l/a&teiaowettct tea Verdiende beloning voor Mia Vorstebal Venray Jeugd carnaval-tref in Veltum Peppie's liefdesleven Zesde Öpstoek- matinee in Venray Gon Jans Wiendbuuleplak- draagster 2001 Anne en Maikel boerenbruidspaar De Piëlreuzen Jeugdprinsen paar Bliekcrs Maashees 'arnava l bij de Springplank deceptie Gijs en Yvonne Narrenavond in de Evenaar Vastelaovend in Beukenrode Ald-wieverbal Zagewetters Vastelaoves- krant Inschrijven kinderoptocht Grieze Hazebal Inschrijven Optocht Venray Prinsenbal 't Stekske Jeugdprins Ysselsteyn Klenste Knuppelke of Knuppelinneke Hazinneaovend in Venray peel en maas donderdag 15 februari 2001 - Pagina 11 Ze was er wel even beduusd van. Zoveel belangstelling rondom Inaar iersoontje. Mia Holtackers-Driessen kreeg -aterdagavond in het gemeen" chapshuis in Oostrum de Orde van Verdienste uitgereikt, de hoogste inderscheiding van carnavalsver eniging De Karklingels. Sinds 1969 woont Mia (geboorti ge Melderslose) in Oostrum en indsdien is zij een onmisbare scha wl in het verenigingsleven van het Venrayse kerkdorp. In Maashees zijn prinses Astrid en irins Jip, uitgeroepen tot: nieuwe eugdprinsenpaar van cara.avalsver- miging De Bliekers in Maashees. )p de foto staat het nieuwe paar lamen met vorst Hanneke en nar :ranka. Zaterdag 17 februari vindt de jaar- jkse carnavalsavond van de pringplank plaatsVanaf 18.30 uur rordt ieder liid uitgenodigd, 'riendjes en vriendinnetjes zijn ook an harte welkom. De toegang is an ook gratis. IRond 19.00 uur, ordt bekend gemaatk, wie er rins/Prinses vam de Springplank wordt. Het grootste geheim 'ordtdan onthultd. De zesentwin- gste hoogwaard,iigheidsbekleder in b historie, gaat de pringplankleden, voor in een on ge- end hosfeest, dat tot 21.30 uur uurt, in een alcoholvrije omgeving. Ie organisatie, onder leiding van onneke Peeteirs, heeft veel tijd estoken in dit feistijn. Het staat dan ok al bij voorbaat vast, dat het een ezellig gaat worden, in de feeste- I versierde üaal. De afgelopen 'eken, is er op de verschillende roepen geknutseld, om de grote een carnav aleske uitstraling te even. JEUGDPRINS LOEKI Een van de hoogtepunten, is het ezoek van jeugdprins Loek I, met ijn gevolg. Ieder jaar weer, wordt eHazekeutel,ruimte gemaakt voor e carnava lsavond van de pringplank. Daar staat tegenover, al de Spring plankleiding.loezicht oudt tijdens, de jeugdzitting. De arde demonstreert haar danskun- enen de Rsiad van Elf, neemt te de inderen in hun midden voor een ïnke polonaise. Een bekend ver- •hijnsel is ook de snoepkraam, met aal even toekende Audrey, als des- jindig ve; rkoopster. Voordat de lerkleins ken. door hun ouders 'gehaald worden, is er nog een rijsuitrei king. De drie gezelligste 'rnavalv lerders worden gehuldigd, 'ok is er een beker voor de mooist 'rklede jongen en het mooist ver ede mensje. Als de rust is weder- ïkeerd, in het Clubgebouw aan de eukenlaian, kan de leiding de ser- 'ütines. en andere feestartikelen {pruime i,i. Maar de carnaval is voor Sprin gplank nog niet over, want "dag 25 februari, wacht de kin- eroptocht, waar we als club aan Priemen. «.'ugdprins Gijs 1 (Dinahs) en H.dprinses Yvonne (Classens) J| lie 1 m ff tenray houden zondag IS "pi i een e iSeeptie wi gelegé n I van hun uitverkiezing. De "UO «V gemeen St hapshuis de o Caslenray hep,, orn 11.11 Dit is een jaarlijks terugkerende feestavond, die 8 jaar geleden werd "geboren". Een groep vrienden, bin nen Café voetbalclub "FC Hengelo", besloten een soort "bonte avond" te organiseren, i.p.v. een gewoon carnavalsfeest. Het idee ontwikkelde zich verder, met diver se optredens, acts en zang, tot een leuk verzorgde, humoristische avond. Het is eigenlijk een zeker persiflage geworden op Circus Mök. Immers schuilt de Nar is ieder van ons. Op vrijdag 16 februari om 20.11 uur wordt het wederom gehouden in De Evenaar. Enkele leden van de club, zorgen voor de voorbereidingen m.b.t. licht, muziek, geluid, podium. Maar ook regie en presentatie. Andere leden zijn inmiddels ontpopt tot ware artiesten. De overige vrienden, ken nissen en aanhang vormen nog vol doende publiek, om er een gezellig avondje uit van te maken. Het optre den aan zich, dwingt al veel respect af en wordt onderling erg gewaar deerd. Het niveau lijkt ieder jaar te stijgen en dat is stimulerend. De zaal in Café De Evenaar, die voor iedereen toegankelijk is, bied de juiste accommodatie, om al staande, met een pilsje in de hand, de Narrenavoand te aanschouwen. Gezien het enthousiasme, entertain ment en de ontspannen sfeer, lijkt het steeds drukker en gezelliger te worden, zodat het niet meer weg te denken is in deze uitgegroeide vriendkring. Tijdens de prinsenproclamatie op donderdag 8 februari is de nieuwe prinses van Beukenrode uitgeroe pen in de persoon van prinses Til I, beter bekend als mw. Schattevoet van afdeling de Heistede. Aan deze avond werkten verschil lende groepen mee. waaronder joekspkapel Rats d'r Nève, de Peeldancers uit Ysselsteyn, de win naars van het liedjesfestival en natuurlijk was ook prins Leon Raad van de Piëlhaas getuige bij deze ceremonie. CARNAVALSMIDDAG Op zaterdag 17 februari zal de carnaval voortgezet worden met een carnavalsmiddag. Tijdens deze mid dag zullen er optredens zijn van o.a. de kiendergarde van de Piëlhaas, Floor v.d. Giesen onder begeleiding van Ad Haans, Los Rociénros, To van Tegenover, de Amazing Trumpets en joekskapel Tuunke Lieger. Op woensdag 21 februari vindt de Boerendag plaats op Beukenrode, 's Morgens wordt het Boerenbruidspaar Beukenrode 2001 bekend gemaakt waarna het Heidetrio met hun muziek iedereen komt opvrolijken. Na een traditionele boerenmoes maaltijd zal 's middags dansgroep Opanka een demonstratie komen Prinses Til I van Beukenrode. Foto; Foto Hoedemaekers Venray. Zaterdag a.s. is het dan eindelijk zover. De deuren van de schaaps kooi gaan open ter gelegenheid van het Vorstebal, ter ere van Vorst Tenny van vastelaovensvereniging de Piëlhaas. Terwijl op veel plaatsen nog koortsachtig gewerkt wordt, anderen al aan hun allerlaatste voor bereidingen toe zijn en weer ande ren nog steeds in het stadium van het brainstormen zijn (de laatste ideeën zijn echter vaak de beste) zijn er ongetwijfeld ook nog twijfe laars. Piëlhazen en Piëlhazinnen die nog (steeds) niet weten of ze nu wel of niet zullen gaan kunnen wij maar één advies geven: DOEN!! Geen enkele ander feestavond rond vastelaovend kan concurreren met het Vorstebal. De geweldige sfeer; de fantastische, meestal uiterst creatief en humoristisch uit gebeelde ideeën; de prachtige kos tuums; de spanning voordat de jury bekend maakt wie volgens haar de mooisten van de avond zijn en niet te vergeten de muzikale verzorging door de Rooijse Hofkapel. Dat alles maakt het vorstebal écht tot de mooiste Vastelaovesavond van het seizoen. En daarom nogmaals aan alle twijfelaars: Gewoon doen en dus tot ziens op zaterdagavond. De wijkvereniging Veltum organi seert a.s. zondag weer haar jaarlijk se carnavalstreffen voor de jeugd in het onlangs heropende en compleet vernieuwde wijkcentrum Veltum. Dit treffen begint om 15.00 uur en duurt tot 18.30 uur. Voor muziek zorgen ondermeer de jeugdkapel, diverse artiesten van de Carnavals CD-2001 en DJ Bert. De Jeugdprins van de Coninxhof (Robert Paul den urste) zal met prinses en raad van elf voorop van de Hazekeutel (Loek den urste) met zijn adjudanten, raad van elf en dansgarde hier naar toe komen. Tevens zal het podium op gezette tijden vrij gemaakt worden voor enkele ludieke optredens door de kinderen. De éntree deze middag bedraagt ƒ2,- voor leden van de wijkvereniging en ƒ3,- voor niet- leden. Alle kinderen en hun ouders uit Veltum (en daarbuiten) zijn van harte welkom. Op zaterdag 17 februari zal in het Verkershuus het jaarlijks ald-wie- venbal gehouden worden. Dit grote verkleedbal wat elk jaar een topper is mag niet gemist worden. De raad van Elf zal dit jureren en de fraaiste verkleders belonen met wat prijsjes. De aanvang van dit bal zal zijn om elf voor negen. Het orkest "Met Mate" zal voor de sfeervolle avond zorgen. Komende zaterdag 17 februari wordt vasteloaves van CV "de Karklingels" te koop aangeboden. Vanaf 12.00 uur wordt deze schitte rende jubileumkrant door Prins Hans I, Vorst Bas en Nar Rob, Raad van Elf en Bestuur huis aan huis aangeboden. Bent u niet thuis dan is hij ten aller tijde verkrijgbaar op de adressen Randenrade 50 of Witte Vrouwenstaat 6. Carnavalszondag is traditioneel voor dc kinderen. Voor-de Venrayse kinder- optocht kunnen zich aanmelden in caft 't Upke op 18 februari van 11.30 tot 13.00 uur. Het thema dit jaar je; Televisie, Voor de optocht ben je echter niet gebonden aan dit thema, je kunt dus zelf bepalen hoe je meedoet. De onderverdeling bij'de inschrijving is: eenlingen, dtto'.s, kleine groepen, grote groepen en wagens. Dus voor elk wat wils. Je kunt ook met. je klas. en/of school deelnemen. Denk eraan dat je het, inschrijfformulier meen- rneerm (krijg je bij de inschrijving) naar de optocht. De laatste kans om je te laten inschrijven is carnavalszondag 25 februari tussen 11.30 en 13.00 uur in de jengdtent op het Henseniusplein. Natuurlijk wordt de kinderoptocht geheel volgens traditie afgesloten met voorzitter optochtcommissie, (ei. 588622. of Wout Ciaessem tel:582732. Twan de Klusjesman, Don Sjans, Girls of the Dance, Casels Nat, Um en Um en Hemelse Modder. De bonte zittingsavonden in Castenray waren dit jaar van een bij zonder hoog gehalte. In een vol gemeenschapshuis De Wis genoten de camavalisten vrijdag- en zaterdagavond met volle teugen van het programma, dat ook dit jaar weer volledig was gevuld met 'Caselse artiesten'. Peppie (zie foto) legde zijn liefdesleven bloot in een prachtige buut. Special voor de jongluuj van vroeger Op carnavalsvrijdag 23 febru ari organiseert Vastelaovesvereninging "De Piëlhaas" weer het "Grieze Hazebal". Deze, voorheen als "50+ bal" bekende, carnavals avond voor de "jeugd van vroe ger" heeft inmiddels een vaste plaats binnen de activiteiten van "De Piëlhaas" verworven. De bezoekers van afgelopen jaren waren steeds erg enthousiast over de opzet en het verloop van de avond. Een carnavalsavond speciaal voor die carnavalsvierders die weliswaar al iets ouder zijn, maar nog wél nog enthousiast carnaval willen vieren; die houden van carnaval en carna valsmuziek maar duidelijk minder gecharmeerd zijn van de moderne, meestal keiharde muziek en van grote drukte; die (vaak omdat ze alleen staan) liever carnaval vieren met leeftijdgenoten dan onder te gaan in de grote feestmassa... Welnu, speciaal voor hen is er dus het "Grieze Hazebal". Deze feestelijke avond -die gezien kan worden als een kruising tussen een gezellige dansavond en een zit tingsavond- zal onder andere opge luisterd worden door optredens van "Het Seniorenorkest" en door het vooral bij de ouderen bekende muzi kale trio "Toedem". Daarnaast heeft de organisatie nog enkele verrassen de optredens voor de aanwezigen in petto. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij 't Upke of Sigarenhuis Jansen aan de Grote Marktbij het VVV kantoor op het henseniusplein en bij de Kemphaan. Graag begroeten wij u op 23 februari vanaf 19.33 uur in de ver warmde feesttent op het Henseniusplein. Zondag 18 Februari bestaat nog de mogelijkheid om u op te geven voor de vasteloavencf optocht 2001. Daags na het Vorstebal wordt er traditiegetrouw nog door velen een inschrijfformulier voor de optocht ingevuld. Zelf meedoen is toch net even anders. Ais de prachtige groepen van het vorstebal zich weer massaal in komen schrijven mogen weer op een puike optocht rekenen. De commissie optocht heet u tussen 11.30 en 1.3.00 van harte welkom in cafe 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Vy Zondagmiddag 11 februari was in wijkcentrum 't Stekske het prinsen bal, daar werd door leden van de raad van elf het spelletje "Wie ben ik" gespeeld. Tot haar verbazing kreeg ze de volgende tekst om voor te lezen: "ik ben de nieuwe prinses van de Hazepuuët. Ze prinses Iris (Verreijt) en ze koos adjudant Kevin (Reijnders). Mark (v.d. Ven) is de jeudprins van de Pielreuzen. Zijn leuze deze carnaval luidt: Mit de jeugdraod uut ut hok, kan dizze carnaval nie kapot. Mark den Twedde houdt receptie op zondag 18 februari om 14.33 uur in jeugdgebouw de Koel in Ysselsteyn. Voor de zesde maal in successie organiseert het Venray 's Mannenkoor op zondag 18 febru ari vanaf 14.11 uur het inmiddels traditionele Opstoekmatinee in de foyer van de Schouwburg Venray. Het Opstoekmatinee is een ver volg op de wel zeer bekende zon dagochtendconcerten die het toen malige Hofkoer sinds 1970 verzorgde in de foyer van de schouwburg dat toentertijd nog daadwerkelijk als gemeenschaps huis dienst deed. De opzet van het Venray's Mannenkoor is nog steeds hetzelfde en ook in de toekomst wil len zij dat graag zo houden. Dit wil zeggen, het. organiseren van culture le activiteiten die voor iedereen toe gankelijk moeten kunnen zijn. Daarom ook zijn met name de Kerst-In en dit Opstoekmatinee acti viteiten die zich kenmerken middels veel zang en... gratis entree. Het programma van het Opstoekmatinee 2001 bevat wederom enkele nieuwe elementen zoals een zangwedstrijd voor de jeugd samen met de beken de zanger Ben Verdellen. Een zestal jeugdige zangeressen tussen de 10 en 13 jaar zijn inmiddels volop bezig een van de bekende liedjes van Ben Verdellen in te studeren die zij dan samen met Ben Verdellen zullen presenteren. Een jury zal de prestaties beoordelen en er zullen natuurlijk enkele prijsjes te winnen zijn. Overigens, de jeugd speelt deze middag een grote rol want naast dit programma onderdeel tre den ook op de jeugdjoekskapel Mötje Klaender, De Bandelieren met de Hazekeutelliedjes en Floor v.d. Giezen. Dat er op deze middag veel gezinnen met de jeugd ver wacht worden behoeft geen betoog want voor de kosten hoeft u hel immers niet te laten. Wellicht zijn er dan ook kinderen die enthousiast worden om zelf ook te gaan zingen en willen zich misschien wel aan melden bij De Bandelieren of de Zangers van St. Frans die nog best nieuwe leden kunnen gebruiken. Daarnaast hoopt het Venray's Mannenkoor natuurlijk dat ook de ouders deze middag aanwezig zul len zijn want de vaders willen zij graag enthousiasmeren om te komen zingen bij het Mannenkoor en de moeders wellicht bij Venrode. Verder zijn er deze middag optre dens te verwachten van uiteraard het Venray's Mannenkoor zelf - De APK - Now Weej - Confetti - Ojjem zat - De Hofbende - De winnende liedjes van de vastelaovescd van De Piëlhaas - Ben Verdellen die naast de zang wedstrijd ook zelf een optre den verzorgt en tot slot De Kammerödjes, de winnaars van het Limburgs Vastelaovesconcours 2000 met het liedje Josefien. Dit alles bij elkaar is natuurlijk een geweldige combinatie van Venrayse en Limburgse cultuur. Het bestuur van carnavalsvereni ging De Wiendbuul uit Wanssum heeft besloten de hoogste onder scheiding de Wiendbuuleplak toe te kennen aan Gon Jans voor haar grote inzet ten dienste van de gemeenschap Wanssum. De nu 73-jarige Gon Jans (gebo ren te Oirlo en getrouwd met 'Janse Hay') is bijna 50 jaren gele den in Wanssum komen won en werd voor de dorpsgemeenschap een actief lid. Zo regelt zij al sinds jaar en dag de collecte van de kankerbestrijding in Wanssum. In opdracht van de Stichting de Zonnebloem bezoekt Gon regel matig oudere of soms eenzame mensen. Verder is zij samen met Hay pleegouder geweest van drie personen op Spraeland, te weten Willem, JO en Cloud. Ruim tien jaren heeft zij hen wekelijks bezocht om spelletjes te doen of om samen te wandelen. Daarnaast heeft zij zeventien jaar lang in het bestuur van de Ouderenvereniging gezeten. Vijf jaar als bestuurslid en de laatste twaalf als secretaresse. Een andere taak binnen de vereniging was het opzoeken van leden van diezelfde vereniging die ziek waren. Namens de ouderenvereniging bezocht zij de verjaardagen van mensen die 70. 75, 80, 85, 90 of zelf ouder werden. Verder organiseerde Gon de kienbij- eenkomsten en bracht de Nestor (het boekje voor ouderen) rond. Vanuit de ouderenvereniging was Gon ook vertegenwoordigd in het districtsbe- stuur en vervulde een rol in de Golden Plakdraagster Gon Jans. Foto: foto Hoedemaekers Venray reiscommissie. Al met al een vrouw die duizen den uren heeft gestoken in vrijwilli gerswerk en met name de oudere mens binnen onze gemeenschap een zeer warm hart toedraagt. Gon Jans werd dus terecht gekozen als Wiendbuuleplakdraagster van het jaar 2001. Onder een daverend applaus van de totaal gevulde zaal van de Zandhoek kreeg zij deze prachtige onderscheiding omgehan gen. Op zondag 25 februari a.s. krijgt iedereen de gelegenheid Gon persoonlijk de hand te drukken. Aanvang 16.00 uur in de Wiendbuuletempel de Zandhoek te Afgelopen zondag is na een hevi ge, doch sportieve strijd het nieuwe boerenbruidspaar als winnaar uit de bus gekomen van het boeretrow-fes- teyn in Ysselsteyn. Nadat drie paren een drietal spellen een grandioos slotspel hadden afgewerkt was het duidelijk dat: Anne-Marie van Jan van Snieder Wies uut Belfeld en Rie van de Barones van Steyl (Anne- Marie Michels Stevens) en Maikel van Henk van Pouwelen Teng en Tonny van Pauwe Wim uut Milheeze (Maikel Pouwels) zich dit jaar mogen noemen Boerenbruidspaar der Piëlreuzen. De nieuwe opzet kan zeer geslaagd genoemd worden. De zaal was al voor het begin van de spellen vol. Tijdens het anderhalf uur durende spektakel van diverse spellen, met het spektaculaire groentevangspel als slotspel was de hele zaal een en al oor en oog. Uiteindelijk heeft bovenstaand paar met twee wortels voorsprong de titel letterlijk gegre pen. Nadat ze door de burgelijke stand in de onecht waren verbonden Alweer 22 jaar wordt m Castenray Caseie een voor de regio' unieke traditie in stand' gehouden dat de-jongste inwoner, de laatst geborene voor camavnN- dinsdag, het. Klenste Knuppelke of Knuppelinneke wordt onder scheiden. Hieraan gekoppeld word er'dit jaar een soort reünie gehouden snot alle vlotgaande klenste knup pelhes. Op carnavalsdinsdug 23 februari wordt er tijdens het kin derbal omstreeks 12.15 uur een presentatie gehouden van de 21 voorgaande klenste knuppel Uw. Hieraan word dan het 22-ste klen ste knuppelkje toegevoegd en gepresenteerd aan de Castenray se bevolking. Hierbij overhandigt prins Cor l het symbolische kleinood aan hét jongste kind van Castenray. Hierna gaan de ouders en het kind ?n een polonaise voorop gevolgd door alle aanwezigen. Het Jeugdba!.begint om 11,1 en ein digt om 14.1 I uur. had de carnavalsvereniging nog een verrassing in petto. Als variant op de miljoenenkus boden Prins Henk II en vorst Willie aan om het bruid spaar een champagneontbijt te bezorgen op carnavalszondagmor gen om 9.30 uur bij de bruid thuis. Als de kus precies 33 seconden aan gehouden zou worden zouden ze dit doen verkleed als Chippendales. De kus duurde 33.34 seconden, wat afgerond 33 is. Het zal dus zo geschieden. Op donderdag 22 februari a.s. vie ren alle damens uit Venray en omge ving hun Hazinneaovend. Traditiegetrouw gaan de Hazinnen naar alle café's wat het Hazinnenschild boven hangt. De avond begint om 20.22 uur op de Grote Markt met de uitreiking van de Hansworst aan Joekskapel Noeët Tuus uit Leunen. Noeët Tuus heeft de prijs bemachtigd op de Hazinnenavond 2000, doordat ze alle andere joekskapellen achter zich lieten wat de voorkeurenstem- men van de Hazinnen betreft. De avond zal vervolgens geopende wor den door Lilian, de Boerenbruud van Vastelaovesvereniging de Piëlhaas onder de muzikale tonen van de Joekskapellen Rats d"r Nèvve, Dikke Mik, Göt Net, van Huure Zegge, Noeëts van Gehuurd, van Toete noch Blaoze, de Beatere Helft, Noeët Tuus en de Hofbende. Dit jaar zijn een achttal café's aan gesloten, waarvan een nieuwkomer, en wel Funcky Kitchen vooraan aan op de Langstraat. Dus Hazinnen ga ook hier een kijkje nemen. De ande re café's zijn: Café 't Podium, Café Hulsman, Café De Evenaar, Café De Bonte Koe, Café 't Upke. Feestcafé de Koets en de Palatijn. Na de opening gaan de Hazinnen met de Joekskapellen op pad om zo in alle café's een stempel te bemach tigen, waardoor zij in aanmerking voor een van de schitterende prij zen. De stempelkaarten zijn in bovenstaande café's te verkrijgen. Aan het einde van de avond kun je de kaart inleveren. De winnaressen krijgen de prijs thuisbezorgd tijdens de carnaval. Verder mag elke Hazin op haar kaart de leukste, orgineelste of zo maar een Joekskapel aankrui sen, die volgens haar oordeel de titel Hansworst 2001 verdient.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11