Zwangerschapsyoga, een rustpunt in de zwangerschap Braderie in Kerstsfeer Adventsconcert va* Collegium Vocale Help martelen voorkomen Basement Band in' de Evenaar Bekendmakingen gemeente Venray DIRKX VAN SOEST woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS /- Overlastlijn drugs Concertwed strijden in Etten-Leur PEEL EN MAAS BEZORGEN? Kennisgeving Adventsavond bij Veldeke Venray Bony Moronie in De Bonte Koe Liefdesgalerij" in de Bibliotheek Concerten in Venray PEEL EN MAAS donderdag 7 december 2000 - Pagina - Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het verbouwen van de woning aan de Stationsweg 108 te Venray tnv M.G.M. Arts, Stationsweg 108; - het vergroten van de woning aan de Spurkterdijk 4 te Oostrum tnv C.J..M. Weijs, Spurkterdijk 4; - het vergroten van de woning en de bouw van een carport aan de Pinksterbloem 36 te Venray tnv A.J.J. Schoenmakers, Pinksterbloem 36; - het bouwen van een garage aan de Marjolein 27 te Venray tnv G.B.M. van der Voorn, Marjolein 27; - het bouwen van een woning op B.P. Oostrum tnv J.A.M. Nellen, Randenrade 85; - het vergroten van de woning aan de Smakterveldweg 16 te Venray tnv J.P.A. van Lin, Smakterveldweg 16; - het bouwen van een woning aan de Stationsweg te Venray tnv A.W.L.J. Lemmens, Bongerdstraat 4; - het veranderen van een graanmolen tot atelier/galerie aan de Castenrayseweg 19 te Oirlo tnv P.T.H.M. Siebers, Gitaarstraat 43; - het bouwen van een woning aan de Ellerbecklaan te Venray tnv R. Krebbekx, Metaalweg 5; - het bouwen van een garage/berging aan de Kruisstraat 16 te Venray'tnv R.J.J. Korsten, Kruisstraat 16; - het vergroten van de woning aan het Penningkruid 66 te Venray tnv P.J.M. van Lin, Penningkruid 66; - het verbouwen van de woning aan de Molenhoek 8 te Oirlo tnv M. Geerets, Molenhoek 8; - het bouwen van een hygiënesluis aan de Lollebeekweg 39 te Castenray tnv V.O.F Tacken, Lollebeekweg 32; - het bouwen van een kalkoenenuit loop aan de Paardekopweg I I te Ysselsteyn tnv H. Jenniskens, Paardekopweg 11 Bouwvegunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. - het veranderen/vernieuwen van de woning aan de Kruisstraat 2 te Venray tnv J.T. Wolfs, Kruisstraat 2; - het vergroten van de woning en de bouw van een garage aan het Vingerhoedskruid 3 te Venray tnv B.A.M. Fransen, Vingerhoedskruid 3; - het bouwen van twee dakkapellen aan de Rouwkuilenweg 33 te Ysselsteyn tnv E.T.H.P.M. van de Pas, Rouwkuilenweg 33; - het veranderen/vergroten van de loods aan de Stationsweg 124b te Oostrum tnv Top Support Dakwerken, Postbus 5110; - het bouwen van een serre aan de Horsterweg 63 te Castenray tnv P.M. Roelofs, Horsterweg 63; - het bouwen van terrasoverkapping aan de Herik 17 te Venray tnv J. Peeters, St. Jansplein 12 te Geysteren; - het plaatsen van 15 opslagboxen aan de Ripseweg I te Vredepeel tnv D.G.W. en T., Dienstkring Volkel/De Peel, Postbus 41 te Volkel; - het renoveren van 442 woningen in Érukske II te Venray tnv Wonen Venray, Postbus 210; - het veranderen van het café aan de Langstraat 8 te Venray tnv B.V. i/o Fam. Team, Kaldenkerkerweg 42 te Venlo; - het wijzigen van de constructie van de woning aan de Langstraat 109 te Venray tnv P.G.A. Gommans, Langstraat 109; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmelding Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaan de bouwmelding bouwtoestemming afgegeven. het bouwen van een berging aan de Willemstraat 14 te Venray tnv Wonen Venray, Postbus 210; Zij die menen door de afgifte van deze bouwtoestemming rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouwmeldingen, bouwaan vragen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van artikel 15, 17, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewer king te verlenen. - het bouwen van een woning op B.P. De Brabander te Venray tnv M.A. Ponjee, Kroonkruid 67; - het bouwen van een woning met garage op B.P. Oostrum tnv H.H.J.A. Thielen, Rosmolenweg 4; het bouwen van een carport aan de Tormentil 5 te Venray tnv G. Mulder, Tormentil 5; - het bouwen van een carport aan de Tormentil 7 te Venray tnv J.M.A, Gubbels, Tormentil 7; - het vergroten van de woning aan het Sneeuwklokje 4 te Venray tnv De genoemde aanvragen en meldin gen en alle op de aanvragen en meldin gen betrekking hebbende stukken lig gen op genoemde tijdstippen.ter inzage in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten. Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergunning krach tens de Wet milieubeheer te verlenen aan: - Maatschap Egelmeers, Haag 18 te Merselo voor een revisievergunning voor een vleesvarkens- en akkerbouw bedrijf, gelegen aan de Ossendijk 80 te Merselo. - P. Arts, Tunnelweg 3 te Castenray voor een revisievergunning voor een varkensr en landbouw- produktiebedrijf, gelegen aan de Tunnelweg 3 te Castenray. Maatschap Meulendijks, Meerselsepeel I te Ysselsteyn voor een revisievergunning voor een varkensfok kerij en vleesvarkensbedrijf, gelegen aan de Meerselsepeel I te Ysselsteyn. - Maatschap Dobbe, Kempkensberg la te Ysselsteyn voor een revisiever gunning voor een vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Kempkensberg 9 te Ysselsteyn. Maatschap Zanders-Custers, Zandhoek 13 te Oirlo voor een revisie vergunning voor een varkensbedrijf, gelegen aan de Zandhoek 13 te Oirlo. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergunning krach tens de Wet milieubeheer gedeeltelijk te weigeren aan: - Schutterij 't Zandakker en Schutterij 't Eind voor een revisievergunning voor een schutterij voor de schietmasten waarop geen kogelvanger is geplaatst en te bepalen dat deze buiten werking die nen te worden gesteld, dan wel alsnog binnen 3 maanden na het van kracht worden van deze vergunning van kogel vangers moeten zijn voorzien en voor het overige te verlenen voor de schuttersweide ten behoeve van Brabants en Limburgs schieten, gelegen aan de Loonsedijk 5 te Venray. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking heb bende stukken liggen ter inzage van 7 december 2000 tot en met 4 januari 200 Mn het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook monde ling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachten- wisseling over de ontwerp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Venray, 7 december 2000 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. R.E. Geschiere, Sneeuwklokje 4; - het vergroten van de woning aan het Sneeuwklokje 2 te Venray tnv J. Braak, Sneeuwklokje 2; - het bouwen van een tuinhuisje aan het Kleefkruid 4 te Venray tnv L.J.M. Vullings, Kleefkruid 4; - het bouwen van een woning met garage op B.P. De Brabander te Venray tnv B.J.J.M. Gielen/D.W.G. Mulders, Beekstraat 9 te Wellerlooi; - het bouwen van een woning op B.P. De Brabander te Venray tnv P.M.J. de Haart, Feldberglaan 8; - het bouwen van een woning op B.P. Leunen tnv M.J.F. Wilms, Kaardebol 7; - het bouwen van een woning aan de Pascherhof 13 te Leunen tnv P.RJ. van de Pas, Pioniersstraat 38; - het vergroten van de woning aan de Hoenderstraat 32 te Venray tnv B. van Zadelhoff, Hoenderstraat 32; - het vergroten van de woning aan de Achterom 6 te Leunen tnv P.J.H. Voermans, Achterom 6; De op de verzoeken betrekking heb bende stukken liggen met ingang van 8 december 2000 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burgemees ter en wethouders worden ingediend. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om middels toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bestemmingsplan vrijstelling te verlenen voor: - de bouw van een woning op B.P. Leunen tnv P.G.M. Litjens, Suze Robertsonstraat 4; - de bouw van een woning op B.P. Leunen tnv A.S.M. Sonnenberg, Wethouder Reintjesstraat 31 De op deze procedure betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 8 december 2000 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burgemees ter en wethouders worden ingediend. Venray, 7 december 2000 Burgemeester en wethouders van Venray, Namens dezen, Het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Indien u overlast heeft van drugsgebruik of drugshandel in uw omgeving, kunt u bellen met de overlastlijn, telefoon 0478- 565056 (24 uur per dag). Er is een telefoonbeantwoorder op het nummer aangesloten waar u met uw klachten terecht kunt. Het antwoordapparaat wordt dagelijks afgeluisterd. Op zondag 10 december organiseert de Brabantse Bond van Muziekverenigingen concertwedstrijden voor harmonie- en fanfareorkesten in schouwburg de Nobelaer te Etten-Leur. De organisatie is handen van harmonie Constantie uit Etten-Leur. De wedstrij den zijn tussen 10.00 en 19.00 uur. Tevens vormen deze Bondswedstrijden en selectie voor deelname aan de lands kampioenschapswedstrijden, welke op 20 en 21 januari 2001 te Venlo worden gehouden. Uit dez.e regio wordt deelgenomen door fanfare St.Cecilia uit Maashees. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Taxaties Advies 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFSADVISERING WOZ-TAXATIES VENLO BEDRIJFS TAXATIE VERKOOP TAXATIE AANKOOP TAXATIE VENRAY www. dit kx- vansoest. nl (voorbereidingsbesluit) Burgemeester en wethouders van Venray, maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn verga dering van 28 november 2000 in voor bereiding heeft verklaard een (herzie ning van) het bestemmingsplan: - 'Ysselsteyn', ten behoeve van de uitbreiding van een manege aan de Buntweg 12 in Ysselsteyn; Dit voorbereidingsbesluiten treedt in werking met ingang van vrijdag 8 december 2000 en ligt voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdien sten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, geopend op maandag van 12.00-20.00 uur en dins dag t/m vrijdag van 09.00-13.00 uur. Buiten deze tijden op afspraak met de afdeling publieksdiensten via tel. nr. 0478-523333. Tegen bovengenoemd besluit kunnen belanghebbenden van 9 december tot en met 18 januari 2001 ingevolge de Algemene wet bestuursrecht een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij de Gemeenteraad van Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Indien een bezwaar schrift is ingediend, kan tevens een ver zoek om een voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank te Roermond, Sector Bestuursrecht, post bus 950, 6040 AZ Roermond. Venray, 7 december 2000 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris Op vrijdag 15 december zal Veldeke Venray in zaal In den Engel aan de Poststraat te Venray een Adventsavond houden. De aanvang is 19.30 uur. Tijdens deze avond zal pastoor Hoedemaeckers een adventsgedachte meegeven. Mien Kessels draagt een drietal kerstgedichten en verhalen voor, terwijl de bekende folkloristische en muzikale groep Mallemoer een speciaal Advent- en kerstconcert ten gehore brengt. Alle leden van Veldeke Venray zijn van harte welkom; de entree is gra tis. Aanstaande zondag 10 december om 20.0 uur is het de beurt aan Bony Moronie. De in 1997 opgerichte band Bony Moronie is een band die garant staat voor een lekker avondje blues- en rockmuziek. De band, welke gefor meerd is rond drie gelouterde muzikan ten, is opgericht om vooral met veel ple zier en een goed stuk muziek te brengen. Het repertoire bestaat daarom ook louter en alleen uit covers van o.a. Black Crowes, AC/DC, Stones, ZZ Top en Jirni Hendrix. De beide gitaristen nemen daarnaast ook graag hun acoustische gitaar ter hand om enkele nummers van o.a. Springsteen, Bon Jovi en Rory Gallagher te spelen. De band bestaat uit Erik v.d. Ven (ex-Bodine) op gitaar en zang; Gerard Haitsma (ex-Bodine) op drums en Ron Hendrikx (ex-Trouble in Town) op bas en leadzang. Op zaterdag 9 en zondag 10 december wordt er door Vogelvereniging De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. weer een braderie in kerstsfeer georga niseerd. Op deze braderie zal eveneens een internationale vogelmarkt gehouden worden waar vogelhandelaren en lief hebbers uit Nederland, België en Duitsland vogels të koop zullen aanbie den naast allerlei benodigdheden op vogelgebied. Er zullen zich weer meer dan 150 hobbyisten uit de hele regio aan het publiek presenteren. Te zien zijn onder andere werkstukken van fimo-klei. ori gami, tiffany glaskunst, g'lasgraveren, zijdebeschilderen, ambachtelijk koper werk, kerstgroepen, houtsnijwerk, fanta siepoppen, bosfiguren, aquarellen, pot tenbakkersartikelen, kantklossen, keramiek en sieraden. Er wordt ontspanning geboden voor het hele gezin. Kinderen kunnen zich vermaken met allerlei attracties, waar onder een luchtkussen en een kleindie- renshow met knuffelhoek. Er is tevens een grimeur aanwezig. In een grote gezellig ingerichte ruimte kan men genieten van een kopje koffie met. Limburgse vlaai, een pilsje, fris drank of warme snacks. Fanfare Concordia zal een concert verzorgen op zaterdag om ca. 16.00 uur. De GOW zal op zondag de eerste trek king van de decemberactie 2000 verzor gen. De trekking wordt rond 15.00 uur verricht door opa Beterams, ofwel Toete Mann. Op beide dagen zal er door modellen van M&H Fashion de collectie geshowd worden. De tijden van de shows zijn op zaterdag om 14.00 en 16.00 uur en op zondag om 12.00, 14.00 en 16.00 uur. Door kleindierensportvereniging KSV Venray wordt een prachtige klein- dierenshow gehouden. Voor de kleintjes wordt een 'knuffelhoek' ingericht waar ze onder andere cavia's, konijntjes en hamsters mogen vertroetelen. De braderie wordt gehouden in de verwarmde bloemenkas van Tuincentrum Wanssum, Krekelkamp 1 te Wanssum. De kas is ook toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Tevens is er op beide dagen open dag in Tuincentrum Wanssum. De openingstijden zijn op zaterdag van 12.00-20.00 uur en op zon dag van 10.00-18.00 uur. De ingang van de braderie is via Tuincentrum Wanssum, de entree bedraagt ƒ3,50 voor volwassenen; kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. Op 10 oktober is het Leesprogramma Lang leve de Liefde gestart in de Venrayse bibliotheek. In de jeugdbiblio theek zijn een heleboel boeken over ver liefdheid en vriendschap verzameld. Ze zijn te herkennen aan het harljesetiket. Kinderen vanaf 4 jaar die het leuk vinden om boeken over vlinders in je buik, stoere kameraden of trouwe dieren te lezen, kunnen meedoen. Zij krijgen een deelnemerspasje en lezen in totaal 5 boeken. Elk gelezen boek levert een har tjessticker op. Bovendien is het de bedoeling voor ieder gelezen boek op een verwerkingsvel, natuurlijk in de vorm van een hart, te tekenen of te schrijven. Al deze harten worden in de jeugdbibliotheek opgehangen, zodat een echte liefdesgalerij ontstaat! Zijn er 5 boeken gelezen, 5 harten getekend. geplakt of beschreven dan krijgt de deel nemer een cadeautje. In januari zal het leesprogramma feestelijk worden afge sloten. Alle deelnemers krijgen hiervoor een uitnodiging. De "liefdesgalerij" in de jeugdbiblio theek groeit iedere dag. Al ruim 100 kinderen hebben zich aangemeld voor het leesprogramma. Wil je deze liefdes galerij komen bekijken of wil je mee doen aan "Lang Leve.de Liefde", kom dan naar de Venrayse jeugdbibliotheek. Meedoen met het leesprogramma kan nog tot 2 januari 2001 De openingstijden van de Bibliotheek Venray zijn als volgt: Dinsdag 11.00 - 18.00 uur, Woensdag 11.00 - 18.00 uur. Donderdag 11.00 - 18.00 uur, Vrijdag 11.00 - 21.00 uur, Zaterdag 11.00 - 14.00 uur. De donkere dagen voor de kerst zijn weer in aantocht; de dagen wor den korter en de avond begint vroeg. De adventstijd is aangebroken. Nog maar enkele weken en het is alweer kerst. In het concert, dat zaterdag 16 dec. door het Collegium Vocale Venray onder leiding van Maria Kusters, wordt gegeven in de St. Annakapel, wordt de sfeer van advent op een verrassende wijze muzikaal vormgegeven. Het repertoire voor dit concert bestaat hoofdzakelijk uit hedendaagse composi ties en eigentijdse bewerkingen van 'klassiekers'. Heel bijzonder zijn drie korte werken van de in 1933 geboren Poolse componist Henryk Górecki, ib in zijn composities altijd op zoek is i puurheid in klank en tekst. Verders^ op het programma onder meer de dional Gabriel's Message in een atj gement van David Willcocks (bek als cantor van het Kings College Ck uit Cambridge), het Ave Maria Hendrik Andriessen, The Lamb John Tavener en het bekende O kon kom, Emanuel (Veni, Veni Emanuel een bewerking van Jan Ake Hillerud bent van harte uitgenodigd voor sfeervolle adventsconcert op zaten 16 december in de St. Annakapel, zal beginnen om 20.30 uur en ruim uur zal duren. Martelen. Voor ons in Nederland een verschrikking uit een ver verleden. U kent het misschien uit de geschiedenis boekjes. Maar in ongeveer 80 procent van alle landen ter wereld wordt er nog gemarteld. U kunt deze gruwelijke prak tijken helpen voorkomen. Samen met Amnesty International kunt u een vuist maken die krachtiger is dan u denkt. U kunt Amnesty op veel manieren helpen. U kunt bijvoorbeeld petities tekenen die gestuurd worden naar Bangladesh, Soedan, Brazilië of Guatemala. In die landen zijn kinderen gemarteld omdat ze verdachte waren van diefstal, omdat ze op de vlucht waren voor de oorlog of om de ouders te straffen. Die petities liggen in de informatiestand van de Amnesty-groep Venray op zaterdag 9 december op de Grotemarkt. Een nagebouwde isolatie cel bij deze informatiestand maakt mis schien een beetje duidelijk wat gevange nen voelen. Bij die informatiestand kunt u eveneens terecht voor uw kerstkaarten en kerstkaarsen. Ook dan steunt u indi rect Amnesty in haar strijd tegen hel martelen. De Amnestygroep Venray stuurde alleen al in de afgelopen maand voor ƒ80,- porto aan brieven naar landen waar martelingen voorkomen! Maar wanneer u de groep financieel wilt ondersteunen kan dal ook op andere wijze. Wanneer u op bijvoorbeeld op 9 december een van onze collectanten tegenkomt in Venray, laat hen dan niet voor niets in de kou staan. En mocht u hen mislopen, ons gironummer is 3875939 (t.n.v. Amnesty International Venray). Het ondertekenen van petities tegen martelen kan op zondag 10 december in veel kerken in Venray. Het zijn dezelfde petities die op zaterdag in de informatiekraam liggen. Eigenl ij- zouden we willen dat op 10 decern! - de 52e verjaardag van de Universi verklaring van de rechten van de me iedereen even stilstaat bij het belang ke werk dat Amnesty verricht. Daan staan op die dag tussen 19.00 en 22 D uur bij het NS-station Venray amnes D leden met fakkels en een spand» iV Wanneer zij u een folder aanbied loop dan niet voorbij, maar neem i, R folder aan en lees hem eens door. B Amnesty merkt het steeds weer.! A helpt wanneer we blijven schrijven, V tegenwoordig ook mailen, om de a; 5! dacht te vestigen op schendingen mensenrechten. En martelen is daan wel een van de ergste. Wanneer u gr; meer informatie wilt over deze mac A van actievoeren, bel dan eens naar landelijk secretariaat (020-6264436) kijk op de website van Amne (www.amnesty.nl). Veel acties kos maar weinig tijd en moeite, maar zij zo belangrijk. De zogeheten bliksem ties zijn daar een voorbeeld van. In procent van de gevallen is er result! t een gevangene wordt vrijgelaten, t - marteling wordt gestopt. Op de lang termijn hebben bliksemacties zelfs t A vaker een positief effect. Autoritei! worden gewaarschuwd dal zij in gaten gehouden wordi H Mensenrechtenactivisten won bemoedigd. U kunt natuurlijk ook worden van Amnesty International daardoor haar werk blijvend steunt Wilt u meer informatie'? Bel dan naar Hoedemaekers (tel. 550230) of sin een e-mail naar c_hoedemaekers@hi niail.com. U kunt ook de website van Amnestygroep Venray bezoek (http://home.wanadoo.nl/amnesty089) Op zondagmiddag 10 december ver zorgt big band "The Basement Band" een swingend optreden in café de Zondag 10 december vindt er in het Theehuis in het Odapark een concert plaats van het Escher Trio. Het trio bestaat uit; Sonja van Beek, viool, Johan van lersel, cello en Jeroen Bal, piano. Deze dag ook met medewerking van Hein Wiedijk op klarinet. Op hel programma; Thème et variations voor viool en piano van Olivier Messiaen (1908-1992); Piano trio in a modéré pantoum: asses vif pas- sacaille: trés large finale: animé van Maurice Ravel (1875-1939). Quatuor pouir la fin du temps, viool, klarinet, cello en piano; Liturgie de cristal; vocalise pour l'Ange quie annonce la fin du temps; Abïme des oiseaux; intermède; Louange a l'eternite de Jesus; Danse de la fureur pour les sepl trompettes; Fouillis d'arcs-en-ciel pour l'Ange quie annonce la fin du temps; Louange a ï'immortalité de Jesus van Olivier Messiaen. De volgende concerten in hel Theehuis in Venray zijn op 14 janu ari 2001: Marieke Schneeman, fluit; Emile Cantor, altviool; Godelieve Schrama.harp. In het. Koningskerkje in Vierlingsbeek: 17 december; Clara de Vries, sopraan en Jan- Jaap Nuiver, piano, in 'Een concert met kerstrand', Info en kaarten: 0478-582472. 1 Evenaar. De Venrayse formatie bre een nieuw repertoire dat de afgelc maanden onder leiding van gastding en trombonist Ruud Steegers is inga deerd, Hiertoe behoren ook divt \i vocale stukken die gezongen zul 5 worden door Nancy Meijer. Venlonaar Ruud Steegers studee klassiek en lichte muziek aan de cons vatoria van Tilburg en Hilversum en band conducting en arrangeren aan jazz-academie te Antwerpen. Naasl leiden van big bands is hij momen! actief als trombonist bij o.a. Brow Speaks en Salsa Aqui. Onder zijn in rerende aanvoering zal de Basem Band zondagmiddag een nieuw mt kaal hoogtepunt bereiken. Het progn J ma in de Evenaar begint om 16.00 u, j" De Basement Band is een verenig bestaande uit 18 muzikanten en een geres. Zij bestaat reeds 16 jaar. Op hel re: toire staan "klassieke" big band swin| de stijl van Count Basie en Latin-Jï Hoogtepunten in de geschiedenis van band zijn o.a. een optreden met jazz* tuozen Ben van den Dungen en Jan Hogendijk, een CD opname (1994) enkele muzikale shows in de schou burg van Venray. Vorig jaar gaf "basement Band"nog een optreden iu een Latin-Jazz project onder leiding' Harald Suilen. In Nederland kiezen vrouwen tijdens hun zwangerschap een vorm van zwangerschapsbegeleiding. Maar waar kiest u voor? Wat past het beste bij u? Omdat elke vrouw verschillend is en elke beleving van zwangerschap, pijn en bevalling ook, is de beste vorm van zwangerschapsbegeleiding een zeer persoonlijke keuze. Waar u ook voor kiest, het is altijd leuk om een keer per week met andere zwangere vrouwen bewust met uw ongeboren kind bezig te zijn. Zwangerschapsyoga kan u helpen om rust te brengen in uw drukke leven en een juiste balans te vinden. Zwanger zijn is een proces van inkeer en veranderen. Baren is een pro ces van loslaten en laten gebeuren. Bewust uw baby uit uw lichaam laten gaan: dat is yoga in de praktijk. Door zwangerschapsyoga te volgen bent u actiever en bewuster betrokken bij uw zwangerschap en bevalling. Deze yoga stimuleert een intensere beleving van de zwangerschap en kan leiden tot een intensiever contact met de baby. Naast de yoga-oefeningen worden er ook massagetechnieken geleerd ter ontspanning en ter opvanging van de weeën. Het groene Kruis Noord-Limburg organiseert doorlopend cursussen zwangerschapsyoga in het St. Elisabeth ziekenhuis in Venray. Aanmel ding voor deze cursus kan vanaf de twaalfde week in de zwangerschap. Rond de twintigste week van de zwangerschap kan worden gestart met de cursus, die bestaat uit 15 bijeenkomsten plus twee partnerlessen van 2,5 uur. En natuurlijk krijgen de leden van het Groene Kruis korting op deze cursus. Interesse? Bel dan het Groene Kruis tijdens kantooruren: (077) 320 95 95.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 26