HVC/Alustema sluit eerste seizoenshelft af met 7-3 zege Streekkampioenen dag in Venray HV C/Alustema 2 in allerlaatste minuut onderuit: 0-1 ZVV Leunen [verstevigt koppositie H.S.V. De Roerdomp Spio Spio Whiskydarten Sponsors HVC/Alustema PRllMT, Venray S\$€ Lopersgroep Venray St. Jan Merselo Triathlon Vereniging Regio Venray eet Bowlen Buitenlust PEEL EN MAAS BEZORGEN? vSÈr SjiEEL EN MAAS donderdag 14 december 2000 - Pagina 21 ZVV Leunen heeft afgelopen week- inde goede zaken gedaan aan kop an de tweede klasse A. Vrijdag ver- loeg de Leunse lijstaanvoerder het jaggeklasseerde De Bonte Koe/Zeef jafe met 6-0. Drie dagen wees ZVV iunen in het topduel ZVCBJ over igend terug: 6-1. Het waren sowieso (echte dagen voor Boca Juniors want jdag werd al met 5-8 van |VC/Alustema 3 verloren. ZVV Leunen-Dc Bonte Koe/Zeef afe 6-0. De Leunse lijstaanvoerder kwam >gen De Bonte Koe aarzelend op gang. n de eerste twintig minuten gaf De onte Koe uitstekend partij en had via jck van der Heijden zelfs de beste kan en om de score te openen. Vlak voor el rustsignaal trok ZVV Leunen het liliatief naar zich toe en nam door een effer van Marco Berden de leiding: 1- Na de hervatting wist de Bonte ioe/Zeef Safe nog lang stand te houden, eunen-aanvoerder Edwin Berden liet en ideale kans liggen om de voor- irong te vergroten. Elf minuten voor jd toonde Koen Klaassen zich wel oellreffend en scoorde 2-0. Even later mest Mischa Nabben op de doellijn :dding brengen op een schot van Rick an der Heijden. Zes minuten voor tijd coorde Andre' Peelers 3-0 en was de erby beslist. Het verzet van De Bonte de was daarna gebroken zodat ZVV eunen nog kon uitlopen na een royale •0 overwinning. Marco Berden 2x en las Litjens scoorden de laaste drie aunse treffers. HVC/Alustema 3-ZVCBJ 8-5. De nummer drie ZVCBJ leed een nverwachte nederlaag tegen het derde iam van HVC/Alustema. Norbert van laren was weer terug na een enkelbles- are. Hij wilde aanvankelijk niet mee- pelen maar omdat HVC dan over geen nkele wissel kon beschikken trok hij ich zijn voetbalspullen aan. Al na twee linuten opende Norbert van Haren de core: I -0. Bayram Durgun scoorde eer snel tegen: 1-1. Het spel ging goed p en neer met vele kansen. Edward inskens (HVC) trof de paal terwijl jon Croes (ZVCBJ) op de lat schoot, lalverwege de tweede helft kende de rbiier aan HVC/Alustema 3 een penal- toe. Edward Linskens scoorde vanaf stip 2-1. Pascal Kusters bracht de tand weer in evenwicht: 2-2. Maar na len kwartier zette Norbert van Haren IVC opnieuw op voorsprong: 3-2. opscorer Bayram Durgun zag zijn schot op de paal belanden waarna Frank van den Munckhof, op aangeven van Edward Linskens, de voorsprong ver ruimde naar 4-2. De sterk keepende Wilbert Sijbers zorgde ervoor dal HVC 3 deze stand tot de rust kon vasthouden. Direct na de hervatting verkleinde Hamid Oulashen de achterstand tot 4-3. ZVCBJ had daarna de arbiter tegen toen hij een niet-opzettelijke terugspeelbal toch bestrafte. Roy van Lierop schoot de vrije trap prachtig binnen: 5-3. Vlak daarna zag de scheidsrechter niet dat Ger Delauw een schot van Pascal Kusters met zijn hand uil het doel sloeg. De derby werd heftiger want Boca Juniors zette het offensief in. Uil een corner scoorde Larbi El-Ghoul 5-4 en Bayram Durgun schoot uit een vrije trap de 5-5 gelijkmaker binnen. Het schot op de paal van Hamid Oulashen acht minu ten voor tijd was het laatste wapenfeit van ZVCBJ. Boca probeerde te gefor ceerd de zege te forceren en ging daarbij zo chaotisch te werk dat het de verdedi gende taken geheel verwaarloosde. Het geroutineerde team van HVC 3 profi teerde dankbaar en sloeg nog drie keer toe. Uit een mooie aanval zette Roy van Lierop HVC/Alustema weer op voor sprong; 6-5. Het slotakkoord was voor Edward Linskens die met twee treffers de derby besliste: 8-5. ZVCBJ-ZVV Leunen 1-6. Door de 1-6 nederlaag moet Boca Juniors een stapje terugdoen in de titel strijd in de tweede klasse A. Voor rust ging de derby gelijk op. Halverwege de eerste helft zette Mischa Nabben ZVV Leunen op een 0-1 voorsprong. Na de hervatting speelde de Leunse koploper het spelletje slim. Want ZVV Leunen wist dat ZVCBJ achterin kwetsbaar is. De Leunenaren trokken zich daarom terug, lieten de tegenstander komen en loerden op de counter. Dit taktiek slaag de uitstekend. Want Marco Berden en André Peeters tilden de stand naar 0-3. De opgekomen doelman Bart Baken schoot ZVV Leunen met een prachtig afstandschot vanaf de middellijn naar een 0-4 voorsprong. Mischa Nabben liet 0-5 aantekenen. Daarna liep Edwin Berden tegen een tijdstraf van twee minuten op. Pascal Kusters scoorde in de overtalsituatie tegen: 1-5. Vlak voor tijd bepaalde Marco Berden de eind stand op 1-6. Halverwege de competitie ligt ZVV Leunen uitstekend op titel- koers. Een knappe prestatie van de debutant in de tweede klasse. Er zullen weinig verenigingen in oord- en Midden-Limburg zijn, die in jaar uit een evenement kunnen ;engen dat telkens weer grote aan- acht trekt. Postduivenvereniging De Zwaluw uit Venray krijgt dit echter laar; voor de 35e keer zelfs. Een niet eëvenaard gebeuren. En ook nu zul- en de duivenmelkers uit de regio's 'enray, Horst en Boxmeer hun kam- linenen ter keuring brengen en laten 'lowen voor het grote publiek. De Itreekkampioenendag op zondag 17 lecember begint om 13.00 uur in de iantine van Metaalwarenfabriek naifa aan de Maasheseweg in Venray. Inalfa Venray heeft de kantine ook dit aar bereidwillig ter beschikking gesteld oor dit grootse evenement. Van 13.00 ot 18.00 uur kan hel publiek er gratis irecht. Via een grote bonnenverkoop tinnen de liefhebbers ook nog in het bezit komen van koppels jonge duiven of eieren en dat van de beste fokduiven van gerenommeerde duivenmelkers uit Zuid-Nederland. De verschillende dui- venclubs in deze regio's rekenen ook gaarne op belangstelling van de jonge ren. Velen weten niet hoe boeiend en spannend de duivensport kan zijn. De duivenmelkers zijn aan het vergrijzen; er komen te weinig jongeren deze sport beoefenen, terwijl ongetwijfeld in iedere buurt wel een duivenmelker woont die een jongen of meisje wegwijs wil maken in hel huoden van duiven en de wed strijdsport. Zij zullen zelfs graag die jeugdigen willen helpen met de duiven sport te starten, door bijvoorbeeld jonge duiven ter beschikking te stellen. Een mooi begin om wat meer over deze sport te horen en te zien, is de vrijblijvende uitnodiging om komende zondag eens te komen kijken, vragen en luisteren op de 35e Streekkampioenendag in Venray. Senioren Mededelingen: )e nieuwe acceptgiro voor het jaar 2001 5 weer bezorgd, en we vragen onze eden deze zo snel mogelijk te voldoen, ft'aclit niet met betalen tot volgend jaar naar doe het zo snel mogelijk. Als u betaald hebt worden de vergunnin- en voor het nieuwe jaar vanzelf bij u lezorgd, en kunt u met een gerust hart in iet nieuwe seizoen naar de waterkant Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg bar bij Faunaland Van Groolel, itationsweg 21 Venray en bij H. lendriks. Past. v.d. Gaetstraat 48 mray, tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunnin- en te verkrijgen voor visvijver de lallonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht 'oor verdere inlichtingen. Synchroonzwemmen Afgelopen zondag werd de tweede com- •etitiewedstrijd gezwommen. )e Spioleden behaalde de volgende esultaten: cat. 1Petra Geven 2e, shan- (on v. Sambeek 4e, Kimberly Goeans ie, Joyce Hendriks 15e. Cat. 2: Silke -oenen 3e, Suzan Ploegmakers 7e. Ülvie-Elise Schaminee 8e. Age Group 1: Melanie Goemans 7e, Dian Welen 13e. Age Group 2: Celine v.d. Ven 2e, )orien Geven 10e, Linda Hofmans 12e, lea Wellen 15e (Linda heeft haar E- liploma gehaald en Celine de limiet.); Age Group 3: Cinderella Goemans 3e; Amandine v.d. Ven 7e, Moniek Classens 'e, Melanie v.Sambeek 10e, Tetske eeters 15e, Lara Voermans 19e, Petra Benthum 21e (Cinderella en Amandine hebben de limiet behaald); 'ina Junioren: Tane Elstak 4e. Rianne leven 10e, Kim Janssen 12e, Karin v.d. 'euvel 13e, Hanneke Peeters 14e (Tane leeft de limiet behaald); Fina Senioren: Honica Clephas 5e, Harriet Flinsenberg 'e, Antionette Nelissen 8e, Silvia acobs 9e, Sandra Hermans I le, Bregje ansen 14e, Anneke Loeffen 19e (Silvia leeft haar A-diploma behaald en Monica de limiet). Wedstrijdzwemmen Tijdens de drie provinciën wedstrijd van afgelopen zondag in Gemert hebben de zwemmers van Spio prima gepres teerd. Rik opden Camp zwom 2 per soonlijke records. Hijra verbeterde zin tijd op de 100m vrije slag met 1.6 sec. en op de 100m schoolslag kwam hij tot een tijd van 1.16.85, een verbetering van 0.68 sec. Hier volgen alle uitslagen: 100m vrije slag: Linda Custers 1.07.35.1ste pl. Yvonne Swinkels 1.09.92. Mariska Verstegen 1.12.77. Nadine Verburg 1 16.84. Chantal Pelzers 1.22.50. Elke Euwes 1.27.70. Lieke Koopmans 1.28.38. Rik op den Camp 1.0.97. Germain Verstegen 1.29.47 100m schoolslag: Mariska Verstegen 1.30.45 2e pl. Nadine Verburg 1.31.18. Elke Euwes 1.41.21. Lieke Koopmans 1.59.18. Rik op den Camp 1.16.85. Germain Verstegen 1,44.92. 100m vlin derslag: Yvonne Swinkels 1.24.98 1ste pl. Linda Custers 1.28.06. 4x50m vrije slag estafette: Yvonne Swinkels, Angela v. Baal Debbie Jans. Linda Custers 2.09.85. Karin Janssen, Mariska Verstegen. Chantal Pelzers, Nadine Verburg 2.22.17. Stefan de Vries, Sjoerd v. Dijk, Rik op den Camp, Dirk Gooren 1.52.85. Remco Kreyger, Germain Verstegen, Guido Reynen, Roy de Vries 2.19.08. Zondag as. wordt de 2e wed strijd in de Speedo competitie gezwom men in Nederweert. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Vertrek vanaf de Sprank 12.15 uur. Willen de volgende kinderen op tijd aanwezig zijn: Pauline Dircks, Jeffrey Aglerberg, Lotte Spreeuwenberg, Guus Geurts, Sjoerd Bouwmans. Patrick v.d Sterren, Daphne v. Gabain. Rafaëla Breed, Nathalie Verburg en Andres Nijssen reizen op eigen gelegeheid. Voor vervoer zorgen fam Geurts, te Boekhorst en v. Gabain. Official T. Geurts. Uitslag: Winnaarsronde: 1Nico Thissen; 2. Björn Cleven: 3. Pascal Janssen; 4. Peter Thissen; 5. Peter v.d. Berg; 6. Jos Heesen. Verliezersronde: 1. Jos Linders; 2. Henny v.d. Voort; 3. Anny Xhofleer; 4. Piet Xhofleer; 5. Arno Verhaegen; 6. Mart Barents. Trading International bv Keizersvejd 19 Venray Oude Kerkstraat 3 Wanssum Grotestraat 56 Venray Grote Markt 2a-4 Venray (.roep Makelaar in assurant iën Patersstraat 35 Venray Human i; insurance Croup Bv mEindstraal 22 lel. 0478 542 72 www.vandenmunckhof.nl p&x/fai- Patersstraat 26b TAXI VERSTRAATEN BV SPORTCAFE de Wetteling TEL 0478-584854 VAN HAREN Autobedrijven VfcNRAY SOXMtEH snooker- en poolcenter Jultanasingel 33 Venray f De I (froen Aanpap Janslust 8, Heide iWWtt «»f», tjnrsdn jmllij ^4 «alu»^ Peetrauii g Master# ttst Schoolstraat 25-a Venray Acaciastraat 17 Venray Tel. 52 10 00 BONNET EXPO 3- EN INTER IEU RBOUW De Hulst 9. Oostrum Tel. (0478) 580 480 Paterslaan 15 Venray John's Jeans Shop Grotestraat 76 Venray Heel lang zag het er naar uit dat het tweede team van HVC/Alustema in het thuisduel tegen Keelkampers een puntje uit het vuur zou slepen. Maar in de allerlaatste minuut ging die hoop in rook op. Want de Zuid- Limburgers trokken uit een vrije trap alsnog de winst naar zich toe: 0-1. Het geplaagde HVC 2 had dringend behoefte aan een succesje. Het team van coach Karei van Laake bezet de voor laatste plaats in de hoofdklasse met slechts vier punten. Alleen de puntloze hekkensluiter Adveo deed het nog slech ter. Maar uitgerekend afgelopen maan dag pakte Adveo zijn eerste winst en naderde de Venrayse hoofdklasser lot op één punt.De ongelukkige nederlaag tegen middenmoter Keelkampers bete kende het zevende verlies op rij. Twee weken geleden tegen Arcan/de Groen liep het Venrayse team ook nog tegen drie rode kaarten op. De straffen zijn inmiddels bekend. Coach Karei van Laake kwam er met een berisping vanaf terwijl Roy de Klerk en Rens van Veghel voor twee wedstrijden werden geschorst. Daarom werd Leon Vievermans uit het derde team maan dagavond opgetrommeld en moesten Stephan Sijbers en Rob Willems, die daarvoor al een hele wedstrijd in de hoofdmacht hadden gespeeld, het reser veteam completeren. Desondanks bood HVC/Alustema 2 de bezoekers uitste kend partij. Sterker nog, in de eerste tien minuten hadden de Venraynaren een 3-0 voorsprong kunnen nemen. Maar Ralph Sanders, Geert-Jan Drabbels en Frank van Daal hadden de pech dat de bal tel kens net naast het vijandelijke doel ver dween. De coach van Keelkampers was allesbehalve tevreden met de doelpunt loze ruststand. Zijn donderspeech in de pauze was tot ver buiten het kleedlokaal te horen. De bezoekers uit Nuth begon nen dan ook agressiever aan de tweede helft. De sterk keepende Martijn Houwen plukte nog net op tijd de bal van de voel van een doorgebroken tegenstander. HVC/Alustema 2 hoefde ook in het tweede bedrijf niet onder te doen voor Keelkampers. Een gelijkspel lag als verdiende beloning in het ver schiet. Terwijl de klok al stilstond maak te Rob Willems een handsbal. Arbiter Van Kimmenade had de over treding waargenomen en kende Keelkampers op zo'n vijftien meter afstand op de valreep een vrije trap toe. Maikel Gerits plaatste zich achter de bal en scoorde met een daverend schot in de kruising. Keeper Martijn Houwen was ditmaal volkomen kansloos: 0-1. In de slotseconden verscheen Frank van Daal nog in kansrijke positie maar hij strand de op de Zuid-Limburgse goalie. HVC/Alustema 2 bleef opnieuw met lege handen achter. De scholierenloop Het is misschien wat vroeg maar eind januari staat er wat bijzonders te gebeu ren. Op 27 en 28 januari vind de 25ste vlakwatercross plaats. Voor het eerst is de scholierenloop dan losgekoppeld van de trimloop en de wedstrijdioop. Op zaterdag is er dan de scholierenloop vanaf een uür of 1 niet een schitterend feestprogramma en de zondag begint dan met de trimloop om een uur of 11 met daarna het wedstrijdprogramma van de KNAU. Zet deze dagen maar vast in de.agenda want het wordt een echte belevenis. Trainingen: De beginnersgroep begint nu aan de lan gere minutenlopen en bouwt gestaag verder. Bij de trainingen van de overige groepen hebben we een gezamenlijke warming-up waarna het geheel in groep jes uit elkaar gaat. Die groepjes worden ingedeeld op de snelheden die je aan kan, het doel van de training die ont spanning kan zijn, stevig trainen naar een wedstrijd toe of naar een persoonlij ke toptijd. De trainingen zijn op dins dag, intervaltraining op de baan en don derdag, lange duurloop in en om Venray. We starten om 19.00 uur vanaf of op de atletiekbaan. Zaterdag bostraining om 15.30 uur in het Boshuizengebied. Start vanaf de oude Barrier. Uitslagen: De Zandboscross in Deurne stond er op het programma afgelopen zondag. Een pittig parcours waar we als echte dravers over een drafbaan stoven. De tijden op de 7800 meter: Bart Dlesbergen 33.45. Ger Litjens 35.05. Jan Maessen 35.28 Wedstrydagenda: 17 december: IJzeren man cross in Weert (limbra) 26 december: Kasteelloop in Horst 31 december: Oudjaarsloop in Pfalsdorf Informatie: Lopersgroep Venray is de recreatieve tak van Atletiekvereniging Venray Regio. Wil je graag wat meer informatie over de Lopersgroep bel gerust een van de volgende nummers, zij kunnen u ant woord geven op al uw vragen. Aanmelden of meelopen om het eens te proberen kan ook altijd. Anja Gooren tel. 589486, Jan Maessen 589488. Afgelopen weekend bezochten zowel de grote als ponyruiters weer diverse wed strijden. Dressuur Meerlo: Janine v. Ooi met Donut kl. 1 3e met 165-171 p.; Eva v. Ooi met Nevada kl. L 4e met 164-171 p. Springen Asten Heusden: Rick Janssen met Money Penny jachtspringen kl. DM 3e. Springen Liëssel: Kathelijne Maessen met Nowing Way kl. B le 53 stijlp. Springen Zeeland: Simone v. Ooi met Narlando kl. B parcours 8e en bij progres sief B 2e. Kathelijne Maessen met Nowing Way progressief B 3e. Aanstaande zaters- dag wordt er in de schouwburg van Venray het sportgala gepresenteerd. Petra van Dijk van St. Jan is één van de genomineerde sportvrouwen van dit jaar. Ook zijn er weer selectiewedstrijden te verrijden. In Meerlo verzorgt st. Jan dressuur voor ponyruiters. In Horst staat een springwed- strijd voor paarden gepland. Holtniühleloop Tegelen Afgelopen zondag vond in Tegelen de Holtmiihleloop plaats. Bij de 10km was Hennie Freriks superieur door winnend over de finish te komen in een nieuw parcoursrecord van 33.18. Jo Klerken leverde een fraaie prestatie door als vier de Heren Veteranen-2 over de streep te snellen in 45.37. Steegbergcross Sevenum Vorige week zondag vond bij de Steegberg in Seveum de tweede cross plaats uit de Dagblad Cross Cup. Zoals gewoonlijk kon gekozen worden voor de lange of korte afstand. Bij de lange afstand (10.000 meter) kwam Hennie Freriks als derde over de streep in 35.18. Jan-Hendrik Mulder kwam heel mooi als twaalfde in 38.12 over de finish, niet lang daarna gevolgd door Dave Ewalts die met 39.14 een zeventiende plaats bereikte. Jo Klerken behaalde bij de heren veteranen II een verdienstelijke twaalfde plaats in 47.58. Bij de korte cross (5.000 meter) zagen we Rian Hebben als zevende dame vete rane over de finishlijn scheuren in 23.27. Bij de heren senioren zette Marcel Meulendijks zijn sterke lijn uil de eerste cross door en behaalde een voortreffelijke vierde plaats in 17.47. Een hele felle onderlinge strijd werd geleverd door het drietal Jos Hebben, Ray Brett en Niels Postma. Zij kwamen achtereenvolgens binnen: Jos in 21.09, Ray in 21.10 en Niels in 21.11 waarmee zij de 21e, 22e en 23e plaats behaalden. Arno Janssen krabbelt stiekem steeds verder omhoog en kwam als dertigste binnen in 22.26. Bij de heren veteranen kwam Joop Wijnhoven als achtste binnen in 20.04. Jan van Ass had 22.07 nodig om de 26e plaats te behalen, gevolgd door Jan Oudenhoven die met 23.09 een 40e plaats bereikte. Spinningsessie t/m maart 2001 Tijdens de jaarvergadering is er geïn ventariseerd of er interesse was om een uur te gaan spinnen. Er is inmiddels overleg geweest met de Sprank. We kunnen op twee tijdstippen de zaal en fietsen huren: dinsdae 20.30-21.30: don derdag 18.30-19.30. De kosten komen zeker niet hoger te lig gen dan fl. 2,50 per keer. Dave Ewalts zal de trainingen verzorgen. Laat zo spoedig mogelijk aan Peter Scheres weten naar welke datum jullie voorkeur uitgaat. Als iedereen snel reageert kun nen we in week 51 beginnen (19 of 21 december). Programma zaterdag 14.30- 15.30 mountainbiken; 15.30- 17.15 lopen in schadijker bos sen zondag 09.00 - 10.00 zwemmen in de Sprank dinsdag 19.00 - 20.15 zwemmen in de Sprank woensdag 19,00-20.45 baantraining in Venray Info: www.geocities.com/tvvenray Venrays team schrikt wakker na 1-3 achterstand H V C/Alustema-BZC/Adviesburo v.Uden 7-3 (3-3). Doelpunten: 2. Fred Jeuken 1-0; 4. Joris van Oers 1-1; 7. Matty Brouwer 1-2; 8. Matty Brouwer 1-3; 10. Rob van Eist 2-3; 17. Rob Willems 3-3; 37. Rob Willems 4-3; 43. Stephan Sijbers 5-3; 46. Fred Jeuken 6-3; 47. Ruud Brands 7-3. Scheidsrechter: Sevenich (Kerkrade). Toeschouwers: 90. HVC/Alustema: Nellissen; F. Brands, R. Brands, Van Eist, Jeuken, Sijbers en Willems. (Door Henk Willemssen) De eerste competitiehelft zit erop voor HVC/Alustema. De Venrayse eerstedivisionist kan met een tevreden gevoel een maandje rust nemen. Want de laatste twee duels werden beiden in winst omgezet. Vrijdagavond klopte HVC/Alustema in Eindhoven Lions/Chip Memory met 3-4. Drie dagen later werd hekkensluiter BZC met een 7-3 nederlaag terug naar Den Bosch gestuurd. Coach Paul Janssen toonde zich tevre den mei de behaalde score van 23 pun ten uit dertien duels. Van de zeven over winningen werden er vijf in de eigen sporthal De Wetteling behaald. Voor eigen publiek is HVC/Alustema dit sei zoen nog ongeslagen. Ondanks het gemis van de drie geblesseerden Frank Beerkens, Mark Swinkels en Eric Troisfontaine behaalde het Venrayse team afgelopen weekeinde de volle winst van zes punten. Uit tegen Lions bezorgden Stephan Sijbers 2x, Ruud Brands en Rob van Eist de Venraynaren een 3-4 overwinning. Maandagavond begon de thuisclub voortvarend. Na anderhalve minuut trok Rob van Eist de bal strak voor bij de tweede paal waar Fred Jeuken de openingstreffer binnen schoot: 1-0. Het leek toen een makkelijk avondje te worden tegen de HVC-coach Paul Janssen is dik tevreden over de eerste helft van het seizoen. BZC/adviesburo van Uden dat met slechts twee punten de ranglijst sloot. Maar niets was minder waar. Want zes minuten later leidden de Bosschenaren met 1-3. Tot grote woede van coach Janssen: "Ga nu eens voetballen, ver domme. Waar zijn we toch mee bezig", riep hij naar zijn spelers. Gelukkig voor de thuisclub stak doelman Jurgen Nellissen wel in een sublieme vorm want hij behoedde het Venrayse team voor een nog grotere achterstand. Na tien minuten spelen knabbelde de thuis ploeg wat van de achterstand af. Rob van Eist schoot een vrije trap onberispe lijk binnen: 2-3. Zeven minuten later passte aanvoerder Ruud Brands naar Rob Willems die de stand weer in even wicht bracht: 3-3. Jurgen Nellissen moest daarna nog enkele keren zijn keeperskwaliteiten tonen terwijl aan de overkant Ruud Brands en Stephan Sijbers enkele keren kansrijk voor het Bossche doel verschenen. CRUCIALE REDDINGEN Ook na de hervatting ontstonden er kansen voor beide doelen. Dit tot groot ongenoegen van doelman Nellissen die herhaaldelijk moest foeteren op zijn ver dedigers. "Jurgen houdt ons met drie cruciale reddingen in de wedstrijd. Terecht dat hij zich soms door zijn medespelers in de steek gelaten voelde", oordeelde coach Janssen. Frank Brands, Stephan Sijbers. Rob van Eist en Ruud Brands verzuimden hun team weer op voorsprong te zetten. Halverwege de tweede helft was het eindelijk raak. Stephan Sijbers vond Rob Willems die zich wederom trefzeker toonde en de stand op 4-3 bracht. De Leunenaar, die vorig seizoen nog voor derdeklasser ZVV Leunen uitkwam, heeft zich razendsnel aangepast aan het hogere niveau. Daarna moesten de bezoekers uit Den Bosch het initiatief aan de thuis club laten. Zeven minuten voor tijd ver ruimde Stephan Sijbers de voorsprong tot 5-3. De uitstekende leidende arbiter Sevenich deelde daarna de eerste en enige tijdstraf uit. Terwijl BZC-speler Patrick Belzer voor twee minuten aan de kant zat sloeg HVC/Alustema twee keer toe. Fred Jeuken en Ruud Brands behaalden een optimaal rendement uit de overtalsituatie en bepaalden de eind stand op 7-3. Ruud Brands scoorde zijn dertiende doelpunt en loopt daarmee precies één-op-één. Hij naden nu al zijn totaal van vorig seizoen toen hij met vijftien treffers tospcorer van HVC/Alustema werd. HVC/Alustema nestelde zich door dewinst stevig in de subtop van de eerste divisie B. Op maandag 15 januari 2001 wordt de com petitie hervat met een thuiswedstrijd tegen De Kilo. Coach Paul Janssen: "Vrijdag in Eindhoven speelden we heel goed. Vandaag was het een stuk minder. Ik wijt dat aan overconcentratie. Want we moesten tegen de hekkensluiter per se drie punten halen. Anders was die winst in Eindhoven voor niets geweest. Iedereen weet dat we niet goed gespeeld hebben. Maar het tekent toch onze kwa liteiten dat we de 1 -3 achterstand nog zo goed hebben omgebogen." De trainer- coach uit Malden heeft hoge verwach tingen van de tweede competitiehelft. "We liggen nu op koers. Gezien de tegenslagen, zoals de schorsing van Stephan Sijbers en nu weer de drie geblesseerden, ben ik tot nu toe best tevreden. Maar toch verwacht ik dat we in de tweede helft nog meer punten gaan halen. Daarom trainen we de komende weken ook gewoon door. Wellicht dat we daar nog wat winst kunnen boeken. Want een plaats bij de bovenste vijf is voor ons een 'must'", vindt Paul Janssen die volgende maand met het bestuur om de tafel gaat zitten over een mogelijke contractverlenging. Venray wint voorronde steaenontmoeting Afgelopen zaterdag, daags voor de wedstrijd, kwam de selectie van de Venrayse Bowlingvereniging bij elkaar voor de laatste training en de laatste aanwijzingen van hun coach Toon van Seccelen, die o.a. aankondigde bij min der presteren direct tot vervanging van een speelster of speler over te gaan. En. voegde hij daar aan toe: "Verlaat dan de baan met een lachend gezicht en ga niet zitten mokken, want het teambelang gaat nou eenmaal voor het persoonlij ke". Zondag om 10.30 uur presenteer den de ploegen van Maastricht, Heerlen, Venlo en Venray zich op de banen van Restaurant Bowling Venray in Oostrum. Elk team bestond uit 5 heren en 5 dames, eventueel aangevuld met reser ves. Helaas ontbrak de vijfde vereni ging, die in de provincie Limburg de nieuwe naam voor "Afdeling 3") is aan gesloten bij de N.B.F.. de Nederlandse Bowling Federatie, nl. Sittard, die geen kans had gezien genoeg dames voor hel team bij elkaar te krijgen. Jammer!! In de eerste van de vier le spelen games verraste Venlo vriend en vijand door onverwacht sterk uit de startblok ken te komen en met een verschil van 3 pins de thuisclub voor te blijven. Maastricht en Heerlen bleven een heel stuk achter, maar vooral Maastricht her stelde zich voortreffelijk gedurende de resterende games. Coach Toon van Seccelen voegde al na die eerste game de daad bij het woord, door in het damesteam een wissel toe te passen, die in het vervolg een gouden greep bleek te zijn, want Toos Janssen ontpopte zich als een zeer degelijke en fanatieke speel ster, een echte "eupfighter". In de twee de game liep het bij het Venrayse team al een stuk beter, want ook de heren, die in het begin nogal moeite hadden met het oliepatroon, begonnen hun lijntje beter te vinden en dat resulteerde in de leiding voor Venlo, dat nu een achters tand had van 151 pins. Maastricht volg de op 282 pins en Heerlen kwam 347 pins tekort. De derde game was wel haast voor alle teams de zwakste. Toch breidde Venray zijn voorsprong op Venlo met 10 pins uit, terwijl Maastricht iets dichterbij kwam met een verschil van toch nog 251 pins. Heerlen stond toen al op een onoverbrugbare achters tand van 403 pins. Een paar telfoutjes van een supporterend jeugdlid toverden een bezorgde blik op het gezicht van de Venrayse coach, omdat hij had gehoord, dat de voorsprong nog maar ruim 80 pins zou zijn en dat is een overbrugbare kloof. Gelukkig voor hem en zijn ploeg kon het wedstrijdsecretariaat hem op dit punt geruststellen. In de laatste game. waar nog een paar wisselspelers werden ingezet, zetten de Venraynaren nog eens alles op alles met als eindresultaat de overwinning en de titel "Kampioen van de provincie Limburg". Ook Maastricht trok nog eens alle registers open met een tweede plaats als eindklassering. Zij kwamen op Venray, dat een totaalscore bereikte van 7076 pins, 318 pins te kort. Venlo, dat in de drie eerste games blijk baar alle kruit had verschoten, moest de tweede plaats alsnog afstaan aan de Zuid-Limburgers met hun totaal van 6727 pins. Heerlen bezette met 6542 pins de laatste plaats. Venray mocht uit handen van de voorzitter van het provin- ciebestuur,Theo Emeleer, de wisselbe- ker in ontvangsi nemen, en omdat die voor de derde maal in successie was ver overd, ook definitiefin bezit houden. De succesvolle Venrayse ploeg bestond uit de dames: Marlies Thijssen, Ria Latimer die met 207 de hoogste damesgame produceerde), Gerty Arts, Mien van Seccelen, Inge Lenssen, Toos Janssen en Henny Hoeijmakers en de heren Twan Claessens, Rene' Clephas, Peter Cleven, Hay Joosten, Hay Lenssen, Rinus Kanning, John Koekkelkoren, Patrick Smits. Dave Tijssen en Joos Peeters. Met dank aan de in groten getale opge komen supporters, verliet het Venrayse team opgetogen de spelersruimte met in hun gedachten al de voorbereiding op en de te spelen finale in Schiedam op 13 en 14 januari van het volgend jaar. Indoorkompetitie Bij de dames was het een spannende dag. Zowel Annie Litjens als Riet Lemmens scoorden 60 holeslagen, ter wijl Bets Wilms slechts één slag meer nodig had (61). Dit had tevens konse- kwenties voor de stand. Riet Lemmens loste de geblesseerde Jo Litjens af als lijstaanvoester. Achter Riet Lemmens (305 holeslagen) volgen Jo Litjens (318) en Miet Clevers (323) als resp. tweede en derde. Bij de heren was het Harrie Lenssen die de concurrentie weer een een hak zette. Met 49 slagen liet hij de hele meute achter zich. Jan Engels en Huub Straatman (beiden 51 slagen) ble ven nog het dichtst in de buurt. Harrie Lenssen (244 holeslagen) blijft dus kop loper met Jan Engels (263) en Gerrit Vermeulen (266) op gepaste afstand. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray

Peel en Maas | 2000 | | pagina 21