Twee sculpturen voor de 'kloostertuinen' Geslaagde kerstmarkt op Coninxhof Aanvraag voor meer geld dagop vangproj ecten Bestrijden van gladheid op provinciale wegen De Peelspeurders en gemeente Venray tekenen overeenkomst De Hommel steunt twee goede doelen Ruim 6600 gulden voor kinderafdeling ziekenhuis 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Merselose vrouw gewond Wanneer kwaliteit en garantie telt JACOBS Wordt 2001 een slopend jaar? Hl 1 Auto in greppel Venrayse N jongen mishandeld 'n Os, 'n ezel en een paar schapen dat geeft een stankcirkel van Ja, de Grote Markt moet ha Een 44-jarige vrouw uit Merselo maandagmiddag gewond geraakt toen zij op de Kempkensberg met haar auto tegen een boom reed. Zij ls vermoedelijk geslipt doordat de 'eg glad was door de sneeuw. Het iachtoffer is met vermoedelijk lekletsel overgebracht naar het zie kenhuis. Haar auto is totaal vernield. In winterse perioden zoals die nu aangeboden zijn, ziet de Provincie zich voor de taak gesteld Koning Winter te bestrij den op in totaal 585 km provincia le weg en op de ruim 700 km fiets paden die zij beheert. De sneeuw en gladheidsbestrijding op pro vinciale wegen vergt jaarlijks ca. 1,2 miljoen gulden. De Dienst Wegen van de Provincie pakt de gladheidsbestrij ding aan vanuit een tiental steun punten, verspreid over de provincie. Per steunpunt worden in eerste instantie twee vrachtauto's en vijf tractoren ingezet. Bij (hevige) sneeuwval of ijzel wordt het aantal voertuigen verdubbeld. De samen stelling van de strooiroutes gebeurt in overleg met gemeenten en Rijkswaterstaat. Gemiddeld rukken PEEL EN MAAS on line www.vandenniunckhof.nl/ nieuws VAKANTIE SPANJE TE HUUR APPARTEMENTEN Rosas Costa Brava Tel. 06-53317369 Tel. 06-51367458 www.casas.nl/huur dakbedekkingen Stayerhofweg 7 Wanssum Tel.. 0478-53 17 95 PajiEEL EN MAAS donderdag 28 december 2000 - Pagina 5 De gemeente Venray en Stichting Scouting De Peelspeurders ondertekenen op 5 januari 2001 een huur/exploitatie overeenkomst met elkaar. Dit betekent dat de gemeente Venray de exploitatie en het volledig groot en klein onderhoud van het Scoutinggebouw 't Peppelshuus en het groepskampeerterrein aan de Paardekopweg overdraagt aan Scouting de Peelspeurders te Venray, voor een periode van 25 jaar. Scouting de Peelspeurders neemt deze zware verantwoordelijkheid op zich, vanuit het vertrouwen dat deze vorm van privatisering hen nieuwe kansen en mogelijkheden biedt, het geen ten goede zal komen aan het scoutingspel met de kinderen en een goede vereningssfeer. Doordat zoveel mogelijk onderhoudwerk- zaamheden voortaan worden uitge voerd door de leden, kader, ouders en andere vrijwilligers van Scouting, worden er kosten bespaard, die nu direct ten goede zullen komen aan Scouting de Peelspeurders. Daarnaast wordt het nu extra aantrekkelijk om het 't Peppelshuus en het groepskampeer terrein te verhuren, omdat de inkomsten hiervan ook weer direct ten goede komen aan Scouting de Peelspeurders. Omdat een dergelij ke belangrijke mijlpaal niet zomaar voorbij mag gaan, zal de onderteke ning plaats vinden tijdens de nieuw jaarsreceptie op 5 januari, tussen 19.30 en 21.00 uur, natuurlijk in 't Peppelshuus aan de Oostsingel 41. De receptie is voor alle ouders/ ver zorgers, kader, leden en vrienden van Scouting. Rond 20.00 zal de burgemeester of de wethouder aan wezig zijn en zal ter plaatse de over eenkomst ondertekend worden. Het bestuur hoopt van harte, dat er op dit belangrijke moment, de hele vereni ging, ouders en vrijwilligers aanwe zig zullen zijn, om na de onderteke ning te kunnen proosten op een geweldig toekomst voor Scouting De Peelspeurders. Vanaf 21.00 zal de receptie worden voortgezet met een feest voor genodigden. ton Opbrengst kerstkaartenactie en collecte 3400 gulden ie] onl i. V ifel De gemeente Venray gaat in samenwerking met Synthese een aanvraag indienen bij zorgverze- g 0|keraar VGZ voor aanvullende ;o|(j financiering voor de dagopvang- projeeten. Venray kent twee dagvoorzienin- ;en voor ouderen, te weten in Ysselsteyn en in het St. [oriskwartier. Daarnaast kent fenray de dagverzorging in Het Schuttersveld. In de afgelopen tijd is deze voorzieningen onder druk komen te staan. Synthese wil daar om extra financiële ruimte voor het aanstellen van een beroepskracht. De dagopvang van Synthese wordt goed bezocht. De bezetting is vrij wel maximaal. Omdat de doorstro ming afneemt, is het denkbaar dat binnenkort en wachtlijst ontstaat. De gemiddelde leeftijd van de bezoekers is 77 jaar. De dagopvang- projecten worden voor een groot deel mogelijk gemaakt door de inzet van vrijwilligers. Omdat het aantal beschikbare vrijwilligers afneemt, wordt het steeds moeilijker om de continuïteit en de kwaliteit van de projecten te bewaren. Dit wordt nog versterkt door de toenemende ver zwaring van de problematiek bij de deelnemers. De dagopvangprojecten zijn bedoeld voor ouderen met slechts lichte problemen. De doorstroming stagneert echter, waardoor de groep deelnemers steeds ouder wordt en toenemende verzorging nodig heeft. Omdat vrijwilligers deze begelei ding niet kunnen leveren neemt de kwaliteit af. De aanstelling van een beroepskracht als activiteitenbege leider kan de vrijwilligers ontlasten en de kwaliteit verhogen. Opbrengst tafeltennisestafette in Venray Basisschool Conmxhot hield een kerstmarkt op school. Wekenlang waren de kinderen, leerkrachten en ouders druk doende geweest met de voorbereidingen voor deze markt. Het resultaat mocht er dan ook zijn. Vele kerstkunstwerken lagen te wachten op een koper. De kerstman was natuurlijk ook present en als speciale attractie was er een Winterwonderland te bezichtigen. De opbrengst komt ten goede aan de opknapbeurt van de speelplaats. Bij eeneenzijcng verkeersongeval op de A73 zijn vrijdagmiddag een 80-jarige automobiliste uit Twello en haar bijrijder een 85-jarige man uit Diepenveen lichtgewond geraakt. De twee zijn ter controle overgebracht naar het ziekenhuis maar konden na behandeling weer iaar huis. Het ongeval ontstond ver- noedelijk toen de bestuurster de isbak in de auto wilde openen en de V macht over het stuur verloor, over de kop ging en in de greppel terecht kwam. Een 13-jarige jongen uit Venray is op eerste kerstdag mishandeld door een groepje onbekende leef tijdgenoten De jongen reed fond half drie 's middags met zijn Step over de Henri Dunantstraat toen hij werd aangesproken door een jongen. Daarbij werd hij plotse ling geslagen èn geschopt. Toen het slachtoffertje op de grond lag sprong een van de jongens op zijn vocj lichaam terwijl verschillende anderen hem schopten. Een auto mobilist zag dat en reed naar het groepte toe. waarop de aanvallers n d wegrenden. Het slachtoffer is met een ambulance naai het zieken huis gebracht. Na behandeling kon hij weer naar huis. De politie is een onderzoek gestart en vraagt getuigen van de erger) ijke mis- handeling zich te melden op tele foonnummer 0900-8844. v y Voorzitter Wiel Schers van de NTTB Noord-Limburg overhan digde vorige week vrijdag symbo lisch een cheque van 6638 gulden aan de kinderafdeling van de stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg. De cheque werd dit jaar bij elkaar getafeltennist tijdens de estafette in Venray. Tijdens die estafette speel den veertien spelers van verschillen de clubs in de afdeling Noord- Limburg zeven dagen lang. 24 uur achter elkaar voor een vermelding in het Guiness Book of Records. Behalve het sportieve element had de afdeling Noord-Limburg tevens een goed doel gekoppeld aan de estafette: de kinderafdeling van de Ziekenhuizen Noord-Limburg. Door sponsoracties en een loterij tijdens de estafette in de tafeltennishal van TTV Red Stars werd uiteindelijk een bedrag van 6638 gulden bij elkaar gebracht. Het bedrag zal besteed worden aan zaken die niet onder het regulie re budget van Ziekenhuizen Noord- Limburg vallen. Met het geld wordt de entree van de kinderafdeling van het St. Maartens Gasthuis onder handen genomen. Daarnaast zal een pc aangeschaft worden, waarop kin deren die langer in het ziekenhuis verblijven (cd-rom)spelletjes kun nen spelen. De pc zal op een rijdend 'bureau' geplaatst worden. Als derde besteding zal de zitka mer voor de ouders opgeknapt wor den. Momenteel wordt hiervoor een voormalige medische post gebruikt, die slechts provisorisch is ingericht als zitkamer. de strooiwagens 22 keer per winter uit om de wegen te prepareren voor veilig weggebruik door zowel auto mobilisten als fietsers. In een gemiddelde winter gebruikt de Provincie ongeveer 1000 ton zout. Meetnet In Limburg werken de Provincie en het Rijk nauw samen in het bestrijden van de winterse gladheid op de wegen. Een gladheidmeldsys teem controleert de rijks- en provin ciale wegen op bevriezing. Dit meetnet is opgebouwd uit 23 meld punten, verspreid over de provincie. Sensoren meten voortdurend de temperatuur, de neerslag, de lucht vochtigheid en het zoutgehalte op het wegdek. Via het netwerk van praatpalen en telefoonlijnen worden de gegevens van de 23 meldpunten verzameld bij de dienstkring Autosnelwegen Limburg van Rijkswaterstaat te St. Joost. Aan de hand van deze gegevens kan bij (aankomende) gladheid bepaald worden hoe de bestrijding moet plaatsvinden. Door de meetresulta ten van de 23 meldpunten te verge lijken, wordt ook duidelijk in welke richting het koufront zich beweegt. Bij langzaam opkomende kou met kans op bevriezing van het wegdek, wat blijkt uit de weersvoorspellin gen en gegevens van het meetnet, kan er snel, preventief, gestrooid worden vóórdat gladheid ontstaat. Bruggen en ZOAB De Dienst Wegen schenkt extra aandacht aan bruggen en wegen met ZOAB. het zeer open asfaltbeton. Door de stalen constructie van de bruggen vriest het wegdek daar sneller op. Ook ZOAB vriest sneller op. Door extra strooien wordt voor komen dat er toch gladheid ontstaat op bruggen en ZOAB-wegen. Cultuurwethouder Bert Kersten verrichtte vorige week donderdag de officiële onthulling van twee sculpturen in de luktuinen van het project 'kloostertuinen' (dertig patiowoningen). De sculpturen zijn gemaakt door kunstenares iesbeth Peters en worden door Verhoeven Vastgoed aangeboden aan 'de bewoners van de dertig patiowoningen, evrouw Péters gaf een toelichting op de door haar gemaakte beelden. Leerlingen van basisschool De Hommel in Venray hebben een twaalftal prachtige kerstkaarten ontworpen. Met de verkoop ervan steunen zij de 'Skola internata' in Polny Kesov. De actie leverde een bedrag op van 2400 gulden dat beschikbaar wordt gesteld voor de realisering van een Speel-o- theek in het Slowaakse plaatsje. De kaarten zijn ontworpen door leerlingen uit verschillende groepen en werden gedrukt door NLW- bedrijven. Johannes Berhitu, leer kracht van De Hommel, legt uit hoe ze op dit idee kwamen. "Onze school heeft een kind geadopteerd via het Foster Parent Plan, maai' we wilden graag iets meer doen." Op De Hommel werd onder alle klassen een wedstrijd uitgeschreven om kerstkaarten te ontwerpen, waarvan de opbrengst naar de Stichting Vrienden Slowaakse Jeugd (voor heen Detsky Domov) bestemd is. In de afgelopen jaren heeft de school al verschillende acties gevoerd orn de kinderen in de school Detsky Domov te voorzien van speelgoed, kleding, etc. Maar de doelstelling van de stichting is nu verbreed. zodat het geld nu ook ten goede komt aan andere kinderen in de regio. Naast de kerst kaartenactie werd er aan het einde van de kerstviering een col lecte gehouden voor de heer Vidiakar uit India. Hij is al tiental len jaren bezig met het verzorgen en opvangen van allerlei mensen die door de maatschappij zijn uit gesloten (gehandi capten, psychiatri sche patiënten, etc.), maar ook kinderen die op straat worden gevonden. Al deze kinderen worden door Vidiakar en zijn medewerkers opge vangen en naar school gestuurd. De opbrengst van de col lecte was 1000 gul den. Beide bedragen werden vorige week vrijdag overhandigd.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 5