Wat zij ervan verwachten 'Nieuwe millennium is energiek van start gegaan' 'De verkiezingskoorts gaat weer stijgen' Inschrijvingen muziekschool nemen weer toe" 'Zo'n hectisch jaar heb ik nog nooit meegemaakt' Kinderopvang blijft uitbreiden De groei is er nog lang niet uit 'Regeren is vooruitzien, niet terugblikken' "Rabobank staat nu midden tussen haar leden" Ir PEEL EN MAAS donderdag 28 december 2000 - Pagina i Wiel Michiels - fractievoorzitter CDA: De millennium-overgang naar het jaar 2000 verliep in Venray vlekkeloos. De tijdig getroffen maatregelen hebben hun nut bewezen. Zoals gebruikelijk heeft het reilen en zeilen van de politiek en de gemeentelijke organisatie ook het afgelopen jaar ruim schoots in de journalistieke belangstelling gestaan. Zoals gebruikelijk worden voorname lijk "spannende" onderwerpen breed uitgemeten. En we hebben er natuurlijk wel weer enkele gehad: de schouwburg, het zie kenhuis, de woningbouw Merselo, de afvalstoffenheffing/diftar. Politiek rammelde het wel eens een beetje. En zo hoort het ook. Net als in een echt goed huwelijk! De raad dient zich kritisch op te stellen, met een eigen verantwoordelijkheid. Dat betekent niet dat er steeds bestuurlijke consequenties getrok ken zouden moeten worden. Een stevige discussie draagt wel bij tot nog meer alertheid en zorgvuldig heid. Van belang is daarbij wel dat de discussie op inhoud wordt gevoerd en dat er niet op de man Iwordt gespeeld. SAAMHORIGHEID Eerlijk is eerlijk: ook de positieve taken kregen - meestal minder pro minent, maar toch - de aandacht. En wij zijn er echt van overtuigd dat de lositieve ontwikkeling ruimschoots n de meerderheid zijn geweest: De iroblemen met het ziekenhuis irachten een grote saamhorigheid eweeg: niet alleen tijdens de over weldigende manifestatie maar ook 'tij de ruim 30.000 handtekeningen lie in Den Haag werden aangebo- len. En nog steeds: want de strijd- lijl is nog niet begraven! Met Dingus werd de vredespijp ;erookt. Wij vertrouwen hier op een >ositief eindresultaat voor de Venrayse jeugd en jongeren. Maar iet tempo moet er wel in blijven. Andere goede ontwikkelingen waren ondermeer: de start van de woningbouw in Oostrum en .eunen. de riolering in het buitenge bied, het SEP, het Oostrumse Beek irojekt, de nieuwe rotondes ondanks de overlast) en de start van Ie bouw van het fraaie, nieuwe laaylandcollege met bijbehorende nfrastructuur. Echt positief waren de "interactief ipgezetle" projekten: de voorberei dende ontwikkelingen voor de nvulling van het St. Anna - en het St. Servatiusterrein, de procedure ondom het op te starten asielzoe- erscentrum, de debatten over het fenrayse Platteland en de Venrayse luimte en last but not least de milieuvisie als eerste aanzet voor en nieuw milieubeleidsplan. Al met al: het nieuwe millennium s energiek van start gegaan met de verdere realisering van een veelheid (ambitieuze) plannen uit het coalitieprogramma 1998-2002. 2001 In het nieuwe jaar 2001, het laat ste van deze raadsperiode en deze coalitie, zullen de hierboven genoemde projekten verder tot uit voering komen. Wij hopen dat het afbraakproces van het Venrayse zie kenhuis nog tijdig kan worden gestopt, nu toch blijkt dat er van overheidswege beleidswijzigingen op komst zijn. Wellicht versneld bij een nieuwe coalitie in de tweede kamer in 2002 Verder de realisa tie van het bovenwijkse jongeren centrum, de gewenste woningbouw op de kerkdorpen, het AZC, de afronding van het Raayland-projekt, de konkretisering van de toekomsti ge ontwikkeling van het buitenge bied, de reconstruktie met al zijn ruimtelijke maar ook sociale aspec ten. het armoedebeleid en nog meer aandacht voor de zwakkeren in onze samenleving. Maar ook nieuwe projecten staan nog op stapel. Ondermeer de ont wikkeling van de PDV-lokatie op De Hulst 2 in combinatie met de kwaliteitsslag van Venrays Centrum, zulks binnen de kaders van de eind 1999 vastgestelde Detailhandelsnota. de bestemming van het oude raadhuis en de Latijnse school, de vaststelling van het POL en de consequenties voor Venray. de woningbouw en de leefbaarheid in de kerkdorpen. Daarnaast komen op ons af de ontwikkelingen op ICT/internet- gebied de invoering van de EURO, de ontwikkelingen in het politieke bestel door de vernieuwingsimpuls "dualisme en lokale democratie". En natuurlijk zullen de verkiezingen van 2002 hun schaduw vooruit wer pen. Ook in dat kader zijn wij ervan overtuigd dat het belang van Venray en de Venrayse burger steeds het ultieme toetsingscriterium zal zijn. Het CDA zal ondertussen 'met en hart voor Venray' gaan werken aan het nieuwe verkiezingsprogramma 2002-2006, want de tijd tikt door D66 kijkt met gemengde gevoelens terug Met gemengde gevoelens kijken wij naar 2000 terug. Er is veel gebeurd wat de gemoederen behoorlijk heeft bezig gehouden. Wat ons betreft springen daar drie zaken in negatieve zin uit. Ten eerste de problemen rondom de schouwburg. We zijn en blijven van mening dat het gemeentebe stuur had moeten voorkomen om het schouwburgbestuur in de positie te manoeuvreren dat ze uit eigen beweging zijn opgestapt. Nog steeds zijn we van mening dat dit voorkomen had moeten wor den. De negatieve impact had voor alle partijen voorkomen kpnnen worden. Dit geldt in iets minder mate ook voor de bouwkwestie Merselo. Ook dit onderwerp kent tot nu toe alleen maar verliezers. Alles derde onder werp het ziekenhuis. Of liever de teloorgang van het ziekenhuis. De vele acties van Venrayse burgers hebben uiteindelijk geen tot nauwe lijks resultaat geleidt. En dat is jam mer. Als lokale politiek merkje dat je op dat soort momenten machte loos staat. Je probeert zoveel moge lijk steun te betuigen en landelijke partij coryfeeën aan te spreken maar je blijft uiteindelijk met legen han den staan. Of het vertrouwen in de politiek daardoor verder is afgeno men laat zich raden. VREDE DINGUS Positief kijken we terug op de vrede die werd gesticht tussen het Ko van der Velpen, directeur muziekschool: Een terugblik op het afgelopen jaar is wat mij betreft slechts een kwartaal daar ik pas in september 2000 benoemd ben tot directeur van de muziekschool. Tot nu toe bevalt het mij heel goed in het Venrayse en ik hoop ook binnen afzienbare tijd hier te komen wonen. De afgelopen periode in Venray werd gekenmerkt door kennis maken met vele mensen en instan ties. Het meest opvallende verschil in mijn werk hier en in Nieuwegein (mijn vorige werkplaats) is wel de rol en betekenis van verenigingen. De betrokkenheid van de verenigin gen hier in Venray bij de muziek school spreekt mij zeer aan en ik heb dan ook zeker de ambitie komend jaar de samenwerking tus sen de muziekschool en het vereni gingsleven nog verder uit te bouwen met respect voor eikaars mogelijk heden en onmogelijkheden. Verder voel ik mij bevoorrecht te mogen werken in zo'n prachtig gebouw als Jerusalem en met zo'n fantastisch team van medewerkers als hier op de muziekschool. Belangrijkste ont wikkeling voor het komend jaar zal wat mij betreft de op handen zijnde samensmelting zijn met de Vrije Academie en de dansschool zodat wij straks in staat zijn het gehele pakket aan culturele activiteiten vanuit Jerusalem te kunnen aanbie den. Een uitdagende en ingrijpende klus, maar noodzakelijk. Andere belangrijke zaken voor het komend jaar zijn te trachten het muziekaanbod uit te breiden met andersoortig aanbod, denk daarbij aan wereldmuziek en popmuziek en aanbod naar het onderwijs toe, zowel het basisonderwijs als het voortgezet onderwijs. Essentieel is deze ontwikkeling omdat de instel lingen voor kunsteducatie meer behoren te zijn dan een verzameling docenten en leslokalen. Het gaat juist om de centrale plaats die een dergelijke instelling inneemt in de lokale culturele infrastructuur. Ik hoop volgend jaar een paar goede '|Stappen in deze richting te kunnen zetten. Allemaal zaken waar ik met veel energie en enthousiasme aan wil. Toch zijn er nog wel een aantal zorgpunten. Wordt het samengaan van de Vrije Academie en ballet school per 1 september wel gehaald? Gewoon hard werken denk ik. Belangrijkste zorg is evenwel de financiële armslag van met name de muziekschool. Een instelling voor kunsteducatie is genoodzaakt steeds flexibeler te opereren en vooral een groter en diverser aanbod te hebben met een hoge kwaliteit. Deze ambi ties brengen hoge kosten met zich mee. Kosten ook waar weinig invloed op uitgeoefend kan worden. Wanneer dan aan de andere kant de bijdrage van de overheid (subsidie) niet in de pas loopt moet er gesleu teld gaan worden aan de ambities en dat zou heel jammer zijn gezien de enorme kansen die er voor het kun staanbod liggen in Venray. Ik hoop ook dat we met z'n allen, overheid en muziekschool, plannen kunnen maken die de groei niet afremmen. Want groei zit er wel in. Viel vorig jaar een daling van het aantal leer lingen te bespeuren, de inschrijvin gen voor hel nieuwe lesjaar geven weer een stijging van het aantal leer lingen weer, ondanks de noodzake lijke tariefsstijging. Meer dan 1500 inschrijfformulieren zijn inmiddels ontvangen. Deze stijging van het aantal leerlingen sterken ons in het vertrouwen dat er nog steeds heel veel mensen zijn die graag muziek willen maken. Laten we hopen dat we dit de komende jaren kunnen voortzetten en dat muziekles voor iedereen bereikbaar blijft. Want werken met kunst, of dit nu muziek, schilderen of dansen is, is van onschatbare waarde voor je eigen persoonlijkheid. Graag sluit ik af met de wens dat al onze leerlingen, cursisten, medewerkers en relaties een gezond en fantastisch 2001 heb ben. gemeentebestuur het OJC Dingus. D66 heeft zich altijd fel gekeerd tegen het opzeggen van het vertrou wen in het Dingus bestuur en gepleit voor snelle hervatting van het open jongeren werk in Venray. Een ander punt waar we in het kader van het jeugd beleid tevreden mee zijn is de eerste aanzet om te komen tot een Bodaertcentrum. D66 is het geweest die dat onderwerp op de agenda heeft gekregen. Werden we aanvan kelijk door een aantal collega politi ci niet voor vol aangezien nu is vrij wel iedereen over dit onderwerp enthousiast. Ook tevreden zijn we met het plattelandsdebat. D66 heeft jaren geleden gepleit voor het voeren van een Agridebat en ook dat idee is uit eindelijk gerealiseerd. Verder zijn er natuurlijk nog vele ander onderwerpen geweest die hierbij de moeite van het vermelden waard zouden zijn. Mdar ik denk dat de inwoners van Venray zelf moeten uitmaken wat voorjaar het (in poli tieke zin) het was. Voor ons was het in ieder geval een zeer druk (te) jaar. Dat zijn dan van die moment datje je realiseert dat politiek niet alles is. VERKIEZINGSKOORTS 2001 wordt het verkiezingsjaar. De verkiezingskoorts gaat weer stij gen. Partijen zijn druk in de weer met het schrijven van verkiezings programma's en opstellen van lijs ten e.d. Mensen die hun hoofd net boven het maaiveld uitsteken zullen verzoekjes krijgen om op deze op gene lijst te komen staan. En belangrijker nog partijen zullen zich sterker gaan profileren t.o.v. de con current. Ook in Venray is het drin gen in het midden en vechten om de gunst van de kiezer. Daarbij zou bijna de aandacht afgeleid worden van het besturen van de gemeente. Ik verwacht dat er in 2001 wederom moeilijke keuzes gemaakt en beslis sing genomen moeten worden. Nieuwe beleidsprojecten worden opgestart en lopende zaken die nu nog in de beleidsvoorbereiding zit ten komen in de besluitvormingsfa se. En juist deze fase zorgt altijd voor de nodige discussiestof. Zeker wanneer de publieke opinie zich er mee gaat bemoeien. Concreet zal er een oplossing voor de kwestie Merselo moeten komen. Het ingezette debat op de inrichting van het Venray buitenge bied dient een vervolg te krijgen, eindelijk zal gestart gaan worden met de revitalisering van het open jongeren werk, het AZC zal op- en ingericht gaan worden, de Hulst zal ontwikkeld gaan worden, de ope ningstijden van de horeca zal besproken moet worden. De locatie van het gemeentehuis en het ambte narenkorps zullen wel weer tegen het licht gehouden worden. Kortom grote en klein zaken zullen naast de verkiezing wel weer voor een leven dig jaar gaan zorgen. D66 zal ook aankomend jaar zich weer het bekend enthousiasme rich ten op deze en ook andere belangrij ke items. Inzet zal zijn om weer een aantal nieuwe zaken op de rol te bet ten. Voor ideeën staan wij altijd open. Bert Linskens, fractievoorzitter PvdA Terugblikken? Geschiedenis was nooit mijn favoriete vak. En als we wat verder om ons heen kijken dan alleen de Venrayse grenzen kan ik me op sommige momenten niet aan de indruk ont trekken dat we er ook niet veel van opgestoken hebben. Honger, geweld, onrechtvaardigheid en ongelijkheid komen zelfs in de allernieuwste editie van de Dikke van Dale nog voor. Terugblikken? Volgens mij geeft een goede politicus de voorkeur aan de toekomst; aan alles wat nog in het verschiet ligt; aan programma punten die nog niet of nog niet opti maal gerealiseerd zijn. De tijd van deze regeerperiode begint immers te dringen. Niet dat er geen nieuwe meer zou volgen of omdat we niet vol met nieuwe ambities zitten, maar toch. Terugblikken? Oké, ook ik wil mij hiertoe een keer per jaar wel laten verleiden. Het eerste jaar van de nieuwe eeuw werd uiteindelijk toch een jaar waarin veel gerealiseerd werd, waarin tal van discussies, soms tot zeer heftige, gevoerd wer den en waarin Venray liet zien toch bij voortduring aan de weg te willen timmeren. De veelvoud aan ruimte lijke plannen, nieuwe infrastructuur, de bouwstart van een giga-onder- wijsinstituut en het zoeken naar een goede plek voor 375 AZC-gasten. Een jaar waarin daarentegen ook zaken "afgebroken" werden. De zie kenhuiszorg en het jongerenwerk om maar eens twee belangrijke te benoemen. Regeren is vooruitzien, niet terug blikken. De PvdA-fractie wil ook in 2001 met dezelfde energie en het zelfde enthousiasme werken aan goede dingen voor Venray. Het besef dat zij dit namens velen van u mag doen hebben we nooit uit het oog verloren. Het blijft voor ons dan ook enorm belangrijk te horen wat de Venrayse burger wenst. Wij wen sen u, naast fijne feestdagen, geluk en gezondheid in het nieuwe jaar, dan ook een flinke dosis positieve kritiek toe! Lei Heidens, één jaar wethouder: Toen ik een jaar geleden wet houder werd als opvolger van Frans Janssen heb ik niet ver moed wat er allemaal op me af ging komen. Zo'n hectisch jaar heb ik nog nooit meegemaakt! En ik was toch wel wat gewend. Maar ondanks alle hectiek heb ik het gevoel, dat we voor Venray goede beslissingen hebben kunnen nemen. Öok al waren enkele besliss ingen soms omstreden en konden ze niet altijd rekenen op draagvlak van iedereen. Dat is erg wennen. Je wilt het namelijk zo graag voor iedereen goed doen, maar dat is, zoals u ook weet, niet altijd mogelijk. Een drietal zaken, die afgelopen jaar binnen mijn (overigens zeer boeiende) portefeuille speelden, wil ik er graag uitlichten. ZIEKENHUIS Het St. Elisabeth-ziekenhuis en de kwaliteit van zorg Als je ergens ontzettend veel energie in stopt, dan hoop en ver wacht je ook, dat deze inspanningen een keer beloond worden. Wat betreft het dossier ziekenhuis moet ik helaas vaststellen, dat deze inspanningen niet die oplossingen hebben gebracht, waar iedereen op hoopte. Een ziekenhuis met een compleet pakket aan basisvoorzie ningen. Nog steeds blijven we hard werken aan het realiseren van onze wensen. Ik blijf er voor gaan! DIFTAR Het is nooit leuk om impopulaire maatregelen te nemen, ook al moet het soms. Ook daar ben je verant woordelijk voor. We zijn, na een vervelende start, nu volop bezig om van Diftar het succes te maken, dat we aanvankelijk voor ogen hadden. Maar daar moet nog wel het een en ander voor gebeuren. Een ding is in ieder geval zeker, zonder Diftar zou den we nu met zijn allen al veel duurder uit zijn geweest. RECONSTRUCTIE BUITENGEBIED Ook in ons district wordt momen teel volop gewerkt aan nieuwe kan sen voor ons buitengebied. Het debat over het Venrayse platteland heeft nog maar weer eens duidelijk aangetoond, dat er in dit gebied enorm veel ontwikkelingen op gang zijn gekomen. De discussie met iedereen, die het aangaat, is inmid dels volop losgebarsFen. Hier gaan we zeker mee verder. Laten we er de tijd voor nemen, die voor dit proces nodig is. TOT SLOT Wethouder zijn doe je nooit alleen, ook ik niet. Zonder de steun van je collega¥s en van een deskun dig en gemotiveerd ambtenaren korps lukt het nooit. Wat dat betreft heb ik het afgelopen jaar geen kla gen gehad. Met raad en daad ben ik dit afgelopen jaar terzijde gestaan en dat is maar goed ook. Wethouders zijn ook maar mensen. Ik wens iedere burger van Venray fijne feestdagen en een gelukkig en vooral gezond nieuw jaar toe. In augustus van dit jaar opende de Stichting Samenwerkende Kinderopvang (SSK) een tweede vestiging van Kindercentrum Duimelot op het St. Annaterrein in Venray. Ook in Horst werd een dependance geopend en in Meerlo breidde de SSK het aantal kind plaatsen onlangs flink uit. Het is illustratief voor de ontwik keling die de kinderopvang in deze regio, maar ook in de rest van ons land doormaakt. Voor de SSK, met 14 vestigingen voor kinderopvang in Noord-Limburg en Oost-BrabanF, kan die ontwikkeling niet snel genoeg gaan. "Voor 2002 willen we 300 extra kindplaatsen hebben gere aliseerd. Het is een race tegen de klok. Als we het niet halen loopt de regio heel veel rijkssubsidie mis", aldus Jules Willems, algemeen directeur van de SSK.In totaal groeide de SSK in 2000 naar 700 kindplaatsen. De organisatie biedt nu opvang aan zofn 1400 kinderen. Kindercentrum Duimelot in Venray groeide met 18 kindplaatsen. iDie uitbreiding is voor een groot deel te danken aan de opening van een tweede vestiging op het St. Annaterrein. Deze uitbreiding gaf de SSK tevens de mogelijkheid om het productaanbod te verruimen met flexibele opvang en verticale groe pen (kinderen van 0-4 jaar). NIEUWBOUW "Maar we zijn er nog niet", zegt Willems. "In Venray moeten we de komende twee jaar honderd extra plaatsen realiseren om aan de ver wachte marktvraag te kunnen vol doen. Wij hebben daarom nieuw- bouwplannen voor de vestiging aan de Beukenlaan. Die nieuwbouw moet plaats bieden aan 40 extra kindplaatsen. Als we geen tegensla gen hebben, dan starten we zomer 2001 met de bouw, zodat we de nieuwbouw in augustus 2002 kun nen openen. Het huidige gebouw gaat, net als de gymzaal en peuter speelzaal op het terrein, tegen de grond. De locatie aan de Beukenlaan zal straks ruimte bieden aan het Servicebureau van de SSK en aan de kinderopvang en buiten schoolse opvang van Kindercentrum Duimelot." Verder wil de SSK de buiten schoolse opvang (BSO) in Venray uitbreiden met een tweede vestiging in het wijkcentrum in Veltum. Willems: "De ingebruikname is gepland in augustus 2001. De nieu we locatie biedt ruimte voor 20 extra kindplaatsen. We willen dat de vier- tot dertienjarigen zoveel moge lijk in hun eigen wijk of dorp terechtkunnen voor buitenschoolse opvang. Daarom onderzoeken we naast Veltum ook nog andere moge lijkheden in Venray en directe omgeving." STRUIKELBLOKKEN De grootste struikelblokken voor de uitbreidingsplannen van de SSK vormen de ambtelijke molens. Die draaien volgens Willems te lang zaam. "Wij kunnen wel haast heb ben, maar de gemeenten moeten zich houden aan allerlei procedures en inspraakregelingen. Die houden de boel enorm op. Over het alge meen werken de gemeenten heel goed mee, zeker de laatste jaren", zegt Willems. "Maar om de wacht lijsten tot aanvaardbare proporties terug te brengen, moeten eind 2002 maar liefst 500 kindplaatsen in deze regio zijn gerealiseerd. Hiervoor ligt 8 miljoen aan rijkssubsidie klaar, die echter pas wordt uitgekeerd als de plaatsen er daadwerkelijk zijn. Wij hebben er echter vertrouwen in dat ons dat met inspanning van alle betrokkenen gaat lukken", aldus Jules Willems. Na een spannend fusiebesluit staat de Rabobank midden tussen haar leden. Een gezonde ontwikkeling van alle sectoren is veilig gesteld en bovenal de service aan klanten en leden. Uw persoonlijke adviesbank. direct bij u in de buurt. Dat wil de bank zijn, ook in 2001. Met ons allen wensen wij u het allerbeste toe, vooral natuurlijk voor uw gezondheid en persoonlijk geluk maar ook voor uw financiële zaken. Jan Hurenkamp, voorzitter Bestuur Inalfa zakelijk tevreden over het jaar 2000 Terugkijkend op het jaar 2000, is het voor Inalfa Venray op vele fronten succesvol geweest maar leverde het ook enkele dieptepun ten. Zo moesten wij na een niets ontzienend ziekbed afscheid nemen van drie collega's die nog in actieve dienst waren en op de valreep van dit jaar ook nog van een gewaardeerde oudgediende. Zakelijk ging het Inalfa met name bij de schuifdakdivisie voor de wind. Vele nieuwe orders werden geboekt en de orderportefeuille ziet er zeker voor de Venrayse vestiging op lange termijn zeer goed uit. Het legt wel een enorme druk op de medewerkers om in deze tijd van concurrentiedruk en steeds snellere nieuwe ontwikkelingen, de balans werk en privé op het juiste peil te houden. Binnen de metaaldivisie lagen de resultaten zoals verwacht wat lager. Reden ook om binnen de metaaldivisie het roer om te gooien. De krachten van de metaaldivisie binnen Europa zullen gebundeld worden op het gebied van onder andere Verkoop en Engineering. Er gaat enorm geïnvesteerd worden in toename van technologie en kennis. Dit betekent meer aandacht voor productontwikkeling en in een vroegtijdig stadium met de klant aan tafel zitten waarbij de technische kennis en brede ervaring van Inalfa een belangrijke toegevoegde waarde zullen zijn. Ook in het kader van de herstruc turering van de metaaldivisie werd onlangs Mastertools in Beringe overgenomen. Met de bestaande gereedschapmakerijen in Venray, Hamont (België) en Vrable (Slowakije) gaat dit nieuwe bedrijf Inalfa Mastertools B.V. een belang rijke spil worden in de technische ontwikkelingsbehoefte. Voor Inalfa Metal in Venray zal er niet veel ver anderen ook al zullen de productie activiteiten de komende jaren geher definieerd worden. De nadruk zal hier komen te liggen op complexe hoogwaardige productsamenstellin gen. Daarnaast zal het hoofdkantoor van de European Metal Division in Venray gebouwd gaan worden. TROTS De groei is er dus nog lang niet uit maar ook dat past bij Inalfa. In de afgelopen vijftien jaren is het bedrijf sterk gegroeid. In 1985 telde het bedrijf in Venray 300 medewerkers en werd een omzet gerealiseerd van fl. 40 miljoen. Inmiddels heeft het bedrijf wereldwijd vele vestigingen, ruim 2.800 medewerkers, waarvan bijna 600 in Venray, en realiseerde een omzet van bijna fl. 800 miljoen. Ondanks de snelle groei zijn we het bedrijf gebleven met een eigen iden titeit en een enorme interne kracht van de medewerkers die trots zijn op hun bedrijf en hun producten. Om dat "wij" gevoel te behouden zullen we er ook altijd voor zorgen dat de individuele bedrijven niet te groot worden. Ook is het belangrijk dat de Inalfa bedrijven, waar ook ter wereld, zich naar hun omgeving toe profileren als een werkgever" die haar maatschappelijke verplichtin gen in de woon- en werkomgeving kent en respecteert. Er wordt veel samengewerkt met diverse regionale bedrijven en is Inalfa altijd bereid om kennis en ervaring ten behoeve van opleidingen en visievormingen in algemeen maatschappelijk belang beschikbaar te stellen, naast de wel bekende ondersteuning van culture le activiteiten en acties die steun verdienen. Trots waren we op het behalen van de Oost-Europa Prijs. Een prijs vanwege goed ondernemersschap in Slowakije en mede dankzij de acti viteiten ten behoeve van de kansar me jeugd in de kindertehuizen daar. Weer een goed voorbeeld dat je als werkgever in de omgeving meer kunt betekenen dan alleen het bie den van werkgelegenheid. Op deze wijze wil Inalfa zich blijven onder scheiden als bedrijf dat dicht bij de gemeenschap staat, in de weten schap dat we niet zonder elkaar kun nen. Wij wensen allen een zeer voor spoedig 2001. E.J. Peters, Adj. Directeur Personeel Organisatie Inalfa Industries.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9