Margriet Eshuijs en Marianne Weber in Schouwburg Venray 'De wereld volgens, Duitsland' Eerste expositie 2001 in galerie de Lochting Uw hele bedrijf in één keer goed verzekerd, dat kan. All-time Swing in ft Podium MEURS VERLICHTING Op sterk water in OJC Gryphus PEEL EN MAAS donderdag 11 januari 2001-Pagina 3 Wannabe, een voorstelling over liefde en geweld Wannabe: een voorstelling over liefde en geweld. Gewapend met knie- en elleboogbeschermers rauscht het duo Bolder en Plante over het podium, elkaar in niets ontziend. In een poging zich voor te doen als rappers, advocaten, Heidi of Willeke Alberti. Bolder en Plante is een hecht duo dat heel fysiek en visueel theater maakt. Veel actie, hoge snelheden, geweldige hilariteit, slapstickachti ge scènes. Audrey Bolder en Victorine Plante studeerden af aan de acteursopleiding van de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Zij stonden in verschillende schoolproducties, onder regie van onder andere Porgy Franssen en Paul Feld. Met hun eerste program ma Wannabe behaalde het duo in 1998 de finale van het Leids Cabaret Festival. Bolder en Plante komen op vrijdag 12 januari naar de Schouwburg Venray. De voorstel ling begint om 20.00 uur. MARGRIET ESHUIJS Het verhaal van de zangeres Margriet Eshuijs zit in de liedjes. In alle eenvoud, maar ook met alle schakeringen van het leven. Liedjes zoals 'God is asleep'. 'Rosé' en 'I can't have it all', zijn buiten het theater een eigen leven gaan leiden en komen tot hun recht als het gesproken woord het gevoel niet kan uitleggen. Maarten Peters schreef twaalf nieuwe stukken voor dit concert en het thema is magic moments en het fenomeen tijd. De kracht van de band en de zangeres is de muzikale inkleuring. Elk lied heeft een andere sfeer en dat maakt een concert van Margriet Eshuijs zo bijzonder. Het spontane en eigenzinnige karakter van één van de beste zangeressen van Nederland (die voor haar ver dienste in de popmuziek is gerid derd in de Orde van Oranje Nassau) zorgt voor een uniek concert. Margriet Eshuijs is op dinsdag 16 januari vanaf 20.00 uur in de Schouwburg Venray te bewonderen. MARIANNE WEBER Voor het eerst in haar indrukwek kende loopbaan zal Marianne Weber Margriet Eshuijs treedt dinsdag 16 januari op in de Schouwburg Venray. Foto: Diana Blok. dit seizoen al haar fans en alle lief hebbers van het Nederlandse lied verrassen met een serie prachtige avondvullende live-concerten. Marianne zal met dit nieuwe pro gramma 'live in concert' langs de Nederlandse theaters toeren en daar bij wordt ze begeleid door Greenlight Express, één van de beste live-orkesten die 'Nederland rijk is. In een wervelende show zul len al haar hits van de afgelopen jaren aan bod komen, maar ook zijn er een aantal leuke en bijzondere verrassingen opgenomen in de con certen. Kortom een avondvullende show, waarin het decor voor een passende ambiance zal zorgen. Marianne Weber is op woensdag 24 januari vanaf 20.00 uur in de Schouwburg Venray te zien en te horen. Op zondagmiddag 14 januari is er van 13.00-17.30 uur open huis in galerie de Lochting te Venray, vanwege de openstelling van de nieuwe expositie. De expositie duurt tot en met 25 februari. Tijdens deze middag zullen de kunstenaars Jennifer Slinkers, Piet Siegers en John Hartjes aan wezig zijn. Verder kunt u weer genieten van de prachtige muziek en zang van het trio de Buuv uit Reek. Jennifer Slinkers Zij studeerde een kwart eeuw geleden af aan de kunstacademie in Den Bosch. Aanvankelijk.maakte zij vooral gebruiksgoed, vaak ook in opdracht van particulieren en bedrij ven. Daarmee behaalde zij verschil lende prijzen op het Gouds Pottenbakkers Festival. De laatste jaren werkt zij, naast haar docent schap, in haar atelier aan sculpture keramiek. De sculpturen zijn hol- wandig opgebouwd met grove cha- motteklei; voor kleinere objecten gebruikt zij fijner gestructureerde klei. Het bijzondere kleurenpallet bereikt zij door kleisoorten te men gen of door klei zelf te kleuren. Soms geeft zij extra accenten dooi de scherf met metaaloxyden in te wassen of door glazuren. Structuur en de aardetinten van de huid zijn een belangrijk kenmerk van haar werk. John Hartjes Geboren en getogen in Gelderland, studeerde hij aan de Akademie voor beeldende kunst in Arnhem af in de vrije richting, met de nadruk op grafiek. De reeds eeu wenoude grafische tecnieken, o.a. droge naald techniek, etsen en aqua tint beheerst hij tot in de perfectie. De technische kant zullen de ken ners aanspreken. De toeschouwer zal echter vooral geïmponeerd wor den door de wijdsheid, de voortdu rende aandacht voor details en de volle leegheid van de landschappen, die aan hem voorbij trekken. Men kan daarin lang ronddwalen zonder verveeld te raken. Piet Siegers Is na ruim twee jaar opnieuw te gast om zijn nieuwste werk te laten zien. Een vakman pur sang, die zich niet laat leiden door de waan van de dag. Zijn gemengde techniek doet denken aan prehistorische rotsteke ningen en oude fresco's, hij laat zich dan ook het meest inspireren door indrukken, beelden, sferen en afbeeldingen van leven dat geleefd en beleefd is. Hij verwerkt dat tot een nieuw, eigen beeld waarbij de titel soms nog verwijst naar de inspiratie. Hij zelf zegt over zijn werk: Een schilderij moet bij mij net zoveel onder de huid hebben als aan de oppervlakte zichtbaar is; dan heeft het evenwicht. Samengevat: zijn schilderijen zijn stemmingsvol le verbeeldingen van doorleefd leven. U bent van harte welkom in Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 te Venray. Open: zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.30 uur en na telefonische afspraak tel. 585173. Internet: www.netroduction.nl/lochting Totaal 750 m' - Klassiek en modern TÖT PA-eU RfcOOP MSiVeVeis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Op vrijdag 12 januari aanstaande vindt er in het Vierlingsbeekse jon gerencentrum Gryphus een cabaret voorstelling plaats van Op Sterk Water. In Gryphus speelt het gezel schap hun avondvullende voorstel ling ImproComedy. Al enkele jaren is ImproComedy een enorme theaterhit in landen als Engeland en Duitsland. En dat is niet vreemd, want de voorstelling wordt live geOmproviseerd en er is interactie met het publiek, dus helemaal van deze tijd. Hoog tijd dus om deze theatertrend naar Vierlingsbeek te halen. In ImproComedy komen stand up, cabaret, toneel en muziek samen. Uit publiekssuggesties wordt een opera of musical, een Shakespeare-drama of een Jerry Springer Show geOmproviseerd. De grappige eenmalige scËnes zijn snel en er is ruimte voor zelfspot en actu aliteit. Op Sterk Water is een initia tief van RenÈ M. Broeders. Hij bracht een aantal jonge ervaren theatermakers samen in een pool, waaruit per optreden een groep spe lers wordt samengesteld. Op Sterk Water bestaat uit onder andere Pim van Alten, Ed Boekee, Martijn Bos. Klaas van der Eerden, Joke Kuijper, Dave Luza. Jeffrey de Neef, Gijs Nollen, Jelle Kuijper, Pien Schneider en Harold Schraven. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. De voorstelling van Eeef Coo begint om 21.00 uur precies. Kaarten ff 17,50 zijn in de voorver koop in Gryphus verkrijgbaar of telefonisch te reserveren via (0478) 631802 of 630508. Het inwisselen van de Kabaret Kortings Knaak geeft de bezoeker een korting van f2,50 op de entreeprijs. Reserveren via internet is mogelijk via de Gryphus website www.gryp- hus.nl. Vierlingsbeek. maakt het tevens mogelijk dat bezoekers die jonger zijn dan 20 jaar op vertoon van een geldig legitimatiebewijs een korting krijgen op de entreeprijs van f5,00. Mef de Kabaret Kortirrgs Knaak erbij kunnen bezoekers jon ger dan 20 jaar dus maar liefst f7,50 per voorstelling verdienen. Meer informatie is te vinden op internet: www.gryphus.nl Risico's horen bij het ondernemen. Maar ze moeten wel beheersbaar blijven. Dat begint met een grondige risico-analyse en goede preventiemaatregelen. Wat u daarna wilt verzekeren, kunt u in één keer onderbrengen op de Bedrijven Compact Polis van Interpolis. Die is compleet en overzichtelijk en biedt u een aantrekkelijke korting op de totaal premie. Onze adviseurs wijzen u graag de weg. De Bedrijven Compact Polis van Interpolis. Alles in één keer goed geregeld. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank VenrayMeerlo-Wanssum tel. (0478) 53 02 53 /53 04 40 e-mail: rabobankvmw@tref.nl Nieuwe expositie in Odapark Het Odapark, centrum voor hedendaagse kunst te Venray, pre senteert op zondag 21 januari 2001 de tentoonstelling 'De wereld volgensDuitsland'. 'De wereld volgens Duitsland' is de eerste van de reeks van drie achtereenvolgende exposities waarbij kunstenaars uit Duitsland in het Odapark acte de presence geven. Mevrouw C.G. Weber, afgevaardigde van de Duitse Ambassade te Nederland zal om 15.00 de openingshande ling verrichten. In deze eerste reeks van 'De wereld volgensDuitsland' schenkt het Odapark aandacht aan het werk van de kunstenaars Chiharu Shiota, Hede Bühl, Reinhard Buxel en Stephan Balkenhohl. Met uitzondering van Stephan Balkenhohl zijn de genoemde kunstenaars tijdens de opening aanwezig. SLEEPING-PERFORMANCE Chiharu Shiota, geboren in Osaka en sinds 1996 in Berlijn woonach tig, dit jaar genomineerd voor de prestigieuze Johanna von Stettenprijs, brengt tijdens de ope ning van de expositie een van haar meest verrassende en spannendste performance: haar 'sleeping-perfor mance'. Elementen als licht, geluid van water en gespannen draden maken deel uit van dit optreden in het Odapark. De gehele zijvleugel Optimaal zitcomfort Niet alléén voor een "droombadkamer", maar ook voor renovatie van uw toiletruimte bent u van harte welkom in onze showroom. Keljters-Manders Sarridröme KelzersveU 40, Venray Tel (0478) 550 670 www.wnhfrome.n1 anidröme van het Theehuis heeft Shiota hier voor tot haar beschikking gekregen. In de performances van Shioto staat haar eigen lichaam centraal. Daarbij maakt de kunstenaar gebruik van ervaringen die ze opdoet door haar lichaam in extre me situaties te brengen. Door bij voorbeeld te vasten of naakt te gaan. Die extreme situaties zoekt ze ook in de natuur: door zichzelf in de aarde te begraven of door middel van het zwemmen in water waarin tevens dierenbeenderen drijven. Voor de kunstenaar zijn het pogin gen 'deel van het geheel' te worden, om als het ware samen te smelten met de natuur en de dingen. Chiharu Shiota is vanaf 11 januari tot en met 21 januari 2001 in het Odapark aanwezig. BEELDHOUWEN Van de beeldhouwster Hede Bühl, woonachtig in Düsseldorf, toont het Odapark haar immens imponerende standbeelden. Niet alleen verwijzen haar sculpturen naar menselijke hoofden, maar zijn ze in de ruimte alsmaar zwijgend en wachtend aan wezig. Alsof ze de toeschouwer opmerkzaam willen maken op een onthaasting. De beelden van de beeldhouwer Reinhard Buxel zijn buiten gesitu eerd. In zijn werk heeft Reinhard Buxel een evenwicht gevonden tus sen de polen natuur en cultuur. Gewichtsverdeling en onderlinge verhoudingen in zijn beelden, zor gen dat de natuurlijke oerkracht en kenmerken van de steen onvervalst en onverzwakt behouden blijven. Stephan Balkenhohl onderzoekt in zijn werk de geïsoleerde positie van de menselijke figuur, ontdaan van zijn context. Dieren en bloemen vergezellen en benadrukken dik wijls deze geïsoleerde positie van het menselijk figuur. Balkenhol voert zijn werk uit in verschillende houtsoorten, waarbij hij bij de keuze van de houtsoort rekening houdt met het formaat en het thema van het beeld als ook met de plaats waar het beeld komt te staan. Deze eerste tentoonstelling uit de reeks 'De wereld volgensDuitsland' is te bezichtigen van 21 januari 2001 tot en met 1 april 2001. Aan deze Duitsland-tentoonstelling zijn reeds voorafgegaan een tweetal expositie reeksen waarbij het werk van kun stenaars uit België en Groot- Brittannië getoond werd. Het Odapark is dagelijks te bezoe ken tussen 11.00 uur en 17.00 uur, met uitzondering van de maandag. De entree is gratis. U vindt het Odapark aan de Merseloseweg 117 te Venray tegenover het ziekenhuis. Zaterdag 13 jan. staat de eerste All-time swingparty van café 't Podium op het programma. Deze avonden zullen worden verzorgd door dj Paul. All-time swing staat gewoon garant voor een flink aantal swing- avonden met herkenbare muziek dit jaar in 't Podium. Deze week uitgeprobeerd tijdens een feest. Swingend vanaf de jaren 50 tot heden, stond bol van de her kenbare en dansbare nummers. Ook feestnummers gaat hij niet uit de weg. Dus zaterdagavond, voortaan een swingavond in 't Podium. /tcyenda PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenrrr@tref.nl Redaktie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils. R. Gabeler, M. Lucassen. F. Sch- meetz, H. Schraven. M. van Tiel. I. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: M. van TIEL Stationsweg 60a, tel. 632800 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, A. Paping, P. Henkes. S R. Keijzer, L. Keijzer-Bors. G. van Loon. E. dc Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: A. PAPING Kennedyplein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUISVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tol 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 541493 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink. G. Gelling en mevr. H. Loonen R. GOEDEGEBUURE en mevr. H. LOONEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 en H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Na genoemde lijd. tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06- 55790271 Chiharu Shiota laat tijdens de opening van de expositie haar 'sleeping- performance' zien. Venray 14 0478-513290

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3