'Techniek, dat zit wel goed!' "Ik heb altijd met de nieuwste machines gewerkt" c J> "We willen dit hoofdstuk netjes afsluiten" Euro voor ouderen Stoomcabine testenP i BAALT l) OOK WELEENS VAI\I AL DIE ZONDAGEN? DE GROOT B.V. Dansen singles Afvalkalender P. Frame in de Evenaar Concert in Theehuis Omroep Venray Venraynaren aangehouden Fiom Limburg Bouw-Tegels Sanitair PEEL EN MAAS na donderdag 11 januari 2001 - Pagina 9 Manifestatie Kies Techniek in Venray i Zaterdag is het zover: de Manifestatie Kies Techniek vindt dan weer plaats in Venray! Om 11.00 uur 's morgens wordt de dag bij gastbedrijf CoxMetaal spetterend geopend, waarna de Venrayse jeugd (met ouders, uiteraard) de hele dag weer wel kom is bij een aantal Venrayse bedrijven, dat zich op het gebied van techniek beweegt. Naast CoxMetaal zijn Manders Machines BV, Speciaalwerk Venray BV en Van Mierlo Logistic Services BV de gastheren van deze Manifestatie. Een dag eerder, op vrijdag 12 januari, kan de jeugd weer heel wat ervaring opdoen tijdens de Doe-Dag Techniek in het TOC aan de Smakterweg. Ook dit jaar is weer een ontwerp wedstrijd verbonden voor de basis scholen in de regio Venray. Deze keer kregen zij de opdracht een stoel te ontwerpen, geheel in het thema van dit jaar: Techniek, dat zit wel >ed! De hoofdprijs voor deze ontwerp wedstrijd wordt ook dit jaar ter beschikking gesteld door ROPA Computer uit Venray (een jonge onderneming die zich gespeciali seerd heeft in het leveren van com plete communicatie-, netwerk-, sys teem- en hardwareoplossingen aan het bedrijfsleven). Die prijs bestaat uit een ROPA da Vinei uitgerust met AMD Duron 800 Mhz. processor, 128 Mb. intern geheugen, 20 Gb. harde schijf. 16 Mb TNT2 3D VGA kaart en een Hansol 17 inch S-VGA monitor. Om het systeem compleet te maken is een DVD speler en een 56K modem opgenomen in de con figuratie. Verder zijn er nog geld prijzen van respectievelijk 500, 300 en 200 gulden voor de nummers 2 tot en met 4 van de ontwerpwed strijd. Een deskundige jury zal zich tij dens de Manifestatie zelf buigen over het mooiste ontwerp. In de jury zitten: Erik Peters (Inalfa Industries BV), Martin Kusters (Syntens Innovatienetwerk), Elma Halverkamps (Manders Machines BV), Jos Cox (CoxMetaal BV).en Theo Verkuijlen (Van Mierlo Logistic Services BV). De prijsuit reiking vindt om 16.00 uur plaats in het TÖC aan de Smakterweg. DOEDAG Vrijdags is het TOC het toneel van de jaarlijkse Doe-Dag Techniek, die vorig jaar voor het eerst en met groot succes werd gehouden. Ook dit jaar is de animo groot, zo groot dat enkele scholen helaas niet meer mee konden doen. Komende vrijdag zullen liefst 950 leerlingen uit groep 8 naar Venray komen om zich gedu rende anderhalf uur actief bezig te houden met allerlei vormen van techniek. Diverse doe-activiteiten. oftewel het aan den lijve ondervin den vandiverse facetten uit het dagelijkse technische beroepsleven zijn het belangrijkste middel. Deze actieve kennismaking wordt daarbij aangeboden vanuit de sectoren Bouwtechniek, Grond- Weg- en Waterbouw, Electrotechniek, Metaaltechniek, Installatietechniek, Procestechniek, Voertuigentechniek, Proces-tech niek en Transport en Logistiek. Daar waar mogelijk worden de meer traditionele technieken gecombi neerd met de nieuwste computerge stuurde technieken. De doe-activi teiten worden voorts omlijst met nadere informatie over technische beroepen en de daarvoor gewenste studies. De uitvoering van de doe- activiteiten vindt plaats door de per afdeling samenwerkende vertegen woordigers vanuit het VMBO (Raayland College Venray Dendron College), ROC-Gilde Opleidingen, Fontys Hogeschool Venlo en enkele praktijkscholen (TOC, BOC, ROI en Innovam/VOC). BOUWBEDRIJVEN Daarnaast kan de organisatie zoals gebruikelijk rekenen op de medewerking van de Venrayse bouwbedrijven Raedts Bouwbedrijf en Bouwmij Janssen. Op zaterdag 13 januari zullen beide Venrayse bouwbedrijven de Doe-activiteiten mede organiseren. Raedts Bouwbedrijf en Bouwmij Janssen zijn de twee in de regio erkende bouwbedrijven, die in hun branche opleidingen verzorgen in samenwer king mefhet BOC in Horst en op dat gebied zeer actief zijn. In het TOC presenteren de beide bedrijven zich tevens met een stand, waar de bezoekers alle informatie kunnen krijgen over werken en leren in de bouw. De organisatie verwacht ook dit jaar weer een toename van het aantal bezoekers. Nu al is duidelijk dat de deelname aan de Doe-Dag toeneemt met 25 procent. Dit geeft een indicatie van het aantal bezoe kers op zaterdag. Tenslotte bleek ook vorig jaar dat veel kinderen, die vrijdags deelnamen aan de Doe- Dag, de volgende dag met hun ouders terugkeerden. En natuurlijk is een bezoek aan de. Manifestatie Kies Techniek meer dan de moeite waard want: Techniek, dat zit wel goed! Martien Alards 25 jaar bij Speciaalwerk Venray Op 12 januari 2001 vindt in de kantine van Speciaalwerk Venray een bijzondere receptie plaats. Martien Alards werkt op die dag precies 25 jaar bij het bedrijf. Op zich al een heuglijk feit, maar het is tevens het eerste 25-jarig jubi leum in de geschiedenis van Speciaalwerk Venray. "Hier heb ik altijd met de nieuwste machi- gewerkt, dus waarom zou ik naar een ander bedrijf verkas sen?", aldus de jubilaris. Als vakantiewerker begon Martien 25 jaar geleden bij Speciaalwerk. "Ik kwam van school af en vraag je je af watje vervolgens gaat doen. Na een paar weken thuis te hebben gezeten vroeg m'n vader op een gegeven moment: waarom, vraagje niet aan meneer Driessen of hij vakantiewerk voor je heeft? We woonden maar 50 meter van het -1 bedrijf aan de Bosweg dus dat was ook geen probleem. Ik vragen en ja hoor, ik kon gewoon beginnen. Aanvankelijk was het eenvoudig werk. "Ik deed eigenlijk van alles wat er op dat moment te doen was. Ik heb gras gemaaid en zelfs nog klinkers gelegd. En als er dan werk van Xerox binnenkwam, dan werd ik naar binnen geroepen: 'Martien, er is werk'. Zo ging dat toen nog." Na een maand kwam meneer Driessen naar Martien toe en vroeg of hij niet iets in deze richting wilde leren. "Hij vroeg me of ik niet wilde blijven. Nou, en daar ben ik dan nog steeds. Het komt er eigenlijk op neer dat ik al 25 jaar vakantiewerk doe! Een arbeidscontract werd toen nog niet ondertekend." GROEIEN In die jaren heeft Martien het bedrijf van dichtbij zien uitgroeien tot wat het nu is. "Aan de vooravond van de verhuizing naar de Smakterweg, in 1979, heb ik nog niet Jan en Ben Driessen bomen omgezaagd in de avonduren om de [rond bouwklaar te maken. Nadat ve de stronken met een tractor eruit ladden getrokken heeft de gemeen- e met zand de grond opgehoogd en ladden we een bouwplaats." In de aren die volgden heeft het bedrijf och nog diverse malen uitgebreid. 'Je kunt misschien zeggen dat het toed is om eens bij een ander ledrijf te werken, maar bij •peciaalwerk ging het altijd vooruit, lier was altijd alles nieuw. We heb- >en altijd de nieuwste machine dus vaarom zou ik ergens anders gaan verken." Martien begon eenvoudig met laatjes boren, freezen en draaien. 'In het begin nog met oude gereed- chappen totdat de CNC-machine de traditionele tools verving. Daarna ben ik langzaam doorgegroeid tot wat ik nu doe." Thans begeleidt Martien de Werkplaats. "Eerst deed ik alleen de Slijperij, daarna kwam de hele Werkplaats erbij. Volgend jaar komt daar waarschijnlijk nog de Fabricage bij." Dus ook Martien is vooruit gegaan met de ontwikkeling van Speciaalwerk. "Door mijn werkervaring doe ik nu het werk dat ik doe. Ik geen universiteit ofzo gehad. Wel heb ik cursussen gevolgd, onder meer over de theore tische kant van mijn huidige func tie." PRIMA WERKPLEK Hoe zou hij zich omschrijven op het werk? "Zorgen dat alles op tijd klaar is. Als ik een lijstje met dingen heb die gedaan moeten worden en ze moeten bijvoorbeeld op vrijdag af zijn, dan zijn ze ook af op vrijdag. Je houden aan afspraken, dat vind ik zelf erg prettig." Martien vindt het prima zo en kan hier nog wel voor uit de komende tijd. "Het gaat lek ker: ik heb mooi werk, er zijn mooie machines en ik heb goede collega's, ook als het wat minder gaat. En we zijn een beetje verwend met een nette werkplaats. Aan netheid wordt veel aandacht besteed. Alleen aan de buitenkant mag nu weieens wat gedaan worden", zegt Martien een beetje gekscherend. Natuurlijk heeft Martien buiten het werk ook zijn privéleven. Hij is getrouwd met Trudy en heeft twee kinderen: Mariska van 13 en Meivin vin 8 jaar. "Mijn gezin is natuurlijk erg belangrijk voor me, net als onze gezondheid. Als je ouder wordt worden die zaken ook steeds belangrijker." Als hobby tuurt Martien graag naar vogels. "Vooral in de herfst, als de vogels gaan trek ken, kun je me weieens eens in Peel vinden om 5 uur 's morgens. Kijken wat er over komt vliegen, registre ren en doorgeven aan SOVON. Dat is een instelling die pas een gids heeft uitgebracht, Vogelwaar nemingen in Limburg. En in de zomer doe ik hetzelfde maar dan met vlinders, een voordeel is datje dat in je korte broek kunt doen, want vlinders komen alleen met mooi weer naar buiten." Door de bekendheid die danscen trum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray geniet bij single's in de wijde regio al dan niet dansend, wordt men regelmatig benaderd door mensen uit deze doelgroep die door omstandigheden zonder dans partner zijn komen te zitten. In zo'n situatie is het niet gemak kelijk iemand te vinden die deze plek in kan nemen. Via de moderne kanalen zoals» o.a. internet is het resultaat niet altijd om over naar huis te schrijven omdat het echte contact ontbreekt. Vandaar dat men het initiatief heeft genomen vrijdag 26 jan. a.s. een heuse 'dansmarkt voor single's te organiseren. Bij binnenkomst kunt u direct kenbaar maken of u op zoek bent naar een nieuwe danspartner. Dit wordt gere gistreerd en al meteen op de avond zelf maakt u kennis met uw eventu ele nieuwe danspartner(s) die natuurlijk qua leeftijd en niveau ook bij u dient te passen. Natuurlijk kan er deze avond ook volop vrij gedanst worden en misschien legt u ook leuke nieuwe contacten. Aanvang 21.30 uur. Door omstandigheden zijn er bij de gemeente Venray niet voldoende afvalkalenders voor het jaar 2001 binnengekomen. Als gevolg hiervan worden de afvalkalenders in Heide en Veulen later verspreid. Op woensdag 17 januari worden in beide kerkdoipen alsnog de afvalka lenders thuisbezorgd. Blij met Diftar Jazeker, u leest het goed, ik ben blij met Diftar en waarschijnlijk velen met mij. Vaak wordt vergeten dat diftar juist tot doel heeft minder afval te produceren. Een financiële prikkel hoort hierbij. Pak de stroom afval aan bij de bron, dat werkt echt goed. En zo lukt het mij om minder afval te produceren. Met een norma le goede wil kom je een heel eind. Dus gewoon de eigen verantwoor ding nemen. Sjef Wester Vervuiler en diftar In het Peel en Maas-artikel van donderag 21 december jl.: 'Gemeenteraad keurt fikse stijging diftartarief goed', las ik dat het Gemeenteraad- of bestuurslid Jan Reintjes (CDA) van mening is dat de 'vervuiler' op het milieustation ook meer voor zijn afval zou moeten betalen. Aan dhr. Reintjes nu de vraag welke categorie medeburgers hij zou kunnen aanmerken als potentiële vervuilers. Naar de mening van ondergetekende is enkel die man of vrouw een vervuiler die met zijn troep zijn medeburgers last en hinder bezorgt; zoals bijb. hon denpoep achterlatend op de trottoirs of andere troep achterlatend in zijn of haar omgeving. En misschien komen wij in het Venrayse ook nog een enkele zonderling tegen, die zijn spullen aankoopt om het korte tijd later weer af te danken. Wie zijn dan die overige vervui lers? a. zijn het mensen die aan langduri ge terminale ziektes lijden, zoals incontinentie-problemen of mensen met stoma's en daardoor grotere hoeveelheden verband en inconti- nentiemateriaal verbruiken. b. zijn het mensen die veel artikelen bruin- en witgoed kopen en daar door de Venrayse middenstand en 's lands economie draaiende houden? c. mensen wiens hobby tuinieren is en derhalve in de herfst grotere hoe veelheden tuinafval vervoeren (voor 85% waterhoudend)? d. huishoudens met baby's en/of peuters die veel wegwerpluiers nodig hebben? e. woningbezitters die met toestem ming van de overheid hun woningen verbeteren resp. een beter aanzien geven? Of zijn in de ogen van dhr. Reintjes de hierna volgende catego rieën burgers geen directe vervui lers? a. mensen die hun tuinen dichtpla- ken met stenen of grind en er ver volgens nimmer naar omkijken? b. mensen die hun tuinen totaal ver waarlozen, omdat zij de afvoerkos ten van afval te duur vinden? c. mensen die houten of stenen ves tingen om hun tuin bouwen, en in verband met het vele snoeiafval hun heggen verwijderen? d. mensen met grotere tuinen bij hun woning en die daarin hun (tuin)afval begraven of op een hoop smijten? Indien dhr. Jan Reintjes nog ande re meningen heeft aangaande ver vuilers mag hij een en ander toelich ten, zoniet dan heb ik aan hem het verzoek de kretologie 'vervuiler' nimmer te gebruiken als excuus voor een PEPERDUUR diftarsys- teem. Waar blijft de gemeenschaps zin in deze afvalmisère? W. Tacken, Venray. Zondag 14 januari speelt P. Frame in de Evenaar in Venray. P. Frame is voor velen geen onbekende. Het duo, bestaande uit Peter Verberne en Frank Kranen speelt alweer zo'n zes jaar samen in kroegen, op festivals etc. P. Frame is muziek die beklijft. Eigen composities met teksten die ergens over gaan. Ze laten geen muzikale stijl onbenut als het opbouwen of vasthouden van een kwetsbare sfeer verlangd wordt. En dat hoeft niet altijd naar binnen te stralen, dat mag ook uitbundig, ja zelfs feestelijk zijn. Het eigen werk wordt moeiteloos afgewisseld met uitgekiende gearrangeerde covers. P. Verberne: cabarateske trouba dour, zanger in het top-40 circuit en in verscheidene funk- en blues bands. Met deze ervaring nu kiezend voor eigen, oorspronkelijke songs soms een cover op eigen wijze geïn terpreteerd met het duo als basis. Frank Kranen: als bassist 12 jaar door Europa getoerd met Mark Foggo. Hij vindt het een uitdaging om eigen songs, voer 20 jaar bij elkaar geschreven, samen met Peter ten gehore te brengen. Het optreden van P. Frame in de Evenaar begint om 16.00 uur. De entree is gratis. Het geplande optre den van de Afrikaanse band is verzet i.v.m. problemen rond het verkrijgen van de visa. De Evenaar, Merselosewea 96, 5801 CE Venray, tel. 0478-510Ö36. PEEL EN MAAS on line wwvv.vandenmunckhof.nl/ nieuws Meerlose band Noisy Stuff neemt afscheid in Merlin Twee maanden geleden liet de Noord-Limburgse formatie Noisy Stuff weten een punt te zetten achter hun zesjarige loopbaan. Redenen hiervoor waren de uit eenlopende meningen op muzi kaal gebied. De (ex)leden slaan, na deze beslissing, allen een eigen weg in in de Nederlandse popscè ne. Gitarist Luc Schell houdt zich al een een tijdje volop bezig met z'n eigen top-100 coverband Jeopardy die vanaf maart 2001 van start gaat. Drummer Michaél Poels speelde voorheen al in de goed lopende coverband Jellygoose. Zanger/rap per Maarten Peelen en Marijn Poels, bassist en regelneef van Noisy Stuff, gaan van start met een band onder de naam Pro-claim. De twee ex- Noisy Staffers zullen samen met percussionist Frank van Zwamen, afkomstig uit Venray. de basis van hun nieuwe muzikale projekt gaan leiden. "Muzikaal zal het altijd in het verlengde van Noisy Stuff blij ven", spreekt Maarten Peelen, "maar gezien de percussies, de nieuwe gitarist en drummer zal er weer iets geheel nieuws gaan ontstaan." Wel is al duidelijk dat het reper toire van Pro-claim alleen maar zal bestaan uit eigen werk. In april 2001 begint de nieuwe en ambitieuze for matie met het schrijven van nieuw werk, en het in elkaar zetten van haar show. "We willen gaan werken met audio-visuele producties tijdens de concerten om het voor de bezoe kers en natuurlijk onszelf ook extra boeiend te maken", aldus Marijn Poels. De band hoopt klaar te zijn begin oktober 2001, en zal zich rond die tijd live gaan presenteren aan het grote publiek. Maar voor het alle maal zover is volgt er zaterdag eerst een groot afscheidsconcert van Zaterdag valt het doek voor Noisy Stuff. Noisy Stuff. "We zijn een vrienden groep en dat moet vooral zo blij ven", vindt Marijn. "We gaan daar om dit hoofdstuk netjes afsluiten door middel van een allerlaatste optreden ter eerbetoon aan iedereen die ons de afgelopen jaren heeft gesteund of geholpen met onze band." De datum van het concert is zaterdag 13 januari 2001 in OJC Merlin in Meerlo. Dat was zes jaar geleden ook de plaats waar het alle maal begonnen is. Het jongerencen tra zal een extra ruimte aanbouwen, zodat er meer bezoekers aanwezig kunnen zijn die genieten van het allerlaatste concert." VOORPROGRAMMA Voor het afscheidsconcert in Merlin begint,verzorgt de jonge band Sin het voorprogramma. Het Noord-Limburgse Sin ontstond een jaar geleden uit het akoestische duo Nescio en de hardcoreband Given. Sin combineert hiermee het beste uil twee werelden. De eigen stijl: Een mengeling van metal en alternatieve rock met invloeden van bands als Radiohead en The Gathering. Het unieke stemgeluid van zangeres Aniek Janssen completeerd een muzikaal sterk colectief. En dat bleef niet onopgemerkt. Zij speelde reeds op het poppunt-podium tij dens het Belgische RockWerchter festival. De reacties logen er niet om en ook een TV-debuut diende zich aan. Stukken van het optreden wer den uitgezonden tijdens '1000 zon nen en garnalen'. Het klinkt alle maal erg veelbelovend en de jonge band zal zaterdag vanaf 20.30 uur het podium beklimmen. Op zondag 14 januari om 15.30 uur vindt in het Theehuis in het Odapark in Venray een concert plaats dat gegeven wordt door flui tiste Mariek Schneemann met alt violist Emile Cantor en de harpiste Godelieve Schrama. Marieke Schneemann is jarenlang solo-fluitiste geweest van het Rotterdams Philharmonisch Orkest en doceert nu op het conservatorium van Amsterdam. Godelieve Schrama trok recent nog veel aan dacht met een Cd-opname van sona tes van Scarlatti in een eigen bewer king voor harp. Ze is als docente verbonden aan het Rotterdams Conservatorium. Ook Emile Cantor, opgeleid door Jaap Schroder, heeft zijn sporen verdiend; hij nam deel aan prestigieuze muziekfestivals in Aix-en-Provence, Cannes, en Tivoli Kopenhagen. Hij is verbonden aan de conservatoria in Aken. Essen en Lenk (Zwitserland), de universiteit van Mainz. Ze zullen een programma spelen met muziek van Ravel, Goebaidoelina, De Bussy en Badings. Kaarten a ƒ30,- zijn voor aanvang van het concert verkrijg baar bij de insang van het Theehuis of op tel. nr. 0478-582472 Foto: Camilla van Zuijlen. De Rabobank zal op maandag 15 januari om 14.00 uur te gast zijn bij de Vereniging Voor Ouderen Noord- West in Wijkcentrum "Den Hoender". Van de gulden naar de euro. Op 1 januari 2002 is het dan zover: dan rollen de eerste munten over de toonbank en komen de euro bankbiljetten uit de geldautomaten. U kunt dan overal betalen met euro's. En in korte tijd wordt in heel Nederland alle guldens vervangen door euro's. Alle bank- en giroreke ningen worden per 1 januari 2002 in één klap omgezet in euro's. Dat gaat volledig automatisch en kost u niets. Uw rekeningnummer verandert niet en alle automatische betalingen lopen gewoon door (tenzij u ze zelf stop zet, net als dat nu gebeurt). Alle prijzen in het eurogebied zijn in euro's. Uw salaris, pensioen of uit kering komt in euro's binnen op uw bank- of girorekening. Als u na Omroep Venray op internet Vanaf nu heeft Omroep Venray een ander internetadres. WWW.omroepvenray.nl Op deze site vind u informatie over program ma's, nieuws, de gemeente venray en nog veel meer. Ons e-mail adres is lovenray@home.nl Verzoekjes op Zondag Een verzoekplaat, felicitatie of groet?, luister dan zondag naar Verzoekjes op Zondag tussen 12.00 en 14.00 uur. U kunt zondag bellen naar 0478-512362, maar u kunt uw verzoekje ook E-mailen naar ver- zoekjesopzondag@omroepvenrav.nl of faxen 0478-513656. Luister naar het gezelligste programma! januari 2002 door andere landen van het eurogebied reist, hoeft u geen verschillende valuta's bij u te heb ben. U kunt vanaf dat moment in al deze landen met euro's betalen. U hoeft dus niets meer om te rekenen, geen geld te wisselen en u hebt ook geen omwisselkosten meer. Als u binnen de eurolanden iets wilt kopen, kunt u voortaan in een oog opslag zien wat het u kost. U kunt de prijzen in het buitenland dus veel gemakkelijker vergelijken met de prijzen van thuis. Met de komst van de euro verandert er veel, maar daar hoeft u niets voor te doen. Omdat zowel uw uitgave als uw inkomsten op dezelfde manier worden omgere kend, kunt u hetzelfde blijven kopen met uw geld. Iedereen is welkom op de themamiddag van de gulden naar de euro op maandas 15 januari om 14.00 uur. De polifre heeft woensdagmid dag twee mannen van 17 en 18 jaar oud uit Venray aangehouden in Blerick op verdenking van poging tot overval. Beide mannen stonden rond het middaguur in de St. Hubertusstraat en gedroegen zich verdacht. Een van beiden had een muts over zijn hoofd getrokken, handschoenen aan en een sjaal voor het gezicht. De ander had eveneens handschoenen aan en een pet op. De mannen bleven het plein in de gaten houden. Twee politie agenten die in de buurt waren beslo ten de mannen te observeren. Op een gegeven moment verplaatsten de verdachten zich naar de hoek van de Antoniuslaan. Hierop werden ze beiden staande gehouden. De 18- jarige bleek een alarmpistool bij zich te dragen. De Venraynaren wer den aangehouden en naar het poli tiebureau overgebracht. Daar bleek dat zij een dubbele laag kleding droegen. De verdachten werden ingesloten. De politie van de basis eenheid Blerick is op zoek naar getuigen die mogelijk iets verdachts gezien hebben in en rond de Hubertusstraat. Telefoon: 0900- 8844 (30 cent per minuut). Veel meisjes en vrouwen hebben in hun leven te maken gehad met seksueel misbruik en incest. Uit schaamte blijven zij vaak jarenlang zwijgen over datgene wat hen is overkomen. Fiom Noord-Limburg start in februari 2001 in samenwerking met de Welzijnsstichting een gespreks groep voor vrouwen die seksueel misbruikt zijn of te maken hebben gehad met incest in het verleden. In de groep krijgen vrouwen de gele genheid om met andere vrouwen te praten over hun eigen ervaringen, pijn en verdriet. Op deze manier kunnen zij een begin maken met het verleden te verwerken, waardoor er weer vertrouwen kan komen in zich zelf en de toekomst. Daarnaast is er een training in weerbaarheid en zelfverdediging. Voor meer informatie kan men contact opnemen met: Fiom Noord- Limburg, tel. 077-3548507 (Jeannette van Hoessel) of Welzijnstichting. tel. 077-3513745 (Ien Geene). In onze showroom staan verschillende stoomcabines van diverse gerenommeerde merken opgesteld. Voor kleine en grote ruimtes, van standaard tot zeer luxe. Uniek bij De Groot is de mogelijkheid om heel discreet een stoomcabine te testen. Ons bouwbedrijf kan voor het plaatsen zorgen. Alles in één hand! Kloosterstraat 18, Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9