Commissies accoord met schadevergoeding Prins Leon d'n Urste Venrayse kermis in top Stichting Speeltuin Venray luidt noodklok Venray gaat veiligheid cafés controleren Eurodisney, here X come! WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Eurodisney, here I come! Bandoetere BRUILOFT? natuurlijk bij Prins Leon en adjudante uüNDERDAG 25 JANUARI 2001 Nr. 4 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG fin (stille) verkoop gevraagd I W/Ö)©NiMU!l!Z:E!M VILLA'S LANDHUIZEN vanaf ƒ650.000,- FRED OLFEN UW SLEUTEL TOT SUCCES! 0478-513980, WWW.FREDOLFEN.NL aan- en verkoopmakelaardij PEEL EN MAAS Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 email adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws PATERSSTRAAT 19aVENRAYTEL. 0476 585958 Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 36,50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) \-W*mKKMHMBBBW Op onze kinder afdeling maak je kans op een weekend Eurodisney Parijs. Naast een leuke collectie voor de COMMUNIE vind je er trendy en sportieve kleding voor alle leeftijden. Bij aankoop van een artikel van de nieuwe collectie kun je NU meedoen met de Eurodisney- tekenwedstrijd! Misschien ben jij het straks wel, die zegt: HOIkJND INTERNATIONAL Grotestraat 10 Venray 0478-584966 berden Grotestraat 23 5801 BE Venray 0 zs Q Tel. 0478-581526 Wethouder: "Dit behoort tot de categorie 'eens maar nooit weer'" De meeste politieke fracties kunnen zich vinden in het eindre sultaat dat de gemeente bereikt heeft in de onderhandelingen met Van Dijck. De Merselose veehou der zal het aantal varkens op zijn bedrijf verminderen zodat bin nenkort elf woningen in het uit breidingsplan Merselo toch (af)gebouwd kunnen worden. Bovenop de schadeloosstelling voor Van Dijck, die kan oplopen tot 1.756.000 gulden, kan de gemeente nog schadeclaims ver wachten van de elf bouwers omdat de bouw vier maanden heeft stilgelegen. Woensdagavond bogen in een gezamenlijke vergadering de com missies Algemene Zaken en Stedelijke Ontwikkeling zich over het voorstel om tot een verkleining van de stankcirkel in Merselo te komen. Zoals bekend had de gemeente in augustus bouwvergun ningen afgegeven voor huizen die binnen de stankcirkel van het bedrijf van Van Dijck lagen. Na het bezwaar van de Merselose veehou der werd de bouw, vier huizen waren al in aanbouw, begin oktober stilgelegd. Na maandenlange onder handelingen bereikte de gemeente, die hiervoor een bemiddelaar had ingeschakeld, begin januari een akkoord. De gemeente zal de scha devergoeding pas uitbetalen nadat Van Dijck zijn bezwaren tegen de elf bouwvergunningen onherroepe lijk heeft ingetrokken. Voor aanvang van de vergadering sprak Huub Muijsers, voorzitter van de dorps raad van Merselo, de commissiele den met gemengde gevoelens toe. "We zijn blij dat de bouwers weer aan de slag kunnen. Maar we zijn ook enorm teleurgesteld. De milieu cirkel is dan wel verkleind en ver schoven maar tegelijkertijd ook ver sterkt. Die cirkel zal nog dertig jaar intact blijven. Dit treft juist noord oost Merselo waar nog bouwmoge lijkheden liggen. We vinden het een gemiste kans om dit gebied geheel stankcirkelvrij te maken. Alleen een totale bedrijfsverplaatsing had woningbouw in Merselo op langere termijn mogelijk gemaakt." De commissieleden vroegen zich af hoe hoog de schadevergoeding uitvalt voor de gedupeerde bouwers. Wethouder Kersten herhaalde het collegestandpunt dat niemand de dupe mag worden van deze kwestie. "Maar dat betekent niet dat iemand hier een slaatje uit kan slaan. We zullen de schadeclaims zorgvuldig afhandelen." Burgemeester Waals zegde toe dat de gemeenteraad hier over het laatste woord zal hebben. De VVD kon zich niet vinden in het voorstel. "We vinden als enige nog steeds dat er niet onderhandeld had moeten worden met Van Dijck. Elf bouwers kunnen nu aan de gang maar over de rest van het plangebied Net niet "Net niet" is meestal een uit- ng met een negatieve "Soms wel, soms niet. aterdagavond even wel. Prins ;>n kwam uit en ik had de prin- itoto net niet goed. Ik had een gokje gewaagd op Mi l ton Cavis. maar die werd nci niet prins, maar adjudant en dat telt dan niet in een prinsentoto. Zondagmiddag even niet. Bij de Opening van de Duitsland-ten- onsteliing in hel Odapark was t Theehuis net niet vol. Maar scheelde niet veel. Het i «Odapark leeft dus in het Venrayse als er bijna tweehonderd mensen. meest Venray naren, de opening j van een nieuwe tentoonstelling bijwonen. Positief dus Andersom was het zaterdag- avond, opnieuw in de schouw burg. De foyer was net niet vol, maar de enige vrije ruimte hing in de lucht. Het was er vaak geen I doorkomen aan als je bijvoorbeeld richting bar of prinsenreceptie wilde gaan. Jammer, maar liet lijkt erop dat de foyer voor de Venrayse vastelaovend definitief verloren dreigt te gaan. En dat ter wijl het schouwburgbestuur de foyer toch een functie van "gemeenschapshuis" toedicht. Daar kan ik even net niet bij. En dan de Venrayse kermis. Net niet eerste maar wel bij de beste zeven kermissen van Nederland in het jaar 2000. Toch een prima prestatie waar kermiswethouder Jan Driessen ongetwijfeld ape trots op is. Voor de kermis van dit jaar is inmiddels bekend welke attracties er komen en opnieuw zitten er weer enkele goede publiekstrekkers bijDe gemeente blijft wat dat betreft zeer actief om de Venrayse kermis attractief te houden. En wie weet worden we dit jaar misschien net niet tweede.... V Christ J Zaterdagavond was het zover en werd de nieuwe prins van Vastelaoevesverenigin g De Piëlhaas bekend gemaakt. Na een prin- senproklamasie met een vlot en leuk pro gramma werd Leon Janssen uitgeroepen tot prins Leon d'n Urste. De adjudanten zijn Milton Cavis en Iclo Michiels. Het motto van de prins is 'Piëlhaas, naej nie owwen aege naod, dizze vastelaovend make weej same op maot'. Meer hierover op pagina 13. heerst nog volstrekte onduidelijk heid. Er is geen enkele zekerheid over meer woningen in Merselo", zei fractieleider Frans van Hooft. CDA, PvdA, D66 en Samenwerking gingen wel akkoord met de gekozen oplossing. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) wees op de motie van afkeuring die hij in de raadsvergade ring van november, samen met D66, had ingediend over het gevoerde beleid in Merselo. "En daar doet de provincie nog een schepje bovenop door te dreigen de verkorte procedu res voor bouwvergunningen in te trekken. Daar moeten we niet te licht over denken. Er zijn grote fou ten gemaakt en die mogen niet onbestraft blijven. We willen niet op de blaren van het college zitten", stelde Lemmens. Het college van B en W onderhandelt met de provincie over deze berisping. Vorig jaar kreeg Venray nog toestemming om de bouwvergunningen op de kerk dorpen zonder tussenkomst van de provincie af te handelen. Na alle missers rond het bouwdebacle in Merselo wil Maastricht dit weer intrekken. Wethouder Kersten: "Daar moeten we ook niet drama tisch over doen. Mocht de provincie inderdaad de korte procedure weer intrekken dan betekent dat hooguit een aantal maanden vertraging voor de bouwplannen. Maar de discussie daarover loopt nog." Bert Kersten verklaarde tevreden te zijn met het bereikte onderhande lingsresultaat. De wethouder van Ruimtelijke Ordening zegde toe de verouderde bestemmingsplannen versnelt te gaan actualiseren. "Om alle gedoe in de toekomst te voorko men. Want de affaire in Merselo behoort tot de categorie 'dat is eens maar nooit weer.' Die vier je JVsteria! llê-auiïJ ernW*m ""X«"Öpï i del vooreen ,ir„ Wen? Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY De Venrayse kermis behoorde in het jaar 2000 tot de zeven beste kermissen in Nederland. Venray was door de BOVAK, de overkoe pelende organisatie van kermisex ploitanten, samen met Deurne, Hoorn, Kerkrade, Almelo, Echt en Budel genomineerd voor de prijs BOVAK-kermisstad 2000. In totaal kwamen ruim 1000 ker missen in aanmerking voor deze prijs. Helaas voor Venray ging de BOVAK-kermisstad 2000 naar de gemeente Almelo. ATTRACTIES De gemeente Venray blijft zich inzetten voor een goed kennisbeleid 'om ook voor het jaar 2001 weer een aantrekkelijke kermis te waar borgen'. De kermis Venray-Centrum 2001 is voor wat betreft de attracties rond. Dinsdag heeft het college van B en W besloten welke attracties het komende jaar op de kermis geplaatst worden. Toppers zijn in 2001 de Katapult Bungee (een attractie waarbij twee mensen tegelijk naar een hoogte van 60 meter gekatapul- teerd worden), de hangende acht baan Eurocoaster, de Move-It en de Space-Roller. Daarnaast is nog een vijftigtal andere attracties in het Venrayse centrum te bewonderen, waaronder de nieuwe kinderattractie 'Reis door Toverland', de altijd weer drukbezochte Turbo Polyp, de razendsnelle Break Dance, de auto scooter en de miniscooter. Op 3 januari 1995 werd de stichting Speeltuin Venray opge richt. Het zesjarig bestaan was geen feestelijke gebeurtenis. Integendeel want de komst van een speeltuin in Venray voor kin deren van 0 tot 14 jaar lijkt ver der weg dan ooit. Nu is het de stichting Odapark die bezwaar heeft tegen de komst van de speel tuin in het Vlakwater. Oprichter en huidig voorzitter Jan Jegen wordt er bijna moedeloos van. "We hebben geen leuke boodschap. Zes jaar zijn we al bezig en we zijn nog geen steek opgeschoten. Want er is nog steeds geen schop de grond ingegaan. Het wordt de hoogste tijd dat iedereen eens wakker geschud wordt." Na een locatieonderzoek wees het college van B en W in 1998 een plek van 2,5 hectare in het Vlakwatergebied aan. Het stich tingsbestuur liet vorig jaar voor 4.500 gulden een schetsontwerp maken voor de daar in te richten speeltuin. Enkele maanden geleden was voorzitter Jegen nog optimis- proficiat en veul schik! de graaf j t E T C A F Stationsweg 1 0478 511 330 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Venray gaat in februari 46 van de in totaal 157 horecabedrijven in de gemeente controleren op (brand)veiligheid. Het gaat om cafés waar tijdens de carnavalsda gen grote(re) groepen mensen worden verwacht. De controle richt zich met name op het aantal vluchtwegen in relatie lot het aantal bezoekers en de kwali teitseisen voor de versiering. Voor de controle heeft de gemeente dins dag een 'plan van aanpak' gepresen teerd. NOODUITGANGEN Naast deze 46 bedrijven wordt de actie verder gericht op nog eens achttien bedrijven waar de carna valsviering op bescheiden wijze wordt gevierd. Uiterlijk twee weken voor carnaval krijgen alle 64 bedrij ven een brief waarin het specifiek voor dat bedrijf berekende maxi mum aantal personen wordt aange geven. De exploitanten worden er in de brief nadrukkelijk op gewezen dat zij voor de gang van zaken in hun bedrijf verantwoordelijk zijn. De exploitant dient ervoor te zor gen dat de nooduitgangen vrij zijn, dat er niet meer personen aanwezig zijn als toegestaan en dat de versie ringen aan de veiligheidseisen vol doen. Er worden tien controleteams, bestaande uit een brandweerman en een ambtenaar, ingesteld die tussen zaterdag 17 februari en dinsdag 27 februari op verschillende tijdstip pen. en ook tijdens de carnavalsda gen, de controles op de naleving van de regels uitvoeren. VERGUNNINGEN Als er overtredingen worden geconstateerd die niet direct verhol pen kunnen worden, wordt de poli tie ingeschakeld. Als dat niet helpt, gaan de burgemeester, brandweer en politie bij elkaar zitten om een beslissing te nemen. De maatregelen zijn nodig omdat de gemeente verzuimd heeft de horecabedrijven een zogeheten gebruiksvergunning te verstrekken waarin eisen aan de veiligheid wor den gesteld. In 1992 besloot de gemeente Venray dat alle gelegenheden waar in meer dan vijftig mensen kunnen, een gebruiksvergunning moeten hebben. De exploitant kan in een dergelijke vergunning, waarin speci fieke eisen worden gesteld, direct zien waaraan hij moet voldoen. Door tijdgebrek is het vergunnin gensysteem echter nooit uitgevoerd, aldus de gemeente. De exploitanten kunnen de opgelegde eisen aanvech ten bij de rechtbank. Horeca Venray is gehoord en stemt in met zowel het plan van aanpak als de geselecteerde bedrijven. Het project gaat de gemeente Venray ruim 50.000 gul den kosten. KLEINE PRIJSJES tisch. Want de afdeling welzijn van de gemeente kon in grote lijnen akkoord gaan met de plannen. Daarnaast had de ondernemersclub Business Vision Venray 10.000 gul den toegezegd. Hij sprak toen de hoop uit dat rond september 2001 de speeltuin eindelijk haar poorten zou kunnen openen. Maar inmiddels is er een kink in de kabel gekomen. "Het Odapark heeft met de gemeen te en IVN een convenant gesloten over natuurbeheer in dat gebied. Het is ondermeer een broed- en stiltege- bied. Terwijl de toekomstige speel tuin het gehele jaar door geopend is en toch een lawaaiproducerend geheel is. Het bestuur van het Odapark snapt er dan ook niets van dat wij die locatie toegewezen heb ben gekregen", vertelt voorzitter Jegen. "Want het is toch krom van de gemeente dat ze ons een locatie toewijst terwijl wij niet weten wat er met de buren is afgesproken. Met deze situatie is noch het Odapark noch de speeltuin gediend. Informeel weten we al dat we op zoek moeten naar een andere plek." PRULLENBAK Volgende maand volgt er weer een overleg op het gemeentehuis. Het schetsontwerp kan de prullen bak in als de beoogde locatie inder daad komt te vervallen. Afgelopen voorjaar traden nog drie nieuwe enthousiaste bestuursleden aan. "Zij stonden eerst te trappelen maar wor den er nu ook mismoedig van. We zijn al jaren aan het kletsen maar we zijn nog altijd alleen maar op papier bezig. De gemeente is de enige die SSANG YONG 4WD PERSONEN- EN BEDRIJFSAUTO -VERKOOP NIEUWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE Officieel Servicedealer GEZELLENBAAN 8 58IJ EA YSSELSTF.YN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-mall: VAKGARAG EaGOM M ANSEN DEWIT.NL Internetsite: WWW.GOMMANSENDEWIT.NL de huidige impasse kan doorbreken door ons de garantie van een defini tieve locatie te geven. Er moeten nu snel knopen worden doorgehakt", stelt Jan Jegen. Volgens woordvoerster Gertie Brurnmans van de gemeente Venray is de destijds aangewezen locatie nog steeds in beeld alhoewel de bezwaren van het Odapark bekend zijn. "We zijn nog niet met een tweede variant bezig. Want de plan nen voor de speeltuin zijn nog niet helemaal uitgewerkt. De aard van de speeltuin is inderdaad anders dan de aard van het Odapark. Maar offi cieel ligt er nog geen bezwaar van het Odapark." Het bevreemdt de gemeente dat het bestuur van de speeltuin de bal bij hen neerlegt. "Want er is een gezamenlijke pro jectgroep opgericht. Waarin samen met de stichting regelmatig overlegd wordt. Zo'n speeltuin is toch een hele onderneming. Bezwaren van het Odapark kunnen de zaak inder daad vertragen en dan zouden we uiteindelijk toch naar een andere locatie moe.ten uitkijken", zegt Gertie Brummans. Fred Welschen, voorzitter van stichting Odapark, bevestigt daaren tegen dat er wel degelijk bezwaar gemaakt is tegen de toekomstige locatie van de speeltuin. "We heb ben de gemeente een brief gestuurd en daarin heel duidelijk onze bezwaren aangegeven. Want we waren stomverbaasd dat de gemeen te precies in dat stiltegebied een speeltuin wilde neerzetten", ver klaart Welschen die met de stichting Speeltuin wil meedenken over een andere locatie. "Want we hebben geen enkel probleem tegen de komst van een speeltuin. Alleen niet op die plek vlak tegen het Odapark aan. Want dat is de meest ongelukkige locatie. Samen met stichting De Marke en het IVN worden daar natuurwaardes in stand gehouden. De rust in de natuur zou verstoord worden door een speeltuin dat toch een heel actief gebeuren is. Terwijl het gebied juist bedoeld is voor pas sieve recreatie." Indien de gemeente de beoogde locatie voor de speeltuin toch doorzet dan zal de stichting Odapark direct een bezwaarproce dure beginnen, aldus Fred Welschen. Rühl Haegens van Aar omotiseringsdiensten fhankelijke adviseur jgeleider voor al uw automatiseringszaken

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1