Kerstmusical Elvira, het meisje met de zwavelstokjes Eerste ■lustrum ■Kerst-in! Kerstconcert in kunstencentrum Kerstconcert met 'En Bloc' in Mariakapel Adventsconcert Collegium Vocale Amnesty bij Kerst-in Hobbymarkt in Ysselsteyn Concert in kerstsfeer Kerstconcert Castenray Kerstmarkt Foekepot Nieuwjaars receptie Seniorservice Kerstmarkt Coninxhof Winterconcert Symfonie orkest Kerstconcert Peelklank Concerten Mallemoer Kerst a la carte Regiokalender •eel en maas donderdag 14 december 2000 - Pagina 13 Uniek project van Ars Musica Venray en Vijverhofschool De Vijverhofschool in Venlo en et Venrays Groot Vocaal nsemble Ars Musica in Venray ebben de handen in elkaar gesla- en voor een uniek project: een gentijdse bewerking van de erstmusical Elvira, het meisje iet de zwavelstokjes. Uniek omdat de rollen worden jspeeld door een groep verstande- jk gehandicapte kinderen en de uzikale begeleiding in handen is an een vocaal ensemble samen met et schoolkoor van de ijverhofschool. Elvira, het meisje 5 iet de zwavelstokjes is op zaterdag 6 december te zien in de aula van et Raayland College locatie Zuid i Venray. De voorstelling begint Iim 15.00 uur. "Het initiatief voor it project werd genomen door onze irigent, Cees Wouters", zegt Marjo uypers. voorzitter van Ars Musica. Hij heeft in het verleden meer erva- ng opgedaan met koren en groepen erstandelijke gehandicapten en ezien zijn enthousiasme hebben we ijn voorstel meteen aangenomen, lok de Vijverhofschool was heel nthousiast op het moment dat ze oor ons werden benaderd voor dit roject." In juli werd de eerste vergadering elegd en de taakverdeling gere- eld. terwijl in augustus de muziek 'erd gepresenteerd. De keuze viel p een kerstverhaal uit deze tijd, jvira, het meisje met de zwavel- Ïokjes. In september startte de ijverhofschool met een eerste aan- il richting de leerlingen. Kuypers: Jiteraard was het van essentieel slang dat de leerlingen voldoende uimie kregen om zich in hun rol te unnen inleven. Daarnaast kregen e leerlingen en koorleden tijdens ezamenlijke repetities de gelegen- eid om elkaar te leren kennen, fertrouwdheid en respect is uitein delijk medebepalend geweest voor het resultaat." DE UITDAGING VAN 2000 De Vijverhofschool in Venlo is een school voor meer dan 200 ver standelijk gehandicapten van vier tot twintig jaar uit geheel Noord- Limburg. Op muzikaal gebied heeft deze school in het verleden al diver se malen van zich doen spreken. Ars Musica is een gemengde zangver eniging waar 75 leden wekelijks de zangkunst beoefenen. Het koor bestaat 27 jaar en profileert zich door het uitvoeren van oratorium- werken. In het kader van het 25- jarig van het koor stond zelfs het Liverpool-oratorio van ex-Beattle Paul McCartney op het programma van Ars Musica. Elvira, het meisje met de zwavelstokjes, vertelt het verhaal van het eenzame weesmeis je dat op straat zwavelstokjes ver koopt om in haar levensonderhoud te voorzien. Elvira ontmoet in deze kerstmusical ohder meer muzikan ten, zwerfkatten en bijzondere pas santen. Aan het eind van het verhaal wordt het weesmeisje opgenomen in de warmte van de groep. De leerlin gen van de Vijverhofschool en de koorleden van Ars Musica staan komend weekeinde voor een geza menlijke uitdaging. Marjo Kuypers: "De filosofie achter dit project is gebaseerd op samenwerking in de breedste zin van het woord. De inte gratie van verstandelijk gehandicap ten in de maatschappij wordt op deze wijze een extra impuls gege ven. Muziek kent geen grenzen. Dit is voor ons een creatieve wijze om deze boodschap over te brengen. Voor ons, maar zeker ook voor de leerlingen van de Vijverhofschool, is dit project de uitdaging van 2000." Zondag 17 dec a.s. gaan om 13.30 ur de deuren van de schouwburg >en voor alweer de vijfde Kerst-in! it eerste lustrum getuigt van een achtig evenement dat zich snel finnen de Venrayse gemeenschap ■leeft geworteld! 5 jaar geleden I èstari als initiatief van alleen het ènray's Mannenkoor, en nu geïnte- reerd in een "centrum-omvattend" uzikaal Kerstgebeuren in samen- erking met de Venrayse d Winkeliersvereniging. Wantje kunt irdaa P7 dec a.s. beter spreken wat er jnnishet centrum niet gebeurt dan wat rwel geschiedt. Pleinen vol kraam- jes en sfeer, de Kerstman welke maf 13.00 uur door het centrum E ekt, en vele welluidende klanken in koren en muziekgezelschappen innen en buiten de Venrayse ihouwburg. Want jawel, net als erleden jaar, zullen de meeste ezelschappen zowel binnen als bui- in de schouwburg optreden! Nadat deken J. Coenen het evene- lent met een Kerstgedachte heeft eopend zullen de volgende muzi- ale groepen zullen hun beste been- e voorzetten: Venray's lannenkoor (begin en einde), [low- en drumband MMSK St. fetrus Banden, de Bandelieren en Imorrow People, Jeugd-harmonie luterpe. Kerkkoor 't Zonnelied, bnfetti. Saxofoon-ensemble [armonie Leunen, A Djambo en fenrode. Tijdens de slotsessie wordt iet Venray's Mannenkoor bijge- jlaan door solist Dolf Drabbels. De erstman zal hoogstpersoonlijk met en rondrit door het centrum het tinkelend publiek oproepen om een edeelte van hun tijd in of rond de chouwburg door te brengen en te snieten van het brede muzikale anbod. De kinderen zullen bijzon- ere aandacht genieten. Niet alleen iet muziek, maar ook met andere, imiddels bekende, sfeermakende liddelen zoals de overbekende luhwein en de fameuze broodjes, uilen de gasten in de schouwburg in plaats vinden om zichzelf en kaar op een gezellige manier op It Kerstfeest te kunnen voorberei- in. En dat is en was nou juist de felstelling van de Kerst-in: nu al 'eer 5 jaar een cultureel geschenk an het Venray's Mannenkoor aan e Venrayse gemeenschap! De entree is uiteraard weer gratis, us loop gerust binnen en geniet van 6 fijne Kerstsfeer. Het Venray's lannenkoor en de musicerende ezelschappen nodigen u van harte it! Naast de Kerst-in op 17 dec. zal fit Venray's Mannenkoor in de fenrayse schouwburg concerteren iet het Kiev-kamerkoor op 20 dec lijna uitverkocht..) en zal het koor aditioneel op eerste Kerstdag in de irote Kerk te Venray om 11.00 uur 5 eucharistieviering opluisteren. In eide gevallen zal tevens solist Dolf 'rabbels van de partij zijn! PEEL EN MAAS on line UAvw.vandenntunckhof.nl/ nieuws Evenals vorig jaar vindt het Venrays mannenkoor dat de Rechten van de Mens bij de kerst gedachte horen. Daarom staat aanstaande zondag 17 december een informatiestand van Amnesty Inernational tijdens de Kerst-in in de foyer van de schouwburg. U kunt zondag bij de stand uw kerstkaarten en kaarsen kopen. Maar bij die informatiestand kunt u ook petitielijsten tekenen. Deze petities vragen een onpartijdig onderzoek in drie gevallen van mar teling van kinderen. Ook wordt gevraagd om de schuldigen gerech telijk te vervolgen. Uw naam, woon plaats en handtekeningen zijn vol doende om samen met vele anderen krachtig te tonen dat marteling niet kan en zeker geen marteling van kinderen! De slachtoffers dragen hun leven lang de lichamelijke en geestelijke gevolgen van marteling al een groot lidteken mee. In Nederland is marteling iets uit een gruwelijk verleden, maar in 125 landen wordt marteling nog steeds gebruikt als pressiemiddel of als straf. Daarom voert Amnesty momenteel voor de derde keer een campagne tegen martelen. In de bibliotheek van Venray is tot en met dinsdag 19 december een tentoon stelling in het kader van deze cam pagne te bezichtigen. Op diverse plaatsen: in de bibliotheek, in de Wereldwinkel en in de mediatheek op Raayland Zuid liggen folders met suggesties om acties te onder nemen tegen martelen, want niet alleen met uw handtekening op de bovengenoemde partitielijsten kunt u Amnesty helpen met haar strijd tegen marteling. Er zijn nog vele andere manieren. Eén blik op de Amnesty-site: www.amnesty.nl laat zien dat werken voor Amnesty ver rassend eenvoudig kan zijn. En het helpt! Een voorbeeld? In een Turkse gevangenis zeiden bewa kers tegen een gevangene: 'We zul len je niets doen, want Amnesty weet datje hier bent'. Wanneer u meer informatie wilt over het werk van de Amnesty- groep Venray, kijk dan op www.//home.wanadoo.nl/amne- sty089 of bel naar C. Hoedemaekers, tel. 550230. Zondag 17 december organi seert Hobbyclub Ysselsteyn weer een grote tentoonstelling en markt in de Smelehof in Ysselsteyn. Deze tentoonstelling is geheel in kerst sfeer. De openingstijd is van 11.00-17.00 uur en de entree bedraagt ƒ2,50. Iedere twee jaar organiseert bovengenoemde club een tentoon stelling; dit jaar voor de vijfde keer. Er worden op deze tentoonstelling uitsluitend spullen getoond die nog niet eerder te zien waren. De meest uiteenlopende creaties op velerlei gebied zijn te bewonderen. Alle soorten handwerk, het verwerken van lood, bijna professioneel schil derwerk, betonnen tuincreaties, het verwerken van servetten, houtbe werking, manden vlechten enz. Kortom, teveel om op te noemen. Op zondag 17 december a.s. om 19.00 uur wordt er in het geheel in kerstsfeer ingerichte gemeenschaps huis de Brink te Leunen een concert gegeven. Zangeres Marly Driessen- de Haart zal tijdens het concert enkele kerstliederen ten gehore brengen. Toneelvereniging Comedia uit Leunen verleent haar medewer king door een muzikaal kerstverhaal uit te beelden. Verder zal scouting Don Bosco uit Leunen zorg dragen voor de verziering van zaal en podi um zodat hierdoor en mede door het gebruik van sfeervole dim- en kaars verlichting, een bijpassende kerst sfeer geschapen wordt. Harmonie Si. Catharina uit Leunen-Veulen- Heide zorgt niet alleen voor de muzikale begeleiding van de zange res en het kerstverhaal, maar zal ook nog enkele andere bekende en min der bekende kerstnummers ten gehore brengen. De harmonie tekent tevens voor de organisatie van het concert. Het programma zal onge veer 1.5 uur duren en de toegang is gratis. Op zondag 17 december aanstaan de vindt in gemeenschapshuis de Wis te Castenray het traditionele kerstconcert plaats. Uitvoeringen worden verzorgd door fanfare Dorpsklank, het dames- en heren koor en jeugdkoor Cajeko, allen uit Castenray. De aanvang is 11.00 uur en de entree is gratis. De zaal is sfeervol versierd en er wordt kerst brood geserveerd. Iedereen is van harte welkom. Donderdag 21 december is er vanaf 18.30-20.00 uur een kerst markt op basisschool de Foekepot in het Brukske in Venray. Op deze kerstmarkt verkopen de kinderen spullen die ze gemaakt hebben ter gelegenheid van kerstmis. Maar ze hebben ook speciaal voor deze kerstmarkt geknutseld. U moet daar bij denken aan kerstkaarten, kerst decoraties, kaarsen, kerstboomver sieringen enz. Ook voor de inwendige mens is gezorgd. Er zijn wafels en koekjes te koop en natuur lijk koffie, thee en chocolademelk. Dit laatste kan worden opgedronken in het gezellige kerstcafé waarin voor deze gelegenheid de aula is omgetoverd. Een heuse kerstman is ook van de partij. De opbrengst van dit evenement willen ze ten goede laten komen aan het Project for the Blind in Tibet. Deze organisatie ver zorgt onderwijs voor blinde kinde ren in Tibet. Vorige week heeft er hiervan een uitgebreide reportage in Peel en Maas gestaan. Op die manier snijdt het mes aan twee kan ten: de Foekepot heeft een gezellige avond en de kinderen leren om iets extra's te doen voor mensen, die het slechter hebben dan wij. De kerst markt is toegankelijk voor kinderen met hun ouders en familie en ken nissen, maar ook voor mensen, die het leuk vinden om eens op de Foekepot te komen kijken, b.v. omdat ze er binnenkort ook naar school gaan of ooit zijn geweest. Seniorservice Venray nodigt u uit voor deze bijeenkomst, welke gehouden zal worden op dinsdag 2 januari 201 van 15.00-17.00 uur in het Hobby- en Creativiteitencentrum, Prins Bernhardstraat 12a te Venray. Uw aanwezigheid wordt zeer op prijs gesteld. Donderdag 21 december van 18.00-19.30 uur organiseert basis school Coninxhof een kerstmarkt. Al wekenlang zijn de kinderen, leer krachten en ouders druk doende met de voorbereidingen van deze markt. Vele prachtige kunstwerken liggen al te wachten op een koper. De kerstman zal deze avond ook aan wezig en als speciale attractie zal er een Winterwonderland te bezichti gen zijn. Natuurlijk wordt de inwen dige mens niet vergeten en zullen er diverse lekkernijen, verzorgd door de ouderraad, op een gezellig kerst terras genuttigd kunnen worden. De opbrengst van deze avond komt geheel ten goede aan de opknap beurt van de speelplaats. Dus: ieder een is welkom op donderdag 21 december in basisschool Coninxhof, Goudsmitstr. 9 in Venray. Het Symfonie-orkest van de Orkestvereniging Venray geeft op zaterdagavond 16 december een concert in de aula van het Raaayland College Zuid in Venray. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Onder leiding van Laurens Boogaarts speelt het Symfonie-orkest de Ouvertüre "Egmont" van Beethoven en de Symfonie nr. 5 in B groot van F. Schubert. Na de pauze treedt het Heezer Vocaal Ensemble op o.l.v. Gerard van de Pas. Het Symfonie orkest heeft in oktober dit koor begeleid bij werken voor koor en orkest, o.a. van Vivaldi en Handel. Dit ensemble zal zingen een bewer king van Oud-Nederlandse kerstlie deren van L. Toebosch en liederen van H. Strategier en Dirriwachter. Het concert wordt besloten met een gezamenlijk optreden van koor en orkest met het Anthem "The King shall rejoice" van G.F.Handel. Vrijdagavond 15 december a.s. presenteren gitaristen, pianisten, violisten, blokfluiters, het saxofoon kwartet, het resonantieorkest, leer lingen afdeling zang, dwarsfluit, enz, enz. het kerstconcert. Er zal een afwisselend programma worden gepresenteerd van modern tot klas siek. Iedereen is van harte welkom en de toegang is gratis. Het concert begint om 19.00 uur in de aula van het Kunstencentrum Venray, Heuvelstraat 4 te Venray. Heel graag tot ziens in de Muziekschool Venray. Het nieuwe cursusjaar start weer in januari 2001Er zijn volop cursusmogelijkheden voor zowel kinderen als ook voor volwassenen. Basiscursus I.V.M., I.V.M.-vervolg, kleutermuziek, muziekbeluisteren, kinderkoor, koristenopleiding, zang, instrumentale cursussen (gitaar, drums, slagwerk, saxofoon, viool, accordeon, el.orgel, keyboard, hoorn, kl.koper, piano, synthesizer, klarinet, trombone, gr.koper, hobo, cello, blokfluit, dwarsfluit, clave- cimbel. contrabas, enz.),verschillen de ensembles, het strijkorkest, het resonantieorkest, kamermuziek, popmuziek, latin percussie, djembé, U kunt zowel voor wekelijkse als ook voor deeltijd of korte cursussen inschrijven. U heeft de prospectus 2001 nog niet gelezen, belt u dan met de administratie van de Muziekschool Venray. telefoon 585320. Zondag 17 december vindt om 15.30 uur het derde concert plaats in de concertserie "Kerstmis nadert" in de Mariakapel te Holthees. Het con cert zal worden verzorgd door het blokfluitensemble "En Bloc" uit Venray. "En Bloc" is onderdeel van de orkestvereniging Venray. Het ensemble staat sinds 1985 onder lei ding van Ans Thijssen, blokfluitdo cent aan de muziekschool van Venray. Ondersteund door de basve- del van de dirigent bespelen de leden van het ensemble de hele blokfluiten-familie, en dat dat een uitgebreide en in klank rijk gescha keerde familie is, moet u zelf maar komen beluisteren. Tot het repertoi re van het ensemble behoort muziek uit de Renaissance en de Barok, de bloeiperiode van de blokfluit, maar ook werken uit de 20e eeuw. "En Bloc" geeft regelmatig concerten in Venray en omgeving, vaak in samenwerking met andere vocale en/of instrumentale ensembles. Jaarlijks staat er in ieder geval een kerstconcert op het programma, en dit jaar vindt de uitvoering plaats in de fraai gerestaureerde Mariakapel in Holthees. Het programma van het kerstconcert bevat o.a. het Weihnachtskonzert van Francesco Manfredini, de Christmas Pastorale van Arcangelo Corelli, Aus Weihnachtsgeschichte van Carl Orff. en werken van onder meer J.S. Bach en G.F.Handel. Kaarten voor dit programma zijn te verkrijgen en te bestellen bij de fam. Ermers, Kapelstraat 3 in Holthees, tel. 0478 - 636480, en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6 in Holthees. tel. 0478 - 636390. De kaarten kosten 15,= per persoon, kinderen half geld. Kaarten zijn ook verkrijg baar in de kapel. Kapelstraat 1, vóór aanvang van het concert. Het zijn alweer de donkere dagen voor kerst. De dagen worden korter en de avond begint vrdeg. De adventstijd is aangebroken. Nog maar enkele weken en het is alweer kerst. In deze adventstijd (het woord 'advent' is afkomstig van het Latijnse 'adventus', wat 'komst' betekent) bereiden we ons voor op het kerstfeest waarin we de komst van Christus op aarde herdenken. Van ouds is deze voorbereidingstijd in de kerk een tijd van verwachting en inkeer. In het concert dat zater dag 16 december door het Collegium Vocale Venray onder lei ding van Marca Custers wordt gege ven in de St. Annakapel, wordt de sfeer van Advent op een verrassende wijze muzikaal vormgegeven. Het repertoire voor dit concert bestaat hoofdzakelijk uit hedendaagse com posities en eigentijdse bewerkingen van 'klassiekers'. Heel bijzonder zijn de drie korte werken van de in 1933 geboren Poolse componist Henryk Górecki, die in zijn compo sities altijd p zoek is naar puurheid in klank en tekst. Verder staat op het programma onder meer de 'tradi tional' Gabriel's Message in een arrangement van David Willcocks (bekend als chantor van het Kings College Choir uit Cambridge), het Ave Maria van Hendrik Andriessen, The Lamb van John Tavener en het bekende O kom, o kom, Emanuel (Veni, veni Emanuel) in een bewer king van Ake Hillerud. U bent van harte uitgenodigd voor dit sfeervolle Adventsconcert op zaterdag 16 december in de St. Annakapel in Venray, dat zal beginnen om 20.30 uur en ruim een uur zal duren. Na een afwezigheid van enkele jaren heeft fanfare de Peelklank vorig jaar weer de traditie van het kerstconcert opgepakt. Gezien het aantal bezoekers vorig jaar is er sprake van een stijgende belangstel ling. Wellicht komt dit door de nieu we opzet en het gewijzigde tijdstip van het kerstconcert. Dit jaar houdt de Peelklank het kerstconcert op zaterdag 23 decem ber in de Smelehof. Het concert begint om 19.30 uur. Aan dit. con cert verlenen naast de organiserende vereniging onder leiding van Jo Laumen de volgende verenigin gen/groepen hun medewerking: de drumband van fanfare de Peelklank, voor het eerst sinds enige tijd weer met een optreden op de planken Op zondag'!? december verzórgt de .Volksmuziekgroep Mallemoer een tweetal concerten in zaal de kei m Gev.\ie;en en wel om 11.30 en om 20.00 nieuwjaar en zijn van een cigen.Nederlandstalige1 tekst. \^gen hebben gratis toegang! onder leiding van hun nieuwe diri gent Peter van de Loo. Het gemengd koor Vivace onder leiding van Jos Wilmer. Behalve als koor apart zal Vivace ook begeleid door de fanfare een aantal werken verzorgen. Uit de gelederen van de fanfare is ook een a capalla choir gevormd, wat vorig jaar ook een succesvol optreden had. Ook het jeugdorkest onder lei ding van Diane Nooyen, bestaande uit jeugdige muzikanten van fanfare de Peelklank en fanfare St. Oda uit Merselo, zal haar medewerking geven aan dit concert met enkele speciaal ingestudeerde nummers. Als speciale gast voor dit kerstcon cert heeft de Peelklank Dolf Drabbels uit Venray bereid gevon den zin medewerking te verlenen. Dolf Drabbels is inmiddels in de regio geen onbekende vanwege zijn televisieoptreden en diverse optre dens in de regio, waarvan onlangs in Klatergold in de Venrayse schouw burg. Voor alle muzikanten geldt dat zij de afgelopen weken hard gewerkt hebben om een goed optreden te kunnen verzorgen maar vooral om u als toehoorder te laten genieten. Dat laatste moet een uitnodiging voor u inhouden en voor de prijs'hoefl u het niet te laten, want die is net als indertijd voor de kerststal, voor niets. Op zondag 17 december organi seert fanfare "Vriendenkring" uit Overloon weer haar jaarlijkse kerst concert, met dit jaar als thema: "Room for everyone". Natuurlijk zal de fanfare zelf een groot deel van dit concert verzorgen, maar er komt ook een vrij nieuwe afdeling van de vereniging aan de orde, n.l. een blokfluitgroep o.l.v. Marjo v.d.Locht. Deze zullen alleen optreden, maar ook in samenwer king met zanggroep Oker en enkele solisten. De werkgroep kerstconcert prijst zich zeer gelukkig met de toe gezegde medewerking van zang- en theatergroep Oker, o.l.v. Ron Hanssen. Dit koor heeft in oktober j.l. nog 3 maal succesvol opgetreden in de schouwburg te Venray, na 5 uitverkochte voorstellingen in Overloon afgelopen voorjaar. Zij brengen o.a. een nummer uit hun eerste theatervoorstelling van twee jaar geleden, n.l. Schindler's List, waarbij een vioolsolo gespeeld wordt door Jasper van Rosmalen, Deze violist zal ook te horen zijn tij dens het openingsnummer van de fanfare. Verder za] dit koor enkele nummers brengen met pianobege leiding, met de fanfare samen, met een ensemble van de fanfare en de blokfluiters. Twee leden van Oker, n.l. Stef en Petra, zullen solistisch optreden. Ook Diny v.d.Kroon is dit jaar weer van de partij. Zij brengt een musicalnummer, begeleid door de fanfare. De fanfare zelf, o.l.v. Phil van Landeghem, zal enkele mooie nummers ten gehore brengen, waarbij ook te genieten valt van een solo op bugel. Tevens zal er een bugelkwartet te beluisteren zijn. Hier willen wij ook nog even memoreren aan het behaalde succes op het onlangs gehouden entertain- menttoernooi te Vortum Mullem, waarbij fanfare Vriendenkring een fraaie le plaats behaalde. Al met al belooft het een mooi en afwisselend concert te worden, waar natuurlijk ook de nodige kerstnummers niet ontbreken. Het einde van het con cert wordt gevormd door een kerst lied, waaraan iedereen meedoet, die aan dit concert heeft meegewerkt. Dit concert zal plaatsvinden op zon dag 17 december in de Theobalduskerk in Overloon om 19.30 uur. Kaartjes a 7,50 zijn ver krijgbaar bij: kapsalon "Toine", 't Kadohuus en de Rabobank Overloon. Kinderen t/m de basis school hebben gratis entree. Na afloop van het concert kunt U op vertoon van Uw entreekaartje gratis een kopje koffie drinken in het gemeenschapshuis. Zorg op tijd voor kaartjes, want ondanks het thema van dit jaar moe ten wij zeggen: vol is vol!!! Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omgeving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender» Daarin vindt u een korte opsom ming van evenementen en activi teiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aan dacht kunnen schenken. Donderdag 14 december: Creatief Atelier -.le Baersdonek in Grubbenvorst verzorgt van 16.00 tot 21.00 uur een kerstmarkt, Het atelier is gevestigd aar. de .Kloosterstraat 76. Vrijdag 15 december: Tot en met zondag 7 januari 2001 is in her LimburgsMuseum in Venlo een 'unieke kerstgroep, in kiem van .meesterkeramist>ac Bongaerls te zien. Zaterdag 16 en zondag 17 december: In het Limburgs Museum in Venlo vindt een aantal voorstellin gen plaats van de nieuwste produc tie van het Limburgs Film en Video Archief. Sentimental journey is een compilatie van oude vakantiefilms uit eigen archief'. Met Nederlands Ruitorkesi speelt 1q het kader van de serie Muziek in het Museum in Museum Van Bommel Van Damm Venlo. Op het programma staan werken vanonder anderen Rafael Reina en Christine Men.esson. Aanvang 16.00 uur. Zondag 17 december: in streekmuseum De Mocht in Meklersio vindl een demonstratie manden maken en korven vlechten plaats. Hei museum is open van 14.00, tot 3 7.00 uur. Vrijdag 22 december: In eaï'e Central in Venlo is er een optreden van Bram Schrter, ooit tweede zanger naast Harrie Jekkers bij het Klein Orkest. Aanvang 22.00 uur. Zondag 24 december: VV De Willy's houdt voor de 20e keer op rij haar Wimerloöp. Inschrijven voor deze hardloop wedstrijd kan in de kantine van W De Willy's aan de Verbindingsweg 40 in Wh be noord. De eerste cate gorie gaat om 10.00 uu r van start. Maandag 25 en dinsdag 26 december: In parochiegebouw Crescendo aan de Kerkstraat 23 in Milsbeek vindt op beide dagen van 144X1 tot 17.00 uur de tentoonstelling Kerst-

Peel en Maas | 2000 | | pagina 13