"HET IS EEN ZWARE INGREEP MAAR WE ZETTEN DE SCHOUDERS ERONDER. De Oversteek. Samen werken aan goede st, Maartens Gasthuis st. Elisabeth Ziekenhuis Gratis informatienummer: 0800 - 0233435 PEEL EN MAAS 'Gezien de huidige ontwikkelingen in de zorg is de reorganisatie van beide ziekenhuizen onoverkomelijk. In het hele land zie je dat medische en verpleegkundige zorg gecon centreerd wordt om de kwaliteit te garanderen. Zo'n reorga nisatie is erg ingrijpend en brengt veel onzekerheden met zich mee. Omdat alles nog vorm moet krijgen, vragen patiën ten en medewerkers zich af wat er gaat veranderen', aldus Jan OIofsen. Jan Caris: 'Als je kijkt naar de huisvesting merk je hoe ingrijpend een reorganisatie is. De huisvesting moet in de eerste plaats natuurlijk voorzieningen bieden om nu en in de toekomst optimale kwaliteitszorg in de regio te kunnen leve ren. Maar even belangrijk is dat ive een plek creëren waar patiënten prettig verblijven en medewerkers graag werken. Daarom gaan we voor beide ziekenhuizen opnieuw bekijken hoe de inrichting aan de toekomstige functies kan voldoen. Uiteraard gebruikmakend van de faciliteiten die er nu zijn. Jan Caris vervolgt: 'Er komt zoveel op ons af door de reorganisatie. Het is nu belangrijk kaders aan te geven en keuzen te maken. En dat kan niet in één dag. Daarvoor is zorgvuldige voorbereiding nodig. Maar ik geloof erin dat we met de Oversteek het voortbestaan van professionele zorg in de regio zeker kunnen stellen.' Jan OIofsen: 'Op dit moment is het nog aftasten wat er gaat veranderen. Je merkt dat patiënten en medewerkers op zoek zijn naar zekerheden. Ik begrijp dat die concrete infor matie nog niet te geven is. Maar het is essentieel dat het zie kenhuis daaraan continu aandacht blijft besteden. Alleen dan kun je er met z'n allen de schouders onder zetten'. Jan Caris en Jan OIofsen: twee betrokken medewerkers die zich graag sterk maken voor goede zorg in de regio. Samen met collega's in Venray en Venlo, samen met u! De Oversteek is een ingrijpend plan voor de toekomstige inrichting van de zorg in onze regio. De veranderingen die daarin staan omschreven zijn noodzakelijk, onvermijdelijk en onomkeerbaar. We leven in een tijd waarin mensen gelukkig steeds ouder worden. Terecht is er steeds meer vraag naar zorg die kwaliteit van leven mogelijk maakt. De overheid stelt hoge eisen aan de organisatie, maar beperkt budgetten. Er is schaarste aan medisch en verzorgend personeel. Al met al vraagt dit noodzakelijkerwijs om herinrichting van zorg. Dat proces speelt zich overal in Nederland af. Die veranderin gen zijn ook hier onafwendbaar. Zo'n plan ontwikkelen en uit voeren is moeilijk, want er komen talloze factoren aan de orde die daarbij moeten worden meegewogen. De Oversteek is een zorgvuldig plan. Waarin wel degelijk rekening gehouden wordt met de belangen van patiënten en medewerkers. Waarin echter ook ingrijpende veranderingen staan beschreven, die misschien moeilijk te slikken zullen zijn. Er gaat dus van alles veranderen. Wij doen ons best u daarover fasegewijs tot in de kleinste details te informeren, zodat u weet waar u aan toe bent. Wilt u meer weten? Bel dan op werkdagen tussen 9.00 - 12.00 uur of tussen 13.00 - 17.00 uur ons gratis informatienummer. Ij

Peel en Maas | 2000 | | pagina 6