Eten en Dansen, Tour Unlimited en Jeans 10 Verdere samenwerking Raayland en bedrijfsleven Kampen Har legt eerste steen clubgebouw SV Merselo Cabaret als toetje Regiokalender Nieuw kantoor voor Peterink Partners Nieuwe kansen voor WAO'ers Praktische Thuishulp zoekt vrijwilligers 500 gulden voor beste act Opbrengst collecte Amnesty- groep Venray Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese Vw Kerst en Nieuwjaar in de Jera'70 Kerst in OJC Gryphus 'giifEEL EN MAAS donderdag 21 december 2000 - Pagina 23 Eten en Dansen, Tour Unlimited piet Het Groot Niet te Vermijden n alweer Jeans 10. Tot aan het inde van het jaar 2000 presen- eert Schouwburg Venray twee nuzikale voorstellingen en een liijspel. Overigens is de kassa van je schouwburg tussen Kerstmis n Oudjaar gesloten. Comedygezelschap Mussen Avanen brengt alweer haar derde iroductie op de planken: Eten en lansen, een blijspel van haye van Ier Heyden. Minnie is mooi, te nooi, veel te mooi. Dat vindt Vogel, laar vriend. Hij kan niet met haar iver straat. De mensen kijken. Hij dl een lelijke vriendin. Bij Robert ireekt de midlifecrisis uit als ïinnie zijn nieuwe secretaresse rordt. Wat is ze geweldig! En wat eeft ze een verdriet over het einde an haar relatie met Vogel. Robert Programma Schouwburg Venray troost haar, natuurlijk. Roberts vrouw. Mary, aarzelt tussen vechten en treuren. Wat doe je als je niet lelijk, maar wel veel ouder bent? Eten en Dansen is een heerlijke komedie gespeeld op de inmiddels beproefde Mussen Zwanen- manier, dat wil zeggen: veel lach, veel muziek en veel snelheid. In de belangrijkste rollen spelen Eric Norton. Hans Breetveld, Frederique Huydts en Hymke de Vries. De voorstelling op donderdag 21 december (vanavond) begint om 20.00 uur. Het zesde theaterprogramma van Het Groot Niet te Vermijden mag er zijn. De unieke formule die deze vijfmansformatie hanteert heeft weer geresulteerd in een voorstel ling die alleen Het Groot Niet te Vermijden kan maken. Scène- en gedaantewisselingen en muzikale stromingen volgen elkaar opnieuw in razend tempo op. Onder andere een jazz-zangeres op leeftijd, een Oosters sprookje, een groep oude Cubanen. een horroract. de Incontinental Singers, uitwaaien op Hawaï, een populaire jongensgroep, een industrieel stuk en zanger Cor van Tonningen passeren de revue. Mede door hun veelzijdigheid en elan is deze vermaarde theaterband zo populair bij een zeer breed publiek. Het Groot Niet Te Vermijden is zaterdag 23 december te zien en te horen in de schouw burg. Aanvang 20.00 uur. JEANS 10 Als een theaterproductie, na meer dan twaalf jaar en ruim 1200 voor stellingen. meer dan ooit bij het publiek een storm van bijval ontke tent dan moet er met zo'n productie wel iets heel bijzonders aan de hand zijn. Jeans is daar een uniek voor beeld van. Dat hebben de negen voorgaande shows, waarin Jeans ruim 500 'greatest hits' de revue liet passeren, overtuigend bewezen. Alle aanleiding dus om van Jeans 10 een extra feestelijke show te maken. De jonge, talentvolle artiesten, die met hun geweldige inzet en vak manschap van elke show weer een feest maken, komen en gaan maar de gouden formule blijft ongewij zigd. 'The one and only super spec tacular song and dance show with the greatest hits of all times' is en blijft een fantastische show. Voor de vele duizenden Jeansfans de beste garantie voor een avond uitbundig theaterplezier. Jeans 10 is drie keer te gast in Venray: op woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 decem ber. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Op zondag 1 april 2001 (geen rap) organiseert Harmonie St. atharina uit Leunen, Veulen, Heide jdens de muziekfeesten een open odium. Iedereen die iets doet met luziek, dans, cabaret, toneel, goo- helen, moppen tappen, of wat dan ok kan zich aan melden. De beste ct wordt beloond met maar liefst 00,-. Voor opgave en nadere infor- latie: Piet Bistervelts 0478-589732 Op zaterdag, 9 december, stonden e collectanten van de Amnesty- roep in het winkelcentrum van fenray. En niet voor niets! De ipbrengst is (1448,20! Een prachtig ssultaat, waarvoor de Amnesty- roep de gulle gevers zeer dankbaar Wij denken dat zij met hun gift eten blijken het werk van Amnesty elangrijk te vinden. Wanneer u onze collectanten ïmist heeft en u wilt het werk van Amnesty-groep Vejiray toch nanciqel steuneiij'kuni. u uw gift vermaken op giro 3875939, t.n.v. mnesty International, groep enray. De Amnesty-groep heeft het eld nodig om acties te bekostigen nateriaal, porto en telefoon) en oor reiskosten (naar regio- of lan- elijke bijeenkomsten en cursus- en). Een gedeelte maakt de groep :der jaar over naar de landelijke rganisatie. Dit geld wordt o.a. ebruikt ter ondersteuning van min er draagkrachtige afdelingen dan e Nederlandse. Wij willen langs deze weg ieder- :n danken die Amnesty nternational een warm hart toe- raagt en die met ons werkt voor en betere naleving van de rechten an de mens in de wereld. Wij den- en dan in het bijzonder aan onze huisschrijvers die maandelijks brie- en schrijven naar regeringsleiders ie het niet zo nauw nemen met de lensenrechten, wij denken aan de eer goede samenwerking met de Wereldwinkel Venray, wij denken an de docenten bij wie wij gastles- en mochten geven. Van vele orga- isaties kregen we de ruime moge- ijkheid om bij hun manifestaties anwezig te zijn met onze informa- estand, enz. Voor meer informatie: kijk op ttp://home. wanadoo.nl/amne- Iy089/ of bel C. Hoedemaekers, tel: 50230. De vrijwilligerscentrale van ynthese is regelmatig op zoek naar rijwilligers voor diverse activitei- en, In Peel en Maas zal regelmatig en oproep hiervoor geplaatst wor- Instantie: Asielzoekerscentrum tevensbeek. Opdracht: docent ngels voor cursus Engels aan asiel- oekers die an-alfabeet zijn of zeer iag zijn opgeleid. In deze cursus is et werkdoel gericht spreken en eluisteren van de Engelse taal. 'aar: Stevensbeek. Eisen: De ngelse taal machtig zijn. 'penstaan voor andere culturen. Werktijden minimaal 2 dagdelen per 'eek, bij voor keur dinsdag en don- erdagmiddag Meer informatie: 'rijwilligerscentrale. Marktstraat 8, 801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 •t 17.00 uur en dinsdag t/m donder- ag van 11.00 tot 17.00 uur. De 'rijwilligerscentrale is gedurende e feestdagen gesloten en wel vanaf 3 december tot dinsdag 2 januari. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Het Raayland College gaat per 1 januari 2001 intensiever samenwerken met het Venrayse bedrijfsleven, ver enigd in de Industriële Club Venray en omgeving (ICV) en Business Vision Venray. De vergaande samenwerking heeft betrekking op het optimaliseren van de technische opleidingen binnen het VMBO-onderwijs van het Raayland College, zodat deze opleidingen beter aansluiten bij vervolgopleidingen en meer voldoen aan de wensen vanuit het bedrijfsleven. Vrijdagmiddag werd hiertoe, tijdens de kick-off bijeenkomst voor de manifestatie Kies Techniek in het Theehuis van het Odapark in Venray, een convenant ondertekend door L. de Veen (lid Centrale Directie Raayland College), Robert van Rijswijck namens Business Vision en F. Welschen (voorzitter Industriële Club Venray e.o.). Een van de oprichters van SV Merselote weten Harrie Arts (beter bekend als Kampen Har), heeft afgelopen zon dag de eerste steen gelegd voor het nieuwe verenigingsgebouw van de plaatselijke voetbalvereniging. Kampen Har is een verenigingsman pur sang en was volgens SV Merselo derhalve de persoon bij uitstek om het officiële startsein te geven voor de bouw van het nieuwe onderkomen. Nog twee trekkingen in najaarsactie Nog twee trekkingen in de najaarsactie. En twee geldprijzen. Alle inzendingen maken nog kuns op de weekprij/.en van f. 1000,-. Bovendien verloot Winkelcentrum Venray onder alle inzenders van stempelkaar ten ook nog kaartjes voor een wervelende theatervoorstelling. WCV organiseert dit programma als afslui ting van een succesvolle najaarsactie die dit jaar het Toon Hermans Huis steunt. Schouwburg Venray is op 14 februari het toneel voor een avondvullend programma. Tijdens dc voorstelling over handigt Winkelcentrum Venray dc cheque aan een vertegenwoordiger vanher Toon Hermans Huis. Muziek en krijgt u het volle pond. Vraag niet naar het hoe of waarom, gelooft uw ogen niet. Reinder van der Naait gaat puin ruimen waar anderen dat gemakshalve lieten liggen. AVERIJ Maak kans om het op te lopen." Onder de inzenders van stempelkaarten verloot WCV 300 keer twee kaartjes voor de theatervoorstelling. De win naars krijgen persoonlijk bericht. Na afloop van het cabaretprogramma treedt Diep Sjit op in de foyer van de schouwburg. De dialectband is in de regio welbekend. Ook Diep Sjit steunt het goede doel en doneert d"e helft van haar gage aan het Toon Hermans Huis. Volle stempelkaarten kunt u tot 31 december inleveren bij het VVV/ANWB-kantooraan liet Henseniusplein. Op zaterdag 23 december zal er een Hollandse Avond zijn! Een avond vol Hollandse muziek! Bovendien kan er voor de entree prijs van f 15,-, de hele avond GRA TIS gedronken worden en er zal ook nog gezorgd worden voor chips, zoutjes en dergelijke! De zaal is open om 20.00u! Op 2e kerstdag (dinsdag 26 december) zal de SKA-formatie MARK FOGGO'S SKASTERS optreden in de Jera'70. Deze ska band heeft inmiddels al een grote reputatie opgebouwd in vele zalen in Noord-Europa! Mark Foggo is geboren in Liverpool, Engeland. Toen hij veer tienjaar was begon hij met spelen in zijn eerste bands. In 1979, na een aantal jaren met verschillende bands in Engeland en Europa gespeeld te hebben, verhuisde hij naar Nederland. Hier in Eindhoven heeft Mark Foggo, onder de naam Skanky 'Lil, zijn eigen cd winkel en mailor der service. De grootste selectie ska- muziek in Nederland is hier ver krijgbaar. Mark Foggo's Skasters hebben ondertussen honderden optredens gespeeld, en zijn één van de drukst bezette skabands die er rond lopen. De snelle off-beats en sterke melo dielijnen, lopen als een motor door de muziek heen. Als je daar dan nog de maffe songteksten en de wilde capriolen van Mark Foggo zelf bij voegt, heb je gegarandeerd een dynamische en onvergetelijk optre den. In de loop der tijd hebben de Skasters 6 cd's, 6 lp's en 10 singles uitgebracht. De groep in deze bezet ting al ruim 10 jaar bij elkaar en hebben zij een nieuwe CD uitge bracht met als titel 'THE ST. VALENTINE'S DAY MASSA CRE'. Ska is vrolijk, leuk en actief, dus voor een feestje op 2e Kerstdag moet je in de Jera'70 zijn! Zaal open om 20.00u, entree f 10,-. Op 1 januari 2001 moetje in de Jera'70 zijn voor de jaarlijkse Top 100 Aller Tijden! Vanaf 15.30u tot ongeveer 0.30u kun je dan de beste 100 platen van het afgelopen Millennium beluiste ren. Deze Top 100 kunnen jullie zelf samenstellen, dit kan middels een Top 100 formulier datje in de Jera kunt verkrijgen. Ook kun je via onze website WWW.YSSELSTEYN.COM/JERA 70 je favoriete top 10 opgeven, op de site staat aangegeven hoe dit te doen! Bovendien kun je leuke prij zen winnen! De entree op deze dag is helemaal gratis 1 Toegang op alle dagen vanaf 14 jaar en ouder. Jera'70, Peter Janssenweg 12, tel.0478-541613, e-mail: jera70@ysselsteyn.com Dinsdag 26 december, Kerstwandeling Na anderhalve dag van eten, drin ken en uitbuiken is het de hoogste tijd voor een frisse neus. Een frisse neus van zo'n twee uur weltever staan. Met het traditionele bordje erwtensoep na afloop in gedachten, moet dit voor U echter een peulen schil zijn. inschrijven: 13.30 uur, inschrijfgeld 2,50 Dinsdag 26 december, concert, The Sidewalk Experience Hét kerstconcert wordt ook dit jaar natuurlijk verzorgd door Bart- Jan Baartmans. Voor de achtste ach tereenvolgende jaar is deze Boxmeerse snarenplukker te gast met de kerst en dit jaar neemt hij zijn maatjes Eric de Vries en. Bartel B artels en Stephan van der Meijden mee. Een half jaar geleden ging deze combinatie nog door het leven als De Kroegtijgers, vandaag de dag als de The Sidewalk Experience. Baartmans en kornuiten bewegen zich in de hoek van americana en de rock&roll. Naast eigen werk BJ- Baartmans maakte met The Pawnshop Guitar Chase, No Soap en At Second Hand inmiddels drie prachtige albums die goed werden ontvangen in de vaderlandse muziekpers, spelen de heren een ste vige set recht voor zijn raap ger- brachte covers van onder andere Iggy Pop, The Rollings Stons, Van Morrison, Steve Earle, Wille Nelson, Chuck Berry, The Band, Creedence Clearwater Reviva;, Willy Deville Rhythm en blues, country en rootsrock in een semi- akoestische bezetting. De honky tonk piano van Bartels, de klateren de western en swing gitaren van Baartmans en De Vries en het authentieke slagwerk van Van der Meijden leveren een unieke sounds op. De ervaring van de goot en de vaart van de straat mee maken The Sidewalk Experience compleet. Aanvang: 17.00 uur, entree gratis Woensdag 27 december, filmma- rathon Vanaf 19.00 uur draaien er drie uitstekende speelfilms op een groot beeldscherm te weten Final Destination (James Wong, VS 2000) Resurrection (Russel Mulcahy, VS 1999) en Scream 3 (Wes Craven, VS 2000). In de kleine zaal draaien ook op grootbeeld The Blair Witch Project (Daniel Myrick en Eduardo Sanchez, VS 1999), Stigmate (Rupert Wainwright, VS 1999) en From Dusk Till Dwan 3 (P.J. Pesce VS 2000). Aanvang: 19.00 uur, entree ƒ5,- Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving, We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan vvij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. V rijdag 22 december: In café Central in Venlo is er een optreden van Bram Sehrier. ooit tweede zanger naast Harrie Jekkers bij het Klein Orkest. Aanvang 22.00 uur. Zondag 24 december: VV De Willy's houdt voor de 20e keer op rij baar Winterloop. om 10.00 uur van start. Zondag 24 december: Streekmuseum De Lochi in Melderslo is in kerstsfeer ingericht. Tevens is de expositie 'De wondere wereld van de paddestoelen' te bewonderen. Het museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Maandag 25 en diasdag 26 december: In parochiegebouw Crescendo aan de Kerkstraat 23 in Milsbeek vind? op beide dagen van 14.00 tot 17.00 uur de tentoonstelling Kerst-Aangekaart Donderdag 28 december: In de Familiekerk in Venlo vindt vanaf 19,30 uur het zeventiende kerst concert van de gemengde zangvereniging Vivente plaats. Maandag 6 januari:: In her Limburgs Museum gaat de tentoonstelling Hallo... Naehbar. Dag.... buurvrouw van start over de soms wat ongemakkelijke relatie tus sen Duitsland en Nederland. Bekroning eerste lustrum Peterink Partners, bureau voor communicatie en organisa tie, heeft zijn eerste lustrum extra cachet gegeven met de verhuizing naar een statig herenhuis aan de Stationsweg in Venray. In het monumentale pand komt het beste van twee werelden samen: de charme van vervlogen tijden en de dynamiek van een modern en professioneel bureau. Peterink Partners bestaat nu ruim vijfjaar. In die tijd groeide het communicatie- en organisatiebureau van twee naar vijftien medewerkers. Die brengen een bonte mix van ken nis, kunde, creativiteit en ervaring samen. Door hun opleiding en door hun ervaring met uitgevoerde pro jecten zijn de medewerkers thuis op het gebied van dienstverlening, zorgverlening, industrie en ruimte gebruik. Peterink Partners werkte op een breed terrein aan de meest uiteenlo pende communicatieprojecten en - opdrachten in heel Nederland. Met advisering over strategisch commu nicatiebeleid, pr-strategièën en het management van communicatie- werkzaamheden. Maar ook werd het bureau met zijn studio voor vormge ving betrokken bij uitvoerende werkzaamheden, zoals de organisa tie van evenementen en de productie van teksten, brochures, personeels bladen, huisstijlen, websites en jaar verslagen, en de ontwikkeling en ondersteuning van voorlichtings- en reclamecampagnes. Steeds lag de nadruk op diepgang, inzicht en samenhang als kenmerk voor de manier van werken. Vanwege de daarmee behaalde resultaten en de positieve reacties van opdrachtge vers, houdt Peterink Partners ook in de toekomst vast aan deze visie en uitgangspunten. Peterink Partners heeft de voorbije jaren een stormachtige groei doorgemaakt. Nieuwe klanten, opdrachten en uit dagingen dienden zich aan, nieuwe medewerkers vonden hun plek en een nieuwe huisvesting is recente lijk betrokken. Ook de huisstijl is opgefrist en opnieuw ingekleurd. Ondanks de schaalvergroting en de personele groei veranderden de sfeer en cultuur binnen het bureau niet. Peterink Partners biedt zijn medewerkers een stimulerende en plezierige werkomgeving, waarin collegialiteit en plezier de boven toon voeren. En dat leidt tot verras sende en resultaatgerichte oplossin gen voor opdrachtgevers. 8 Ton voor arbeidsgehandicapten Gedeputeerde Staten van Limburg hebben een subsidie van ƒ737.500,- uitgetrokken voor het project Mobilisatie arbeidsge handicapten'. Het project levert volgens GS een bijdrage aan het verkrijgen van inzicht in de kwa liteit van Limburgse arbeidsge handicapten. Daarnaast reserve ren GS nog eens een bedrag van ƒ100,100,- voor een nog te ontwik kelen project 'voorkoming instroom arbeidsgehandicapten'. Om te bezien hoe de (re)- integra tie van arbeidsgehandicapten in Limburg verbeterd kan worden, hebben Limburgse partijen de han den in elkaar geslagen. Vanuit het Vertrouwensaspect Limburg, een samenwerkingsverband van diverse partijen zoals gemeenten, arbeids voorziening, sociale partners, onder wijs en de Provincie is daarvoor een plan opgesteld. Het project 'Mobilisatie arbeidsgehandicapten' wordt uitgevoerd door uitvoerings instellingen (GAK, SFB en USZO), arbeidsvoorziening en de gemeenten Maastricht en Venlo. Belangrijk onderdeel van het project is een ana lyse van een dossiers arbeidsgehan dicapten die ingeschreven staan bij deze instellingen of zich vrijwillig hebben gemeld bij hun gemeente of instelling. Deze analyse waarbij 1720 dossiers onderzocht zullen worden dient inzicht te verschaffen in de capaciteiten van de arbeidsge handicapten die staan ingeschreven bij die organisaties. Daarna zullen wij op basis van deze analyse men sen benaderd worden om op vrijwil lige basis mee te werken aan een mogelijke (re) intergratie naar een reguliere baan. De initiatiefnemers hopen vijftig procent van deze gehandicapten aan een baan te hel pen. Daarnaast zal bekeken worden hoe aan de toenemende instroom in de WAO een halt toegeroepen'kan worden. Het Landelijk Instituut Sociale Verzekeringen, het landelijk orgaan dat belast is met het toezicht op de uitvoering van de sociale verzeke ringswetgeving, heeft het project ondersteund met een bijdrage van ruim 2 miljoen gulden. Overigens bedragen de totale kosten van dit project bijna 5,6 miljoen gulden. Bij de Praktische Thuishulp is het plezierig werken, als je komt, ben je altijd welkom. Er wordt echt op je gewacht! Het werk zetten we wel tussen haakjes. De inspanningen die wij vragen is om een paar uurtjes gezelschap te bieden, soms om samen iets te ondernemen, soms om alleen maar aanspraak te bieden. Het lijkt weinig, een kleine moeite. Voor iemand anders kan uw aan dacht, de hele dag weer goed maken. Neem bijvoorbeeld mevr. Jansen. Er komen niet veel mensen bij haar op bezoek. Familie heeft ze weinig. Enkele uurtjes per week wat extra aanspraak zou ze erg fijn vin den. Of mevr. Karei; zij heeft suiker en ook af en toe last met lopen. Het gaat allemaal niet meer zo best. Toch is mevr. Karei een opgewekte vrouw, die graag een praatje maakt jet anderen. Tenslotte mevr. Klaassen, zij is 83 jaar. Haar man is enkele maanden geleden overleden. Mevr. Klaassen wordt een beetje vergeetachtig en is onzeker met lopen. Een dochter komt veel bij moeder. Er blijven toch veel uren over waarop mevr. Klaassen alleen is. Wat gezelschap, samen een klei ne wandeling maken, zou voor haar heel goed zijn. Dit bedoelen wij nou met een kleine moeite. Dat u dit ple zier oplevert, kunt u het beste zelf ervaren. Eerst wat meer informatie? Bel gerust onderstaand nummer. Wat wij ook belangrijk vinden is. dat wij op onze beurt goed zorgen voor onze vrijwilligers. Er zijn gezellige bijeenkomsten, waar je collega-vrijwilligers kunt ontmoe ten. Er zijn ook bijeenkomsten waarop er een thema wordt bespro ken. Dit gaat dan meestal over onderwerpen die je tegen komt als vrijwilliger. Onze 'nieuwsbrief' informeert u nog meer over allerlei leuke en interessante zaken. Wij hebben een onkostenvergoeding en verzekering. Informatie: Praktische Thuishulp, Lia Oostdam, tel. 538218.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 23