cUetutfett Enkele gedachten rond de "Adventus Domini", de Komst van de Heer Gratis abonnement op het nieuwe parochieblad! Een nieuw parochie blad voor Venray De Bandelieren Tomorrow Confetti St.-Petrus'Bandenkerk Bezoek de parochiële website! Doe mee met de prijsvraag PEEL EN MAAS donderdag 14 december 2000 - Pagina •El Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck. Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/ra vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis. opgeluisterd door Schola '54; voor Marietje Swinkels-=Verbeek; ouders de Lauw- Linders en dochter Toos: jrd. Ouders v. Vegchel-Muijsers: Wiel Jeuken (coll); jrd Chr. Smits; Mia Pelzer-Jacobs en Martien Pelzer; jrd. Piet Maassen; jrd. Hendrik v.d. Heuvel; verj. Herman Philipsen; Zondag: 3e Zondag van de advent. 9.30 Latijnse Hoogmis: jrd. Jo Wennekers-Muijsers; overl. ouders Lodwijk Truijen en overl. fam.: jrd. Joos v. Dijck; Dora. Willem en Dina Verstraaten en tevens voor Simon Lemmens en Catharina Verstraaten: Piet Jansen en overl. fam. Jansen-Philipsen. 11.00: Lambertus v. Haren en Wilhelmina v. Haren-v.d. Hogen; Wim v. Haren en Dora Zegers; Netje Manders-Stevens; Lambert Laurensse (coll); Bij gelegenheid van de 90e verj. van mw. Jansen-Manders en ter nage- dachtenig aan haar man Wim Jansen; voor overl. ouders Bonants-Claessens en kinderen Martien, Joost en Annemie; Maandag: 9.00 H. Mis voor alleen staanden en zieken uit onze parochie: Dinsdag: 9.00 H. Mis voor zaliger Theo v.d. Borst: 14.00 H.Mis; kerstmiddag voor vereniging voor Ouderen 'Ons Genoegen' Smakterheide: Woensdag: 9.00 H. Mis Gerarda Broers: Jeanne Coppelmans-v.d Berk; Donderdag: 9.00 H. Mis Gertruda v. Meijel-Truijen: Therese Bouwman: Vrijdag: 9.00 H. Mis voor priesterroe pingen en roepingen tot het religieuze leven; Dienbeurten: za 19.00: Cas, Marjoleine, Paul. Suzanne. Freek en Charel; zo 09.30 Ties, Koen en Jacqueline; zo 11.00 Koen M., Robert, Saskia, Laura, Falco en Niek. Lectoren: za. 19.00: T. Verbeek; zo 09.30 A. Noijens; 11.00 S. Manders. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: G. Ollislagers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 GEEN kinderwoord dienst; volkszang: Mia Sijbers-v. Kessel (coll); Nelly, Bakkers-v. Os (coll); Zondag: 3e zondag van de Advent; 8.30 Greet den Holder en overl. fam.; 10.30 m.m.v. Zonnelied; overl. fam. Claessens-Philipsen (coll); ouders Drabbels-v. Vegchel: Annie v. Els- Jacobs (coll): Harrie Lucassen (buurt); Ben Jansen en fam.; Toon Brand; jgt. Overl. ouders Mommen-Janssen en overl. ouders Jansen-Bol: Ad Schellekens: 12.00 Doop Sanne v. Leerdam; 12.30 doop Andy Kalat; Maandag: 18.30 fam. Hendriks- Hendriks; jgt. Gerrit Martens: Dinsdag: 18.30 overl. ouders Linders- Strijbosch en overl. ouders Voermans- Leyssen: kerstviering KW; Woensdag: 18.30 overl. fam. Peters- Arts; Herman Scholten: Donderdag: 18.30 Elisabeth Geurts en overl. fam.; Vrijdag: 18.30 voor onze parochie Venray-zuid. Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 aanbidding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders v. Cuijck-Gooren: Grad en Truus Kusters-Loonen (vrienden): jrd. Jacob Arts; Harrie Gloudemans (coll): Jan v. Cuyck en overl. fam. Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H. Mis; voor Piet Vermeulen en overl. fam.; Huub v.d. Venne; Karin Hendrickx; uit dankbaar heid. Dinsdag: 9.00 past. De Ceuster: fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam.; voor een bijzondere intentie; Donderdag: 9.00 fam.Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; voor pries terroepingen; Misdienaars: Dung Ly. Sandra Moorrees: Milou Pelzer en Paola van der Slaak. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gezinsmis met als thema Advent. (Kinderkoor): jrd. Miel Janssen; overl. ouders Driesen- Timmermans en zoon Jos: Thei Classens (verj.): Mien Linskens-Takken (veij.); Zondag: 9.00 Hoogmis met boetevi- ring; (Herenkoor); st. Jan Duijkers. Petronella v. Dijck en overl. kinderen; overl. fam. Stavens-Steeghs; Woensdag: 14.00 Adventsviering voor de Bond van Ouderen (de Linde). Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 overl. ouders v. Kuyck-Verrijdt en kinderen: jgt. Jacobus Wismans en Petronella Cleven; overl. ouders Classens-Valckx; Piet Emonts; jrd. Martinus Kuijpers; overl. fam. Luyckx-Maes; jrd. overl. ouders Donders-Hoedemakes. Misdienaars: za: Karin, Laura en Marlou. Pastoor Hoedemaeckers, Dorpsplein 7. 5807 BC Oostrum, tel. 581254. Parochie Leunen 3e Zondag van de advent; Zaterdag: 19.00 Ism. Fer en Marie Lucassen; Gerrit Bouten en overl fam. Bouten- Teeuwen; jrd. Leo Loenen; Teng Jacobs-Volleberg (v.w. de buurt); weekd. Dien Brok-Verschuuren (2) jrd. Teng v. Vegchel en Drika v. Vegchel-Hoeijmakers; jrd. Teng Manders en overl. fam.: Zondag: 10.00 hgm. Johan Meijers en overl. fam.; jrd. Thei Heidens; gest. Jrd. Pastoor Gerrit Litjens; gst. Jrd. Teng Noijen; Maandag: Geen avondmis. Dinsdag: 19.00 Ism. Grad Willems (v.w. KBO); gst. Jrd. Martinus en Maria Versleijen, Antoon Ewals en Hendrina Simons; Woensdag t/m vrijdag: Geen avond mis. Misdienaars: za 19.00: Diane v. Gorp en Lian Vullings; zo 10.00 Fenne Smits en Geert Manders; di 19.00 Patrick v.d. Sterren en Sander Loonen. Lectoren: za 19.00: Peter Loenen; zo 10.00 Els Wijnhoven. Rectoraat Heide Zondag: 3e Zondag van de advent. 9.30 Hoogmis ggjt Harrie Rutten en Petronella Rutten-Potten; jgt. Grad Derikx en Drika Derikx-v. Vegchel en dochter Nelly: ggjt Jan v. Dijck en Petronella v. Dijck-Wismans: misd.: Frank. Sandra. Chantal en Patrick P. Rectoraat Veulen 3e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; Jeu Derkx; Petronella Hagens-Reintjes (namens ouderenver.); Misdienaars: za: Lieke. Loes, Daan en Rik. Lektor: za: M. Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Enjoy Together); Luuk Aarts en overl. fam. Hendriks- Dielissen; Truus Mulders en overl ouders en fam.; Marie Hendriks- Fleurkens; Toon Verheijen: jrd. Jan Janssen-Thielen; Henny Emonts- Muijsers (TVY): jrd. Jeu Spreeuwenberg; Teng Pouwels en overl. fam.; past. Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg-Verlinden; Riek Raaijmakers-Meulendijks; Tonie Claessens-Engels; Mara Swinkels; Riek Arts-Fleurkens (buren); Zondag: 10.00 (Vivace); jrd. Gerardus Coenen en Alida Spreeuwenberg; Rick Raaijmakers-Meulendijks en Jo van Lier-Roosen (krt. Vrienden): Tiny Janssen-Martens: Pouwels en Reijndes. Dinsdag: 19.00 Toon Lemmens: Annie Verschuuren-Driessen (KBO); Rick Arts-Fleurkens (zwemclub); Jan en Tom v. Lipzig (verj.); Misdienaarsbeurten: za 19.00: Daan en Klaas: zo 09.125 Rinske en Paula; di 19.00 Rob en Frank. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Toon Engels en fam.; jrd. Math Muijsers; Woensdag: 19.00 kerstviering van de LVB; jrd. Jan Wilms; jrd. Gerardus v.d. Hoogenhof en Aleida v. Rijswijck; alle overledene van de parochie; jrd. Peter Joh. Michels en Arnoldina v. Vegchel; Jacobus Poels (buurt). Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 jgt. Harrie v. Vegchel: Donderdag: 19.00 fam. Cornelissen- Hendriks; Misdienaars: zo: Ellen. Ronnie, Suzan en Karlijn. Lezers: zo: Tonnie v. Hoof. Rectoraat Smakt Zondag: 3e zondag van de Advent. 10.00 Hoogmis voor Herman Janssen; overl. ouders Smits-Voesten; lectr. Truus Goumans; dienbrt. Stijn Wardenier. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Sjeng Jenniskens; Fie v.d Kerkhof- Schwering. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 17 december zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, dhr. P. v. Kampen uit Nuenen voorgaan in de dienst. Het is de derde zondag van de Advent. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendiensl gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uilgenodigd een kopje koffie te blijven drinken en voor de kinderen staat er limonade klaar. Volgende week zondag, 24 december, zal de dienst worden verzorgd door de Ambtsgroep Jeugd. Het belooft een bij zondere dienst te worden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak zater dag n.m. 18.00-20.00 en zondag v.m. 10.00-12.00in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag is er een eucha ristieviering van de oecumenische basis groep Heel de Kerk Heel de Wereld Het thema van de viering is: Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van Het bejaardencentrum Het Schuttersveld. Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten D.V.: Zondag 17 december om 10 en 14.30 uur: Dr.P.Buitelaar. Ridderkerk. 's-Morgens is er kinder crèche. Zangkoor: Op donderdag 14 decem ber is er repetitie van het zangkoor. Aanvang 20.00 uur. Folderaktie: Op zaterdag 16 decem ber a.s. zullen de uitnodigingen voor het Kerstfeest, van maandagavond 25 december worden, verspreid. Wie wil meehelpen? Verzamelen om 09.30 uur in gebouw Rehoboth. Vele handen maken licht werk en zo ontmoet je nog eens iemand. Bijbelcontactavond: Op woensdag 20 december willen samen overdenken het thema: 'Christus geboorte in een mensenhart' n.a.v. 1 Petrus 3:15. Een goede voorbereiding voor de Kerst. Iedereen is welkom. Om 19.45 uur staat de koffie klaar. De avond duurt tot 21.30 uur. Rond 1932 werd deze groepsfoto zelatricen van de H. Kindsheid a Venray gemaakt. Dat was in de pracl ge tuin van het klooster Jerusalem dames maakten propaganda voor missie, gingen met missieboekjes almanakken langs de deuren en haald geld op voor de missionarissen en ra siezusters. Op de achterste rij v.l.n.r. herkenn we: Mia Kruysen. Ietje Custers, Be Copmans. Nellie Swinkels. An Ab< Gien Aben, Nellie Kessels, Col Versieegen, Mien Clephas, Hali Folbers en An Versteegen. Voorste rij zittend: Tony Bongaei Miet van Es, geestelijk Adviseur ka laan W. Geurts, Zus Thielen, Ne Potten (Heide) en Leen Janssen. Jan v.d. Putten PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Kinderkoor ;u Zaterdag 16 dec.: extra repetitie 14,00-15.00 in zaaltje. Kerstpakken sen. Zondag 17 dec.: We zingen bij het op nen van de Kerststal op de Grote Mai om 13.30 uur. jullie zijn om 13.15 het zaaltje aanwezig. Kerst Schouwburg. 14.15 binnen; om 14 buiten. We zijn rond 15.00 klaar en ga terug naar het zaaltje. Maandag 18 dec.: koorrepetitie v 15.30-16.30. Zondag 24 dec.: kindje wiegen 17 0 do 18.00 gezinsmis. Kerstvakantie: I en 8 jan. Voor informatie over ons kinderta Joke Halmans, tel. 583806. e L vr Sp Jeugdkoor Zaterdag 16 dec.: é£tra repetitie ra kinderkoor van 14.00-15.00 in het zaï tje. Zondag 17 dec.: kerst in Schouwbu: Het optreden begint om 14.15 binnem 14.45 optreden buiten! Zondag 24 dec.: Kerstviering 20. Grote Kerk. Voor informatie over ons jeugdkoo José Kusters, tel. 511707. Close Harmony Group 's Woensdags repetitie Galmhut 20.15, Zaterdag 16 dec.: Sportgala. Zondag 17 dec.: Kerst-In Schouwbuj Optreden binnen 15.15, optreden buil 15.50. Voor afmelding. Gerti. tel. 631306; vc informatie: Henk Mijnster. tel. 51208! Berichten van onze kerkgemeenschap Na de onttrekking van de parochie kerken "Het Zonnelied" in Brukske en "Christus Koning" (Vredeskerk) aan de r.-k. eredienst resten straks in Venray-kom nog twee kerkgebou wen, nl "St. Petrus' Banden" (Grote Kerk) en "O.L.Vrouw van Zeven Smarten" (Paterskerk). Vanwege de vele veranderingen die daarmee gepaard gaan, worden de parochianen vanaf Kerstmis 2000 op een eigentijdse manier op de hoogte gebracht van alle wetenswaardighe den uit de beide parochiegemeen schappen. Vanaf Kerstmis 2000 biedt een enthousiast redactieteam u de vol gende informatiebronnen: - een voortzetting van de bijdragen in Peel en Maas, in een iets andere opzet; - een nieuw parochieblad, waarop u zich gratis kunt abonneren; - de Kabelkrant Venray, die u infor meert over de kerkdiensten rond ker kelijke hoogtijdagen - een internet-website www.deke- naatvenray.nl met actuele berichten uit beide parochies. INSCHRIJFBON JA, IK HEB BELANGSTELLING VOOR EEN GRATIS ABONNEMENT OP HET NIEUWE PAROCHIEBLAD VOOR VENRAY-KOM. Naam: Voorletter(s): Straatnaam en huisnummer: Postcode woonplaats): Venray, datum: Handtekening: Deponeer deze bon in een van de bussen achter in de kerk of zend de bon naar het redactie-secretariaat p/a Eindstraat 6, 5801 CR Venray. Het nieuwe parochieblad komt in de plaats van het blad, dat rond de hoog tijdagen in Venray-Zuid (Paterskerk, Vredeskerk) huis-aan-huis werd bezorgd. De parochianen van de Grote Kerk vonden hun parochien ieuws in Peel en Maas. Vanaf Kerst mis 2000 verschijnt een nieuw Zo spoedig mogelijk na Kerstmis is het parochiële nieuws ook beschik baar op het Internet: namen, adres sen, telefoonnummers van het pries terteam en andere mensen die werk zaam zijn in de parochies, actualiteiten, foto's, etc. Het adres is: www.dekenaatvenray.nl parochieblad voor alle parochianen van Venray. Vul voor een gratis abonnement onderstaande inschrijfbon in. U bent dan verzekerd van regelmatige toe zending van het nieuwe parochie- blad.(Maximaal één parochieblad per gezin!) Bij een nieuw parochieblad hoort uiteraard een nieuwe eigentijdse naam en een mooi logo. Bedenk een originele naam! Ontwerp een passend logo! Er liggen een paar leuke prijzen klaar! Stuur uw bijdrage naar het redactie-secre tariaat: p/a Eindstraat 6, 5801 CR Venray. God ziet altijd verder. Het erbar men van God is de grootste open baring van God zelf, van zijn diep ste innerlijke bewogenheid. Wij geloven in een God die betrokken wil zijn op de mens, Op zijn lot, die van binnenuit meevoelt. Dat meevoelen gaat zo ver, dat Hij één der onzen wil zijn, zodat Hij van uit een mensenhart kan meevoelen met ons, onze vreugde en onze hoop, maar ook onze pijn en ons verdriet. Is het dan zo verwonder lijk dat Hij, geheel vanuit zijn eigen kracht, toch langs de natuur lijke weg is gekomen en kind van een moeder wilde zijn? Zo heeft God de hoop die elke vrouw bezit, van binnenuit aangeraakt en geheiligd. Hij komt als kind, arm en weerloos, en wil Zich door mensen gedragen worden en omarmd. Eén van de mooiste menselijke realiteiten, die van moeder en kind, krijgt daardoor een vaste plaats in Gods hart. Is dat niet mooi? Is dat niet hoop vol? Ook dit jaar wil God de weg gaan van het menselijk hart. Staan wij open voor Gods komen in onze tijd? Aanvaarden wij de gro te liefde die Hij ons tot het uiter ste getoond heeft in Jezus Mes sias, zijn mensgeworden Zoon? 2000 jaar geleden is Hij onder ons gekomen. Om ons zijn liefde tot het uiterste te tonen. Wie had gedacht dat God zó ver zou gaan, dat Hij zelf onder ons zou komen wonen in zijn Zoon? Moge Kerstmis van het jubeljaar 2000 voor ons een dag zijn van grote dankbaarheid en diepe vreugde. Maar vooral een dag van grote hoop: met de komst van zijn Zoon begint God een nieuw stuk van de geschiedenis. En dat kan ook zo zijn voor ons persoonlijk leven. Bidden wij dat God het in het nieuwe millennium niet opgeeft met zijn mensen, maar ons altijd tekenen blijft geven van oproep en bemoediging. Namens het priesterteam van Venray-kom, Alexander de Graaf Woutering. God schijnt altijd te werken door contrasten. Wanneer de menselijke geschiedenis op een toppunt staat, wil het nog niet zeggen dat mensen dicht bij God staan. Wanneer alles lijkt te vergaan, komt God wél dicht bij. om zijn volk te redden. Van oudsher was het zo aangekondigd, in vele profetieën. In het dieptepunt van menselijke zwakheid komt Hij nabij. Vele mensen van onze tijd lij ken wel pessimistisch te zijn. Maar moeilijkheden, hoe groot ook, moe ten ons nog niet noodzakelijk afsnij den van God. Want onze zwakheid is hel fundament waar God kan op bouwen. Wanneer wij zelf alles al hebben en niets meer menen nodig te hebben, dan zijn wij vervuld van ons zelf. Dan kunnen wij ons niet meer inbeelden wat God nog in ons leven kan doen. Pessimisme wortelt dik wijls ook in een overdreven groot verantwoordelijkheidsgevoel van de huidige mens. Hij wil alles zelf kun nen doen, maar wanneer hij dan zijn onmacht moet inzien, kan hij er moeilijk mee léven. Gods erbarmen toont zich nog het meest tegen de achtergrond van de menselijke onmacht. Maar dit mag ons uiteindelijk hoopvol stemmen.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 28