PEEL EN MAAS "Zingen is mijn lust en leven" Tijdelijk minder bedden ziekenhuis Meer duidelijkheid Xerox in januari Kerststal in Paterskerk 'n juweeltje Veiling ZON bereikt 100 miljoen omzet 'Slechts' 1498 woninginbraken in Noord-Limburg Regiokalender Alcohol en de wet Voor alle burgers een waardevol 2001 Jenniskens Gasprijzen isoleren? Spouwmuurisolatie! Met de verkoop van 1150 kg wit- en roodlof was het teler Erren uit Afferden die ervoor zorgde dat de gezamenlijke omzet van alle teeltbedrijven die werken als Erkend Producent van Veiling ZON dit jaar de 100 miljoen omzetgrens bereikt. Op 21 decem ber ontving Erren een officiële felicitatie van Veilling-directeur Ron Mulders. Medio 1998 is de Erkenningsregeling Veiling ZON van start gegaan. Deze Erkenningsregeling is een kwali teitszorgsysteem dat door telers van Veiling ZON op hun eigen bedrijf kan worden ingevoerd. Het belang rijkste doel van de Erkenningsregeling is te voldoen aan de eisen van de markt. Handelsbedrijven vragen steeds vaker om aantoonbaarheid van het nakomen van afspraken die worden gemaakt met de teeltbedrijven. Specifieke eisen zijn bijvoorbeeld het voldoen aan een hygiënecode, deelname aan milieubewuste teelt (MBT) of basiszorgsytsteem (BZS), of een hoger milieuzorgsysteem en het waarborgen van de productkwa liteit. Een ander doel is het vastleggen van afspraken in de keten teeltbe- drijf-Veiling ZON-handel. Binnen het kwaliteitszorgsysteem van de teeltbedrijven worden zaken vastge legd die te maken hebben met het verdere verloop in de keten, zoals aanvoerplanning, klachten en zelf keur. De afspraken worden binnen de Erkenningsregeling aantoonbaar uitgevoerd. De ontwikkeling naar kortere logistieke productstromen (bijvoorbeeld thuisverlading) vraagt om het in één keer goed uitvoeren van werkzaamheden. Kwaliteitszorg is hierbij een goed hulpmiddel. Een teeltbedrijf dat wil deelnemen aan de Erkenningsregeling wordt begeleid door een extern bedrijf dat gespecialiseerd is in kwaliteitszorg. Op elk bedrijf wordt een nulmeting uitgevoerd. Na het volgen van workshops start de teler onder bege leiding met het aanpassen van voor beeldprocedures en instructies op het eigen bedrijf. Daarna worden procedures en instructies ingevoerd op het bedrijf. Na de proef-audit vindt de certificatie-audit plaats. Als het teeltbedrijf het certificaat heeft ontvangen, worden vier keer per jaar door keurcontroleurs van Veiling ZON vervolgaudits uitge voerd. Inmiddels kent Veiling ZON 72 officieel Erkende Producenten. Wij danken u voor het vertrouwen. Wij wensen u een gezond en goed gekleed jaar toe. Wil Grotestraat 93 Venray PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ nieuws In de politieregio Limburg- lord is het inbraakrisico minder n 0.75 Dat is beduidend ger dan het streefcijfer van 1 it de politie voor 2003 voor ogen id. Werd er in 1998 nog in 2031 Jningen ingebroken, in 1999 »nd de teller al bijna 10% lager il871 woninginbraken, ii 2000 is tot 19 december in echts' 1498 woningen ingebro- Dat is ongeveer 0.75% van de lal 200.000 woningen in mburg-Noord. Landelijk ligt het rcentage woninginbraken op geveer 1.31 dat zijn ongeveer .000 inbraken per jaar. KEURMERK )eze cijfers maakte Korpschef irg van Baarle van hel regiokorps litie Limburg-Noord bekend op I landelijk congres Keurmerk ilig Wonen, dat woensdag in Ede gehouden. Volgens van Baarle, 'ens landelijk portefeuillehouder or dit aandachtsgebied, dient de ndacht van de politie op het bied de komende jaren op te luiven van preventie naar handha- ïgstaken en opsporingstaken. Het sporingspercentage is landelijk gezien nog te laag, minder dan 3%. In de politieregio Limburg-Noord ligt dat percentage het afgelopen jaar op 7,3% Inbraakpreventie is al enkele jaren één van de speerpunten in het beleid van de politie Limburg- Noord. Samen met anderen is vooral veel aan preventie gedaan. Intensieve samenwerking met gemeenten, woningbouwverenigin gen en verzekeraars heeft onder andere geleid tot de invoering van het politie Keurmerk Veilig Wonen in de regio. Het project draaide het afgelopen jaar in alle districten van de regio Limburg-Noord. Het politie Keurmerk Veilig Wonen wordt afgegeven als een wijk voldoet aan een aantal eisen op het gebied van inbraakpreventie (zoals het verbeteren van hang- en sluitwerk) en maatregelen om de sociale veiligheid te vergroten. Een verhuurder of huiseigenaar kan het Certificaat Veilige Woning krijgen, als hel huis aan de eisen voor inbraakpreventie voldoet. De kans op een inbraak neemt dan voor 90% af. Veel verzekeraars geven ook kor ting op de premie van de inboedel verzekering. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Donderdag 28 december: In de Familiekerk in Venlo vindt vanaf 19.30 uur het zeventiende kerst concert van de gemengde zangvereniging Vivente plaats. Zondag 31 december:: In streekmuseum De Locht in Melderslo vindt een demonstratie krenten broden bakken plaats. Het museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 7 januari:: In streekmuseum De Locht in Melderslo vindt een demonstratie kant klossen plaats. Het museum is open van 14.00 tot 17 (H) uur. Maandag 8 januari:: In het Limburgs Museum gaat de tentoonstelling Hallo... Nachbar, Dag.... buurvrouw van start over de soms wal ongemakkelijke relatie tus sen Duitsland en Nederland. Jongereninfotheek Sinds 1 november 2000 is de drank - en horecawet aangescherpt. De belangrijkste reden is dat de overheid bezorgd is over de gevol gen van het alcoholgebruik door jongeren. Er wordt steeds meer door jongeren gedronken en er gaat te vaak iets mis. De drank en horeca wet is in de eerste plaats gericht op de verstrekkers van alcohol in win kels slijterijen, horeca, sportkanti nes enzovoorts. Omdat alcohol gebruik risico's met zich mee brengt stelt de overheid eisen aan de manier waarop het wordt ver kocht, en aan wie De verkopers zijn er verantwoordelijk voor dat alcohol wordt verkocht op de manier zoals de wet dat voorschrijft. Wie dat niet doetkrijgt een boete of raakt zijn vergunning kwijt. Verkopers hebben bijvoorbeeld de plicht om te voorkomen dat alcohol aan te jonge mensen word verkocht .Ze mogen ook geen alcohol verko pen als dat leidt tot verstoring van de openbare orde', veiligheid of zedelijkheid. Wie alcohol verkoopt is vanaf nu verplicht jongeren te vragen aan te tonen dat zij 16 jaar voor zwak alcoholhoudende drank) of 18 jaar voor sterke drank) zijn Aan wie dit niet kan of wil mag niets worden verkocht. Jongeren kunnen laten zien hoe oud ze zijn met een paspoort, een rijbewijs, een OV jaarkaart of een bromfietscertifi caat. Dit geld overal waar drank wordt verkocht in bijvoorbeeld supermarkten, in de cafetaria, bij de slijter of in een discotheek. Wil je meer weten over de.nieuwe wet over alcohol?, loop dan gerust bij de Jongereninfotheek binnen Jongereninfotheek Venray, Schoolstraat 16. Openingstijden: ma t/m do van 14.00-17.00 uur en vrij dag van 14.00-20.00 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard DONDERDAG 28 DECEMBER 2000 - NR. 52 HONDERD EENENTWINTIGSTE JAARGANG Marianne Weber 'live in concert' in Schouwburg Venray n het St. Elisabeth ziekenhuis rden tijdelijk 15 van de 84 bed- gesloten. Oorzaak van de slui- is ziekte en zwangerschapsver- onder het personeel. De atregel zal volgens de zieken huisdirectie maximaal drie maanden duren. Het ziekenhuis kampt al langere tijd met personeelsproblemen. Pogingen om in Duitsland verple gend personeel te werven hadden minimaal resultaat. Het ziekenhuis bekijkt momenteel de mogelijkheid om kinderopvang te regelen waar door. Hierdoor zouden meer vrou wen aan de slag moeten kunnen bij de ziekenhuizen Noord-Limburg. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Het personeel van Xerox Venray moet nog tot 10 januari geduld uit oefenen om duidelijkheid te krijgen over hun toekomst bij het bedrijf en over de toekomst van het bedrijf uberhaubt. Op die dag zal Europees directeur Frans Stollman bekendma ken wat de reorganisatieplannen voor Xerox betekenen voor de Europese vestigingen. Xerox verkeert al enige tijd in financiële problemen en heeft moei te om de schuldenlast bij de bank terug te dringen. Bovendien maakte het aandeel Xerox op de beurs een vrije val. De koerst ligt nu rond de vijf dollar. In november kondigde directie in America aan dat er struc tureel vier miljard binnen het con cern bezuinigd moest worden. Vanwege de financiële situatie van het bedrijf wordt niet uitgesloten dat bepaalde bedrijfsonderdelen door Xerox verkocht gaan worden. Verkoop van de Venrayse productie vestiging behoort daarom tot de mogelijkheden. Voor het eerst in haar indruk- kkende loopbaan zal Marianne jber (45) dit seizoen al haar is en alle liefhebbers van het derlandse lied verrassen met i serie prachtige avondvullende e-concerten. De zangeres met weergaloze stem zal met dit iuwe programma 'live in con- f langs tien Nederlandse ■aters toeren. Op woensdag 24 mari vanaf 20.00 uur is de hui- je 'Koningin van het venslied' te horen en te zien op bühne van Schouwburg nray. laar nummers 'Ik weet dat er een Ier is', 'Schrijf me looit geen mooie brieven meer', orgen wordt het anders' en 'Als rren stralen gaan' zijn allemaal ;ende liedjes die zeker niet zullen (breken, maar er is tijdens deze indvullende show ook plaats voor igevoelige snaar: Bij 'De kleine ur', 'Kind van mij' en haar laatste ite hit 'Goodbye my Love' zal bij en zeker een zakdoek voor de komen. Een avond met een lach een traan, dat is wat Marianne iber samen met live-orkest reenlight Express' brengt. VERRASSINGEN n een wervelende twee uur show nen natuurlijk al haar hits van de jelopen jaren aan bod. Maar lanks haar jarenlange bühne- aring, is Marianne toch wel een :tje zenuwachtig voor haar eerste atertoernee. "Het is gewoon erg mend en bijzonder allemaal. Dit toch heel wat anders dan een treden van een half uur in een sttent, of op een bruiloft. Als er iets gebeurt, kun je nog wel wat jroviseren. Maar nu treed ik in maand op in tien schouwburgen teel het land. Ik hoop maar dat n stem heel blijft, zodat ik aan de wachtingen van al mijn fans kan doen", zegt ze tijdens een pers- nferentie in Schouwburg Venray. )e zaal in de Venrayse schouw- rg noemt ze 'erg knus'. "De men- i zitten dicht bijeen en ik kan ze :d zien. En dat vind ik erg angrijk. Ik moet kunnen zien en :len hoe de sfeer is, wil het ple- r in de ogen van de mensen kun- I zien. Ik hoop,dat de mensen in meedeinen op een wals, maar cstil kunnen zijn om te genieten ide teksten en de muziek. Ja, het toch heel wat anders dan een treden in een feesttent. Een enor- uitdaging." ilarianne Weber, de ongekroonde ningin van het levenslied, vertolkt ds jaren met hart en ziel en met lot succes het Nederlandse lied. )e nuchtere zangeres kwam in onverwachte regen van hits echt. Ze kreeg diverse gouden en lina platen uitgereikt en werd lërscheiden met een Edison in de egorie Nederlands Levenslied voor haar succesalbum 'Diep in mijn hart'. De samenwerking met niemand minder dan Frans Bauer, verliep zo succesvol dat er een ver volg kwam op hun eerste duettenal- bum 'De Regenboog', waarvan meer dan 300.000 exemplaren over de toonbank gingen. Het tweede duettenalbum 'Wat ik zou willen' van Frans en Marianne, is opnieuw een megasucces geworden. UTRECHT Marianne Weber werd in Utrecht geboren, een stad diehaar nog steeds na aan het hart ligt. Ze werd door wijlen Mary Servaes zelf voorge steld als haar logische opvolgster. Na het spijtige verlies van de Zangeres Zonder Naam, is Marianne dan ook zonder twijfel de enige zangeres die aansprak zou mogen maken op de felbegeerde titel van 'Koningin van het Levenslied'. "En daar ben ik echt trots op", vertelt Marianne Weber. "Ik zal ook nooit Engels gaan zingen, want dat past niet bij mij. Zingen is gewoon mijn lust en mijn leven." Weber voelde nooit echt de drang zich op te dringen als een ster aan het Nederlandse hitfirmament, echter na de single 'Ik weet dat er een ander is' bleef haar dit niet bespaard. De nuchtere Hollandse zangeres stond aan het begin van een veelbelovende zangcarrière. De veelbesproken hit singel 'Schrijf me nooit geen mooie brieven meer' bezorgde haar binnen twee weken een nummer 1 notering in de Nederlandse top 20. Veelbesproken was de titel door het feit dat er een dubbele ontken ning werd gebruikt in de zinsop bouw van de titel. GOUD Diverse malen ontving zij gouden cd's. Eén daarvan werd in een fees telijke ambiance uitgereikt door haar eerder genoemde vriendin en voorbeeld Mary Servaes. Een onver getelijk moment, dat haar tot op de dag van vandaag is bijgebleven. De erkenning vanuit de platenbranche ontving Marianne later in de vorm van een Edison voor haar album "Diep in mijn hart'. Een album dat door het welbekende hitduo Emile Hartkamp en Riny Schreijenberg werd geproduceerd. De samenwer king van Marianne met Hartkamp en Schreijenberg is nog steeds van kracht en resulteert in ongekende successen, zoals te horen is op haar albums "Marianne Weber', "Alles in het leven'. "Morgen wordt het anders' en "Jou vergeet ik niet'. ALBUMS In totaal verkocht Marianne meer dan 500.000 exemplaren van haar albums. En resultaat waar menig artiest jaloers op kan zijn. Eén van haar grootste successen was de duet-cd met, de toen nog rijzende ster, Frans Bauer. De combinatie Weber en Bauer bleek een enorm succes. Na het succes van de hitsin gel "De Regenboog' brak het album alle toenmalige records. Op één dag werden er meer dan 302.000 exem plaren van het album verkocht. Dit resulteerde in een vermelding in het Guiness Book of Records. Marianne Weber, uiteraard vereert met dit suc ces, vond het vooral een enorme opsteker voor het, toen altijd nog ondergeschoven, populaire Nederlandstalige repertoire. CONCERTTOURNEE Drie jaar na dit alles overtreffende succes, na de vuurwerkramp in Enschede, besloten Frans Bauer en Marianne Weber dat ze opnieuw de handen ineen moesten slaan. Het duo besloot een singel op te nemen waarvan de opbrengst naar Giro 777 ging te bate van het nationaal ram penfonds. De hitsingel "Wat ik zou willen' kwam er, en werd gevolgd door een compleet nieuw album van Frans Bauer en Marianne Weber. Het album bestaat uit legendarische hits die in een nieuw jasje zijn gestoken. In de Maaspoort in Den Bosch gaf het koningsduo een over weldigend concert ter introductie van dit album. Marianne Weber ging in decem ber 2000 de studio weer in om iedereen opnieuw te kunnen verba zen. Haar meest recente solo-album "Alleen voor jou' zal begin volgend jaar een opvolger krijgen. Ondersteund door een nieuw management zal Marianne haar talenten verder gaan ontplooien. Eén van haar ambities, om een con certtournee door de Nederlandse theaters te gaan maken, komt nu uit. Zij zal haar fans en liefhebbeqs van het Nederlandse lied verrassen tij dens de tour "Marianne Weber Live in Concert' in januari 2001. Kaarten zijn te bestellen via tele foonnummer 0478-530999 of 0900- 9203. Ze hadden er de afgelopen weken kei- en keihard aan gewerkt. De leden van de kerststalgroep in de Paterskerk kunnen tevreden terug kijken op het resultaat: een prachtig versierde kerststal. Met honderden lampjes die één voor één door een zwart doek waren gestoken, zodat de 'sterren' blonken als nooit tevo ren tijdens de kerstnacht. Een rots wand met grot voor het kerstkind, een engel, een herdersvuur en een waterval zorgden voor een sfeer die tekenend is voor het kerstfeest. Met name tijdens de speciale openstel ling op eerste kerstdag kwamen velen een kijkje nemen. De kinderen werd die dag een kerstverhaal door een van de leden van de kerststal- groep voorgelezen. Bel voor meer informatie betreffende bestaande woningen en gebouwen: 0478-632044 Grotestraat 57, Postbus 9 5820 AA Vierlingsbeek y f Telefoon: 0478-632044 Telefax: 0478-632046 CfCemerS

Peel en Maas | 2000 | | pagina 13