Manifestatie Kies Venray 13 januari 2001 Convenant ondertekend Het doel van Kies techniek: de Manifestatie en de doe-dag jJiJiJ-fl 'JDÜ-J Méér dan alleen een uitstapje Actief kennismaken ia - PEEL EN MAAS Techniek De belangrijkste doelstelling van de Kies Techniek Manifestatie (nieuwe stijl) is de jeugd in de bovenbouw van het basisonderwijs (en daarnaast ook hun leerkrachten en ouders) te enthousiasmeren voor de techniek en hen daaromtrent ook objectief te informeren. Diverse doe-activiteiten, oftewel het aan den lijve ondervinden van diverse facetten uit het dagelijkse technische beroeps leven zijn het belangrijkste middel. Deze actieve kennismaking wordt daarbij aangeboden vanuit de sectoren Bouwtechniek, Grond- Weg- en Waterbouw, Electrotechniek, Metaaltechniek, Installatietechniek, Procestechniek, Voertuigentechniek en Techniek Algemeen. Daar waar mogelijk worden de meer traditionele technieken gecombineerd met de nieuwste computergestuurde technieken. De doe-activiteiten worden voorts omlijst met nadere informatie over technische beroepen en de daarvoor gewenste studies. Onderwijskundige samenwerking (nu ook met Dendron College Horst) De voorbereiding en uitvoering van de doe-activiteiten vindt plaats door de per afdeling samenwerkende vertegenwoor digers vanuit het VMBO (Raayland College Venray Dendron College), ROC-Gilde Opleidingen, Fontys Hogeschool Venlo en enkele praktijkscholen (TOC, BOC, ROI en Innovam/VOC). Op vrijdag 12 januari is de manifestatie uitsluitend toegankelijk voor groep 8-leerlingen van het basisonderwijs uit Venray en verre omgeving. Hiervoor hebben zich inmiddels 36 scholen aangemeld met 950 eindejaars leerlingen (25% toena me t.o.v. vorig jaar). De kinderen worden bussen vervoerd en kunnen ongeveer 90 minuten in het TOC actief aan de slag. In verband met een goede doorstroom en maximale deelname aan de doe-activiteiten wordt gewerkt in een viertal tijds blokken met daarin ±10 scholen en maximaal 250 leerlingen. Op zaterdag 13 januari volgt dan van 11.00 tot 16.00 uur de traditionele Kies Techniek Dag, die individueel toegankelijk is voor kinderen, hun ouders en andere belangstellenden. Deelname aan de doe-activiteiten binnen de diverse sectoren (in het TOC) is die dag mogelijk voor kinderen in de leeftijd van 10-14 jaar. Voorts kan eenieder op deze zaterdag tevens een kijkje nemen in een viertal nabij gelegen technische bedrijven: Manders Machine Industrie, Van Mierlo Logistics, Speciaalwerk Venray en Cox Metaal BV, waarbinnen in totaliteit ongeveer 25 bedrijven zich eveneens met doe-activitei ten voor de jeugd zullen manifesteren. De deelnemende scholen Manifestatie Kies Techniek 2001, met dit jaar in totaal 958 leerlingen die op vrijdag zullen mee- I doen aan de Doe-Dag in het TOC: B.s. 't Dietske Afferden Mariaschool Bergen O.b.s. De Klimop Bergen B.s. St Anna .Blitterswijck B.s. De Schakel .Broekhuizenvorst B.s. De Stek .Castenray B.s. Onder de Linde Hegelsom B.s. De Doolgaard Horst B.s. Meuleveld Horst B.s. Weisterbeek Horst B.s. De Meent Leunen B.s. Megelsheim Meerlo B.s. St. Jan de Doper Merselo B.s. Onder de Wieken Meterik B.s. Maria Oirlo t Kendelke .Siebengewald St. Jozefschool Swolgen B.s. Coninxhof Venray B.s. De Bongerd Venray B.s. De Foekepot Venray B.s. De Hommel Venray O.b.J.s. De Keg Venray B.s. De Kruudwis Venray B.s. De Vlaswei Venray Bs de Landweert Venray Bs de Landweert Venray De Toverbal Venray O.b.s. De Flierefluit Venray Petrus Bandenschool Venray S.b.o. Focus Venray Bs St Antonius Veulen B.s. St. Anna Vortum B.s. Regina Pacis Vredepeel B.s. De Peddepoel .Wanssum Catharinaschool B.s. St. Oda Ysselsteyn De volgende bedrijven in Venray en omgeving nemen dit jaar deel aan de Manifestatie Kies Techniek: De gezamenlijk autobedrijven Blitta b.v. BT Group b.v. CoxMetaal b.v. (gastbedrijf) Custers Hydraulica b.v. Electro Martens Installatie b.v. Flyers Internet Communicatie GGW De Peel Inalfa Industries b.v. Jabro Tools b.v. Kersten Wanssum MMI b.v. Manders Machines b.v. (gastbedrijf) MMT International Inc. Nelipak b.v. Numac Special Support b.v. Rocom Telecommunicatie Speciaalwerk Venray b.v. (gastbedrijf) Staalmeesters Wals- en Buigwerk b.v. Syntens Innovatienetwerk Taxi Verstraaten b.v. Van Aerssen Metaalbewerking b.v. Van Mierlo Logistic Services b.v. (gastbedrijf) UwPartner Technische Opleidingen Centra (TOC) Industriële Club Venray e.o. (ICV) Business Vision Venray (BW) Ter voorbereiding op het klassikale bezoek aan de mani festatie zullen de leerkrachten met hun leerlingen een speciale lesbrief behandelen met als thema l'techniek dat zit wel goed". Daarbij kunnen ze tevens deelnemen aan een ontwerpwedstrijd rondom dit thema. De inzendingen worden tijdens de manifestatie tentoongesteld, door een deskundige jury beoordeeld en wellicht beloond met een fraai geldprijs voor aanschaf van techniekpakketten voor gebruik op school. De deelnemers maken daarbij met vol doende stempels op hun "routekaart" eveneens kans op een leuke techniekprijs. Op vrijdag 22 december 2000 werd in het Theehuis in het Odapark Venray een convenant ondertekend tussen het Raayland College in Venray en het Venrayse bedrijfsleven. De ondertekening van het convenant betekende een verdere stap in de ontplooiende samenwerking tussen het Venrayse bedrijfsleven en het technisch onderwijs in de regio. Loek de Veen, Robert van Rijswijck (met pen) en Fred Welschen. Loek de Veen en Fred Welschen. De afgelopen jaren werd meerdere malen de noodzaak geuit, door zowel het bedrijfsleven als het onderwijs, om nauwer samen te werken opdat onderwijs en praktijk beter op elkaar aansluiten. Met het convenant ligt er in Venray in ieder geval een concrete afspraak tussen beide partijen, waarmee voor de komende jaren de basis is gelegd voor een intensieve samenwerking. In het convenant zijn afspraken neergelegd tussen beide partijen om in de toekomst onderwijs en praktijk beter op elkaar af te stemmen. Dit gebeurt in de vorm van onder andere bij- en herscholing van leerkrachten en het afstemmen van de technische vakken op landelijk gelden de examenronden, maar ook door het adopteren door het bedrijfsleven van werkplaatsen op school en het bie den van gastlessen en stageplaatsen. Het convenant werd namens het Raayland College ondertekend door Loek de Veen, directielid, en namens de Industriële Club Venray e.o. door voorzitter Fred Welschen en namens Business Vision Venray door Robert van Rijswijck. Het convenant is een initiatief van de Stichting Maak het in de Techniek "Techniek, dat zit wel goed"

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7