PEEL EN MAAS Zilveren Bömke voor Mien Rutten "Romantiek in het vak is verdwenen" Jong acteertalent dingt om hoofdrol Gaspr ijzen isoleren? Jenniskens installatie Modeshow Amigo kindermode Nieuwjaars concert MMSK Infomiddag senioren over veiligheid i ^watt"adetk!L___S rDOE MEE MET HET LITERAIR CAFE Voorlichtings avond a.s. ouders Themamiddag architectuur in Venray Spouwmuurisolatie! Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese Huisarts Corver stopt na 32 jaar met zijn praktijk DONDERDAG 11 JANUARI 2001 - NR. 2 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG Op vrijdag 22 december begaf Paul Corver zich voor zijn laatste werkdag naar de vertrouwde praktijkruimte aan het Kennedy- plein. Na 32 jaar besloot hij ermee te stoppen. Het was geen eenvou dige beslissing. De huidige gang van zaken in de gezondheidszorg stonden de 61-jarige huisarts niet meer aan. "Dat maakte mijn besluit wat makkelijker. En daar naast ben ik er gelukkig in geslaagd om een zeer bekwame opvolger te vinden. Want ik wilde niet een grote groep patiënten in de steek laten." A. Paping, afkomstig uit Breda, nam per 1 januari de huisartsenprak tijk over. Op zondag 21 januari om 14.00 uur neemt Paul Corver offi cieel afscheid van zijn patiënten in de praktijkruimte op Kennedyplein 8 in Venray. Tevens wordt dan zijn opvolger Paping voorgesteld. HUISARTS Corver streek begin 1969 vanuit Utrecht in Venray neer. Hij nam toen de praktijk van huisarts Van den Hombergh aan de Oostsingel over. Paul Corver studeerde in Utrecht en was na zijn studie ander half jaar militair arts en daarna waarnemend huisarts voordat hij zich in Venray vestigde. Twintig jaar geleden verhuisde de praktijk van de Oostsingel, waar nu tandarts Vallen gevestigd is, naar het Kennedyplein. "Ik heb altijd een solo-praktijk gehad met een heerlij ke groep patiënten. Ik word in juni 62 jaar. Dus ik had nog tweeënhalf jaar door kunnen gaan. Maar de laatste jaren is de situatie in de gezondheidszorg snel verslechterd. In het Venrayse ziekenhuis staat de eerste hulp op de wip en zijn al enkele afdelingen gesloten. Je moet leuren met patiënten om ze ergens opgenomen te krijgen. Ik ben vaak een half uur aan het bellen om ergens in een ziekenhuis nog een vrij bed te vinden. De huisarts ondervindt de afkalving van de gezondheidszorg aan den lijve. Omdat allerlei instellingen onderbe zet zijn krijg je alles op je bordje terug. Je loopt met je kop tegen de muur omdat je de patiënten niet meer genoeg kunt bieden. Het Volgens Paul Corver is hel beroep van huisarts de afgelopen jaar vee! zwaarder gewordenmede oor de afkalving van de gezondheidszorg. beroep van huisarts is daardoor veel zwaarder geworden." WAARDERING Ook de op handen zijnde verande ringen in de dienstenroosters van de huisartsen staan Corver niet meer aan. In Noord-Limburg gaan de huisartsen straks vanuit gezamenlij ke praktijken hun diensten draaien. "Je krijgt dan van die mega-diensten waarin je te maken krijgt met onbe kende patiënten uit een heel groot rayon. Ik vind dat zo zakelijk én onpersoonlijk. Het betekent ook een verlies aan service voor de patiënt. Ik heb hier lang over nagedacht. Maar ik wil de laatste twee. driejaar zo niet-doorkomen en me nog aan passen aan een andere diensten structuur. Want ik denk dat ik me gruwelijk zou gaan ergeren." Paul Corver heeft zijn praktijk in Venray in de afgelopen 32 jaar met veel liefde en plezier uitgeoefend. De Utrechter is zich zelfs een echte Venraynaar gaan voelen. Hij peinst er dan ook geen moment over om terug te keren naar zijn geboortes treek. "Venray is een groot stuk van mijn leven geworden. Ik heb hier mijn kennissen en mijn verenigin gen. Het vak van huisarts heb ik altijd heel graag gedaan. Ik had een fijne praktijk waarin ik veel waarde ring van de mensen ondervond. Daar ben ik van gaan houden. Alhoewel het de laatste jaren minder aantrekkelijk en zakelijker is gewor den. Vooral in mijn beginjaren was een huisarts veel vrijer. We deden veel meer zelf zoals ook de bevallin gen. Maar de romantiek is er hele maal vanaf gegaan." VRIJE LEVEN De voormalige huisarts heeft er toch wel moeite mee om aan het 'vrije leven' te wennen. Hij maakte ruim vijftig uur per week in zijn praktijk en draaide door de week zijn eigen nachtdiensten. "Het is verschrikkelijk wennen. Ik mis de dagelijkse gang naar mijn praktijk en de omgang met de mensen enorm. Het is een grote omschake ling om van een hectisch bestaan in een totaal ander uiterste te vallen. Want buiten de normale werkuren moest ik vaak bereikbaar en inzet baar zijn. Ik zat dan in mijn vrije tijd toch geregeld vast aan het werk. Dat betekende vaak maar één borrel in plaats van twee." Toch zal Paul Corver zich niet zo snel vervelen. Vooral sporten is zijn grote hobby. Zo golft hij twee tot drie keer per week en gaat hij ook wekelijks tennissen. "Daarbij wil ik uitgebreider gaan bridgen en ook weer gaan biljarten. De Franse taal wil ik weer gaan ophalen en ik heb me altijd ver van computers gehou den. Maar daar ga ik me nu ook eens in verdiepen." verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Amigo's spetterende Modetheater op 28 januari bij dans- en partycen trum Janssen in Venray Na al 10 jaar ervaring kindermode in Horst en Boxmeer opende Amigo kinder- en jeugdmode afgelopen zomer succesvol de deuren in Venray Reden genoeg om een grootse eigentijdse modeshow te geven. Amigo's spetterende mode theater. Deze eervolle titel staat voor mode, haistyling, livezang en dans. Dit alles met speelse samenwerking van 40 modellen in alle leeftijds groepen. Amigo gaat hierin verder als het alleen maar showen van de nieuwste trends op kinderkledingge- bied. Veel showelementen zullen de bezoekers verassen. Niets is dan ook teveel geweest om deze show tot iets unieks te maken. De zaal wordt omgetoverd in zomerse sferen met wuivende palmen, zon, zee en strand. Bij uitstek de omgeving om de trends in zomermode te laten zien. Uiteraard zal ook uitgebreid aandacht besteed worden aan het nieuwste voor de communiekanten. Niet alleen de kleding maar ook fotografie (Hoedemaekers foto) en hairstyling (Francis hairdesign) worden hierbij speciaal uitgelicht. Als speciaal item wordt door inter- toys Coenen nog aandacht besteed aan nieuwtjes op speelgoedgebied! Elke gast wordt ook nog eens ver wend met een hapje, drankjes en allerlei leuke verassingen. Kaarten voor deze unieke show o.a. verkrijg baar bij Amigo kinder- en jeugdmo de in Venray, Horst en Boxmeer. Entree volwassenen fl. 12,50 kinde ren fl. 10,00 Kassaverkoop fl. 15,- Aanvang show 15.00 uur en 19.00 uur. Het Nieuwjaarsconcert van MMSK St. Petrus Banden vindt plaats op zaterdag 13 januari in de aula van het Raayland College, Zuidsingel 1 te Venray. Aanvang: 20.00 uur. In een circa drie uur durend programma treden onder andere het leerlingenorkest, de slag werkgroep en het orkest van St. Petrus Banden op; ook dansgroep Youneek staat op de planken. Verder begint om circa 21.05 uur de huldi ging van de jubilarissen: Juul Smits (10 jaar lid), Bart Ewals (10 jaar lid), Hans Elderkamp (10 jaar lid), Piet Alaerds (10 jaar lid) en Jan van Toor (41 jaar lid). Programma: 20.00 uur: opening 20.05 uur: leer lingenorkest St. Petrus Banden 20.15 uur: dansgroep Youneek 20.25 uur: slagwerkgroep St. Petrus Banden 20.55 uur: dansgroep Youneek 21.05 uur: huldiging jubi- larisssen 21.30 pauze 22.00 uur: Orkest St. Petrus Banden 23.00 uur: einde van het concert met hierna nog een gezellig samenzijn. De toe gang is gratis KBO/ANBO. KBO en ANBO organiseren, i.s.m. de plaatselijke politie een informatiemiddag over verkeersvei ligheid en Sociale veiligheid in Venray. Dhr. Dijkstra, politie Venray, geeft informatie maar wil ook graag met de aanwezigen van gedachte wisselen over hun ervarin gen in deze. Daarnaast komt aan de orde de organisatiestructuur, taak/functie en bereikbaarheid van de politie. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 25 januari a.s. van 14.00-16.00 uur in De Kemphaan (Kennedyplein). Er zijn geen kosten aan verbonden en Alle ouderen zijn van harte welkom! PEEL EN MAAS 'ii abonnement waard ükbfS de markt 09111119 maandags: 11.00-16.00 u. markt voor Schouwburg, vrijdags: 09.30-18.00 u. op het Hensenius^^^^ Het jaar 2000 eindigde met hef gedicht "Brief'van Willem EIsschot. De ik-figuur rekent daarin af met zijn werkgever, die blijkbaar weinig goeds kon doen en deed voor zijn werknemers. Het is een scheldpartij van allure. En de wraak zal eens komen. De werkgever zal eens urinoirs schoonma ken en zijn vroegere slaven zullen er getuige van zijn! W. Elssehot - Brief Had een flinke delegatie, na 't verwerpen van je gratie je maar even beet gepakt, even op de vloer gesmakt. je die baard eens afgeschoren, met of zonder je twee oren,, je die broek eens afgedaan om je voor je kont te slaan. Maar al is het niet gebeurd, uitgesteld is niet verbeurd. Wij staan klaar om ons te wreken zonder je de nek te breken. -Want komt ooit de rode tijd door je slaven lang verbeid, vóór nog datje nietje botten bent gedolven, om te rotten, dan word jij benoemd per se om die piesbak en de plee. schoon te maken ah het hoort in de Beurs of Delftse Poort Lamme smeerlap, met je baard, dor van geest maar dicht behaard, die ons daar stond aan te staren of wij huursoldaten waren. 'k Weet nog alles, luizig dier, ook al zitje ver van hier. teruggetrokken en stokoud in een blokhuis vol met goud. Dat je er Stein hebt uitgetrapt nadat hij je had verklapt hoe je schatten kon verdienen met de bouw van zijn maehinen, Hoe je Berends in de stront hebt gewreven, als een hond. toen hij 't boekjaar niet kon sluiten door die fout van zeven duiten. Hoe die halfwas, smal en bleek, van zijn gulden in de week vijftig centen af zag romen, want hij was te laat gekomen. 'k Weet het nog. zoals je ziet, maar ik snap vandaag nog niet hoe die negen duizend koppen dat zo lijdzaam bleven kroppen. Het uiteindelijk resultaat van een jaar lang poëzie herkennen levert natuur lijk weereen winnaar op: mevrouw R. van Daal scoorde maar liefst 100 punten, 10 x had zij het bij het rechte eind. Maar ook de anderen worden met ere genoemd. De eindstand ziet er als volgt uit: 1Mevrouw R. van Daal - 100 punten 2 Mevr. L. Colsen - 60 punten; 3 Mevr. H. van Beek en de heren J. Craglis en A. Kroft met 40 punten. 4 Mevr.Y. Notermans en de heer A. Leijssen met 30 punten. 5 Mevr. A. van Velzen-Huigen met 20 punten en 6 Mevr. R. van Dommelen met 10 punten. De extra prijs werd na loting toegekend aan mevrouw R. van Dommelen. De prijswinnaars zullen op zondag 14 januari tijdens de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd wórden f Wiite Hoeve, aanvang 11.30 uur). Op de laatste donderdag van januari begint de nieuwe reeks. Nieuwe kan sen(dus weer voor alle poëzieliefhebbers in Venray-regio. In de volgende maanden zal er steeds de laatste donderdag een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poe ziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten ie verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn. zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de Ie plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. Eerstvolgende evenementen voor uw agenda voor 2001: zondag 14 janu ari, 11.30 uur in de Witte Hoeve: uitreiking van de Raadselige Roos. Dinsdag 6 februari: Anna Enquist en Ivo Janssen in de Schouwburg te Venray. Aanvang 20.00 uur. Als u donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - minimale bijdrage van f 30.- per jaar - dan krijgt u het programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat; Rochusstraat 1.5801 RR VENRAY, ^Telefoon: 0478-582948.j Mien Rutten ontving zondag in wijkgebouw 't Stekske uit handen van de voorzitter van wijkvereni- ging Landweert, Jody Curfs, 't Zilveren Bömke. Mien Rutten treedt niet graag op de voorgrond, maar is zéér regelma tig in 't Stekske te vinden om hand en spandiensten te verrichten. Ze zorgt er geheel belangeloos voor dat de handdoeken en gordijnen in 't Stekske gewassen worden en draait bardienst tijdens bepaalde activitei ten. Zij is bovendien actief bij de ouderenvereniging en is nooit te beroerd om mensen die ziek of slecht ter been zijn en graag een activiteit in 't Stekske wilTen bijwo nen met de auto op te halen en weer naar huis te brengen. Maar vooral is ze een grote ondersteuning voor haar echtgenoot die overdag meer in 't Stekske te vinden is dan thuis. Zonder ondersteuning van het thuis front is zoiets onmogelijk. En dat al sinds 1986. Haar echtgenoot Harry werd in 1994 reeds met het Zilveren Bömke onderscheiden. Verder is nog vermeldenswaardig dat Harry en Mien voordat ze zich in Landweert vestigden erg actief waren in de Smakt. Het zijn vrijwil ligers pur-sang. Dinsdag 16 januari organiseren het Groene Kruis Noord-Limburg, de eerstelijns verloskunidgen Venray/Venlo en de ziekenhuizen Noord-Limburg weer een voorlich tingsavond over zwangerschap en bevalling. Deze vindt plaats in het personeelsrestaurant van het St. Elisabethziekenhuis en is bedoeld voor alle aanstaande ouders, onge acht waar zij in behandeling zijn. De toegang is gratis. Op het program ma, dat om 19.30 uur begint, staan presentaties van een diëtist, een fysiotherapeut, een verloskundige, een gynaecoloog, een verpleegkun dige van de kraamafdeling en een verpleegkundige van de dienst kraamzorg. Daarnaast is vanaf 19.00 uur een informatiemarkt te bezoe ken met diverse stands; onder ande re van de kraamzorg Noord- Limburg, de thuiszorgwinkel, de diëtetiek, de vereniging Borstvoeding Natuurlijk en diverse leveranciers van kinderproducten. Belangstellenden worden verzocht zich van tevoren op te geven. Dit kan op werkdagen bij: Dienst Kraamzorg Groene Kruis Noord- Limburg, tel. 077-3247000 (tussen 10.00-12.00 uur); polikliniek gynae cologie/verloskunde St. Elisabethziekenhuis tel. 0478- 522436 (tussen 09.00-11.00 uur). Hier kunt u ook terecht voor meer informatie. Deze informatieavond wordt dit jaar zeven keer georganiseerd. Op posters die bij de eerstelijns verlos kundigen, de gebouwen van het Groene Kruis, de huisartsen en in het ziekenhuis hangen staan de data vermeld. Op dinsdag 16 januari a.s. zal de bekende kunsthistoricus de heer Harry Vriens, een deskundige op het gebied van de Cultuur van Venray e.o. een lezing verzorgen over de architectuur van Venray tussen de jaren 1900 en 1940. Deze thema middag die u niet zou moeten laten schieten vindt plaats in De Kemphaan van twee tot vier uur. Introducés zijn welkom. De toegang is gratis en het bestuur van de ANBO-Afdeling Venray biedt u graag een kopje koffie aan. Op zaterdag 3 februari a.s. zal onder het motto '3-2-1' een gezellige contact bijeenkomst voor leden georgani seerd worden. Reserveert u die datum alvast in uw agenda. Nadere bijzonderheden en een uitnodiging worden u nog toegestuurd. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Bel voor meer informatie betreffende bestaande woningen en gebouwen: 0478-632044 Grotcslraat 57, Postbus 9 5820 AA Vierlingsbeek y Telefoon: 0478-632044 O'vi' Telefax: 0478-632046 CreemefS Een hoofdrol in een professione le videoclip en een geldprijs van duizend gulden. Dat is wat scho lieren uit de regio kunnen winnen. De audities vinden plaats op 15 januari, vanaf 17.00 uur in theater De Garage, gelegen aan de Saxenkampstraat 2 te Venlo. Scholieren uit het laatste jaar van de mavo, havo en vmbo kunnen dan hun acteertalent tonen. De clip is onderdeel van de TryTomorrowTour, een rondreizen de beurs ter promotie van het beroepsonderwijs. De TryTomorrowTour trekt in zes dagen langs evenzovele Nederlandse steden. Op speelse wijze belichten vijf futuristische paviljoens de mogelijkheden van het beroepsonderwijs. De Tour is een beroepenbeurs. In iedere halteplaats wordt een clip gemaakt. Jongeren van de middelbare scholen uit de diverse regio's spelen de hoofdrol. Het onderwerp van de clip is 'werkend leren en de onvermoede kanten daarvan'. Op donderdag 25 januari, de dag dat de TryTomorrowTour Venlo aandoet, worden ter plekke de laatste beelden geschoten. Vervolgens monteren vakmensen de clip in het bijzijn van het publiek en wordt ze op een groot videoscherm afgespeeld. Het maken van clips is onderdeel van de strijd om de TryTomorrowTrofee. Tel: 0478-571481 Studenten van kunst- en filmacade mies meten hun regisseurskwalitei ten door een clip over het beroeps onderwijs te maken. Filmmaatschappij Metropolis vormt daarbij de ruggesteun. In maart kiest een jury de beste van de zes clips uit. De winnende regisseur gaat naar huis met de TryTomorrowTrofee: een geldprijs van tienduizend gul den. In Venlo is de regie in handen van Philemon Wesselink en Jeroen Spaargaren, beiden student aan de AKI in Enschede. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel cn Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. Vacature Synthese zoekt voor de Vrijwilligerscentrale Venray kern- groepleden die willen meedenken met de organisatie en ontwikkelen van een Lokale Ruildienst (LET- systeem) in Venray. Doel is om eenieder de mogelijkheid te bieden om diensten en goederen uit te wis selen d.m.v. het aan elkaar betalen in ruilpunten ot' LETS-eenheden. De werkzaamheden hebben plaats in Venray. U dient enthousiast en gemotiveerd te zijn. De werktijden zijn in overleg, Meer informatie: Vrijwilligers centrale, Marktstraat 8. 5801 BM Venray. tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m donder dag van 11.00 tot 17.00 uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13