car navalsvierders op Beukenrode voor Becj dizze wille vvecj ow uufmmëdege vur de resepsie van 6//e jeugd prins Loek (Nelissenj d'n urstc en zien adjudante Tom (Lindcrs) en Rob tSchrooien) Dees resepsie wen gehiildé.op.zondag 25 februari ten de Ha/ehut op 'i Hensemusplein vanaf 16.00 uur (tent open tot 17.00 uur) ök beslot 'r de geiaegenhejd urn 'n wurdje tot ös.prvnseiek trio ie rich te. Op diz/e middeg werre diverse onderscheijinge dur ozze jeugdprinsmitge- rejkt au persoeenë; die zich al hieel veul jaore vevdiensidek hebbe gemakt becj "d'n Hazckeutcl". Wc wacn-sc iederieün ennen hieësiegc Icijno vasfeia- ovend toe."Hazekeutel, kom uut ow hok dan make weef suntè hieel veul lor enkele criteria voldoen: een team bestaat uit twee deelnemers cn twee reservedeelncmers, er dient binding te zijn met een groep zoals boven staand omschreven cn de minimum leeftijd is 18 jaar. In het laatste weekend van febru ari barst de carnaval in alle hevig heid los cn café De Bonte Koe biedt carnavalvierend Rooj weer een afwisselend programma voor jong en oud. Traditiegetrouw bijten de Hazinnen de spits af met hun Hazinneaovond. Ze zullen net als vorig jaar van alle natjes voorzien worden door het gouden prinsessen- kwartet Riek, Barbie, Paulien en Leontien. Op vrijdag wordt de spaarkas gelicht vanaf 20.30 uur en dan wordt er weer om de hoofdprijs genageld. De zaalvoetballers wer ken die avond hun jaarlijkse onder linge voetbaltoernooi af en alle klanten van De Bonte Koe kunnen hier wederom aan deelnemen. DJ Wilbert zal deze avond iedereen vast laten warmdraaien voor de carnaval. Zaterdag begint de carnaval dan echt onder het motto: 'de kieps gut op'. Zondagmiddag na de kinderop tocht om 15.00 uur begint voor de veertiende keer het 'Vastelaoveskefee'. Tijdens dit grote spektakel kan iedereen, jong en oud, zijn favoriete carnavalsslager ten gehore brengen onder begeleiding van het live vastelaovesorkest o.l.v. Johan van Krey. Het orkest zal ver der bestaan uit: Hans van Els, Edwin Kainama, Gerard Schutten en Amy Ebberink. De optocht zal maandag weer door de Venrayse straten trekken en op ons podium zal de Mökkeband, met entertainer Johan van Krey, aan sluiten zorgen voor de juiste carna valsstemming met o.a. Venrayse/Zuidamerikaanse carna valsmuziek en natuurlijk onverval ste smartlappen. De Mökkeband zal dit jaar samengesteld zijn uit louter Roojse vastelaovesgekken en een geheel nieuw repertoire spelen. Dinsdag zullen de hele dag dj's voor de vastelaovesklanken zorgen en dan natuurlijk op een gepaste wijze. Voor de joekskapellen, die ons deze dag bezoeken, wacht gewoontegetrouw een drankje en als alles voorbij is rest nog het Herringschelle op woensdag. De haring zal weer gratis worden aan geboden en de prijs van bier en fris op deze avond is 2,50. Alle feestdagen zijn entreevrij en donderdag is de Koe, na de poets, weer vanaf 19.00 uur geopend. gevolg, de jeugdraad, de Alt Prinsengarde, het (jeugd)boeren- bruidspaar en verder alle Vöskes van klein tot groot. Leerlingen van de basisschool hebben werkstukken gemaakt waarmee de kerk wordt versierd. Tijdens de heilige mis wordt oudprins Jeu I (Janssen, in 1953), die afgelopen jaar overleed, speciaal herdacht. Celebrant is pas toor R. Verheggen. Voor de jongste kinderen zal er een kleurplaat zijn in de vorm van een masker, die ze dan thuis kunnen uitknippen en eventu eel op kunnen zetten. Vrijdag 23 februari: Bezoek aan.basisschool met Prins en Raad van Elf. Zaterdag 24 februari: Sleuteloverdracht te Venray. Zondag 25 februari: Optocht, met aansluitend kinderbal en prijsuitreiking voor de jeugd. Balavond voor jong en oud in de 'Kleine Loef. Maandag 26 februari: Rustdag. Dinsdag 27 februari: Balavond voor jong en oud in de 'Kleine Loef met aansluitend Herring Schelle. ■t de Venrayse jeugd organiseert de Hazekeutel dan ook op zondag 25 februari de kindcropto. In. Deelname is gratis. Het.tlwma Uit jaar is: Televfsie. Voor de optocht ben je echter niet gebonden aan dit thema, ie kunt dus wif bepalen hoe ie meedoet. Dc onderverde ling bij de inschrijving is: eenlin gen, duo's, kleine groepen, grote wat wils. Je kunt ook met je klas kans om je re laten u'ssöTfUOett A.0U uur in de jeugdtettt op het Hensemusplein. Natuurlijk wordt de kinder optocht geheel volgens traditie afgesloten met de jeugd- van de Hazekeutel 588622, of: Wout: Claessens tel:582732. Doe mee! Vrijdag 23 februari zal de kachel in de kleine feesttent op volle toeren draaien. Om 19.33 uur worden namelijk de deuren geopend voor het jaarlijkse Grieze Hazebal. De vlaaien zijn besteld, de orkesten zijn er klaar voor en de artiesten popelen om weer op deze avond te mogen optreden. Vastelaovesvereniging de Piëlhaas is er in geslaagd om ook dit jaar weer een feestelijke vastelao- vensavond aan te bieden aan de wijze (licht) grijze vastelaovesvier- ders. Het programma is hier speciaal op aangepast. Zo bestaat er volop gelegenheid tot dansen, wat de oudere Piëlhazen en Piëlhazinnen nog veelvuldig beoefenen. De bezoekers van afgelopen jaren weten tenminste wat de thuisblijvers hebben gemist. Dus... Ga snel uw kaartjes halen bij 't Upke of Sigarenhuis Janssen aan de Grote Marktbij Het VVV Kantoor op het Henseniusplein of in de Kemphaan. Het carnavalsprogramma in de Jera'70 in Ysselsteyn is als volgt: zaterdag 24 februari carnavalsbal met lekkere muziek door de dj's; zondag 25 februari s'middags net Kinderbal en in de avonduren een Ysselsteynse avond met playback en soundmixoptredens van jonge en wat minder jonge Ysselsteynse beroemdheden; maandag 26 febru ari carnaval met feestband De Hoegies uit America en dinsdag 27 februari na de optocht in Ysselsteyn de afsluiting van carnaval 2001 met een bal. Ook dit keer weer muziek van de dj's, die jullie zullen verma ken met muziek van feestmuziek tot Êunk en van hoempapa tot house, ie aanvang voor alle avonden is 20.11 uur. toegang voor iedereen vanaf 12 jaar. De entree is gratis met uitzondering van carnavalsmaandag als De Hoernes spelen. De entree is dan 7,50 gulden. Groeëte Mernt Allen: uitreiking Hansworst aan joekskapel Nooet Tuus. 20.22 opening door Lilian, de Boerebruid. Hofbende Ratsd'rNeve van Toete 'tGötNet Noeëts nocli Blaoze van Gehuurd Noeët Tuus Dikke Mik van Huure Zegge Baetere Helft 20.30 F. Kitchen Hulsman de Evenaar De Bonte Koe 't Upke de Koets de Palatijn Pauze 't Podium 21.15 Hulsman de Evenaar De Bonte Koe 't Upke de Koets de Palatijn pauze 't Podium F. Kitchen 22.00 de Evenaar De Bonte Koe 't Upke de Koets de Palatijn pauze 't Podium F. Kitchen Hulsman 22.45 De Bonte Koe 't Upke de Koets de Palatijn pauze 't Podium F. Kitchen Hulsman de Evenaar 23.30 't Upke de Koets de Palatijn pauze 't Podium F. Kitchen Hulsman de Evenaar De Bonte Koe 00.15 de Koets de Palatijn pauze F. Kitchen Hulsman de Evenaar De Bonte Koe 't Upke Piet Cöp ontving afgelopen zon dag in De Witte Hoeve De Aid Prinse Plak 2001. Rector Piet Cöp is vooral bekend door zijn pastorale werk in het St.-Elisabeth Ziekenhuis, waar hij het klankbord was voor patiënten, familie, verple ging en doktoren. Door zijn aimabe le karakter en een oprecht meevoe len met de mensen om hem heen, heeft hij het respect van velen gekregen. Vieringen in de kapel werden en worden dan ook graag bezocht. Zijn taak als zielzorger beperkte hij zeker niet tot het zie kenhuis. In de loop der jaren heeft hij namelijk ook heel wat huwelij ken van personeelsleden bezegeld. Zijn vermogen om op allerlei momenten een gepast woord te spreken bleek ook op minder plech tige ogenblikken. Als opperboer tij dens de boerenbruiloft voerde hij de personeelsvereniging aan tijdens de carnavalsdagen van 1997. Van die vereniging was hij ook vijftien jaar voorzitter. Ook is hij lid van de bestuurscommissie van de gemeen telijke begraafplaats Boschhuizen.... Een man die aan alle criteria voor de APK Plak voldoet. Tijdens het drukbezochte Aldewievebal waar alleen reeds kuitschietende Bliekers naar toe mogen heeft het Boerebrulleftspaor 2001 zich ver loofd. Tot groot enthousiasme van de volle zaal .bleken Ans en Huub Lenders zich op maandag 26 febru ari ook nog eens in de on-echt te willen verbinden. CV de Bliekers heeft de ceremo nie uitbesteed aan de Alt Prinsen, verenigd in de Prinsenfuuk, en deze heeft de Bolle Buik uitgezocht als plaats van handeling. Het programma staat in de Carnavalskrant 't Bliekske, maar voor belangstellenden en buitendor pelingen: de receptie begint om 15.00 uur. Tijdens de carnavalsdagen is er weer volop vertier in café 't Podium. Donderdag alleen open voor de hazinnen van Venray en op vrijdagmiddag carnaval voor de scholieren. Tijdens de carnaval is er iedere dag weer en kinder- ouderbal. Vanaf 10.00 uur bent u met de kinderen van harte welkom. Er is snoep, chips en ranja voor de kroots. Dit alles is verkrijgbaar in de tent die aan 't Podium is geplaatst. Ook in de tent weer een heus springkussen en kinderen die zich willen laten schminken kunnen daar terecht. Op maandagmiddag na de optocht zorgt Noët Tuus uit Leunen weer voor de inmiddels bekende gezellige sfeer in 't Podium. In de avonduren wordt er feest en carnavalsmuziek gedraaid (dage lijks). AMSTERDAMSE AVOND Traditioneel op aswoensdag voor iedereen die nog lekker door wil feesten zingt Geert Pelzer en wer den de kelen helemaal schor. Ook zullen er enkele gasten optreden. Aanvang 21.30 uur, entree ƒ5,-. Er zijn GEEN kaarten in de voor verkoop. KASTELEINSBAL Het feestje voor alle mensen in de horeca die tijdens de carnavalsda gen hard hebben gewerkt. Ook mensen uit de kerkdorpen zijn van harte welkom, aanvang 20.00 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Ans en Huub Lenders, het Boerenbruidspaar van Maashees. Carnavalsvereniging De Kèèsteene houdt op zaterdag 24 februari haar traditionele Kèèsteenebal in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek. De zeventiende editie van dit carnavals bal heeft als titel Da's Evvel Ok Wa!. Tijdens Da's Evvel Ok Wa! nemen De Kèèsteene afscheid van prins Mike d'n Urste en maken zij kennis met hun nieuwe heerser. Tevens zullen er tijdens Da's Evvel Ok Wa! artiesten van diverse pluim age optreden, waaronder buutreed- ner Marijn Broeren, Loate Wej Elkaar GÈn Mietje Noeme en dans- garde D.L.S. De Elastiekskes. En verder is er een N'lboks, een Bakkedoos, een Levende Joeksbox en muziek van joekskapel De Dwarsdrievers en de dj's Hermanusse Polak. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De toegang tot Da's Evvel Ok Wa! Is gratis. Meer informatie over Da's Evvel Ok Wa! is te vinden op internet www.gryphus.nl. Op zondagmiddag 25 februari is Gryphus vanaf 15.00 uur geopend. Op het programma staat dan Z.H.H.M.D.B.B.W.H.E.P.D.C.E.A. F.P. (Ze Hange Hier Mit De Been Buute Want Hermanusse En Polak Dreeje Camevalsmeziek En Andere Fijne PIËtjes). De toegang tot Z.H.H.M.D.B.B.W.H.E.P.D.C.E.A. F.P. is geheel gratis. Meer informatie over Z.H.H.M.D.B.B.W.H.E.P.D.C.E.A. F.P. is te vinden op internet www.gryphus.nl. Ojjem Zat maakte afgelopen weekend voor het eerst haar opwachting tijdens het Opstoekmatinee in de Schouwburg Venray. Het is een nieuwe Venrayse zanggroep, geboren uit het Venray's Mannenkoor, en bestaat uit zestien enthousiaste zangers onder leiding van dirigent Otto Kooien. De lied jes, die zij ten gehore brengen, zijn deels bekende Venrayse meezingers en deels nieuwe, zelfgeschreven en - gearrangeerde nummers. De zangers streven erna het publiek in de mee.st brede zin in carnavalsstemming te brengen. Na het succesvolle optre den in de schouwburg zal de groep nog acte de presence geven bij het Grieze Haze-bal komende vrijdag in de tent en carnavalszondag in de Bonte Koe. Inlichtingen over Ojjem Zat: telefoon 580896.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 17