'De Venrayse horeca is veilig' Komst windmolens voorlopig uitgesteld f Jubilarissen MMSK in het zonnetje Regiokalender Groencursus Behouden vaart voor nieuwe stichting Opknapbeurt speelterrein burgemeester Waals opent kantoorpand Noorderhof Doorrijding met letsel Ontmoetings ruimte Zuiderpoort geopend Peelwerkers verkennen oude Peelbanen Inschrijven peuterspeelzalen a ilpEEL EN MAAS donderdag 18 januari 2001 - Pagina 11 Vlak voor carnaval Iaat het gemeentebestuur de sliuiitingstij- den in de horeca vrij. "Ik besef dat dit vragen oproept. Momenteel voer ik overleg over het veiligheidsbeleid romd carna val. En hoe we met even tuele pro blemen omgaan. Op de volgende commissievergadering van 7 februari vertel ik dl.aar meer over", zei burgemeester Waals in de commissie Algemenie Zaken. Volgens Waals worden in de Venrayse horecabedrijven al gedu- rende twee jaar intensieve controles uitgevoerd. "We hebben nu een re delijk beeld van de stand van zaken. De Venrayse horeca is veilig en er zullen zich geen gevaarlijke situ aties voordoen", stelde Waals, die in overleg met de horeca gaat bekijken welke maatregelen voor carnaval nog genomen moeten worden. SYLVESTERPARTY Op een vraag van Hans Teunissen (D66) antwoordde de burgemeester dat de Sylveslerparty in sporthal De Wetteling inderdaad niet geheel vlekkeloos was verlopen. Teunissen had vernomen dat een nooduitgang door een auto gebarricadeerd werd om te voorkomen dat jeugdigen erdoor naar binnen zouden gaan. "Op oudejaarsavond is er in de Wetteling gecontroleerd. Toen bleek dat de veiligheid, niet in overeen stemming was met de verleende ver gunning. Op advies van de ambte naar is dit aangepast maar niet gedurende de gehele 'party'", ant woordde Waals. De nooduitgangen van sporthal De Wetteling zijn 'absoluut niet gebarricadeerd geweest'. Dat zegt bedrijfsleider Léon Aarts van Feestcafé De Koets, samen met café Hulsman organisator van de Sylvesterparty. "Voor aanvang van het feest heb ik iedereen zelfs gewe zen op de plekken en de aanwezig heid van de nooduitgangen. Die waren toegankelijk én open, de hele avond", vertelt Aarts die zegt geen ambtenaar van de gemeente Venray gezien te hebben. De dorpsraad van Leunen heeft van de gemeente Venray bericht ont vangen dat het speelteirreintje aan de Wethouder Reintjesstraat op korte ermijn zal worden opgeknapt, blaast het aanpassen van de onder ronden van de speeltoestellen wor- en de glijbaan en de schommel aangepast. Buiten een aantal veilig- leidsaanpassingen wordt de glij- aaan voorzien van een nieuw klime- ement. Op vrijdag 19 januari om 16.30 ral burgemeester Waals het nieu- ive kantoorpand aan de Noorderhof feestelijk openen. Advocatenkantoor Van Hooft en Atlantic Telecom zullen die dag mn genodigden gezamenlijk ont- angen. Op zondag 21 januari houdt Atlantic Telecom van 11.00 tot 5.00 uur open dag voor heel Venray en omstreken. Onder de laam NelSource Beltegoed wordt al aren een dienst aangeboden aan :lke particulier in Nederland waar nee echt behoorlijk bespaard kan vorden op telefoonkosten. "Het is ipmerkelijk dat je bij ons geen abonnement hoeft te nemen, geen aansluitkosten hoeft te betalen dus ligenlijk alleen maar de extra kor ing hoeft op te pikken en dat er dan och nog relatief weinig mensen in fenray gebruik van maken", aldus algemeen directeur Carel Neervoorl. Misschien is men wel een beetje aang voor het onbekende. Er jebeurt echter niks bijzonders: men en hoeven tegenwoordig geen noeilijk te onthouden codes meer te Iraaien., iedereen blijft gewoon ijn/haav eigen telefoonnummer aehouden. Slechts een keer in het aetwerk laten instellen en daar hel len we graag even mee en voortaan altijd echt goedkoper bellen." linnemkort kunt u ook voordelig nobiel gaan bellen met NetSource leltegO'ed. Op de open dag kan edereen die dat wil, zien hoe .emakkelijk dat eigenlijk gaat. Als lanmciediging om eens langs te ;omen krijgt iedereen die zich die 'bij NetSource Beltegoed ipgeelft, een gratis staatslot ter vaarde van 30 gulden. Met dat taatslot maak je weer kans op vele irijzen en zelfs kans op een hoofd- irijs van 12 miljoen gulden. Atlantic Telecom, Noorderhof 24 in (enray, telefoon (0478)555660, fax 0478)555661 en e-mail nfó'@ atlantic.nl. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ nieuws Tijdens het traditionele nieuwjaarsci zonnetje gezet. De jubilarissen waren Jan van Toor (41 jaar lid). Van Toor heupoperatie heeft ondergaan. loncert heeft MMSK St. Petrus Banden al< luul Smits, Bart Ewals. Hans Elderkairq kon de feestelijk bijeenkomst overigens gelopen zaterdag de jubilarissen in het en Piet Alaerds (allen tien jaar lid) en niet bijwonen omdat hij onlangs een Eerst duidelijkheid over milieuplan en reconstructie buitengebied De initiatiefnemers moeten nog even geduld uitoefenen. Wethouder Heidens wil een beslis sing over de komst van windmo lens in Venray nog even uitstellen. De milieuwethouder wil eerst meer duidelijkheid krijgen over de gevolgen van het reconstructie plan buitengebied en het gemeen telijke milieuplan dat in voorbe reiding is. Donderdagavond voor aanvang van de gezamenlijke vergadering van de commissies Stedelijke Ontwikkeling en Agrarische Economie en Milieu maakten twee initiatiefnemers gebruik van het spreekrecht. Dankzij hun lobby werd het thema windenergie op de politieke agenda gezet. Veulenaar Jan Slangen en Twan Wilmsen uit Ysselsteyn benadrukten nogmaals het belang van het duurzaam opwekken van elektriciteit. Slangen wil samen met zes agrariërs acht windmolens exploiteren langs de Middenpeelweg in Veulen/Ysselsteyn. Veehouder Twan Wilmsen wil bij zijn bedrijf aan Kempkensberg drie windmolens plaatsen. CONSEQUENTIES Wethouder Heidens toonde zich niet erg enthousiast. Venray werkt momenteel samen met de gemeente Meerlo-Wanssum aan hel recon structieplan. De Tweede Kamer heeft onlangs de Reconstructiewet aangenomen wat grote gevolgen heeft voor de inrichting van het bui tengebied. Lei Heidens verwacht dat medio 2001 concreet in beeld komt wat de consequenties zijn voor het Venrayse platteland. Daarnaast wordt de milieuvisie, die in decem ber door de gemeenteraad werd aan genomen, momenteel vertaald in een milieuplan. In de milieuvisie wordt duurzame opwekking van energie door plaatsing van windmo lens als een belangrijke ambitie genoemd. De commissie en raad komen in de loop van dit jaar nog te praten over de invulling van het milieubeleidsplan. "Het college is niet tegen windenergie", verduide lijkte Heidens. "Maar we willen de initiatieven kunnen toetsen aan kaders. En die kaders ontbreken nu noch. Als de herinrichting van het buitengebied halverwege dit jaar duidelijk wordt dan kan pas bekeken worden waar en in welke mate windmolens geplaatst kunnen wor den. Daarbij is het milieubeleids plan nog in ontwikkeling. Daarin moet duidelijk worden welke thema's voorrang krijgen. Een ter mijn kan ik niet aangeven want de discussies daarover moeten nog gevoerd worden." OBSTAKELS Harry van der Borg (PvdA) vond evenals Henri van de Ven (CDA) dat er nog te veel obstakels en onduide lijkheden zijn. "Maar gezien de duurzaamheid geven we windener gie het voordeel van de twijfel", zei Van der Borg. Beide partijen willen de komst van windmolens meewe gen in de keuzes die dit jaar gemaakt moeten worden voor het milieubeleidsplan. Theo Jeurissen (D66) was veel enthousiaster. "Want de fossiele energie raakt ooit op. Duurzame energie heeft de toekomst. We moe ten het daarom niet uitstellen van wege de reconstructie. De gemeente moet nu een actief beleid voeren om windenergie een kans van slagen te geven. We kunnen ons niet vinden in lange-termijn-werk", zei Jeurissen die steun kreeg van René Francken (VVD). "Wij wijzen het voorstel van B en W uitdrukkelijk af." VVD en D66 zijn tevens van mening dat de gemeente zich niet moet bemoeien met de economische haalbaarheid van de plannen. "Dat is ondernemersrisico en dat is niet aan ons", zei Francken. M. Mulders (Samenwerking) vond 'dat de plan nen niet in de ijskast gezet moeten worden'. "Er ligt een uitgelezen kans om windenenergie mee te nemen in het reconstructieplan", meende Mulders. Gerrit Lemmens (Van de Vorle) zei een volmondig 'ja' tegen de komst van windmo lens. "Dit is een principekeuze voor de toekomst om onze aardbol leef baar te houden." De initiatiefnemers gingen donderdagavond redelijk tevreden naar huis. In oktober vorig jaar wezen B en W windenergie nog af zonder dat de politiek daarover haar zegje kon doen. Er is sindsdien in zoverre winst geboekt dat de komst van windmolens nu de volle aandacht heeft gekregen van poli tiek en beleidsmakers. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge- ng. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de igio plaatsvinden niet onthouden* Daarom is er de Peel en Maas legiokaleuder. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen :n activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele colommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 20 januari: In jongerencentrum De Box in Boxmeer bestijgen vier bands het podi- nm. Het concert begint om 20.00 utm Zondag 21 januari: In stvccmuseuni De LocL itvM'eldmslo wordt- tracülionde boerenldeding getoond. Tevens is er een optreden van kinderkoor La Campanella uit Metenk. Het museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 21 januari: In recreatiecentrum De Schatberg in Sevenum vindt van 11.00 tot 17.00 uur een creatieve beurs plaats met zelfgemaakte cadeau-artikelen. Zondag 21 Januari; Hel Trio Cassandra speelt in Museum Van Bommel-Van Dam in Venio. Het concert begint om 16.00 uur. Donderdag 25 januari: De TrvTomorrowTour. de rondtrekkende beroepenzesdaagse voor scho rren in heel Nederland, doel Venlo. Gilde Opleidingen aan de Laaghuissingeln is vanaf 10,00 uur hel decor van de manifestatie. Donderdag 25 januari; In cultureel ccnirum 'i G.tsthoes m Hoi^i vindt de Dag van dc poëzie laats. Het programma begint om 08,45 uur en bestaat uit drie programma onderdelen, Naast voordrachten door amatourdichters is dichteres Eva Geriach te gast. Zaterdag 27 januari: In cultureel centrum 't Gast hoes in Horst is de jeugdvoorstelling 'Dan maar liever de lucht in' van C'usters Co te zien. De voorstel 1 "mg begint gh 14.00 nut Zaterdag 27 en zondag 28 januari: In galerie Gallery aan de Kerkstraat 3 in Panningen vindt het openings weekeinde plaats. Twee dagen lang zullen zeven kunstenaars hun werken presenteren. Donderdag 15 februari: I. Jacono vertelt op uitnodiging van de Alliance Frattcaise een lezing ever de ontwikkelingen in de Franse muziekwereld. De bijeenkomst in hel gemeenschapshuis in Hetisden begint om 20. i 5 uur, Groen is in: dit is een veel gebruikte uitspraak, In onze eigen omgeving constateren we een steeds groeiende belangstelling en zorg voor onze woon- en leefomgeving. De natuur is een onverbrekelijk onderdeel van deze omgeving. Die belangstelling voor de natuur uit zich in allerlei vormen. Van het een voudig genieten van het buiten zijn De politie van Venray is op zoek naar een bromfietser die maandag avond rond 18.15 uur betrokken is geweest bij een aanrijding op de Markstraat en daarna is doorgere den. Bij het verkeersongeval is een 20-jarige bromfietser uit Venray gewond geraakt, hij moest zich met enkele forse kneuzingen onder dok tersbehandeling stellen. Het slacht offer week uit voor de andere onbe kende bromfietser, kwam ten val en belandde onder een geparkeerde bestelbus. De onbekende bromfiet ser, met vermoedelijk een witte Puch. bevond zich in een groep jon geren die nabij een cafe aan de Markstraat stond. Toen deze de weg opreed moest de 20-jarige bromfiet ser uitwijken met genoemd gevolg. Eventuele getuigen van het ongeval of mensen die weten wie de onbe kende bromfietser is, worden drin gend verzocht contact op te nemen met de politie Venray. telefoon: 0900 - 8844. tot het diepgaand bestuderen van de natuurlijke verschijnselen rondom ons. Als IVN hebben we gemerkt dat veel mensen behoefte hebben aan een steuntje in de rug om die belangstelling vorm te geven. Wij willen die mensen helpen door het organiseren van deze groencursus. De bedoeling: simpel gezegd komt deze cursus neer op het dichter bij brengen van een groep mensen bij de natuur. Wij doen dit door een vijftal landschappen, die specifiek zijn voor onze omgeving, eens wat nader te bekijken. Natuurlijk hopen we daarbij dat die kennismaking bij u het besef doet groeien dat we met die natuur waarvan we overigens zelf deel uit maken, op een verant woorde wijze omgaan, willen we niet het risico lopen, dat het voor onze kinderen en kleinkinderen hier straks onleefbaar wordt. De lesavonden zijn op woensdag in café 't Trefpunt, Dorpsstraat 16 te Geijsteren en beginnen om 20.00 uur. data lesavonden: 14 feb., 7 mrt.. 11 april, 2 mei, 13 juni en 29 aug. De excursies zijn op zondagochtend en starten om 10,00 uur. Data excur sies: 11 mrt., 22 april, 6 mei, 24 juni en 9 sept. Datum afsluitende fiets tocht: 29 sept. Aanmelden: mw. A. Verheijen, tel. 0478-585693 of dhr. B. Elderhorst, tel. 0478-515037. Tevens door storing van 50,- op rekeningnummer 16 63 20 339 van IVN Geijsteren/Venray onder ver melding van naam, adres en groen cursus 2001. Er is plaats voor 30 cursisten, dus spoedige aanmelding is belangrijk! Henschenius Toen begin vorig jaar de 13-jarige Ruudje Gerrats op zijn computer Godefridus Hensenius intoetste gebeurde er niets, pas toen hij de naam goed gespeld had, gebeurde er iets heel opmerkelijks: op de uit draai stonden de Acta Sanctorum in '66 Bande' aangeboden onder lot nummer 855 voor de geschatte waarde van 8000 DM. Ik heb onmiddellijk het comité Herdenking 400e geboortedag Henschenius op de hoogte gesteld. Het geheel werd omschreven als een 'monumentaal werk der Hagiographie mit einem Erscheinungszeitraum von über 250 Jahren. Vollstandig nahezu unauffindbar'. Zou na deze gouden tip Ruudje Gerrats ook geen klein plaatsje op de foto verdiend hebben? Verder nog mijn compliment voor de cor recte schrijfwijze van de naam Henschenius. Louis Rutten Een brief van Henschenius Op 21 januari, dus Zondag a.s, is het 400 jaar geleden, dat Henschenius werd geboren. Wanneer men een studie maakt van leven en werken van deze grote Limburgse geleerde, sta je verbaasd hoe weinig aandacht er aan hem in Limburg werd besteed. Zien ze in hem geen "echte" Limburger, omdat hij in het Gelderse Venray werd geboren? Toch was hij een geleerde van formaat, die aan de basis stond van een vernieuwing van de geschiedschrijving van de Oudheid en de Middeleeuwen. Zijn werk aan de eerste delen van de Acta Sanctorum, die nu gelukkig in ons gemeentearchief aanwezig zijn, leverde hem een uitnodiging op van de paus, om naar Rome te komen. De voetreis die hij met zijn mede broeder Papebrochius maakte, was alleen mogelijk door de grote bekendheid die hij onder de Europese geleerden van die tijd had verworven. Hij werd overal in Duitsland, Italië en Frankrijk met open armen ontvangen en gastvrij onthaald. Dat was ook wel nodig, want van zijn overste had hij geen cent meegekregen. Wel kon hij af en toe onderweg delen van de Acta Sanctorum verkopen. Onder Venrayers bestond er wel belangstelling voor hun grote dorps genoot. Er kwam een standbeeld en er werd een plein en een straat naar hem genoemd. Maar verder is de belangstelling niet gegaan en de gemiddelde Venrayer weet nog niet precies wie Henschnius was. Je kunt je ook afvragen of Henschenius nadat hij op ongever 15 jarige leef tijd uit Venray weg ging om zijn stu die voort te zetten aan het pas opge richte Jezuïtencollege in Den Bosch, zelf nog erg betrokken was bij zijn geboortedorp. We weten dat hij in de geschiedenis van de bisschoppen van Maastricht een passage wijdt aan Venray en dat hij op hoge leef tijd nog in Venray was, om te bemiddelen in een erfeniskwestie van een van de kinderen van zijn broer. Belangrijker is echter een brief van Henschenis die zich bevindt in het archief van de Grote Kerk en die betrekking heeft op het Lucia altaar. Hij schreef deze brief op 8 juli 1660, dus twee weken voor zijn vertrek naar Rome. Hij wilde kennelijk deze zaak nog geregeld hebben. De brief luidt: In nomi ne Domini Amen Ego infrascriptus Societatis Jesu Sacerdos Professus hisce notum facio et attestor me natum Venrada patre Henrico filio Elisabethae sororis Gerardi Verkinderen, vulgo Jonghejans, quem patris mei avun- culum ego adolescens optime novi; et debito honore et tale prosecutus sum. Cumque ab hac familia funda- tum sit beneficium altaris S. Luciae in Ecclesia Venradia, et penes poste ros sit potestas denominandi sive presentandi Beneficiarum, facultatu mihi concessu a R. P. Thomas Dekens Praeposito Domus profes- sae Societatis Jesu Antwerpie, in quae d'ego hisce denomino et prae- sento Reverendum Dominum Theodorum Cuyckium ex proximis consanquineis natum matre Jacoba, filia Elisabethae, supra memoratae aniae rneae, ac iam pridem Sacerdotem ac virum debita doctri- na et morum integritate ac virtute dotatum. In quorum fidem subscri- bo, et anti memoratus R.P. Praepositus hasca, sigillo officcio sui munivit. Actum Antwerpen VIII July Anno MDCLX Godefridus Henschenius Waarschijnlijk schrikt deze Latijnse tekst u af. Petrus, broer van Godefridus en lekebroeder in het zelfde klooster in Antwerpen, ondersteunde het voorstel van zijn geleerde broer. Hij schreef een brief met ongeveer dezelfde inhoud, maar dan in het Nederlands, omdat hij het Latijn niet beheerste. Deze brief luidt: In den name des Herren. Ick onderschrevene Religieus der Societyt Jesu, ende Broeder van den Eerw. P. Godefridus Henschenius, laete weten met desen ende betuyg- he dat ick geboortich ben van Venray. Mijnen vader was Hendrick, sone van Lysbeth, welcke is gehe- weest de zuster van Geraerdt Verkinderen, alias Jonghejans, welcken mijn oom ick in mijne jonckheijdt seer wel hebbe ghekent, ende naar betamen gheeert. Nu also van deze familie gesticht is de auta- er van Sinte Lucia in de kereke van Venray, met behoorlijcke besetting- he, ende de macht van de Denominatie of de Presentatie der kapellaens ghebleven is aen de nakomelingen: soo denomineer ick ende Presentere met deze (met ver lof van den Eerw. P. Laurentius Schoonen, Supertor van het Convict der Societeyt Jesu binnen Antwerpen, onder wie ick tegen- woordich staen) den Herre Theodorum Cuyckium als naaste bloedverwant, ende sone van Jaquelijne de dochter van voor schreven Elisabeth mijne moeye; wordende nu priester ende een man van behoorlycke wetenschap, deughdsaemheyt en stichtbaerheyt des levens. Tot bevestinghe van welcke hebbe ick desen tegenwoor- dichen met mijne naeme onder schreven; ende den voorseijden Eerw. P. Superior heeft denselven met sijnen gewoonelijcken seghel besloten. Actum tot Antwerpen in het Convict der Societeyt Jesu den 8 July 1660 Petrus Henschenius In 1676 werd inderdaad Theodoris Cuyckius benoemd tot kapelaan van het Lucia altaar. Henschenius had iets met Sint Lucia. In zijn levensbeschrijving van Henschenius vermeldt Papebrochius, dat de moeder van Henschenius toen zij van hem in verwachting was, leed aan dysente rie. Sint Lucia is de heilige die wordt aangeroepen bij dysenterie. De moeder van Henschenius ging zelf of liet haar dochter bidden voor het beeld van Sint Lucia in de Grote Kerk. Door de voorspraak van Sint Lucia zijn Henschenius en zijn moe der volgens Papebrochius in het leven gebleven. Ik wilde, nu we bin nen kort de geboortedag van Henschenius herdenken, hiermee een kleine bijdrage leveren aan onze kennis over deze grote man. A.L.Kroft, Venray. Beste Wensen in de Gemeentekrant van Venray Frans van Hooft (VVD) wenst voor 2001 een kunstwerk op de markt. Is dat echt het enige wat de VVD zich wenst voor 2001? Het is duidelijk een wens van de VVD, maar of dat ook een wens is van de burgers is nog lang niet zo duidelijk. Oh. De VVD wenst ook nog dat de burgers vertrouwen houden in het gemeentebestuur. Ik weet niet of dat op deze manier ook zo blijft. Ik wens voor dhr. van Hooft iets meer creativiteitszin voor de komende jaren, niet alleen voor het bedenken van dingen die Venray versieren, maar zeker voor het bedenken van zaken om problemen op te lossen en te voorkomen. J. Rijs Venray. Chapeau! Terug van mijn bezoek aan het St. Catharina-klooster in de Sinaï-woe stijn moest ik tot mijn vreugde con stateren dat Jac. Theuws 'Antoniusveld' op zijn huis in 'St. Antoniusveld' veranderd had. Mijn compliment. Nu nog het Medisch Centrum. Louis Rutten. Vorige week is de ontmoetings ruimte van het woonzorgcomplex de Zuiderpoort in Venray officieel geopend. Met een overweldigende opkomst hebben de bewoners van de Zuiderpoort en de aangrenzen de seniorenwoningen laten mer ken dat ze enthousiast zijn over het project dat Synthese, Wonen Venray en Boncura hebben opge zet. Elke dinsdag- en donderdagmid dag van 14.00 tot 17.00 uur kunnen de bewoners gebruik maken van de ruimte voor het maken van een praatje, gezellig samenzijn, een spelletje en creatieve bezigheden. Vrijwilligers zullen deze activiteiten begeleiden. Maar liefst dertig bewo ners luisterden onder het genot van een kopje koffie of thee met een stuk Limburgse vlaai naar Ankie Bongers, ouderenwerkster van Synthese, die de hoop uitsprak dat veel bewoners straks in de midda gen zullen bezoeken. Theo Stoffels, manager zorg bij Boncura, bood namens Boncura een geluidsinstal latie aan, die de middagen opluistert met muziek. Namens Wonen Venray overhandigde Ilonka Wolters, soci aal beheerder, de bewoners een che que voor de besteding van materia len en versnaperingen. Werkgroep Behoud de Peel Al een tijdje zijn de vrijwillige Peelbeheerders bezig met het struik- vrij maken van de deels met verwil derde bessenplanten begroeide zui delijke tip van Mariapeel. We rukken geleidelijk steeds verderop door dit gebied. Een merkwaardig historisch fenomeen, de Peelbanen, vergemakkelijken ons werk. In het zuidoosten van de Mariapeel komt namelijk vlak naast elkaar een uniek groot aantal, overigens doodlopen de!, wegen van turfstekers voor. Zo kunnen we er met zaag en kniptang goed bij om de typische Peelbegroeiing een kans te geven. Verzamelen: a.s. Zaterdag 20 jan. om 09.00 uur bij de kerk van Helenaveen. Nieuwelingen, die van harte welkom zijn, worden verzocht zich even per telefoon te melden: tel. nr. 0492-515883 of 0493- 319610 en vooral: laarzen mee te Per 1 januari 2001 zitten ze bestuurlijk onder één dak, de stichtingen Boncura, het Groene Kruis Noord-Limburg, Erken- Op de laatste donderdag van de maand, op 25 januari, is er weer gelegenheid om op de peuterspeel zalen in Venray uw peuter aan te melden. U kunt uw peuter inschrij ven vanaf de leeftijd vanaf 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst op de peuterspeelzaal. Plaatsing van peuters op de peu terspeelzalen gebeurt in volgorde van inschrijving. Voor sommige groepen bestaaf een (zeer) lange wachtlijst, zodat uw peuter al drie jaar kan zijn als hij/zij aan de beurt komt. De mogelijkheid bestaat om uw peuter voor een groep aan te melden op een peuterspeelzaal zon der of met een kleine wachtlijst. Alle peuterspeelzalen hanteren dezelfde werkwijze en hebben dezelfde voorzieningen. Zeker de bewoners uit Landweert en Antoniusveld adviseren wij hun peuter aan te melden bij de Hummeltjeshoek of bij de Paddestoel. De inschrijfkosten bedragen 25,-; s.v.p. gepast beta len. Dus persoonlijk inschrijven op 25 januari op: peuterspeelzaal de Blokkendoos, Kruidenlaan 161 van 19.00-20.00 uur; peuterspeelzaal de Paddestoel, Beukenlaan 6a van 15.30 tot 16.30 uur; peuterspeelzaal de Mierenhoop, Hubenhof 67 van 16.00 tot 17.00 uur en peuterspeel zaal de Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a van 19.00 tot 20.00 uur. kamp, Woon Zorgpalet en de Professor Dubois Stichting. Met en tijdelijke naam: De Stichting Verplegen en Verzorgen Noord- Limburg. Om dit feit te vieren werd er onlangs een luchtballon opgelaten en vlogen de jongste medewerkers van de vijf instellingen van Venlo naar Helden. Op een hoogte van 1000 meter konden zij een groot gedeelte van het werkgebied van de nieuwe organisatie overzien. Want per 1 januari 2002 zullen de vijf organisaties definitief fuseren en vormen zij één grote organisatie. Ze waren wel wat nerveus, de jongsten uit de zorg. Maar dat belet te niet dat zij, zoals zij ook gewend zijn in de dagelijkse uitvoering, de handen uit de mouwen stakeh alvo rens zij in de mand konden plaatsne men. Björn Peetes uit Belfeld (Erkenkamp): 'Wat is zo'n ballon groot! Het lijkt wel een halve sport hal'. Na de nodige voorbereidingen was het dan eindelijk zover: de oranje ballon koos het luchtruim, nagezwaaid door de directeuren van de instellingen. De landing vond plaats in een weiland in Egchel. in Helden. Daar ontvingen de luchtballonvaarders een heus certificaat. 'We hadden een fantastisch uitzicht', aldus Marielle Geurts uit Reuver en werkzaam als kraamverzorgster bij het Groene Kruis. Saskia Swinkels uit Venray (Woon Zorgpalet) en Bianca van Ooyen (Boncura) uit Melderslo, enthousiast: 'Het was heel rustig daarboven. Maar je kon de honden horen blaffen. En kleine kinderen hoorde je ook roepen'. 'Hel was helemaal niet koud daarboven', zei Hanneke Dambacher uit Tegelen (Dubois). Met haar 15 jaar was zij de jongste avonturier.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11