Wisselvalligheid nekt Rooyse heren Heren Red Stars spelen weer gelijk Oude fafo Jumpers'76 verliest opnieuw TV Ysselsteyn Jeugdnatuur wacht Jeugd Rode Kruis Red Caps KW Venray LVB Oostrum OVB Oostrum KB O Venray Jumpers'7(n Rincón Espanol PEEL EN MAAS donderdag 15 februari 2001 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Grada Keltjens (coll); Gerritje Pouwels; Jacquelina Oudenhoven-Aarts; Zondag: 7e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Ben Schim van der Loeff, fam. en vrienden; jrd. Anna v. Osch-Hebben, echtgen. En zoon Sjef; Gondje Verstegen; 11.00: H. Mis Johan en Mien Rongen en zoon Wim (coll); jrd. Lambert Laurensse (coll); jrd. Harrie Hanssen en Koos Hanssen-Boots; fam. Messemaeckers-Schreinemakers; Antoon Janssen; Jean Clermonts; jrd. Mia Schillings-Geenen; Herman en Lies Jeuken-Verhulsdonk, Martin, Jo en Emmy Jeuken. Maandag: 9.00 H. Mis voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; Dinsdag: 9.00 H. Mis Gerarda Broers; Johannes, Henricus Bogaars-Baken; Wilhelmus en Allegonda Euwals- Baltussen; Woensdag: 9.00 H. Mis voor alle slachtoffers van de aardbeving in India. Donderdag: 9.00 H. Mis overl. ouders v. Pelt-Stumpe en broers; overl. ouders Janssen-Huijbers.; Philip Voermans en Jacoba Versleijen; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor vrede in de wereld; Dienbeurten: za 19.00: Marloes, Jesper Paul, Koen M„ Tina en Khalid; zo 9.30 Ties, Koen V. en Martijn; zo 11.00 Sjoerd, Cas. Sharona. Freek, Laura en Charel. Lectoren: za. 19.00: A. Noijens; zo 9.30 W. Bistervels; zo 11.00 S. Manders. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: K. Hilgers;. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: G. Olislagers;. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie. P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 kindewoorddienst; volkszang; overl. fam. Bartens-Relouw (coll); Ruud v. Polanen-Petel (coll); Piet en Ria v. Fessem-v. Steen (coll); Zondag: 8.30 voor onze parochie Venray-zuid; 10.30 m.m.v. Zonnelied; Riet Elbers-Holterman (coll); Jan Willem Wijnhoven en overl. fam Wijnhoven-Akkermans; 12.00 Doop Dagmar Boom; Maandag: 18.30 fam. Peters-Arts: Dinsdag: 18.30 ouders Derickx-Jacobs en Karei; Woensdag: 18.30 Johan Maas (coll); Harrie Hendriks; Donderdag: 18.30 bijz. intentie; Vrijdag: 18.30 jgt. Jan Eu wals. Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 aanbidding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: GEEN Kinderwoorddienst. 19.15 Voor hel geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; m.m.v. herenkoor Christus Koning; Grad en Truus Kusters-Loonen (coll); overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen; jrd. Drieka Janssen-Willems; Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H.Mis (geen koor, orgel spel); Jeu Wilmsen; jrd. Jack v.d. Munckhof; Wiel Drabbels; Piet v. Hout; Annemie Derks; overl. ouders de Kleijn- Herregraven; Dinsdag: 9.00 fam. Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; voor de vrede; past. de Ceuster; Donderdag: 9.00 fam.Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; Misdienaars: Sjors Gommans, Boy de Klein, Paul Nellen en Sebastiaan Wijnen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); overl. ouders Driessen- Timmermans en zoon Jos; overl. ouders Houwen-Dirks; st. Martien Peeters en overl. ouders Peeters-Hermans en kinde ren; Leon Swinkels (6wd); Win Janssen, overl. ouders Janssen-Driessen en overl. ouders Engels-Geelen; Zondag: 9.00 Hoogmis (Herenkoor); Mia Wijnhoven-v.d. Munckhof; Bert v.d. Ven en overl. fam. v.d. Ven-Leijsten; Koos Martens namens fam. Martens. Woensdag: 9.00 H. Mis past. Schram. Vrijdag: 9.00 H. Mis Zielen van het vagevuur. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 overl. ouders Janssen- Emonts en kinderen; overl. ouders Classens-Valckx; overl. ouders Dinghs- Weijs; fam. Geerets-Classens; overl. ouders Philipsen-Jacobs. Misd.: Karin en Laura. Pastoor Hoedemaeckers, Dorpsplein 7, 5807 BC Oostrum, tel. 581254. Parochie Leunen 7e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. Frans Fleurkens en overl. fam. Fleurkens-Peeters; Hendricus Claessens en Gertruda Claessens-Gussen en overl. fam.; Jan v. Cuyck, echtgen. En overl. kinderen, Frans Rongen en overl. fam.; Frnacien David en overl. fam.; Truus Hendrikckx-Jenniskens (v.w. de buurt); gst. Jrd. Sjeng Holtackers en Grada Holtackers-Vullings; gst. Jrd. Truus Janssen; gst. Jrd. Maria Janssen. Zondag: 10.00 Hgm. Elisabeth Nieuwenhoven-Weekers; weekd. Door Josten-Smits (3); gst. Jrd. Theo en Jac Asselberghs; gst. Jrd. Bertha Peeters- Martens en Handrie Peeters; gst. Jrd. Willem Jenniskens en Wilhelmina Jenniskens-Martens. Maandag: 19.00 lsm uit dankbaarheid (C); Frans v. Bavel en overl. fam.; Anita Loeffen-v. Ooi en Job v. Ooi. Dinsdag t/m donderdag: GEEN avondmis. Vrijdag: 19.00 lsm. Frans Baltussen en Els Baltussen-Lichteveld; Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen- Loonen; jrd. Antoon Verheijen. Misdienaars: za 19.00: Patrick v.d. Sterren en Geert Manders; zo 10.00 Jobien Janssen en Eline Voermans; ma 19.00 Lianne Vullings en Jenny Achten; vrij. 19.00 Karlijn Pouwels en Paulien Weijs. Lectoren: za 19.00: Els Wijnhoven; zo 10.00 Jeanny Jenniskens; Rectoraat Heide Zondag: 7e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Nol Evers (coll); Jan Janssen; tot intentie Nella v. Kempen- Willems en overl. fam.: misd.: Frank, Marly, Iris J. en Patrick P. Rectoraat Veulen 7e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. Martin Hagens en Petronella Hagens-Reintjes. dochter Truus en overl. fam.; gest. Jgt. Helena v. Dongen; jgt. Nelly Fleurkens- Janssen; Jacobus Ewals en Maria Ewals- Holtackers; Willem v. Opbergen en overl. fam.; Bert Cremers en kleindoch ter Anja; Misdienaars: za: Lieke, Danny, Bram en Koen. lektor: A. Timmermans. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); Toon Verheijen, Frans Claessens en echtgen.; Wilhelmina en Gertruda Michels; Mien Claessens-Zanders (fam. Claessens); Annie Verschuuren-Driessen: Pieter Verheyen en Maria Verheyen-Litjens; jrd. Piet Stiphout; fam. Arts-Lucassen; jrd. Dien Kleuskens-Wijnen: Wim Willems: jrd. Jan Lemmen; jrd. Harry Koonings; Zondag: 9.15: (Vivace); jrd. Petronella Cox-de Lauw; jrd. Leonard v.d. Weijer en fam. v.d. Weijer-Martens; overl. fam. Mulders-Maessen en uit dankbaarheid; Jacqueline Bos-Janssen en overl. fam.; Woensdag: 19.00 Tonie Claessens- Engels: overl. fam. Aerts-Barten; Riek Arts-Fleurkens (Immenhof); jrd. Tom v. Lipzig; Truus Swinkels-Claessens; Wilhelmus Hendriks en Anna Bus. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Marian en Sandra; zo 9.15 Anneke en Vera; di 19.00 Mark en Ruud. Parochie Merselo Zondag: 10.45 jrd. Helm Pluk; jrd. Maria Poels-Bouten; Grad Ewals. Woensdag: 19.00 Peter Mathijs Gielen en echtg. en overl. kinderen; jrd. Lambertus v. Meijel en Laurentia Nooyen; jrd. Herman Zegers, echtgen. En kinderen; Jo en Nel Versteegen- Verlinden; jrd. Harry v. Cuyck; Misd.: Irma Versteegen en Meike v. Daal. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 Voor levende en overl. leden van de carnavalsclub. Donderdag: 19.00 M. Jansen. Misdienaars: zo: Carnavalsclub Lezers: zo: Carnavalsclub. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 Hoogfnis voor: Herman Janssen; overl. fam Goumans-Pouwels; overl. fam. Wolters-Wauben; vader en moeder Koopmans en zoon Leo; Frans Verblakt en overl. fam.; lect.: Olga v.d. Meer; dienbeurt: Koen v. Dijck; Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis; zesde van de negen woensdagen voor het hoogfeest van St. Jozef; H.Mis voor Mie Bongaerts-Kersten. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 18 feb.zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. L. Boot voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Er zullen vandaag tijdens de dienst maar liefst 6 kinderen gedoopt worden. De cantorij zal haar medewerking verlenen aan de dienst. Er zal ook basiscatechese gehouden worden. Het beloofd een drukken, volle maar feestelijke dienst te worden. Tijdens de dienst is er kinder opvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Voor de kinderen is er limonade. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak za 18.00-20.00 en zo 10.00-12.00 in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten D.V.: Zondag 18 februari om 10.00 en 14.30 uur: Evangelist J.A.J.Bals, Horst. 's-Morgens is er kin dercrèche. Zangkoor: Op donderdag 15 februari is er repetitie van het gemengd koor. Aanvang 20.00 uur. Bijbelcontaetavond: Op woensdag is er weer gesprekskring rondom de Bijbel. De koffie staal klaar om 19.45 uur en iedereen is hartelijk welkom. Het vertrouwde beeld van de Gn Markt, met haar(voorheen) fraaie lis stenen pomp en machtige hoge boim moest in oktober 1956 wijken voor) modernere aangezicht van Vein Vanaf omstreeks 1875 hebben deze i; zen met hun mooie kleurrijke bloesi en groen verkoeling en schadt gebracht. Zij vormde ook een intit middelpunt en brachten sfeer en n Dan komen de boomkappers en wei is het gedaan met het oude een eerbi waardige hart van Venray. Sfeerl® koud en kil is het geworden. Jan v.d. Putten Na het verlies, van vorige week tegen BC Kimbria verloor Jumpers'76 zon dagavond tegen Vanilla 2 in Weert opnieuw kostbare punten: 65-61. De laatste weken is het team geen schim meer van de ploeg die vol zelfvertrou wen de tegenstander tegemoet trad. Via sterk collectief en gevarieerd spel werd de toon gezet in de wedstrijd waardoor de tegenstander geen grip kreeg over de regie van het duel. In de wedstrijd tegen Kimbria werd al zichtbaar dat Jumpers'76 de regie bij de ander laat waardoor ze in de problemen komen. Ook in sporthal Boshoven tegen Vanilla 2 was dit het geval. Zonder coach Jan Kraus, die enkele uren Voor de wedstrijd door verplichtingen op zijn werk moest afzeggen, werd vooral met onzekerheid aan de wedstrijd begonnen. Een belang rijke oorzaak hiervan is dat men door diverse omstandigheden de laatste weken amper of niet compleet heeft kunnen trainen. De ploeg uit Weert, een goede middenmoter in deze klasse, nam vanaf het begin de regie over de wed strijd. Via een sterk agressieve zone ver dediging en in de aanval simpel maar vooral effectief te spelen werd er afstand genomen van de ploeg uit Venray. Vooral de goed uitgevoerde agressieve zone verdediging bracht Jumpers'76 in de problemen. De guard wist niet of met de grootste moeite zijn medespelers ins ide of op de baseline vrij te spelen. Ook het afstandschot, vaak het antwoord bij deze verdediging viel niet goed. De ruime voorsprong bij rust, 40 - 29 voor de thuisploeg was dan ook niet onte recht. In de 2e helft wist men vooral door werkbasketbal stapje voor stapje terug te komen. Ook kreeg men meer grip op de aanval, waardoor Vanilla tus sen de 5e en 15 minuut slechts drie keer weet te scoren. De ploeg uit Noord- Limburg lijkt dan bij een stand van 55- 51 de wedstrijd alsnog naar zich toe te trekken. De thuisploeg maakt echter goed gebruik van de vrije worpen die men krijgt doordat de tegenstander in de foutenlasl komt. In de laatste minuut komt Jumpers'76 nog op 2 punten en met nog 30 seconden te spelen mist men jammerlijk een vrije lay-up. Vanilla maakt het karwei dan af door nog twee vrij worpen te benutten. Eindstand 65 - 61. Topscorers waren Marcel Abgaou met 16 punten en Bas Mickers met 15 punten. Door de winst van concurent Bladel in Sittard tegen Bumpers kijkt de ploeg uit Venray nu tegen 4 punten ach terstand aan. Wil men de aansluiting houden dan zal men naarstig uit een ander vaatje moeten tappen. Komende zaterdag wacht de thuiswedstrijd tegen Rush uit Uden. Zaterdag 10 maart wordt in Tennishal Racketsport in Deurne de Ysselsteynse Avond gespeeld. Dit gezelligheidstoer- nooi wordt al voor het vierde achtereen volgende jaar georganiseerd. Er wordt gespeeld in dubbels. Je kunt je hiervoor telefonisch opgeven(als enkel!) bij Jan Ewals (541781). Het inschrijfgeld bedraagt F 10,= per persoon. De wed strijden beginnen om 19.00 uur. De inschrijving sluit op zondag 4 maart. Je merkt het al aan de natuur dat we langzaam het voorjaar naderen. De vogels worden al weer wat actiever en we moeten er nu ook voor gaan zorgen, dat ze een plaatsje kunnen vinden waar ze hun nest kunnen maken en hun eieren kunnen gaan leggen. Daarvoor hebben we als Jeugdnatuurwacht ieder voorjaar onze nestkastjesactie. De leden van groep 7 krijgen binnenkort allemaal een pakketje waarvan je een nestkastje kunt gaan maken. Hoe deze actie in zijn werk gaat en watje allemaal moet doen, lees je de komende weken in Peel en Maas. Op zaterdag 24 februari 2001, tussen 10.30 uur en 12.30 uur, is er een alterna tief programma.We gaan wonden grime ren en situaties naspelen.De uitwisseling met de brandweer houden jullie nog te goed. De foto's zijn klaar, s.v.p. volgen de week geld meenemen! Neem thuis de vijf punten van EHBO nog even goed door en vooral hoe je moet alarmeren! Telefoonnummer Patrick Monique, 0478-585147 en telefoonnummer Clockert 0478-583698. De eerste oefenwedstrijden beginnen op 11 maart. Een overzicht van het definitieve oefenprogramma wordt zo spoedig mogelijk rondgedeeld. Voor de leden Voor wie het nog niet duidelijk is: we trainen met de senioren alweer enige tijd buiten en de jeugd traint alweer enige tijd binnen. Dat wil zeggen, datje voorlopig de zaterdagochtend (als jeugdlid) en de zonderochtend/middag (als senior) moet reserveren voor honk bal/softbal. Het betekend ook. dat wan neer je niet kunt je je moet afmelden bij de trainer en/of aanvoerder. De laatste herinnering voor de jaar lijkse algemene ledenvergadering op vrijdag 16 februari om 20.00 uur in het clubhuis. De onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere: financieel overzicht 2000 2001, aanpassing con tributie. aanpassing huishoudelijk regle ment, privatisering en verkiezing bestuursleden. Gezien de onderwerpen is het dus belangrijk dat je komt. Leden vanaf 12 jaar hebben zelf stemrecht en gestemd gaat er worden! Voor leden jon ger dan 12 jaar kunnen hun ouder/voogd stemmen. Het laten stemmen door een ander (machtiging) is niet toegestaan. De agendapunten worden tot aan de ver gadering niet door de individuele bestuursleden nader toegelicht om spe culaties en misverstanden te voorkomen. Kun jij niet op 16 februari? Meldt je dan af bij het secretariaat van Red Caps Venray; zie de uitnodiging voor het adres. Voor alle duidelijkheid: beslissin gen genomenin deze vergadering zijn bindend voor de leden. Je kunt je niet beroepen op het feit dat je er niet bij was. Na een stukje algemene honkbal en softbal kennis en het verdedigen is deze week de aanval aan de beurt. De uitspe lende partij begint altijd aan slag. De werper van de veldpartij werpt een bal naar de slagman. De slagman beoor deeld de bal en probeert de bal zo weg te slaan, dat hij tijd genoeg heeft om naar het eerste honk te rennen, misschien zelfs verder. Vorige week hebben we gelezen, dat de veldpartij er alles aan zal doen om te voorkomen dat de slagman het eerst honk bereikt. Lukt de veldpartij dat, is er een "nul" of "uit". Lukt het niet, wordt de slagman automatisch honkloper. Samen met de nieuwe slag man proberen ze nu de volgende honken te bereiken om een punt te kunnen maken. Dat lukt ze als ze ook het vierde honk, de thuisplaat, hebben bereikt. Het opschuiven op de honken kan op ver schillende manieren. De honkloper kan proberen naar het volgende honk te gaan terwijl de veldpartij de honkloper met de bal probeert te tikken. Lukt het de honkloper, dan heeft hij een honk gesto len. Een honkloper kan ook opschuiven doordat de slagman een bal zo slaat, dat de veldpartij geen kans heeft om hem te tikken of om de bal eerder op het honk te krijgen. Er zijn nog enkele manieren om op te schuiven, maar daar kom je vanzelf achter als je het spelletje speelt. De volgende keer gaan we verder in op het verschil tussen honkbal en softbal. In verband met de uitkomsten van de leden vergadering kan dat over 2 weken zijn. Voor vragen of andere aangelegenhe den aangaande Red Caps Venray. Honkbal of Softbal kunt u terecht bij Richard Draaisma (0478-582907 06- 29.52.57.58), op onze Website (http://www.come.to/redcaps), of via email: RedCaps@dds.nl Dinsdag 20 feb. is er een kienavond. Deze datum staat NIET in het program maboekje. Dus dames, ben op tijd aan wezig om 19.45 uur. Wij hebben deze avond hele leuke prijzen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Bestuurssamenstelling per 11 januari 2001: Voorzitster: Maria Wilms- Janssen Vice-voorzitster: Mila Rijs- Verheyen Secretaresse: Tonny Duyn- Versteegen Notuliste: Mientje Wester-Hoezen Penningmeester: Ine Thielen-Joosten Bestuurslid: Nel Camps-van Veghel Bestuurslid: Ria Liebrand-van Sambeek. Voor de leden die de contributie nog niet betaald hebben. De buurtleidsters komen tussen 15 en 22 Februari de contributie van F.40,- bij u ophalen. Tevens wordt bij alle leden het nieuwe jaarprogramma bezorgd. In de wedstrijd tegen VC Velden waren de mannen uit Venray duidelijk de underdog. Het verschil op de ranglijst was aanzienlijk, en de mannen uit Velden rekenden op een eenvoudige overwinning. In de eerste set profileerde de Rooyse heren optimaal van deze underdog-positie. Met goed, geconcen treerd spel werd Velden verrast. Een voorsprong van 20-16 resulteerde uit eindelijk in een setwinst voor de Rooyse met 26-24. Dat het lastig is voor de Rooyse heren om de concentratie en grilligheid de gehele wedstrijd vol te houden, bleek ook afgelopen weekend weer. VC Velden kwam beter in zijn spel. profiteerde optimaal van de fouten aan Venrayse kant en pakte betrekkelijk eenvoudig de tweede set met 15-25. De derde set begon zoals de tweede geëin digd was, veel fouten, en er werd teveel onderling gepraat, wat ervoor zorgde dat de Rooyse vooral tegen zichzelf speel de. Halverwege de derde set, bij een stand 8-18 werden in de time-out, de neuzen weer allemaal in dezelfde rich ting gezet. Het niveau van de eerste set kwam bij vlagen weer bovendrijven, maar de achterstand bleek te groot, waardoor de derde set met 16-25 naar Velden ging. In de vierde set kwamen de Rooyse heren al snel op een grote ach terstand. Nu echter lieten de mannen de koppen niet hangen, maar stroopte de mouwen nog eens flink op. Met goed verdedigend werk konden spelverdelers Ger Vervoort en Eric Schuurmans de aanvallers op maat bedienen. Helaas ging de set uiteindelijk met 24-26 verlo ren. Rooyse VK-VC Velden 1-3. Afgelopen zaterdag kwam Avanti op bezoek bij Red Stars. De Venrayse heren wachten nog op hun eerste overwinning in de eerste divisie na een 8-2 nederlaag tegen koploper Van Herwaarden en een gelijkspel tegen Integer Groep. Tegen Avanti waren de verwachtingen hoogge spannen. Uiteindelijk bleek dit met name waar te zijn aangaande het niveau van de wedstrijd, die zeer hoogstaand was. Geen enkele partij werd 'zomaar' gewonnen of verloren. Aan het eind van de middag (de wedstrijd was al om half drie aangevangen) stond een verdiende 5-5 op het scorebord. Ditmaal geen hoofdrol voor Ronald Bogaard. Door een rugblessure kon Ronald niet zijn normale vorm vinden en won hij 'slechts' één partij. Zijn taak als kopman werd echter prima overgenomen door de sterk spelende Patrick Zwiers, die twee enkelspelen won en met Ronald ook het dubbel naar zich toetrok. Jeroen Renkens tenslotte won eenmaal, hoewel hij in zijn openingspartij dicht bij winst was (game-standen: 21-19, 19-21, 19- 21). Al met al een goede wedstrijd, waarin helaas een gelijkspel het hoogst haalbare bleek. Desondanks laten de heren zien wel degelijk op dit niveau mee te kunnen en het wachten is op het moment dat die paar puntjes net de Venrayse kant uit gaan vallen. DAMES De dames van Red Stars togen zater dag naar Hoonhorst alwaar het tweede damesteam van de plaatselijke club hen opwachtte. Danielle Poels, Vanja Santic en Susan Lenssen bleken een maatje te groot: een 8-2 overwinning werd mee teruggenomen. Danielle en Vanja bleven deze dag in het enkel ongeslagen, terwijl beiden ook het dubbel naar zich toe trokken. Susan worstelt een beptje met haar motivatie en bleef op slechts één winstpartij steken. Voor het team is deze uitslag in ieder geval een hele goede, daar concurrenten Maasbree en Branderstad de punten deelden. De echt overgebleven concurrent is Amsterdam '78, het team van de taaie Christa Lübcke en de onberekenbare Annemarie van der Kwast. Deze club staat boven aan met één punt voorsprong. De eerste ontmoeting tussen Red Stars en Amsterdam is uitgesteld tot zondag 11 maart. Dan speelt Red Stars om 14.00 uur een thuiswedstrijd met hopelijk veel publiek. JEUGD Het jongensteam van Red Stars won wederom met 7-3, ditmaal van Remax/Hendriks. Robert van den Bosch is nog ongeslagen en won zaterdag drie maal. Erik van den Munckhof won twee partijen, terwijl Ruud Tielen weer één punt bijdroeg. Zoals het er nu naar uit ziet lijkt alleen Cosmos nog enige tegenstand te kunnen bieden. Kunnen ze dat niet:, dan is het kampioenschap voor de Venrayse jongens een feit. De meisjes boekten zaterdag hun eer ste overwinning. Thuis waren ze met 6- 4 te sterk voor Vice Versa. Bonnie Aben en Daphne Bovee wonnen beiden twee enkelpartijen, Maaike Oostrom bleef op één winstpartij steken. Wel won zij met Daphne het dubbel. De meisjes begin nen langzaam gewend te raken aan het niveau en dat is goed, hoewel ze de wed strijden nog wel iets positiever kunnen beleven. Uitslagen Heren 1-Avanti 1 5-5 Heren 4-Looping 1 7-3 Heren 6-DVO 2 7-3 Heren 7- Helden 2 7-3 Jongens 3- Unicum 2 5-5 Meisjes 1 -Vice Versa '51 6-4 Jongens 5-SETA 3 5-5 Jongens 6 -Panningen Ml 5-5 Jeugdstarters 1 -Armada 1 5-0 Jeugdstarters2-Panningen 1 1-4 Hoonhorst 2-Dames 1 2-8 Brandersstad 2-Dames 2 1-9 Arboned Westa 2 4-6 Valkenswaard 1-Heren 10-0 TTC 3-Heren 5 4-6 t Belke 1 -Heren 8 4-6 Remax Hendrix 1 3-7 Bijmaat 1 -Jongens 2 4-6 Panningen 1 -Jongens 4 3-7 Koffiedrinken in de Kemphaan Iedere zondag tussen 10.00 en 12.30 uur gezellig koffie drinken met leeftijd genoten in de Kemphaan aan het Kennedyplein. Ook niet leden zijn van harte welkom. De contributie bedraagt fl. 17.50 per persoon. Betaling: Automatische incasso inning eerste helft februari. Voor degene die zelf voor bet aling zorgen: Gelieve over te boeken op ons bankno: 17.39.14.144 t.n.v. K.B.O.afd.Venray-Kom. Contante beta lers worden binnenkort bezocht. Voor informatie: G.v.Meijl Tel 586389. Unie KBO vraagt aandacht voor inkomen van ouderen. Bij veel ouderen beslaat ongerustheid over het nieuwe belastingstelsel en de gevolgen hiervan voor hun besteedbare inkomen. De Unie KBO zal daarom dit voorjaar de werkelijke netto-inkomens- ontwikkeling van ouderen in kaart bren gen, in relatie brengen met de inflatie en vergelijken met de inkomens ontwikke ling van andere groepen in de samenle ving. Aan de resultaten van dit voor ouderen belangrijke onderzoek zal ruim aandacht gegeven worden. Cursusaanbod K.B.O Cursus met de titel Wat een kunst. De bedoeling van de cursus is de kunst voor iedereen begrijpelijk te maken. Onder deskundige begeleiding leert U hoe door goed te kijken en te luisteren kunst voor iedereen toegangkelijk wordt. De cursus bestaat uit zes bijeen komsten te beginnen op woensdag 21 maart in De Kemphaan. Aanvang 13.30 uur. Onderwerpen zijn: Beeldende kunst, muziek. Literatuur en toneel. Ook niet KBO-leden kunnen aan de cursus deelnemen Opgave en informatie bij K. Holla tel.583472 na 18.00 uur voor 1 maart. Cursus Hoe zeg je wat je denkt. Inhoud: Hoe kom ik voor mijzelf op, zonder anderen te kwetsen.hoe kan ik zeggen waar het op staat,hoe kan ik voor mijn mening op komen. In deze cursus wordt gewerkt aan het versterken van zelfvertrouwen en het gevoel van eigen waarde. Leuke en praktische oefeningen omranden het geheel. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten te beginnen op dinsdag 10 april 13.30 -15.30 uur. Ook niet KBO-leden kunnen aan de cursus deelnemen. Opgave en informatie bij K. Holla tel. 583472 na 18.00 uur voor 15 maart. Cursus penningmeester. Inhoud: Inning van contributie,het bijhouden van kas en bank, het maken van de begroting en financieel overzicht,en andere zaken die aan de orde komen. Omvang: 4 bijeenkomsten te begin nen op donderdag 5 April telkens van 9.30-11.30 uur in De Kemphaan. Ook niet K.B.O. leden kunnen aan de cursus deelnemen. Opgave en informatie bij Dhr.K Holla tel. 583472 na 18.00 uur voor 15 Maart De cursus "Ouderen achter de PC" wordt gedurende het gehele jaar op diverse tijdstippen gegeven.Degenen die zich hiervoor hebben opgegeven krijgen persoonlijk bericht. Op 3 maart 2001 vindt er voorde keer het All Star Gala van Nederlandse basketball Bond plaats, die dag wordt er geen compe gespeeld in Nederland, dus gaati® een naar het Indoor-Sportcentrun Eindhoven, voor het jaarlijkse bas ballfeest voor iedereen die van bas ball houdt. Vanaf 9.30 is er het Juni| Joy Spectacle, om 13.00 beginnet clinics gegeven door bekende speler coaches. Die middag zijn er ooi Nationale Bekerfinales. Tot 18.00 toegang gratis(voor de clinics moet vooraf opgeven) Vanaf 18.00 stad het AU Star Gala (Three Point SI Out, All Star Game, Dames en He uitreiking van de seizoensprijzem enz Als je naar de clinic wilt, samen met je team bespreek dit da je trainer/coach, of ga eens samet de wedstrijden 's avonds.(samen geeft veel korting). Voor meer infd tie bel Kees Spitters tel 550906 of het komende clubblad waarin het programma staat. Contributie Maak de contributie s.v.p tijdig ovti een bank/giro overschrijving op nummer 804381 o.v.v het nummer contributiebrief. Zijn er vragen of h nog niets ontvangen dan kun je Wijnen bellen tel: 512990 Uitslagen: Wizards Helmond-Mini's 1 92 Aalst-Waalre-Meisjes aspiranten fl Filtech Five 2 -Jong asp 1 50 BBC-Kadetten 63 Aalst-Waalre-Jong junioren 1 67 Quo Vadis D/G-Meisjes Jun. 50 Venlo Sport-Jong. Asp 2 49- B.C. Jink-Mini's 2 22- Vanilla-Basketb 2-Heren 1 65- Programma 17 en 11 februari za 17-02-2001 Zaalwacht Henk Wijnen en Scheffer 17:00Benjamins-Grave fFuiten:Maarten Wijnen en B Claessens Tafel: Hans van Rooij en Sjoerd Pa 17:00 Jong jun 1-EBBC3 Fluiten: Kees Spitters en Ho Gorden sen Tafel:Ron Eikmans en Kay Jochemi 17:00 minis' 2-Erp '70 Fluiten: Sinpat Kapriloglu en Tafel: Kadir Dagdeviren er Amsing 18:00 mini's 1-Quo Vadis D/G Fluiten: Erwin Hageman en Tafel: Luc Wijntjes en Bart v. Dijk 18:00 meisj asp.-Graphiset/BV Rus! Fluiten: Mare v. Berlo en Chris Pfeil Tafel: Koen Verstralen en Rol Wijnhoven 18:30 Jong asp 2-Venlo Sport Crus Fluiten: Balder Lamers Verstralen Tafel: Freek Bettonviel en Jan Peelt 19:00 Heren 4-Peell.beh.Crack 3 Fluiten: Jan Kraus Tafel: Mikel Lammerts v. Buerei Fahro Kenjar 19:00 Jong asp 1-BC Heeze Fluiten: John Berden en Marcel Abf TafekMarnix Berhgs en Erik Schefft 20:30 Heren 1-Graphiset/BV Rush Tafel: Henk Wijnen, Sjors Poels Bjom Smeets Za 17-02-2001 Uit. 19:00 BBC 2-Heren 2 Kleding Degenen die nog de oude wedstrijc ding en/of trainingspakken willen kt kunnen contact opnemen met Mai Berlo tel 0478-532934 Bezoek trainingen De laatste weken zien we bij de ml L (senioren) teams een wissellf opkomst bij de trainingen en soms bij de wedstrijden. Kun je niet kol trainen of spelen neem dan je vei woordelijkheid en neem dan zo mogelijk contact op met je trainer/ö en niet via via, zodat het team ooki waar ze aan toe zijn. Laat welent aan de hand is!!!! Geen Training Op vrijdag 23 februari is er i.v.m traditioneel voetbaltoernooi geen ning vanaf 19.00. Voor alle duidc' heid ook op camevalsdinsdag is efj training! El pasado sabado fue la reapertuj la casa de barrio de Veltum, acudii muchos invitados del Ayuntam» diferentes partidos politicos y mui organiszaciones, entre las muchasc dichas cabe destacar el agradecimi que a nuestra Colonia han hecho pi tiempo que han podido usar nuö salas. El Proximo sabado dia 17 li en Utrecht unas charlas sobre sub del gobierno Espanol en el Insti Cervantes. Esta semana se reun Junta Directiva de la Platafo Multicultural de Venray para decid tema de Kleurrijk Venray II y otros tos de interes. Un saludo de HACE

Peel en Maas | 2001 | | pagina 24