De schijnwerpej Frank Braiïcfs (S 'en ray) 3 DIS en Oostrum in evenwicht Castenray boekt belangrijke zege Winst voor SV Venray Leunen laat punten liggen Eerste winst voor Ysselsteyn na winterstop uKArlSvric VAKLUI! Pierre Pijpers SPORT Trainer Geert Koenen naar Merselo Drie broers Manders in basis bij DIS De Roos SV Merselo Nobel Oostrum NELIPAK PEEL EN MAAS De redactie van Weekblad Peel en Maas gaat wekelijks een speler, trainer of ander 'voetbaldier' van een amateurclub uit de gemeente Venray in de schijnwerper zetten. Deze week staat Frank Brands, middenvelder van tweedeklasser SV Venray, centraal. Afgelopen zondag zette hij door een benutte strafschop zijn club Op het spoor van de 2-0 zege op Vitesse'08. Komende zondag speelt Venray opnieuw een derby: uit tegen Helden. Naam: Frank Brands. Leeftijd: 19. Geboorteplaats: Venray. Woonplaats: Venray. Burgelijke staat: ongehuwd, vriendin Bregje. Beroep: Ik zit nog op school. Het laatste jaar van de opleiding Sociaal Pedagogisch Werk. Speler van: SV Venray 1. Positie: middenvelder. Vorige clubs: van mijn 6e tot 12e jaar bij Merselo. Daarna verhuisden we naar Venray en heb ik vanaf de Cl tot de Al bij Venray gespeeld. Toen een jaar VVV. En nu voor het tweede seizoen terug bij Venray. Sportief hoogtepunt: dat ik bij VVV Al een kans gekregen heb. Sportief dieptepunt: de degradatie van Venray 1 uit de eerste klasse in het afgelo pen seizoen. Favoriete club: Barcelona. Favoriete speler: Zidane. Lievelingseten: spaghetti. Drank: fris of seven-up. Favoriete tv-programma: Studio Sport. Ambities: als ik de kans zou krijgen om naar een profclub te gaan dan zou ik die grijpen. Maar daar ben ik niet zo mee bezig. Met Venray wil ik het allerhoogste bereiken en in de hoofdklasse proberen te komen. Zaalvoetbal: bij HVC/Alustema. Zaal- of veldvoetbal: allebei! Ik kan geen keuze maken- Valt het te combineren: voor mij wel w ant ik vind het allebei heel leuk om te doen. Strafschop nemen: daar hebben we geen afspraak over. Eerst wilde Nico Mihoglu de penalty nemen maar de trainer riep toen dat ik het moest doen. Huub Vercoulen: het is een bekende naam. Het schijnt een echte prestatie-trainer te zijn. Meer een type als Hans Vergeer: hard maar eerlijk. Dat staat me wel aan. Wie wordt kampioen in 2H: Tiglieja. Voorspellingen Helden-Venray Vitesse-Tiglieja Leunen-Montagnards SVEB-Ysselsteyn SSS-Wanssum Oostrum-Lottum GFC-DIS Castenray-Hegelsom Holthees-Kronenberg Merselo-RKBVC Frank Brands Redactie Peel en Maas 0-2 2-2 1-3 0-4 2-1 1-1 0-1 1-1 2-1 2-0 1-1 2-0 1-2 1-3 1-1 1-3 1-2 1-1 2-1 3-0 de redactie 7. De wedstrijd Merselo-America werd a Grote Markt 19 Henseniusplein 5c 5801 BB Venray Geert Koenen wordt de nieuwe trainer van Merselo. De Venraynaar wordt bij de zesdeklasser de opvolger van Leo Backus die de club na vier seizoenen gaat verlaten. Merselo wordt voor Geert Koenen de derde club uit de gemeente Venray die hij onder zijn hoede krijgt. Hij traint nu voor het derde seizoen DIS uit Oirlo en was daarvoor drie jaar werkzaam bij Holthees waar hij ook als speler actief was. "Een paar weken geleden ben ik benaderd door Merselo. We hebben toen een gesprek gehad wat voor beiden par tijen positief verliep. Afgelopen zater dag was de afsluitende bespreking en is het definitief rond gekomen. Merselo heeft een vrij jonge spelersgroep met een gemiddelde leeftijd van 24 jaar. De club sprak me wel aan en mijn voorkeur gaat toch uit naar een vereniging dicht in de buurt aldus Geert Koenen die zich voor één seizoen heeft verbonden aan Merselo. Afgelopen zondag in de derby tegen Oostrum stonden ze voor het eerst samen in de basis. Verdediger Bas (23), aanvaller Joep (21) en middenvelder Paul (19) Manders zorgden voor een familieprimeur. Volgens vader Lambert was het nog nooit eerder voorgekomen dat zijn drie oudste zoons samen aan de aftrap verschenen in DIS iBas en Joep zijn al langer een vaste waarde in de Oirlose hoofdmacht. Terwijl eerstejaars senior Paul al enkele keren mocht inval len. Door de schorsing van Rick Voermans verscheen Paul afgelopen zondagook in de basis. Het trio kan nog een kwartet worden wanneer A-junior Hans Manders (17) zijn opwachting in het eerste elftal van DIS maakt. Uitslagen: Melderslo 2-Leunen 1 806-790 Beste schutter: J. v. Ass 266 p. Meerlo 2-Leunen 2 765-754 Beste schutter: J. v. Soest 263 p. Leunen 3-Belfeld 3 754-786 Beste schutter.J. v. Rhee 256 p. Castenray heeft in de uitwedstrijd tegen Griendtsveen een belangrijke zege behaald in de strijd tegen degradatie: 1- 4. Vanaf de eerste minuut dicteerde Castenray het spel en kreeg diverse goede mogelijkheden op de openings treffer. In de twintigste minuut was het uiteindelijk voor de eerste keer raak. Een verre uittrap van doelman Roel Hoeymakers werd doorgekopt door Sander Dinghs, waarna spits Ivan Maes met een bekeken schuiver in de lange hoek de Griendtsveen-doelman kansloos liet. Een kwartier later werd het 0-2 toen Sander Dinghs een bekeken steekbal van Paul Büddiger op de juiste waarde schatte en doel trof. Diezelfde Dinghs was ook verantwoordelijk voor de 0-3 ruststand. Uit een kluts kreeg hij de bal voor de voeten, omspeelde vervolgens de Griendtsveen-goalie en schoot vanuit een moeilijke hoek knap binnen. Na de thee bracht Castenray zich onnodig zelf in moeilijkheden. Peter van Deursen strafte binnen vijf minuten nonchalance in de verdediging af en bracht de 1-3 op het scorebord. Geheel onnodig liet Castenray zich terugdringen en liet het initiatief aan de thuisploeg. Tot echte uitgespeelde kansen leidde het offensief van Griendtsveen niet en als het al gevaarlijk werd, dan stond doelman Roel Hoeymakers op zijn post en behoedde zijn ploeg met enkele knappe reddingen voor meer leed. Pas in de slotminuut wist Castenray de zege definitief veilig te stellen. Sander Dinghs bracht Paul Büddiger in stelling die met een rustige schuiver de 1-4 liet aantekenen. Komende zondag speelt Castenray thuis tegen Hegelsom. De eerste wedstrijd na de winterstop heeft voor SV Venray de volle buit opgeleverd: 2-0. Weliswaar was het een niet al te beste wedstrijd maar de punten zijn in deze fase van de competitie heel belangrijk. Venray heeft nu na de win terstop al meer punten verzameld dan vorig jaar de hele tweede helft van de competitie. Zoals gezegd was de wed strijd van een bedenkelijk niveau waar bij Vitesse al het mogelijke deed om het de Venraynaren zo moeilijk mogelijk te maken. Het grote manco bij de Gennep mannen is het feit dat men niet lot sco ren kan komen. Venray lukte dat in de 55e minuut wel uit een penalty van Frank Brands, dit nadat Venraynaar Bart Linders op niet reglementaire wijze onderuit was gehaald in het strafschop gebied. De wedstrijd bleef ook na deze treffer rommelig en onrustig en er werd aan beide kanten veel onnodig balverlies geleden. In de 69e minuut mocht de debuterende Amerikaan Joel Rogers van Venray plaatsmaken voor Pascal v. Daal en werd Mihoglu vervangen door Roel Aben. In de 81e minuut werd vervol gens de volledig leeggespeelde Constantijn Jeuken vervangen door Ronnie Spruit. Dat Pascal van Daal in de 90e minuut nog voor de 2-0 zorgde voor Venray met een bekeken schuiver langs de Vitessegoalie was alleen voor de statistieken nog belangrijk. Kortom een wedstrijd die zeker niet de boeken ingaat als boeiend en spectaculair maar waarbij Venray wel de punten naar zich toetrok doordat er degelijk werd verde digd en er werd gescoord. Dat Venray afgelopen zondag niet kon beschikken over aanvoerder Alex de Swart, Niels Hermsen en Constantijn Jeuken, allen wegens schorsingen, en diverse spelers nog geblesseerd zijn, geeft aan dat Venray in de breedte toch sterk is en ook zonder een aantal basis spelers in staat is te winnen. Dat dit dan in aanvang nog niet gebeurd met oog strelend voetbal zal niemand verbazen. De kersverse aanwinst Joel Rogers uit de USA debuteerde verdienstelijk bij de Rood-Witten en zal wanneer hij wat gewend is aan het Venray-spel en z'n teamkameraden wat beter kent van toe- gèvoegde waarde kunnen zijn voor SV Venray. Jeugd Programma zaterdag 17 feb.: SSS 18 Al co-MVC Al Venl.Boys B2-SSS B1 co VCH Cl-SSS Cl co Meerlo C2 co-SSS C2 co SSS D1 -Merselo D1 a. Merselo El-Leunen El a. Merselo E2-Leunen E2 a. Leunen F1 -Merselo F1 a. Leunen F2-Merselo F1 a. Leunen F3-Merselo F3 a. 14.30 15.00 14.30 12.00 09.00 09.30 09.30 10.00 10.00 10.00 Senioren Uitslagen: Volharding 7-Merselo 2 2-1 Merselo 3-Venray 13 1-3 Programma zondag 18 feb.: Merselo 1-RKBVC 1 14.30 Merselo 2-Milsbeek 5 10.00 Sw. Boys 3-Merselo 3 10.30 Programma donderdag 22 feb.: DSV St. Anthonis 1-Merselo 1 19.30 Veteranen Programma zaterdag 17 feb.: Merselo-Swolgen 16.30 Dat Leunen het altijd lastig heeft tegen ploegen die niet willen voetballen bleek afgelopen zondag weer eens. In en tegen Melderslo kwam Leunen niet ver der dan 0-0. Melderslo was al zo goed als gedegradeerd met een totaal van vier punten, maar wilde wel voor ieder punt knokken. Leunen was dus vooraf gewaarschuwd. Daarbij kwam dat de voorbereiding op de wedstrijd alles behalve gladjes verliep. Doordat enkele personen verstek lieten gaan door niet op te komen dagen was de trainer genoodzaakt enkele kunstgrepen uit te halen door twee spelers uit het tweede elftal op te stellen. Die hadden echter al bijna een hele wedstrijd gespeeld. Leunen begon daardoor onbewust al niet lekker aan de wedstrijd. Het duel begon gelijk op. Er viel een goede kans te note ren voor tweede elftalspeler Wilbert Holtackers. Hij schoot echter vanaf 16 meter naast het doel. Daarna nam Melderslo het heft in handen en smeet er een portie agressiviteit tegenaan. Zij wonnen dan ook veel duels. Doordat de achterhoede van Leunen op alle posities anders stond dan normaal, was de orga nisatie vaak ver te zoeken. De vaste patronen werden niet gevonden en daar door werd de opbouw al slecht ver zorgd. Door de druk van Melderslo werd Leunen vaak in het nauw gedre ven. Duels werden hard aangegaan, en daardoor viel Ronny Holtachers al in de eerste helft uit. De rust kwam als een verlossing voor Leunen. De tweede helft was wat evenwichtiger. Leunen kon het spel naar zich toe trekken en schiep zich enkele kansen. Melderslo bleef zich echter verzetten en kreeg een kwartier voor het einde een dot van een kans op de overwinning. Chris van Dongen hield Leunen echter op de been. In de slotfase was er nog een grote kans voor Leunen, maar een treffer zou te veel van het goede zijn geweest. Het bleef uileinde lijk 0-0. Ysselsteyn heeft de wedstrijd tegen subtopper Heijen gewonnen met 3-1 en komt zo goed uit de startblokken na de winterstop. Deze punten waren voor het zelfvertrouwen zeer belangrijk. Ysselsteyn startte goed en het bouwde aan een veldoverwicht, maar Heijen deed qua inzet en felheid niet onder voor Ysselsteyn en verdedigde met man en macht. Toch kreeg Ysselsteyn na 19 min. loon naar werken en het was Daniel Wijnands die met een prachtige pass Geert v. Dijck jr. vrij voor de keep er zette en deze liet dit buitenkansje niet 4 Februari waren er dressuurwedstrij- den in Venzelderheide. In de kl. BL behaalde Tamare Wilmsen een le pl. met 166 p. in de kl. CL behaalde Jeanine Huijbers een le pl. met 179 p.. Milou Bergmans een 2e pl. met 165 p. In de kl. DB behaalde Jaimy Muijsers een 4e p. met 158 p. Loes Reijnders 6e met 152 p., Annemarie Staaks 8e met 148 p.; Denise Cremers 10e met 145 p. en Mireille v. Esch 12e met 143 p. 11 Februari was er een concours in Asten-Heusden. Jeanine Huijbers behaalde in de kl. CL wederom een eer ste plaats met 175 p. Mireille v. Esch werd 3e met 166 p. in de kl. DB. onbenut en rondde koel af: 1-0. Hierna ging Heijen iets meer vooruit voetballen en kreeg Ysselsteyn verschillende mogelijkheden de voorsprong uit te bouwen, zonder dag Heijen zelf gevaar lijk werd. Uit deze gemiste kansen putte Heijen moed en het laatste kwartier van de eerste helft was Heijen de betere ploeg en de problemen in de Ysselsteyndefensie werden naarmate het einde volgde groter en de gelijkma ker hing in de lucht en in de laatste minuten van de eerste helft zag Heijen hun inspanningen beloond met de gelijkmaker. Na de thee kwam Ysselsteyn toch weer goed uit de startblokken en het goede spel in het eerste half uur in de eerste helft werd weer opgepakt, maar Heijen bleek deze middag een zware hobbel, want dat bleef goed partij bie den en bleef aanvankelijk zeer goed overeind. Toch was het deze middag Ysselsteyn dat aan het langste eind trok maar het duurde tot de 74e min. voordat Ysselsteyn op voorsprong kwam en het was Thijs Berkers die uit een corner van René v. Dijck hard inschoot: 2-1. Hierna probeerde Heijen nog ten koste van alles de gelijkmaker te forceren maar de beste kansen in dit laatste kwartier waren voor Ysselsteyn en toen Sjoerd Slangen 7 min. voor tijd 3-1 liet aantekenen was de wedstrijd gelopen en in de slotminuten had de score nog wel wat op kunnen lopen. De zege kwam voor Ysselsteyn niet meer in gevaar en drie zeer belang rijke punten bleven deze middag in Ysselsteyn. Vijfdeklassers willen ontsnappen aan versterkte degradatie DIS-Oostrum 1-1(0-0). Doelpunten: 63. Peter Verlinden 1- 0; 75. Sjors Willems 1-1. Scheidsrechter: Mormels (Horst). Toeschouwers: 125. Gele kaart: Don Clephas, Rutger Bosch (DIS) en Joep Reijnders (Oostrum). DIS:De Mulder; Bosch, Clephas, Bas Manders en Voermans; Paul Manders, Verlinden en Lenssen; Coppus (83. Arts), Tijssen en Joep Manders. Oostrum:Ralph Kessels; Mark Broeren, Reijnders (20. Bram Broeren), Bob van Mil en De Kleijn; Roy Willems, Schlepers en Vollenberg (67. Maurice van Mil); Holtackers, Bas Kessels en Sjors Willems. (Door Henk Willemssen) Na een rustpauze van twee maan den moesten de voetballers van DIS en Oostrum weer in het ritme zien te komen. De vlakke derby kende dan ook weinig echte hoogtepunten. De twee middenmoters in de vijfde klasse D hielden elkaar goed in evenwicht. Met de 1-1 einduitslag konden beide ploegen vrede hebben. Het zo verrassend sterk gestartte DIS, dat zelfs een week koploper was, had de eerste competitiehelft afgesloten op de zesde plaats met twintig punten. Buurman Oostrum stond een plaats lager en had vijf punten minder verza meld. Beide clubs hebben een redelijke marge opgebouwd tot de bedreigde zone. Door de versterkte degradatierege ling moeten de laatste vier clubs straks afdalen naar de zesde klasse. Het is er DIS en Oostrum alles aangelegen om zich snel definitief in veiligheid te bren gen. Beide teams moesten het in de derby stellen zonder hun geschorste spelverde ler. Rick Voermans (DIS) moet na zijn rode kaart tegen Griendtsveen vier duels aan de kant blijven terwijl Joris Gerritsen (Oostrum) voor twee wedstrij den geschorst is. DIS-trainer Geert Koenen had 'alleskunner' Peter Verlinden centraal op het middenveld geposteerd terwijl zijn collega Marcel Lenssen het 18-jarige talent Rick Schlepers als middenhalf opstelde. Voor rust viel er le weinig te beleven. De meeste opwinding ontstond in de negentiende minuut toen Oostrum-libe- ro Joep Reijnders een gele kaart kreeg na een overtreding op DIS-spits Arjan Tijssen. Reijnders wond zich daarover zo op dat arbiter Mormels even dreigde een tweede gele prent te trekken voor de Oostrumse routinier. Trainer Marcel Lenssen zag de bui al hangen en schreeuwde direct om een wissel. Bram Broeren, net weer terug van een bles sure, had geen kans zich warm te lopen. Hij verving Reijnders die geen moeite had met de wissel. "De trainer was me voor want anders was ik er zelf wel uit gegaan. Want ik ken mezelf in zo'n situ aties. Ik was kwaad omdat de scheids rechter eerder voor twee overtredingen en een handsbal geen kaart had getrok ken", zei Joep Reijnders. Na ruim een half uur kreeg ook de libero van DIS, Don Clephas, een gele kaart. Na de pauze werd de derby leven diger. In de 63e minuut brak de thuis club de score open. Met een splijtende dieptepass bereikte linksachter René Voermans de doorgelo pen Peter Verlinden die alleen nog de Oostrumse laatste man Bram Broeren voor zich had. De felle Verlinden troef de zijn opponent af en punterde de bal achter de uitgelopen doelman Ralph Kessels: 1-0. Oostrum-trainer Lenssen bracht aanvaller Maurice van Mil in de ploeg voor middenvelder Sjoerd Vollenberg. Linkerspits Sjors Willems kwam vlak daarna bij de tweede paal een fractie te laat om een scherpe voor zet binnen te glijden. Een kwartier voor tijd werd het offensief van Ooslrum toch beloond. Uit een pass vanaf de rechterf lank van Maurice van Mil kon Sjors Willems alleen op het Oirlose doel afgaan: 1-1. Oostrum probeerde in de slotfase de winst naar zich toe te trekken PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Twee DlS-spelers moeien het in een luchtduel afleggen tegen een Oostrumse opi nent. maar de DIS-defensie stond geen tegen treffers meer toe. Het kostte rechtsback Rutger Bosch in blessuretijd nog wel een gele kaart. DIS-trainer Geert Koenen was tevreden. "Het is een terechte uitslag want er waren aan beide zijden weinig kansen." Routinier Peter Verlinden, die al zijn zevende competi tietreffer scoorde, bleek weer eens goud waard voor DIS. "Peter is een speler die op veel plaasten inzetbaar is. Ook de middenhalf-posilie kan hij goed aan zo bleek vanmiddag wel. En hij scoort dc laatste tijd heel regelmatig. Vooral op de eerste meters is hij erg snel waardoor hij ook de 1-0 scoorde", aldus trainer sir Bo hai Koenen. Eerder in het seizoen in Oostrum gi: DIS nog met een 0-1 zege aan de Toen speelde Oostrum een zwakke pi lij. "Over ons spel van vandaag ben niet ontevreden", zei trainer Mari Lenssen die de talentvolle jeugdspek Rick Schlepers en Sjors de Kleijn,b< den zijn pas achttien jaar, tussenlij j heeft overgeheveld naar de hoofdmad "We hadden eigenlijk drie punten ma ten pakken gezien de betere kansen d r. wij kregen. Ons spel was ook verzorgd dan dat van DIS. Zij moeten het i» vooral van de lange bal en de count hebben", oordeelde Lenssen. KI doe dOC Ivo Er ui'. THERMOFORMING HÉ, f* o J% CICI^LIC Neiipak Oliver Systems zoekt kwaliteitsmedewerkers. Nelipak Oliver Systems bedrukt Tyvek. Dat is hoogwaardige folie die wij inzetten in ons verpakkingsprocédé voor medische instrumenten. Materiaal dat niet scheurt en niks doorlaat. Ook geen bactèriën, Deze instrumenten worden verpakt met behulp van door ons ontwikkelde machines. Daarom is Nelipak marktleider in deze speciaalverpakkingen. Om maar eens wat te noemen. Behalve dat maakt Nelipak producten uit kunststof. Blisterverpakkingen. Lichtbakken. Zonnehemeldaken. Trays. Gereedschapskisten. Koffers. We maken verpakkingen voor pacemakers, blusdekens, schokdempers, spelletjes, afstandsbedieningen en operatie mesjes. Om nóg maar eens wat te noemen. Nelipak Thermoforming is een internationaal opererend bedrijf met 300 medewerkers en een geweldig gevarieerd aanbod. Nelipak Oliver Systems heeft een grafisch afwerker en een offsetdrukker nodig. Bij voorkeur mensen die op korte termijn beschikbaar zijn. Die hun technische vooropleiding hebben gehad en trek hebben in vertrouwde technieken onder nieuwe omstandigheden. Bei ons voor meer informatie of een afspraak: 0478 582001 en vraag naar afdeling P O. Voor alle functies geldt dat zowel mannen als vrouwen kunnen reageren. Nelipak Thermoforming - Postbus 37 - S800AA Venray

Peel en Maas | 2001 | | pagina 16