Caribisch Carnaval De Bonte Koe Los Bomberos in 't Podium Michael de Jong live in de Evenaar Zinge veur de gein "De gevolgen voor mijn pensioen? Geen moment bij stilgestaan!" MEURS VERLICHTING Cara, kort maar mondig! uw Koffie in de aanbieding Rabobank Vrijwilligers centrale Synthese UW Bibliotheek nieuws Omroep Venray Venray 14 0478-513290 donderdag 8 februari 2001 - Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B, van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel, I. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: M. LUCASSEN, tel. 632800 zo: H. SCHRAVEN, tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Paping, M. Van Straaten. J. de Vocht: J. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUSVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink. G. Gelling en mevr. H. Loonen G. GELLING en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargeno men door: L. SPAN, T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06- 55790271 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotéstraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelénm@tref.nl Redaktie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging iSonderdagmiddag/ayond Bezorgklachten Op bovèristaand adres Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17,00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven; Qp: aanvraag vajSnfgbaai Aanleveren advertenties: Uiterlijk'dinsdag fslöö uur. Aanleveren kopij; Sport- en veïèrtigmgsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10 00 uur. Is een cursus van het Groene Kruis noord-Limburg voor mensen met een aandoening van de luchtwe gen. Het hebben van chronische bron chitis en/of longemfyseem kan pro blemen veroorzaken in het dagelijks leven. Niet alleen voor degene die deze aandoening heeft maar ook voor de partner en familie. Het Groene Kruis Noord-Limburg biedt daarom de cursus Cara, Kort maar Mondig! aan in Venray. Deze cursus is bedoeld voor thuiswonen de personen van 55 jaar en ouder, die vanwege hun bronchitis en/of longemfyseem problemen ervaren in het dagelijks leven. Omdat dit ook grote gevolgen heeft voor de directe omgeving, worden bij de cursus ook nadrukkelijk de partner of directe familie betrokken. De cursus bestaat uit acht weke lijkse bijeenkomsten van 14.00- 16.00 uur. De eerste bijeenkomst is gepland op maandag 5 maart 2001. Het bureau Klantenservice van het Groene Kruis verstrekt meer infor matie over deze cursus. Via dit bureau kan ook aanmelding plaats vinden. Het Bureau Klantenservice is bereikbaar tijdens kantooruren via tel. Nr. 077-3209595. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Wie de laatste jaren op carnavals dinsdag De Bonte Koe bezocht moet de band Sundance gezien en gehoord hebben en zij zullen dan ook weten dat deze band de juiste tropical sfeer weet te creëren wat bijdraagt tot een ongelofelijk carna- valistisch caribisch feest. Zondag a.s. 11 februari zullen de vier heren wederom zorgen voor opzwepende reggea, salsa en meren gue. Met nummers als wasmesijen. Januari..., Februari... Maart..etc. Amsterdam... Amsterdam en num mers van o.a. Bob Marley krijgen de heren de boel beslist weer aan het zwijgen. Sundance (de vier heren zijn allen oorspronkelijk afkomstig van de Caribische eilanden) bestaat reeds velen jaren en zijn op vele grote party's in Nederland van de partij en altijd met groot succes. Dus heb je zin in een swingende carnavals generale, moet je beslist a.s zondag in de Koe zijn. Aanvang 18.00 uur, entree ƒ5,-. Volgende week is het week de beurt aan Static. Deze heren met lange baarden zijn bekende om hun optredens op de 1ste paasdag in de Bonte Koe Wereldwinkel Venray In januari heeft Douwe Egberts de koffieprijs met 20 cent verlaagd. De wereldmarktprijzen liggen op een historisch dieptepunt. Dit heeft ech ter ook een keerzijde. Van de prijs, die de consument betaalt gaat slechts een zeer klein deel naar de boeren of arbeiders, die de koffie verbouwen en plukken. Deze lage wereldmarktprijs is dus fataal voor de producenten. Voor hen is het nu haast onmogelijk het hoofd boven water te houden. Tenzij zij hun kof fie kunnen verkopen aan Max Havelaar. Ruud Lubbers zei te gaan pleiten bij de overheden om meer geld te investeren in die landen ter plaatse om zo het vluchtelingenpro bleem te beperken. Dat is precies wat de Wereldwinkels al jaren doen. De Max Havelaar koffieprijs wordt dus niet structureel verlaagd. Maar om de trouwe klanten te gaan belonen is er in februari wel een actie, die niet ten koste gaat van de producenten. De Residentiekoffie is dan slechts Fl.3,95 i.p.v. Fl.4,65. Dat is mooi meegenomen voor u en de producenten. PEEL EN MAAS Als je voor later je pensioen wilt aanvullen, bijvoorbeeld na een echtscheiding, dan is daar een realistisch, doordacht plan voor nodig. Dat betekent de zaken tijdig op een rij zetten. En het in één keer goed regelen. Praat er eens over met een van onze financieel adviseurs. Die kan samen met u het optimale plan opstellen: het Rabobank Persoonlijk Financieel Advies. Het Rabobank Persoonlijk Financieel Advies. Vooreen realistisch en doordacht plan. Venray Meerlo- Wanssum Tel: (0478) 530219 of530 490 e-mail: rabobankvmw@tref.nl Zaterdag 10 februari speelt Los Bomberos in 't Podium. De band is gespecialiseerd in Cubaanse- en andere Latijnsamerikaanse dansmuziek. Het repertoire is deels afkomstig van het succesalbum 'Buena Vista Social Club' en van de bekende Cubaanse formatie "Sierra Maestra". Los Bomberos (de brandweermannen) brengen ook een aantal bekende grote hits zoals: Guantanamera, Bamboleo, La bamba en vele andere. Aanvang: 22.00 uur entree: 5,- Vacature. Instantie: Algemene Hulpdienst Venray. Opdracht: Allround klusjesman /vrouw voor klussen bij hulpbehoevenden. Waar: Venray. Eisen: Enthousiasme en motivatie, geen twee linker handen hebben. Werktijden in overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray. tel. 0478-516995 PEEL EN MAAS WEEKBLAD Michael de Jong verzorgt op zondag 11 februari een bijzonder optreden in de Evenaar in Venray. Het concert begint om 16.00 uur. Michael de Jong is in 1945 in Frankrijk geboren. Zijn vader was Nederlander en zijn moeder een Baskische. In 1950 emigreert de familie naar Amerika. Al vroeg ■maakt hij kennis met de Amerikaanse muziek. Hij start zijn carrière in clubs en festivals in en om Detroit en later New Orleans. In 1974 verhuist hij naar San Francisco waar hij speelt met grootheden als Paul Butterfield, Albert King, John Lee Hooker, Maria Muldaur, Country Joe en Albert Collins. Daarna wordt hij opgenomen in de legendarische Jimmy Reeds' band en start met het schrijven van eigen songs. In 1981 verschijnt zijn eerste album 'All Night Long'. In Amerika is hij de man van de sex, drugs en rock 'n roll. Hij verhuist in 1984 terug naar Nederland waar hij de drank en drugs de baas wordt. De rock 'n roll blijft gelukkig. Hij maakt hier zes albums die zonder uitzondering lovend ontvangen wor den. De laatste is in juni 2000 uitge bracht met de naam 'Immaculate Deception'. Deze komt hoog in de ranglijsten waardoor hij met regel- De Aostrumse Zangkompeneej, een groep van zeventien enthousias te zangers, verzorgt een vrolijk con cert op zondag 18 februari in de Mariakapel onder het motto 'Zinge veur de gein'. Dit herkenningslied van het koor geeft uitstekend de uit straling en het plezier van het koor weer. Het koor staat onder leiding van Marcel Kuepers. Het concert begint om 15.30 uur. Juist nu de car- navalsfestiviteiten aanbreken leek het de werkgroep activiteiten van de Mariakapel een goede gedachte eens een concert in huis te halen, dat nu eens niet zwaar klassiek van opzet is, maar dat juist een aardige opwarmer kan zijn voor de carna valsvreugde in de komende dagen. Aostrumse Zangkompeneej is geen carnavalskoor, maar kan wel voor de nodige feestvreugde zórgen. Het koor heeft veel meer mogelijk heden in huis. Het is een gezel schap, dat vooral de lichte muziek |op haar repertoire heeft staan, en dat in haar optredens graag het plezier inde muziek en de vrolijkheid ervan wil laten doorklinken. Een bezoek aan dit concert staat garant voor zitcomfort Niet alleen voot een "droombadkamet", maai ook voor renovatie van uw toiletruimte bent u van harte welkom in onze showroom. Keljiers-Matidm Sanklrömt Keizersveld 40, Venray Tel: {0478) 550 670 wwvv.Mnldrome.nl anidröme enige plezierige uurtjes. Op het programma staan bekende nummers als Muss i denn. Go down Mozes, Grootvaders klok, Daar bij die molen, De kleine dingen, enige liederen uit de bundel "Italienreise, volksliederen uit Israël, Kroatië en Dalmatië, en wellicht enige echte carnavalsliederen. Vaak zijn de nummers in een nieuw jasje gesto ken, altijd meerstemmig en liggen ze goed in het gehoor. De kaarten voor dit concert zijn te bestellen, telefonisch te reserveren en af te halen bij de bekende voorverkoop adressen in het dorp: de fam. Ermers, Kapelstraat 3, tel. 636480. en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6. tel. 636390. De entreeprijs is 15,=, inclusief een consumptie in de pauze. Kaarten zijn ook verkrijgbaar aan de kapel vanaf een half uur vóór aanvang van het concert op 18 februari. Kent u het bibliotheekpaspoort al? Mét deze pas kunt u overal in de Noord-Limburgse bibliotheken materialen lenen. Tot voor kort kon u met uw lenerspas alleen materia len lenen in de bibliotheek waar u lid bent. Om materialen te kunnen lenen bij een andere bibliotheek was het noodzakelijk in die bibliotheek een tweede abonnement te nemen. Het Noord-Limburgs bibliotheek paspoort maakt dit overbodig. Voortaan kunt u in alle bibliotheken en bibliobussen in de regio terecht. In de bibliotheek kunt u de folder afhalen welke een gratis biblio theekpaspoort bevat. Op vertoon van het ingevulde paspoort kunt zich laten inschrijven in elke andere Openbare Bibliotheek in Noord- Limburg. Tegen een vergoeding van f 5,00 ontvangt u een geldige leners pas in de betreffende bibliotheek. Het paspoort is geldig voor de duur van de periode waarover u bij uw bibliotheek contributie heeft betaald. Ieder jaar kunt u het pas poort verlengen voor 1' 5,00 verlen gen.. Graag willen we u attenderen op een aantal wijzigingen die in maart 2001 in de bibliotheek Venray door gevoerd worden. Wijzigingen bedoeld om de dienstverlening aan de klant te verbeteren. Omdat met name populaire romans steeds vaker voor 6 weken geleend worden en daarom praktisch altijd uitgeleend zijn, wordt het vooraf verlengen van materialen afgeschaft. Dit geldt ook voor de zomervakantieperiode. Om het aantal telefonische verlengingen terug té dringen, wordt het tarief voor telefonisch verlengen ver hoogd tot f 2,50. Hierdoor krijgen de medewerkers meer tijd voor de klant aan de balie. Om de beschik baarheid van video en cd-rom te verhogen wordt de uitleentermijn teruggebracht naar één week. Het leengeld en te-laatgeld van deze materialen wordt in verhouding aan gepast. Heeft u vragen hierover? Onze medewerkers aan de balie staan u graag te woord. Tenslotte kunt u in de bibliotheek tot 16 februari nog de maquette van het St. Annaterrein en tot 6 februari de tentoonstelling Biologische Landbouw bezichtigen. Zaterdag 10 februari 20.00 uur live vanuit de schouwburg Circus Mok commentatoren voor de omroep de opa's Sjaak Harrie. Zaterdag 24 februari 14.00 uur: live vanuit het Gemeentehuis Venray, de prinseninstallatie. Zaterdag 24 februari, na de live uitzending van de Prinseninstallatie, nonstop carnavalsmuziek tot en met woensdag 28 februari 14.00 uur. Waar zijn de Troubadours geble ven? Roxiinne uit Teteringen is op don derdag 8 februari wederom te gast van 21.00 tot 22.00 uur. Deze keer vanwege haar maxisingle 'n Lekker geveul Wandeling dur 't rooise land Donderdag 8 februari gaan we terug naar het Broekhuizer schuit water. Liesbeth loop dan samen met Nic Min, Mart en Riek Verstraelen van het IVN Geijsteren Venray naar de Pastoorswei. Hoe dit weiland aan zijn naam komt hoort u rond half 7 maar daarvoor staan we nog even stil bij o.a. de zonnedauw en de waternavel, een plantje dat in voch tig gebied voorkomt en daar laag bij de grond blijft. Als je het ziet geloof je niet dat het familie is van die gigantische berenklauw. In het Venrods Ketierke is het tijd om aandacht te schenken aan Marielle Pouwels die op de 11de Venrodsen Aovend van Veldeke Venray optrad met door haar zelf in het Venrays vertaalde liedjes van Beppie Kraft. Donderdag 18.00 - 19.00 uur, her haling maandag 18.00 - 19.00 uur. Verzoekjes op Zondag Een ver zoekplaat, felicitatie of groet?, luis ter dan zondag naar Verzoekjes op Zondag tussen 12.00 en 14.00 uur. Kent u iemand die op zondag 4 maart jarig is? Verras hem of haar met een verjaardagstaart! Stuur een briefkaart naar Omroep Venray, postbus 91 5800AB Venray of e- mail naar verzoekj esopzondag omroep ven ray. nl met daarop de naam van de jarige, adres en telefoonnummer en de gegevens van je zelf. Luister naar het gezelligste pro gramma dat u zelf samensteld, Verzoekjes op Zondag! Programma's weekend Zaterdag: 10.00 - 12.00 uur Weekendkalender 12.00 - 15.00 uur Venray Actueel 15.00 - 17.00 uur Prime Time 17.00 - 18.00 uur Klojo Radio 18.00 - 20.00 uur Alternative Pop Zondag 10.00 - 11.00 uur Peelgrass 11.00 - 12.00 uur Praatcafe (om de 14 dagen)/ Rond de tafel (laatste zondag v/d maand) 12.00 - 14.00 uur Verzoekjes op Zondag 14.00 - 17.00 uur Stopwatch Loop eens binnen tijdens onze openingsuren dinsdag t/m donder dag van 11.00-18.00, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. De entree bedraagt 10 gulden per persoon. Kaarten zijn reeds in de voorverkoop in de Evenaar verkrijg baar. maat op radio en tv te zien en te horen is. Michael de Jong is een groot performer, Michael's optre dens zitten vol energie en emotie en is voor de liefhebber een onvergete lijke gebeurtenis. Volgens Jip Goldstein (De Telegraaf) is Michael de Jong het beste wat de Nederlandse rock 'n roll ooit heeft voortbegracht. De NPS werkt momenteel aan een documentaire over het leven van het fenomeen Michael de Jong.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3