"G-E-L-D" Kerkbalans 2001 Ars Musica Crescendo Zangers van St. Frans De Bandelieren Tomorrow People Confetti Yenray's Mannenkoor St.-Petrus'Bandenkerk Van de redactie óccde fato- PEEL EN MAAS donderdag 25 januari 2001 - Pagina 2^E KERK BAIMNS Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven raisintenties: Eindstraat 6: ma i/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 Uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis Wim Tummers (coll); Marietje Swinkels-Verbeek; overl. ouders Emonts-v.d. Hulst en zoon Sjaak; jrd. Johan Schwachofer; jrd. overl. ouders Jansbeken-Dercks en overl. kinderen; jrd. Jan Aerts; ouders Seuren-Linssen en overl. fam.; overl. leden fam. Kortmann; Zondag: 4e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis; jrd. Riet v. Toor- Stapel; jrd. Ouders Lucassen-Janssen en overl. kinderen; Martha Valkengoed-v. Bijlevelt en Riet v. Bijlevelt; Wiel Custers, overl. ouders, schoonouders en Tam.; 11.00 Feestelijke H.Mis b.g.v. het 40-jarig bestaan van de Kath. Vrouwen Gilde (Groot koor); voor levende en overl. leden KVG; Frans Poulis (coll); Piet Claessens (coll); overl. ouders Cox- Derkx; 6wd. Grada Keltjens; Maandag: 9.00 H. Mis ouders de Bruijn-v.d. Voort; Dinsdag: 9.00 H. Mis ouders Kleuskens-Achten; Hub Schols-Vosters en overl. fam.; Woensdag: 9.00 H. Mis voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de parochie; Donderdag: 9.00 H. Mis fam. Hendrikus Arts en Jacoba Huberdina Janssen; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor al onze zie ken en noodlijdenden uit onze parochie; Dienbeurten: za 19.00: Bram, Daan, Sharona, Rober, Falco en Lilian; zo 09.30 de heren Hoppenbrouwers, Ties en Koen V.; zo 11.00 Marjoleine, Suzanne, Jesper, Stef, Daphe en Dennis; Lectoren: za. 19.00: W.,Bistervels; zo 09.30 S. Manders. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: B. Kuipers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: P. Wittenbols;. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven Groot Vocaal Ensemble Dinsdag 30 januari a.s.: repetitie van 20.00 uur tot 22.30 uur in "De Opmaat", Oostsingel 37 te Venray. Agenda: 20 februari: Jaarvergadering, 20.00 uur in "De Opmaat". 25 februari: Carnavalsmis in de Grote Kerk, 11.00 uur. Afmelden: Marjo Kuypers, tel.: 0478- 513191 (bij voorkeur tussen 17.00 uur en 18.30 uur). De oudpapiercontainer staat op het parkeerterrein van het Vincent van Gogh Instituut, locatie Noordsingel, (Noordsingel 39) te Venray. U kunt uw oudpapier brengen op werkdagen tussen 09.30 uur en 18.00 uur, op zaterdag tussen 09.30 uur en 16.00 uur. Zou u ook wel eens willen zingen in een koor? Wij kunnen in alle partijen ver sterking gebruiken. U bent van harte welkom om een keer mee te komen zin gen, de sfeer te proeven en kennis te maken met onze manier van werken. Informatie over het koor geeft u graag Marjo Kuypers, tel.: 0478-513191, of kijkt u eens op onze website: www.ars- musica.nl a.s. zaterdag algemene verg. REBO in de Schakel te Reuver, a. 14.00; Crescendo zal op deze belangerijke bij eenkomst vertegenwoordigd zijn. De algemene vergadering van Crescendo vindt plaats op woensdag 7 feb. om 15.00 uur in zaal Thielen, Kennedyplein. Notulen en jaaroverzicht zijn inmiddels uitgereikt. Er zijn nog exemplaren verkrijgbaar bij Harry Beerkens, tel. 583428. Venray Muziek Totaal 2001 wordt gehouden op vrijdag 22 juni. Crescendo is inmiddels al uitgenodigd aan dit feest muzikaal deel te nemen. Nieuwe leden zijn weer welkom. Met de start van een nieuw repertoire is dat een goed moment. We hebben reeds twee nieuwe leden mogen verwelko men. Bovendien zijn er nog twee dames die reeds kennis maakten en mogelijk tot Crescendo toetreden. Afmeldingen bij mw. Van Dijck, tel. 581955. Vrijdag 26 jan..: 19.00 uur repetitie jon gens: 20.00 uur repetitie hele koor. Zaterdag 27 jan.: Tussen 10.00 - 12.00 uur oud papier inleveren in de papier- container bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg. Dinsdag 30 jan.: 16.00 uur repetitie zanggroep; 19.15 uur repetitie jongens. Agenda: Maandag 5 feb.: 19.00 uur Spelavond voor de jongens Zondag 11 feb.: 10.30 uur H. Mis in de Paterskerk misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 GEEN kinderwoord dienst; volkszang; Piet Jeuken (coll); overl. fam Claessens-Philipsen (coll); ouders Smits-Swinkels (coll); Jan Hendrix en overl. fam. Hendrix en Maassen; Leny Martens-v.d. Berg (coll); jgt. Bert Schoenmakers; Herman Minten (coll); Zondag: 8.30 voor onze parochie Venray-zuid; 10.30 Volkszang; fam. Madou-Klaassens en kleinzoon Chretien: Nel Swinkels (coll); overl. fam.v Bussel-Weiten; Toon Kateman; jgt. Gerrit Koppes en overl. fam. Maandag: 18.30 voor alle slachtoffers van natuurrampen; Dinsdag: 18.30 Joey Hendrick (coll); Marian v. Hateren en overl. fam.; Woensdag: 18.30 voor alle mensen in derde wereldlanden; Donderdag: 18.30 voor alle zieken van onze parochie; Vrijdag: 18.30 gez. H.Mis m. kaarsen wijding en lichtprocessie: aansluiten Blasiuszegen; Ed v.d. Berg (coll); Diny Maessen-v. Megen; overl. ouders Verbruggen-Jacobs. Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 aanbidding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Miep Twillems-Tijssen en overl. fam.; overl. ouders v. Bergen-Stiphout en zoon Jos; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen; Grad Pelzer (namens vrien den); Hendrik Kerkhof (verj.. Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H. Mis (gemengd koor); Sjeng Potten; past. De Ceuster en fam.; W. Drabbels (v.vy. buurt; Huub Maandag 29 januari: koorrepetitie van 15.30 tot 16.30 uur Zondag 18 februari: Opstoekmatinee Schouwburg Kinderkoor "de Bandelieren"is een kin derkoor voor kinderen vanaf 7 jaar die graag willen zingen met ande re kinderen. Wij zingen elke maand in de grote Kerk tijdens de Gezinsmissen maar zingen ook bij aktiviteiten in Venray en omgeving. Wil jij ook meezingen? Contactpersoon is Joke Halmans, tel: 583806 Dinsdag 30 januari: Koorrepetitie van 19.30 tot 20.30 uur Jeugdkoor "Tomorrow People"is een koor voor jongelui vanaf groep 8 tot ongeveer 25 jaar Wij zingen bij de viering voor jongeren in de Grote Kerk, maar zingen ook bij andere aktiviteiten in de regio. Zing je graag met leeftijdsgenoten infor meer dan bij: Jose Kusters, tel: 511707 Woensdag 31 januari repetitie 20.15 uur Galmhut Zondag 18 februari: opstoekmatinee Voor afmelding, Gerti tel: 631306 Voor informatie: Henk Mijnster, tel: 512082 Donderdag 25 jan: 19.30 uur: Repetitie Tenor 1+2 20.00 uur: Repetitie gehele koor. 19.30 uur: Koorscholing rij 1+4 Bas Donderdag 1 Febr: 19.30 uur: Repetitie Bas en Bariton 20.00 uur: Repetitie gehele koor. 19.30 uur: Koorscholing: rij 1+4 Tenor 1. Donderdag 8 Febr: 19.30 uur: Repetitie Tenor 1+2 20.00 uur: Repetitie gehele koor. 19.30 uur: Koorscholing rij 1+4 Bas Donderdag 15 Febr: 19.30 uur: Repetitie Bas en Ba riton 20.00 uur: Repetitie gehele koor. 19.30 uur: Koorscholing: rij 1+4 Tenor 1. Programma 18 Febr. 12.30 uur Schouwburg OPSTOEKMATINEE Afmelden bij Jan Mulder (tel. 580896, bgg 06-17152570) (Bij voorkeur tussen 18.30 en 19.00 uur) Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zui velfabriek) (Staat aangegeven!) NIET NA 22.00 UUR! Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Informatie: Repetitielokaal: Partycentrum "De Witte" Hoeve" Secretariaat: Tel. 580173 Let op!: Er hebben zich in januarie al drie nieuwe leden aangemeld; enkele personen kunnen we nog in opleiding nemen en plaatsen! Berichten van onze kerkgemeenschap Ja, inderdaad, zucht u maar eens diep: Het gaat over geld! Erg hè? Iedereen begrijpt dat nu eenmaal niets en niemand zonder kan, maar menig een denkt nu misschien: "Is zelfs de kerk op geld uit....?! Die hebben toch meer dan genoeg?" Helaas: Het enige antwoord is een volmondig NEEN!". De kerk heeft zelfs heel weinig. Weinig mensen realiseren zich dat ieder kerkgebouw zichzelf moet bedruipen. Er zijn géén subsidies van het bisdom en er zijn geen subsidies van de overheid, tenzij soms restaura tie-subsidies voor historische monu menten. De kerkgebouwen worden puur onderhouden uit de opbrengsten van collectes, giften en kerkbijdragen. We constateren dat de opbrengsten van collectes teruglopen en dat zeer velen de minimum kerkbijdrage van ƒ190,- per jaar niet betalen. En daar mee is de kerk zo ongeveer de enigste vereniging waar je lid van blijft zon der contributie te voldoen. Een vreemde situatie, maar ach, de kerk hoort ook niet zakelijk te zijn. Maar laten we de situatie anders bekijken. Of u nu vaak, zelden of bijna nooit in het kerkgebouw komt: U weet dat voor velen de kerk een plaats van rust en bezinning en geborgenheid is. Het unieke van een kerkgebouw is dat daar binnen heel intense momenten van vreugde en verdriet worden beleefd. Voortdurend wordt een beroep gedaan op de kerk - en juist vooral door. niet-kerkgangers! - voor Eerste Communie, Vormsel, dopen, jubilea, huwelijken, uitvaarten. En dat allemaal in toenemende mate. Blijkbaar is een kérk in een gemeenschap nodig! Maar we zitten met twee problemen: een toenemend beroep op kerkelijke "service" met daarbij dalende inkomsten enerzijds, en het gegeven dat de parochianen zélf hun kerkgebouw in stand dienen te houden anderzijds. Welnu: Vandaar dit beroep op uw vrijge vigheid. Zonder uw kerkbijdrage kun nen we onze gebouwen op den duur niet openhouden Namens het priesterteam, Aalmoezenier A. de Graaf Woutering. We vonden de inschrijfbonnen in alle hoeken en gaten.... Volgens onze voorlo pige lijst hebt U helaas niet massaal ingetekend. De oogst met ongeveer 1000 abonnementen is wat mager. Bent U er misschien van uitgegaan dat U als vrijwilliger, of als trouwe bijdrager aan de kerkbijdrage niet hoefde in te teke-, nen omdat Uw naam en adres bij ons toch al bekend waren? Dan moeten wij U nu vragen alsnog in te tekenen, want wij (de redactie) hebben uw gegevens niet. Daarom plaatsen we nog een keer ee'n inschrijfbon in dit blad. Vul deze Vandevenne: voor een zieke; Dinsdag: 9.00 fam. Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; voor een bijzondere intentie; Donderdag: 9.00 fam. Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; past. De Ceuster; Misdienaars: Steef Emons, Steef Gielens, Sjors Gommans en Boy de Klein. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Houwen- Derks; jrd. Lei Bots; Sjaak Bots namens vriendengroep; Mia Wijnhoven-v.d. Munckhof: Harrie Vriens; led Vervuurt; t.e.v. O.L. Vrouw van Altijd Durende Bijstand; Zondag: 9.00 Hoogmis (Herenkoor); st. Gerardus Custers en Petronella Litjens; Leon Swinkels; Koos Martens; Woensdag: 9.00 H., Mis voor de parochie; Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Parochie Leunen 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. Piërre Lucassen en schoondochter Ans Lucassen-Baten; Hendricus Claessens en Gertuda Claes- sens-Gussen en overl. fam.; Sjaak Clas sens en zoon Gerrit: Toon Verschuuren. Zondag: 10.00 Hgm. uit dankbaarheid v.w. het 40-jarig bestaan van de KBO Leunen; Wim Loonen en Fien Loonen- Duijkes; Henriëtte Weijs; gst. Jrd. Hend- rina Jenniskens-Voermans en echtgen.; 14.00 doopviering Steff Swinkels; 14.30 doopviering Daan Kokke. Maandag t/m donderdag: Geen avond mis. Vrijdag: 19.00 lsm. v. genezing van een zieke; t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddu rende bijstand en t.e.v. H. Gerardus; dst. Jrd. zuster Jeanne v. Rens en overl. fam.; gst. Jrd. Leida Loenen-Poels en echtgen. Misdienaars: za 19.00: Lucie Houwen en Patrick v.d. Stenen: zo 10.00 Jenny Achten en Jobien Janssen; vrij 19.00 Auke Loonen en Eline Voermans. Lectoren: za 19.00: Harrie Bovee; zo 10.00 Jeanny Jenniskens. Rectoraat Heide Zondag: 4e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis jgt. Harrie.Drabbels; Nol Evers (coll); Thei Vollenberg; Jan Spee (coll). Misd.: Elian, Stan, Iris J. en Patrik P. Rectoraat Veulen 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. kinderwoord dienst; Jeu Derkx; jgt. Harry Hendrix en overl. fam.; jgt. Sef Janssen; Vrijdag: 8.30 le vrijdag v.d. maand; Woorddienst t.e.v. H.Hart t.b.i. Misdienaars: za: Danny, Linda, Stefan en Katie; Lector: za: M. Geurts. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (volkszang); jrd. Mathieu Arts: 6wd. Gerrit Martens; Rien Gommers; jrd. Jan Hendrikx; overl. fam. Poes; Zondag: 09.15 (ouderenkoor); jrd. Elisabeth Potten-Coopmans; jrd. ouders v. Vegchel-Verheijen; jrd. overl. ouders Rongen-Verhalle; uit dankbaarheid en overl. fam.; Janus Broeders en Gijs; overl. fam. Mulders-Maessen. Dinsdag: 19.00 ouders Wismans-v. Vegchel en Harrie Geurs; overl. fam. Philipsen-Lemmen; Grad Arts en overl. fam.; Elly Janssen-Franssen (KBO); Toon Hermans; overl. fam. Arts- Heidens. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Niels en Bart A.; zo 10.00 Maartje en Ellen; di 19.00 Rian en Vera. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Jacobus Poels (fam. Bouten); jrd. Hannes v. Osch en Johanna Janssen; jrd. Lambertus Lemmens en Catharina Hoedemakers en kinderen; jrd. Willem Gellings en Antonia Jilissen. Woensdag: 19.00 jrd. overl. fam. Jessen; Piet Janssen. Misd.: zo 10.45 Femke Claessene en Rowena Keuten. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 fam.Lenkens-Ermens Donderdag: 19.00 fam.Cornelissen- Hendriks; Misdienaars: zo: Luc, Joost, Karlijn en Rick; Lezers: zo: Jan Classens. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 hoogmis voor Arnold Reijnders; Harrie Koopmans; lect. Olga v.d. Meer; 16.00 doopviering Cas Mulder; Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. Derde van de negen woensdagen voor het Hoogfeest van St. Jozef; 9.30 H. Mis; tot zekere intentie (B). Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 28 jan. zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, L. Boot voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken en staat er voor de kinderen limonade klaar. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, zaterdag 18.00; zo van 10.00-12.00 Gratis toegang; geen collecte. Jubilerende H. Familie te Venray oj 1, 2 en 3 feb. 1929. Op feestelijke wija werd het 60-jarig bestaan der H. Familii herdacht. Vrijdag de eerste dag der fees telijkheden begon met het gebeier dei kerkklokken en op dat moment kwamei de mannen der H. Familie gezamenlij! in de kerk bijeen voor het gezamenlijk dankgebed. Op zaterdag de tweede daj wederom bijeenkomst in de parochie kerk der leden waar een plechtige feest predikatie werd gehouden door de zeei Eerwaarde Pater Jonckbloed. Zondag! feb. Meer dan de voorgaande dagen stond deze dag in het teken van de fees- telijke herdenking. Om zeven uur in dt j morgen togen de leden van de H, Familie weer naar de kerk, waar de H.Mis werd opgedragen ter intentie ej het welzijn van de H. Familieleden dooi hun directeur de zeer Eerwaarde kape laan W. Geurts. j Precies om drie uur in de namiddag kleurrijke optocht door de straten van l Venray. Vooraf gegaan door fanfare1 Euterpe (zie foto, situatie Marktstraat) naar de woning van dhr. Hendrik Thomassen in de Henseniusstraat welke vanaf de oprichting der H. Familie trouw lid was. Vandaar ging het gezel- 1 schap naar het raadhuis waar men zich opstelde voor het maken van een groepsfoto, als aandenken aan het dia- manten bestaan van de H. Familie. In de j volgende editie van Peel en Maas plaat- sen we deze groepsfoto. Jan v.d. Putten t Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van d maand Aanstaande zondag 28 jan. is er ee: eucharistieviering van de oecumenisch basisgroep Heel de Kerk Heel di Wereld. Het thema van de viering is Maak je het of krijg je het? Voorgange is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van he bejaardencentrum Het Schuttersveld Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. I bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie o; GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedji 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4 Horst, tel ./fax: 077-3987786. DienstenD.V.: Zondag 28 januari on 10 en 14.30 uur: Ds.G.Hendriks Achterberg. 's-Morgens is er kinder crèche. Gemengd zangkoor: Op donderdag I februari a.s. Aanvang 20.00 uur. Onze bijdrage Omdat je rekent op elkaar. Het klinkt zo vanzelfsprekend maar dat is het niet. Op wie kun je rekenen, als je iemand nodig hebt? De Kerk is alle eeuwen door de plaats geweest waar mensen op elkaar mochten rekenen. Niet alleen geestelijk, maar ook mate rieel en financieel. Niet alleen als het goed uitkwam, ook op de meest onge lukkige momenten. En zo'n plek wil de Kerk blijven, voor iedereen die haar nodig heeft. Daarvoor zijn bijdragen nodig, materieel en financieel. Grote en kleine, naar ieders vermogen. Aan de Kerk De Kerk is meer dan een gebouw of instituut. De Kerk is ook meer dan waar wij ons toe rekenen. Kerk met een hoofdletter is eigenlijk een meervouds woord waaronder alle kerken over de hele wereld gerekend kunnen worden. Al die Kerken proberen de Weg te gaan die Christus is en die leidt tot het Koninkrijk van God. Dat visioen houdt mensen waar ter wereld ook op de been in tijden van oor log en onderdrukking. Als mensen de mond gesnoerd wordt, is de Kerk vaak de enige plek waar hun stem nog gehoord mag worden, bijvoorbeeld in het zingen van het lied van Maria, het Magnificat. De machtigen stoot Hij van hun tronen en verheft de geringen; rij ken zendt Hij heen met lege handen en armen overlaadt Hij met gaven'. Om die solidariteit, dichtbij en ver weg, gaat het in de Kerk. Die Kerk rekent op ons. Omdat zij rekent Ons wordt geleerd van kindsbeen af: alleen in als U dat nog niet eerder hebt gedaan, en lever de bon zo spoedig mogelijk in. Een gratis abonnement krijgt U ook als U een email stuurt naar: aloeffen@nl.packardbell.org We kregen nogal wat voorstellen voor een nieuw logo en een nieuwe naam. Sommige uit stekende voorstellen waren helaas niet voorzien van een bijpassend logo of omgekeerd. We zijn er dus nog niet uil en vragen opnieuw uw medewerking. Hoe moet het nieuwe parochieblad eruit zien? Welke naam? Welk logo? Uit de meeste reacties blijkt dat u tevreden was over de inhoud van het nieuwe parochie blad; met het uiterlijk had U wat meer moeite. Dat was immers hetzelfde als dat van het voormalige parochieblad van Venray-Zuid! Toch vond u de tekenin- 1+1=2. Met rekenen kun je rijk worden. Ook de Kerk ontkomt er niet aan zich met rekenwerk bezig te houden. Personeel, gebouwen, infrastructuur, alles kost veel geld en heeft geen directe materiële opbrengst. Dat de Kerk deson danks kans ziet te bestaan, mag een wonder heten. De Kerk heeft een onbetwistbare plaats in onze samenleving omdat de stem van de Kerk een kritisch geluid kan jZi laten horen waar rekening mee gehou den moet worden: denk aan het allocht onenbeleid, de 24-uurs economie, de mensenrechten, ethische kwesties inza ke gezondheidszorg. Om die stem te kunnen laten horen, durft de Kerk op u te rekenen. Op ons In de middeleeuwen deden mensen generaties lang over het bouwen van een kathedraal. De meeste bouwers hebben het eindresultaat nooit mogen zien. En toch gingen ze door en droegen zij hun steentjes bij. Zij hadden geloof in de jZ toekomst. In de Kerk gaat het om mensen. Zij vormen de Kerk, het levend Lichaam van Christus. Die gemeenschap van mensen is niet zomaar uit de lucht komen vallen, maar is gegroeid alle eeu wen door tot op de dag van vandaag. In die Kerk horen ook onze voorouders en onze kinderen en kleinkinderen die nog geboren zullen worden. De Kerk gaat verder dan onze eigen kring. Ook voor de toekomst die niemand kent, zijn wij Kerk. Betrokken op elkaar zijn wij, ook met een oog op hen die na ons komen. P Voor hen moeten wij bouwen aan het levend Lichaam van Christus, want ook de kinderen van morgen rekenen op ons. Belastingaftrek Indien u meer dan 1 van uw (posi tief) verzamelde inkomen en tevens meer dan ƒ132,- per jaar aan giften uit geeft, is het meerdere tot maximaal 10% van het verzamelinkomen aftrekbaar, Voor bijzondere giften kunt u zich het i beste wenden tot een notaris. Onder de naam Kerkbalans doen zeven Kerken sinds 1973 een beroep op i hun leden voor een financiële bijdrage ten behoeve van de plaatselijke geloofs- gemeenschap. Kerkbalans is een gezamenlijke actie I van: de Roomskatholieke Kerk, de 1 Nederlands hervormde kerk, de gerefor- 1 meerde Kerken in Nederland, de Doopgezinde Sociëteit, de Evangelisch- Lutherse Kerk en de Remonstrantse Broederschap. gen van de kinderen van groep 7 en 8 van basisschool "De Bongerd" vertede rend, maar waren ze wel passend voor een eerste nummer dat toch het visite kaartje van de parochies in Venray-kom moest zijn? De redactie neemt uw op en aanmerkingen zeer serieus. Wij pro beren een leesbaar, interessant, actueel blad samen te stellen waarin U zich kunt herkennen, dat U inspireert, dat het "wij-gevoel" accentueert. Gun ons nog even de tijd om ook het uiterlijk aan te passen aan uw verwachtingen en smaak. U kunt ons daarbij helpen met uw sug gesties, aanbevelingen, tekeningen etc. Stuur uw reacties naar de redactie van het parochieblad, p/a Eindstraat 6, 5801 CR Venray of stuur een email voorlo pig) naar: paterskerk@venrayonline.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 22