Van Asten en Lenssen winnaars ifijp* PEEL EN MAAS Ruim 6500 gulden voor kinderafdeling 2e artikel halve prijs inanciële bijdrage voor kerstboom versnipperen Kerstdagen in het Odapark m Odapark, Berden en Inalfa genomineerd voor promotieprijs Deze week korting op de totale collectie HBf ITALIAANS DESIGN OP Z'N MOOIST TEGELS SANITAIR Kerstconcert Jonge Garde Koor Kerstconcert in Holthees Auto- inbraken Reuzekluut voor Mia Michels Mozart in nachtmis Geijsteren Jenniskens^ Hay Achten neemt afscheid Korting geldt voor goedkoopste artikel Pai Sportgala Venray krijgt nieuwe opzet DONDERDAG 21 DECEMBER 2000 - NR. 48 HONDERD EENENTWINTIGSTE JAARGANG Mathijs van Asten (springruiter), lige Lenssen (bowlster) en SV ■enray Cl zijn afgelopen zaterdag litgeroepen tot sportman, sport vrouw en sportploeg van Venray. Het eerste lustrum van de Venrayse sportverkiezing vond plaats in de schouwburg. Luc Bertrands (Jumpers'76) en Piet Linders (SV De gemeente Venray geeft dit |2Saar aan wijken en dorpen die Enieedoen aan het versnipperen ■San kerstbomen een kleine tinan- Pflfiële bijdrage. Deze bijdrage is per wijk/dorp jtankelijk van de in het verleden Bleken opkomst. De gemeente inkt aan 100 gulden voor Oostrum. 5 gulden voor de wijken Brukske, entrum, Veulen en Veltum en 50 ulden voor Castenray, Oirlo, Buien en Veltum. Hiermee vervalt t verstrekken van VVV-bonnen, als dat tot en met 1999 gebruike- IK jk was. De kerstboomversnippe- ^^ng op zaterdag 6 januari zal plaats inden op de volgende lokaties en jdstippen: In verband met de kerst is het 'heehuis op zondag 24 december en laandag 25 december (eerste kerst- ag) gesloten. Op dinsdag 26 december (tweede erstdag) bent u echter van harte 'elkom in het Theehuis tussen 12.00 en 17.00 uur. Vanwege de kerstdagen is het Idapark natuurlijk feestelijk aange- lleed, dit is naast de expositie van iylvia Dekker zeker een bezoek 'aard. Tweede kerstdag hebben wij por u een speciale ambiance ecreëerd vol sfeermuziek. Vanaf 4.00 uur die dag zal Blanco esse! ink, 26 jaar oud en woonach- g in Maastricht, de vleugel in het te! Merselo: dorpsplein van 9.00 tot 9.45 uur Castenray: dorpsplein van 10.00 tot 10.45 uur Oirlo: Onder de Linden van 11.00 tot 11.30 uur Oostrum: Watermolen van 11.45 tot 12.30 uur Brukske: De Kiosk van 13.30 tot 15.00 uur Veltum: hoek Weg in den Berg/Kulutweg van 9.00 tot 10.00 uur Centrum: Schouwburgplein van 10.15 tot 12.00 uur Landweert: 't Stekske van 13.00 tot 15.00 uur. De brandweer kan uitstel eisen bij bepaalde weersomstandigheden. VAKANTIE SPANJE TE HUUR APPARTEMENTEN Rosas Costa Brava Tel. 06-53317369 Tel. 06-51367458 www.casas.nl/huur Theehuis bespelen. Blanco speelt af vanaf zijn prille jeugd piano en moest na zijn middelbare school de keuze maken; conservatorium of kunstacademie. Hij heeft uiteinde lijk gekozen voor de kunstacademie maar is nog zeer actief in de muziek. Zo heeft hij jarenlang het Nijmeegse koor begeleid en speelt hij nu in een Maastrichtse band waarmee hij regelmatig optreedt. Wij hopen u op tweede kerstdag te mogen begroeten in de feestelijk ambiance van het Odapark. geïsoleerd alumin ium en kunststof Ramen Deuren Serres Tel: 0478-571481 En ook voor u binnen handbereik nu de complete badkamer "PALERMO" afgeprijsd is van fl. 10180,- naar fl.7995,- •meerprijs pergamon fl.330,- Voor die aantrekkelijke prijs krijgt u •Douche-cabine (kwart rond) compleet met thermostaatkraan en gliistangset. •Ligbad met thermostaatkraan. •Wandcloset "Sphinx" inclusief inbouw- reservoir en zitting. Badmeubel (Italiaans design) compleet met wasbak en mengkraan. pp I Dus eerste kwaliteit I voor 'n beste prijs. Bij Jan van Erp dè grootmeester in tegels en sanitair. Bekend om zijn grandioos assortiment van topkwaliteit, de scherpe prijzen en het vakkundig advies. A Hrami □rami bebI VENRAY, Keizersveld 57, lel. 0478-569355, maandag t/m zaterdag geopend, vrijdag koopavond Inge Lenssen (r.) was de beste sportvrouw van Venray, Mathijs van Asten de beste sportman. Oostrum) kregen tijdens de sport verkiezing de waarderingsprijs uit gereikt. Naast de sportprijzen wer den prijzen voor de jeugdtalenten Jeanine Huijbers (Nobel Oostrum), Rick Janssen (St. Jan Merselo), Dennis Stevens (Tong 11), Marleen Custers (TC Venray) en Kelly Willems (Red Stars) overhandigd. Een bijzondere prijs was er voor de gehandicapte zwemmer Ron Jacobs. Voor de nieuwe voorzitter Gerard Reijnders was het eerste lustrum van het Sportgala Venray een vuurdoop. "Het is me ontzettend goed beval len. De stichting is een hechte club die de zaakjes goed voor elkaar heeft. Het allerbelangrijkste is ech ter dat op een sportgala de sporters centraal staan." In een evaluatie van het vijfde sportgala krijgt de nomi natie van sporters een prominente plek. Volgens Reijnders behoeft de formule enkele aanpassingen. "Twintig nominaties uit 128 vereni gingen is gewoon te weinig. Het systeem dat verenigingen zelf hun sporters nomineren is aan verande ring toe. De sportprijzen verdienen een breder draagvlak. Uiteraard blij ven we de verenigingen erin betrek ken, daarnaast gaan we door het jaar heen de sportieve prestaties van Venrayse sporters nauwlettend vol gen. Door bijvoorbeeld alle kranten knipsels te verzamelen. Op die wijze komen alle sporters die een prestatie van formaat leveren, en niet door hun eigen vereniging wor den voorgedragen, kans om sport man of -vrouw van het jaar te wor den." Het kan zelfs zo zijn dat ook Venraynaren, die niet zijn aangeslo ten bij plaatselijke verenigingen, in aanmerking komen voor de sport prijzen. "Ik kan me voorstellen dat sporters die goede prestaties leve ren, maar niet in Venray aktief zijn, voor de prijzen genomineerd gaan worden. Dat nemen we in de evalu atie zeker mee. Een ding blijft zoals het is: de genomineerden worden uiteindelijk beoordeeld door een onafhankelijke jury die losstaat van de Stichting Sportgala Venray." Op 25 december, le kerstdag, houdt 't Jonge Garde Koor uit Oirlo haar jaarlijkse kerstconcert, 'tjonge Garde Koor, bestaande uit 25 mei den in de leeftijd van 11 tot 26 jaar staat onder leiding van Ad Voesten. Het koor zal een zestiental kerst liederen ten gehore brengen, variënd van nederlandstalige kerstliederen tot enkele typisch amerikaanse Christmas carrols. Ook de meer moderne kerstliederen komen aan bod. Het kerstconcert vindt plaats in de kerk in Oirlo en begint om 16.00 uur. Het bijzondere aan dit kerstcon cert is, dat er een vrije inloop is en dat de kleine kinderen tijdens het concert de kerststal kunnen bekij ken. 2e Kerstdag om 11.15 uur in zaal 't Trefpunt te Holthees biedt de Fanfare O.L.Vrouwe Gilde Holthees - Smakt U traditiegetrouw een Kerstconcert aan. Hoe dat zo gekomen is wordt dui delijk gemaakt in een analogie op de bekende film "fanfare" van Bert Haanstra. Het verhaal begint in de dertiger jaren van de vorige eeuw... Op deze wijze begint de fanfare haar Kerstconcert met een komisch muzikaal toneelstuk en ster optre dens van: Hanny Ingenpas als Maria Larry Heil als Jozef Harry van Dijck als gast- dirigent Aansluitend brengt de fanfare onder leiding van Jerome van Acht het volgende repertoire: "Film Festival", wereld bekende melodieën bewerkt door Hans Kolditz "Sunday in Rio" van Harm Evers. "Mary's Boy Child" een arrangement van Roy Beck. "Take it easy" van André Waignein. "Sons of the Brave" van Willy Houtvast. "The Little Drummerboy" een arrangement van Roy Beck. "Christmas swing" van Dizzy Stratfort In de nacht van donderdag op vrij dag is in Overloon in acht auto's ingebroken. De voertuigen stonden geparkeerd onder andere aan de Irenestraat, de Pater Bleijsstraat en de Kuluutsheuvel. De gedupeerde eigenaren missen voornamelijk radio's en cd-spelers. Mia Michels-Huys ontvangt dit jaar de hoogste onderscheiding van de Ysselsteynse carnavalsvereniging De Piëlreus: De Reuzekluut. Het bestuur van de carnavalsvereniging is van mening dat zij zich gedurende een reeks van jaren op een bijzonde re wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor de Ysselsteynse gemeenschap. Op zondag 21 januari 2001 zal de nieuwe prins de hoogste vasteloavesonderscheiding aan Mia- Michels Huys uitreiken. Op zondagavond 24 december zal Mozart weer eens opklinken in de sfeervolle St. Willibrorduskerk in Geijsteren. Na vele jaren missen van andere componisten, heeft het Pastoor Kemmerekoor nu weer een vierstemmige mis van W.A. Mozart op haar repertoire. Dit keer is dat de Missa brevis in G (KV 140). Onder leiding van dirigent Wim van "der Meer heeft het Kemmerekoor dit werk ingestudeerd, dat uitgevoerd wordt met pianobegeleiding. Tevens zal het koor enkele kerst liederen ten gehore brengen, waar onder traditionals als Stille Nacht en O Du Fröhliche. Maar ook zijn er minder bekende stukken als "Gelobet sei der da kommt" (Dedekind) en het oorspronkelijk Poolse en door Jan Kaasschieter bewerkte "In 't nacht'lijk duister." En dan is er het mooie, maar ook moeilijke Adventi Enek van Zoltan Kodaly. Tenslotte ook nog enkele gedeelten uit het kerstoratorium "Als appelbloesem in de winter." De kerkgangers zelf komen echter ook aan hun trekken met enkele kerstliederen in volkszang. De nachtmis in Geijsteren begint om 23.00 uur en het Pastoor Kemmerekoor nodigt u graag uit om samen kerstmis 2000 te laten beginnen. installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Opbrengst tafeltennisestafette in Venray Op vrijdag 22 december zal Wiel Schers, de voorzitter van de NTTB, afdeling Noord-Limburg, een symbolische cheque overhan digen aan kinderafdeling van de stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg. De cheque van 6638 gulden is in mei van dit jaar bij elkaar getafeltennist tijdens de Tafeltennis Estafette in Venray. Tijdens die Estafette speelden veertien spelers van verschillende clubs in de afdeling Noord-Limburg zeven dagen lang, 24 uur achter elkaar voor een vermelding in het Guiness Book of Records. Zondag 21 mei startten Mare Cremers en John Jelles uit Tegelen aan de 'eerste etappe' van de Tafeltennis Estafette, die gehouden werd in het kader van het 50-jarig jubileum van de NTTB, Afdeling Noord-Limburg. Na het Tegelse tweetal verschenen nog twaalf ande re spelers achter de tafel voor hun 24 uur: Jack Kox en Philip Hulsmann (Asterix/Blerick), Ivo Geeraets en Martijn Selen (Blue Star/Venlo), Hay Janssen (Koningslust) en Jack Lensen (Wap In/Wanssum), Frank Jacobs en Peter Camps (Armada/Horst), Sander van den Broek en Peter Frey (Red Stars/Venray) en Willy Schers en Ted Vaessen (Helden). Is het al een prestatie voor twee spelers om de 24 uur vol te maken, die week in mei werd dit huzarenstukje verricht door liefst veertien spelers en dat maakte het geheel nog unieker. OVERHANDIGING Behalve het sportieve element had de afdeling Noord-Limburg tevens een goed doel gekoppeld aan de Estafette: de kinderafdeling van de Ziekenhuizen Noord-Limburg. Door sponsoracties en een loterij tijdens de estafette in de tafeltennishal van TTV Red Stars werd uiteindelijk een bedrag van 6638 gulden bij elkaar gebracht. Het bedrag zal besteed worden aan zaken die niet onder het reguliere budget van Ziekenhuizen Noord-Limburg val len. De kinderafdeling is gevestigd in het St. Maartens Gasthuis en voor deze kinderen is een prettige omge ving natuurlijk van groot belang. Daartoe wordt van het sponsorgeld onder andere de entree onder han den genomen en opgefleurd, zodat bij binnenkomst meteen duidelijk wordt dat dit de kinderafdeling is. Daarnaast zal een PC aangeschaft worden, waarop kinderen die langer in het ziekenhuis verblijven (CD- ROM)spelIetjes kunnen spelen. De PC zal op een rijdend 'bureau' geplaatst worden. Als derde beste ding zal de zitkamer voor de ouders opgeknapt worden. Momenteel wordt hiervoor een voormalige medische post gebruikt, die slechts provisorisch is ingericht als zitka mer. Wiel Schers zal de cheque namens de afdeling Noord-Limburg van de Nederlandse Tafeltennisbond overhandigen aan Ben Brader, Zorg- Manager van de Kinderafdelingen. De overhandiging vindt plaats op de kinderafdeling in het St. Maartens Gasthuis in aanwezigheid van dr. Van der Vet (medisch directeur) en de jubileumcommissieleden van de afdeling Noord-Limburg, die de Tafeltennis Estafette hebben georga niseerd. De overhandiging begint om 16.00 uur. Berden Mode, Inalfa en het Odapark zijn genomineerd voor de Promotieprijs 2000 van Venray Initiatief. Ieder jaar ontvangt de ondernemer of organisatie, die Venray in het afgelopen jaar het best in de schijnwerper plaatste, de Venray Promotieprijs. Vorige week kwam de jury bijeen om zich te beraden over de winnaar van de Promotieprijs 2000. De jury heeft uit de vele Inzendin gen een keuze gemaakt voor drie genomineerden. De uiteindelijke winnaar wordt op donderdag 4 janu ari 2001 bekendgemaakt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van Venrayse ondernemersverenigingen. JURY De jury bestaat uit Jan Houba, gemeente Venray, Paul Dormans, Kamer van Koophandel Noord- en Midden-Limburg en Bert Albers, Dagblad De Limburger. De jury maakte een keuze uit de kandidaten On Tour met de Boer, een initiatief van agrarische bedrijven om mensen te laten kennismaken met het leven in deze streek, het echtpaar Bloemen van Berden Mode, Houbensteyn, het Odapark, Mia Bos uit Ysselsteyn vanwege het mega- ontbijt, pastoor Jenniskens, inmid dels een nationale tv-persoonlijk- heid, en last but not least Inalfa. De jury nomineerde Berden Mode, Inalfa en het Odapark. Burgemeester Waals reikt de pro motieprijs uit tijdens de gezamenlij ke nieuwjaarsbijeenkomst van de Venrayse ondernemersverenigingen op donderdag 4 januari 2001 in de Schouwburg Venray. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Met ingang van 1 januari 2001 wordt John Hellegers de nieuwe voorzitter van gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Hij volgt daarmee Hay Achten op die dan zeventien jaren als voorzitter van De Linde erop heeft zitten. Vei der wordt Joop Verblakt secretaris, terwijl Mark Kleeven het penningmeesterschap over neem! van Ruud de Mulder. vy DAMES/HEREN Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service VRIJDAG KOOPAVOND Deze week donderdag ook koopavond. Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 2000 | | pagina 15