7r Bekendmakingen gemeente Venray Nieuwe leden Informatiebijeenkomst kruispunt Zuidsingel, Sportlaan en St. Antoniusstraat Beleidsregels toepassing artikel 19 lid I WRO DIRKX VAN SOEST woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer Vestiging Voorkeurs recht Wij'ziging inspraak verordening Kap- vergunningen verleend Parkeer verbod Macroweg Bevolkings onderzoek borstkanker Oud papieractie Te hard PEEL en maas donderdag 8 februari 2001- Pagina 19 Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde jn artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvra- gen. - het bouwen van een woning in het B-P. Leunen tnv P.G.M. Litjens, Suze Robertsonstraat 4 te Venray; - het vergroten van de varkensstal aan de Twistweg 10 te Vredepeel tnv Mts. Van Hoof- Fleuren, Twistweg 10; - het bouwen van een loods aan de Vredeweg 20 te Vredepeel tnv Vreba Melkvee B.V., Vredeweg 6 te Vredepeel; - het bouwen van een woning met garage in het B.P. Oostrum tnv Q.N.M.J. Poels, Geijsterseweg 22 te Oostrum; - het uitbreiden van de woning aan de Gildestraat 20 te Oostrum tnv H. Versleijen, Gildestraat 20; - het verbouwen van de woning aan de Puttenweg 63 te Ysselsteyn tnv A.M. van Veghel, Puttenweg 63; - het uitbreiden van de machine berging aan de Lollebeekweg 20 te Castenray tnv Mts. van Casteren, Lollebeekweg 20 te Castenray; - het bouwen van een woning aan de Hoenderstraat te Venray tnv C.J. Schueler, Dr. Poelsstraat 13 te Venray; - het bouwen van een garage aan de Kolkweg I 8 te Venray tnv J. Poels, Kolkweg 18; - het bouwen van een woning aan het B.P. de Brabander te Venray tnv W. van Bommel, Beatrixstraat 25 te Meerlo; - het bouwen van een woning aan het B.P. Oostrum tnv J.A.M. Nellen, Randenrade 85 te Oostrum; - het bouwen van 12 oeverwonin gen op recreatiepark De Witte Vennen Sparrendreef 12 te Oostrum tnv De Witte Vennen B.V., Metaalweg 5 te Venray; - het vergroten woning en bou wen berging aan de Eisenhowerstraat 15 te Venray tnv M.F.M. Swinkels, Eisenhowerstraat 15; - het gewijzigd uitvoeren bouw vergunning 2000.1 1729 aan het Keizersveld te Venray tnv Doja Beheer B.V., Ellerbecklaan I te Venray; - het bouwen van een serre aan de Randenrade 90 te Oostrum tnv P. van Megen, Randenrade 90; - het vergroten van de woning aan de Zevenblad 48 te Venray tnv J.P.M. Hebben, Zevenblad 48; - het bouwen van een loods aan de Ringweg te Ysselsteyn tnv B.J.H. Vergeldt, Timmermannsweg 13 te Ysselsteyn. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw- vergunning verleend. het bouwen van een woning aan de Vloetweg te Merselo tnv A.H. Hegger, Laan 1944 I I te Overloon; het bouwen van een woning met garage aan de Rector Cremersstraat 9 te Smakt tnv E.M.J.P. Geurts, Loobeek 2 te Smakt; het bouwen van een woning aan de Lavendelheide 7 te Venray tnv J.W. Vaessen, Marjolein 2 te Venray; het bouwen van een scooterberging aan de Bergweg 2 te Venray tnv Wonen Venray, Postbus 210 te Venray; het bouwen van een woning met tuinhuisje aan de Lavendelheide 4 te Venray tnv P.G.J.M. Bonants, Dorperveld 15 te Merselo; het bouwen van een ter rasoverkapping aan de Castelostraat 32 te Castenray tnv P.J. Strijbos, Castelostraat 32; het bouwen van een woning aan de Zwarteklef 3 te Venray tnv A. Traanman, Penningkruid 73 te Venray; het vergroten van de opslagruimte aan de Jan Poelsweg la te Ysselsteyn tnv T.P.H. Teunissen, Ranonkel 31 te Venray; het bouwen van een woning aan de Lavendelheide I te Venray tnv B.C.R. van Oers, Vierlingsbeekseweg 35a te Overloon; het vergroten van de woning aan de Pinksterbloem 32 te Venray tnv R.J.I. Wolf, Pinksterbloem 32; het bouwen van een woning aan de Pascherhof I 3 te Leunen tnv P.P.J. van de Pas, Pioniersstraat 38 te Ysselsteyn; het bouwen van een woning aan de Lavendelheide 10 te Venray tnv Bouwbedrijf Fleuren V.O.F., Korte Drilweg 6 te Venray; het veranderen/vergroten handels-opslagruimte aan de Roffert 7 te Castenray tnv G. Du ij kers, Roffert 7; het bouwen van een woning met garage aan de Lavendelheide 20 te Venray tnv A.C.A. van de Pas, Heikampweg 10 te Geysteren; het vergroten van de woning aan de Vlasakker la te Oostrum tnv F.P.A. Cremers, Vlasakker la; het bouwen van een woning met garage aan het B.P. Oostrum tnv H.H.J.A. Thielen, Rosmolenweg 4 te Oostrum; het bouwen van een woning aan de Lavendelheide 21 te Venray tnv P.M.E. de Haart, Feldberglaan 8 te Venray; het bouwen van een woning aan de Pascherhof 29 te Leunen tnv M.J.F. Wilms, Kaardebol 7 te Venray; het vergroten van de woning aan het Sneeuwklokje 4 te Venray tnv R.E. Geschiere, Sneeuwklokje 4; het vergroten van de woning aan het Sneeuwklokje 2 te Venray tnv J. Braak, Sneeuwklokje 2. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden ot uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol gende ingekomen bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoe ken, voor zover nodig met toepas sing van art. 15, 17, I9.2 of I9.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verle nen. - het bouwen van een woning in het B.P. Oostrum tnv J.A.M. Nellen, Randenrade 85 te Oostrum; - het bouwen van een woning met garage aan het B.P. Oostrum tnv Q. Poels, Geijsterseweg 22 te Oostrum; - het bouwen van een serre aan de Haalakker 55 te Oirlo tnv fam. Verhoeven, Haalakker 55; - het uitbreiden van de woning aan de Jofferspas I te Oostrum tnv W.H.F. Gerritsen, Jofferspas I - het vergroten van de woning en bouwen berging aan de Eisenhowerstraat 15 te Venray tnv M.F.M. Swinkels, Eisenhowerstraat 15; - het uitbreiden van de woning aan de Gildestraat 20 te Oostrum tnv H. Versleijen, Gildestraat 20; - het vergroten woning aan de Melisse 12 te Venray tnv L. Gommans, Melisse 12; - het vergroten woning aan de Melisse 10 te Venray tnv P.J. Koning, Melisse 10; - het veranderen van de serre aan de Zandakker 18 te Venray tnv E.A.B. Janssen, Zandakker 18; - het uitbreiden van de woning aan de Smakterveldweg 16 te Venray tnv J.P.A. van Lin, Smakterveldweg 16; - het bouwen van een woning aan het B.P. Leunen tnv L.J.A> Claessens, Gussenstraat 43 te Leunen; - het bouwen van een garage-ber ging aan de Stationsweg 70 te Venray tnv H.M.G. Mulders, Stationsweg 70. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 9 februari 2001 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray, 8 februari 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, Namens dezen,Het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. De genoemde aanvragen en mel dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijd stippen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten. Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden inge zien. Het ontwerp van het besluit. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieube heer te verlenen aan; - J.P.G. Geelen, Brugpas 27 te Veulen voor een revisievergunning voor een varkensbedrijf, gelegen aan de Brugpas 27a te Veulen. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 8 februari 2001 tot en met 8 maart 2001 in het gemeente huis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ont- werp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten. Burgemeester en wethouders van °e gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de vvet milieubeheer hebben verleend J.W.M. Kuunders, Hanenbergweg 7 te Deurne voor een revisievergunning voor een vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Moostdijk 7 te Ysselsteyn. De vergunning wordt onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage (6 weken) van 8 februari 2001 tot en met 22 maart 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ont werp van het besluit; c. diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (waaronder een schorsingsver- zoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krach tens artikel 8.40 van de Wet milieu beheer A.M.v.B.-meldingen zijn bin nengekomen van: - M.G.H.J. Wismans, Stationsweg 165 te Oostrum voor het van toe passing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer, gelegen aan de Stationsweg 165 te Oostrum; - Duijkers Emballage, Roffert 7 te Castenray voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit opslag en transportbedrijven milieu beheer, gelegen aan de Roffert 7 te Castenray; - Irish Express Logistics BV, Energieweg 6 te Venray voor het veranderen van de inrichting inge volge het Besluit opslag en trans portbedrijven milieubeheer, gelegen aan de Energieweg te Venray; - Funky Kitchen, Langstraat 6 te Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrich tingen milieubeheer, gelegen aan de Langstraat 6 te Venray; - Limmruss International BV, Maasheseweg 79 te Venray voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer, gelegen aan de Maasheseweg 79 te Venray; Autobedrijf Francken, Hoofdstraat 21 te Oirlo voor het van toepassing worden van het Besluit inrichtingen motorvoertui gen milieubeheer, gelegen aan de Hoofdstraat 21 te Oirlo. De meldingen kunnen worden ingezien van 8 februari 2001 tot en met 22 februari 2001 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 8 februari 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afde ling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken ingevol ge artikeH, lid van de Wet Voorkeursrecht gemeente bekend, dat de raad van de gemeente Venray krachtens het bepaalde in artikel 8 Wvg op 30 januari 2001 heeft besloten percelen die gelegen zijn in het gebied genaamd "zuidelijke van de Deurneseweg" aan te wijzen als gronden waarop artikelen 10 tot en met 24, 26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn. De percelen zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale teke ning en lijst van aangewezen perce len. De vestiging van het voorkeurs recht houdt in dat de eigenaren van de aangewezen percelen, als zij zelf tot verkoop willen overgaan, ver plicht zijn om de percelen eerst aan de gemeente Venray aan te bieden alvorens verkoop aan een ander mogelijk is (dit aanbiedingsplicht). Het besluit van de raad van de gemeente Venray treedt in werking op 2 februari 2001, zijnde de dag na de publicatie in de Staatscourant. Tegen het besluit van 30 januari 2001 staat bezwaar open geduren de zes weken na dagtekening van de publicatie in de Staatscourant op I februari 2001. Deze termijn vangt derhalve aan op 2 februari 2001. In het bezwaarschrift moet worden opgenomen: de naam en het adres van de belanghebbende, de datum een omschrijving van het besluit waar tegen is gericht en de gronden van het bezwaar. Het bezwaar schrift dient bij de raad van de gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray, ingediend te wor den. Indien bezwaar tegen het besluit wordt aangetekend, kan tevens de President van de Arrondissementsrechtbank te Roermond verzocht worden om een voorlopige voorziening te tref fen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat ver eist. Het besluit van de raad van de gemeente Venray met toelichting lig tezamen met de bijlage, waaronder het voorstel aan de raad, een kada strale tekening, een lijst van aange wezen percelen met namen van de eigenaren of rechthebbende met ingang van 2 februari 2001 voor ieder kosteloos te inzage in het Raadhuis, Raadhuisstraat I, op de afdeling Publieksdiensten, geopend op maandag 12.00 tot 20.00 en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur; buiten deze tijden na telefonisch afspraak met de afdeling Publieksdiensten, tel. 0478-523536 of met de afdeling Economische Ontwikkeling, tel 0478-523534. Voor naders inhoudelijke informatie kunt u zich eveneens richten tot de genoemde afdelingen. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de gemeenteraad van Venray op 26 juni 2000 heeft besloten om ten behoe ve van de voorbereiding van de toe passing van artikel 19 lid I van de Wet op de Ruimtelijke Ordening de algemene inzagetermijn van vier weken als bedoeld in artikel 3:1 I lid I van de Algemene wet bestuurs recht te beperken tot twee weken en de 'Inspraakverordening Venray 1998' aldus te wijzigen. Het wijzigingsbesluit ligt geduren de zes weken ter inzage bij de afde ling publieksdiensten in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat I te Venray, geopend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling publieksdiensten via telefoonnummer 0478-523333. Venray, 8 februari 2001. Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester, dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris. Door het college van burgemees ter en wethouders zijn kapvergun- ningen verleend voor de volgende locaties: 1 A. Truyen namens Schuttersveld, bergweg 2, 5801 EG voor twee inlandse eiken (ernstige bescha diging), herplant van drie bomen op het terrein 2 W. Jacobs, Molenhof 5, 5809 BN Leunen voor negen berken t.b.v bebouwing,er zal geen herplant plaats vinden. 3 J. Vollenberg, Wagnerstraat 31, 5802 JN Venray voor één beuk t.b.v. bebouwing er zal geen her plant plaatsvinden. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten via tel.nr. 523333, die bereikbaar is van dinsdag tot en met donderdag van 09.00-17.00 uur en op vrijdag van 09.00-13.00 uur. Bezwaren tegen verleende ver gunning kunnen worden ingediend bij het college van Burgemeester en wethouders tot uiterlijk 6 weken na publicatie. Bekendmaking Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun besluit d.d. I februari 2001 waarbij beslo ten is tot: een parkeerverbod in te stellen voor de noordzijde van Marco- weg tussen de Energieweg en de Spukterweg, dat ter ondersteuning van dit besluit 2 verkeersborden nr. E0I op voorgeschreven wijze wor den geplaatst zoals aangegeven op de bij behorende situatie schets dit besluit in werking treedt zes weken na de dag van bekend making. Venray, Burgemeester en wethouders voor noemd, namens het hoofd van afde ling Openbare Werken Ir. J.A. Geerling Bovengenoemd besluit ligt voor ieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Deze publieks balie is op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en vanaf dinsdag t/m vrij dag van 9.00 tot 13.00 uur. Belanghebbende kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een bezwaar schrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Van 12 tot 26 maart 2001 kun nen vrouwen uit Vierlingsbeek, Maashees, Groeningen, Holthees en Overloon, die geboren zijn in de jaren 1925 tot en met 1950, deelnemen aan het bevolkingson derzoek borstkanker. Het onderzoek vindt plaats in de onderzoekseenheid, die in deze periode staat bij het voormalige gemeentehuis, Vrijthof 1 in Vierlingsbeek. Alle vrouwen die voor het onderzoek in aanmerking komen, krijgen persoonlijk een uit" nodiging thuisgestuurd. Het gaat hierbij om de postcodes: 5821, 5823 tm 5826. Tijdens de vorige ronde van het bevolkingsonderzoek in de gemeen te Boxmeer in 1999 heeft 82,6% van de uitgenodigde vrouwen deelgeno men aan het bevolkingsonderzoek. Voor vragen over het bevolkings onderzoek borstkanker of voor het verzetten van de afspraak kunt u terecht bij het Informatiepunt bevol kingsonderzoek borstkanker, tel: 073-6404660 op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. I gemeente en het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers (COA) in de procedures rond de vestiging van het tijdelijk asielzoekerscentrum in Brabander, is uitgebreid met drie nieuwe leden. Zij nemen zitting in de groep namens de bewoners van Brabander en de omliggende wijken. Oproepen in Peel en Maas en brieven van de gemeente in de wijk brach ten acht mogelijke kandidaten naar voren. Uiteindelijk zijn uit deze groep drie personen naar voren gekomen. Bewoners van de Brabander en de omliggende wijken kunnen met vra gen over het AZC bij de nieuwe leden van de klankbordgroep terecht: André Rausch vertegenwoordigt de wijk Noord-West, telefoon: 513613; Jac Bastiaans vertegenwoordigt het gebied ten noorden van de Beekweg, telefoon: 512127; Margriet Basten vertegenwoordigt de wijk Molenklef. telefoon; 510680. De leden van de klankbordgroep die de dorpen Oostrum en Leunen vertegenwoordigen, trekken zich met ingang van 13 februari 2001 uit de overleggroep cerug. Natuurlijk kunt u met vragen ook direct bij Henk Verstegen, projectlei der van het AZC, terecht. Hij houdt elke maandag spreekuur van 17,00 uur tot 18.00 uur. Hiervoor moet u wel een afspraak maken. Dat kan via de afdeling Publieksdiensten, tel. 523333, Verder is Henk Verstegen op donderdag tussen 17.00 uur en 18.00 uur tefefonisch bereikbaar onder nummer: 523220. V De gemeente Venray heeft het voornemen het kruispunt ter hoog te van de Zuidsingel, Sportlaan en St. Antoniusstraat te reconstrueren incl. bijbehorende werken. De gemeente geeft voor alle betrokkenen en belangstellenden een toelichting op het plan op woensdag 14 februari a.s. om 19.00 uur in De Witte Hoeve, Gasstraat 5 te Venray. Er zal onder meer worden ingegaan op de uitgangspunten, de toekomstige inrichting en de te treffen verkeers maatregelen. Medewerkers van de gemeente Venray zullen het geheel presenteren. De tekeningen over dit onder werp liggen vanaf donderdag 8 februari a.s. ter inzage bij de publieksbalie 2 van de gemeente venray. Wij nodigen alle belangstellenden hierbij graag uit deze voorlichting bij Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de gemeenteraad van Venray op 26 juni 2000 beleidsregels heeft vastgesteld voor de toepassing van artikel 19 lid I van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Deze beleidsre gels beogen invulling te geven aan een doelmatige toepassing van arti kel 19 lid I WRO en treden met onmiddellijke ingang in werking. De inhoud van deze beleids regels kan als volgt worden samengevat: In artikel 19 lid I WRO is bepaald dat de gemeenteraad ten behoeve van de verwezenlijking van een pro ject vrijstelling kan verlenen van het geldende bestemmingsplan mits dat project is voorzien van een goede ruimtelijke onderbouwing en vooraf van gedeputeerde staten de verkla ring is ontvangen dat zij tegen het verlenen van vrijstelling geen bezwaar hebben. In de beleidsregels is onder ande re vastgelegd dat bij een aanvraag om vrijstelling gebruik dient te wor den gemaakt van een voorgeschre ven formulier aan de hand waarvan ten minste inzicht wordt gegeven in de ruimtelijke en financiële gevol gen, de toekomstige gebruiksfunc ties van het project en de wenselijk heid van realisering. Ten behoeve van het formuleren van een goede ruimtelijke onder bouwing dient de aanvraag om vrij stelling in ieder geval de volgende aspecten te bevatten: - Een beschrijving van het project en het gebied waarin het project is gelegen middels een steden bouwkundige schets of inrich- tingsschets met toelichting. Een beschrijving van het geldend planologisch regime. Een beschrijving van de duur zaamheid van het project in ste denbouwkundige en bouwtech nische zin. Een beschrijving van de ruimtelij ke en milieueffecten van het pro ject op de korte, middellange en lange termijn. Een beschrijving van de econo mische uitvoerbaarheid van het project. Voorts zijn regels gesteld ten aan zien van de ontvankelijkheid van de aanvraag om vrijstelling en ten aan zien van de gronden waarop de vrij stelling geweigerd wordt. Terinzagelegging De tekst van de 'beleidsregels voor de toepassing van artikel 19 lid I WRO' en de daarbij horende toe lichting ligt gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling publieks diensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, geopend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling publieksdiensten via tele foonnummer 0478-523333. Venray, 8 februari 2001 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester, dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris. Ziekenhuis Ziekenhuis venray zal op termijn sluiten. Boxmeer weet niet hoe snel er uitgebreid moet worden. Waar zijn we in hemelsnaam in dit kikkerlandje toch mee bezig. Drie tot vier jaar geleden werd het Venrayse ziekenhuis voor tig mil joen gerenoveerd en nu zal het moe ten sluiten? De 'muis=korenwolf' in Zuid-Limburg, die u en ik, nooit zullen zien krijgt 10 miljoen subsi dieechter... ziekenhuis Venray moet sluiten. Willen wij als kiezers dit? Het edelhert moet terug naar Limburg. Wat zijn de kansen voor edelhert en everzwijn? Mijn vraag: Wat zijn de kansen voor de mensen in regio Venray? Hebben we hier voor gpkozen? Het ziekenhuis in Venray zal ooit gesloten worden. Waarom? Omdat wij (de politiek) het zo goed hebben en de dieren op een hoger plat zetten. Mijn stelling klinkt cru, echter, ik voorzie dat, als het zo doorgaat, ik beter de dieren ambulance kan bellen dan 112. Is er dan niemand van onze bestuurders die dit beseft? Joep Verstappen. Oirlo "De deur" onveilig Alle deuren, voor of achter, gaan naar binnen open. Laten we nu maar hopen, dat de cafégasten niet met hun klep tegen de deur aanlo pen. s' Zomers op de terrassen een raar gezicht de meeste deuren blij ven dicht. Daarom beter een groot loket dat naar binnen kan worden opengezet. Een beetje frisse lucht, in de zomer kan geen kwaad, anders ga je binnen van de graat. Een goed advies misschien, dat je door het loket kan zien of er iemand voor je kroegdeur staat. Want misschien met al die naar buiten openslaande deuren kunnen er ook heel wat ongelukken gebeuren. Verder wens ik iedereen bovenal een gelukkige en plezierige carnaval. Een geschminkte kop in allerlei kleuren en af en toe blauw, maar niet van de deuren. B. Koenen-Klomp Postuum Nu Godefridus Henschenius (1601-1681) vierhonderd jaar gele den geboren is, lijkt het mij een mooie gelegenheid om hem op een speciale manier te eren. Zou het niet op zijn plaats zijn. als de Venrayse gemeenschap hem in dit 400 ste geboortejaar alsnog pos tuum zou eren met 'den Aid Venrodse Ierepries'. Naar Henschenius toe zou dat een leuk gebaar zijn en ik denk wel, dat zo 'baove' bij de afdeling Venrayse heiligen er een glaasje Venrodse proemejenever op zullen pakken. Voor de Venrayse aanmoedigings prijs 't Silveren Swaentje" komt hij helaas niet in aanmerking, anders Louis Rutten. Woensdagavond 14 februari a.s. halen de Zangers van St. Frans vanaf 18.30 uur oud papier op in Landweert I+II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goedgebun- deld aan de straat zetten. Tijdens radarcontroles in Venray, Oostrum en Ysselsteyn heeft de politie dinsdag totaal 231 bekeurin gen opgemaakt. Op de Stationsweg in Oostrum werden 180 bestuurders bekeurd onder 948 passanten. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 85 km per uur terwijl de limiet 50 km per uur bedraagt. Op de Maasheseweg in Venray reden 11 van de 227 gecontroleerde bestuur ders te hard. Hoogst gemeten snel heid bedroeg 104 km per uur, limiet betreft 80 km per uur. Tenslotte reden op de Peelweg in Ysselsteyn 40 bestuurders te hard. Er werden 270 voertuigen op hun snelheid gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 133 km per uur terwijl de limiet 80 km per uur Taxaties Advies 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFSADVISERING WOZ-TAXATIES VENLO Deken van Oppensingel 45a 5911 AB, 077-3513301 BEDRIJFS TAXATIE VERKOOP TAXATIE AANKOOP TAXATIE VENRAY Kruitweg 13, 5801 XR tel. 0478-586408 www. dirkx-vansoest. ril

Peel en Maas | 2001 | | pagina 21