Gemeenteraad stemt in met plannen St. Anna en Servaas Bijdrage voor inrichting gemeenschapshuis ONS LEER HEEFT MEER!- Êbmm+r Speelvoorzieningen kerkdorpen op peil De Gouden Kwast voor Schilderwerken G. Reijnders Kerstmarkt op het Henseniusplein Nieuwe naam moet uitstraling verbeteren Grotestraat 41 PEEL EN MAAS BEZORGEN? AANBIEDINGEN KWALITEIT, SERVICE EN GARANTIE Voorkeurs recht Deurneseweg Het summum van comfort Ü.PEEL EN MAAS donderdag 21 december 2000 - Pagina 9 De gemeenteraad heeft dinsdag Ie plannen voor de herinrichting an de terreinen St. Anna en St. lervatius besproken en vastge steld. De raad aanvaardde het Globaal itedenbouwkundig Plan (GSP) en loog zich over de inspraakrapporta- re bij de plannen. In het raadsvoor- tel stelt de gemeenteraad vast dat liverse belangengroepen en burgers vaardering hebben uigesproken iver de manier waarop zij werden ietrokken bij de planvorming en de wijze waarop is omgegaan met hun opmerkingen. De visies van de jelangengroepen en burgers blijken Dp hoofdlijnen overeen te komen met de ontwikkelde plannen. De reacties hebben dan ook niet geleid ot aanpassingen van de plannen op ïoofdlijnen. Vele reacties gingen in op de uitwerking ervan. Bij de ver- lere uitwerking van beide plannen zal bijzondere aandacht uitgaan naar het vastleggen van afspraken en richtlijnen voor architecten en land schapsarchitecten. ONDERZOEK ST.ANNA In het GSP voor ST.Anna zijn twee voorstellen aanleiding voor nader onderzoek. Dat is allereerst de geplande bebouwing van het noor delijk deel van het terrein. In goed overleg met de Stichting Das Boom wordt gekeken hoe bouwen in dit deel van het terrein aangepast kan worden aan de behoeften van de das. Onder andere in het kader van de planontwikkeling van het bedrij venterrein Smakterheide II hebben provincie, gemeente en Stichting Das Boom een convenant geslo ten, dat voorziet in het creëren van een fourageergebied voor dassen vanuit de burcht op het St. Annaterrein. Een ander aandachts punt is bouwen op de rand van het stuifduinengebied (ensemble vijf). Ook hier onderzoekt de architect nader of bouwen verantwoord is en de kwaliteit van de natuur niet aan tast. In de toekomst zal hierover met de desbetreffende belangengroepen overleg plaatsvinden. Ook de ver keersafwikkeling krijgt nog nadere aandacht. De maquette van het stedenbouw kundig plan is tot half januari te zien in de openbare bibliotheek aan de Merseloseweg. Op woensdagen tus sen 14.00 en 15.00 uur en op vrijda gen tusen 19.00 en 20.00 uur is er een medewerker van de gemeente Venray aanwezig voor het beant woorden van vragen en het geven van toelichting. ST.SERVATIUS Bij de uitwerking van dit plan zal gekeken worden waar enkele objec ten met een bijzondere waarde (o.a. bronzen beeldje, meerpaal, pierrot) en plek op het terrein kunnen krij gen. Daarnaast wordt onderzocht of een ontmoetingsruimte voor wijk- aangelegenheden gerealiseerd kan worden op het terrein (op verzoek van de wijkraad Antoniusveld). In en later stadium zal de ontsluiting in de zuidoosthoek (nabij de St. Servatiusweg) volop aandacht krij gen. Nu zowel de gemeente als het Vincent van Gogh Instituut de Globaal Stedenbouwkundige Plannen heeft aanvaard, kan de ver dere uitwerking van de plannen beginnen. Voor de realisatie van (delen) van de plannen zal de komende maanden contact worden gelegd met marktpartijen. Daarnaast komt er een publieksfolder over de plannen met de terreinen, aangevuld met informatie over de rijke geschiedenis. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Nieuwe koers diftar Gemeente Venray. Volg een nieu- /e koers binnen het diftar gebeuren, itel bij uzelf de vraag 'wat willen e met het systeem diftar berei- ïn?' Antwoord: een milieuvriende lijke scheiding van het afval, te ««ten het groente-, fruit- en tuinaf val te verzamelen in een groene con- ainer, en het overige restafval voor lover mogelijk in een grijze contai- :r. De praktijk geeft na twee jaar dif- arsysteem aan. dat slechts een »ering aantal huishoudens zijn afval cheidt; naar mijn waarneming en nschatting slechts 10 tot 15%. We beluisteren op straat en in de wan delgangen de volgende redenen: 1) De groene container is voor de zomermaanden te groot: groente, fruit, koolresten, vleesresten en luinafval staan te verrotten tot een stinkende brei. De container raakt tas na een langere tijd vol. 2) In de nazomer is de container te klein en moet men er maanden over Boen om de grotere hoeveelheid Biinsnoei en bladafval afgevoerd te Mrijgen. 3) Mixt men de groente, fruit, koolresten, vleesresten en tuinafval met het overige drogere restafval dan loopt het verrottingsproces ver traging op en bovendien kan men het afval sneller laten afvoeren per twee weken, hetgeen vooral in de zomerperiode toe te juichen is. Volgens het artikel in Peel en Maas van 7 december j.l. 'Venray verhoogt diftartarief met 13,6%' ezen wij dat er inmiddels gemid deld geen 20 maar 18 containers per huishouden ter lediging worden aangeboden per jaar. Tevens lezen wij dat 14.500 huishoudens contai ners aanbieden. Stel dat zoals hier boven aangegeven 15% van de huis- loudens hun afval scheidt volgens Ie diftarnormen, dan geeft dit het ekensommetje van 15x14.500): 100=2175 huishou dens. Nemen wij hierbij aan dat deze mensen hun groene container acht keer per jaar laten ledigen, dan teeft dit een jaartotaal van 1x2175=17.400 ledigingen. Per jaar zijn 26 ledigingen moge- ijk. derhalve rijdt de firma Cotrans 'oor 17.400:26=669 containers de ,ehele gemeente Venray kom en de fêrkdorpen per twee weken af, gemiddelde afstand circa 0,25 km ler container. Is het nog verwonder- ijk dat het diftarsysteem zo duur is? opmerkelijk is dat in het krantenar- ikel nergens te lezen is over hoe veel van de gemiddelde 18 contai- lers per huishouden er groen waren. )erhalve verzoek ik bij deze de met liftar belastende ambtenaren boven- taande berekeningen te controleren in met mij te cóncluderen dat hand- laving van de groene containers ;eld verslindend is en derhalve moet vorden afgeschaft. Mijn voorstel 'oor de toekomst is handhaving van Ie grijze container met ledigings- aogelijklieid om de drie weken, met aarbij de mogelijkheid tot het los bijplaatsen van bijvoorbeeld een 'uilniszak, een rol versleten vloer- edekking of ander afval dat niet in Ie container kan. Ook kunnen dan ouderen en mensen zonder auto aanhanger) hun troep kwijt. Het 'robleem waaraan het gemeentebe stuur nog steeds geen gehoor gaf, en Je klagers van zich afhield met de De Katholieke Bond voor Ouderen Merselo ontving woens dagmiddag in café-zaal 't Anker uit handen van mevrouw Huybers- Bonants van het fonds Zomerpostzegels 10.000 gulden voor de inrichting van het gemeen schapshuis in Merselo. Theo Zegers, vice-voorzitter van de Stichting Gemeenschappelijke Accommodatie Merselo, diverse leden en het bestuur van de Bond van Ouderen Merselo en de vice- voorzitter van de dorpsraad. Marcel Tonen, waren bij de overhandiging natuurlijk van de partij. Het fonds Zomerpostzegels schonk woensdagmiddag 10.000 gulden voor de inrichting van het gemeenschapshuis in Merselo. opmerking 'u bent de enigste die klaagt'. De burgerij van Venray gaat in het komende jaar voor haar afval het bedrag van 14.500x18x10.50 gulden 2.740.500 gulden betalen en een vastrechtbedrag van 14.500x267=3.871.500 gulden. Welk inventief transportbedrijf kan hier iets mee? In het artikel van Peel en Maas stond tevens te lezen dat onze wet houder Houba de gemeenteraad voorrekende dat een aanhanger lei- digen bij AVL (Afval Verwerking Limburg) niet vijftien maar 40 tot 45 gulden zou moeten kosten. Je kunt je hierbij afvragen in wiens belang de heer Houba zijn werk doet. Voor de burgers van Venray of is hier belangenverstrengeling aan de orde? Voor hem lijkt mij de uit drukking 'schoenmaker blijf bij je leest wel van toepassing'. Tenslotte wil ik het gemeentebe stuur er op attenderen dat zij eigen lijk ook nog financiële verplichtin gen heeft aan randgemeenten die het diftarsysteem niet invoerden, maar waar wel bepaalde hoeveelheden Venrays vuil gedropt wordt. Valt het gemeentebestuurders ook op dat de tuinen bij woningen aan het verste nen zijn en er vele erg verwaarloosd bijliggen, dat de rioolputten dicht slibben omdat mensen de goten niet meer schoonhouden, alsmede dat er veel vuil gestort wordt in de natuur. Voorkom dat straks ons nageslacht alleen bij Intratuin nog een zomer- bloempje bezichtigen kan. Verder wens ik onze bestuurders veel licht en wijsheid toe voor het nieuwe jaar 2001. W. Tacken, Venray. N.a.v. "De beste wensen" in de Gemeente Krant Venray, december 2000 Frans van Hooft (VVD) wenst voor 2001 een kunstwerk op de markt. Is dat echt het enige wat de VVD zich wenst voor 2001? Het is duidelijk een wens van de VVD, maar of dat ook een wens is van de burgers is nog lang niet zo duidelijk Oh. De VVD wenst ook nog dat de burgers vertrouwen houden in het gemeentebestuur. Ik weet niet of dat op deze manier ook zo blijft. Ik wens voor dhr. Van Hooft iets meer creativiteitszin voor de komende jaren, niet alleen voor het bedenken van dingen die Venray versieren, maar zeker voor het bedenken van zaken om problemen op te lossen en te voorkomen. Jan Rijs Groep Geleide Wapens voortaan zonder De Peel Opl januari 2001 verandert de naam van de Groep Geleide Wapens De Peel (GGWDP of GGW De Peel). Vanaf die datum draagt deze met raketten uitge ruste luchtverdedigingseenlieid van de Koninklijke Luchtmacht de naam Groep Geleide Wapens. De naamsverandering dient ter bevordering van de algehele naams bekendheid en werving in de regio. Gekozen is voor de Groep Geleide Wapens (zonder toevoeging De Peel). Deze naam zet een lange tra ditie voort, terwijl tegelijkertijd een oplossing is gevonden voor het commentaar op de oude naam die met name gericht was op de afkor ting GGWDP of GGW De Peel. Vooral door de lengte van de oude naam werden vaak afkortingen gebruikt. De gebruikte afkortingen bevorderden de naamsbekendheid niet en leverden geen bijdrage aan het begrip bij buitenstaanders voor het product en de missie van de Groep Geleide Wapens. Door de naam in te korten tot Groep Geleide Wapens en geen gebruik te maken van afkortingen moet de uitstraling beter en concreter worden. De Engelse benaming voor het onder deel wordt RNLAF Missile Group. VERDEDIGINGSGORDEL De Koninklijke Luchtmacht richt te op 1 november 1959 voor het eerst een Groep Geleide Wapens op; binnen enkele jaren zouden er nog Ziekenhuis Eindelijk een initiatief vanuit de politiek wat kans van slagen heeft. Gesteund door onze breed gerespec teerde, welstandscommissie zal de Stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg in het stof bijten: 'Dat bord moet weg'. Ik kan mij voorstellen dat dit initiatief door alle fracties binnen de raad gedragen wordt. Als het moet kunnen we zelfs wel weer op het schouwburgplein gaan staan om onze eisen kracht bij te zetten. Hierbij roep ik alle Venrayse men sen op om dit. van veel visie getui gende, initiatief te ondersteunen. Dat bord gaat weg, en het zieken huis ook. Bedankt politiek! Joop Vorst vier volgen. Vanaf 1959 zorgde de NAVO voor een gordel met luchtaf- weerraketinstallaties door heel West-Europa, vanaf de Noordkaap tot en met Turkije. De Koninklijke Luchtmacht was één van de deelne mers aan deze verdedigingsgordel met haar Groepen Geleide Wapens. Meer dan veertig jaren hebben deze eenheden paraat gestaan in Duitsland.' Aanvankelijk waren er vijf 'Groepen Geleide Wapens'. Achtereenvolgende reducties ver minderden dit aantal uiteindelijk tot twee (door samenvoeging van de Eerste en Tweede Groep Geleide Wapens ontstond er gedurende enige jaren een Twaalfde Groep Geleide Wapens, maar uiteindelijk bleven alleen de Derde en Vijfde Groep Geleide Wapens over). De groepen waren uitgerust met Nike- (Ajax, Hercules) en Hawk-raketten. In 1985 werden Stingerraketten aan het arsenaal toegevoegd. PATRIOTS In 1987 werd de Nike vervangen door het Patriotsysteem. Behalve door het jarenlang waakzaam zijn tegen luchtaanvallen vanuit het oos ten, bewezen de Nederlandse Groepen Geleide Wapens hun waar de tijdens de Golf Oorlog. Binnen enkele dagen waren zij uitgezonden en ter plekke om aanvallen van Irak af te slaan. Nederlandse geleide wapens leverden een bijdrage aan de bescherming van een Turkse vlieg basis en de bevolking van Jeruzalem tegen aanvallen met Scudraketten door Irak. Door de verandering in de politieke situatie in Europa (het einde van de Koude Oorlog, de val van de Berlijnse muur) was"het niet nodig dat de Groepen Geleide Wapens in Duitsland gestationeerd bleven. Beide in Duitsland gestatio neerde Nederlandse groepen werden samengevoegd en naar de toenmali ge vliegbasis De Peel in Nederland verplaatst. Op 1 juli 1994 werd hier de Groep Geleide Wapens De Peel opgericht. Vanaf 1 januari 2001 heeft deze eenheid van de Koninklijke Luchtmacht een nieuwe naam: Groep Geleide Wapens. Het hoofdproduct van de ongeveer 1100 mannen en vrouwen.van de groep is het in opdracht van de Nederlandse regering leveren van hoogwaardige luchtverdediging waar dan ook ter wereld. Tel. 0478 - 568 415 Lederen kleding voor dames en heren Keuze uit meer dan 1000 stuks in 100 modellen Jacks- Jassen- Broeken- Blazers- Mantels enz. normaal 299,- 399,- 399,- 449,- 599,- NU 199,- 250,- 299,- 349,- 399,- V E N L O M A A S T RICHT. E I N D H OVEN. B R E D A DENBOSCH. DORDRECHT. TILBURG. V E N R A Y Venray wil in de toekomst in het gebied, gelegen zuidelijk van de Deurneseweg tussen de A73 en de Oirloseweg, een nieuw grootschalig bedrijventerrein realiseren. Om de gemeentelijke regiofunctie te kun nen waarborgen en speculatie en prijsopdrijving van percelen op dit deel van de Deurneseweg tegen te gaan en de verwervingsmogelijkhe- den te vergroten, wil de gemeente in dat gebied het voorkeursrecht toe passen. De Wet voorkeursrecht gemeenten mag alleen gebruikt worden als het huidige gebruik van de percelen afwijkt van de toekom stige bestemming, die overigens niet agrarisch mag zijn. De betreffende percelen mogen nu niet voor agrarische doeleinden, bos en wonen gebruikt worden. Bovendien moet de nieuwe bestem ming niet agrarisch zijn maar wel voor bijvoorbeeld bedrijven, werken en infrastructurele, water- en groen voorzieningen gebruikt gaan wor den. De vestiging van het voor keursrecht houdt in, dat de eigenaren van de aangewezen perce len, als zij zelf tot verkoop willen overgaan, verplicht zijn om de per celen aan de gemeente Venray te koop aan te bieden (aanbiedings plicht). Evenals afgelopen jaar is door de gemeente "Venray ook voor 2001 een uitvoeringsprogramma Speelruimteplan opgesteld. Voor de uitvoering van het plan is in de begroting 105.000 gulden opgeno men. Daarnaast worden in de Van Montfortstraat in Ysselsteyn straat bomen vervangen en in de wijk Brukske noord-west wordt het openbaai- groen gereconstrueerd. SPEELTERREINEN In de kerkdorpen zijn in het afge lopen jaar de speelterreinen inge richt overeenkomstig de geldende veiligheidseisen en zijn, waar nodig of gewenst, aanvullende nieuwe toe stellen geplaatst of is een speelter rein heringericht. Hiermee zijn de speelvoorzieningen in de kerkdor pen volgens de gemeente Venray volledig op peil. In de kom van Venray is een aan tal speelterreinen heringericht, te weten op de terreinen aan de Allegrostraat, Lidwinahof, Isabellahof, Monikestraat en de Watermolenstraat in Oostrum. Daarnaast is op het Jerusalemterrein een nieuwe speel- voorziening gerealiseerd die echter geen eigendom van de gemeente is. Voor het komende jaar worden de speelterreinen aan de Ouverturestraat, Serenadestraat, Beethoven/Chopinstraat en Anjer aangepakt. Daarnaast worden in Antoniusveld twee nieuwe speel voorzieningen geplaatst. LAANBOMEN Verder is het volgens de cluster groen-van de gemeente Venray wen selijk dat de laanbomen in de Helfrichstraat. Van Montfortstraat en Pionierstraat worden gereviseerd. Vanuit de gebiedsgerichte aanpak is het project Brukske noord-west (Beethovenstraat, Chopinstraat, Griegstraat/Handelstraat) naar voren gekomen. In deze straten is het wen selijk dat op een vijftiental plaatsen de overhoeken worden gereconstru eerd. In verband met de beschikbare middelen is het volgens de gemeen te niet mogelijk alle wensen te honoreren. De projecten Brukske, Van Montfortstraat worden opge pakt, de Helfrichstraat en Pionierstraat komen later aan de beurt. Voor de uitvoering van het Speelruimteplan is in de begroting 105.000 gulden opgenomen. De nieuwe speelvoorzieningen in Antoniusveld komen ten laste van de exploitatie van Antoniusveld. Voor het vervangen van de straatbo men en het herstellen van het groen voor de projecten Brukske en Van Montfortstraat is een bedrag van 50.000 gulden beschikbaar. Het ver vangen van de bomen in de Van Montfortstraat is geraamd op 28.025 gulden, het herstel van de overhoe ken in Brukske is geraamd op 15.000 gulden. Schilderwerken G. Reijnders BV uit Venray is deze week onder scheiden met De Gouden Kwast. De onderscheiding wordt toege kend door FNV Bouw aan bedrij ven die in het afgelopen jaar op positieve wijze hebben bijgedra gen aan de landelijke 'verfcam- pagne'. FNV Bouw heeft in het kader van de verfcampagne tientallen bouw plaatsen bezocht. De overgrote meerderheid van de schildersbedrij ven, zo bleek uit het onderzoek van FNV Bouw, houdt zich aan de ver plichting om watergedragen verf te gebruiken. Sommige bedrijven sprongen er uit. Dat zijn de bedrij ven die er alles aan doen om hun werknemers in een gezonde omge ving te laten werken. FNV Bouw toonde deze week tijdens een bij eenkomst in Zwolle zijn waardering door één bedrijf in iedere provincie te onderscheiden met De Gouden Kwast. Deze bedrijven voldeden het beste aan de door de bond gestelde criteria voor het gebruik van water gedragen producten. Gerard Reijnders van het onderscheiden bedrijf in Venray is aangenaam ver rast met De Gouden Kwast: "FNV Bouw heeft veel acties gevoerd om overheid, ondernemers en vakmen sen te overtuigen van het nut van de toepassing van watergedragen ver ven. Als werkgever en als vakman begonnen, weet ik maar al te goed hoe belangrijk dit is voor onze men sen en onze omgeving. Daarbij behoort goede stimulering van de werkgeverszijde, scholing en de mo's. Wij zijn zeer verheugd met de toekenning van De Gouden Kwast. Een stimulans om dit traject te blij ven volgen en zelfs te verbeteren." De Stichting Henseniusplein Promotion verzorgt op vrijdag 22 december van 11.00 tot 17.00 uur en op zaterdag 23 december van 11.00 tot 16.00 uur een kerstmarkt op het sfeervol verlichte plein in hartje Venray. Naast de marktkramen op het plein kunnen de bezoekers op beide dagen ook terecht bij de olie- bollenkraam en bij de kraam van de kerstman. De aanwezige kerstman schenkt de bezoekers een glas glüh wein of chocomel in. Hiervoor wor den bonnen uitgegeven door de aan gesloten ondernemers van de stichting en de kerstmannen die door het centrum wandelen. Ook worden er kerstkransjes uitgedeeld, terwijl een orgeltje zorgt voor toe passelijke sfeermuziek. De kerstman nodigt iedereen uit voor een glas glühwein (Foto: Hoedemaekers Venray uuj eigen Fit form Relaxfauteuil op maat Sta op <-»• Rugverstelling IMBjfeiiftjP li üy Voetbankje basialJan i da hala vvmtar lakkar jdüan De Bleek 66-68 Venray - tel 58 48 40

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9