Loek 1 nieuwe prins De Hazekeutel Léon Janssen regeert over de Hedsbuülen Lilian en Ramon Boeren bruidspaar Hans Kessels nieuwe prins bij De Karklingels t/aateCaovettd ie*t n/emo-J Loes Hellegers jeugdprinses in Oirlo Nieuwe jeugdprins en - boerenbruidspaar Meerlo Jeugdcarnaval 'Zagewetters' Luc jeugdprins De Klutetrappers Boerenbruids paar Zagewetters r Inschrijven kinderoptocht V J 3x11 Jeugdcarnaval 't Knölleke Boerebrulleft Castenray Keieschieters Geijsteren Jeugdprins en -prinses in Castenray a EEL EN MAAS donderdag 1 februari 2001 - Pagina 11 I ln een bomvol gemeenschaps- IS; is Hans Kessels 35 jaar, cal- fclatorwerkvoorbereider bij een iuwbedrijf - gehuwd met lonique) uitgeroepen tot Prins lans I. jVoor het bekendmaken had Prins las 'I afscheid genomen van zijn Iderdanen en dankte hij ieder voor zijn fantastische jDsejaar. (prins Bas, die inmiddels Vorst is, Berd hierna "Vorstvrij"gemaakt op Jronddraaiend spit. (Traditioneel werd hij hierna opge- in de A.A.P. Aid btrumse Prinse). [Hierna werd de zaal en het podi- Ji omgetoverd tot een echt stadion olympische sferen. Vorst Bas, Wzitter van het Aostrums Jympisch Comité, deed de ope- fngsceremonie door alle deelne- lende landen, met hun vlaggen, te welkomen. Na deze vlaggenpa- Sde kon de fakkeldrager van het Jympisch vuur, uit de Griekse stad Bene, het olympisch vuur ontste- In. Hierna volgden de traditionele leien met als afsluiting de wieler- Idstrijden en de marathon. De ren- Irs werden voorafgegaan door een lotorrijder met zwaailicht die, als Isluiting van de olympische spe ll, 3 maal een parcours door het jiiiion aflegde. Vanuil de vorstelij- (loge was het een schitterend Izicht om de renners in het gol vende terrein te zien wegflitsen. Mede door het commentaar van de Theo Koomen van Aostrum. die achterop de motor zat, kon een vrij nauwkeurig verslag worden gegeven van hetgeen er zich buiten het sta dion afspeelde. Ondanks enkele val partijen wist bijna iedereen de eindstreep te halen.Hierna kon een zeer tevreden voorzitter van het A.O.C. overgaan tot de prijsuitrei king van de laatste wedstrijden. Plaats 2 en 3 waren vrij duidelijk. Echter de eerste plaats was nog wat onduidelijk. Volgens Vorst Bas was deze plaats voor een sporter die onlangs een nieuw record had gevestigd en hierbij aangetoond heeft dat hij CV "de Karklingels" in hun jubileumjaar (4x11 jaor) flit send kan aanvoeren. Om aan alle onduidelijkheid een eind te maken werd er een rookgor dijn opgetrokken waaruit Hans Kessels op plaats "EEN" sprong. Met veel enthousiasme werd de nieuwe jubileumprins onthaald. Na het installeren en voorlezen van de proclamatie kreeg hij de microfoon. Hij was bijzonder ver eerd met het feit dat hij de Karklingels in hun 4x11 jarig jubi leum mag aanvoeren. Na de Prinsedans. met zijn echtgenote Monique, was hel nog lang onrustig in het "Holland" house ook mede door toedoen van orkest "de Puppies" JLoek I (Nelissen) is de nieuwe figdprins van De Hazekeutel in Inray. Hij wordt bijgestaan door I adjudanten Tom Linders en Rob hroolen. Het motto van hel trio is tekeutel, kom uut ow hol, dan ^ke weej same hieel veul lol. Het Jtowe jeugdboerenbruidspaar van I Hazekeutel wordt gevormd door füntje Boot en Tim Hendriks. Het Juwe trio en het boerenbruidspaar irden zaterdag uitgeroepen tijdens jjeugdzitting in de schouwburg. fPEEL EN MAAS on line |ww\v. vandeimiunekhof.nl/ nieuws Het nieuwe prinsetrio van De Hazekeutel (foto Hoeclemaekers) Pleuntje en Tim, het boerenbruid spaar (foto Hoedemaekers) Jeugdprinses Loes Het hippie boerenbruidspaar Sanne en Rutger Loes Hellegers is dit jaar in Oirlo uitgeroepen tot nieuwe jeugdprinses van De Spurriemök. Loes d'n urste is aktief bij de fanfare, de scouts en de krpfbalafdeling van DIS. Samen met jeugdvorst Daan Willems en jeugdnar Kevin Classens voert zij de jeugdcarnaval in Oirlo aan onder het motto: 'Enne echte Spurriemök den lot zich nie kenne, den ziede de ganse carnaval dur de Mökkestal renne'. Samen met prins Ton d'n Urste houdt jeugdprinses Loes op zondag 18 februari van 14.11 tot 15.11 uur receptie in de Mökkestal aan de Hoofdstraat. BOEREBRULLEFT Vanuit de buurt 'Rond um de Gruune Mat' zijn Sanne Eickmans en Rutger Bosch uitgeroepen Lot boerenbruidspaar 2001. Van een echt boerenbruidspaar is echter geen sprake, want Sanne en Rutger zijn namelijk een 'hippie-paar'. Een hip pies gaan niet trouwen, die gaan hokken. Oirlo heeft dus op 27 febru ari een 'hokfeest', of om het met de woorden van Sanne en Rutger te zeggen: Peace man, ös hokfiëst wurd un echt Mökstockfestival'Het feest begint om 10.30 uur met een feest voor de buurt en vervolgens een groots spektakel op de 'Gruun Mat' voor alle Oirlonaren. Na de optocht wordt het paar om 14.49 uur in de Mökkestal in de onecht ver bonden en is er aansluitend een receptie. Jeugdprins Rob I (Cuenen) zal het komende jaar regeren over het Vossekeutels-rijk. Samen met zijn adjudanten Sjoerd van loketten Jan en Niek van moter Sraar werd hij in zaal 't Brugeind gepresenteerd aan het jonge en oude Meerlose publiek. Rob zal de kleinste Vöskes in 2001 voorgaan onder het motto: "Met prins Rob en zijn twee adjudanten wordt er gefeest van alle kanten". Op zondag 11 februari zal er in café Oud Meerlo om 14.00 uur een receptie gehouden worden ter ere van het nieuwe jeugdprinsen-trio. Ook werd er op deze middag het (Dennis Achten), en nieuwe jeugdboerenbruidspaar Kim van Noud van Pluisbergse gepresenteerd: Dennis van Wiel van Bertus en Marlies van de Zaal uut de Post en Riny uut het Centrum het Roekennest (Kim Janssen). Als hun getuigen zullen optreden: Karlijn van Ewalts Petje en Christien van Kay van de Riet (Karlijn Ewalts), en Anke van Voesten Piet ziene Grad en Hendriks Mart zien Margriet uut ut Dreumelriek (Anke Voesten). Zij zullen tijdens de komende carna valsdagen het middelpunt zijn van de jeugdboerenbruiloft, met de trou werij op carnavalsmaandag. Op vrijdag 19 januari in het Baggehuus is onze prins onthuld. Het was een heel spektakel toen Prins Wim (van Tilburg) en Nar Paul (Koppens) uitkwamen. Zij gin gen al hossend de zaal door om car naval goed in te luiden. De jeugd prins heeft receptie vrijdag 23 februari om 11 voor half 8 in het Baggehuus. Joekskapel "de plat- vuur" zal de receptie opluisteren. foto Rini v.d. Leur PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ Luc is de nieuwe jeugdprins van carnavalsvereniging De Klutetrappers uit Vredepeel. Samen met prins Marc I houdt Luc op zon dag 18 februari van 11.49 tot 14.49 uur receptie in gemeenschapshuis De Kleine Löef in Vredepeel. foto Hoedemaekers De Zagewetters in Merselo heb ben een nieuw boerenbruidspaar. Annelies en Jos Engels zullen in 2001 het boerenbruiloftsgezelschap van de Merselose carnavalsvereni ging voorgaan. Tijdens de feestelij ke onthulling van het boerenbruid spaar kreeg Jan Michels de Orde van Verdienste uitgereikt voor zijn vele verdiensten voor de gemeen schap. foto Hoedemaekers De boerenbrulleft Kemissie van vastelaoves vereniging "de Piëlhaas" organiseert de boerebrul- left op een andere manier. Voorgaande jaren werd telkens een boerbrulleft gezelschap uit een ver eniging gekozen. Vanaf dit jaar is de kemissie Boerebrulleft zelf op zoek gegaan naar een bruidspaar. Het eer ste bruidspaar dat op deze manier gekozen is, bestaat uit: Lilian Aben, daochter van Frans Janssen van de Elestieke de stuka door en van Mia van Horck uut ut roezedörp Lottum en, Ramon Barent, zoeën van Jan Barents de speciekletser en van Mien Hendriks de lolboks. In het dagelijks leven is Lilian verpleegkundige bij "het Schuttersveld". Ramon is werkzaam als schilder bij Gerard Reijnders. Deze 2 vormen vanaf nu het middel punt van de boerebrulleft 2001 in Rooy. Maar ze zijn niet alleen. De vaste rolverdeling als -ouders en getuigen zijn uiteraard van de partij. Getuuge: Maurice Jansen zoeën van Piet de Ketel en Petra Jansen daoch ter van Piet de Schilder en Riet, de Bruud van 3 X 11. Elders: Toine van Thiele ben de Koperslaeger en Marian van Frens van d'n Ellestieke samen met Giek van Boonhof Wim Zandhaas en José van Hoof Piërre, d'n bus-chauffeur. Onder het motto: "Mit muziek en zang loate weej os zién, dat hald de rek d'r beej de boerebrulleft goed ien" is al veel verzet. Een en ander resulteerde afgelopen zaterdag in een schitterend Ondertrouwbal. Samen met "Pretband" en de in grote getale aanwezige achterban waaronder ook de vaste groep Soekertantes werd een gezellig ondertrouwbal gevierd. Aan het begin van de avond werd op gepaste wijze afscheid genomen van het bruidspaar van vorig jaar: Marian Hubers en René Kaptein van het personeel van Verpleeghuis "Beukenrode" en Verzorgingshuis "Het Schuttersveld". Het uitreiken van de "Verenigingsmedaile" van de Piëlhaas aan Marian Jeuken-van Daal was ook één van de gebeurte nissen. Buiten het uitkomen van het bruidspaar wat een hoogtepunt in de avond was, was er een optreden van Beppie Kraft. Vanaf de eerste noot die Beppie zong, wist zij de aanwe zigen in de zaal aan zich te binden. Het aantal toegiften was maximaal. Alsof dit alles nog niet genoeg is voor een geslaagde avond, was er "De Hofkapel". De muziek en de begeleiding die de hofkapel verzorgt staat garant voor een gigantisch feest. De organisatie kijkt met genoegen terug op deze geslaagde avond en we kunnen alleen maar zeggen tegen degene die het niet meegemaakt hebben: "op carnavals dinsdag doen we 't nog es aover". Carnavalszondag is traditioneel \c.' -:C W:\ -i Venrayse jeugd erg r-scce De Ha/eLeutci dan ook op .vdi-j 2"' februari:.de p:Tiuderoptoeln. Deelname is gratis. Kinderen die mee willen doen aan de kinderop tocht kunnen zich aanmelden in café 'r Upke, op de drie zondagen voor carnaval te weten 4,11 en 18 februari van 11.30 tot 13.00 uur. Het thema dit jaar is: Televisie. Voor de optocht beu je echter niet gebonden aan dit thema, ge kunt v::ÓK De onderverdeling bij de inschrij ving is: eenlingen, duo's, kleine groepen, grote groepen en 'O Y.":v kun! )ok me! je klas en/of.school deelnemen, Dc laaf U laten inydmjven D: caWravuls- xojKhjg 25 leiv'runr- lussen 5 550 en: 15.00.uur in dejeiigüïeuiiop hel: Hcnseuiusplem. Natuurlijk wordt dc kmderoptodd vehtv \ohici.>, traditie afgesloten met de jengd- prinsenwagen van de Hazekeutel met de Jeugdraad van 11 en de Garde. Voor meer informatie.kun je con met opnemen met:Ion Thijssen, voorzitter optochtcom missie. tel. ÓS8622, of Wout Claessens tel:582732. Loon Janssen is de nieu we prins van De Hedsbuülen in Heide. Leon kwam tijdens een sfeervolle avond in de Gelderkoel tevoorschijn uit een echte Tiroolse berghut. Leon I. jarenlang nar van de Hedsbuülen, benoemde Twan Poels tot adjudant en Job Cornelissen tot nar. Prins Leon en prinses José houden op 10 februari vanaf 19.55 uur receptie in de Gelderkoel. Diezelfde avond wordt het boeren bruidspaar bekendgemaakt. foto Hoedemaekers Jeugdcarnaval 't Knölleke Leunen bestaat dit jaar 3x11 jaar. Een mijl paal om even bij stil te staan. Zo'n 33 jaar geleden namen enkele enthousiaste carnaval vierders het initatief om een jeugdcarnaval op te richten. De eerste vergadering was op zolder van de jongens school, en ideeën werden uitgebroed. Al snel werden jeugdbals georganiseerd en een echte raad van elf geformeerd, dit het eerste jaar onder aanvoering van prins Toon I (Willems). Wat in het klein begon, is in der loop dei- jaren uitgegroeid tot een groots gebeuren, met jeugdbals, prinsen- bal, kinderbals en jeugdverkiezing- pronkzittingen. De laatste jaren zijn we verblijd met een meisjes dans- garde. Ook word er elk jaar weel een prachtige prinsenwagen gebouwd. Al met al, een hele happe ning voor alle Knöllekes en Knöllinnekes. Ter gelegenheid van dit jubileum is er een receptie op zaterdag 3 februari 2001 in zaal Martens te Leunen van 19.00 tot 20.30 uur. Als Boerenbruidspaar van "de Schanseknuppels" is dit jaar door de mede-organiserende vriendenclub "ZV de Kantelaars" in Castenray uitgeroepen: Petra van San van dun Wagemaker (Petra den Hartog) en Willy van Henk dun Dorser (Willy Peter) De boerenbuiloft is op carnavals dinsdag 27 Februari in gemeen schapshuis "de Wis" in Castenray aanvang 18:44 uur. Foto Hoedemaekers Prins Koen I Vrijdag 26 en zaterdag 27 januari vonden de knalavonden van de geijsterse keieschieters plaats. Maar liefst 8 groepen artiesten van eige bodem verzorgden beide avonden optredens voor het massaal opgeko men publiek. Reacties uit het publiek waren er dan ook zo van: het duurde wel lang mar ik heb Mej gen minuut vervélt. De eerste avond werd er afscheid genomen van de Prins van 2000. Prins Maikel I en raad hadden in hun act gebaseerd op het T.V. pro gramma Kop Spijkers de plaatselij ke café bezitters uitgenodigd om vragen te beantwoorden over het wel en wee van de Prins en Raad in het afgelopen Carnavals jaar. Zaterdag avond om 0.40 uur brak het grote moment aan voor de nieu we Prins en zijn gevolg. Maar eerst in een wederom overvolle zaal volg den diverse optredens elkaar op. Van Hells Angels tot aan een onop geloste zaak bij Peter R. de V. wis ten ze alle hel publiek te boeien. Dan is het grote moment daar wie zal er nieuwe Prins worden. In het publiek worden de eerste namen al geroepen maar geen van alle zijn goed. Dus is het de beurt aan Vorst Pierre om iedereen uit de brand te helpen. Om te beginnen onthuld hij de eerste drie Raads leden Ton Kunen, Constantijn Jeuken en Bram Derikx nog twee te gaan Plots wordt het anders, niet het laatste raadslid wordt onthuld maar de Prins!!! Echter bij het vallen van het doek blijkt er niemand onder te zitten wat nu. Hilariteit in de zaal maar al snel komt de nieuwe Prins Koen I (Wijnhoven) achter de bühne van daan en neemt bij zijn eerste optre den al direct het hele bestuur in de maling door gewoonweg eerder te verscheinen dan gepland. Want we missen nog een Raadslid, het publiek roept zijn naam en inder daad het laatste Raadslid dat voor gesteld wordt is Eddie Boom en nu zijn we dan ompleet. Prins Koen is 20 jaar en leert op dit moment alle kneepjes van het vak timmeren bij onze zuiderburen. Met Carnaval kunnen we Prins Koen en Raad terug vinden bij de groep Muts die al menige Carnavals wagen bouwde. Koen is een groot Fan van Jovink en de Voederbietels waar hij dan ook graag met zijn HÖK vrienden naar toe gaat. Zijn eerste taak was het bekend maken van de winnende slager die dit jaar gewonnen werd door Wim Kunen met het liedje HIER VUUL IK MEJ THUUS. Prins Koen en gevolg recipiëren op Carnavals zon dag 25 feb. om 20.11 uur in café 't Trefpunt in Geijsteren. Op zondag 21 januari had al de verkiezing plaats van de jeugdprins of jeugdprinses. De kinderen van de basisschool konden deze middag hun stem uitbrengen. Na de telling werd het bekend gemaakt. Gekozen werd Anouk II (Litjens) die als Jeugdprinses de jeugdige Keieschieters voor zal gaan met de Carnaval. In de Jeugd raad kwamen Iris Eyssen Marloes v. Leendert Jozef Aben, Anne Kunen en Jolijn Lomme. Jeugd Adjudant werd Koen Weijers. Ook dit gezelschap houdt receptie op zondag 25 feb. maar dan s'middags om 15.00 uur in Zaal de Kei in Geijsteren. Als jeugdprinsenpaar van "de Schanseknuppels" zijn dit jaar in Castenray uitgeroepen: Jeugdprins Gijs I (Dinghs) en Jeugdprinses Yvonne (Classens). Zij houden receptie op zondagmid dag 18 februari in gemeenschaps huis "de Wis" in Castenray aanvang 11 over 3. Foto 's: Hoedemaekers

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11