Harold LENSSEN Vierde winnaar najaarsactie Lions Club breidt actieradius uit Vijf stichtingen bundelen krachten Junior Kamer helpt gehandicapten in het zadel Goed jaar voor Stichting Venray- Divinolandia De Kemphaan Lokale Omroep Venray op "O mm Oud papier Yoga voor ouderen Maquette Annaterrein in bibliotheek >eel en maas donderdag 21 december 2000 - Pagina 11 December gedachten U moet het meegemaakt hebben, de aankomst van de Spierdystrofïepatiëntjes, die met hun speciale bus terugkeren van een week vakantie op Texel. Een blaas kapel die vrolijke muziek speelt, de gespannen sfeer bij ouders en leden van de Lions Club, die de groep van 8 vakantiegangertjes die met hun begeleiders terugkeren van wegge weest, opvangen bij de Witte Hoeve in Venray. Gelooft u ons, het zou ook u iets doen. Gebroederlijk, sta je daar, want ons kent ons na twaalf jaar, al zijn het ieder jaar groten deels anderen die de reis naar het waddeneiland aanvaarden. En daar zijn ze dan plotseling: prachtig gebruind, fris, uitgeslapen, het Tesselse zand nog aan de rolstoelen. Een voor een via de buslift op het trottoir gezet. Vervolgens weerzien van ouders en kinderen, die beiden hun geluk niet op kunnen, omdat ze elkaar weer zien. En daarna de géne van de meesten, omdat zij zich in het openbaar zó hebben laten gaan. Na de obligate toespraakjes van de organisatoren en de formaliteit van overhandiging van bloemen en cadeaus ontvouwt zich een wonder baarlijk tafereel van de vakantiegan gertjes en hun begeleiders die een in-menselijke binding demonstreren door op hun manier afscheid te nemen van een voor hen emotionele 'week. Er is een band gegroeid, die de aanwezigen vertederend verrast. Zo is het ieder jaar weer en iedere keer is het even overdonderend. Daar staan Lions met Kerstmis toch wel even bij stil. Want daar doe je 't toch voor, al die rompslomp het hele jaar door. Uitbreiding activiteiten Natuurlijk blijven de Venrayse Lions trouw aan de Spierdystrofïepatiëntjes, die op hun jaarlijkse vakantie kunnen blijven rekenen. Echter, zij breiden hun activiteiten en hun goede doelen uit in de richting van specifiek Venrayse items. Hierbij is o.a. de keus gevallen op het busproject voor jongeren, een bus die vakkundig bemand jongeren opzoekt, daar waar zij te vinden zijn. Een actie van Synthese, passend in het door de Gemeente Venray gedragen inte graal jeugdbeleid. Bij hun diverse acties is dit een essentieel onderdeel geworden, waaraan zij hun geld gaan besteden. Er zijn nogal wat jongeren in de leeftijd van 12 tot 21 jaar in de Gemeente Venray. Het merendeel daarvan vindt in hun vrije tijd de weg naar de regulaire vrijetijds- en sportvoorzieningen. Jongeren die, om uiteenlopende redenen, hun draai in het reguliere aanbod niet kunnen vinden, zoeken elkaar veelal op straat op en vormen hanggroepen. Onze samenleving is slecht ingericht voor groepen jonge-' ren die zich, met alle gevolgen van dien, ophouden in de woonwijken en buurten. Het is belangrijk aan dacht aan deze groepen te besteden om er voor te zorgen, dat jongeren de aansluiting met de samenleving niet verliezen en daarmee voor hen zelf een mogelijk uitzichtloze soci aal-maatschappelijke positie creë ren. Om deze groepen op te vangen en met hen contact op te bouwen heeft. Synthese een busproject opgestart. Lions Club Venray onder schrijft het Synthese-initiatief door een belangrijke bijdrage in aanschaf en exploitatiekosten te garanderen voor een projectperiode van 4 jaar. Als bus ligt de voorkeur om een omgebouwde Openbaar vervoerbus te kopen. Het doel van het project is dan in eerste instantie het bieden van een mobiele ontmoetings- en recreatieplek. Een speciaal daarvoor ingerichte jongerenbus zoekt actief de hangjongeren op, en stelt de jon gerenwerkers in de gelegenheid contact te leggen. Naast het inventa riseren van wensen en behoeften kunnen jongeren informatie en advies krijgen op diverse leefgebie den. Tevens kunnen n.a.v. signalen en wensen van de jongeren eventu eel samen met hen initiatieven wor den genomen voor activiteiten en voorzieningen zoals b.v. een jonge renontmoetingsplaats. Daarnaast kunnen jongeren worden doorver wezen naar relevante organisaties op het gebied van dienstverlening, welzijn, studie en gezondheid. De busmethodiek heeft bovendien een belangrijke functie in het netwerk jeugdhulpverlening in het kader van een door de Gemeente Venray gedragen integraal jeugdbeleid. Het is daarbij belangrijk om te investe ren in dergelijke activiteiten welke toch zeer bepalend zijn voor de leef baarheid in de wijken De jongeren zijn ons kapitaal voor de toekomst. En dat is nog niet alles Steeds vaker wensen ongeneeslijk zieken de laatste periode van hun leven door te brengen in hun eigen vertrouwde omgeving. Voor de naaste omgeving echter is de verzorging vaak een zware opga ve en soms nauwelijks vol te hou den. Het is immers nooit te overzien hoe lang het gaat duren. Er zijn vrij willigers, die daarbij hulp kunnen bieden. Vrijwillige Terminale Zorg Noordelijk Noord-Limburg is er zo een. Deze Stichting stelt zich ten doel, het bieden van praktische hulp en ondersteuning aan zieken thuis en aan de mensen in hun naaste omge ving. De aangesloten vrijwilligers zijn gewone mensen, die naast hun dage lijkse bezigheden hiervoor tijd wil len vrijmaken. Zij zijn getraind voor dit werk door een speciale cursus, die ze gevolgd hebben en zijn daar door in staat om zowel praktische als psychische ondersteuning te bie den. Zij worden in hun werk begeleid door twee coördinatoren. Ook voor dit prachtig doel gaat Lions Club Venray zich inspannen om hiermee deze groep vrijwilligers te steunen in hun streven om ook plaatsgenoten een waardig afscheid te bieden uit dit leven Lions veiling 2001 Om dit alles te realiseren moet er gewerkt worden. Naast de Kerststollenactie - er worden rond Kerstmis kerststollen gebakken en verkocht aan Ondernemingsraden van bedrijven en instellingen - en de Asperge verkoop op verschillende plaatsen in de Randstad, zij nu ook de activiteiten rond de voorjaarsvei ling weer volledig gestart. De jaar lijkse lionsveiling in het Raayland College staat weer voor de deur. Op Zaterdag 24 maart a.s. is het weer zover. Met weer betere kavels, met koopjes voor verzamelaars, van antiek tot kunst, van sierraden tot computers. Voor elk wat wils. Met spanning, met sensatie, met gezel ligheid. Zes uur aan een stuk. Alleen, de actieradius is uitgebreid. Het is niet alleen Venray maar ook andere gemeenten in de omgeving worden in de onderneming betrok ken. Een noodzakelijke marktver- groting om de eerder gestelde doe len te kunnen waarmaken. Het zijn namelijk prachtige zaken die te koop aangeboden worden. Zaken, die hier thuishoren en die eigenlijk ook op deze breedtegraad horen te blijven. Zaken uit grootmoederstijd, zaken van de boerderij, die ons erf goed blijven sieren en die de inrich ting van huizen met al hun mode trends juist hier hun identiteit geven. Waar, wat, hoe In de komende weken zijn wij zo vrij u middels uw huisblad in te lichten, hoe u aan een en ander kunt deelnemen. Want Lions kunnen het niet alleen. Zij hebben spullen nodig, om te veilen en klanten om ze weer kwijt te raken. Daarom beginnen wij er nu al mee, zeker waar Kerstmis de rust geeft om ook eens aan een ander te denken en tussen de bedrij ven door eigen problemen op te los sen en als het een met het ander te regelen valt, dan is dat mooi meege nomen. Wilt u nu reeds meer weten over de veiling? Belt u dan 0478 582181. De stichtingen Woon-zorgpalet (Venray), Boncura (Horst), Huize Erkenkamp (Tegelen), Het Groene Kruis Noord-Limburg (Venlo) en de Professor Dubois Stichting (Venlo) gaan per 1 janu ari 2001 bestuurlijk fuseren. Hiertoe zal per die datum (tijde lijk) de holding "Stichting Verplegen en Verzorgen-Noord Limburg" worden opgericht die de onderliggende stichtingen bestuurt. Deze bestuurlijke fusie zal per 1 januari 2002 worden gevolgd door een volledige (juridische) fusie (de naam van de stichting zal dan wederom wijzingenO. Vanaf dat moment zullen de vijf organisaties volledig samengaan in één stichting met circa 4000 medewerkers, die de zorg- en dienstverlening voor onge veer 4000 cliënten voor hun reke ning zullen nemen. De vorming leidt tot het ontstaan van de grootste organisatie op het terrein van oude ren-gezondheidszorg in ons land. Bovendien wordt de nieuwe stich ting één van grootste werkgevers in Limburg. Het doel van de verder gaande samenwerking is als volgt geformuleerd: "Het leveren van zorg- en dienstverlening op maat in de regio Noord-Limburg waarbij de zogvraag van de individuele cliënt richtinggevend is voor de wijze waarop de inhoud van de zorg tot stand komt en waar deze geleverd wordt". De nieuwe organisatie zal worden opgesplitst in zelfstandig opererende werkeenheden in vijf regio's: Tegelen,' Venlo, Helden, Horst en Venray. Binnen iedere regio wordt zowel verpleeghuiszorg, verzorgingshuiszorg als thuiszorg geboden waardoor een op de cliënt afgestemd, toegankelijk, transparant en samenhangend stelsel van zorg- functies en zorgpakketten kan ont staan. Aangezien de coördinatie van zorg vanuit één regie plaatsvindt kan beter op de vraag van de cliënt worden ingespeeld. Tevens kunnen o.a. wachtlijsten beter worden beheerd en zijn aanspreekpunten (één-loket-gedachte) voor zowel cliënte, huisartsen als overige samenwerkingspartners gemakkelij ker te organiseren. Daarnaast treden allerlei kwaliteitswinsten op t.a.v. de kwaliteit van arbeid doordat b.v. loopbaanontwikkelingen en carriè rebeleid op bredere schaal toepas baar gemaakt kunnen worden. Alle overige activiteiten zoals de dienst kraamzorg, jeugdgezondheidszorg en het verpleeg- en reactiverings centrum voor jongeren de Witte Steen worden in de divisie Bijzondere Zorgproducten georga niseerd. Ten behoeve van de nieuw organisatie zal tevens een 'onder steuningsapparaat' worden ingericht waarin functies als inkoop, facilitai re dienstverlening, P. O&Ó, salaris administratie, financiële administra tie, budget control, etc worden ondergebracht. Het samengaan van de berokken stichtingen is noodza kelijk om een andere inrichting van de zorg op regio-niveau te kunnen realiseren. De regio-organisaties kennen hierbij een grote mate van autonomie en bepalen zelf, afhanke lijk van de ontwikkelingen in een regio, het beleid voor de komende jaren. Regio-organisatie en locaties blijven aldus herkenbaar voor cliën ten. medewerkers en omwonenden. Per 1 januari 2001 wordt een nieuwe Raad van Toezicht gevormd bestaande uit 10 leden, afkomstig zijn van 5 deelnemende stichtingen. In een latere fase zal deze Raad van Toezicht in zijn geheel worden ver vangen door een nieuwe Raad van Toezicht bestaande uit 7 personen. Het bestuur is neergelegd bij de (voorlopige) Raad van Bestuur bestaande uit 7 leden, de huidige directeuren van de deelnemende stichtingen. Dit zijn: mevr. Boersma (Stichting Groene Kruis Noord- Limburg), mevr T. Hogema (Huize Erkenkamp), dhr. P. Meijs (Woon- zorgpalet), dhr. J. Driessen en dhr. A. van der Heijden (Boncura) en dhr. J. Spatjens en dhr. F. Rijnders (Dubois). Voorzitter van deze (voor lopige) Raad van Bestuur is J.G.A. Spatjens. Inmiddels is de benoe mingsprocedure voor de functies van voorzitter/leden Raad van Bestuur en regiodirecties (per 1-1- 2002) gestart. Einde maart zal dui delijk zijn welke personen definitief in welke posities van de fusieorgani satie per 2002 zijn benoemd. 'De Kemphaan' aan het Kennedyplein is een ontmoetings centrum voor alle ouderen. Elke dag tijdens de openingstijden kun je hier vrij binnen lopen. Een praatje maken, een krantje lezen, een kopje koffie, thee of een glaasje drinken, een kaartje leggen, recreatief biljar ten. Je kunt er ook kennis maken met computer en e-mail, bovendien gratis internetten. Je hoeft geen lid te zijn van een ouderenvereniging. Vergeet niet ons koffie-uurtje op zondagmorgen van 10.00-12.30 uur. Je komt er gegarandeerd bekenden tegen. Gezellig. Verzoekj'es op Zondag Vanaf 7 januari 2001 is het weer terug! Het verzoekplatenprogramma op de zondagmiddag tussen 12.00 en 14.00 uur. Voor een verzoekplaat, felicitatie of groet kunt u vanaf 7 januari bellen, faxen of e-mailen naar Omroep Venray. Luister volgend jaar weer naar het gezelligste programma dat u zelf samensteld. Verzoekjes op Zondag! Kerst Top 50 Ook dit weer een kerst top 50 bij Omroep Venray en wel op zondag 24 December van 15.00 tot 18.00 uur. De kerst top 50 is een landelijke "hitlijst" samengesteld door meer dere lokale omroepen.Zondag 24 December 15.00 - 18.00 uur Kerst Top 50. De Erotische Top 69 Oudjaarsdag 31 december presen- teerd Omroep Venray de Erotische Top 69. Nico Broers en Paul Verhoeven draaien de 69 romantische en eroti sche plaatjes voor bij de openhaard, diner of in de slaapkamer. Ze geven ook tips en informatie. De Erotische Top 69, Zondag 31 December tussen 15.00 en 18.00 uur. Wandeling dur 't rooise land Donderdag gaan we weer naar een gebied dat ontstaan is door toedoen van de Maas maar dan eeuwen gele- den.Toen er mensen in deze streken zijn komen wonen zijn zij zich met het gebied gaan bemoeien. Nu is het gebied in bezit van Staatsbosbeheer en deze laat de natuur waar dat kan haar gang gaan en helpt een handje door b.v. het gebied te laten begra- zen waardoor onderliggende zaden kunnen ontkiemen.Het gebied waar we naar toe gaan is het Broekhuizer Schuitwater tussen Broekhuizen en Horst, een prachtig natuurgebied in een oude maasarm. Samen met Nic Min en Martin en Riek Verstraelen ben ik daar gaan wandelen en don derdag hoort u daar het eerste ver slag van. Na de wandeling is het tijd voor een Venrods Ketierke in kerst sfeer. Donderdag 18.00 - 19.00 uur. her haling maandag 18.00- 19.00 uur. Programma'sKerstdagen Zondag 24 december: 10.00 - 12.00 uur Christmas Time is coming (christmas country music) 12.00 - 13.00 uur Memories are made of this (evergreens uit de jaren '50 en '60) 13.00 - 14.00 uur Waar zijn de Troubadours gebleven (herh.) 14.00 - 15.00 uur Stopwatch 15.00 - 18.00 uur De Kerst Top 50 18.00 - 21.00 uur Non stop muziek 21.00 - 22.00 uur Kerstmis live van uit het Ziekenhuis Venray 22.00 - 24.00 uur Non stop Kerstmuziek Maandag 25 december: 00.00 - 18.00 uur Non stop de mooi ste kerstmuziek, onderbroken door o.a. kerstwensen/toespraken van Burgemeester Waals. Dominee Boot, Deken Coenen en vele andere. Ook zal het concert van Mallemoer in deze periode worden uitgezon den. 18.00 - 19.00 uur Een wandeling dur 't rooise land 19.00 - 21.00 uur It's Christmas (Christmas country music) 21.00 - 24.00 uur Non stop de mooi ste Kerstmuziek Dinsdag 26 december: 00.0 - 22.00 uur Non stop de mooi ste kerstmuziek, onderbroken door o.a. kerstwensen/toespraken en het concert van Mallemoer. Kabel 87.5 Mhz. Ether 90.2 Internet:www.omroepvenray.nl E- mail: lovenray@home.nl KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum iDe Stichting Venray-Divinolandia eft opnieuw een goed jaar achter rug. Diverse projecten werden :er gerealiseerd zoals een nieuwe erwand. Op de foto twee bewoon- rs van het bejaardencentrum an bij de keerwand die vorig jaar PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ nieuws Maandag verrichtte notaris ölVim Weijs de vierde trekking in najaarsactie van inkelCentrum Venray. De reekprijs van f. 1.000,- ging dit eer naar Agnes en Ger Toonen lit Blerick. Agnes en Ger Toonen winkelden lorige week in het centrum van fenray, onder andere bij Secondo flode op de hoek van de jchoolstraat en het Kapelaanspad. lij hun aankoop kregen zij de stem- Ikaart die zij inleverden bij het VV/ANWB-kantoor. Die kaart iverde hen de vierde weekprijs in e najaarsactie van WCV op. linsdag nam het echtpaar de che- jue van f. 1.000,- in ontvangst uit tonden van Maria van Dijck van jecondo. "Da's leuk winkelen, als er uiteindelijk nog geld bij uit ijgt". lacht de verraste winnaar. De volgende trekking vindt plaats lp woensdag 27 december. Alle jgezonden stempelkaarten dingen »k in de komende twee weken nog mee naar een hoofdprijs van f 1.000,-. De winnares neemt de cheque in ontvangst uit handen van Maria van Dijck. Foto: Foto Video Rini v.d. Leur. Ophalen oud papier Iedere laatste woensdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier op in de buurtschappen De Wieën, Molenklef en Vlakwater e.o. Bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groene- woltsepad. Kruisstraat,St. Franciscusalaan,St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten Molenklef, Vlakwater en omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o. Merseloseweg, worden verzocht om op woensdag 27 december a.s om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00-14.00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container, die geplaatst is aan dè Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informa tie: tel. 583529 of 582842 De Stichting Welzijn Ouderen Boxmeer begint in januari met een tweede cursus yoga. Op dinsdag 9 januari in Steunpunt Merlet in Vlieringsbeek is er een proefles voor hen die er voor de eerste keer aan mee willen doen .Yoga is een wijze om goed te kunnen ontspan nen. Vorig jaar al werd gestart met een eerste cursus yoga. Dat bleek een groot succes. Veel van de oude ren die toen zijn begonnen willen nu doorgaan. Er is nog plaats voor enkele nieuwelingen. Belangstellenden kunnen op 9 janu ari van 10.30 tot 11.30 onder leiding van docent Ingrid Noy kennis maken met yoga. Deze kennisma kingsles is gratis. Wie problemen heeft met het vervoer kan dat mel den bij steunpuntcoördinator Mieke Wassenberg, die dal dan trachten vervoer te regelen. Bij haar kunnen belangstellenden zich ook opgege ven voor de cursus. De kosten bedragen ƒ35,- voor de hele cursus van tien lessen. Het adres van Mieke Wassenberg is Steunpunt, Spoorstraat 27, 5821 BB Vlieringsbeek, tel. 0478-632322 Vanaf 22 december zal gedurende enkele weken de maquette van het St. Annaterrein in de bibliotheek te zien zijn. Naast de maquette die het terrein laat zien zoals het wordt, zijn er twee bouwtekeningen te zien en een boek met informatie over het plan. Het plan voor het St. Annaterrein is een gevolg van het feit dat het Vincent van Gogh Instituut de komende jaren verder inkrimpt door decentralisatie van de zorg. Het plan is tot stand gekomen in nauw over leg tussen VvGI en de gemeente. In het plan wordt een groot aantal bestaande gebouwen gehandhaafd. Deze gebouwen krijgen een nieuwe functie (meestal wonen). Naast deze inpassing van bestaande gebouwen worden er ook nieuwe woningen toegevoegd. Het totale aantal woningen in het plan ligt rond de 350, waarvan ruwweg de helft in de bestaande gebouwen komt. Het plan is in diverse stadia uitgebreid besproken met een groot aantal belangstellenden en belanghebben den. De verdere uitwerking van het plan vindt plaats in de loop van 2001, de start van de realisatie is voorzien voor 2002. Tot half januari zal er elke woens dag tussen 14.00-15.00 uur en elke vrijdag van 19.00-20.00 uur een medewerker van de gemeente aan wezig zijn voor het beantwoorden van vragen en het geven van toelich ting. Graag nodigen wij u uit een kijkje te komen nemen naar de. maquette. De openingsuren van de bibliotheek zijn dinsdag t/m donder dag van 11.00-18.00, vrijdag van 11.00-21.00 en zaterdag van 11.00- 14.00 uur. U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Cummunicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl "Het geld komt ten goede aan paardrijden voor gehandicapten", vertelt penningmeester Hans Snijders van de manege. "Voor deze groep schaffen wij extra rustige paarden aan. Daarnaast is er behoef te aan aanvullende materialen, zoals speciale zadels. Verder hebben onze gehandicapte leden meer begelei ding nodig. Ook dat kost veel geld. Voor de aanzienlijke sponsoring van de Junior Kamer Venray zijn wij zeer dankbaar." De Junior Kamer Venray is een organisatie waarin ruim twintig jongeren verenigd zijn. Zij stellen zich actief op in het maat schappelijke leven. Kort geleden werd de Junior Kamer Venray offi cieel opgericht. Plyers fi£Sj§|51^ De Junior Kamer Venray chonk dinsdagavond 2000 euro an manege Seurenheide in Well, let geld wordt besteed aan voor- ieningen voor leden met een eestelijke of lichamelijke handi- ap. Olympisch springruiterkam- ioen Piet Raymakers verhandig- e het geldbedrag aan de manege. ti De 2000 euro is de opbrengst van t| en culinaire Indonesische sponsor- g, vond, die eerder dit jaar werd geor- h aniseerd bij de familie Verberk uit I t.Anthonis. Geheel belangeloos I chotelden de heer en mevrouw I erberk zo'n vijftig gasten enkele makelijke specialiteiten uit de y losterse keuken voor. 'bijeen werd gekaart' door bridge- minnend Venray. Vanuit Brazilië wenst Jacqueline Eibers, ook namens de Stichting Venray- Divinolandia, alle Venraynaren een vrolijk Kerstmis en het beste voor het nieuwe jaar.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11