Bewoners Brukske klagen over zwerfvuil APK "De familie Urguludogan is erin geluisd' 5000 gulden voor de Panda's tot 7Q%! si WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING PIËLHAZEN s ^BUFFET Eurodisney, here I come! Eurodisney, here I come! Bandoetere -tACE ongen dè specialist or teg,eis* sanitair en tegelwerken f Valse naam Mishandeling fietser KORTINGEN TAPIJTCENTRUM NEDERLAND DE HYPOTHEEK SHOP Jinjj DONDERDAG 15 FEBRUARI 2001 Nr. 7 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG COHóumeftt Géi 6ectrUj£ uitgeverij poel en maas boek- en kantoorboekhandel kabelkrant venray grote straat 68 tei. 0478-582727 PEEL EN MAAS Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 email adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws www.hilhorst-makelaars.nl PATERSSTRMT 19a VENRAY TEL. 0478 585958 Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ36,50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) J Carnavalszondag - en-maandag PaJeis" ee" °"s AeJhazen met heerlijke koud smuIbl>fet J ^rechten in Si Wamie I .5 f M 7 rr Hotel asteria Venray^ MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 3p onze kinder- fdeiing maak je afdeling maak je kans op een weekend Eurodisney Parijs. Naast een leuke collectie voor de COMMUNIE vind je er trendy en sportieve kleding voor alle leeftijden. Bij aankoop van een artikel van de nieuwe collectie kun je NU meedoen met de Eurodisney- tekenwedstrijd! Misschien ben jij het straks wel, die zegt: HOIMND INTERNATIONAL Grotestraat 10 Venray 0478-584966 berden Grotestraat 23 5801 BE Venray CD =3 Q Tel. 0478-581526 De inwoners van Brukske blij ken best tevreden te zijn over hun eigen woning. Maar over de leef baarheid van hun wijk zijn ze allerminst tevreden. Het vele zwerfvuil, het slechte groenonder houd, de matige uitstraling van het (winkel)centrum bezorgen de wijkbewoners een onveilig gevoel. De stichting Wonen Venray wil samen met de gemeente de pro blemen in de wijk daadwerkelijk gaan aanpakken. In juli vorig jaar werd er een woonenquête gehouden onder de 2000 gezinnen. Slechts 347 vragen lijsten werden teruggezonden. Dinsdag werd in het personeelsres- taurant van St. Servatius een bewo nersavond georganiseerd. Een twin tigtal wijkbewoners kwamen opdagen terwijl Brukske zo'n 5.000 inwoners telt. Een dag eerder werd in Veltum, eveneens naai- aanleiding van de enquête, een zelfde avond gehouden. Ook toen bedroeg de opkomst slechts 20 tot 25 personen. Brukske is sinds jaar en dag de probleemwijk in Venray. Gebouwd in begin jaren zeventig met veel goedkope huurwoningen en een lage sociale structuur. Allerlei pro jecten zijn in de afgelopen jaren al op de wijk losgelaten. Maar de drei gende verpaupering kan geen halt worden toegeroepen. Alhoewel Wonen Venray, eigenaar van de huurwoningen, met het vernieuwen van de daken en het vervangen van de kozijnen de straten een 'kwali teitsimpuls' wil geven. De bewoners klagen vooral over hun leefomgé- ving. Het grote verloop in de wijk is hier debet aan. De buren bouwen geen band met elkaar op waardoor er nauwelijks sociale controle is. Dat de mensen Brukske weer snel de rug toekeren komt ook doordat er te weinig koopwoningen beschik baar zijn. Wie enkele jaren in een goedkopere huurwoning heeft geze ten en wil doorstromen naar een rui mer huis komt al snel buiten de wijk terecht. IMAGEPROBLEEM Daarnaast heeft de wijk te kam pen met een imageprobleem. De benaming 'getto' viel dinsdagavond regelmatig te beluisteren. "Ik woon al 28 jaar in Brukske en vanaf het begin heeft de wijk een slechte naam. Want alle rotzooi komt naar het Brukske toe. Er wordt helemaal niet overlegd wie er in je straat komt te wonen", zei een oudere bewoner. Ger Verstegen, hoofd woondiensten van Wonen Venray, antwoordde dat hij hier weinig aan kan doen. "Want de mensen maken zelf uit waar ze gaan wonen. We kunnen niet gaan discrimineren." Een andere buurtbewoner merkte op dat de allochtonen nauwelijks meegedaan hebben aan de woonen quête. Gespreksleider Paul Reijn, van het bureau Kolpron, antwoordde Nu of nooit Reclame is een hot item tegen- Tordig. Wie 's avonds voor dc zapt als op RTL4 reclame is, sfateert dat op hetzelfde >ment op de andere zenders ook :!ame is. Daar kun je als consu- mt weinig aan doen. Wie door winkelstraten van Venray wan delt, struikelt ook over de recla me. De reclame op de straat, maar k aan de gevels, moet daaróm n banden gelegd worden, stellen zeven studenten in een onlangs gepubliceerd onderzoek. 'Een eenduidige aankleding van straten en gevels', aldus het rapport dat de fraaie werktitel 'Nu of nooit' heelt meegekregen. Maar hoe zit dat nu elders in Venray, bijvoorbeeld met bouwlo caties? Bij elk bouwproject, of dat nu een enkele woning is, of een hele rij, maken makelaar, aanne mer en onderaannemer middels borden duidelijk wat er te gebeu ren staat en vooral, wie hel doet. Soms bescheiden met wat recla meborden aan de hekken, vaak met grote borden die op hel bouw perceel geplaatst worden. De bor- len zijn vaak fraai verzorgd en daar is niets mis mee. Sinds enige tijd staan in Veltum enkele bouwcontainers op de hoek van de Blauwververstraat. Daar, op de parkeerplaats waar een keer per week de visboer staat. Die heeft zijn stekje een tiental meters moeten opschuiven. Al die tijd heb ik mij afgevraagd wat daar precies ging gebeuren. Twee weken geleden werd mij dat op zeer indringende wijze duide lijk gemaakt. Naar huis fietsend; ■struikelde" ik haast over een! groot bord van ongeveer drie bij vier meter. Het eerste wat opviel was het logo van Wonen Venray en een aannemer uit Horst. Wordt j er nog gebouwd in Veltum? Niets! van bekend, zeker niet nu er niet meer volgens versnelde procedu-1 res gebouwd mag worden. Toen ik dichterbij kwam zag ik het. 'Renovatie" kon ik al lezen. Natuurlijk. De wijk is al zo'n 30 jaar oud en dan moet er links en rechts wel gerenoveerd worden. Nog dichterbij gekomen zag ik uiteindelijk war er gerenoveerd moest worden; toiletten, badka-| raers en keukens.... Als voor der-i gelijke zaken van die gigantische borden geplaatst mogen worden op gemeenschapsgrond, weet ik het niet meer. Misschien dat dit soort zaken direct meegenomen kunnen worden in de discussie wat wel en niet mag in het cen trum van Venray. Want op de ene plek reguleren en op de andere plek gedogen is geen goede recla me voor een gemeente. Daarom, nu of nooit... P.S. het bord bij het ziekenhuis staat er ook nog steeds... Christ Zaterdagmiddig mochten twee leden van de Panda's een cheque groot ƒ5000,- in ontvangst nemen van de Kiwanisclub uit Venray zijn de de opbrengst van het vorig jaar door de leden van de Kiwanisclub gevoerde actie's. Met dank van de voorzitter Constant Favier en het fSrRAAT16 gejuich van de leden is dit voor scouting geweldig mooi bedrag ont vangen. Het bedrag is bestemd voor de twee gehandicaptengroepen van Scouting de Peelspeurders voor o.a. de aankoop van spelmateriaal, het voor gehandicapten bereikbaar maken van de kampvuurplaats en voor het zomerkamp. De Panda's zijn een groep van verstandelijke en/of meervoudig gehandicapten kinderen in de leeftijd van 13 jaar en ouder welke grefcp een onderdeel is van Scouting de Peelspeurders. De Panda groep is sinds januari 2000 actief en is opgericht om o.a. ook opvang te verzorgen voor leden van de gehandicapten groep De Beertjes die gezien het programma en hun leeftijd niet meer voldoende bij de Beertjes opgevangen konden wor den. Belangstellenden worden door scouting de Peelspeurders hierbij uitgenodigd om op donderdag c.q. zaterdag eens op het gebouw aan de Oostsingel 41 te Venray kennis te komen nemen met de activiteiten die scouting voor de 2 gehandicap tengroepen maar ook voor de ande- TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. t n. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 re groepen van kinderen in de leef tijd van 6 t/m 18 jaar organiseert. Ook kunnen we bij scouting nog nieuw leiding gebruiken. Heeft u interesse dan kunt u contact opne men met Geert Koppens tel. 581376 of Piet Koek tel. 588534 PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ nieuws Zaterdag heeft een 17 jarige inwo ner uit Venray op de Boxmeerseweg in Beugen een poging een bekeuring te ontlopen een valse naam opgege ven. De jongen kreeg een bekeuring omdat hij zonder licht reed en gaf om een boete te ontlopen een valse naam op. Bij het stellen van wat controlevragen bleek dat hij de ver keerde gegevens had opgegeven. Hij is aangehouden. Proces-verbaal is opgemaakt. Twee onbekende jongens heb ben dinsdagmiddag op het Nassauplein in Venray kort voor half vijf een 11-jarige fietser uit die stad mishandeld^ Het slacht- offer liep;een gezwollen bovenlip en een schaafwond op. De twee onbekenden blokkeerden het fiets pad en dwongen de jongen te stoppen. Toen hij Vroeg om door gelaten te worden, kreeg hij van een van hen een klap in zijn gezicht. De leeftijd van de dader, die ook met de fiets was, wordt ^geschat op 15 tot 17 jaar. y dat de enquete niet representatief was. "Synthese heeft nog mensen geholpen met het invullen van de lijsten. Maar inderdaad is de respon se vanuit de allochtonen onvoldoen de geweest." Volgens Reijn wordt er door de woningstichting veel geïn vesteerd om er een betere wijk van te maken. Ook op langere termijn. "In het verleden is het niet helemaal goed gegaan met Brukske. Daarom gaan we nu concrete zaken aanpak ken waarover u het minst tevreden bent. Zoals het groen en de voorzie ningen in de wijk. Er zou tevens een imago-campagne moeten komen dat alles in de wijk nu echt ten goede keert." ZWERFVUIL Twee bewoonsters klaagden over allerlei plannen die maar niet uitge voerd worden. "Ons is toegezegd dat we voor 2001 nieuwe daken zouden krijgen. We zouden een half jaar van tevoren bericht krijgen. Maar we horen helemaal niets van de plannen." Ger Verstegen zei dat er nu een plan van aanpak ligt en dat er op korte termijn duidelijkheid komt. Tevens schijnt er al jarenlang een groenplan in een bureaula te lig gen wat maar niet ten uitvoer gebracht wordt. Het zwerfvuil blijkt een groot pro bleem te zijn. Een bewoner merkte op dat dat ook komt door de bouw van de schuurtjes aan de straatkant wat een rommelig gezicht geeft. "Het lijken soms net stortplaatsen. Maar in het winkelcentrum is het nog veel erger. Vooral sinds de gemeente diftar duurder gemaakt heeft." Iemand reageerde dat er dagelijks een wagentje van de gemeente boordevol met opgehaal de vuilniszaken en andere zwerfvuil de wijk uitrijdt. "Vooral de grotere gezinnen kun nen diftar niet betalen. Zij zoeken naar een andere weg om het huisvuil kwijt te raken. En veel mensen snappen het systeem helemaal niet", meende een wijkbewoonster. Volgens Paul Reijn zijn dit de gevol gen van het systeem. "Want diftar leidt nu eenmaal tot vuilstorters. En controle is moeilijk want dan moet je er 24 uur per dag iemand opzet ten. Een betere voorlichting en sanc ties kunnen uitkomst bieden." Ook blijkt er veel onduidelijkheid te zijn. Erfafscheidingen worden zomaar afgebroken, groenvoorzie ningen worden niet bijgehouden omdat niemand weet wie ervan de eigenaar is en de veegwagen kan niet op alle plekken komen. Ook het verkeer bezorgt overlast. Vooral op de singels wordt veel te hard gere den en de brommers in het centrum zorgen voor een onveilige situatie. De eigenaar van het winkelcentrum schijnt bereid te zijn te gaan investe ren zodat naast de Cl000 ook de andere winkels een facelift krijgen en het winkelgebied meer uitstraling krijgt. Öp dinsdag 13 maart is een ver- volgbijeenkomst gepland. Dan hopen Wonen Venray en de gemeen te met concrete plannen te komen om Brukske mooier en leefbaarder te maken. VENRAY Julianasingel 7 WIJ KEUREN ALTIJD GOED -VERKOOP NIEUWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE jOl Officieel Servicedealer GEZF.KLENBAAN 8 5813 EAYSSELSTEYN TEL: 0478-541945 - FAX: 0478-541876 E-mail: VAKGARAGE@GOMMANSENDEWIT.NL Internetsite: WWW.GOM MANSENDEWIT.N I. Nieuwe ontwikkelingen rond sluiting café Agora 19? "Ik heb drie origineel getekende verklaringen op papier. Deze heb ik sinds vrijdag in bezit. Drie per sonen verklaren hierin dat men sen ervoor betaald zijn om te ver tellen over drugshandel in café Agora. Want een concurrent uit de horeca heeft er belang bij dat die zaak gesloten wordt. Mijn cliënt is erin geluisd. Dit werpt een heel ander licht op de zaak", verklaart mr. P. Broekmans. Hij is de advocaat van de familie Urguludogan, de voormalige uit baters van het gesloten café Agora. Op 28 september 2000 sloot bur gemeester Waals het café in de Henseniusstraat vanwege overtre ding van de Opiumwet. Tevens werd de exploitatievergunning ingetrok ken. In december 2000 stelde de rechtbank in Roermond de gemeen te Venray nog in het gelijk in de zaak die was aangespannen door de voormalige exploitant. De president vond het terecht dat de burgemees ter café Agora had gesloten vanwe ge de verkoop of levering van hard drugs vanuit de horecagelegenheid. Afgelopen maandag was er een hoorzitting voor de gemeentelijke commissie Bezwaar, beroep en klachtschriften. P. Broekmans (van Noordhuis Broekmans advocaten in Roermond) vond de basis van twee anonieme getuigenverklarin gen wel erg mager waarop de gemeente tot sluiting voor onbe paalde tijd is overgegaan. "Een van de getuigen blijkt de avond van tevoren nog harddrugs te hebben gebruikt. Er zit meer achter. De buurman van mijn cliënt heeft er belang bij", meende Broekmans. "Er wordt verklaard dat vanuit Agora vier jaar lang aan wel dertig personen per dag harddrugs ver kocht zijn. Dit zou toch een gewel dig brevet van onvermogen voor de gemeente en de politie zijn als zij dit niet eerder opgemerkt hebben. Deze verklaringen zijn pure onzin. Ook heeft de gemeente verzuimd om eerst een schriftelijke waarschuwing uit te delen, in plaats van onmiddelij- ke sluiting. Dit is in strijd met het eigen gemeentelijk beleid." OMGEKOCHT Ambtenaar H. Gommans van de gemeente Venray meldde dat de twee anonieme getuigen 'zelf ver dachte waren in een andere zaak.' Welke zaak dat wilde Gommans niet kwijt. Maar feit is dat de twee met politie in aanraking waren gekomen waarna ze verklaard hebben dat er in Agora harddrugs verkocht en ver handeld werden. De politie maakte hier proces-verbaal van op waarop de zaak gesloten werd. "De twee getuigen hebben feiten geleverd bui ten hun eigen strafzaak om. Ik weet niet waarom ze deze verklaringen hebben afgelegd. Daar kanik slechts naar gissen", zei Gommans. De avond voor de sluiting bracht de politie een bezoek aan het café. Daarbij werd in de keuken een klei ne hoeveelheid cocaïne aangetrof fen. "Het echtpaar Urguludogan was toen op vakantie naar Turkije. Een schoonzoon zou het café zolang overnemen maar hij lag met gebro ken ribben in het ziekenhuis. De broer van mevrouw Urguludogan had ook een sleutel van het pand. Hij is verslaafd aan harddrugs. Voor zijn eigen gebruik lag er in de keu ken 0,2 gram cocaïne. Dit was een toevallige ontdekking van de politie. Ik maak er bezwaar tegen dat dit een bewuste inval in een drugspand was", stelde advocaat Broekmans. Daags erop werd de zaak voor onbe paalde tijd gesloten en omdat er harddrugs aangetroffen waren werd tevens de exploitatievergunning ingetrokken. De dochter van Urguludogan verklaarde dat haar ouders al 32 jaar in Nederland zijn. "Zij zijn nog nooit in aanraking geweest met de politie. We zijn de dupe geworden van twee omge kochte leugenaars." De voorzitter van de Bezwaarcommisie wilde weten waarom Broekmans nu pas met de drie schriftelijke verklaringen komt. "Ik heb nog meer mensen gesproken die mij hetzelfde verhaal vertellen. Alleen durven ze dit niet op papier te zetten met hun handtekening eronder. Dat is het grote probleem want de mensen zijn bang en ze voe len zich bedreigd. Ik ben blij dat er toch drie mensen de moed hebben om uit dit bedreigende milieu te stappen en deze verklaringen te doen. De bestuursrechter zal na deze nieuwe feiten heel anders oordelen", denkt Broekmans. "De familie Urguludogan is er tussen genomen. Zij hebben al veertien jaar dit café in Venray en het was hun bestaan. Weliswaar slechts marginaal. Nu zitten ze al ruim vijf maanden zon der inkomsten terwijl de vaste lasten gewoon doorlopen. Als ze echt rijk waren geworden van de drugshandel dan waren ze allang gevlucht. Mijn cliënt heeft een brandschoon verle den. Maar de schuldenlast wordt nu een berg en de zaak dreigt op de fles op te gaan als dit nog lang zo blijft." Mr. Broekmans drong daarom aan op een spoedig advies van de com missie aan burgemeester Waals. Normaal heeft de commissie hier voor drie tot vier weken nodig. "Maar omdat er nieuwe feiten aan het licht zijn gekomen zullen we voor meer informatie eerst naar de politie moeten", zegt jurist K. van Eekeren van de gemeente. "In de meeste gevallen is het zo dat het advies van de commissie door het college, of in dit geval de burge meester, wordt overgenomen. De wederpartij kan daartegen in beroep gaan bij de rechtbank in Roermond." Patersstraat 3 5801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 51 57 55 Vestigingen In Venray cn Boxmeer Rühl Haegens van Aar A cc ountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs j Noorderhof 8. Postbus 68. S800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33. fax (0478) 58 46 24 www.opelghielen.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1