Roel v.d. Pasch nieuwe prins Meerlo Zoeken op internet in de jeugdbieb Prinsenbal de Bliekers Maashees Vorstebal wijkt uit naar tennishal 'de Schaapskooi' óccde fafo Spio Wereldwinkel Venray Spreekuren over ziekte en WAO Ierse Avond in De Bonte Koe PEEL EN MAAS donderdag 18 januari 2001 - Pagina 1 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4. tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeyen misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis jrd. Harrie Rongen-Swinkels; ouders Jansen-v. Lee; overl. fam. Linders-Donders en kinde ren; Zondag:3e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor jrd. Antoon Martens; Aleida v.d .Wijngaars-v.d. Wijst; 11.00: H.Mis: presentatie van kinderen die de eerste H.Communie doen (gezinsmis); voor Karei v.Vegchel; Toon Perenboom; Harrie Messemaeckers; Maandag: 9.00 H. Mis; gebed voor alle slachtoffers van Volendam; Dinsdag: 9.00 H. Mis jrd. Karei v. Vegchel; Woensdag: 9.00 H. Mis Harrie Cornelissen en overl. ouders Comelissen-Pingen; Donderdag: 9.00 H. Mis voor het gees telijke en tijdelijk welzijn van onze parochie: Vrijdag: 9.00 H. Mis voor alle landen in oorlog: Dienbeurten: za 19.00: Judith, Laura, Charel, Niek, Khalids en Andrea; zo 09.30: Jacqueline, Job en Martijn; zo 11.00 Sjoerd, Cas. Marloes, Paul, Daphne en Saskia; Lectoren: za. 19.00: J. Thiessen; zo 09.30 G. de Groot; 11.00 L. Truijen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: K. Hilgens. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie. P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 GEEN kinderwoord dienst: m.m.v. Crescendo; overl. fam. Barents-Relouw (coll); overl fam. Jan Arts-Janssen; Jan Bastiaans; Anne Arts- Brünken (6wd (coll).); overl. fam. Zegers-Frencken; overl. ouders Janssen- Maurus en overl. ouders Custers- Bertrams; jgt. Antoon Bové; jgt. Wim Hagelaar en Peter; Math en Mien v.d Ven-v. Eyk; Zondag: 8.30 voor de parochie Venray- zuid; 1030 m.m.v. Zonnelied; Maria Janssen-Clevers (coll); pastoor Kemmere; Thij Thuyls; 12.00 doop Imke Nielen Venray; Maandag: 18.30 fam. Arts-Jansen; Antoon Lensenen Gertruda Lensen- Heesen; Dinsdag: 18.30 voor religieuze roepin gen; Woensdag: 18.30 mw. v. Cuyck- Gooren; Jo Gooren-Schaareman (coll); Donderdag: 18.30 voor wereldvrede; Vrijdag: 18.30 jgt. L.W.TH.M. Naus; Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.40 aanbidding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; m.m.v. Chrisko; To v. Tilburg-Emonts (buurt); Harrie Gloudemans (coll); gebedsweek voor eenheid t/m 25 jan. Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H.Mis (Harmony); Hans Wijnhoven; Toon Thielen; jrd. Joh. Kleuskens; Wiel Drabbels (buurt); Dinsdag: 9.00 fam.Vennekens- Verschuren en wederz, fam.; voor bij zondere intentie; past. De Ceuster; Donderdag: 9.00 fam. Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; voor pries- sterroepingen; Misdienaars: Evy Blenckers, David de Boer. Denise Creemers en Wilma Derksen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); overl. ouders Driessen- Timmermans en zoon; st. overl. ouders Zanders-Keijsers; Jac. Philipsen: Zondag: 9.00 Hoogmis (Herenkoor); voor de intenties van de parochie; Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw van Lourdes; Vrijdag: 9.00 H. Mis pastoor Janssen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 jrd. Leonard Peeters en Gertruda Spreeuwenberg; overl. ouders Janssen-Emonte en kinderen; jrd. overl. ouders Rambags-Smits en kinderen: jrd. overl. ouders Smits-Friesen; overl. ouders Classens-Valckx; overl. ouders v. Kuyck-Verrijdt en kinderen. Misdienaars: za: Karin en Laura. Pastoor Hoedemaeckers. Dorpsplein 7, 5807 BC Oostrum, tel. 581254. Parochie Leunen 3e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. Frans Fleurkens en overl. tam. Fleurkens-Peeters; Gerrit Claasens (v.w. buurt het O verbroek); Marie Michels; Piet Emonts; Lowie Weijs en Johanna Weijs-Wijnen; Zondag: 10.00 Hgm. Aloys Lucassen; jrd. Frans v. Bavel; hrd. Harrie Martens en echtgen.; gst. Jrd. Msarie Keijsers-Hendrix en Piet Keijsers; gst. Jrd. Antoon Janssen en Elisabeth Jenniskens; gst. Jrd. Huberta Hendriks en beide echtgen. Maandag t/m donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: 19.00 lsm. Frans Baltussen, Els Baltyssen-Lichteveld, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen- Loonen; Misdienaars: za 19.00: Joyce Hendrix en Marjon Weijs; zo 10.00 Sander Loonen en Benny Janssen; vrij 19.00 Diane v. Gorp en Emma Weijs; Lectoren: za 19.00: Rectoraat Heide Zaterdag: 19.00 H.Mis waarin 14 kin deren het H. Vormsel ontvangen: de intenties zijn uit dankbaarheid voor overl. ouders Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen; zondag 21 jan. geen mis. Rectoraat Veulen 3e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Handrie Reintjes en Anna Lemmen; Wim Hendrix en overl. ouders; fam. Nijsen- Coolen en Anny: Bert Cremers en Anja (coll); Misdienaars: za: Luuk, Lieke, Bram en Koen; lect.: za: M. Philipsen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); jrd. overl. fam. v.d. Pas-Custers; Toon Verheijen: 6wd. Anna Philipsen-Hendrickx; Lies Koonings-Veron; Jean Arts; Zondag: 09/15 (Vivace); jrd. ouders Jenniskens-Arts; Toon Pouwels en overl. fam.; Tonie Claessens-Engels; Jac.Vergeldt (buren en oudburen); Dinsdag: 19.00 Riek Arts-Fleurkens (buren); Piet Swinkels; Jo, Wim en Elly Thoone en Bertha en Wim Jagers; overl. fam. Martens-Peeters; Gerrit Flinsenberg; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Anneke en Sandra; zo 09.15 Daan en Klaas; di 19.00 Mark en Bart O. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Antoon Arts en Anna v.d. Zanden; Ben v. Meijel en zoon Henk; Anny v. Hoof-Gielen: Woensdag: 19.00 Jacobus Poels (KBO) Misd.: zo 10.45:Frank Hendriks en Koen v. Tilburg. Rectoraat Vredepeel Zondag: voor de parochie; Donderdag: 19.00 M. Jansen: Misdienaars: zo: Frank, Laura, Nick de M. en Koen; Lezers: zo: Tonnie v. Hoof. Rectoraat Smakt Zaterdag: 20.00 doopviering Luca Janssen: Zondag: 10.00 Hgm. Herman Janssen; lect. Truus Goumans. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. Tweede van de negen woensdagen voor het Hoogfeest van St. Jozef; 9.30 H. Mis voor Mie Bonaerts- Kersten. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 21 jan.zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray. ds. L. Boot voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. het is de tweede zondag dit jaar waarop de basiscathechese gehouden wordt tij dens de kerkdienst. Het is bedoeld voor de kinderen uit groep 7 en 8 van de basisschool. Alle kinderen van deze leeftijd zijn van harte welkom. Zij zul len tijdens deze bijeenkomst het o.a. hebben over het Licht (als symbool), de kalender van het kerkelijk jaar en de bij bel. Je bent dus niet alleen met leeftijd genoten samen, maar je steekt er ook nog wat van op. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kinderneven- dienst gehouden. Na afloop wordt u har telijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken en voor de kinderen staat er limonade klaar. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel ./fax: 077-3987786. Diensten D.V.: Zondag 21 januari om 10 en 14.30 uur: Evangelist J.A.J.Bals 's- Morgens is er kindercrèche. Bijbelcontactavond: Op woensdag 24 januari. Het thema is: Hoe herken ik de duivel? n.a.v. 1 Petrus 5. De koffie staat klaar om 19.45 uur. Iedereen is welkom, dus kom gerust. Tienerclub:Vrijdagavond 19 en zater dag 20 januari. Alle tieners van Horst e.o. (middelbare schoolleeftijd) mogen komen. Op vrijdag is het van 19.30-22.00 uur. Op zaterdagavond 20 januari is het van 17.30-21.30 uur. Kinderclub: Zaterdag 20 januari een extra lange kinderclub voor de kinderen van de lagere school. Hel begint om 10,00 uur tot 15.00 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wedstrijdzwemmen Uitslagen van de wedstrijd van afge lopen zondag in Nederweert. 25m vlinderslag: Guus Geurts 0.17.58, lste pl. Sjoerd Bouwmans 0.29.78. 50m vlinderslag: Liezl Zietsman 0.40.12.1ste pl. Job v. duijnhoven 0.40.52, 2e pl. 50m schoolslag: Lotte Spreeuwenberg 0.52.99 dis SL. 200m schoolslag: Pieter Sjoerd d. Wijn 3.21.82. 50m rugslag: Guus Geurts 0.45.44 lste pl. Sjoerd Bouwmans 1.02.88. 100m rugslag: Mariska Verstegen 1.25.23, 2e pl. Chantal Pelzers 1.39.75. Lieke Koopmans 1.44.76. Lotte Spreeuwenberg 2.05.33. Miel Hanen 1.26.24 dis RD Tim v. Duijnhoven 1.39.06 dis RD. 200m rugslag: Chantal Pelzers 3.30.81 Germain Verstegen 3.47.74 dis RD 50m vrije slag: Yvonne Swinkels 0.32.23, 2e pl. Liezl Zietsman 0.32.69, lste pl. Job v. Duijnhoven 0.33.23, 2e pl. Germain Verstegen 0.36.91. 100m vrije slag: Pieter/Sjoerd d. Wijn 1.14.08 200m wisselslag: Mariska Verstegen 2.59.20, 2e pl. Yvonne Swinkels 3.03.04 3e pl. Lieke Koopmans 3.48.35. Miel hanen 3.16.50. Tim v. Duijnhoven 3.22.18. 4x50m wis selslag estafette: Chantal, Mariska, Yvonne, Liezl 2.38.26, 3e pl. 4x1 OOrn vrije slag estafette: Yvonne, Mariska, Karin, Liezl 4.54.38, 3e pl. Zondag 21 januari wordt in Bergen een lange afstandswedstrijd gehouden. De wed strijd begint om 14.00 uur. Inzwemmen 13.30uur. We vertrekken vanaf de Sprank om 13.00 uur. Willen de volgen de zwemmers op tijd aanwezig zijn:Pieter/Sjoerd d. Wijn, Rik op den Camp, Raoul Talen, Mariska Verstegen, Azou Kouyate. Tim en Job v. Duijnhoven, Miel Hanen, Lieke Koopmans, Chantal Pelzers, Germain Verstegen, Yvonne Swinkels. Lieke Voermans. Lotte Spreeuwenberg. Kenne te Boekhorst, Guus Geurts, Sjoerd Bouwmans, Patrick v.d. Sterren, Daphne v. Gabain, Andrea Nijssen, Inge Arts. Voor vervoer zorgen de Fam Swinkels, Loenen, G Verstegen, v. Gabain, Bouwmans. Bericht uit Ghana 'Onder zacht gebrom wordt de kabel baan in beweging gezet. Tientallen tros sen bananen hangen aan de kabel. Aangekomen bij het inpakstation wor den ze klaargemaakt voorde export naar Europa'. Volta River Estates Limited (VREL) is de enige bananenplantage in Ghana. Deze plantage is als enige uit geheel Afrika die bananen levert met het Max Havelaar Keurmerk. Ook wel bekend met de sticker OKE op de bananen. Tien jaar na de oprichting ging Max Havelaar met de plantage in zee, onder de voor waarde dat het management veranderin gen zou doorvoeren op het gebied van milieu en arbeidsomstandigheden. Op 18 november 1996 werd de eerste ban aan met het Keurmerk gepresenteerd in de haven van Rotterdam.. Gudjoe Monney Osbertson is verant woordelijk voor een van de vier tellende plantage in Ghana. Hij heeft veel zien veranderen sinds de komst van Max Havelaar. 'De werknemers krijgen een beter salaris, er wordt geld apart gezet voor het pensioen, ziektekosten worden vergoed en de Max Havelaar importeur zorgt voor het benodigde materiaal. De vier plantages liggen ver uit elkaar zodat ziekten en insecten weinig kans krijgen om van het ene op het andere veld over te springen. Op de plantage wordt zestig tot tachtig procent minder chemicaliën gebruikt dan elders op bananenplanta ges. De mensen die hiermee werken dra gen beschermende kleding. Het sproeien gebeurt in het weekend, wanneer er geen werknemers op hel veld aanwezig zijn. Momenteel zijn ze bezig met het opzetten van een veld met biologische Max Havelaar bananen, waarop hele maal geen pesticiden meer worden gebruikt. Voor de plantage heeft Max Havelaar een modelfunctie. De werkne mers kunnen onder goede omstandighe den dan werk doen en krijgen een eerlij ke prijs voor hun producten. De wereldwinkel staat voor eerlijke handel. De OKE bananen zijn o.a. verkrijgbaar bij de supermarkt Albert Heijn. Voor overige eerlijke producten kunt u terecht bij de wereldwinkel. Vlag uit. winkel open, Henseniusstraat 3a, tel. 588571. In Venlo is elke week een spreekuur van het Arbeidsongeschikten Platform Limburg Iedereen kan daar terecht met vragen en proble men op het gebied van ziekte, arbeids ongeschiktheid en allerlei problemen op het gebied van de sociale wetge ving. Het spreekuur wordt elke maandag van 14.00 tot 16.00 uur gehouden in het gebouw van de Volksuniversiteit aan de Leutherweg 8. tel: 077-3515281 Tevens vindt er maandelijks in de regio door het Arbeidsongeschikten Platform Limburg algemene voorlich ting plaats, deze maand op donderdag 18 januari van 13.30 tot 16.00 uur in Venlo. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die ziek thuis zijn. Er wordt informatie gegeven over de regelingen en procedures in het eerste jaar, de werkzaamheden van de Arbo-diensten, terugkeerplannen naar eigen of ander werk, keuringsprocedures voor eventu eel recht op WAO, reïntegratie, de even tuele vervolguitkeringen en de financië le gevolgen daarvan. De bijeenkomst wordt verzorgd door medewerkers van de regio Noord-Limburg van het APL- spreekuur en advieswerk en aan de deel name zijn geen kosten verbonden. Inlichtingen, tel: 077-4653141. Op een gezellig en zoals gewoonlijk goed bezocht Prinsenbal is Roel v.d. Pasch uilgeroepen tot Prinscarnaval 2001. Hij zal tijdens zijn regeerperiode bijgestaan worden door Prinses Anouk. Prins Roel I werd tijdens het Prinsenbal, begeleidt door 8 Egyptenaren, binnen gedragen in een sarcofaag. Toen de dek sel verwijderd werd stond hij daar inge pakt als mummie. Daarna werden de windels, onder begeleiding van muziek en de diverse woordspelingen, van onderaf langzaam verwijderd. Hierna kwam hij glorieus te voorschijn. Prins Roel I is in het dagelijks leven mede-eigenaar van Slagerij van de Pasch. Daarnaast is hij een druk baasje binnen onze gemeenschap. Hij is elke zondag te bewonderen als grensrechter van hel le elftal van S.V. Meerlo en is hij samen met deze vereniging wereld recordhouder "langste Sjaslik". Ook is hij lid van de schietvereniging E.M.S.. visclub 't Grondeltje en de jagersvereni ging. Zijn vriendin Prinses Anouk is uit geleend door de "Bök" uit Swolgen. Zij studeert facilitair management te Wageningen. Haar hobby's zijn uit gaan, winkelen en Volkswagen Kevers. Het Prinselijke paar wordt zondag 4 februari een receptie aangeboden in zaal "'t Brugeind" van 14.11 uur tot 16.11 uur. Daarna gezellig samen zijn met muziek van Joekskapel "Béter as Niks". Wilbert Coenders werd eerder op deze middag uitgeroepen tot Vorst In de Venrayse Jeugdbibliotheek kun nen kinderen tot 12 jaar gratis internet ten op de speciale informalie-pc. Zij kunnen een kwartier internet-tijd reser veren. Natuurlijk kan bij de bibliotheca ris hulp worden gevraagd bij het zoe ken. NETLINKS Via de startpagina "Nedlinks voor Nedkids" kunnen kinderen op een een voudige manier surfen op het Internet. Zo kan bij het onderdeel dieren de web site van Artis of Burgers Zoo worden gevonden.. De dierentuin-database (www.dierentuin.nl) bestaat uit meer dan 2000 links. Er zijn verschillende zoekmogelijkheden. Er kan worden gezocht op diersoort, bijvoorbeeld vogels of zoogdieren op het land. Gerichter zoeken kan via de zoekmachi ne van de database. Het zoekresultaat voor krokodillen zijn 20 links, zoeken naar informatie over walvissen levert zelfs 101 adres sen op. Via de Digitale Kast kom je bij de Digitale Basisschool terecht (www.digi- school.nl), Hier vindt iedere groep les jes en opdrachten op verschillende niveaus voor de vakken: tekenen, taal, geschiedenis, biologie, aardrijkskunde, rekenen, wereldoriëntatie en Engels. Bij het onderdeel bibliotheek zijn allerlei Reynaert V. Hij kwam van achter een grote Vorstenmuts te voorschijn. Vorst Wilbert is gehuwd en vader van een dochter. Hij is de zoon van oud Vorst Wiel Coenders die 17 jaar lang Vorst was van Carnavalsvereniging de Vöskes. Het programma voor de komende weken ziel er als volgt uit. Zondag 21 januari is er het Jeugdprinsenbal in zaal "'t Brugeind" vanaf 15:00 uur. Tijdens dit Jeugdprinsenbal dat als thema "Jungle" heeft, zullen Jeugdprins Joost en Jeugdprinses Anke aftreden en komt de Jeugdprins en Jeugdprinses van 2001 uit. Dit zal weer op een verrassende manier gebeuren. Ook zal het Jeugdboerenbruidspaar van 2000, Youri en Doortje met hun getuigen Luuk en Anne, plaats maken voor het nieuwe Jeugdboerenbruidspaar. Tijdens deze middag is er een Disco en zal er een optreden zijn van de Dansgarde. Op vrijdag 26 januari is er het Ald- Wieverbal in zaal "'l Brugeind". Onder het toeziend oog van Prins Roel I en Vorst Reynaert V zal het boerenpaar van buurtschap "'l Centrum" Ed en Toos Coenders met hun getuigen plaats maken voor het nieuwe boerenbruid spaar. De avond begint om 20.30 uur en wordt opgeluisterd door "Hollands Glorie" en Joekskapel "Béter as Niks". Buurtschap "ut Dörp" organiseert de boerenbruiloft dit jaar. Het presenteren van het boerenbruidspaar zal ongetwij feld weer op een spectaculaire manier gebeuren. andere interessante onderwerpen voor basisschoolleerlingen te vinden, De jeugdbibliotheek heeft sinds kort een abonnement op de Webjuf. Dit is een maandelijkse nieuwsbrief voor ouders, kinderen en leerkrachten. De webjuf laat zien hoe je internet zo goed mogelijk kunt gebruiken. Niet alleen op school, maar ook thuis. Er wordt infor matie gegeven over hoe en waar je betrouwbare informatie op Internet kunt vinden. Daarnaast is er aandacht voor bijzondere gebeurtenissen of interessan te websites. In de eerste webbrief waren een aantal leuke Harry Potter-sites ver zameld. Voor spreekbeurten en werk stukken biedt Internet ook heel veel mogelijkheden. SPREEKBEURT Bijvoorbeeld http://spreekbeurt.pagi- na.nl of www.netwijs.nl, De tweede aflevering van de Webjuf behandelt: het zoeken van informatie over je'lievelings- auteur. De derde webbrief zal informatie geven over het zoeken met een zoekma chine. Meer informatie over de Webjuf en het zoeken op Internet voor kinderen is te verkrijgen bij de Venrayse jeugdbi bliotheek. De openingstijden van de Bibliotheek zijn dinsdag t/m dortderdag van 11.00 - 18.00 uur, vrijdag van 11.00 -21.00 uur en zaterdag van 11.00 - 14.00 uur. Zaterdag 6 januari werd in het gemeenschapshuis in Maashees het prinsenbal gehouden. Op deze gezellige en goed bezochte avond zou de 41e prins van het Bliekersrijk worden onthuld. Rond 23.15 was het zover. Vanuit het vage vuur stegen twee van een wijde cape en van een bloeddoorlopen doodsmasker voorziene Figuren op. Nadat het vage vuur was gedoofd kon vorst Mare begin nen met de onthulling. Na jaren van smeken en zeuren om prins te mogen worden was het dan eindelijk zo ver Vaslelaovensvereniging de Piëlhaas organiseert zaterdag 17 februari het Vorstebal in tennishal "de Schaapskooi". De foyer van de Schouwburg is na de verbouwing voor dit best bezochte bal van de Piëlhaas te klein geworden en de organisatie is dan ook op zoek gegaan naar een grotere locatie. De tennishal in Veltum biedt voldoende ruimte en is met aangepaste versiering een prima alternatief. De bezoekers van dit "balie masqué" krij gen in "de Schaapskooi" weer de ruim te die ze verdienen en de fraai uitgedos te groepen zullen hier beter tot hun Zondagavond 28 januari organiseert De Bonte Koe een grote Ierse avond met als topact een optreden van de te gekke en bekende zevenmansformatie Riverflow. Herinner je je hel gevoel dat je besloot toen je je moeder zag zwaaien aan die grote koude poort op de eerste schooldag, of het geluid van je zondag se broek die door hel prikkeldraad gleed en herinner je daarna de jodium op de open wond? Herinner je de dag dat je je onsterfelijk maakte voor die jongen of dat meisje waar je al anderhalfjaar op verkikkerd was? Het geeft slechts een schrale indruk van de thrill die je onder gaat wanneer de zeven mannen van Riverflow weer op het punt staan om het publiek in een pub te entertainen, de voegen uit de muur te rammen, alle andere bands naar de vergetelheid te spelen, of vanaf het podium tot eufori- Een stukje Venray zoals velen het no wel zullen kennen uit de begin zestige jaren. Niets is momenteel nog zoals hi toen was, amper 40 jaar geleden. MI bevinden ons op de Merseloseweg bij d splitsing Kruitweg. Links zien we de Jai Hensenstraat, de vroegere Bleek,straat met zicht op de in de Schoolstraat gele gen Wilhelminazaal. Helemaal rechts o| de foto het woonhuis van de fam Weiten. Schuin aan de overkant lie woonhuis en kleermakerij van de fam kichteveld. Midden op de foto de beken de woning en sigarenfabriekje van di eveneens bekende Venrayer (Hubert) zeg maar Bertje, van Boven, want zt kende iedereen hem het beste. Bertjt was gemeenteraadslid en wethouder. Hij was verder sigarenmaker en vishande laar en daarbij een zeer bekwaam trom' meiaar van schutterij St. Anna. Achter de woning van Bertje vat Boven lag de smederij van Lucassen met daarachter de maesterskoel; daar naast de jongensschool. Op deze plaats werd op 11 juli 1964 de eerste spade iti de grond gestoken voor Venray's Cultureel Centrum. Jan v.d. Putten voor Mark van Rhee. Onder groot enthousiasme van de zaal werd hij ont huld als de 41e prins van de Bliekers, Zijn adjudant is Rob de Jong, Onmiddellijk na de onthulling was er een grote polonaise, waarin prins Mark de 2e en Adjudant Rob de Jong de Bliekers en Bliekerinnekes voor gingen, Daarna werden zij door velen reeds gefeliciteerd en de avond ging door tot in de kleine uurtjes. Met prins Mark de 2e en Adjudant Rob belooft het ook dit jaar weer een mooie carnaval in Maashees te worden. recht komen. De organisatie is er dan ook van overtuigd dat de piëlhazen zich in de nieuwe locatie meteen als een vis' in het water, of als een schaap in de wei, zullen voelen en hoopt op een wederom groeiend aantal bezoekers. Het vorstebal ter ere van de piëlhaasvorst, zal voor vorst Tenny dit jaar overigens beslist niet. zijn laatste vorstebal zijn. maar wel zijn laatste in de hoedanigheid als vorst van vasteloavesvereniging "de Piëlhaas". Piëlhazen verenigt u, en laten we er voor zorgen dat dit een avond wordt die hij nooit zal vergeten. Tot ziens op 17 februari in de Schaapskooi. sche stemming te brengen. Reeds vorig jaar bezocht deze band De Bonte Koe en wist de tent volledig op de kop te zetten. Uitgerust met banjo, accordeon, doedelzak, mondharmonica, wasborden, gitaren, fluiten en veel bier trekken de heren wekelijks door heel het land onder de naam Riverflow om de vloer aan te vegen met alle clichés die er bestaan over de folk. Vanaf de klok van 18.00 uur start dj Frank met het draaien van Ierse muziek om de bezoekers reeds in hogere sferen te bewegen. De hoofdact zal rond de klok van 19.00 uur starten. De entree bedraagt ƒ5,- en hierbij wordt u inclu sief door De Bonte Koe verrast op een pintje Murphy Red om de sfeer extra te verhogen. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tnsf.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 24