'Vet' en uniek muzikaal literair programma Rabo InternetSparen, daar kunnen we heel kort over zijn: 4,5% rente. Poëziewedstrijd gaat negende jaar in c Expositie in galerie Rooyart Ierse Avond in De Bonte Koe Jackpot in de Evenaar Winnares Grote Anke de Vries-loterij Tarantino Tribute in Dingus Gokkast opengebroken MEURS VERLICHTING 0478-513290 UW Zin in zingen Omroep inai PEEL EN MAAS donderdag 25 januari 2001 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray Arie en Silvester presenteren hun derde programma 'Vet', ter wijl pianist Ivo Janssen en dichter Anna Enquist het uniek muzikaal literair programma 'Tussen boven- en onderstem' op de plan ken van de Schouwburg Venray brengen. Het derde programma van' Arie en Silvester is 'Vet'. Een voorstelling die te vergelijken is met zappen, fastfood, one nightstands en verbaal tafeltennis. Na hun eerste program ma werden de heren 'veelbelovende talenten' genoemd. Bij de tweede viel het woord 'veelbelovend' al weg, alleen de krachtterm 'talenten' bleef. Nu, met hun derde voorstel ling 'Vet' tonen Arie en Silvester dat zelfs het woord talenten te veel eer is. Close-harmony, muzikale vondsten, literaire overwegingen, mise-en-scène en een functioneel lichtplan, zijn termen waarvan deze heren zeggen: 'Nooit van gehoord'. Arie en Silvester weten regelmatig de vinger naast de gevoelige plek te leggen. Een ding is zeker: zodra ze op het podium staan, hebben Arie en Silvester het naar hun zin. De voor stelling op vrijdag 26 januari begint om 21.00 uur. UNIEK PROGRAMMA Het Literair Café Venray-regio en Schouwburg Venray zijn erin geslaagd om een uniek muzikaal literair programma naar Noord- Limburg te halen dat de titel heeft Tussen boven- en onderstem'. Daarin brengt de in Venlo geboren pianist Ivo Janssen preludes van Chopin ten gehore in een betekenis volle samenhang met de gedichten van Anna Enquist die door de dich ter zelf worden voorgedragen. Ivo Janssen en Anna Enquist zijn te zien en te horen op dinsdag 6 februari aanstaande om 20.00 uur in Schouwburg Venray. Schouwburg Venray en het Literair Café Venray- regio zijn er trots op dat ze dit bij zonder muzikaal literair programma in Venray krijgen. De pianist Ivo Janssen staat bekend om zijn meesterlijke vertol kingen van pianowerken van Chopin, Bramhs en Bach. De 37- jarige Janssen studeerde aan het Sweelinck. In 1994 begon hij in samenwerking met het Nederlands Bach Collegium aan een zeer ambi tieus project om in de loop der jaren het complete werk voor klavier van J.S. Bach uit te voeren en op cd te zetten. De dichter Anna Enquist studeer de zowel piano als psychologie. Zij doceerde psychologie aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. In 1988 ging ze werken bij het Psycho Analytisch Instituut in Amsterdam en begon ze in haar vrije tijd gedichten te schrijven. Ze debuteerde nog datzelfde jaar met enkele gedichten in het literaire tijd schrift Maatstaf. Drie jaar later ver scheen haar eerste dichtbundel Soldatenliederen, gevolgd door Jachtscènes en Een nieuw Afscheid. Ze viel op als een dichteres met een heel eigen stem en werd uitgeno digd voor poëziefestivals als de Nacht van de Poëzie en Poetry International. In 1994 maakte zij tevens haar debuut als romanschrijf ster met Het meesterstuk. Met haar in 1997 verschenen roman Het geheim won zij de Trouw-publieks- prijs. Twee jaar geleden verscheen haar eerste verhalenbundel onder de titel De kwetsuur. In galerie Rooyart wordt van 28 pnauri t/m 11 maart een expositie gehouden waaraan diverse kunste naars deelnemen: Christel Möhring uit Duitsland, Petra Lommen uit Nederland en Roland Summer uit Oostenrijk. De expositie wordt geopnd op zondag 28 januari om 14.00 uur. De openingstijden van de galerie zijn van woensdag t/m zon dag van 13.00-17.00 uur. internet: www.artned.nl/rooyart. Christel Möhring Het werk van Christel Möhring stoelt op twee peilers. Opgeleid als keramiekontwerpster getuigen haar strakke schaal-sculpturen en wand- objecten van een strenge vormge ving en discipline. Haar heldere I decoraties met geometrisch patroon ondersteunen dat, maar geven tege lijk ontspanning aan. Petra Lommen Zij exposeert abstracte organische I sculpturen en houtsneden. Zij laat I zich door de natuur inspireren maar laat alles op haar gevoel inwerken al doende ontstaan vormen in klei. Het ruimtelijke werk inspireert haar vervolgens voor het maken van houtsneden. Roland Summer De abstracte sculpturen zijn eigenlijk vaasvormen gemaakt in de terra sigilata raku techniek. Klei is het materiaal waarmee de geschie denis van de mens in vele culturen is uitgedrukt. De inspirerende kracht die Roland Summer ervaart in zijn manier van werken met klei komt tot uitdrukking in wel haast perfecte vormen met een grote uitstraling. OJC Dingus in Venray heeft zaterdag 27 januari twee activitei ten op hel programma staan: in het citfé een Black- en Deathmetal meeting (entree gratis) en in de zaal Dingus at the movies. Op een groot filmscherm wordt een Qüintin tarantino Tribute getoond. Er zijn drie films van Tarantino te zien: Reservoir Dogs. Pulp Fiction e.n From Dusk till Dawn. Het filmprogramma in de zaal kost vijf gulden voor drie films. OJC Dingus is vanaf 19.00 uur open en de eerste film begint om 19.30 uur. Zondagavond 28 januari organi seert De Bonte Koe een grote Ierse avond met als topact een optreden van de te gekke en bekende zeven mansformatie Riverflow. Herinner je je het gevoel datje besloot toen je je moeder zag zwaaien aan die grote koude poort op de eerste schooldag, of het geluid van je zondagse broek die door het prikkeldraad gleed en herinner je daarna de jodium op de open wond? Herinner je de dag dat je je onsterfelijk maakte voor die jongen of dat meisje waar je al anderhalf jaar op verkikkerd was? Het geeft slechts een schrale indruk van de thrill die je ondergaat wan neer de zeven mannen van Riverflow weer op het punt staan om het publiek in een pub te enter tainen, de voegen uit de muur te rammen, alle andere bands naar de vergetelheid te spelen, of vanaf het podium tot euforische stemming te brengen. Reeds vorig jaar bezocht deze band De Bonte Koe en wist de tent volledig op de kop te zetten. Uitgerust met banjo, accordeon, doedelzak, mondharmonica, was borden, gitaren,, fluiten en veel bier trekken de heren wekelijks door heel het land onder de naam Riverflow om de vloer aan te vegen met alle clichés die er bestaan over de folk. Vanaf de klok van 18.00 uur start dj Frank met het draaien van Ierse muziek om de bezoekers reeds in hogere sferen te bewegen. De hoofdact zal rond de klok van 19.00 uur starten. De entree bedraagt ƒ5,- en hierbij wordt u inclusief door De Bonte Koe verrast op een pintje Murphy Red om de sfeer extra te verhogen. In een restaurant aan de Museumlaan in Overloon is vrijdag nacht ingebroken. De daders ver nielde de gokkast en namen daaruit een klein geldbedrag weg. Ook werd een aantal pakjes shag buitge maakt. Er werd een toegangsdeur vernield. Totaal 750 m2 - Klassiek en modern Hofstraat 14, Venray epvcoo? Zaterdag 27 januari is er weer een bluesronde rond de houtkachel in de Evenaar. In het café speelt de Duitse Jackpot bluesband. Een band die al jaren in het bluescircuit in Duitsland speelt. Ze spelen vooral covers van grootheden uit het verleden. Van Clapton tot Hooker etc. Aanvang van de avond is 21.00 uur en de entree is gratis. De Evenaar ligt aan de Merseloseweg 96, 5801 CE Venray, tel. 0478-510036. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Het 'zin in zingen-team' bereidt de zilveren, dus 25e avond voor, om daar toch een feestelijk tintje aan te geven. Daarom gaan we met z'n allen vooraf op bezoek bij zang vrienden waar enige relatie mee bestaat, om hen uit te nodigen voor onze feestavond op 4 maart a.s. Op zondag 28 jan. gaan we naar Helden-dorp naar 't Zaelke van 20.30-22.30 uur. Daar zorgt Piet Huys voor de muziek. Op woensdag 28 feb. naar Gemert in café Alleman van 20.30-22.30 uur. Zodoende mogen we een Zilveren Zingen verwachen met veel zanglustigen op zondag 4 maart a.s. in zaal In den Engel van 20.00- 23.00 uur. We nemen dan ook afscheid van Carla en Jan; zij gaan de zaal sluiten en wij verhuizen naar de Witte Hoeve. Tot ziens dus in Helden-dorp en Gemert. Nieuw: Random Acces Banking van de Rabobank. Wie spaart, die heeft wat. Maar wie spaart via Ran dom Acces Banking op internet heeft meer. Een extra hoge rente van 4,5%* bijvoorbeeld. En extra gemak omdat u 7 dagen per week, 24 uur per dag over uw geld kunt beschikken. Zon der beperkingen en zonder opnamekosten. U weet genoeg? Vul dan vandaag nog op onze site het aanvraagformulier in voor Rabo InternetSpa ren. Dan bent u meteen ook startklaar voor de andere mogelijkheden van Random Acces Banking, zoals de Adviesmodule Hypotheken en Traders Online voor actieve beleggers. Meer weten? Kijk op www.rabobank.nl De rente is vastgesteld per 7 november 2000. Wijzigingen voorbehouden. Rabo InternetSparen is een spaarrekening voor particulieren. Rabobank On line in de samenleving Het nieuwe jaar brengt ook weer een reeks nieuwe gedichten. Poëzieliefhebbers onder de Peel en Maas lezers krijgen ook in 2001 weer prachtige gedichten onder ogen. Het herkennen van poëzieregels zal ook in het negen de jaar van het bestaan van deze rubriek weer centraal staan. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëzieken- ner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn."Elke maand zijn er zo tien pun ten te verdienen: vijf voor de juiste naam van de dichter en vijf voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de fees telijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regel matig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd mee doen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang wil len wedijveren om de le plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij mee doen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deel nemers verdienen. Hier volgt het fragment dat de eerste opgave vormt van deze nieu we reeks: "Alles is veel voor wie niet veel verwacht. Het leven houdt zijn wonderen verborgen Tot het ze, opeens, toont in hun hogen staat" Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 16 februari sturen naar het Secretariaat, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Telefoon: 0478- 582948. DONATEUR Op dinsdag 6 februari om 20.00 uur zullen Anna Enquist, schrijf ster/dichteres en Ivo Janssen, piano, de gasten zijn van het Literair Café en de Schouwburg Venray met het programma 'Tussen boven en Carnaval bij Omroep Venray Noteer alvast in uw agenda: Zaterdag 10 februari 20.00 uur live vanuit de schouwburg "Circus Mok" commentatoren voor de omroep de opa's Sjaak Harrie. Zaterdag 24 februari 14.00 uur: live vanuit het Gemeentehuis Venray, de prinsenin stallatie. Zaterdag 24 februari, na de live uitzending van de Prinsen installatie, nonstop carnavalsmuziek tot en met woensdag 28 februari 14.00 uur. Peelgrass Maandagavond 5 februari zendt PeelGrass tussen 21.00 en 22.00 uur een interview uit met zangeres Nancy Moore. Nancy werd op 7 juni 1973 geboren in Blounstown, Florida onder de naam Nancy Duggar. Het interview werd opge nomen in Louisville, Kentucky op 16 oktober vorig jaar. De muziek die U tussen de gesprekken door hoort komt van haai- album Local Flowers. Peelgrass maandag 21.00 - 22.00 uur. Wandeling dur 't rooise land Donderdag het eerste van het steeds weer op de 4e donderdag van de maand terugkomende item met Joof Teeuwen. Iedere maand bespreken we iets wat zich op dat moment in de natuur voordoet. Deze maand, hartje winter, zijn dat de wintervo gels die nu in Nederland zijn. We zijn hiervoor naar de Maas in Well gegaan, het gebied rond de Maas is namelijk een belangrijke verwinter- plaats voor veel vogels. Over de wintervogels was zo veel te vertel len we er het hele uur over blijven praten. Donderdag 18.00 - 19.00 uur, herhaling maandag 18.00 - 19.00 uur. Waar zijn de troubadours gebleven? De Limburgse Jónges, een zang groep bestaande uit 16 personen uit ledereen die in de periode tussen 5 oktober en 5 december een goek van Anke de Vries kocht bij boekhandel van den Munckhof in Venray kreeg en lot uitgereikt. Verleden week vond de trekking plaats en was Monique Egelmeers uit Westerbeek de gelukkige prijswinnares. Zij mocht vijf boeken van Anke de Vries (uitgeverij Lemniscaat) uitzoeken. Wij wensen Monique veel leesple- Swartbroek, Koningsbos, Weert en Heel komen op 25 januari van 20.00 tot 22.00 naar de studio. Behalve hun keuze vanaf CD zullen zij ook live optreden. "Waar zijn de trouba dours gebleven?" en het programma "Gèr Gedoan" worden voor deze gelegenheid samengevoegd. Donderdag 20.00 - 22.00 uur Verzoekjes op Zondag Een verzoekplaat, felicitatie of groet?, luister dan zondag naar Verzoekjes op Zondag tussen 12.00 en 14.00 uur. U kunt zondag bellen naar 0478-512362. Kent u iemand die op zondag 4 februari jarig is? Verras hem of haar met een verjaar dagstaart! Stuur een briefkaart naar Omroep Venray, postbus 91 5800AB Venray of e-mail naar ver- zoekjesopzondag omroepvenray.nl met daarop de naam van de jarige, adres en telefoonnummer en de gegevens van je zelf. Luister naar het gezelligste programma dat u zelf samensteld. Verzoekjes op Zondag! onderstem'. Plaats van handeling: de foyer van de Schouwburg. Een buitenkans: dit programma zal maar enkele keren in Nederland te belui steren zijn. Op dinsdag 20 maart brengt Manon Uphoff brengt een bezoek aan het Literair Café Venray-regio en op woensdag 30 mei maakt Herman Koch zijn opwachting. Beide keren: 20.00 uur in de foyer van de Schouwburg. Als u donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - mini male bijdrage van f 30,- per jaar - dan krijgt u het programma toege zonden. Als donateur steunt u hier mede de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekos- ten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secre tariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, Telefoon: 0478-582948. Optimaal zitcomfort Niet alleen voor een "dTOombadkamer", maar ook voor renovatie van uw toiletruimte bent u var» harte welkom in onze showroom. Keffterc-MaKleirs Santdröme KetiersveW 40, Venray Tei: (0478! 550 670 www.*ml<in>me.nl anidrönte ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel, I. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen:. Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 632800 zo: F. SCHMEETZ Stationsweg 60a, tel. 632800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Paping, M. Van Straaten, J. de Vocht: R. KEUZER tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUISVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. v. WINDEN en R. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur L. SPAN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargeno men door: H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 en L. SPAN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese Vénray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dae bereikbaar via tel. 06- 55790271 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotéstraat 63 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel: 0478-582727 Fax 0478-51091-6 e-mail: peeteran0tref.nl Redaktie Roti Koenen Henk Lammen Cbrisfsan den ï&öckhof Bezorging Dénder^agmldciag/avóncl Bezorgklachten Öp bovenstaand adres, IMèforüsch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: .Uiterlijk dinsdag. 8.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verénigtngsnjeuws tol uiterlijk dinsdag 10 00 uur

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3